Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Aktualności - lista

Stronicowanie

 • Konkurs dla miłośników kwiatów

  2017.03.30

  Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski ogłasza konkurs na „Najpiękniej ukwiecony balkon, okno, ogród przydomowy oraz ogródek działkowy na terenie Gminy Miasta Gostynina w 2017r.”. Jest to już trzecia edycja tego konkursu.

 • Porady prawne dla mieszkańców Gostynina

  2017.03.29

  Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Gostynina odbywają się w środy, w godz. 11.00 - 12.00 w Ratuszu Miejskim na I piętrze w pokoju 201.

 • LV sesja Rady Miejskiej VII kadencji

  2017.03.29

  Informujemy, iż w dniu 30 marca br. o godz. 17.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbędą się obrady LV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej VII kadencji.

 • Na co do kina?

  2017.03.29

  Repertuar kina "Siemowit" na najbliższe dni zapowiada się interesująco. Na przełomie marca i kwietnia będzie można obejrzeć dramat pt. "Śmierć w Sarajewie", film przygodowy pt. "Lego Batman", dramat produkcji polsko-niemiecko-szwedzko-czeskiej pt. "Pokot". Ponadto już wkrótce – od 7 kwietnia br., obejrzymy w kinie "Siemowit" film pt. "Barbie w świecie gier" oraz "Ciemniejszą stronę Greya". Zapraszamy!

 • Garaże na sprzedaż

  2017.03.28

  Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Gostyninie informuje, że posiada do sprzedaży garaże przy ulicy Spółdzielczej 9.

 • Muzyczne spotkanie po latach - "Krzemiński reunion project"

  2017.03.28

  Niedzielne popołudnie (26.03) w MCK rozbrzmiewało dźwiękami jazzu w wyniku spotkania po latach - "Krzemiński reunion project".

 • W 27. kolejce Lotto Ekstraklasy Wisła Płock zmierzy się przy Łukasiewicza 34 z Cracovią Kraków

  2017.03.28

  Drużyna ze Stadionu im. Kazimierza Górskiego nadal ma szanse na zakwalifikowanie się do grupy mistrzowskiej, co gwarantuje pewne utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Nie ulega wątpliwości, że na tak ważny mecz Nafciarze potrzebują szczególnego wsparcia trybun.

 • Razem oddali blisko 12 litrów krwi

  2017.03.27

  Gostynińscy policjanci i strażacy aktywnie włączyli się w ogólnopolską zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”, którą swoim patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łącznie oddano blisko 12 litrów krwi.

 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje

  2017.03.27

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie informuje, iż otrzymał kolejną turę produktów żywnościowych w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogram 2016.

 • Pies czeka na właścicela

  2017.03.27

  W dniu 27 marca br. na ulicy Kościuszkowców został odłowiony uroczy piesek. Właściciela prosimy o kontakt pod numer telefonu 24-236-07-42, w przeciwnym przypadku pies może trafić do schroniska.

 • Młodzi aktorzy z SP 1 z przedstawieniem w Zamku Gostynińskim

  2017.03.27

  Zwieńczeniem wydarzeń w projekcie "Wielokulturowy Gostynin" było przedstawienie pt. "Inni z Floriańskiej" w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Reżyserem spektaklu był Robert Idzikowski – nauczyciel z gostynińskiej Jedynki.

 • Nowe władze w gostynińskim PTTK

  2017.03.27

  W dniu 24 marca br. w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego odbył się XVI Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Gostyninie. Spotkanie otworzył prezes pan Mariusz Gajewski, który powitał zebranych w sali uczestników i zaproszonych gości, a wśród nich Zastępcę Burmistrza panią Halinę Fijałkowską.

 • Kondolencje

  2017.03.25
  Wyrazy głębokiego współczucia
  dla Rodziny i Bliskich
  z powodu śmierci
  pana Zdzisława Gapińskiego
  wieloletniego pracownika
  Urzędu Miasta Gostynina
  składają
  Paweł Witold Kalinowski
  Burmistrz Miasta Gostynina
  i pracownicy Urzędu Miasta
 • Konkurs plastyczny "Marzanna" w MCK

  2017.03.24

  Miejskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież do lat 16 do udziału w konkursie na kukłę Marzanny. Prace można składać do końca miesiąca w MCK przy ul. 18 Stycznia 2, w pokoju 213 i 214.

 • XIII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty

  2017.03.24
  Zapraszamy w imieniu Oddziału Powiatowego ZNP w Gostyninie, Uczniowskiego Klubu ALFA i Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka na rozgrywki w tenisie stołowym Nauczycieli i Pracowników Oświaty.
 • MCK zaprasza na konkurs plastyczny pn. "Pisanka"

  2017.03.24

  Konkurs plastyczny pn. "Pisanka" już ponad 20 razy był organizowany przez Miejskie Centrum Kultury. Tegoroczna edycja zapewne jak co roku będzie obfitowała w wiele pięknych i oryginalnych prac, z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych.

 • Zapraszamy na spektakl "Inni z Floriańskiej"

  2017.03.23

  W imieniu organizatorów: Wielokulturowego Gostynina i Teatru? No nie wiem, zapraszamy na spektakl pt. "Inni z ulicy Floriańskiej", który odbędzie się 25 marca br. o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej Zamku Gostynińskiego. Scenariusz i reżyserię przygotował nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 - pan Robert Idzikowski, oprawą muzyczną przedstawienia zajęli się Tomasz Sarniak i Mateusz Szulborski.

 • Został powołany nowy Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków

  2017.03.23

  Wojewoda Zdzisław Sipiera w uzgodnieniu z Generalnym Konserwatorem Zabytków, powołał Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Został nim profesor Jakub Lewicki, który zastąpił na tym stanowisku Barbarę Jezierską, pełniącą obowiązki od lutego 2016 roku.

 • Rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Plastycznego

  2017.03.22

  W związku z zapowiadanymi na 31 marca strajkami nauczycieli organizatorzy II Powiatowego Konkursu Plastycznego, tj. I LO PUL w Gostyninie zapraszają wszystkich uczestników konkursu wraz z rodzicami i opiekunami na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom, które odbędzie się 3 kwietnia (poniedziałek) o godz. 10:00 w sali rekreacyjnej na 2 piętrze w Gimnazjum nr 1 przy ul. Polnej 36.

 • Uważajmy na oszustów

  2017.03.22

  Oszuści na tzw. „wnuczka” nie próżnują. Tylko wczoraj w Płocku i w Radomiu dwóch mężczyzn straciło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zwracamy się z apelem o wzmożenie czujności i ostrożności w kontaktach z fałszywymi krewnymi.

 • Szanujmy wodę, mądrze nią zarządzajmy, przecież życie bez niej jest niemożliwe - Światowy Dzień Wody

  2017.03.22

  Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Wody. Woda stanowi 70% powierzchni Ziemi - 97% to morza i oceany, a jedynie 3% wody słodkie. Życie bez wody nie jest możliwe. Aby to zrozumieć, wystarczy sobie uświadomić, że woda stanowi średnio 70% masy ciała dorosłego człowieka. Bez wody życie nie tylko nie ma szans się rozwinąć, ale również trwać. Niektóre organizmy bowiem mogą żyć bez powietrza, ale bez wody jest to niemożliwe.

 • Goście z Lucienia w Zamku Gostynińskim

  2017.03.22

  Gimnazjaliści z Lucienia wraz z opiekunami odwiedzili Zamek Gostyniński. Celem wizyty było poznanie tej historycznej budowli - najważniejszej wśród gostynińskich zabytków.

 • Pismo syndyka

  2017.03.22

  Syndyk Bogdan Ludwiczak zawiadamia, że postanowieniem z dnia 10 marca br. zmienionym postanowieniem z dnia 13 marca 2017r. Sąd Rejonowy w Płocku V Wydział Gospodarczy w postępowaniu upadłościowym ELGO LIGHTING INDUSTRIES S.A. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Gostyninie w sprawie V GUp 5/16 zatwierdził warunki przetargu na sprzedaż przedsiębiorstwa upadłego ELGO LIGHTING INDUSTRIES S.A.

 • Relacja video z LIV Sesji Rady Miasta VII kadencji

  2017.03.22

  Podczas LIV sesji Rady Miejskiej VII kadencji poruszano między innymi temat taki jak działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, uchwalono też szereg uchwał jak np. w sprawie przyjęcia zaktualizowanego "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych w naszym mieście" czy też przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności.  Zapraszamy do obejrzenia relacji.

 • Koncert jazzowy "Krzemiński reunion project"

  2017.03.21

  W najbliższą niedzielę zapraszamy Państwa do magicznego świata jazzu. Od godz. 16:00 na deskach gostynińskiego MCK zaprezentują się znakomici muzycy, którzy wychowywali się i stawiali pierwsze muzyczne kroki w Gostyninie i jego sąsiedztwie, a których drogi przez lata skierowały się w różne zakątki Polski i świata.

 • Wiosenne strzelanie uczniów I LO PUL

  2017.03.21

  Miłym akordem astronomicznej wiosny były zajęcia uczniów gostynińskiej mundurówki na płockiej strzelnicy, które odbyły się pod kierunkiem nauczyciela Edukacji obronnej pana kapitana Jacka Pajdy.

 • Zapytanie ofertowe dotyczące modernizacji chodnika i miejsc postojowych pomiędzy ul. Polną a 3 Maja

  2017.03.20

  Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych modernizacji chodnika i miejsc postojowych oraz utwardzenie terenu pomiędzy ul. Polną 12 a ul. 3 Maja w Gostyninie.

 • Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2017 roku na terenie Gminy Miasta Gostynina w ramach rozwoju sportu

  2017.03.20

  Burmistrz Miasta Gostynina po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej, biorąc pod uwagę możliwości finansowe gminy i realizację celu publicznego jaki zamierza osiągnąć Gmina Miasta Gostynina w zakresie rozwoju sportu podjął decyzję, aby środki w wysokości 210.000 złotych zostały przyznane w następujący sposób:

 • Dostosowanie budynku Miejskiego Przedszkola numer 5

  2017.03.20

  W dniu dzisiejszym – 20 marca br. - ogłoszono przetarg nieograniczony na roboty budowlane przy dostosowaniu budynku Miejskiego Przedszkola numer 5 w Gostyninie do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych.

 • Program Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym

  2017.03.20

  Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 9 kwietnia br. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl Wnioski przyjmowane są wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę https://www.spes.org.pl/stypendium-wniosek bazy danych.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży - informacja

  2017.03.20

  Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na dodzielenie do sąsiedniej nieruchomości.

 • Informacja dla Rodziców uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5

  2017.03.20

  Dyrektor pan Robert Pypkowski zwraca się do Rodziców uczniów klas pierwszych, których dzieci rozpoczną we wrześniu br. naukę w nowej szkole, z informacją wyjaśniającą pewne wątpliwości odnośnie warunków do nauki.

 • Koncert w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

  2017.03.20

  W sobotnie popołudnie – 18 marca br. w Miejskim Centrum Kultury wystąpił Andrzej Kołakowski. Pieśniarz od wielu lat koncertuje wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. Obecnie artysta daje koncerty w Polsce i za granicą. Inspiracją twórczości Andrzeja Kołakowskiego są rzeczy nie przemijające takie jak wiara, nadzieja i miłość.

 • Ruszyła się sprawa budowy ulicy Rewekanta

  2017.03.17

  W dniu 15 marca br. podczas sesji Rady Miejskiej na wniosek Burmistrza Pawła Kalinowskiego radni jednogłośnie zabezpieczyli środki na wykup prywatnych działek, na których znajduje się ul. Rewekanta.

 • KPP w Gostyninie informuje

  2017.03.17

  Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie informuje o wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie.

 • Wypalanie traw jest zabronione

  2017.03.17

  Od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to, niestety wypalaniem traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności, która ze względu na występujące w tym czasie okresy wegetacji stanowi doskonałe podłoże palne, co w zestawieniu z aktywnością człowieka, skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów.

 • Interesująca opowieść o epizodach Powstania Styczniowego

  2017.03.17

  Dnia 16 marca prelekcja p. Barbary Gieruli, bogato ilustrowana specjalnie przygotowanymi slajdami o styczniowym zrywie 1863 r., przeniosła uczniów gostynińskiego PULu i Gimnazjum Nr 1 najpierw w falę nastrojów przedpowstaniowych ogarniających Warszawę i patriotyczne nastawienie mieszkańców Warszawy, następnie ukazała działania Rządu Narodowego tajemnego państwa polskiego, którego symbolem była pieczęć z połączonymi herbami Polski, Litwy i Rusi, „…rządu, który nieznany z imienia był tak szanowany i słuchany, że zazdrość wzbudzać może we wszystkich krajach, we wszystkich narodach” (Józef Piłsudski)

 • Podsumowanie działań gostynińskiej drogówki

  2017.03.16

  W miniony weekend policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania „PASY”, gdzie szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przez kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Ponadto policjanci interweniowali na zgłoszenia mieszkańców wynikające z założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i bezpośrednich zgłoszeń.

 • Spektakl "Inni z ulicy Floriańskiej" już niedługo w Zamku Gostynińskim

  2017.03.16

  W imieniu organizatorów: Wielokulturowego Gostynina i Teatru? No nie wiem, zapraszamy na spektakl pt. "Inni z ulicy Floriańskiej", który odbędzie się 25 marca br. o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej Zamku Gostynińskiego.

 • LIV Sesja Rady Miasta VII kadencji

  2017.03.15

  W dniu dzisiejszym – 15.03.2017r. odbyła się LIV sesja Rady Miasta VII kadencji. Poruszano na niej wiele tematów, m.in. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawione przez kierownika tej placówki panią Renatę Zagórską, uchwalono m.in. takie uchwały jak np. w sprawie przyjęcia zaktualizowanego "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych w naszym mieście" czy też przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności.

 • Komentarz Burmistrza do felietonu dot. lokalu dla emerytów

  2017.03.15

  Zainspirowany felietonem Pani Anny Roszak pt. „Burmistrz przyznał emerytom zagrzybiony lokal” zamieszczonym na portalu gostynin.info w dniu 8.03.2017 r. pragnę poszerzyć wiedzę mieszkańców na temat tego lokalu.

 • Termomodernizacja i remont komunalnego budynku przy ul. 3-go Maja 14 w Gostyninie

  2017.03.15

  W dniu wczorajszym ukazało się na BIP-ie Urzędu Miasta w Gostyninie ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane polegające na termomodernizacji i częściowym remoncie budynku mieszkalno-usługowego wielorodzinnego przy ul. 3-go Maja 14 w Gostyninie

 • Inwestycje, dofinansowanie wymiany pieców węglowych, staże pracy, karta seniora tematem wywiadu z Burmistrzem Miasta - VIDEO

  2017.03.15

  Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadu z Burmistrzem Pawłem Kalinowskim.

 • Ogłoszenie – spotkania z rodzicami uczniów klas III

  2017.03.15

  W związku z planowanym utworzeniem w Szkole Podstawowej nr 5 (Gimnazjum nr 1) klasy IV sportowej lub informatyczno-mechatronicznej z elementami robotyki w roku szkolnym 2017/2018 Burmistrz Miasta i Rada Miejska w Gostyninie serdecznie zapraszają rodziców uczniów klas trzecich na spotkania informacyjne.

 • Ułatwienia dla mieszkańców osiedla przy ul. Wspólnej

  2017.03.14

  W dniu dzisiejszym ogłoszono zamówienie na budowę łącznika ulic Kutnowska – Wspólna – Dybanka w Gostyninie, który ułatwi mieszkańcom tych ulic dotarcie do swoich posesji i mieszkań.

 • Miasto stara się o utworzenie Klubu Seniora "Parostatek"

  2017.03.14
  W odpowiedzi na wielokrotnie zgłaszane przez mieszkańców Gostynina potrzeby w zakresie wsparcia dla seniorów informujemy, że wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w dniu 13 marca 2017 r. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do utworzenia i wyposażenia pierwszego w Gostyninie Klubu Seniora "Parostatek".
 • Epizody z Powstania Styczniowego

  2017.03.13

  Społeczność I LO PUL i Gimnazjum nr 1 w Gostyninie zaprasza na prelekcję "Epizody z Powstania Styczniowego", którą wygłosi p. Barbara Ewa Gierula, Przewodnicząca "Solidarności" oświatowej w Gostyninie, pomysłodawczyni i wnioskodawczyni nadania skrzyżowaniu ul. Czapskiego z obwodnicą Gostynina w Gaśnem nazwy "Skrzyżowanie im. Powstańców Styczniowych".

 • Trzecie Targi Ślubne w Zamku Gostynińskim zakończone

  2017.03.13

  W ubiegłą niedzielę - 12.03.2017r. - już po raz trzeci odbyły się w Zamku Gostynińskim Targi Ślubne. Hasłem tegorocznej imprezy było „Spełnianie Waszych marzeń to nasza pasja”.

 • LIV sesja Rady Miejskiej VII kadencji w Gostyninie

  2017.03.13

  W dniu 15 marca 2017 roku o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbędą się obrady LIV sesji Rady Miejskiej VII kadencji w Gostyninie.

 • Zagrali dla Amelki (zdjęcia)

  2017.03.13

  W sobotę (11.03) w hali MOSiR odbył się charytatywny turniej piłki nożnej podczas którego zbierane były fundusze na leczenie chorej Amelki Borkowskiej. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było zebranie wśród zawodników danej drużyny dowolnej kwoty, która przeznaczona będzie na leczenie dziewczynki.

Stronicowanie

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt