Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

  • tablica

Gostynin promotorem zdrowego powietrza – edycja III zrealizowane w ramach Programu Mazowsze dla czystego powietrza 2023

Całkowita wartość kosztów kwalifikowanych zadania – 26 350,42 zł

Dotacja w wysokości 75% – 19 762,00 zł

Wkład własny  w wysokości  25% -   6 588,42 zł

W ramach realizacji projektu zorganizowano:

  • ekopiknik „Ekonolulu” w Gostyninie

Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane stanowiska tematyczne dotyczące ochrony powietrza i klimatu: ochrona powietrza, OZE–energia słońca, OZE—energia wiatru.

Dzieci uczestniczyły w licznych warsztatach związanych z tą samą tematyką.W ramach Pikniku zorganizowano integracyjną grę planszową w gigantycznym rozmiarze XXL, w której to uczestnicy stali się pionkami, a poszczególne pola zawierały pytania m.in. z zakresu ochrony powietrza.  

Najmłodsi mieli również okazję pojeździć solarnymi gokartami, które zachwyciły wszystkich szukających eko-rozwiązań.

·        spektakl ekologiczny

Dla najmłodszych mieszkańców miasta odbył się interaktywny spektakl ekologiczny. Widzowie nauczyli się, jak należy segregować odpady, poznali zasady „zero waste”, a także sposoby ochrony powietrza. Przedstawienie miało charakter show, opartego na autorskich piosenkach Teatru Kultureska. Wszystkie utwory były śpiewane przez aktorów na żywo. Widzowie zostali włączeni w fabułę spektaklu - aktywnie w niej uczestnicząc poprzez śpiew i taniec z bohaterami przedstawienia.

 

  • konkurs plastyczno – edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych propagujący postawy ekologiczne

Konkurs plastyczno – edukacyjny został zorganizowany dla dwóch grup wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III oraz uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII z terenu miasta Gostynina. Zadaniem dzieci było wykonanie plakatu w formacie A3 (technika dowolna) przedstawiającego wybraną zasadę dbania o czyste powietrze.Laureatom konkursu wręczono nagrody rzeczowe oraz worko-plecaki. W konkursie wzięło udział 47 dzieci.

  • plakat na siatce mesh oraz broszury informacyjno – edukacyjne

Przy wykorzystaniu prac plastycznych zgłoszonych do konkursu zlecono wykonanie plakatu na siatce mesho wymiarach 5m x 3mzachęcającego do dbania o czyste powietrze. Siatka zostałarozwieszona na jednym z budynków miejskich w miejscu ogólnodostępnym, uczęszczanym, zarówno przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta, osoby dorosłe i seniorów.Zlecono również usługę wykonania broszur informacyjno – edukacyjnych zachęcających do dbania o czyste powietrze i wymiany kotłów węglowych tak zwanych „kopciuchów” na ekologiczne źródła ciepła. Broszury rozpowszechniono wśród mieszkańców miasta Gostynina.

Zadanie pn. „Gostynin promotorem zdrowego powietrza – edycja III” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  • siatka
  • ulotka
  • ulotka

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt