Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Nordic walking/ bieganie

Nordic walking jest idealną dyscypliną w czasach, kiedy tak popularny jest trend aktywności osób starszych. Ci, którzy nie czują się na siłach, żeby biegać, jeździć na rowerze czy pływać, zawsze mogą chwycić za kije – bo to zbawienie, dla osób, mających problem nawet ze zwykłym poruszaniem się.

W Gostyninie nordic walking czy bieganie można uprawiać m.in. na niżej wymienionych ścieżkach:

  • Ścieżka rowerowa w kierunku Zalesia, początek przy MCK w Gostyninie, następnie ścieżką wzdłuż ul. 18 Stycznia, po drodze przecinając obwodnicę Gostynina w drodze krajowej nr 60. Dystans 3,5 km.

  • Ścieżka w kierunku Lucienia. Od Rynku przy Ratuszu, następnie ul. Jana Pawła II, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 573 ulicą Bierzewicką. Trasa do Lucienia – ok. 7,3 km. Dla chętnych dystans 10 km prowadzi dalej w lewo kierunku Miałkówka, koniec przy dojściu do Jeziora Lucieńskiego w Miałkówku, za domkami.

  • Drogi techniczne wzdłuż obwodnicy miasta – Drogi Krajowej nr 60.

Pierwsza możliwość: początek na ul. 18 Stycznia przy MCK, dalej w kierunku północnym i skręcamy w lewo w ulicę Prusa a następnie w prawo w ulicę Piaskową. Kierujemy się prosto do drodze technicznej wzdłuż obwodnicy i potem w lewo, aż do końca drogi asfaltowej, gdzie po drodze gruntowej docieramy do ul. Czapskiego i kierujemy się w lewo w kierunku Rynku ulicami Czapskiego i Floriańską. Dystans ok. 7 km.

Druga z możliwości – początek przy MCK w Gostyninie, następnie ulicą 18 Stycznia i w prawo przed skrzyżowaniem z obwodnicą – w drogę techniczną wzdłuż Drogi Krajowej nr 60 w kierunku Kutna. Trasa kończy się przy skrzyżowaniu z ulicą Kutnowską, możliwość powrotu do miasta tą samą drogą. Dystans ok. 3 km w jedną stronę.

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt