Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Aktualności - lista

Stronicowanie

 • Mazur na szóstkę z Iłowem

  2017.05.22

  W 21 kolejce piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin pokonali na własnym boisku Unię Iłów 6:0 i zajmują z 53 punktami na koncie pozycję lidera.

 • Sportowe zmagania przedszkolaków

  2017.05.22

  19 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w hali przy ul. Kutnowskiej „VII Spartakiadę Przedszkolaków”. Wśród okrzyków radości, w sportowych zmaganiach wzięły udział kilkuosobowe drużyny małych zawodników z gostynińskich przedszkoli, którym towarzyszyli opiekunowie, kibice i rodzice.

 • Finał XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  2017.05.19

  W dniu dzisiejszym - 19 maja 2017r. - w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”, którego organizatorem jest Szef Obrony Cywilnej Kraju – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 • Coraz piękniejsza Dybanka

  2017.05.19

  Na początku tygodnia ruszył pierwszy etap prac związanych z projektem w ramach Akcji „Reaktywacja Dybanka”. Pomysłodawcy projektu tj. Katarzyna Balcerzak, Małgorzata Zielińska oraz Dominik Robacki przy udziale pracowników Urzędu Miasta wykonali już pierwsze prace polegające na ukwieceniu trójkąta przed wejściem do rezerwatu Dybanka.

 • Test sprawnościowy dla kandydatów do liceum mundurowego

  2017.05.19

  Dyrektor I LO PUL przypomina o zaplanowanym na poniedziałek (22 maja) teście sprawnościowym, który odbędzie się na stadionie MOSiR w Gostyninie, ul. Sportowa 1 o godzinie 15.00.

 • Informacja dotycząca wyniku przetargu

  2017.05.19

  Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (tj.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuje o wyniku II przetargu ustnego nieograniczonego, który odbył się w dniu 17 maja 2017 roku o godz. 11:00 w sali posiedzeń nr 213 Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26.

 • Biegali w XIII edycji ogólnopolskiej akcji

  2017.05.19

  W dniu wczorajszym - 18 maja br. sympatycy ruchu na świeżym powietrzu biegali w XIII edycji ogólnopolskiej akcji „Polska biega“. Sportowa impreza odbyła się na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej.

 • „Mazowiecka akademia SOCIAL MEDIA”

  2017.05.18

  Mazowiecka akademia SOCIAL MEDIA
  Projekt realizowany w partnerstwie przez Krajową Izbę Gospodarczą i INTER IT Sp. z o.o.
  Krajowa Izba Gospodarcza serdecznie zaprasza Panie do udziału w projekcie „Mazowiecka akademia SOCIAL MEDIA” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Ratownicy medyczni w Miejskim Przedszkolu nr 2

  2017.05.18

  W dniu 17 maja br. do Miejskiego Przedszkola nr w Gostyninie przybyli wyjątkowi goście panowie Piotr Brudnicki i Arkadiusz Zaremba, którzy są ratownikami medycznymi z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

  Ratownicy zapoznali dzieci ze swoim zawodem oraz pokazali podręczny sprzęt medyczny. Omówili również, jak należy udzielać pierwszej pomocy w różnych przypadkach i przypomnieli dzieciom numery alarmowe. Na zakończenie spotkania dzieci ćwiczyły na fantomie resuscytacje, po czym dostały książeczki listujące pierwszą pomoc.

 • Policjanci w służbie historii

  2017.05.18

  Niecodzienną wyprawę do Komendy Głównej Policji i Muzeum Katyńskiego w Warszawie odbyła delegacja uczniów gostynińskiej mundurówki pod opieką mł.asp. Pawła Łuczaka z KPP w Gostyninie.

 • Zamek otwarty dla Gości!

  2017.05.17

  Na zamkowym Dziedzińcu pojawiły się stoliki i ławki, przybywa zieleni i kwiatów. Otwarta brama zaprasza do wejścia i odpoczynku. Miłośnicy historii mogą skorzystać ze spaceru z zamkowym przewodnikiem.

 • Trzy medale dla UKS Zwoleń-Team

  2017.05.17

  Niezwykle udaną imprezą okazały się rozegrane w Tomaszowie Lubelskim (470 km od Gostynina) Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach w dn. 12-14 maja 2017r. Zadanie współfinansowane było ze środków Urzędu Miasta Gostynina i Urzędu Gminy Gostynin.

 • „Kibicomania” po raz czwarty w Gostyninie

  2017.05.17

  Już po raz czwarty gostynińscy policjanci i Gimnazjum nr 2 zorganizowali turniej „Kibicomania – fair kibicowanie, tak ważne jak granie”. Ideą imprezy jest zaprezentowanie przez młodzież zasad „fair play” podczas rywalizacji piłkarskiej i sportowego dopingu.

 • Akademia Klasy Extra w Płocku z udziałem Football Education Academy

  2017.05.17

  Turnieje, konkursy, dobra zabawa - tak właśnie wyglądało poniedziałkowe popołudnie przy Łukasiewicza 34. 16 maja do Płocka  zawitała Akademia Klasy Ekstra, współorganizowana przez Ekstraklasę S.A. oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. To już druga edycja tej sportowej imprezy, która w zeszłym roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i rodziców.
  Wśród grona uczestników nasze miasto godnie  reprezentowała Football Education Academy.

 • Zakończono budowę chodnika w ul. Spacerowej. Trwa remont ul. Floriańskiej

  2017.05.16

  Miło nam poinformować, że zakończono już budowę chodnika w ul. Spacerowej.

  Ponadto trwają prace remontowe ulicy Floriańskiej. Zakończenie prac przewidziane jest do 31 sierpnia 2017r.

 • VII Spartakiada Przedszkolaków

  2017.05.16

  Po raz siódmy odbędzie się w naszym mieście Spartakiada Przedszkolaków, która rozpocznie się 19 maja br. (piątek) w Hali Sportowej MOSiR.
  Wśród konkurencji nie zabraknie "Wyścigu Gąsienic", "Wyścigu Herkulesów" i wielu innych.

 • Prace remontowe w budynku przy ul. 3 Maja 14 w toku

  2017.05.16

  Trwają prace remontowe w budynku mieszkalno-usługowym wielorodzinnym przy ul. 3 Maja 14 w Gostyninie.

  Obecnie wykonywane są roboty rozbiórkowe, takie jak przebudowa istniejących klatek schodowych zgodnie z projektem budowlanym i wykonanie kanalizacji sanitarnej zewnętrznej.

 • Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Niezapominajka”

  2017.05.16

  W dniu 15 maja 2017 roku w Miejskim Przedszkolu nr 2 zorganizowano Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej pt. „Niezapominajka”.

 • Ostateczne wyniki konkursu ofert

  2017.05.16

  Informujemy o wyborze ofert i ogłoszeniu wyników konkursu ofert na powierzenie zadań w roku 2017 z zakresu zdrowia publicznego określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi.

 • "Fundusze Europejskie dla osób fizycznych zainteresowanych uruchomieniem działalności gospodarczej " - spotkanie informacyjne w Płocku

  2017.05.16

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w sprawie możliwości otrzymania wsparcia na uruchomienie własnej działalności gospodarczej z wykorzystaniem środków w ramach Funduszy Europejskich.

 • MAZUR Gostynin-UNIA Iłów już w piątek

  2017.05.16

  MKS "MAZUR" zaprasza na mecz piłki nożnej MAZUR Gostynin-UNIA Iłów, który rozegrany zostanie 19 maja br.(piątek) o godz. 17.30 na Stadionie Miejskim w Gostyninie przy ul. Sportowej.
   

 • Nie łatwa przeprawa z Wichrem Cieszewo. Mazur wygrywa 7:1

  2017.05.15

  W 20 kolejce piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin wygrali na wyjeździe w Cieszewie z Wichrem 7:1. Mecz chociaż wynik na to nie wskazuje, był ciężką przeprawą dla gostynińskiego zespołu.

 • Koncert Jarosława Chojnackiego uwieńczeniem "Tygodnia Bibliotek"

  2017.05.15

  Pełen wrażeń i wzruszeń był piątkowy koncert, który odbył się wieczorem w Zamku Gostynińskim w ubiegły piątek (12 maja br.). Zebrani w sali kolumnowej słuchacze mogli podążać w krainę poezji śpiewanej Jarosława Chojnackiego.

 • Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

  2017.05.15

  W piątek 12 maja br. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka, na które przybyły władze samorządowe powiatu, miasta i gminy Gostynin. Organizatorami uroczystości było: Koło Terenowe ZZS "Florian" w KP PSP w Gostyninie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP oraz Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie.

 • Konkurs na realizację programu szczepień przeciw HPV

  2017.05.15

  Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza konkurs na realizację programu szczepień ochronnych przeciw HPV.
  W ramach ogłoszonego konkursu ofert wykonawca będzie musiał zrealizować program zdrowotny pod nazwą „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na rok 2017.

 • Turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego szkół specjalnych

  2017.05.15

  W dniu 12 maja br. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie po raz pierwszy odbyły się X Eliminacje Wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół specjalnych oraz specjalnych ośrodków szkolno –wychowawczych. Również gostynińscy policjanci i strażacy zaangażowali się w jego organizację.

 • Zapytanie ofertowe dotyczące rowerów wodnych dla Gostynina

  2017.05.15

  Gmina Miasta Gostynina zaprasza do składania ofert cenowych na dostawę rowerów wodnych dla Gostynina.

 • Modernizacja nawierzchni i chodnika przy ulicy Zakładowej

  2017.05.12

  W dniu dzisiejszym (12.05.2017r.) Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski podpisał umowę z Powiatem Gostynińskim reprezentowanym przez Przewodniczącego Zarządu Powiatu Tomasza Matuszewskiego i Członka Zarządu Powiatu Jana Kazimierza Krzewickiego, w której Gmina Miasta Gostynina udziela w 2017 roku ze swojego budżetu Powiatowi Gostynińskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej.

 • Warsztaty poetyckie z Waldemarem Smaszczem

  2017.05.12

  W ramach Tygodnia Bibliotek w dniu wczorajszym (11.05.2017r.) w galerii Pawła Tencera w Miejskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty poetyckie z krytykiem literackim Waldemarem Smaszczem. Spotkanie rozpoczęła prelekcja pana Smaszcza na temat roli poezji i poetów we współczesnym świecie.

  Nastepnie gostynińscy poeci czytali swoje wiersze, które były omawiane przez pana Waldemara.

 • "Polska biega" Gostynin 2017

  2017.05.12

  W dniu 18 maja br. o godz. 16.30 na stadionie MOSiR w Gostyninie odbędzie się XIII edycja ogólnopolskiej akcji "Polska biega".

 • „Prędkość” na gostynińskich drogach

  2017.05.12

  Od wczesnych godzin rannych na gostynińskich drogach i ulicach, policjanci z drogówki przeprowadzają działania w ramach policyjnej akcji „Prędkość”. Jej cel ukierunkowany jest na poprawę bezpieczeństwa na drogach - w szczególności na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy.

 • Bezpieczny Gostynin

  2017.05.12

  W dniu wczorajszym (11 maja) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Do Spraw Bezpieczeństwa Publicznego „Bezpieczne Miasto”. W czasie spotkania omawiane były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa publicznego jakie są prowadzone przez gostynińskie instytucje.

 • Podpisano umowę na dostosowanie MP 5 do przepisów techniczno-budowlanych

  2017.05.11

  W dniu dzisiejszym – 11 maja br. - Burmistrz Paweł Kalinowski podpisał umowę z Zakładem Zabezpieczeń Przeciwpożarowych Stanpoż. reprezentowanym przez pana Grzegorza Staniaka dotyczącą dostosowania budynku Miejskiego Przedszkola nr 5 w Gostyninie do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych.

 • “Teatr przy stoliku” w wykonaniu aktorów Teatru “Trójka”

  2017.05.11

  Z okazji Dnia Bibliotekarza w dniu dzisiejszym w galerii Pawła Tencera w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie zebrały się bibliotekarski na czele z dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Katarzyną Leśniewską i zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Paweł Kalinowski, który między innymi życzył paniom bibliotekarkom satysfakcji z wykonywanych obowiązków, a następnie obdarował kwiatami.

 • Wysoka wygrana młodzików U-12 w Sochaczewie

  2017.05.11

  W środę, 10 maja 2017 r. w meczu 16 kolejki Płockiej Ligi Młodzików U-12 Mazur Gostynin wygrał na wyjeździe 9:0 w Sochaczewie z tamtejszą Akademią Piłkarską.

 • Powstał nowy zespół muzyczny - Kumasz?!

  2017.05.11

  Zespół muzyczny Kumasz?! „narodził się” na deskach Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie na początku tego roku. Zespół ma już na koncie wielki sukces- pierwsze miejsce w Przeglądzie Muzycznym Gama w kategorii wokalno-instrumentalnej, szkoły średnie.

 • Dawny i współczesny Gostynin podczas spaceru historycznego

  2017.05.10

  W dniu dzisiejszym (10.05.17r.) obchody w ramach Tygodnia Bibliotek rozpoczęły się spacerem historycznym. Punktem wyjścia był Rynek Miejski, dlatego że, jak mówiła Zyta Mórawska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie, która oprowadzała uczestników spaceru, stanowił on poza Zamkiem najważniejsze miejsce spotkań mieszkańców miasta oraz handlu wymiennego.

 • Ratownictwo i pożarnictwo w I LO PUL

  2017.05.10

  Przygotowując się do pracy w służbach mundurowych lub ratowniczych uczniowie I LO PUL w Gostyninie podczas 3 lat edukacji zdobywają szlify na różnych frontach związanych z działalnością i funkcjonowaniem wymienionych struktur łącznie ze zdobywaniem umiejętności praktycznych.

 • #ChceMiSie. 11 maja Dzień bez Śmiecenia. Segreguj Surowce.

  2017.05.10

  11 maja to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, jednolite dla całego kraju.

 • Informacja o wyborze ofert

  2017.05.09

  Informacja o wyborze ofert w konkursie ofert na realizację zadań w roku 2017 z zakresu zdrowia publicznego określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi.
   

 • Już jutro rozpoczynają się obchody "Tygodnia Bibliotek"

  2017.05.09

  Od 10 maja br. rozpoczynają się obchody pn. "Tydzień Bibliotek", który rozpocznie się już jutro spacerem historycznym "Gostynin wczoraj i dziś". W dniu jutrzejszym Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do MCK na "Teatr przy stoliku".
  W ramach obchodów odbywać się będą warsztaty poetyckie ze znanym krytykiem literackim Waldemarem Smaszczem.
  Uwieńczeniem obchodów będzie koncert Jarosława Chojnackiego w dniu 12 maja w Zamku Gostynińskim.
  Serdecznie zapraszamy.

 • Kociaki do adopcji

  2017.05.09

  Dwa piękne biało-czarne kociaki czekają na adopcję.

 • Podsumowanie działań „Pasy”

  2017.05.09

  W dniach 4-5 maja br. gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

 • Informacja - sprzedaż w drodze bezprzetargowej

  2017.05.09

  Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina – umgostynin.bip.org.pl został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży  w trybie bezprzetargowym.

   

 • Diecezjalny Sacrosong 2017 za nami

  2017.05.09

  W sobotę – 6.05.2017r. - odbył się w parafii św. Marcina 24. sacrosong diecezjalny.

  Na to muzyczne wydarzenie z całej płockiej diecezji zjechały chóry, zespoły młodzieżowe i schole dziecięce.

 • Podpisano umowę na modernizację placu zabaw na osiedlu Czapskiego

  2017.05.08

  Dzisiaj (5.05.2017r.) została podpisana umowa pomiędzy Burmistrzem Miasta Gostynina Pawłem Kalinowskim a panią Józefą Rokosz reprezentującą firmę APIS POLSKA, na wykonanie modernizacji placu zabaw na osiedlu Czapskiego w Gostyninie.

 • Budowa placu zabaw „Frajdowisko”

  2017.05.08

  Miło nam poinformować, że dzisiaj (8.05.2017r.) została zawarta umowa pomiędzy Gminą Miasta Gostynina reprezentowaną przez Burmistrza Pawła Witolda Kalinowskiego a Spółką APIS POLSKA, której przedstawicielem była Pani Józefa Rokosz, dotycząca wykonania budowy placu zabaw „Frajdowisko” przy ul. Parkowej w Gostyninie.

 • Umowa na projekt oświetlenia podpisana

  2017.05.08

  W dniu dzisiejszym – 8 maja br. - Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Witold Kalinowski podpisał umowę z LAB – Energy reprezentowaną przez pana Andrzeja Paciorka na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę oświetlenia drogi – łącznika ulic Kutnowska/Wspólna – Dybanka w Gostyninie.

 • Bez punktów w meczu juniorów z Agrykolą

  2017.05.08

  W 8 kolejce piłkarskiej 1 Ligi Wojewódzkiej U-17 juniorzy Mazura Gostynin przegrali w Warszawie z Agrykolą 1:2.

 • Football Education Academy Gostynin na prowadzeniu

  2017.05.08

  W niedzielę, 7 maja na stadionie Wisły Płock rozegrana została trzecia kolejka Orlen Płockiej Ligi Orlik U-11 . Na prowadzeniu  niezmiennie Football Education Academy Gostynin.

Stronicowanie

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt