Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

  • Jarmark Gostyniński św. Jakuba

Jarmark Gostyniński św. Jakuba

III Jarmark św. Jakuba za nami

Pierwszy dzień III Jarmarku Gostynińskiego św. Jakuba obfitował w wiele atrakcji. W strefie dla dzieci dobrze bawiły się nasze pociechy, te młodsze i starsze.

Prężnie działała strefa handlu. Niezwykle malownicza rekonstrukcja Hołdu Ruskiego przyciągnęła wielu mieszkańców naszego miasta i turystów. Natomiast strefa muzyczna, a w niej takie zespoły, jak nasza lokalna "Nowa Kultura", a także Sarsa i zespół "Łzy" zgromadziły rzesze melomanów przy scenie na Podzamczu.

W drugim dniu Jarmarku, już od wczesnych godzin popołudniowych działała strefa dla dzieci z Teatrem „Wagabunda” oraz strefa handlu.
Następnie, przybyli na Jarmark mogli obejrzeć pokaz ratownictwa wysokościowego wykonanego przez Grupę Ratownictwa Specjalistycznego OSP Podolszyce. Zaprezentowano ratowanie osoby poszkodowanej spuszczanej z wysokości wraz z ratownikiem. Jak się okazało groźnie wyglądająca sytuacja dobiegła pomyślnie do końca.
W dalszej kolejności wystąpili uzdolnieni młodzi artyści w pokazie talentów.
Finał konkursu na „Najpiękniej ukwiecony balkon, okno, ogród przydomowy oraz ogródek działkowy na terenie Gminy Miasta Gostynina w 2017r.” zgromadził miłośników roślinności ozdobnej.
Uwieńczeniem tego dnia był występ kabaretu 44-200 Rybnika, który rozbawił zgromadzoną przed sceną publiczność.

Galeria zdjęć z Jarmarku jest dostępna na stronie fb Urzędu Miasta.

Podziękowania dla sponsorów i darczyńców

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom za hojność i zaangażowanie w uświetnienie III Jarmarku Gostynińskiego św. Jakuba.
Dziękujemy sponsorowi głównemu PKN Orlen, a także:

 

Galeria zdjęć z Hołdu Ruskiego

29 października 1611 r. w Warszawie car Rosji Wasyl IV Szujski złożył – klękając, bijąc czołem i całując królewską dłoń – hołd siedzącemu na tronie Zygmuntowi III Wazie. W 2017 roku mija 406 lat od tych doniosłych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. Dzięki inscenizacji Hołdu Ruskiego jaka odbyła sie podczas Jarmaku gostynińskiego można było się przenieść do czasów, gdy na Zamku w Gostyninie więziono Cara Wasyla Szujskiego.

Strefa muzyczna Jarmarku - galeria zdjęć

Zlokalizowana na podzamczu duża scena ugościła podczas Jarmarku Gostynińskiego św. Jakuba w 2017 r. niekwestionowane gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Spotkanie różnych muzycznych gatunków w sobotni wieczór (22 lipca) zapewniły zespoły Nowa Kultura, Sarsa i Łzy!

Galeria zdjęć strefy handlowej

Podczas Jarmarku św. Jakuba zaprezentowało się mnóstwo wystawców. Wszyscy prowadzili sprzedaż m.in. swojej twórczości rzemieślniczej, przysmaków regionalnych, produktów lokalnych i tradycyjnych. Było też dużo stanowisk z handlem wielobranżowym. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Strefa dla dzieci

Strefa dla dzieci na tegorocznym Jarmarku św. Jakuba dostarczyła niezapomnianych wrażeń miłośnikom dmuchańców i karuzel, ale także tym, którzy tęsknie wspominali zapomniane zabawy podwórkowe nie całkiem nowe i byli otwarci na… przygody! Wszystko to za sprawą zaproszonego Teatru Wagabunda, który zabrał naszych gości w podróż do Starej Zagrody.

  • Jarmark Gostyninski św. Jakuba
  • Jarmark Gostyninski św. Jakuba
  • Mapki dojazdowe Jarmark św. Jakuba
  • Mapki dojazdowe Jarmark św. Jakuba

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt