Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Aktualności - lista

Stronicowanie

 • Nowe stroje dla drużyny orlików Mazura

  2017.05.29

  Drużyna orlików MKS Mazur Gostynin U-11 otrzymała komplet nowych strojów oraz dresów. Zawodnicy występują w nich w rozgrywkach Płockiej Ligi Orlik na bocznym boisku Stadionu im. K. Górskiego w Płocku, gdzie rywalizują w systemie turniejowym o miejsca 7-14.

 • Gminny Program Rewitalizacji zostanie poprawiony

  2017.05.29

  Na życzenie Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o. z Mikołowa, w piątek (26 maja) w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyło się spotkanie w sprawie poprawy Gminnego Programu Rewitalizacji.

 • Młodzicy Mazura gromią rywala w Proboszczewicach

  2017.05.29

  W zaległym meczu 12 kolejki Płockiej Ligi Młodzików U-12 Mazur Gostynin pod kierunkiem trenera Pawła Kowalskiego wygrał na wyjeździe w Proboszczewicach ze Startem 17:1.

 • Martyna Śmiałkowska zajmuje I miejsce w półmaratonie wrotkarstwa szybkiego w Rozłazinie

  2017.05.29

  Na dystansie 21km Martyna Śmiałkowska zawodniczka U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM w kategorii KOBIET OPEN zwyciężyła w "IV PÓŁMARATONIE WROTKARSTWA O PUCHAR WÓJTA GMINY ŁĘCZYCE" w dn. 20 maja 2017 r.  w Rozłazinie (tym samym w kat. 16-19 lat zajęła I miejsce).

 • Ostrzeżenia meteorologiczne - możliwe burze z opadami deszczu

  2017.05.29

  Synoptycy ostrzegają. W najbliższych dniach dla terenów Mazowsza przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, a także możliwe jest zagrożenie życia. Jest to pierwszy stopień zagrożenia w trzystopniowej skali zagrożeń.

 • Porządek obrad LVIII sesji Rady Miejskiej w Gostyninie

  2017.05.29

  W dniu 31 maja 2017 roku o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbędą się obrady LVIII sesji Rady Miejskiej w Gostyninie.
   

 • W poszukiwaniu rodzinnych korzeni

  2017.05.29

  Burmistrz Miasta Gostynina podjął w dniu dzisiejszym, 26 maja 2017 roku, przedstawicieli Langenfeld na krótkim spotkaniu w miejskim ratuszu. Inicjatorem wizyty był Gerd  Paul von Piwkowski, mieszkaniec naszego miasta partnerskiego w Niemczech. Od wielu lat poświęca się genealogicznym polsko-rosyjsko-pruskim badaniom swojej rodziny.

 • Pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej

  2017.05.26

  RIO pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu przez burmistrza Miasta Gostynina za 2016 rok. W sprawozdaniu nie stwierdzono przekroczenia planu wydatków budżetowych oraz zachowano wszelkie wymogi i obwarowania określone w ustawie o finansach publicznych.

  Ważną i optymistyczną informacją jest fakt, że budżet w 2016 r. zamknął się nadwyżką budżetową w wysokości ponad 115 tys. zł przy zakładanym deficycie w kwocie 3.860.448,25 zł.

 • Pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej

  2017.05.26

  RIO pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu przez burmistrza Miasta Gostynina za 2016 rok. W sprawozdaniu nie stwierdzono przekroczenia planu wydatków budżetowych oraz zachowano wszelkie wymogi i obwarowania określone w ustawie o finansach publicznych.
  Ważną i optymistyczną informacją jest fakt, że budżet w 2016 r. zamknął się nadwyżką budżetową w wysokości ponad 115 tys. zł przy zakładanym deficycie w kwocie 3.860.448,25 zł.

 • Przypomnienie o dokonaniu opłaty II raty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

  2017.05.26

  Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach oraz placówkach gastronomicznych na terenie miasta Gostynina, zobowiązani są do uiszczenia drugiej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń. Termin wpłaty upływa z dniem 31 maja 2017 r.

 • Komunikat

  2017.05.26

  1 czerwca br. zostanie oddany do użytku plac zabaw za Miejskim Centrum Kultury wykonany przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych BUDROX Sp. z o. o.
  W celu podniesienia bezpieczeństwa osób korzystających z urządzeń zainstalowanych na placu, konieczne było wygrodzenie huśtawki dla dzieci niepełnosprawnych, tak aby nie stanowiła ona zagrożenia dla pozostałych użytkowników. Był to warunek niezbędny, aby Centrum Kontroli Placów Zabaw wydało Certyfikat Bezpieczeństwa potwierdzający bezpieczeństwo placu zabaw.

 • Nowy oddział przedszkolny w Gimnazjum Nr 1 (wideo)

  2017.05.26

  W dniu wczorajszym (25 maja) w budynku Gimnazjum nr 1, odbyła się konferencja prasowa na temat nowego oddziału przedszkolnego.
  Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

 • Wszystkim Mamom, Mateńkom i Mamusiom...

  2017.05.26

  W dniu Waszego Święta życzymy, aby dobry los obdarzał Was zdrowiem i anielskim rozumieniem swoich dzieci . Niech ścieżka życia wiedzie Was przez małe radości i duże szczęścia. Bądźcie spełnione w każdej chwili swojego życia. Kochajcie i czujcie miłość innych. Bądźcie jak najdłużej....

 • Klub Seniora „Parostatek ” – nowe możliwości dla osób po 60 roku życia z terenu miasta Gostynina

  2017.05.25

  Od września 2017 r. rozpocznie działalność Klub Seniora + „ Parostatek” , który będzie prowadzony przez MOPS w Gostyninie w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020. Projekt jest odpowiedzią na zwiększającą się liczbę osób starszych w ogóle społeczeństwa.

 • Nabór na wolne stanowiska pracy

  2017.05.25

  Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie ogłasza otwarty konkurs ofert na wolne stanowiska pracy

 • Wywiad z Burmistrzem Pawłem Kalinowskim (wideo)

  2017.05.25

  Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadu z Burmistrzem Pawłem Kalinowskim - o stanie prawnym pomiędzy spółką Termy Gostynińskie, a miastem, inwestycjach w mieście, oczyszczalni ścieków i reformie edukacji

 • "W drodze do sukcesu" - ponad 140 tys. zł unijnego wsparcia dla Szkoły Podstawowej nr 3

  2017.05.25

  Z radością informujemy, iż zgodnie z listą rankingową ogłoszoną przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, projekt edukacyjny "W drodze do sukcesu" planowany do realizacji przez Szkołę Podstawową nr 3 w Gostyninie otrzyma wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Jest praca, jest pudło - niezwykle udany weekend dla rolkarzy

  2017.05.24

  W miniony weekend 20 maja 2017 r. rolkarze U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM wyjechali na 1 etap zmagań PUCHARU KASZUB we wrotkarstwie szybkim.
  Tym razem w Rozłazinie organizatorzy zaplanowali zawody sportowe pod nazwą "Jak na wrotki, to na Kaszuby".

 • Uczniowie I LO PUL w niemieckim obozie koncentracyjnym w Działdowie

  2017.05.24

  W minioną sobotę (20.05) uczniowie gostynińskiej mundurówki pełniący zaszczytną i wymagającą funkcję - wartę honorową udali się pod opieką dyrektora szkoły do Działdowa, gdzie na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Soldau odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę męczeńskiej śmierci płockich biskupów: Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego. Druga część wydarzenia odbyła się w działdowskim Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie jedną z prelekcji o "Arcybiskupie Nowowiejskim jako liturgiście" wygłosił dyrektor I LO PUL w Gostyninie dr Adam Matyszewski.

 • Uwaga miłośnicy kwiatów

  2017.05.24

  Informujemy, że zmienił się termin składania formularzy – do 31 maja br. – do konkursu na “Najpiękniej ukwiecony balkon, okno ogród przydomowy i ogródek działkowy na terenie Gminy Miasta Gostynina w 2017 r.”
  Kto jeszcze nie zdążył dokonać zgłoszenia ma jeszcze szanse wzięcia udziału w konkursie i otrzymać atrakcyjne nagrody.
  Przypominamy, że rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas Jarmarku św. Jakuba.

 • Husky szuka domu

  2017.05.24

  Od kilku dni na osiedlu Prusa błąka się pies przypominający rasę husky. Prawdopodobnie to młody psiak, tylko trochę dziki i nieufny. Najwyraźniej został skrzywdzony przez człowieka.

 • Projekt uchwały w sprawie modernizacji oczyszczalni ścieków przygotowany (video)

  2017.05.23

  W dniu wczorajszym (22.05), podczas obrad Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu odbyła się dyskusja na temat formuły finansowania modernizacji Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Gostyninie.

 • Wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Konsultacje społeczne.

  2017.05.23

  Burmistrz Miasta Gostynina działając na podstawie art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r. poz. 1777 z póź. zm.) informuje o konsultacjach społecznych w sprawie przyjęcia uchwały Rady Miejskiej w Gostyninie w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Gostynina.

 • Spotkanie informacyjne dotyczące inwestycji w Odnawialne Źródła Energii

  2017.05.23

  Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące inwestycji  w Odnawialne Źródła Energii w oparciu o dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, Działanie 4.1 odnawialne źródła energii.

 • Trzy punkty juniorów Mazura. Pokonali ostatni zespół

  2017.05.23

  W 10 kolejce rozgrywek piłkarskiej 1 Ligi Wojewódzkiej Juniorów U-17 Mazur Gostynin wygrał na wyjeździe ze Spartą Mochowo 4:1. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego zajmują w tabeli 5 miejsce z 9 punktami.

 • Projekt uchwały w sprawie modernizacji oczyszczalni ścieków przygotowany (video)

  2017.05.23

  Podczas wczorajszych obrad Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu odbyła się dyskusja na temat formuły finansowania modernizacji Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Gostyninie.

 • Komitet rewitalizacji. Obwieszczenie o konsultacjach społecznych.

  2017.05.22

  Burmistrz Miasta Gostynina działając na podstawie art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r. poz. 1777 z póź. zm.) informuje o konsultacjach społecznych w sprawie przyjęcia uchwały Rady Miejskiej w Gostyninie w sprawie wyznaczenia składu oraz zasad działania Gostynińskiego Komitetu Rewitalizacji.

 • Nabór uzupełniający na animatora sportu

  2017.05.22

  Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza nabór uzupełniający na animatora organizującego i prowadzącego zajęcia sportowe oraz sportowo-rekreacyjne na obiektach sportowych powstałych w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012” w Gostyninie.

 • Zawodnicy FEA Gostynin w eskorcie Extraklasy

  2017.05.22

  Wokół trybuny pełne fanów, przedmeczowa wrzawa i emocje, a w centrum uwagi całego stadionu byli zawodnicy FEA Gostynin, bo to właśnie oni wprowadzali na murawę piłkarzy drużyny Wisły Płock i zawodników drużyny gości Zagłębia Lubin.

 • Mazur na szóstkę z Iłowem

  2017.05.22

  W 21 kolejce piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin pokonali na własnym boisku Unię Iłów 6:0 i zajmują z 53 punktami na koncie pozycję lidera.

 • Sportowe zmagania przedszkolaków

  2017.05.22

  19 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w hali przy ul. Kutnowskiej „VII Spartakiadę Przedszkolaków”. Wśród okrzyków radości, w sportowych zmaganiach wzięły udział kilkuosobowe drużyny małych zawodników z gostynińskich przedszkoli, którym towarzyszyli opiekunowie, kibice i rodzice.

 • Finał XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  2017.05.19

  W dniu dzisiejszym - 19 maja 2017r. - w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”, którego organizatorem jest Szef Obrony Cywilnej Kraju – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 • Coraz piękniejsza Dybanka

  2017.05.19

  Na początku tygodnia ruszył pierwszy etap prac związanych z projektem w ramach Akcji „Reaktywacja Dybanka”. Pomysłodawcy projektu tj. Katarzyna Balcerzak, Małgorzata Zielińska oraz Dominik Robacki przy udziale pracowników Urzędu Miasta wykonali już pierwsze prace polegające na ukwieceniu trójkąta przed wejściem do rezerwatu Dybanka.

 • Test sprawnościowy dla kandydatów do liceum mundurowego

  2017.05.19

  Dyrektor I LO PUL przypomina o zaplanowanym na poniedziałek (22 maja) teście sprawnościowym, który odbędzie się na stadionie MOSiR w Gostyninie, ul. Sportowa 1 o godzinie 15.00.

 • Informacja dotycząca wyniku przetargu

  2017.05.19

  Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (tj.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuje o wyniku II przetargu ustnego nieograniczonego, który odbył się w dniu 17 maja 2017 roku o godz. 11:00 w sali posiedzeń nr 213 Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26.

 • Biegali w XIII edycji ogólnopolskiej akcji

  2017.05.19

  W dniu wczorajszym - 18 maja br. sympatycy ruchu na świeżym powietrzu biegali w XIII edycji ogólnopolskiej akcji „Polska biega“. Sportowa impreza odbyła się na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej.

 • „Mazowiecka akademia SOCIAL MEDIA”

  2017.05.18

  Mazowiecka akademia SOCIAL MEDIA
  Projekt realizowany w partnerstwie przez Krajową Izbę Gospodarczą i INTER IT Sp. z o.o.
  Krajowa Izba Gospodarcza serdecznie zaprasza Panie do udziału w projekcie „Mazowiecka akademia SOCIAL MEDIA” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Ratownicy medyczni w Miejskim Przedszkolu nr 2

  2017.05.18

  W dniu 17 maja br. do Miejskiego Przedszkola nr w Gostyninie przybyli wyjątkowi goście panowie Piotr Brudnicki i Arkadiusz Zaremba, którzy są ratownikami medycznymi z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

  Ratownicy zapoznali dzieci ze swoim zawodem oraz pokazali podręczny sprzęt medyczny. Omówili również, jak należy udzielać pierwszej pomocy w różnych przypadkach i przypomnieli dzieciom numery alarmowe. Na zakończenie spotkania dzieci ćwiczyły na fantomie resuscytacje, po czym dostały książeczki listujące pierwszą pomoc.

 • Policjanci w służbie historii

  2017.05.18

  Niecodzienną wyprawę do Komendy Głównej Policji i Muzeum Katyńskiego w Warszawie odbyła delegacja uczniów gostynińskiej mundurówki pod opieką mł.asp. Pawła Łuczaka z KPP w Gostyninie.

 • Zamek otwarty dla Gości!

  2017.05.17

  Na zamkowym Dziedzińcu pojawiły się stoliki i ławki, przybywa zieleni i kwiatów. Otwarta brama zaprasza do wejścia i odpoczynku. Miłośnicy historii mogą skorzystać ze spaceru z zamkowym przewodnikiem.

 • Trzy medale dla UKS Zwoleń-Team

  2017.05.17

  Niezwykle udaną imprezą okazały się rozegrane w Tomaszowie Lubelskim (470 km od Gostynina) Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach w dn. 12-14 maja 2017r. Zadanie współfinansowane było ze środków Urzędu Miasta Gostynina i Urzędu Gminy Gostynin.

 • „Kibicomania” po raz czwarty w Gostyninie

  2017.05.17

  Już po raz czwarty gostynińscy policjanci i Gimnazjum nr 2 zorganizowali turniej „Kibicomania – fair kibicowanie, tak ważne jak granie”. Ideą imprezy jest zaprezentowanie przez młodzież zasad „fair play” podczas rywalizacji piłkarskiej i sportowego dopingu.

 • Akademia Klasy Extra w Płocku z udziałem Football Education Academy

  2017.05.17

  Turnieje, konkursy, dobra zabawa - tak właśnie wyglądało poniedziałkowe popołudnie przy Łukasiewicza 34. 16 maja do Płocka  zawitała Akademia Klasy Ekstra, współorganizowana przez Ekstraklasę S.A. oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. To już druga edycja tej sportowej imprezy, która w zeszłym roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i rodziców.
  Wśród grona uczestników nasze miasto godnie  reprezentowała Football Education Academy.

 • Zakończono budowę chodnika w ul. Spacerowej. Trwa remont ul. Floriańskiej

  2017.05.16

  Miło nam poinformować, że zakończono już budowę chodnika w ul. Spacerowej.

  Ponadto trwają prace remontowe ulicy Floriańskiej. Zakończenie prac przewidziane jest do 31 sierpnia 2017r.

 • VII Spartakiada Przedszkolaków

  2017.05.16

  Po raz siódmy odbędzie się w naszym mieście Spartakiada Przedszkolaków, która rozpocznie się 19 maja br. (piątek) w Hali Sportowej MOSiR.
  Wśród konkurencji nie zabraknie "Wyścigu Gąsienic", "Wyścigu Herkulesów" i wielu innych.

 • Prace remontowe w budynku przy ul. 3 Maja 14 w toku

  2017.05.16

  Trwają prace remontowe w budynku mieszkalno-usługowym wielorodzinnym przy ul. 3 Maja 14 w Gostyninie.

  Obecnie wykonywane są roboty rozbiórkowe, takie jak przebudowa istniejących klatek schodowych zgodnie z projektem budowlanym i wykonanie kanalizacji sanitarnej zewnętrznej.

 • Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Niezapominajka”

  2017.05.16

  W dniu 15 maja 2017 roku w Miejskim Przedszkolu nr 2 zorganizowano Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej pt. „Niezapominajka”.

 • Ostateczne wyniki konkursu ofert

  2017.05.16

  Informujemy o wyborze ofert i ogłoszeniu wyników konkursu ofert na powierzenie zadań w roku 2017 z zakresu zdrowia publicznego określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi.

 • "Fundusze Europejskie dla osób fizycznych zainteresowanych uruchomieniem działalności gospodarczej " - spotkanie informacyjne w Płocku

  2017.05.16

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w sprawie możliwości otrzymania wsparcia na uruchomienie własnej działalności gospodarczej z wykorzystaniem środków w ramach Funduszy Europejskich.

 • MAZUR Gostynin-UNIA Iłów już w piątek

  2017.05.16

  MKS "MAZUR" zaprasza na mecz piłki nożnej MAZUR Gostynin-UNIA Iłów, który rozegrany zostanie 19 maja br.(piątek) o godz. 17.30 na Stadionie Miejskim w Gostyninie przy ul. Sportowej.
   

Stronicowanie

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt