Położenie urzędu
Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie informuje, iż w okresie od października do grudnia 2021 r. będzie realizowało program oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Aktualnie prowadzony jest nabór uczestników do programu.
Zapraszamy do uczestnictwa w programie osoby zobowiązane przez Sąd, Prokuraturę, Zespoły Interdyscyplinarne, Policję, Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodki Pomocy Społecznej i kuratorów, a także osoby zgłaszające się dobrowolnie, które chcą zmiany i polepszenia relacji w rodzinie.
Celem programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie jest m.in.:
- powstrzymanie stosowania przemocy przez sprawcę,
- zmiana zachowań przemocowych na konstruktywne z poszanowaniem praw i uczuć innych,
- uzyskanie informacji i umiejętności rozpoznawania mechanizmów powstawania przemocy,
- nabycie umiejętności reagowania bez przemocy w sytuacjach konfliktowych i stresujących,
- kształtowanie umiejętności wychowawczych w relacji z dzieckiem bez użycia przemocy,
- opracowanie własnego planu bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożonych użyciem przemocy,
- uzyskanie informacji o możliwościach podejmowania działań terapeutycznych.
Kandydaci do programu nie mogą mieć aktywnych objawów choroby psychicznej, muszą zachowywać abstynencję od alkoholu i innych środków odurzających oraz powinni być świadomi tego, że potrzebują pomocy ze względu na używanie przemocy.
Konsultacje oraz zajęcia w ramach programu są bezpłatne.
Kontakt z PCPR w Gostyninie: +48 24 235 22 92
e-mail: sekretariat@pcprgostynin.eu
W dniu dzisiejszym (3 października) piękna aura i dobre humory dopisywaly członkom Stowarzyszenia Wędkarskiego "Lin" podczas zawodów spławikowych o Puchar Burmistrza Miasta Gostynina. Rywalizacja rozpoczęła się w godzinach porannych nad jeziorem Bratoszewo.
Chociaż wędkarze narzekali, że ryby nie biorą, jak tego oczekiwali, to jednak niektórzy mogli pochwalić się dobrym połowem.
Puchary i nagrody rzeczowe w postaci talonów na akcesoria wędkarskie wręczał burmistrz Paweł Kalinowski, który gratulował osiągniętych wyników i życzył rekordowej ryby na kolejnych zawodach.
Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Wasilewski (1760), na drugim uplasował się Franciszek Majewski (1720), a trzeci wynik osiągnął Rafał Majewski (1320).
Dostojny polonez, wesoły krakowiak, a może żywiołowy mazur? Wszystkie te tańce i jeszcze więcej zabawy proponujemy Państwu w nowej propozycji - sekcji Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie adresowanej do dzieci i młodzieży.
Co się odbędzie?
Nabór do Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego
Dla kogo?
Dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat
Gdzie?
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie (ul. J. Ozdowskiego 2, 09-500 Gostynin)
Start: 12.10.2021 r. (wtorek), godz. 17:00
Czy muszę coś ze sobą zabrać?
Sportowe obuwie na zmianę, wygodny strój i szeroki uśmiech :-)
Gdzie mogę zadać więcej pytań?
Informacje i zapisy: 24 235 34 47 / MCK Gostynin pok. 213
Instruktor: Joanna Milczarska, opiekun grupy: Anna Buraczyńska
Do zobaczenia, do zatańczenia!
Przypominamy, że w Urzędzie Miasta Gostynina funkcjonuje Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze". Punkt mieści się przy ulicy Parkowej 22, pokój nr 6.
GPK-I jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.
Telefon kontaktowy: 24 236 07 23.
W dniu 2 października 2021 roku odbyły się w odległych Gorlicach /470km od Gostynina/ zawody w jeździe szybkiej na łyżworolkach Speed.
Organizator Stowarzyszenie "Maraton" Gorlice, dla młodszych kategorii przygotował dystans 1 km, a po zmaganiach kolarzy szosowych czas przyszedł na rywalizację wrotkarzy Speed na dystansach: 22,780 km i 42 km, w których to wystartowało ponad 100 osób.
Bardzo dobrze zaprezentował się trener UKS Z-T Łukasz Flejszer, który w wyścigu na 22,780 km zajął 1 miejsce w ,,open’’ na dość trudnej technicznie trasie z 90 stopniowymi zakrętami i rondami oraz podmuchami wiatru.
Dobry wynik odniósł senior Rafał Gaweł (UKS Z-T), który zajął 6 miejsce w kat. open na dystansie półmaratonu.
Serdecznie gratulujemy!
W czwartkowy wieczór (30.09.2021r.) Zamek Gostyniński rozbrzmiewał muzyką chóralną. Wystąpiły takie chóry jak: "Lutnia Nova" z Aleksandrowa Kujawskiego, "Tibi Cantamus" z Płocka i "Arce Cantores" z Gostynina. Pierwszy z chórów powstał w 2013 roku i wykonuje pieśni patriotyczne, utwory sakralne, muzykę ludową i kolędy. Drugi chór z Płocka powstał w 2001 roku i głównie przygotowuje oprawę muzyczną niedzielnych eucharystii. Ponadto chórzyści śpiewają pieśni liturgiczne.
Gostyniński "Arce Cantores" zaprezentował blok pieśni ludowych.
Wszyscy uczestnicy byli laureatami dwóch poprzednich edycji festiwalu Avis Cantores.
Na koncercie gościli między innymi burmistrz Paweł Kalinowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder.
Muzyczna atmosfera udzieliła się także publiczności, która włączała się do śpiewów.
Foto: zbiory chóru Arce Cantores i MCK
– Pani Sylwia wraz z mężem bardzo cieszyła się na wieść o tym, że już niedługo na świat przyjdzie ich wymarzona córeczka. Gdy Zosia się urodziła, okazało się, że będzie dziewczynką z niepełnosprawnością intelektualną. Po kilku miesiącach mąż pani Sylwii odszedł. Kobieta została bez środków do życia, ze złamanym sercem. Gdy po jakimś czasie stanęła na nogi i znalazła pracę, przyszła pandemia. Najpierw zmniejszono pani Sylwii etat, a w końcu zwolniono ją z pracy. Kobieta nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc – mówi Joanna Sadzik. – Takich osób są tysiące, docierają do nich wolontariusze Szlachetnej Paczki. Bez Ciebie nie będziemy mogli pomóc.
Bez wolontariuszy nie poznamy kolejnych historii, nie dotrzemy ze wsparciem. Bez Ciebie im nie pomożemy.
Dzieci, które w siebie nie wierzą, wchodzą w nowy rok szkolny z dodatkowym bagażem trudnych emocji po miesiącach nauki zdalnej. Rodziny nie wiedzą, czy uda im się przetrwać zimę, kiedy pieniędzy nie wystarcza nawet na jedzenie, nie mówiąc o odłożeniu na opał. Właśnie takie osoby chce objąć wsparciem Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.
Z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 8 tys. rodzin, to o 60% mniej niż w poprzednim roku. Skala pomocy może być w tym roku zdecydowanie mniejsza także w Akademii Przyszłości. Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, wsparciem zostanie objętych o 1600 mniej dzieci w porównaniu do poprzedniej edycji.
Dobroczynność może znaleźć się w kryzysie – taki wniosek płynie z nowego Raportu o Obojętnieniu przygotowanego przez Szlachetną Paczkę. Ponad 40% organizacji społecznych zawiesiło swoje działania sprzed pandemii. W wielu z nich brakuje wolontariuszy. Szycie maseczek, robienie zakupów seniorom, rozwożenie obiadów medykom, wyprowadzanie psów sąsiadom – na początku pandemii wielu z nas przejęło się losem potrzebujących. To był nasz zryw, narodowe powstanie przeciw lękowi i bierności. Jak każdy zryw i ten był jednak krótkotrwały. Przez zmęczenie, niepewność, ograniczony czas czy fundusze Polacy obojętnieją na potrzeby najsłabszych.
Osób potrzebujących nowej nadziei są tysiące. To pani Agnieszka, której mąż w maju 2021 roku zginął w wypadku. Została sama – z dwiema córeczkami na utrzymaniu, bez środków do życia. To pan Zdzisław, który przez pandemię i niepełnosprawność nie może znaleźć pracy. To Kacper, który chciałby, żeby rodzice byli z niego dumni, ale odkąd wzięli rozwód, trudno mu skupić się na czymkolwiek. Takich osób jak pani Agnieszka, pan Zdzisław czy Kacper są tysiące, natomiast przez pandemię wiele organizacji ograniczyło swoją działalność. Jeżeli my nie pomożemy najbardziej potrzebującym rodzinom i dzieciom, mogą zostać ze swoimi trudnościami zupełnie same.
Bez wolontariuszy mądra pomoc nie jest możliwa. To oni docierają do rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki, poznają bliżej ich historie, pośredniczą w przekazywaniu paczek, a co najważniejsze – dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji. To oni spotykają się z dziećmi z Akademii Przyszłości, pomagając im odkryć mocne strony i zbudować poczucie własnej wartości. Każdy wolontariusz ma realny wpływ na życie konkretnych osób z najbliższej okolicy. Zostając wolontariuszem, możesz zmienić ich historie, przywrócić siłę i godność, odnaleźć radość czy pewność siebie. Każdy wolontariusz Paczki to szansa za zmianę w życiu 2-3 rodzin w potrzebie. Każdy wolontariusz Akademii to szansa na to, by jedno konkretne dziecko odzyskało wiarę we własne możliwości.
Potrzebni są wolontariusze, którzy działają w całej Polsce – w dużych i średnich miastach, w małych miejscowościach, na wsi. Wszędzie tam, gdzie pomoc jest niezbędna. Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Wolontariuszem może zostać każdy i z powiedzeniem łączyć pomoc potrzebującym z nauką, pracą i obowiązkami codzienności.
Pilnie poszukujemy blisko 10 tys. wolontariuszy Paczki i Akademii z całej Polski. Bez nich, bez Ciebie, nie pomożemy tysiącom rodzin i dzieci. Wejdź na www.superw.pl i dołącz do wolontariatu. Liczy się każde zgłoszenie, nie czekaj!
Dzieciom i młodzieży przypominamy, że tylko do 8 października macie szansę wziąć udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Gminę Miasta Gostynina, współfinansowanym ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”. Sprawa jest naprawdę poważna, chodzi tu bowiem o zdrowie i życie Wasze i Waszych bliskich – rocznie w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera przedwcześnie ponad 40 000 osób!
Zacznijmy od początku. „Niska emisja”, czyli emisja pyłów i szkodliwych gazów na wysokości do 40 m, ma dwa główne źródła: domowe piece grzewcze czy lokalne kotłownie węglowe oraz silniki spalinowe zamontowane w pojazdach mechanicznych, w których spalanie paliwa odbywa się w nieefektywny sposób. Widocznym przejawem obecności tych pyłów i gazów jest smog, który kojarzony przede wszystkim ze zdjęciami wyjątkowo zanieczyszczonych chińskich czy amerykańskich miast, w sezonie grzewczym stanowi codzienność polskich miasteczek. Źle się dzieje w państwie, jeśli śmiercionośną (w długiej perspektywie) chmurę pyłów zawieszonych PM10, PM2.5, benzopirenów, dwutlenku azotu i innych zanieczyszczeń traktujemy jako coś akceptowalnego, występującego na porządku dziennym.
Tutaj na scenę wychodzi młode pokolenie, czyli ludzie, którzy w przyszłości mogą doświadczyć większych problemów środowiskowych niż te obecne dzisiaj. Dedykujemy ten konkurs ekologiczny wszystkim uczniom klas IV-VIII szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej, dając im szansę wyrażenia własnym językiem trosk, przeczuć, ale i sposobów na poprawę jakości powietrza. W końcu do wygrania, oprócz nagród rzeczowych, jest druk i dystrybucja na terenie całego miasta plakatu lub broszurki!
Co może stanowić amunicję dla ofensywy informacyjnej zalewającej nasze miasto, czyli: co może stać się tematem plakatu (uczniowie szkół podstawowych) lub broszurki (szkoły ponadpodstawowe)?
- opis i zobrazowanie tzw. „niskiej emisji”, co jest jej przyczyną, składniki smogu, jego pochodzenie itp.;
- zagrożenia wynikające z wdychania zanieczyszczonego powietrza – zdrowotne, ekologiczne, ekonomiczne itp.;
- korzyści z „posiadania” czystego powietrza – bioróżnorodność, zdrowe i szczęśliwe życie, mniejsze wydatki na środki medyczne itp.;
- co mogę zrobić dla poprawy środowiska – powiedzieć innym, jak ważne jest zdrowe powietrze, gdzie mogę zgłosić zanieczyszczenie powietrza, gdzie znaleźć więcej informacji na ten temat itp.;
- jakie są korzyści z jazdy innym niż samochód osobowy środek transportu – komunikacja zbiorowa, rower, może spacer?
Wyżej wymienione tematy to jedynie przykłady – jesteśmy przekonani, że młode pokolenie chce żyć w czystym, zdrowym środowisku i bez wątpienia samo znajdzie język dla własnej chęci.
------
Szczególnie polecamy w tej tematyce:
- https://wezoddech.ceo.org.pl/ - strona programu „Weź oddech” poświęconego tematyce niskiej emisji, realizowany w Warszawie i Białymstoku, zawierająca liczne materiały edukacyjne;
- https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/niska-emisja---zagrozenie-dla-nas-wszystkich – artykuł Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie dot. niskiej emisji, zawierający odnośniki do literatury przedmiotu;
- http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/documents/download/108328 - „Roczna ocena jakości powietrza w województwie mazowieckim. Raport wojewódzki za rok 2020”
Przypominamy, że jeszcze przez dwa miesiące, tj. do 30 listopada, istnieje możliwość złożenia wniosku o przyznanie świadczenia "Dobry start", skierowanego do wszystkich uczniów i ich rodzin. 300 zł na wyprawkę dla ucznia to szansa na odciążenie domowego budżetu, z której można skorzystać już dziś!
Komu przysługuje świadczenie?
- uczniom do 20. roku życia,
- uczniom niepełnosprawnym, legitymującym się odpowiednim oświadczeniem, do 24. roku życia.
Otrzymać wsparcie może:
- matka lub ojciec dziecka,
- opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję,
- opiekun prawny dziecka – osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem,
- pełnoletnia osoba ucząca się, niebędąca na utrzymaniu rodziców.
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć elektroniczny wniosek za pośrednictwem portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej lub portalu PUE ZUS.
Zachęcamy do składania wniosków. Środki zostaną wypłacone do 2 miesięcy od złożenia wniosku. Uwaga - wnioski należy składać do 30 listopada!
Więcej informacji pod numerem telefonu 22 290 22 02 oraz na stronie https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start
I N F O R M A C J A
Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od 6 dnia października 2021 roku na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym dot. nieruchomości położonej w Gostyninie przy zbiegu ulic Fabiszewskiego i Wyspiańskiego.
Burmistrz Miasta Gostynina
Paweł Witold Kalinowski
Gostynin, dnia 5 października 2021 r.
W dniu 1 października 2021 roku w Teresinie odbył się VI Wojewódzki Zjazd Delegatów Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego.
Gostyniński Szkolny Związek Sportowy reprezentował jako delegat Przewodniczący Robert Czerwiński oraz Lucjan Ogłodziński - gość honorowy zjazdu.
Miło nam poinformować, że w trakcie uroczystości okolicznościowym medalem za działalność na rzecz Szkolnego Związku Sportowego wyróżniono pana Lucjana Ogłodzińskiego, znanego w Gostyninie propagatora sportu.
Medal wręczył Przewodniczący SZS Warszawy i Mazowsza.
Gratulujemy doskonałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Jesień to pora wykopków dlatego też z takim „ziemniaczanym przesłaniem” Gostynińskie Stowarzyszenie Śpiewacze Arce Cantores zorganizowało nie tylko wydarzenie gastronomiczne nastawione na przygotowanie staropolskich potraw z ziemniaka, ale również wydarzenie edukacyjne i artystyczne.
W czwartkowe przedpołudnie na gostynińskim zamku odbyły się warsztaty kulinarne na których przygotowywano staropolskie potrawy z ziemniaka (kartoflanka, kartoflarz, placki ziemniaczane z pieczarkami i twarożkiem, kluski śląskie, ziemniaki z boczkiem, śledziem, przycieraki ze skwarkami). Przygotowane przez uczestników potrawy były poddane opinii wybranego specjalnie na to wydarzenie jury, bezapelacyjne jako najlepszą potrawę z ziemniaka wybrało kluski przecierane z twarogiem.
W przerwach warsztatów obyła się prelekcja o historii i właściwościach ziemniaka oraz o zdrowym żywieniu. Dla uatrakcyjnienia całości wydarzenia najmłodsi uczestnicy ochoczo brali udział w grach i zabawach zręcznościowych, bańki mydlane zrobiły furorę a na zakończenie nasi milusińscy otrzymali drobne upominki.
To był bardzo intensywny, pełen wrażeń i ciekawostek związanych z ziemniakiem i zdrowym odżywianiem dzień. Wieczorny koncert chóru miejskiego Arce Cantores pełen pięknej ludowej muzyki związanej z tradycją i obrzędami polskiej wsi był dopełnieniem całości wydarzenia. Na koncert przybyło sporo mieszkańców naszego miasta, jak również burmistrz miasta Gostynina Paweł Kalinowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Rederem.
Zadanie pn. "Kartofel Festiwal Gostynin" mające na celu: promocję rolnictwa ekologicznego poprzez organizację międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych zostało dofinansowane przez Lokalną Grupę Działania AKTYWNI RAZEM w formie grantu w kwocie 5000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020".
Uniwersytet III Wieku w Gostyninie zainaugurował kolejny rok akademicki. Uroczystość odbyła się 6 października 2021 r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, którą uświetnił występ Chóru Miejskiego ARCE CANTORES. Burmistrz Paweł Kalinowski złożył wszystkim studentkom i studentom najlepsze życzenia, przekazując pragnienie kontynuowania zajęć w warunkach stacjonarnych, w przyjemnej studenckiej atmosferze. Wykład inauguracyjny “Matematyka jest królową” wygłosił prof. Wojciech Nowak z Warszawy.
Działalność uniwersytetu została wznowiona po rocznej przerwie spowodowanej panującą w kraju pandemią koronawirusa. W bieżącym roku akademickim w ramach uniwersytetu proponowane są zajęcia w następujących sekcjach: gimnastyka, terapia ruchowa, taniec w kręgu, ABC kręgosłupa, nauka języków obcych, szachy, literatura przy herbatce, grupa wokalna, trening pamięci, kabarecik “Zwierciadło”, fotografia, ceramika. Obok zajęć cyklicznych organizowane będą spotkania warsztatowe, np. aranżacje wnętrz. Zapisy przyjmuje instruktor MCK p. Magdalena Garstka pod numerem telefonu 24 235 34 47.
Organizatorzy wydarzenia pod nazwą "Gostyniński Bieg Niepodległości", czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie, Urząd Miasta Gostynina oraz Grupa "Gostynin biega" zapraszają na wspólne bieganie.
Początek tej sportowej imprezy odbędzie się na stadionie MOSiR 5 listopada 2021 r. o godz. 14.30, gdzie przez godzinę trwać będzie weryfikacja zawodników.
Jako pierwsze ruszą dzieci rocznik 2011 i młodsi na dystansie 800 m, przez bieżnię stadionu i teren leśny.
W dalszej kolejności rywalizować będzie od 15.25 młodzież rocznik 2010/2007 na dystansie 1000 m.
Natomiast po 15.45 rozpocznie się bieg kobiet i mężczyzn rocznik 2003 i starsi na dystansie 2000 m kobiety i 4000 m mężczyźni przez bieżnię i teren leśny.
Wręczenie wyróżnień rozpocznie się o 16.20. Pierwsza trójka na mecie w każdej kategorii wiekowej otrzyma statuetki, puchary. Dla wszystkich będą przygotowane dyplomy.
Uczcijmy Święto Dnia Niepodległości poprzez upowszechnianie biegania, jako formy aktywnego i zdrowego trybu życia.
W 9 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin zremisował na wyjeździe 3:3 z liderem Skrą Drobin.
Do przerwy Mazur schodził z wynikiem remisowym. W 35 minucie po rzucie rożnym piłkę dobił po główce w poprzeczkę Patryka Gałamagi Jakub Bucior. Przed przerwą pierwszy nieudana pułapka ofsajdowa Skry i piłka po dośrodkowaniu Kamila Augustyniaka i przedłużeniu jej przez Pawła Znyka trafia do Barosza Komorowskiego, który strzela do siatki z kilku metrów. Po przerwie Mazur prowadził, po zespołowej akcji Paweł Znyk zagrywa prostopadle do Komorowskiego a nasz napastnik z zimną krwią pokonał bramkarza.
Niestety prowadzenie trwało przez około 20 minut, w 67 najpierw Drobin wyrównał. Za dużo swobody w ataku mieli piłkarze Skry i najpierw trafił Marcin Kowalski a trzy minuty później Jakub Witkowski. Mazur nie dawał za wygraną a bohaterem w tym meczu naszego zespołu był Bartosz Komorowski, który zdobył hat-tricka. W 80 minucie kapitalne podanie od 16-letniego Macieja Gajewskiego otrzymał Komorowski, już po nim wychodząc w sytuację sam na sam i pokonując strzałem przy słupku bramkarza.
Był to 7 gol Komorowskiego w tym sezonie i został najlepszym strzelcem naszej drużyny.
Mecz mógł się skończyć zwycięstwem naszego zespołu, zabrakło niewiele, kilkanaście centymetrów. Najpierw po strzale Krystiana Pawełkiewicza piłka przeleciała minimalnie obok słupka w ostatniej akcji meczu po uderzeniu głową Komorowskiego piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.
SKRÓT MECZU: https://www.youtube.com/watch?v=D70FZsnci9Q
Remis Mazura w meczu z liderem cieszy, choć można było wygrać, jednak także można było przegrać.
W tabeli nasz zespół z 17 punktami jest na 5 miejscu. Kolejny mecz w sobotę, 16 października o g. 15:30 na Stadionie MOSiR Gostynin Mazur zagra z będącą w tabeli tuż za nim, siódmą Deltą Słupno.
Skra Drobin - Mazur Gostynin 3:3
bramki: 31' Jakub Bucior, 66' Marcin Kowalski, 71' Jakub Witkowski - 45' 49' 80' Bartosz Komorowski
Skra: 13 Paweł Nowak - 10 Hubert Krysztofiak 14 Patryk Gałamaga 6 Daniel Zjadewicz 13 Paweł Nowak 3 Miłosz Zieliński 20 Jakub Witkowski 8 Sebastian Marlęga 4 Artur Lewicki 11 Marcin Kowalski 2 Jarosław Ciarkowski 7 Jakub Bucior; trener: Michał Lemanowicz
Mazur: 1 Hubert Borowy - 8 Michał Jędrzejczak 11 Piotr Dutkiewicz 9 Kamil Augustyniak 3 Michał Matecki - 4 Paweł Znyk (80' Krystian Pawełkiewicz) 6 Eryk Przybylski 10 Dariusz Kurkowski (90'+1' Wiktor Smyczyński) 5 Eryk Wydrzyński (3' Kamil Woźniak, 73' Maciej Kowalski) 2 Arkadiusz Górecki (70' Maciej Gajewski) - 7 Bartosz Komorowski; trener: Piotr Dutkiewicz
Źródło: Mazur Gostynin
W sobotę, 9 października 2021 r. piłkarze grup młodzieżowych MKS Mazur Gostynin wraz z trenerami i rodzicami uczcili pamięć mecenasa Mieczysława Święcickiego, pierwszego Prezesa i założyciela MKS Mazur Gostynin.
Była to żywa lekcja historii, gdyż piłkarze złożyli kwiaty i zapalili znicze przy grobie Mecenasa a jego sylwetkę, życiorys i zasługi dla powstania klubu opowiedział trener i inicjator tej akcji Arkadiusz Szulczewski.
https://www.youtube.com/watch?v=p-0OVb4OQdU
Piłkarze po wizycie na Cmentarzu Parafialnym w Gostyninie pojechali do Warszawy na mecz Eliminacji Mistrzostw Świata 2022 Polska-San Marino.
Mecenas Mieczysław Święcicki, założyciel klubu zginął tragicznie rozstrzelany przez hitlerowców 1 grudnia 1939 r. w Woli Łąckiej. wraz z 28 mieszkańcami Gostynina i okolic.
Źródło: Mazur Gostynin
MKS Mazur Gostynin, Klub Biegacza "Gostynin Biega" oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie serdecznie zapraszają na pierwsze spotkanie łączące sport i ekologię, czyli tzw. "plogging"., które odbędzie się 17 października br. o godzinie 10:00 na parkingu przy zakładzie energetycznym (ul. 18 Stycznia). Lubisz biegać? Irytują Cię leżące śmieci? Nie wiesz, jak te dwie rzeczy można ze sobą połączyć? To spotkanie właśnie dla Ciebie!
Organizatorzy zapewniają jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci.
Pamiętaj: 17 października, 10:00, parking przy Zakładzie Energetycznym. Do zobaczenia!
W dniu 7.10.2021 roku podpisano z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Budowlanych z Gostynina umowę na remont drogi wewnętrznej stanowiącej przedłużenie ul. Nowej w Gostyninie (do drogi osiedlowej).
Obecnie nawierzchnia drogi wewnętrznej posiada liczne ubytki, spękania oraz deformację profilu podłużnego i poprzecznego.
Remont będzie polegał na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej.
Wartość całkowita inwestycji ze strony Miasta wynosi 19.892,00 zł, pozostałą część sfinansuje Gostynińska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Umowny termin wykonania remontu - 30.11.2021 r.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przepraszamy za występujące w tym czasie niedogodności.
Mamy nadzieję, że po chwilowych trudnościach związanych z remontem odczują Państwo zdecydowaną poprawę w zakresie poruszania się przedmiotową drogą.
W dniu 12 października 2021r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyninie Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Wicestarosta Gostyniński Maria Wróblewska przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Elżbiety Kijek podpisali umowę z Burmistrzem Miasta Gostynina Pawłem Kalinowskim przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta Bożeny Sokołowskiej na „Likwidację barier architektonicznych w Przedszkolu Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyninie poprzez przebudowę łazienki oraz wymianę drzwi wejściowych do budynku”. „Likwidację barier architektonicznych w Przedszkolu Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyninie poprzez przebudowę łazienki oraz wymianę drzwi wejściowych do budynku”, którego beneficjentem jest Gmina Miasta Gostynina.
Powiat Gostyniński pozyskał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Mazowiecki w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III" na zadanie, które polegać będzie na dostosowaniu łazienki w Przedszkolu Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz dostosowaniu stolarki drzwiowej w głównym wejściu do budynku zlokalizowanym przy ul. Wojska Polskiego 54 w Gostyninie. Kwota dofinansowania projektu ze środków PFRON – 28 509,84 zł.
Źródło: http://www.gostynin.powiat.pl
Drodzy Nauczyciele! Zawód nauczyciela to nie tylko praca - to misja, która u podstaw stawia sobie za cel wykształcenie mądrego, odważnego, świadomego obywatela. To nie lada zadanie wymaga niewyczerpalnych pokładów empatii, cierpliwości, pomysłowości i wiedzy. Szczególnie uciążliwy musiał być dla Was okres zdalnego nauczania, gdzie brak bezpośredniego kontaktu z uczniami i zależność od (najnowszej, ale nadal) technologii musiał negatywnie wpłynąć na komfort pracy.
Dlatego też dziękujemy wszystkim Nauczycielom za pracę i życzymy Im wytrwałości i nieustannego poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech pasja, z którą przyszliście do szkoły, nie tylko nigdy nie zgaśnie, ale udzieli się wszystkim Waszym uczniom i rozpali w nich zapał do życia. Niech Wasze życie zawodowe napełnia Was dumą, a prywatne obfituje w spełnione marzenia i zasłużony wypoczynek.
20 października o godzinie 11.00 w siedzibie Izby Gospodarczej Regionu Płockiego – Dom Darmstadt, ul. Stary Rynek 8 – odbędzie się spotkanie przedsiębiorców z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców, panem Adamem Abramowiczem.
Podczas spotkania rzecznik opowie o swoich zadaniach i obowiązkach oraz podejmowanych działaniach na rzecz przedsiębiorców. Zostaną również poruszone tematy ważne dla przedsiębiorców dotyczące wprowadzenia Polskiego Ładu.
Prosimy o przysłanie ewentualnych pytań do rzecznika do 19.10 do godz. 10.00.
Instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców została utworzona w 2018 r. Do kompetencji Rzecznika MŚP należy m.in. pomoc w sporach z organami administracji publicznej, w tym urzędami skarbowymi i ZUS, wstępowanie do postępowań przed sądami administracyjnymi, NSA i Sądem Najwyższym w sprawach dotyczących sporów przedsiębiorców z administracją publiczną, występowanie z wnioskami o podjęcie uchwał, wnoszenie skarg nadzwyczajnych, opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących interesów mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz zasad wykonywania działalności gospodarczej, pomoc w organizacji mediacji między przedsiębiorcami a administracją, współpraca z organizacjami pozarządowymi, społecznymi i zawodowymi działającymi w tym obszarze oraz działalność edukacyjna i informacyjna w zakresie wykonywania działalności gospodarczej w Polsce.
Adam Krzysztof Abramowicz – powołany na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców 22 czerwca 2018 roku. Prowadził z sukcesem własną działalność gospodarczą. Był jednym z głównych inicjatorów, a zarazem prezesem Zarządu Sieci Detalistów „Nasze Sklepy”, która powstała, by chronić małych i średnich przedsiębiorców. Był też jednym z założycieli oraz długoletnim prezesem Izby Gospodarczej Nowej Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej. Aktywna działalność biznesowa zaowocowała jego członkostwem w Radzie Polskiej Izby Handlu. Był radnym Rady Miasta Biała Podlaska oraz aktywnym działaczem samorządowym. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Wykorzystując zdobyte w przedsiębiorczości doświadczenie, był m.in. członkiem sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju Sejmu RP (wcześniej Komisji Gospodarki) oraz Parlamentarnego Zespołu Wspierania Przedsiębiorców Poszkodowanych w Outsourcingu Pracowniczym przez organy administracji państwowej RP, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. W związku z powołaniem na funkcję rzecznika MŚP, wystąpił z PiS i złożył mandat poselski.
Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o zapisanie się na spotkanie mailowo: biuro@igrp.com.pl, telefonicznie 508591408 lub przez zakładkę https://igrp.com.pl/zapisz-sie-na-szkolenie/ do dn. 19.10.2021 r. do godz. 12.00.
Szanowni Państwo!
Zawód nauczyciela to nie tylko praca - to misja, która u podstaw stawia sobie za cel wykształcenie mądrego, odważnego, świadomego obywatela.
Dlatego też dziękuję wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Pracownikom Administracji i Obsługi za pracę. Życzę Państwu wytrwałości i nieustannego poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech pasja, z którą przyszliście do szkoły, nie tylko nigdy nie zgaśnie, ale udzieli się wszystkim Waszym uczniom i rozpali w Was zapał do życia.
Niech Wasze życie zawodowe napełnia Was dumą, a prywatne obfituje w spełnione marzenia i zasłużony wypoczynek.
Burmistrz Miasta Gostynina
Paweł Witold Kalinowski
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z burmistrzem Pawłem Kalinowskim, który był gościem Radia Q. Rozmowa była poświęcona przede wszystkim dofinansowaniom i inwestycjom, m.in.:
- inwestycjom drogowym (na Zatorzu, przy ul. Krasickiego, ul. Glinianej),
- modernizacji stadionu,
- przyszłości budynków po dawnym Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów,
- modernizacji drzwi wejściowych i okiennic baszty Zamku Gostynińskiego,
- dofinansowaniu na funkcjonowanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3,
- planowi przebudowy Miejskiego Centrum Kultury.
Rozmowa z burmistrzem dostępna jest na stronie http://radioq.fm/wiadomosci/gosc-radia-q/3847-gosc-radia-q-pawel-kalinowski-14-10-2021
Dzisiaj burmistrz Paweł Kalinowski gościł w murach swojego gabinetu laureatów konkursu fotograficznego "Spacerując po Gostyninie", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zadaniem fotografów było dostarczenie do Urzędu Miasta Gostynina autorskich zdjęć przedstawiających walory naszego miasta - zabytki, atrakcyjne okoliczności przyrody czy inne piękne zakątki grodu Siemowita, na które już zwykle nie zwracamy uwagi.
Poniżej prezentujemy listę laureatów:
I miejsce - p. Daria Zielińska,
II miejsce - p. Maciej Nosalski,
III miejsce - p. Krystian Przedlacki.
wyróżnienie - p. Rafał Zalewski,
wyróżnienie - p. Piotr Czarnecki,
wyróżnienie - p. Agata Uliczna.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Międzynarodowy Dzień Mediacji w tym roku przypada 21 października. W tym czasie w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie udzielane będą informacje na temat postępowania mediacyjnego.
Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji. Prowadzona jest przy udziale osoby trzeciej, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera jej przebieg i łagodzi napięcia oraz pomaga w dojściu do porozumienia. Przede wszystkim mediacja sprzyja załagodzeniu lub trwałemu zakończeniu konfliktu.
Wszelkie informacje w zakresie postępowania mediacyjnego udzielane będą w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie, ul. 3-go Maja 17 od 18 do 22 października w godz. 7:30-15:30, bądź telefonicznie pod numer telefonu 47 70 532 81.
Autor: podkom. Żaneta Kołodziejska - Basiewicz KPP Gostynin
Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j.: Dz. U. z 2020 r., poz. 1990) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 15 października 2021 roku na okres 21 dni, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina – umgostynin.bip.org.pl został wywieszony wykaz dotyczący przeznaczenia do sprzedaży niezabudowanych nieruchomości położonych w Gostyninie przy ul. Morenowej oznaczonych nr ewidencyjnym działek:
- 971/1 o pow. 0,1051 ha
- 972/1 o pow. 0,0999 ha.
W dniu 28 października 2021 roku o godz. 10.00 w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbędą się obrady XXXIX sesji Rady Miejskiej - VIII kadencji w Gostyninie.
Porządek sesji przedstawia się następująco:
1. Otwarcie obrad.
2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
4. Wręczenie stypendiów Miasta Gostynina dla najzdolniejszych uczniów.
5. Funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie:
1) rys historyczny jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie,
2) kierunki rozwoju jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie.
6. Informacja dyrektorów przedszkoli o realizacji zadań statutowych w roku szkolnym 2020/2021;
1) Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyninie,
2) Przedszkole nr 4 w Gostyninie,
3) Przedszkole nr 5 w Gostyninie,
4) Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Specjalnymi „Akademia Przedszkolaka” w Gostyninie.
7. Przyjęcie informacji o realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2020/21.
8. Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego o zniesienie urzędowej nazwy części miasta Gostynina: Pagórek.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr 59/XII/20215 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym działki gruntu oznaczonej nr ewidencyjnym 389/36 położonej w Gorzewie przy ul. Kruk.
10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych.
11. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości rocznych stawek podatku od nieruchomości na 2022 rok.
12. Podjęcie uchwały w sprawie opłaty od posiadania psów.
13. Informacja dotycząca wymiaru podatku rolnego na 2022 rok.
14. Informacja dotycząca wymiaru podatku leśnego na 2022 rok.
15. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2021.
16. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 215/XXVIII/2020 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2034.
17. Informacja związana z analizą złożonych oświadczeń majątkowych.
18. Przyjęcie protokołu z XXXVIII sesji Rady Miejskiej w Gostyninie.
19. Sprawy różne.
20. Zamknięcie obrad.
Wczoraj 19.10.2021 r. w godzinach popołudniowych burmistrza Pawła Kalinowskiego odwiedziły gostynińskie mażoretki wraz z koordynatorem grupy Joanną Renatą Syską i mamami mażoretek.
W czasie pandemii dziewczęta nie były dekorowane podczas mistrzostw, a dyplomy i medale dotarły w wakacje i dlatego właśnie wczorajsze spotkanie były doskonałą okazją do tego, aby dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Aleksandra Milczarek wraz z gospodarzem naszego miasta udekorowali mażoretki.
Następnie w czasie rozmowy poruszane były różne tematy dotyczące występów, strojów a także sukcesów, w tym największego - złotego medalu zdobytego w tym roku na Mistrzostwach Polski w Kędzierzynie Koźlu – w konkurencji „buława formacje” scena i defilada w kategorii juniorki i seniorki. Dziewczęta w debiutach – Mój pierwszy krok zajęły pierwsze miejsce.
Przypomnijmy, że z zespołem współpracuje profesjonalny choreograf Kamila Rzepiela–Drgas. Pani Kamila jest instruktorem, trenerem tańca mażoretkowego z licznymi sukcesami na Mistrzostwach Polski i Europy.
W obecnej chwili zespół podzielony jest na pięć kategorii wiekowych: przedszkolaki, kadetki, juniorki, seniorki i grand senior – mamy mażoretek, a zaczynał od jednej ośmioosobowej grupy.
Mażoretki Libra Gostynin występują systematycznie na imprezach miejskich, gminnych i ogólnopolskich. Grupa Buławistek uświetnia przemarsze uliczne podczas uroczystości państwowych i kościelnych jak np. 3 maja, 11 listopada. W tym roku mażoretki uświetniły także Europejskie Dni Dziedzictwa, prezentując swoje choreografie podczas muzycznego festiwalu artystycznego FeTA.
Pani Joanna Syska podziękowała Burmistrzowi Pawłowi Kalinowskiemu za umożliwienie wyjazdu na eliminacje i na Mistrzostwa Polski i wsparcie nie tylko finansowe, a także dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie Aleksandrze Milczarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im Obrońców Westerplatte w Gostyninie Beacie Wasiak-Grudzińskiej, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie, Tomaszowi Reszkowskiemu i Rodzicom Wszystkich Mażoretek.
Gratulujemy gostynińskim mażoretkom złota i życzymy wielu kolejnych sukcesów.
Uprzejmie informujemy, że ukazał się kolejny, pięćdziesiąty piąty już numer bezpłatnego biuletynu miejskiego Nasz Gostynin. W tym numerze przeczytają Państwo:
- o budowie i remontach dróg gminnych,
- o dofinansowaniu remontu okiennic baszty i drzwi wejściowych gostynińskiego zamku,
- o budowie bloku mieszkalnego przy ul. 3 Maja 30,
- o azbeście i pomocy oferowanej mieszkańcom Gostynina w zakresie jego usuwania,
- o likwidacji barier architektonicznych w Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi,
- wywiad z Januszem Karaskiem,
- o gostynińskich obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa
i wiele więcej.
Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Naszego Gostynina!
Już w przyszły piątek 29 października br. odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel, autorką, m.in. bestsellerowych powieści „Uroczysko" i "Sezon na cuda”.
Pisarka uwielbia podróżować i czytać. Razem z rodziną mieszka w Otwocku i kiedy tylko może ucieka w Sudety, gdyż marzy się jej dom w górach.
Zapraszamy w imieniu organizatora - Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie - na to interesujące spotkanie, które odbędzie się w sali wystaw im. Pawła Tencera w Miejskim Centrum Kultury o godz. 18.00.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.
Prosimy o zachowanie ostrożności.
Wczoraj (20.10.2021r.) w godzinach wieczornych odbyła się próba generalna oświetlenia boiska treningowego w Gostyninie.
Działania te są związane z inwestycją, którą realizowana była od czerwca ubiegłego roku. Powstało boisko treningowe o sztucznej nawierzchni wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym. Obecnie rozpoczęły się prace odbiorowe na obiekcie oraz porządkowanie terenu.
Informujemy, że w związku ze zmianą ustawy o dowodach osobistych od 7 listopada 2021 r. (a w praktyce od poniedziałku 8 listopada br.) pojawi się nowy wzór dowodów osobistych. W jego warstwie elektronicznej będzie druga cecha biometryczna - odciski palców.
Wprowadzenie dowodów osobistych z drugą cechą biometryczną jest dostosowaniem polskiego prawa do prawa unijnego.
MKS "Mazur" Gostynin, Klub biegacza "Gostynin biega" i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie zapraszają do wzięcia udziału w realizacji programu "Plogging z Mazurem Gostynin", który odbędzie się 23 października 2021 r. (sobota) o godz. 10.00 na parkingu Dybanka w Gostyninie.
Organizatorzy zapraszają do biegania i sprzątania terenów leśnych, zabezpieczają worki i rękawiczki.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
Zalecamy zachowanie ostrożności.
Szkółka rolkarska UKS Zwoleń-Team "grupy 1 - początkującej" ruszyła z nowym rokiem szkolnym 2021/2022 pełną parą!!!
_ _ _ _ _
Zastanawiasz się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na jakie dodatkowe zajęcia zapisać swoje dziecko?
Po kontakcie telefonicznym możesz zapisać swoje dziecko na naukę jazdy na rolkach.
Prowadzimy zajęcia z podstaw jazdy rekreacyjnej po wrotkarstwo szybkie.
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 5. do 18. roku życia, które potrafią utrzymać się na rolkach w czwartek 28 października 2021 r. na godz. 16:30.
Miejsce: HALA MOSiR, ul. Kutnowska 7a /przy SP nr 5 w Gostyninie/
_ _ _ _ _
NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY: 4 listopada 2021 r. (czwartek) godz. 16:30.
__________________
więcej na:
www: zwolen-team.pl
e-mail: uks.zwolenteam@wp.pl
fb: Uks Zwoleń-Team
tel. 609 319 002
W 11 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin wygrali w Łukomiu ze Skrwą 4:0.
Na szczęście w niedzielę, 24 października nie doszło do koszmarnej wpadki jak w ubiegłym sezonie, gdy Mazur zagrał jedno z najsłabszych spotkań w sezonie i przegrał w Łukomiu 1:4. Tym razem nasz zespół pewnie, od pierwszych minut kontrolował sytuację na boisku. Obrońcy Skrwy nie dawali sobie rady szczególnie z Erykiem Przybylskim, który co chwila wyprzedzał w pojedynkach biegowych rywali i stwarzał zagrożenie bramkowe.
Choć tym razem nasz napastnik nie zdobył bramek z akcji, a ze stałych fragmentów gry. Najpierw w 27 minucie faulowany był Dariusz Kurkowski a rzut wolny z około 25 metrów na bramkę zamienił Przybylski. W 42 minucie spóźniona interwencja Marcina Beksy na pomocniku Mazura Pawle Znyku zakończyła się podyktowaniem przez sędziego Adriana Majewskiego rzutu karnego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Eryk Przybylski, trafiając w tym sezonie po raz ósmy i stając się najskuteczniejszym zawodnikiem Mazura w tym sezonie (następnie Bartosz Komorowski - siedem).
W drugiej połowie kilka okazji stworzyli sobie gospodarze, jednak bez zdobyczy bramkowej. W końcówce swój talent pokazała młodzież Mazura. W 83 minucie podanie z własnej połowy Macieja Gajewskiego do Krystiana Pawełkiewicza zakończyło się zwodem i strzałem do bramki a w efekcie tego podwyższeniem przez młodego napastnika Mazura wyniku na 3:0. Pawełkiewicz ustalił wynik meczu na 4:0, w 88 minucie po wykończeniu zespołowej akcji i strzale z 15 metrów.
Skrwa Łukomie - Mazur Gostynin 0:4
bramki: 27' i 42' (rzut karny) Eryk Przybylski, 83' i 88' Krystian Pawełkiewicz
Mazur: Hubert Borowy - Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Maciej Kowalski - Michał Jędrzejczak (86' Wiktor Smyczyński), Dariusz Kurkowski, Arkadiusz Górecki (46' Maciej Gajewski), Paweł Znyk, Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski (75' Krystian Pawełkiewicz); trener: Piotr Dutkiewicz
W imieniu organizatora - Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im Romualda Twardowskiego w Gostyninie zapraszamy uczniów gostynińskich szkół i przedszkoli do wzięcia udziału w V Konkursie plastycznym “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”
Regulamin Konkursu “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego“
I Organizator konkursu
Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
ul. Bema 23
09-500 Gostynin
www.msmgostynin.pl
miejska.gostynin@interia.pl
II Cele konkursu
– Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży dzieł Patrona szkoły – Romualda Twardowskiego i uwrażliwianie na ich piękno.
– Rozbudzanie zainteresowania literaturą muzyczną.
– Rozwijanie wyobraźni i ekspresji muzycznej i plastycznej.
– Rozwijanie zdolności plastycznych u dzieci i młodzieży.
III Czas trwania konkursu
Konkurs rozpoczyna się 11 października, a kończy 18 listopada br. Prace należy przekazać do 10 listopada.
IV Założenia organizacyjne
Praca ma być plastyczną ilustracją wybranego utworu.
V Wyniki konkursu i nagrody
VI Postanowienia końcowe
Małgorzata Kwiatkowska.
Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie z myślą o dzieciach (tych dopiero rozpoczynających edukację, ale i tych zmierzających do jej końca - w końcu wszyscy jesteśmy w jakiejś mierze dziećmi :) przygotował dwa konkursy. Poniżej garść informacji na ich temat.
1) Konkurs plastyczny Jesień 2021
Konkurs skierowany do tych wszystkich w wieku 6-19 lat, którym nie brak wyobraźni plastycznej i miłości do kolorów. Tematem konkursu jest oczywiście jesień, a uczestnicy mają za zadanie namalować bądź narysować własną jej wizję. Ważne, żeby to była kolorowa wizja - rysunek ołówkiem lub czarną kredką są, jak piszą organizatorzy, niemile widziane!
Rozmiar pracy musi mieścić się w widełkach 30x40 - 40x60 cm
Termin nadsyłania prac: 15 listopada br. (poniedziałek). Rozdanie nagród oraz prezentacja nagrodzonych prac odbędzie się 26 listopada (piątek) o godz. 12:00.
2) XXVII Przegląd Piosenki Podróżnej Jesień 2021
Tym razem, zamiast talentu plastycznego, niezbędnymi do udziału w konkursie będą umiejętności wokalne. Do 15 listopada br. mogą zgłosić w nim swój udział soliści i zespoły do 6 osób, którzy przed audytorium wykonają dwie piosenki o tematyce turystycznej.
Kilka kategorii wiekowych (na osi przedszkola - szkoły średnie) sprawia, że szansa na wygraną jest duża, ale to również oznacza, że konkurencja wśród pretendentów do zwycięstwa będzie większa. Występ będzie miał miejsce w sali widowiskowej MCK 23 listopada br. (wtorek) o 9:00, także zgłaszajcie się i już teraz przygotowujcie swoje struny głosowe!
Więcej informacji o konkursach na plakatach i na stronie http://www.mck-gostynin.pl/. Tam również znajdują się niezbędne oświadczenia i karty zgłoszeniowe na każdy z konkursów. Zachęcamy do udziału!
Czym jest plooging?
„Plogging” to nowy ruch, który powstał w Szwecji. Wykorzystuje jogging i inne sporty na świeżym powietrzu, aby zebrać śmieci, które psują okolice naszego miasta i naturalne przestrzenie. „Plogging” jest nie tylko dla biegaczy. Możesz to również zrobić, jeśli lubisz spacery, lub jazdę na rowerze.
Akcja „Plogging z Mazurem Gostynin”
Środki do realizacji akcji zapewnia Stowarzyszenie Lokalna Grupa działania AKTYWNI RAZEM w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Działanie 19 ”Wsparcie dla rozwoju w ramach inicjatywy LEADER”
Działanie 19.2”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.
To już kolejne spotkanie w ramach akcji „Plogging z Mazurem Gostynin”.
Tym razem biegacze spotkali się na parkingu przy wejściu do Rezerwatu „Dybanka”.
Barwnie ubrana grupa w koszulkach i czapeczkach, w różnym przedziale wiekowym widoczna była z daleka.
Dorośli wraz ze swoimi pociechami zbierali śmieci z okolic „Dybanki” oraz terenów przyległych.
Zebrano kilka worków.
Kolejne spotkanie uczestników akcji już wkrótce.
Dzisiaj (28.10.2021) podczas sesji Rady Miasta dziewięcioro uczniów otrzymało stypendia za szczególne osiągnięcia sportowe i szczególne wyniki w nauce. Po raz pierwszy stypendia dla najzdolniejszych uczniów zostały przyznane w 2016 roku za rok szkolny 2015/2016
W tym roku szkolnym złożonych zostało 11 wniosków o przyznanie stypendium miasta Gostynina dla najzdolniejszych uczniów, dziewięć wniosków spełniało wymagane warunki, natomiast dwa z nich tych kryteriów nie zrealizowało.
Z rąk Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Redera oraz radnej miejskiej Anny Majchrzak, wybrani uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium i kwiaty. Należeli do nich:
1. Małgorzata Cichońska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe (sukcesy w tenisie stołowym - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - gra podwójna, IV miejsce w Finale 65 Mazowieckiego TTS - Memoriał redaktora Janusza Strzałkowskiego oraz zajęcie miejsc punktowych w zawodach powiatowych, rejonowych w tenisie stołowym).
2. Antonina Osmolak - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe (sukcesy w tenisie stołowym - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - gra podwójna, III miejsce w Finale 65 Mazowieckiego TTS - Memoriał redaktora Janusza Strzałkowskiego oraz zajęcie miejsc punktowych w zawodach powiatowych, rejonowych w tenisie stołowym).
3. Natalia Sarzała - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe (liczne sukcesy we wrotkarstwie szybkim na różnych dystansach - I miejsce w Ogólnopolskich zawodach sportowych „3 Roller CUP Koronowo” we wrotkarstwie szybkim (4000m), I miejsce w „Roller CUP Koronowo„ we wrotkarstwie szybkim (500m), III miejsce w Torowych Mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, w 2021 r. powołanie do Kadry Narodowej w jeździe szybkiej na rolkach w kategorii Kadet oraz zajęcie miejsc punktowych w innych zawodach rejonowych, halowych we wrotkarstwie szybkim).
4. Roksana Rękawiecka - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe - sukcesy w zawodach lekkoatletycznych - I miejsce w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym w Ciechanowie (bieg na 600 m), II miejsce (bieg 4x600 m), III miejsce w Mitingu „Mazovia Track Cup” w Piasecznie (bieg na 1000 m) oraz zajęcie miejsc punktowych w innych zawodach lekkoatletycznych).
5. Szymon Jędrzejewski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe - sukcesy w tenisie stołowym - I miejsce w Memoriale Andrzeja Grubby w tenisie stołowym, II miejsce w I Grand Prix Mazowsza oraz zajęcie miejsc punktowych w zawodach powiatowych, rejonowych w tenisie stołowym.
6. Michał Pawłowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe - liczne sukcesy we wrotkarstwie szybkim na różnych dystansach - II miejsce w Torowych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim,
5 medali na torowych Mistrzostwach Polski, III miejsce w klasyfikacji wielobojowej o Puchar Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, powołanie przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich na zawody Cadet Challange w Ostendzie oraz zajęcie miejsc punktowych w innych zawodach rejonowych, halowych we wrotkarstwie szybkim.
7. Maciej Lewandowski - uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce - Certyfikat of Accomplishment 2020/21 umożliwiający udział projektu ucznia o tematyce sztucznej inteligencji w finale konkursu na projekty z użyciem sztucznej inteligencji.
8. Jakub Brzozowski - uczeń Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych w Płocku - stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce - Certyfikat of Accomplishment 2020/21 umożliwiający udział projektu ucznia o tematyce sztucznej inteligencji w finale konkursu na projekty z użyciem sztucznej inteligencji.
9. Klaudiusz Mikołajczyk – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku – stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce (finalista w zawodach III stopnia XXXIX Olimpiady Języka Łacińskiego, doskonałe wyniki egzaminu maturalnego - powyżej 94% pkt z każdego zdawanego przedmiotu).
Stypendystom gratulujemy wspaniałych wyników i osiągnięć wierząc, że stypendia przyczynią się do rozwoju ich talentów.
W czasie XXXIX sesji Rady Miejskiej (28 października br.) jednym z punktów obrad było przypomnienie rysu historycznego jednostki OSP w Gostyninie, który zaprezentował jej były prezes - Karol Podleśny.
Następnie Burmistrz Paweł Kalinowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Rederem i radną miejską Anną Florczak w imieniu władz samorządowych oraz mieszkańców miasta przekazali wyrazy uznania i podziękowali za wieloletnią służbę pożarniczą, poświęcenie, aktywną działalność zawodową i społeczną panu Karolowi wręczając statuetkę św. Floriana, dyplom i kwiaty.
Karol Podleśny urodził się w Słubicach i zanim przeniósł się do Gostynina mieszkał w Gąbinie. W 1972 roku podjął służbę wojskową w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnych w naszym mieście na stanowisku inspektora ds. operacyjno-szkoleniowych.
Od 1970 roku był wieloletnim Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi "Dar Życia", który wcześniej założył.
W latach 1980-1992 piastował stanowisko komendanta Straży Pożarnych w Gostyninie. Natomiast w okresie od 1981 do 1997 był prezesem klubu sportowego "Mazur" Gostynin. Wśród zasług pana Podleśnego nie można nie wspomnieć o tym, że był jednym z dowódców pierwszej polskiej grupy ratowniczo-poszukiwawczej podczas trzęsienia ziemi w Armenii, a także dowódcą Kościelnej Służby Porządkowej podczas wizyty papieża Jana Pawła II w Płocku.
Były prezes OSP został odznaczony m.in.: Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, medalem za ofiarność i odwagę, złotym znakiem związku Ochotniczej Straży Pożarnej i wieloma innymi.
W latach 2002-2008 pracował w Urzędzie Miasta Gostynina, gdzie kierował zakładem usług miejskich.
Obecnie jest dowódcą uroczystości kościelnych i samorządowych na terenie miasta i gminy.
Składamy panu Karolowi gratulacje za tak liczne osiągnięcia oraz podziękowanie za pełnienie służby przez 26 lat i życzymy dużo dobrego zdrowia oraz odnoszenia kolejnych sukcesów w podjętych działaniach.
Karol Podleśny został honorowym prezesem OSP, a jego miejsce zajął Łukasz Wypych, któremu życzymy aby pełniona funkcja była źródłem satysfakcji.
Podziękowania za zaangażowanie we współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną, pełną gotowość i zdecydowaną postawę oraz wykazanie się ogromną odpowiedzialnością, otrzymał z rąk Burmistrza Pawła Kalinowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Redera i radnej Anny Florczak - inspektor ds obrony cywilnej w Urzędzie Miasta Gostynina Hubert Wojciechowski.
Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j.: Dz. U. z 2021 r., poz. 1899) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 26 października 2021 roku na okres 21 dni, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina – umgostynin.bip.org.pl został wywieszony wykaz dotyczący:
- nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomość oznaczoną numerem ewidencyjnym 2856/1 o powierzchni 0,0010 ha położoną w Gostyninie przy ul. Stodólnej.
Burmistrz Miasta Gostynina
Paweł Witold Kalinowski
Gostynin, 26 października 2021 r.
Wywieszona na tablicy ogłoszeń od 26.10.2021 r. do 16.11.2021 r.
Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuje o wyniku III przetargu ustnego nieograniczonego, który odbył się 28 października 2021 roku o godzinie 10:00 w Urzędzie Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26, pokój nr 213.
III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż:
- niezabudowanej nieruchomości oznaczonej nr 4977/5 o powierzchni 0,2344 ha, położonej w Gostyninie przy ul. Kraśnica, dla której w Sądzie Rejonowym w Gostyninie prowadzona jest Księga Wieczysta PL1G/0001982/2 zakończył się wynikiem pozytywnym
- cena wywoławcza wynosiła 42.000,00 zł.
- liczba osób dopuszczonych do przetargu – 1
- liczba osób niedopuszczonych do przetargu – 0
- liczba osób nie biorących w licytacji - 0
- najwyższa cena zaoferowana podczas przetargu za którą sprzedano nieruchomość wynosi – 42.420,00 zł + podatek VAT 235 tj. 52.175,60 zł.
Niniejszą informację wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26.
Gostynin, dnia 29.10.2021 r.
Wywieszono na tablicy ogłoszeń od 29.10.2021 r. do 05.11.2021 r.
W dniu 30 października br. (sobota) o godz. 13.30 na stadionie MOSiR przy ul. Sportowej zostanie rozegrany mecz pomiędzy Mazur Gostynin a Kasztelan Sierpc.
Zapraszamy w imieniu organizatorów na to wyjątkowe spotkanie.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w tym roku przypada 8-14 listopada 2021 r. zorganizowane zostanie 9 listopada 2021 r. w godz. 10-12 bezpłatne webinarium pt. „Nowa cyfrowa rzeczywistość w ZUS ułatwieniem dla przedsiębiorców”.
W trakcie wykładu przedstawione zostaną kluczowe programy transformacji cyfrowej ZUS pomocne m.in. w prowadzeniu działalności gospodarczej, wybrane zagadnienia dot. prowadzenia działalności gospodarczej w szczególności ulgi i umorzenia w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, świadczenia dla opłacających składki oraz bezpieczne formy kontaktu z ZUS.
Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu zapraszamy w imieniu organizatora MOSiR Gostynin na Otwarty Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Burmistrza Gostynina, który odbędzie się 20 listopada br (sobota) o godz. 9.30 w hali sportowej MOSiR przy ul. Kutnowskiej 7 w Gostyninie.
Termin zgłoszeń do 15 listopada. Zgłoszeń prosimy dokonywać tylko na e-maila: mosir.gostynin@op.pl
Przedstawiamy skrócony regulamin Turnieju:
1. W turnieju udział mogą brać wyłącznie zawodniczki - amatorki.
Wyklucza się udział w zawodniczek,
które posiadają aktualne licencję Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Dla byłych zawodniczek po zakończeniu gry obowiązuje roczna karencja.
Przepis ten nie dotyczy zawodniczek niepełnoletnich.
Zawodniczki niepełnoletnie mogą wziąć udział w turnieju tylko za pisemną
zgodą rodziców /ukończone min.15 lat/..
2. Maksymalna ilość drużyn w turnieju - 6.
3. O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia listy startowej, w przypadku uzyskania pełnej obsady turnieju, przed upływem terminu zgłoszeń.
4. Rywalizacja w grupach odbywać się będzie systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach.
5. W fazie finałowej drużyny zagrają w.g. klucza:
drużyna, która zajęła pierwsze miejsca w grupie “A” - z pierwszą drużyną grupy “B” -finał
drużyna, która zajęła drugie miejsce w grupie “A” - z drugą drużyną grupy “B” - o m-ca III-IV
drużyny, które zajęły trzecie miejsca w grupach zajmują m-ca V –VI w turnieju
6. Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów.
7. W przypadku remisu o zwycięstwie decydować będzie tie-break.
8. Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymają puchary oraz pamiątkowe dyplomy.
9. Wyróżniające się zawodniczki wskazane przez organizatora pamiątkowe statuetki.
10. Z UWAGI NA ZAGROŻENIE EPIDEMICZNE ORGANIZATOR PROSI O PRZESTRZEGANIE
NIŻEJ PODANYCH ZASAD:
dezynfekcji rąk przed wejściem na obiekt, wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia zawodniczek
przez kapitanów /opiekunów uczestniczących drużyn/, przed rozpoczęciem i po zakończonym spotkaniu
nie ma witania/żegnania się pod siatką zespołów i sędziów, po gwizdku
sędziego wszyscy rozchodzą się do swoich ławek i na swoje pozycje,
unikać kontaktu fizycznego jak uściski, podanie ręki, „przybicie piątki”,
nie kontaktowania się z kibicami,
w strefie ławek rezerwowych i stolika sędziowskiego przebywa minimalna,
niezbędna liczba osób zaangażowanych w organizację meczu,
11. PUNKTACJA I KOLEJNOŚĆ DRUŻYN
za zwycięstwo stosunkiem setów 2:0 – 3 pkt.
za zwycięstwo stosunkiem setów 2:1 – 2 pkt.
za porażkę stosunkiem setów 1:2 - 1 pkt. za porażkę stosunkiem setów 0:2 – 0 pkt.
12. O końcowej kolejności drużyn w tabeli decyduje:
ilość zdobytych punktów,
bezpośredni pojedynek zainteresowanych drużyn,
różnica setów we wszystkich meczach,stosunek małych punktów.
13. Turniej rozegrany zostanie w oparciu o obowiązują aktualne przepisy PZPS.
14. Informujemy, że nastąpiła zmiana w przepisach dotyczących sygnalizacji za niewłaściwe zachowanie na boisku zawodniczki:
- upomnienie gestem lub „żółta kartka” – brak innych konsekwencji
- „czerwona kartka” – punkt i zagrywka dla drużyny przeciwnej
- wykluczenie – obie kartki trzymane w jednym ręku
- dyskwalifikacja – kartki trzymane pojedynczo w prawej i lewej dłoni
oraz sygnalizacja za opóźnianie gry:
- „żółta kartka” przy nadgarstku – brak innych konsekwencji
- „czerwona kartka” przy nadgarstku – punkt i zagrywka dla drużyny przeciwnej
15. Dodatkowe kary Organizatora za wyjątkowo niesportowe zachowanie się zawodniczki podczas rozgrywania zawodów: - zawieszenie /1 lub 2 mecze turniejowe/, - wykluczenie zawodniczki z turnieju.
16. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody, kradzieże, kontuzje wynikłe z winy uczestników.
17.Uczestnicy turnieju winni być ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie.
18. Wszystkie kwestie nieujęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator.
Klauzula informacyjna RODO:
Klauzula w przypadku zbierania danych od osoby której dotyczą (art. 13 RODO 2016/679)
Administratorem danych jest:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie,
09-500 Gostynin,ul. Sportowa 1 tel. 0-24 235-33-97
Inspektorem ochrony danych osobowych w MOSiR w Gostyninie jest:
Lidia Pawlak tel. 0-24 235-33-97 , mosir.gostynin@op.pl
Dane przetwarzane są na podstawie wyrażonej zgody na przetwarzanie danych osobowych przez osobę,
której dane dotyczą w jednym lub większej ilości celów (RODO 2016/679 art.6 pkt.1a).
Pozyskiwanie danych wynika z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora
tj. organizacja Turnieju Siatkówki Kobiet
Dane osobowe uczestników oraz ich fotografie będą publikowane na stronie internetowej MOSiR
oraz na stronie internetowej ligi w celach informacyjnych i promocyjnych.
Dane będą przekazywane podmiotom, z którymi administrator ma podpisaną umowę o powierzeniu
przetwarzania danych osobowych.
Dane będą przechowywane przez okres trwania Turnieju Siatkówki Kobiet i potrzeby do jego realizacji.
Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania od administratora dostępu do własnych danych,
ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu do przetwarzania danych.
Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych zawartych w formularzu jest dobrowolne wynikające z RODO 2016/679 art.6 pkt.1a,b,c.
Nie podanie danych może uniemożliwić uczestnictwo w Turnieju Siatkówki Kobiet.
Już niebawem - 5 listopada br. odbędzie się Gostyniński Bieg Niepodległości.
Nagrody w każdej kategorii wiekowej - za m-ca I-III medale, puchary-statuetki, a dla wszystkich pamiątkowe dyplomy.
Zapraszamy, sprawdź swoją formę biegową.
W ubiegłym tygodniu zakończyły się warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców „MYŚLĘ CZUJĘ, POTRZEBUJĘ - być bliżej dziecka i siebie jednocześnie” realizowanych przez firmę Pani Patrycji Piwoni-Kopruckiej, a sfinansowanych ze środków miasta. W warsztatach obejmujących trzy bloki tematyczne, udział wzięli rodzice uczniów gostynińskich szkół, którzy dzięki treningom odbywającym się na zajęciach, poszerzyli swoją wiedzę i nabyli umiejętności w zakresie rozumienia i radzenia sobie z trudnymi emocjami dziecka, wzmacniania poczucia jego wartości i sprawczości, rozwijania świadomości zasobów i mocnych stron, dialogu bez przemocy, wprowadzenia młodego dorosłego w etap dojrzewania oraz dorastania bez nałogów.
Dzięki cyklicznym warsztatom, z wykorzystaniem elementów wsparcia czy odnoszenia się do konkretnych sytuacji z życia, rodzice mogli nauczyć się nowego sposobu reagowania na sytuacje z dziećmi. Aktywność każdego z uczestników była inspiracją do refleksji i do wzbogacania doświadczenia innych. Praca na własnych doświadczeniach była okazją do przyjrzenia się sobie i dała możliwość zdobycia nowych umiejętności.
Zarówno dla realizatorów jak i dla rodziców było to kolejne doświadczenie, dzięki któremu wszyscy uświadomili sobie, jak bezcenne są takie „spotkania”, które poszerzają wiedzę, zdejmują nadmiarową rodzicielską odpowiedzialność, dają narzędzia do zmiany, a przede wszystkim, są wspólnym, otwierającym dialogiem międzyludzkim, który daje poczucie, że nie jesteśmy sami ze swoimi problemami, trudnościami.
Udział w projekcie był dla rodziców całkowicie bezpłatny, gdyż został sfinansowany ze środków miasta.
Nastał listopad, pogoda typowo jesienna nie zawsze zachęca do spacerów. Miłośnicy czytelnictwa mogą poświęcić się swoim ulubionym książkom w wolnym czasie. W gostynińskiej bibliotece im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie oprócz wielu interesujących pozycji książkowych nie brakuje nowości, zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Propozycja dla maluchów to seria "Uniwersytet malucha" autorstwa Ferrie Chrisa i innych. Wśród tytułów dzieci znajdą m.in. takie jak "Teoria względności dla maluchów" czy "Optyka".
Co jest wyjątkowego w tych książkach? Otóż to, że w prosty sposób są wyjaśnione trudne zagadnienia dla przyszłych naukowców lub entuzjastów zdobywanej wiedzy, jak informacje o czarnych dziurach czy grawitacji.
Natomiast dla młodzieży biblioteka proponuje książkę, którą napisała Veronica Roth – "Wybrańcy". Pisarka dała się poznać publiczności dzięki serii książek "Niezgodna".
W "Wybrańcach" autorka budowała akcję swojej powieści aż do kulminacyjnego momentu, w którym zwyciężają główni bohaterowie. Rozpoczęła powieść od triumfu. Czytelnicy dowiadują się w jaki sposób udało się Wybrańcom doprowadzić do upadku Mrocznego. Kim jest Mroczny i kto wchodzi w skład Wybrańców? - wystarczy sięgnąć po książkę.
Dorosłym czytelnikom proponuje się "Drzewko szczęścia" Magdaleny Witkiewicz, "Aktor musi grać by żyć" Artura Barcisia czy "Pannę z bajki" nowość Katarzyny Michalak.
Pierwsza z nich opowiada o Kornelii Trzpiot, starszej pani, która podczas wigilii informuje rodzinę, że potrzebuje herbu do pełni szczęścia. Jednak czy rzeczywiście o herb tylko chodzi? Przede wszystkim kobieta pragnie na nowo scalić to co uważa w życiu za najważniejsze, a mianowicie rodzinę.
Plątanina zdarzeń opisana w humorystyczny sposób przez Wiktkiewicz powoduje, że książkę czyta się z zapartym tchem.
Artur Barciś znany jest przede wszystkim jako aktor. Jak się okazuje poza życiem przed kamerami jest także mężem, ojcem, dziadkiem, osobą utalentowaną i realizującą się. Jakie cechy charakteru jeszcze ukrywa? Wystarczy przeczytać książkę, aby się tego dowiedzieć.
Ostatnia z proponowanych pozycji książkowych na listopad, to nowość Katarzyny Michalak "Panna z Bajki". Jest to powieść o głównej bohaterce Hani Ruczaj mieszkającej w domku, który nazwała Bajką lubiącej pisać scenariusze i jej dwóch przyjaciółkach – Magdzie i Lenie. W jakie zawirowania miłosne i nie tylko wplączą się kobiety i jaki będzie ich finał? Odpowiedź znajdziecie na kartach książki.
Zachęcamy do czytania.
Źródło foto: empic.com
Przez wiele lat organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie "Turniej Jednego Wiersza" cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród osób dla których poezja stanowi nie tylko hobby czy pasję ale jest swoistym sposobem na życie, ucieczką od codziennych problemów.
Dla tych, którzy są za pan brat z Erato (muzą poezji) i pragną zaprezentować jeden z napisanych przez siebie wierszy - w dniu 25 listopada br. (czwartek godz. 17.00 Galeria Wystaw im. Pawła Tencera) odbędzie się XXIV już, turniej poetycki.
Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w tej kulturalnej imprezie?
Trzymamy kciuki za poetów i zapraszamy mieszkańców Gostynina i okolic na poetycką ucztę.
Firma ENPROM Sp. z o.o. odpowiada za modernizację linii 220 kV Pątnów-Podolszyce, której fragment (0,38 km) przebiega przez teren miasta Gostynina. Przedsięwzięcie zostało zlecone przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA, operatora elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Celem zaplanowanych prac jest poprawa bezpieczeństwa funkcjonowania linii, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do miejscowości znajdujących się w sąsiedztwie.
Więcej informacji w załącznikach.
Mieszkańcy Gostynina nieprzerwanie mogą korzystać z możliwości diagnostyki w kierunku Covid-19 w Punkcie Diagnostyki Mobilnej Corten Medic.
W punkcie dostępnych jest kilka rodzajów testów na koronawirusa:
Na życzenie Pacjenta wydawane są zaświadczenia o wyniku testu w języku angielskim.
W związku ze zmianą godzin dostępności do testów refundowanych oraz komercyjnych, podane są aktualnie obowiązujące godziny otwarcia punktów dla Pacjentów.
od poniedziałku do niedzieli włącznie w godzinach 8.00-14.00 (8.00-10.00 NFZ)
Punkt jest czynny codziennie przy ul. Sportowej 1 w Gostyninie.
Informacje o testach znajdą Państwo pod numerem tel. 226 020 997
Aktualny harmonogram jest zawsze dostępny na stronie www.cortenmedic.pl/pdm-covid-19
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu.
Prosimy o zachowanie ostrożności.
W dniu wczorajszym (4.11.2021r.) burmistrza Pawła Kalinowskiego odwiedzili goście z Peru - Jose-Carlos Mariategui - pra prawnuk Franciszka Ksawerego Wakulskiego wraz ze swoim kolegą i współpracownikiem, Juanem Carlosem Verne.
Jak doszło do tego spotkania? Otóż dr Barbara Konarska-Pabiniak wiele lat temu szukała interesujących informacji do kolejnego "Rocznika Gostynińskiego", aby przybliżyć mieszkańcom naszego miasta wiadomości o pochodzących z Gostynina osobach znanych nie tylko w kraju, ale i na świecie poprzez swoje osiągnięcia. W ten właśnie sposób natknęła się na informacje o Franciszku Ksawerym Wakulskim, znanym na całym świecie budowniczym Centralnej Kolei Transandyjskiej, drugim pod względem wysokości paśmie górskim na świecie. Pan Wakulski pochodził z Gostynina – ur. się 2 marca 1842 roku. Ukończył gimnazjum w Suwałkach i studia w Szkole Głównej w Warszawie na wydziale matematyczno-fizycznym. Szkoła dała możliwość polskim studentom na zapoznanie się z postępami pracy naukowej na Zachodzie, zaś Powstanie Styczniowe spowodowało, że wielu słuchaczy Szkoły zostało zmuszonych do opuszczenia jej murów. Wakulski wraz z setkami młodych ludzi emigrował z kraju. Jego miejscem pobytu na ówczesną chwilę był Paryż, gdzie zdobył dyplom inżyniera. Szczęśliwie dla Wakulskiego polski inżynier Ernest Malinowski budujący w Peru transandyjską linię kolejową zaprosił m.in. Franciszka Ksawerego do współpracy.
Inżynier Wakulski mieszkając przez 20 lat w Peru przyczynił się również do rozwoju peruwiańskiej wyższej uczelni technicznej oraz do podniesienia poziomu gospodarczego i technicznego tego państwa. Doskonale władał językiem hiszpańskim. Był autorem wielu rozpraw naukowych. Jak podaje źródło (artykuł dr Barbary Konarskiej-Pabiniak "Franciszek Ksawery Wakulski – Gostyninianin światu") cechowała go wielka życzliwość dla ludzi i wysoka kultura osobista.
Franciszek Ksawery Wakulski wrócił do Polski w latach 90. XIX wieku. Został kierownikiem budowy linii kolejowej w Galicji. Jednak jego umiejętności nie zostały w pełni wykorzystane.
Właśnie na artykuł naszej regionalistki natknął się przypadkiem pra prawnuk Wakulskiego. Z czasem doszło do spotkania w Gostyninie, podczas którego poruszono kwestie związane z historią rodziny Wakulskich. Na jaw wyszły nieznane dotychczas fakty. Jose-Carlos dowiedział się między innymi o wciąż żyjących krewnych z Radomia i Szczecina.
Goście wyrazili wielką radość z możliwości spotkania i mają nadzieję na kolejne w przyszłości.
Padła propozycja, aby artykuł dr Konarskiej-Pabiniak został przetłumaczony na język hiszpański, żeby w Peru poznano także losy Franciszka Ksawerego Wakulskiego.
(źródło historyczne: "Rocznik Gostyniński" t. III, Barbara Konarska – Pabiniak "Franciszek Ksawery Wakulski – Gostyninianin światu")
W związku z zainteresowaniem dotyczącym życia i działalności Francisza Ksawerego Wakulskiego dołączamy rozszerzony tekst przybliżający tę interesującą postać.
Franciszek Ksawery Wakulski (1843–1925), gostyninianin, inżynier, budowniczy kolei wysokogórskiej w Andach był synem Franciszka Ksawerego Wakulskiego (syn otrzymał imiona ojca) i Katarzyny z d. Parazińskiej. Ksawery urodził się w Gostyninie 2 III 1843 r., gdzie w tym czasie mieszkała jego matka. Ojciec pracował wówczas w Błoniu k. Krośniewic w fabryce cygar, tytoniu i tabaki. Gimnazjum Ksawery ukończył w Suwałkach, dokąd przenieśli się jego rodzice, a następnie w latach 1863–1866 uzyskał stopień magistra nauk matematycznych w warszawskiej Szkole Głównej. Później zdobył wykształcenie inżynierskie w słynnej paryskiej Szkole Dróg i Mostów (École des Ponts et des Chausées) istniejącej do dziś. Zachował się wpis Wakulskiego, przyjętego w poczet studentów z miejscowością Gostynin jako miejscem jego urodzenia. Był też członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Ścisłych w Paryżu. W tym właśnie czasie polski inżynier Ernest Malinowski, zdobywszy wybitną pozycję w Peru, zaprojektował i budował tam transandyjską linię kolejową, do końca XX w. najwyżej położoną na świecie (wyżej pobudowali w 2006 r. Chińczycy – z Xiningu do Lhasy). Z jego inicjatywy rząd peruwiański werbował w Paryżu do pomocy inżynierów, dając pierwszeństwo Polakom, absolwentom paryskiej Szkoły. Wśród zaangażowanych wówczas polskich inżynierów znalazł się Wakulski. Do Peru przybył w 1873 r. Początkowo, podobnie jak większość jego kolegów, pracował przy budowie Centralnej Kolei Transandyjskiej. Praca ta była niezwykle ciężka i niebezpieczna. Na stromych stokach gór wykuwano skalne półki, drążono tunele. Większość robót wykonywana była bez użycia maszyn, a materiały transportowano na grzbietach lam, mułów i ludzi. Do pracy zatrudniano Chińczyków i autochtonów Indian, przyzwyczajonych do rozrzedzonego powietrza na wysokości. Kolej ma 218 km długości, 69 tuneli o łącznej długości 8 km, 60 żelaznych mostów i wiaduktów. Największe wrażenie na turystach robi słynny most zwany „Piekiełkiem” na wysokości 3300 m n.p.m. zawieszony nad rzeką Rimac. Budowa kolei trwała 20 lat. Po jej zakończeniu Ksawery Wakulski pomagał pracującemu tam innemu Polakowi, inżynierowi Edwardowi Habichowi, w przekształceniu istniejącej w Limie od 1864 r. szkoły technicznej w pierwszą w Ameryce Łacińskiej politechnikę. W 1875 r. powstała w wyniku ich zabiegów Escuela de Construcciones Civiles y de Minas del Peru. Wakulski wykładał tam budowę dróg i mostów oraz wytrzymałość materiałów. Pełnił też funkcję wicedyrektora uczelni. Opanowawszy znakomicie język hiszpański, pisywał w nim rozprawy naukowe, które publikował w peruwiańskich czasopismach naukowo-technicznych (również utworzonych przez Polaków) – „Annales de los Ingenieros del Peru” i „Annales de los Obras Publicas del Peru”. Oprócz pracy naukowej pełnił odpowiedzialną funkcję naczelnego inżyniera i dyrektora telegrafów peruwiańskich. Zdobywszy uznanie i dobrobyt, nie zapomniał o rodakach na wychodźstwie, którym mniej się poszczęściło. Wiadomo, że posyłał w darze dla naszych emigrantów w Brazylii setki polskich książek. Nie udało się dokładnie ustalić, kiedy Wakulski wrócił do kraju, ale musiało to nastąpić w latach 90. XIX w. W końcu stulecia był już w Galicji i kierował budową linii kolejowej Delatyn–Kołomyja–Stefanówka, ukończonej w 1899 r. Zmarł w Warszawie 11 IX 1925 r.
W Peru pozostała jego urodzona tam córka Maria Luisa, która wyszła za mąż za Peruwiańczyka. Przybyły do Gostynina Jose-Carlos to pra prawnuk Wakulskiego.
Tekst napisany na podstawie opracowań Barbary Konarskiej-Pabiniak:
B. Konarska-Pabiniak, Ksawery Wakulski – Gostynianin w Andach, [w:] Gostynin. Szkice z przeszłości, Gostynin 2007, s. 218–220; tejże, Coraz więcej wiemy o sławnym gostynianinie, „Nasz Gostynin” 2011, nr 12, s. 16; tejże, Czego dokonał gostynianin w Peru, „Nasz Gostynin” 2011, nr 8, nr 10; tejże, Franciszek Ksawery Wakulski – gostynianin Światu, Rocznik Gostyniński, t. 3 – 2012, s. 309–322.
Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j.: Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 z późn. zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 5 listopada 2021 roku na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w drodze przetargu ustnego nieograniczonego dot. części działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 2645 położonej w Gostyninie przy ul. Rynek.
Burmistrz Miasta Gostynina
Paweł Witold Kalinowski
Gostynin, dnia 4 listopada 2021 r.
Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Klub Sportowy "Alfa" i Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie serdecznie zapraszają na XVI Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Nauczycieli i Pracowników Oświaty o Puchar Prezesa Okręgu Mazowieckiego ZNP i Burmistrza Miasta Gostynina.
Sportowa rywalizacja rozpocznie się20 listopada br. o godz. 10.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie, ul. Bema 23 (wejście od ulicy Płockiej).
Program imprezy sportowej przedstawia się następująco:
Patronat honorowy nad turniejem objęli: Tomasz Korczak - Prezes Okręgu Mazowieckiego ZNP i Paweł Witold Kalinowski - Burmistrz Miasta Gostynina.
Gostynin, 08.11.2021 r.
OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
PROGRAMU WSPÓŁPRACY MIASTA GOSTYNINA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ INNYMI PODMIOTAMI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 3 UST. 3
USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE NA ROK 2022
1. Cel i zasięg terytorialny konsultacji
Celem konsultacji jest poznanie opinii i uwag organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020, poz. 1057 z późn. zm.) prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie miasta Gostynina.
2. Przedmiot konsultacji
Przedmiotem konsultacji jest „Program współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022”.
3. Termin przeprowadzenia konsultacji
Konsultacje trwają od 16 do 19 listopada 2021r.
4. Forma konsultacji
Informacja o konsultacjach zamieszczona jest na stronie internetowej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Gostynina, a także wywieszona na tablicy ogłoszeń Urzędu. Do wyżej wymienionej informacji załączony jest projekt Programu Współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022
wraz z formularzem konsultacji.
Opinie i uwagi do Programu można zgłaszać w następujący sposób:
• Przesłać drogą elektroniczną na adres: paulina.toruniewska@gostynin.pl;
• Przesłać listownie na adres: Urząd Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin – liczy się data wpływu do Urzędu;
• Dostarczyć osobiście do Sekretariatu Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin.
Uwagi i opinie, które wpłyną po 19 listopada 2021r. nie będą rozpatrywane.
Wyniki przeprowadzonych konsultacji zostaną przedstawione Burmistrzowi Miasta Gostynina w celu ostatecznego zatwierdzenia. Opinie i uwagi zgłoszone podczas konsultacji nie są wiążące. Informacja o wynikach konsultacji zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina w ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji.
W piątek (5 listopada br.) na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie i przylegającym terenie leśnym odbył się Gostyniński Bieg Niepodległości. W głównej kategorii OPEN wśród kobiet wygrała uczennica LO Gostynin Zuzanna Rękawiecka, a wśród panów Przemysław Giżyński z Płocka.
Najmłodszą uczestniczką biegu była 4-letnia Izabela Wichrowska.
Wyniki:
800 m – dzieci
dziewczęta
1. Zuzanna Kaczor - SP5 Gostynin
2. Julia Wichrowska - SP3 Gostynin
3. Lena Dobrzyńska - SP5 Gostynin
4. Izabela Wichrowska - SP3 Gostynin – przedszkole
chłopcy
1. Antoni Kaczor - SP5 Gostynin
1000 m – młodzież
dziewczęta
1. Natalia Sarzała - SP3 Gostynin
2. Aleksandra Giżyńska - SP6 Płock
3. Maja Oniśk - SP5 Gostynin
chłopcy
1. Adam Dubielak - SP Lucień
2. Piotr Ziółkowski - SP1 Gostynin
3. Oliwier Misztal - SP1 Gostynin
4. Dominik Kaniera - LO Małachowianka
5. Mateusz Wórblewski - SP5 Gostynin
6. Dominik Ciechomski - ZS Gostynin
7. Adam Piętka - SP5 Gostynin
8. Hubert Lewandowski - SP Emilianów
9. Kacper Hajn - SP Emilianów
10. Oskar Korytkowski - SP5 Gostynin
11. Mateusz Fiebig - SP1 Gostynin
12. Sebastian Szczepanek - SP5 Gostynin
OPEN
kobiety - 2000 m
1. Roksana Rękawiecka - LO Gostynin
2. Katarzyna Kaczor - Gostynin
3. Monika Biniewicz- Gostynin
mężczyźni - 4000 m
1. Przemysław Giżyński - Płock
2. Przemysław Dobrzyński - Gostynin
3. Kamil Życiński - Gostynin
4. Jakub Wojtala - Gostynin
5. Piotr Kotfas - Grodno
6. Sławomir Lasota - Gostynin
7. Piotr Koperski -- Gostynin
8. Piotr Mrówka - Gostynin
Źródło: MOSiR Gostynin
Prezes Głównego Urzędu Statystycznego dr Dominik Rozkrut informuje, że dane zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 r. posłużą do opracowania strategii rozwojowych naszego kraju. Od 12 do 24 listopada 2021 r. GUS będzie prowadził badanie kontrolne w NSPLiM, które ma na celu oszacowanie błędu pokrycia i jest podstawowym sposobem oceny danych uzyskanych w ramach NSP.
Badanie będzie realizowane na próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSPLiM 2021. Ankieterzy statystyczni będą kontaktować się telefonicznie z numeru 22 828 88 88 z osobą pelnoletnią, która w spisie byla pierwszym respondentem (reprezentantem mieszkania). W trakcie wywiadu będa zadawane pytania dotyczące m.in. miejsca zamieszkania 31 marca 2021 r., poziomu wykształcenia, własności mieszkania czy sposobu realizacji spisu.
Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r.
Każdy uczestnik będzie mógł zweryfikować tożsamość ankietera, samodzielnie poprzez stronę internetową spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22279 99 99 (koszt połaczenia zgodny z taryfą operatora).
Już 10 listopada 2021 roku o godz. 13:00 na platformie zoom odbędzie się webinar zorganizowany w ramach obchodów 14. Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny przygotował wraz z pozostałymi partnerami.
W pierwszej części spotkania eksperci z NASK - Państwowego Instytutu Badawczego opowiedzą o „Cyberbezpieczeństwie w firmie”, czyli:
· najczęściej występujących zagrożeniach w sieci – przykłady, rozpoznanie, obrona;
· kradzieży cyfrowej tożsamości – po co przestępcom nasze dane?
· zależności obecnej sytuacji pandemicznej i zagrożeń cyberprzestępstw dla firm i przedsiębiorców;
· incydentach zgłaszanych do CERT Polska – co nam grozi?
Natomiast w drugiej części webinaru przedstawiciel ŁSSE - Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przybliży temat „Wsparcia dla nowych inwestycji” z naciskiem na zasady udzielania pomocy w formie zwolnienia z podatku dochodowego. ŁSSE udziela wsparcia w postaci zwolnienia z podatku CIT dla osób prawnych/ PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w związku z nową inwestycją. Rodzaje wspieranej działalności:
· działalność produkcyjna,
· nowoczesne usługi dla biznesu (IT/BPO/SSC),
· działalność badawczo-rozwojowa.
Bezpośredni link do rejestracji: https://cyberbezpieczenstwo-tp2021-w-i.konfeo.com
Webinar ma charakter bezpłatny. Zapraszamy do udziału!
Wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Akademia Przedszkolaka” odwiedziły w dniu dzisiejszym (9.11.2021r.) Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego. Gospodarz naszego miasta przyjął dzieci wraz z dyrekcją i wychowawczyniami w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.
Wizyta rozpoczęła się od podarowania burmistrzowi upominku z okazji święta 11 listopada - pięknego biało-czerwonego serca. Następnie dzieci zadawały panu Pawłowi Kalinowskiemu pytania na temat tego, co można załatwić w urzędzie miasta, co dzieje się w sali konferencyjnej, jakie zadania realizuje burmistrz.
Odśpiewano także hymn narodowy, aby uczcić nadchodzące święto Odzyskania Niepodległości.
Na zakończenie spotkania burmistrz poczęstował dzieci słodyczami.
Składanie wniosków o dodatek mieszkaniowy i energetyczny odbywa się w Urzędzie Miasta Gostynina przy ul. Parkowej 22 w godzinach:
PONIEDZIAŁEK – 7.30 – 15.00
WTOREK – 7.30 – 16.00
ŚRODA – 7.30 – 15.00
CZWARTEK – 7.30 – 15.00
PIĄTEK - 7.30 – 14.00
Informacje pod numerem telefonu 24 236 07 44.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie UKS “ALFA” Gostynin, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gostyninie,
zapraszają na:
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW w TENISIE STOŁOWYM
Celem jest popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży poprzez czynną formę wypoczynku.
Wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.
TERMIN I MIEJSCE: dnia 04.12.2021 r (sobota)
Hala sportowa SP Nr 3 w Gostyninie ul. Bema 23
Pierwsze gry godz.9.00
W turnieju prawo startu mają osoby w niżej podanych kategoriach wiekowych:
● KATEGORIA I DZIEWCZĘTA/CHŁOPCY (ŻAK) rocz. 2011 i młodsi
● KATEGORIA II DZIEWCZĘTA/CHŁOPCY (MŁODZIK) rocz. 2010 -2009
● KATEGORIA III DZIEWCZĘTA/CHŁOPCY (KADET) rocz. 2008-2007
● KATEGORIA IV DZIEWCZĘTA/CHŁOPCY (JUNIOR) rocz. 2006-2004
SYSTEM ROZGRYWEK: uzależniony będzie od ilości zgłoszonych zawodników/czek.
Nagrody: Statuetka za zwycięstwo w poszczególnych kategoriach
Medale za miejsca I-III
Dyplomy: za miejsca I-VI w poszczególnych kategoriach
Postanowienia końcowe:
● w turnieju obowiązują aktualne przepisy PZTS
● wszystkie sporne kwestie rozstrzyga na miejscu Sędzia Główny Turnieju
● zapisy do turnieju bezpośrednio przed zawodami od godz.8.30
● wszystkich uczestników obowiązuje zmiana obuwia oraz strój sportowy.
Osoby nie spełniające w/w wymagań nie zostaną dopuszczone do Turnieju
● uczestnicy powinni być ubezpieczeni we własnym zakresie
● za szkody, kontuzje, kradzieże wynikłe z winy uczestników organizatorzy nie ponoszą
odpowiedzialności
● turniej rozegrany zostanie z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych
Gmina Miasta Gostynina w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 330 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. W ramach projektu Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie otrzymała już pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostali nauczyciele i uczniowie. Wartość projektu wynosi 55 624 305, 00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 40 374 335, 00 zł.
W piątek 19 listopada br. w sali wystaw im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie oraz promocja debiutanckiej książki Martyny Górniak-Pełech. Autorka urodziła i wychowała się w Kutnie. Z wykształcenia filolożka, tłumaczka, dziennikarka i fotoreporterka. Optymistka absolutna. Mama dwójki dzieci i kota. Uzależniona od przeprowadzek, aparatu fotograficznego i porannej kawy. Z zamiłowania podróżniczka.
Książka „Dzieci Wielojęzyczne” pojawiła się na rynku literackim w październiku tego roku. To doskonała lektura dla wszystkich, którzy kochają języki, podróże i ciepłe kraje. Opisuje w niej historie swoich dzieci, które w momencie ukończenia książki nie przekroczyły jeszcze dziesięciu lat, a biegle posługują się czterema językami (polskim, angielskim, hiszpańskim i maltańskim).
W imieniu organizatora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie serdecznie zapraszamy wszystkich do wielokulturowego świata autorki. Świata pełnego hiszpańskich kolorów, międzynarodowych smaków i międzykulturowych rozterek.
Grażyna Stępka
IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Oddział w Warszawie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu gostynińskiego przed gęstymi mgłami. Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność będzie wynosić miejscami poniżej 200 m. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.
Ostrzeżenie jest ważne od 11.11.2021 godz. 22:00 do 12.11.2021 godz. 11:00.
Uprzejmie informujemy, że Lokalna Grupa Działania Aktywni Razem ogłasza nabory wniosków o powierzenie grantów.
Przedsięwzięcie 1.1.1 Aktywni Razem
1) Realizacja projektów międzypokoleniowych
limit dostępnych środków w ramach ogłaszanego naboru: 12 500,00 EUR., tj. 50 000 zł.
(konkurs nr 1/2021/G),
Kwota grantu: 1 250,00 EUR, tj. 5 000,00 zł. po kursie stałym 4,0 PLN/EUR.
Przedsięwzięcie 1.3.1 Tacy sami
2) Promocja młodzieży i grupy 50+ w środowisku pracodawców
limit dostępnych środków w ramach ogłaszanego naboru: 12 500,00 EUR., tj. 50 000 zł.
(konkurs nr 2/2021/G)
Kwota grantu: 1 250,00 EUR, tj. 5 000,00 zł. po kursie stałym 4,0 PLN/EUR.
Przedsięwzięcie 3.2.1 Nuda? Nie u nas!
3) Realizacja materiałów i kampanii promujących całościowo ofertę turystyczną obszaru, opracowywanie nowych produktów turystycznych obszaru
limit dostępnych środków w ramach ogłaszanego naboru: 17 500,00 EUR., tj. 70 000 zł.
(konkurs nr 3/2021/G)
Kwota grantu: od 1 250,00 EUR do 2 500,00 EUR, tj. 5 000,00 zł do 10 000,00 zł. po
kursie stałym 4,0 PLN/EUR.
-----------------------------------
Termin składania wniosków: od 18 listopada do 17 grudnia 2021 roku do godziny 15:00.
Więcej informacji: http://aktywnirazem.pl/6528/ogloszenie-o-naborach-grantowych-1-2021-g-2-2021-g-3-2021-g/
Niepodległość dla Polaków ma szczególny wymiar i znaczenie. W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy nasz kraj odzyskał niepodległość. Mimo trwającej ponad sto lat niewoli, krwawo stłumionych powstań narodowych, represji politycznych, nasilającej się polityki rusyfikacji i germanizacji na przełomie XIX i XX wieku, Polacy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości i te marzenia się spełniły.
Wczoraj (11 listopada br.) nasza gostynińska społeczność obchody tego szczególnego dla Polaków święta rozpoczęła od złożenia wiązanek kwiatów i zapaleniu zniczy na cmentarzu parafialnym przy Pomniku Nieznanego Żołnierza. Przedstawiciele lokalnego samorządu i delegacje różnych organizacji i stowarzyszeń oddali hołd poległym.
Następnie w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła o godz. 11.30 została odprawiona Msza św., a po jej zakończeniu mieszkańcy Gostynina i okolic udali się pod pomnik św. Jana Pawła II, a potem do tablicy pamiątkowej przy ul. Floriańskiej i pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym miejscu po odegraniu hymnu państwowego przez Miejską Orkiestrę Dętą pod batutą kapelmistrza Józefa Pakulskiego i złożeniu wiązanek kwiatów, wystąpienie okolicznościowe wygłosił burmistrz, który m.in.: powiedział: "Entuzjazm naszych przodków powinien udzielić się również nam, motywując do działania oraz budząc dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Mamy bogate dziedzictwo narodowe i kontynuujemy dzieło wielkich rodaków. Uczucia patriotyczne powinny być w nas żywe, jak 11 listopada 1918 roku".
Druga część uroczystości rozpoczęła się o godz. 16.00 przy pomniku w Gaśnem, gdzie przypomnieli historię oraz poległych w tym miejscu, a także znaczenie bohaterstwa tych, których już nie ma dla nas współczesnych mieszkańców Gostynina i powiatu gostynińskiego - Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz. Modlitwę za poległych odmówił ks. Krzysztof Jończyk, a następnie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze oddając hołd poległym.
Po zakończeniu części oficjalnej zebrani udali się na ognisko patriotyczne, gdzie w radosnych nastrojach przy akompaniamencie akordeonu śpiewano pieśni patriotyczne.
Burmistrz Paweł Kalinowski pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim przybyłym na uroczystość: kombatantom, władzom samorządowym z radnymi, organizacjom, stowarzyszeniom, księżom, pocztom sztandarowym, młodzieży szkolnej, dyrektorom placówek oświatowych, Nadleśnictwu Gostynin, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Gaśnem, mieszkańcom Gostynina i okolic, a szczególnie Miejskiej Orkiestrze Dętej za oprawę muzyczną i harcerzom z ZHP Gostynin im. Andrzeja Małkowskiego za pełnienie warty honorowej.
W piątek, 12 listopada 2021 r. zakończyły się rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej U-15. Mazur Gostynin w tej kategorii wiekowej powtórzył sukces seniorów i zajął pierwsze miejsce, o czym zdecydował ostatni wygrany mecz z wynikiem 7:2.
Po dziewięciu meczach nasi trampkarze (piłkarze z rocznika 2007 i młodsi) jako liderzy mieli 3 punkty przewagi nad drugim w tabeli Pegazem Drobin, którego podejmowali w piątek, 12 listopada w zaległym meczu 7. kolejki. Tak więc aby zająć pierwsze miejsce wystarczył remis.
Od początku meczu podopieczni trenera nie kalkulowali i ruszyli do ataku, obejmując trzybramkowe prowadzenie. W drugiej połowie rywale nieco postraszyli nasz zespół doprowadzając do stanu 3:2 dla Mazura, jednak dzięki dobrej ofensywnej grze padły kolejne cztery bramki dla Mazura. Hat-tricka zaliczył najlepszy strzelec w drużynie i w lidze trampkarzy Adam Dubielak.
Mazur wygrał 7:2 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w Lidze Okręgowej Trampkarzy i awans do Ligi Wojewódzkiej w przyszłym sezonie - runda wiosenna 2022. Rywalizować będzie przede wszystkim z bardziej doświadczonymi i prezentującymi wyższy poziom gry drużynami z Warszawy i okolic, co na pewno wpłynie pozytywnie na rozwój młodych piłkarzy naszej drużyny.
-------------------------------------
Mazur Gostynin U-15 - Pegaz Drobin U-15 7:2
bramki dla Mazura: 3 x Adam Dubielak, 2 x Szymon Jasiakiewicz, Jakub Smardzewski, samobójcza
Mazur U-15 reprezentowali w tym sezonie: Kowalski Sebastian, Fafiński Dawid, Zywert Szymon, Ziółkowski Piotr, Jaros Szymon, Tarczyński Oskar, Wróblewski Mateusz, Misztal Oliwier, Jasiakiewicz Szymon, Dobrowolski Max, Dubielak Adam, Browarski Gaspar, Szymaniak Oliwier, Gałecki Paweł, Kaźmierczak Adam, Gałecki Patryk, Fiebig Mateusz, Jasiński Mikołaj, Szczepanek Sebastian, Urbański Sebastian, Śniecikowski Alan, Lewandowski Daniel, Przybylski Sebastian, Jaśkiewicz Paweł. Trener: Piotr Dutkiewicz
W dniu 13 listopada br. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie w ramach IV Kutnowskich Spotkań Chóralnych odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości pt. "Śpiewamy dla Biało-Czerwonej".
Chór miejski Arce Cantores otrzymał od organizatora wydarzenia, a mianowicie Stowarzyszenia Chór Speranza i Przezydenta Miasta Kutno, zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu, z czego skorzystał. Gostyniński chór pod batutą Michała Pilichowicza i przy akompaniamencie Dominika Dymowskiego zaśpiewał 4 utwory patriotyczne (Pieśń konfederatów barskich, Pobudka, Deszcz jesienny deszcz i Modlitwa o pokój). Występ został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną licznie publiczność.
W koncercie dla Biało-Czerwonej wystąpiły również chóry: Camerata ze Rzgowa i Speranza z Kutna.
W podziękowaniu za udział chóry otrzymały statuetki okolicznościowe oraz dyplomy, jak również propozycje dalszej chóralnej współpracy.
Fot: Jerzy Terlecki, Tomasz Zagórowski
Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 - co to oznacza dla Ciebie?
Zasadnicza część spisu powszechnego zakończyła się 30 września. To jednak nie koniec prac spisowych – przed nami jeszcze badanie kontrolne, które potrwa od 12 do 24 listopada. Obejmie ono w skali kraju losowo wybrane 100 tys. mieszkań, a jego celem będzie ocena jakości danych pozyskanych podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy i równie ważny, co w samym spisie!
Wymóg przeprowadzenia badania kontrolnego jest zapisany w ustawie o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Oprócz weryfikacji jakości danych spisowych, wyniki badania kontrolnego umożliwią również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych.
Podobnie jak w spisie zasadniczym, udział w badaniu kontrolnym jest OBOWIĄZKOWY, ale tym razem nie dotyczy każdej osoby mieszkającej w Polsce, a jedynie wylosowanej próby 100 tys. mieszkań w kraju.
Na czym polega badanie kontrolne?
Ankieter zadzwoni do osoby, która jako pierwsza spisała się w danym mieszkaniu, i poprosi o odpowiedź na kilka wybranych pytań: m.in. o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021 r., o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną czy własność mieszkania. W ten sposób ankieter zweryfikuje jakość i precyzję danych zebranych podczas spisu zasadniczego.
Badanie kontrolne zajmie jedynie około 10 minut.
Nie ma powodów do obaw
Jeśli okaże się, że w spisie zasadniczym przez pomyłkę podałeś błędną informację, nie przejmuj się – nie spotkają Cię żadne konsekwencje. Najważniejsze, abyś podał prawdziwą informację, dzięki czemu ostateczne dane spisowe będą zgodne z rzeczywistością.
Podobnie jak w spisie zasadniczym, pozyskane w badaniu kontrolnym dane podlegają prawnej ochronie i są objęte tajemnicą statystyczną.
Tylko przez telefon i z numeru 22 828 88 88
Badanie kontrolne w NSP 2021 realizowane będzie WYŁĄCZNIE za pomocą wywiadów telefonicznych! Dlatego jeśli ktoś przyjdzie do Ciebie do domu i poda się za ankietera prowadzącego badanie kontrolne, jak najszybciej zakończ rozmowę i powiadom Policję o próbie oszustwa.
Pamiętaj też, że ankieterzy prowadzący badanie kontrolne będą dzwonić wyłącznie z numeru 22 828 88 88.
Jak zweryfikować rachmistrza
Jeśli masz wątpliwości co do uczciwości osoby, która zadzwoniła do Ciebie i przedstawiła się jako ankieter Urzędu Statystycznego, możesz to bez trudu sprawdzić. Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie https://spis.gov.pl/ lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Infolinia będzie działać w czasie trwania badania kontrolnego od poniedziałku do soboty w godzinach 10-14.
Nie będzie pytań o majątek czy konta bankowe
Podobnie jak podczas spisu powszechnego, w badaniu kontrolnym nie będzie żadnych pytań o stan majątkowy respondentów, posiadane nieruchomości, kosztowności i papiery wartościowe, dowód osobisty, dokumenty bankowe czy numery kont, karty i PIN. Zatem jeśli pojawiłyby się tego typu pytania, zakończ rozmowę jak najszybciej, bo najprawdopodobniej jest to próba wyłudzenia danych.
Gdzie szukać informacji?
Informacji w sprawach związanych z badaniem kontrolnym najlepiej szukać na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ oraz za pośrednictwem infolinii spisowej (22 279 99 99). Warto też śledzić stronę internetową oraz media społecznościowe Urzędu Statystycznego w Warszawie:
https://warszawa.stat.gov.pl/
https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywWarszawie/
https://twitter.com/Warszawa_STAT?lang=pl
Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym (16.11.2021r.) nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień podsumowujące konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych i szkół średnich z terenu miasta Gostynina - „Gostynin promotorem zdrowego powietrza”. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Gostynina wręczenia dokonał burmistrz Paweł Kalinowski.
Zadanie realizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”.
Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych, a mianowicie: - I grupa wiekowa – szkoły podstawowe (klasy IV-VIII) – plakat ekologiczny i II grupa wiekowa, to szkoły średnie - broszura.
Ze Szkoły Podstawowej Nr 1 wyróżnienia otrzymali: Norbert Mąkulski, Julia Więckowska.
Nagrodzone osoby ze Szkoły Podstawowej nr 3, to: II miejsce – Maja Miler i III miejsce – Maja Majchrzak i Maksymilian Witkowski, natomiast wyróżnienia otrzymali: Julia Kowalska, Julia Kryska, Oliwia Myszkowska, Amelia Muszalik.
Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (dawna SP 5) I miejsca zajęli Zofia Ciszewska i Szymon Toruniewski i to ich prace znajdą się na plakatach, które rozwieszone zostaną na słupach ogłoszeniowych w mieście, a także w instytucjach publicznych. Miejsce II zajęła Aniela Rokicka, a wyróżnienia otrzymały Lena Dobrzyńska i Julia Kożuchowska.
W kategorii szkoły średnie, I miejsce zajęła Kinga Łuczak – Liceum Ogólnokształcące, której broszura zostanie rozpropagowana wśród mieszkańców i rozłożona w miejscach ogólnodostępnych i w budynkach użyteczności publicznej. Wyróżnieni zostali: Oliwia Długołęcka i Bartosz Kaźmierski z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego.
Burmistrz pogratulował uczniom wzięcia udziału w konkursie, nagród i wyróżnień oraz zachęcił do uczestnictwa w kolejnych projektach.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Gostynina w Siatkówce Mężczyzn o puchar Burmistrza.
Turniej będzie miał miejsce 27.11.2021r. (sobota) o godz. 9.30 w Hali Sportowej MOSiR przy ul. Kutnowskiej 7 w Gostyninie.
Termin zgłoszeń trwać będzie do dnia 22.11.2021r.
Zgłoszenia należy składać tylko pod adresem e-mail: mosir.gostynin@op.pl
Skrócony Regulamin Turnieju przedstawia się następująco:
1. W turnieju udział mogą brać wyłącznie zawodnicy – amatorzy. Wyklucza się udział w zawodników, którzy posiadają aktualne licencje Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dla byłych zawodników po zakończeniu gry obowiązuje roczna karencja.
Przepis ten nie dotyczy zawodników niepełnoletnich. Zawodnicy niepełnoletni mogą wziąć udział w turnieju tylko za pisemną zgodą rodziców /ukończone min.15 lat/.
2. Maksymalna ilość drużyn w turnieju ze względu na przestrzeganie bezpieczeństwa sanitarnego związanego z pandemią COViD-19 - 4.
3. O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia listy startowej, w przypadku uzyskania
pełnej obsady turnieju, przed upływem terminu zgłoszeń.
4. Turniej rozegrany zostanie systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach.
5. Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów.
6. W przypadku remisu o zwycięstwie decydować będzie tie-break.
7. Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymają puchary oraz pamiątkowe dyplomy.
8. Wyróżniający się zawodnicy wskazani przez organizatora pamiątkowe statuetki.
9. Z UWAGI NA ZAGROŻENIE EPIDEMICZNE ORGANIZATOR PROSI O PRZESTRZEGANIE
NIŻEJ PODANYCH ZASAD:
– dezynfekcji rąk przed wejściem na obiekt,
– wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia zawodniczek przez kapitanów/opiekunów uczestniczących drużyn,
– przed rozpoczęciem i po zakończonym spotkaniu nie ma witania/żegnania się pod siatką zespołów i sędziów, po gwizdku sędziego wszyscy rozchodzą się do swoich ławek i na swoje pozycje,
– unikać kontaktu fizycznego jak uściski, podanie ręki, „przybicie piątki”,
– nie kontaktowania się z kibicami,
– w strefie ławek rezerwowych i stolika sędziowskiego przebywa minimalna, niezbędna liczba osób zaangażowanych w organizację meczu,
10. PUNKTACJA I KOLEJNOŚĆ DRUŻYN
- za zwycięstwo stosunkiem setów 2:0 – 3 pkt.
- za zwycięstwo stosunkiem setów 2:1 – 2 pkt.
- za porażkę stosunkiem setów 1:2 - 1 pkt.
- za porażkę stosunkiem setów 0:2 – 0 pkt.
11. O końcowej kolejności drużyn w tabeli decyduje:
- ilość zdobytych punktów,
- bezpośredni pojedynek zainteresowanych drużyn,
- różnica setów we wszystkich meczach,
- stosunek małych punktów.
12. Turniej rozegrany zostanie w oparciu o obowiązują aktualne przepisy PZPS.
13. Dodatkowe kary Organizatora za wyjątkowo niesportowe zachowanie się zawodnika podczas rozgrywania zawodów:
- zawieszenie /1 lub 2 mecze turniejowe/,
- wykluczenie zawodnika z turnieju.
14.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody, kradzieże, kontuzje wynikłe z winy uczestników.
15.Uczestnicy turnieju winni być ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie.
16. Wszystkie kwestie nieujęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator.
Klauzula informacyjna RODO:
Klauzula w przypadku zbierania danych od osoby której dotyczą (art. 13 RODO 2016/679)
• Administratorem danych jest:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie,
09-500 Gostynin, ul.Sportowa 1 tel. 0-24 235-33-97
• Inspektorem ochrony danych osobowych w MOSiR w Gostyninie jest:
Lidia Pawlak tel. 0-24 235-33-97 , mosir.gostynin@op.pl
• Dane przetwarzane są na podstawie wyrażonej zgody na przetwarzanie danych osobowych przez osobę, której dane dotyczą w jednym lub większej ilości celów (RODO 2016/679 art. 6 pkt.1a).
• Pozyskiwanie danych wynika z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora tj. organizacja Turnieju Siatkówki Mężczyzn
• Dane osobowe uczestników oraz ich fotografie będą publikowane na stronie internetowej MOSiR w Gostyninie oraz na stronach lokalnych mediów internetowych w celach informacyjnych i promocyjnych.
• Dane będą przekazywane podmiotom, z którymi administrator ma podpisaną umowę o powierzeniu przetwarzania danych osobowych.
• Dane będą przechowywane przez okres trwania Turnieju Siatkówki Mężczyzn i potrzeby do jego realizacji.
• Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania od administratora dostępu do własnych danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu do przetwarzania danych.
• Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
• Podanie danych zawartych w formularzu jest dobrowolne wynikające z RODO 2016/679 art.6
pkt.1a,b,c. Nie podanie danych może uniemożliwić uczestnictwo w Turnieju Siatkówki Mężczyzn.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnego podsumowania pracy Burmistrza Miasta Gostynina. Tematem tego podsumowania jest październik, a więc nie może zabraknąć:
- dofinansowania rozbudowy Przedszkola nr 4 w Gostyninie w ramach programu "Polski Ład",
- zakończenia konkursu fotograficznego "Spacerując po Gostyninie",
- wręczenia stypendium dla najzdolniejszych uczniów naszego miasta,
- poprawy jakości drogi na ul. Nowej.
28 października 2021 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny gościł po raz drugi wizytatorów projektu "Lekcja:Enter".
Jak pisze Tomasz Łukawski na blogu projektu, "szkoła ta to z punktu widzenia wdrażania TIK [technologii informacyjno-komunikacyjnych] modelowa placówka, w której przyjęto interdyscyplinarne podejście do nauki algorytmiki i programowania traktując je jako czwartą kompetencję kluczową/poprzeczną (transversal skill) obok nauki czytania, pisania i liczenia. W szkole wdrożono również strategię wprowadzania nauczania algorytmiki i programowania na wszystkich poziomach szkoły podstawowej. Zainicjowano także (co zasługuje na szczególne podkreślenie) opiekę nad absolwentami szkoły w projekcie rozwijającym kompetencje uczniów w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i operacji na wielkich zbiorach danych".
Spotkanie zostało podzielone na trzy bloki tematyczne, w których wzięli udział uczniowie szkoły i oddziału przedszkolnego, ich nauczyciele, a także wspomniani wizytatorzy. Podczas zajęć dzieci wykonywały różnorodne zadania, np. uczyły się programowania za pomocą zestawu LEGO BOOTS, badały i powielały schematy z wykorzystaniem klocków Korbo czy budowały i programowały roboty według zamieszczonych instrukcji, a chociaż brzmi to skomplikowanie nawet dla dorosłego, to dzięki prowadzącym nauczycielom i nauczycielkom lekcja sprawiła uczniom sporo radości.
Mając na uwadze aktualną sytuację drobiu i dzikiego ptactwa w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz sytuację epizodyczną w odniesieniu grypy ptaków w Polsce Powiatowy Lekarz Weterynarii Marek Stankiewicz informuje i przypomina, że wirus ptasiej grypy cechuje się dużą odpornością na działanie czynników środowiska zewnętrznego, długo przeżywa w niskich temperaturach, nawet w zamrożeniu.
Dlatego zbiorniki wodne, łąki i pola na których przebywało dzikie ptactwo, w miesiącach jesienno-zimowych mogą być długotrwałym źródłem zakażenia drobiu. Wirus bardzo szybko i łatwo się rozprzestrzenia w środowisku. Nie jest jednak groźny dla człowieka.
Drób i jaja gotowane, smażone lub pieczone w temperaturze +70 stopni Celsjusza prawie natychmiast ginie. Stosowane środki dezynfekcyjne także skutecznie eliminują zagrożenie.
W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku przypomina, że na terenie całego kraju obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 roku w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków na mocy którego zakazuje się: pojenia drobiu oraz ptaków utrzymywanych w niewoli przez człowieka wodą ze zbiorników, do których mają dostęp dzikie ptaki oraz wnoszenia i wwożenia na teren gospodarstwa, w którym jest utrzymywany drób zwłok dzikich ptaków lub tusz ptaków łownych.
Nakazuje się:
1. utrzymywanie drobiu w sposób ograniczający jego kontakt z dzikimi ptakami oraz w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których dostęp mają dzikie ptaki,
2. zgłaszanie do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych,
3. przechowywanie paszy, karmienie i pojenie drobiu oraz ptaków utrzymywanych w niewoli w sposób zabezpieczejący paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz przed ich odchodami,
4. stosowanie odzieży ochronnej, mat dezynfekcyjnych przed wejściami/wyjściami do/z budynków, w których utrzymywany jest drób lub inne ptaki, stosowanie higieny osobistej, w tym mycie rąk, oczyszczanie i odkażanie sprzętu i narzędzi używanych do obsługi drobiu przed każdym ich użyciem,
5. dokonanie codziennego przeglądu stad drobiu i przekazywanie informacji o zwiększonej śmiertelności oraz wystąpieniu objawów chorobowych takich, jak: drgawki, skręt szyi, paraliż nóg i skrzydeł, niezborność ruchów, duszność, sinica skóry, grzebienia i dzwonków, wybroczyny, biegunka, nagły spadek pobierania paszy i/lub wody.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku apeluje do wszystkich o ścisłe przestrzeganie wyżej wymienionych obowiązków, które mają na celu wyeliminowanie możliwości przeniknięcia wirusa grypy ptaków z ptactwa dzikiego na drób utrzymywany w gospodarstwach, także w tzw. chowie przyzagrodowym.
Osoby łamiące zakazy i nakazy nie otrzymają wypłaty odszkodowań za utracony drób, w przypadku konieczności likwidacji powstałych w ich gospodarstwach ognisk grypy ptaków.
Zapraszamy do obejrzenia filmu autorstwa Macieja Nosalskiego, ucznia pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie, przedstawiającego najbardziej charakterystyczne miejsca naszego miasta.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Gostynina w Siatkówce Kobiet już w sobotę 20 listopada br.
Rozgrywki o Puchar Burmistrza rozpoczną się o godz. 9.30 w hali sportowej przy ul. Kutnowskiej 7.
Zapraszamy miłośników czynnego wypoczynku do udziału w tej imprezie sportowej.
W nadchodzący weekend Kino Siemowit proponuje widzom "Rona Usterkę", "Bo we mnie jest seks" oraz kolejnego "Pitbulla". O każdym z tytułów parę słów.
"Ron Usterka" to historia Barneya - wycofanego społecznie ucznia gimnazjum i Rona - nowego chodząco-gadającego, połączonego z siecią robota, który ma być dla chłopca „najlepszym kumplem bez pudła". W czasach fascynacji mediami społecznościowymi komiczna awaryjność Rona daje początek pełnej przygód akcji, w której Barney i jego robot odkrywają cudowną wielowymiarowość prawdziwej przyjaźni. To opowieść o związku technologii i człowieka, opowieść o tym, że niedoskonałość to nie wada, a wprost przeciwnie - źródło radości i lekcja, jak z życia czerpać to, co najważniejsze.
"Bo we mnie jest seks" w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz to filmowa biografia Kaliny Jędrusik (1930-1991), aktorki teatralnej i filmowej, piosenkarki, która, jak zauważa dystrybutor, "kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe". Kreacja Marii Dębskiej olśniewa, jednak jak ma się ona do biograficznego pierwowzoru? Zobaczcie sami!
Ostatnią propozycją Kina Siemowit na ten weekend jest "Pitbull" Patryka Vegi. Film miał swoją premierę 11 listopada i, jak podaje serwis Filmweb, w pierwszy weekend obejrzało go ponad dwieście tysięcy osób. Konfrontacja Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Nosa (Przemysław Bluszcz), eskalująca na najbliższe im osoby, zostaje wyraźnie osadzona w biblijnym kontekście. Czy to ten sam Vega, który przyzwyczaił nas do brudnego, przesadnego kina akcji, czy może Vega rzeczywiście wraca do korzeni?
Do zobaczenia w kinie!
Dzisiaj, tj. 19 listopada 2021 roku, wizytę burmistrzowi Pawłowi Kalinowskiemu złożyły dzieci z grupy "Pszczółki" z Przeszkola nr 4 w Gostyninie. Podczas spotkania z dziećmi przypomniano o Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, który obchodzony jest 19 listopada, a także Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada jutro - na tę okoliczność przedszkolaki wręczyły burmistrzowi plakat i statuetkę "Przyjaciel Praw Dziecka".
Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze i zdecydowanie za szybko. Ciekawskie dzieci dopytywały o pracę burmistrza, a także zajrzały do jego gabinetu.
Wizyta dzieci w Urzędzie Miasta to zawsze przyjemny moment dla jego pracowników. Dużo radości i beztroski wniesionej w mury urzędu pozostaje tu na długo. Mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się ponownie!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
Prosimy o zachowanie ostrożności.
Wszystkim Pracownikom Socjalnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie w dniu Waszego święta składam serdeczne podziękowanie za odpowiedzialne podejście do trudności życiowych mieszkańców naszego miasta oraz okazaną im empatię i tolerancję.
Życzę Państwu dużo dobrego zdrowia, wytrwałości, energii oraz przekonania, że Wasze wysiłki ułatwiają życie wielu mieszkańcom Gostynina.
Burmistrz Miasta Gostynina
Paweł Kalinowski
W dniu 29 listopada 2021 roku o godz. 10.00 w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbędą się obrady XL Sesji Rady Miejskiej - VIII kadencji w Gostyninie.
Porządek sesji przedstawia się następująco:
1. Otwarcie obrad.
2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
4. Informacja Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o realizacji zadań w okresie od grudnia 2020 do grudnia 2021.
5. Informacja Burmistrza Miasta o zrealizowanych w okresie od grudnia 2020 do grudnia 2021 programach prozdrowotnych i profilaktycznych.
6. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 rok.
7. Podjęcie uchwały w sprawie Programu Współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 marca 2006 r. Nr 216/XXXVIII/06 w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania, odpłatności i zwolnienia od opłat za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego i objęcie udziałów Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta w Gostyninie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gostyninie.
10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Gostynina.
11. Podjęcie uchwały zmieniająca Uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2021.
12. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 215/XXVIII/2020 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2034.
13. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Ewy Justyńskiej na działalność Burmistrza Miasta Gostynina.
14. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Krzysztofa Goliszewskiego na działalność Burmistrza Miasta Gostynina.
15. Informacja o wynikach kontroli zewnętrznych przeprowadzonych przez Komisję Rewizyjną w 2021 roku.
16. Przyjęcie protokołu z XXXIX sesji Rady Miejskiej w Gostyninie.
17. Sprawy różne.
18. Zamknięcie obrad.
W sobotę 20 listopada 2021 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie miał miejsce XVI Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Nauczycieli i Pracowników Oświaty o Puchar Prezesa Okręgu Mazowieckiego ZNP i Burmistrza Miasta Gostynina, zorganizowany przez zarząd Oddziału Powiatowego ZNP klub sportowy "Alfa" przy SP3. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu zawodników w różnych kategoriach wiekowych z całego Mazowsza.
Wyniki:
a) kobiety do 40 lat:
I miejsce - Magdalena Szczodrowska
II miejsce - Anna Sarnowska
III miejsce - Aleksandra Czarnecka
IV miejsce - Dagmara Krawczyk
V miejsce - Anna Zborowska
VI miejsce - Monika Linde
b) kobiety powyżej 40 lat:
I miejsce - Małgorzata Białczak
II miejsce - Anna Wasiak
III miejsce - Bożena Ziemska
IV miejsce - Elżbieta Zborowska
V miejsce - Beata Bator
c) mężczyźni do 40 lat:
I miejsce - Konrad Owczarczyk
II miejsce - Łukasz Janicki
III miejsce - Daniel Dziekoński
IV miejsce - Konrad Damięcki
d) mężczyźni w wieku 41-50 lat:
I miejsce - Piotr Piotrowski
II miejsce - Radosław Matlewski
III miejsce - Andrzej Stocker
IV miejsce - Heronim Ostrowski
V miejsce - Grzegorz Materski
VI miejsce - Rafał Fijałkowski
e) mężczyźni powyżej 50 lat:
I miejsce - Zbigniew Prokurat
II miejsce - Andrzej Głodek
III miejsce - Jarosław Politowski
IV miejsce - Sławomir Sobczak
V miejsce - Cezary Pilcicki
VI miejsce - Maciej Brzeski
f) mężczyźni w kat. open (zrzeszeni w PTZS)
I miejsce - Tomasz Kowalczyk
II miejsce - Krzysztof Placek
III miejsce - Arkadiusz Rutowski
IV miejsce - Leon Pawlak
V miejsce - Jakub Domański
VI miejsce - Marek Stefański
g) klasyfikacja generalna powiatów:
I miejsce - Ostrołęka
II miejsce - Żyrardów
III miejsce - Gostynin
IV miejsce - Płock
V miejsce - Ciechanów
VI miejsce - Wołomin
VII miejsce - Sochaczew
VIII miejsce - Siedlce
W ubiegłą niedzielę (22 listopada br.) w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gostyninie odprawiona została msza św. za zmarłych strażaków z OSP i straży zawodowej.
We mszy udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych, m.in. Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski.
O poszanowaniu dla munduru strażackiego i odpowiedzialnej, a także często niebezpiecznej służbie strażaków powiedział ks. proboszcz Krzysztof Jończyk, który też podziękował za ich poświęcenie.
Po zakończeniu nabożeństwa zebrani w kościele udali się pod pomnik św. Jana Pawła II, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.
W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie rozegrany został 20.11.2021 r. Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Burmistrza, będący jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Miasta Gostynina.
Do zawodów przystąpiły 3 zespoły:
Liderki Szczawin, Volley Chalin i wracająca po dwuletniej przerwie reaktywowana drużyna
nauczycielek - Dream Team Gostynin.
Rywalizacja turniejowa przebiegała systemem”każdy z każdym”.
Wyniki:
Liderki Szczawin Kościelny - Dream Team Gostynin 3:0
Liderki Szczawin Kościelny - Volley Chalin 1:3
Volley Chalin - Dream Team Gostynin 2:0
Klasyfikacja końcowa:
1. Volley Chalin 2 6 5:1
2. Liderki Szczawin Kościelny 2 3 4:3
3. Dream Team Gostynin 2 0 0:5
Wyróżnienia indywidualne:
Volley Chalin - Aneta Kurczewska
Liderki Szczawin Kościelny - Wiktoria Serwach
Dream Team Gostynin - Beata Kujawa
Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały puchary i dyplomy, wyróżnione zawodniczki pamiątkowe statuetki.
Nasz zespół reprezentowały:
Anna Rucińska, Beata Kujawa, Mariola Marciszewska, Magdalena Rybacka, Patrycja Gościniak, Elżbieta Pasek, Patrycja Borkowska, Aldona Szwarocka i Ewa Szmydt.
Zwycięskiej drużynie gratulujemy.
Organizatorzy turnieju, już dziś zapraszają wszystkie drużyny na marcowy /2022r./
Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Dyrektora Placówki „Alior Banku” w Gostyninie - będzie okazja do rewanżu.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie zaprasza 27 listopada 2021 roku (sobota) o godz. 9.30 na Otwarte Mistrzostwa Gostynina w Siatkówce Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta Gostynina. Rozgrywki odbędą się w hali sportowej MOSiR w Gostyninie, przy ul. Kutnowskiej 7.
Do zobaczenia na mistrzostwach.
Podczas Turnieju Jednego Wiersza organizowanego 25 listopada br. przez Miejska Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie odbędą się imprezy towarzyszące, a mianowicie spotkanie autorskie i twórcą książki "Niepamięć" i zarazem grafikiem - Gustawem Dziewięckim.
Wydarzenie zostało przygotowane we współpracy z panią Anną Łuczyńską.
Zapraszamy w czwartek na ucztę artystyczną.
W piątkowy wieczór 19 listopada mieliśmy zaszczyt promować debiutancką książkę Martyny Górniak-Pełech - „Dzieci wielojęzyczne”.
Spotkanie odbyło się w Galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury. Poprowadziła je Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Katarzyna Leśniewska. Autorka odpowiadając na liczne pytania zdradziła nam kuluary powstania tej nietypowej książki. Dziesięć lat życia opowiedziany w lekki, niezwykle ciekawy i niebanalny sposób staje się lekturą od której nie można się wręcz oderwać. Dzieci Martyny – Ksawery i Krystyna nie mają jeszcze dziesięciu lat, a biegle posługują się czterema językami (polskim, hiszpańskim, angielskim i maltańskim). Eksperyment, który przeprowadziła w swojej rodzinie naturalnie wprowadzając języki obce udowadnia, że wielojęzyczność i wielokulturowość mogą być sposobem na życie.
Dyskusja, która wywiązała się w trakcie spotkania wśród licznie zebranego grona odbiorców świadczy o potrzebie kontynuowania i dalszego rozwijania tematu, którego podjęła się autorka. Nasza bohaterka urodziła się i wychowała w Kutnie. Z wykształcenia filolożka, dziennikarka, tłumaczka i fotoreporterka. Od ośmiu lat mieszka na Malcie. Niepoprawna optymistka, zakochana w Hiszpanii, uzależniona od kawy. Dziękujemy, że byłaś u nas.
Dziękujemy Pani Alicji Bogumile Lewandowskiej za to, że trafiła do nas z prośbą o zorganizowanie spotkania autorskiego jej chrześnicy. Dziękujemy Dyrektor Aleksandrze Milczarek i pracownikom Miejskiego Centrum Kultury za udostępnienie sali i wszelką pomoc. Dziękujemy pracownikom Kina Siemowit za okazaną życzliwość. Dziękujemy wszystkim czytającym na spotkaniu fragmenty książki Martyny Górniak-Pełech: Pani Aleksandrze Buławie, Pani Joannie Banach, Pani Monice Kowalczyk i Panu Mirosławowi Porwolikowi. Dziękujemy Annie Bronikowskiej za niepowtarzalną fotorelację.
Dziękujemy wszystkim gościom oraz przedstawicielom Urzędu Miasta Gostynina – Burmistrzowi Pawłowi Kalinowskimi z żoną i Sekretarz Hannie Adamskiej za przybycie i zaangażowanie.
Źródło i foto: MBP w Gostyninie
W imieniu organizatorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie i Projektu Mała Lady zapraszamy 27 listopada br. do Filii MBP przy ul. Płockiej 2a na Spotkanie z ekologią, które poprowadzi Beata Żółtowska o godz. 15.00.
Bohaterka spotkania jest nauczycielką chemii, ekspertem metody IBSE która polega na dociekaniu naukowym poprzez eksperymentowanie. Właścicielka firmy Obdarzeni WYobraźnią oferującej warsztaty naukowe i ekologiczne dla nauczycieli, uczniów oraz innych grup zorganizowanych.
Ponadto Beata Żółtowska jest pasjonatką biżuterii z upcyklingu, którą wykonuje na zamówienie w ramach Wyszukanej Biżuterii Artystycznej. Rezerwacji można dokonywać w filii nr 1 MBP lub pod nr tel. 516 029 781 lub 24 235 30 28. Ilość miejsc jest ograniczona.
Uczestnicy będę mieli możliwość samodzielnego wykonania broszki z tworzywa sztucznego i zakupienia od artystki oryginalnego upominku na nadchodzące święta.
Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 ze zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 24 listopada 2021 roku na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy dot.
- części działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 2646/4 położonej w Gostyninie przy ulicy Rynek, przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym na okres 3 lat,
- części działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 514/3 położonej w Gostyninie przy ulicy Kowalskiej, przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym na okres 3 lat,
- część działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 389/36 położonej w Gorzewie przy ul. Kruk, przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym na czas nieoznaczony.
Burmistrz Miasta Gostynina
Paweł Witold Kalinowski
Gostynin, dnia 24 listopada 2021 r.
Zgodnie z Uchwałą nr 274/LI/10 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 28.09.2010r. w sprawie: określenia procedury konsultacji społecznych dotyczących Programu Współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zmienionej Uchwałą nr 281/LIII/10 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 27.10.2010r. w dniach od 16 do 19 listopada 2021r. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne dotyczące Programu współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2022 rok.
Celem konsultacji było poznanie opinii i uwag organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie Gostynina.
Konsultacje miały charakter pisemny z wykorzystaniem edytowalnego formularza umieszczonego na stronie internetowej Urzędu Miasta, w BIP i na tablicy ogłoszeń urzędu.
Opinie i uwagi do Programu można było zgłaszać w następujący sposób:
- przesłać drogą elektroniczną na adres: paulina.toruniewska@gostynin.pl;
- przesłać listownie na adres: Urząd Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin – liczyła się data wpływu do Urzędu;
- dostarczyć osobiście do Sekretariatu Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin.
W ramach przedmiotowych konsultacji społecznych nie wpłynęły uwagi.
Niniejszy protokół z wynikami konsultacji społecznych zamieszcza się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Gostyninie, w BIP oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu.
Gostynin, 24.11.2021r.
____________________________________________________________________________________________________
Protokół sporządził: Paulina Toruniewska - Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych
tel. 24 236 07 23, e-mail: paulina.toruniewska@gostynin.pl
Wczoraj, 25 listopada 2021 roku, w sali wystaw im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury, odbył się XXIV Turniej Jednego Wiersza o Laur Gostyniński. W turnieju wzięło udział kilkunastu poetów z Gostynina i okolic. Utwory, które wybrzmiały podczas literackiej uczty prezentowały wyrównany, wysoki poziom.
Wydarzeniu towarzyszyło spotkanie autorskie z Gustawem Dziewięckim, architektem, rysownikiem, grafikiem, autorem powieści "Niepamięć". W rozmowie z panią Katarzyną Leśniewską można było usłyszeć o inspiracjach towarzyszących procesowi twórczemu, problemach wydawniczych towarzyszących debiutom i ich publikacji, a także relacji między światami fantasy a rzeczywistością.
---------------------
Wyniki konkursu:
- kategoria: szkoły podstawowe (VII, VIII klasy)
Agata Oniśk, Papież Polak - wyróżnienie
Maja Oniśk, Podróżowanie - wyróżnienie
- kategoria: szkoły średnie
Aleksandra Brylska, Pamiętam - Laur Gostyniński
Mateusz Mularczyk, W gwieździe zielonych oczu - Laur Gostyniński
- kategoria: dorośli
Dorota Suwała, Poszukiwania - Laur Gostyniński
Krzysztof Seweryniak, Akt może ostatni - Laur Gostyniński
Zenona Radzka, Gdyby - wyróżnienie
Weronika Ciechomska, Oblicza miłości - wyróżnienie
Dorota Augustyniak, Łyżka - wyróżnienie
Arkadiusz Aulich, Miasto róż - wyróżnienie
Laury Publiczności otrzymały: Aleksandra Brylska za wiersz Pamiętam oraz Aneta Kierzkowska za wiersz Wyrok.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i do zobaczenia w kolejnym Turnieju Jednego Wiersza.
Znaczącą rocznicę, bo jubileusz 50-lecia powstania i działalności obchodziła wczoraj w Zamku Gostynińskim Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oddziału Gostynin.
Na spotkanie przybyli członkowie ZNP oraz zaproszeni goście: pani poseł Elżbieta Gapińska, wiceprezes zarządu okręgu mazowieckiego ZNP Stanisław Nisztor, członek zarządu głównego ZNP Ewa Kowalak, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski.
Uroczyste spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem przewodniczącego ZNP o/Gostynin Andrzeja Osiaka i przedstawieniem historii Sekcji Emerytów i Rencistów oddziału ZNP w Gostyninie, natomiast prezes honorowy Stanisław Durma wygłosił komentarz do prezentacji multimedialnej dotyczącej historii tej sekcji oraz zaprezentował książkę pt. "50 lat Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Gostyninie, której jest autorem.
Podczas wystąpień gości głos zabrał burmistrz, który m.in. powiedział: - Z okazji jubileuszu 50-lecia sekcji emerytów i rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oddziału Gostynin, składam Państwu serdeczne gratulacje za prężne i różnorodne działania oraz życzę dużo dobrego zdrowia, szczęścia, pomyślności, a także realizacji planów i spełnienia marzeń.
Szczególne życzenia złożył Barbarze Wierszke, wieloletniemu pedagogowi, ale przede wszystkim przez 25 lat przewodniczącej Sekcji Emerytów i Rencistów oraz Stanisławowi Durmie – od 13 lat prezesowi ZNP oddziału w Gostyninie.
Na zakończenie uroczystości część artystyczna umiliła w sposób szczególny zebranym spotkanie. Wystąpili: Konrad Kolasińki oraz reprezentacyjna część Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Józefa Pakulskiego.
Turniej odbędzie się dnia 27.11.2021r.(sobota) godz. 9.00 w Hali sportowej MOSiR Gostynin ul. Kutnowska 7.
Dnia 23.11.21r. w siedzibie MOSiR w Gostyninie przy ul.Sportowej 1 odbyło się losowanie grup drużyn zgłoszonych do Otwartych Mistrzostw Gostynina w Siatkówce Mężczyzn o Puchar Burmistrza. Drużyny losowane były z jednego „koszyka” bez rozstawiania.
W wyniku losowania ustalony został, niżej przedstawiony podział na grupy:
GRUPA “A” GRUPA “B”
1. VOLLEY TEAM JUNIOR 5. DRINK TEAM BOŃCZA
2. LIDER SZCZAWIN 6. MAZOVIA GOSTYNIN
3 .GOSTYNIN TEAM 7. PRZYJEMNIACZKI
4. BORÓWKA KROJCZYN
Uczestniczące drużyny rywalizować będą w dwóch grupach eliminacyjnych, na 2 boiskach systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu o zwycięstwie decydować będzie tie-break.
W związku ze zgłoszeniem do turnieju 7 drużyn ustala się godz.9.00 na godzinę rozpoczęcia turnieju / terminarz gier poniżej/.
Z UWAGI NA ZAGROŻENIE EPIDEMIOLOGICZNE ORGANIZATOR PROSI O PRZESTRZEGANIE NIŻEJ PODANYCH ZASAD:
dezynfekcji rąk przed wejściem na obiekt,
wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia zawodników przez kapitanów /opiekunów uczestniczących drużyn,
przed rozpoczęciem i po zakończonym spotkaniu nie ma witania/żegnania się pod siatką zespołów i sędziów, po gwizdku sędziego wszyscy rozchodzą się do swoich ławek i na swoje pozycje, podziękowanie za grę po zakończonym meczu oklaskami,
unikać kontaktu fizycznego jak uściski, podanie ręki, „przybicie piątki”, nie kontaktować się z kibicami, w strefie ławek rezerwowych i stolika sędziowskiego przebywa minimalna, niezbędna liczba osób zaangażowanych w organizację meczu.
TERMINARZ GIER
GRUPA “A” GRUPA “B”
1. VOLLEY TEAM JUNIOR 5. DRINK TEAM BOŃCZA
2. LIDER SZCZAWIN 6. MAZOVIA GOSTYNIN
3.GOSTYNIN TEAM 7. PRZYJEMNIACZKI
4. BORÓWKA KROJCZYN
Mecz |
Godz. |
Boisko |
Drużyna |
Drużyna |
Wynik |
1A - 2A |
9 00 |
A |
VOLLEY TEAM JUNIOR |
LIDER SZCZAWIN |
: |
6B - 7B |
|
B |
MAZOVIA GOSTYNIN |
PRZYJEMNIACZKI |
: |
|
10 00 |
|
uroczyste otwarcie zawodów |
przez Burmistrza Gostynina |
|
3A - 4A |
10 10 |
A |
GOSTYNIN TEAM |
BORÓWKA KROJCZYN |
: |
5B - 7B |
|
B |
PRZYJEMNIACZKI |
DRINK TEAM BOŃCZA |
: |
1A - 3A |
11 00 |
A |
VOLLEY TEAM JUNIOR |
GOSTYNIN TEAM |
: |
2A - 4A |
|
B |
LIDER SZCZAWIN |
BORÓWKA KROJCZYN |
: |
6B - 5B |
12 00 |
B |
MAZOVIA GOSTYNIN |
DRINK TEAM BOŃCZA |
: |
2A - 3A |
|
A |
LIDER SZCZAWIN |
GOSTYNIN TEAM |
: |
1A - 4A |
13 00 |
A |
VOLLEY TEAM JUNIOR |
BORÓWKA KROJCZYN |
: |
|
14 00
|
|
zakończenie eliminacji grupowych |
Dezynfekcja obiektu |
|
|
14 15 |
A |
FINAŁ 1 A |
1 B |
: |
|
|
B |
o m-ca III-IV 2 A |
2 B |
: |
|
ok. 15 15 |
|
ZAKOŃCZENIE TURNIEJU wręczenie nagród |
|
UWAGI ORGANIZACYJNE:
1. System rozgrywek „kzk” w grupach do dwóch wygranych setów, w przypadku remisu tie-break.
2. Mecze następują bezpośrednio po sobie, godzina rozpoczęcia spotkania może ulec zmianie.
3. Drużyny z m-ca 3/4 w grupach zajmują m-ca V-VIII w Turnieju.
PUNKTACJA I KOLEJNOŚĆ DRUŻYN
za zwycięstwo stosunkiem setów 2:0 – 3 pkt.
za zwycięstwo stosunkiem setów 2:1 – 2 pkt.
za porażkę stosunkiem setów 1:2 – 1 pkt.
za porażkę stosunkiem setów 0:2 – 0 pkt.
O końcowej kolejności drużyn w tabeli decyduje:
- ilość zdobytych punktów,
- bezpośredni pojedynek zainteresowanych drużyn,
- różnica setów we wszystkich meczach,
- stosunek małych punktów.
Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymają puchary i pamiątkowe dyplomy. Za m-ca I-III zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale. Wyróżniający się zawodnicy wskazani przez organizatora - statuetki. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody, kradzieże, kontuzje wynikłe z winy uczestników. Uczestnicy turnieju winni być ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie. Turniej rozegrany zostanie z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych.
Kino Siemowit zapowiadało premiery - i oto są! Już od dziś macie Państwo szansę obejrzeć "Dom Gucci" oraz "Dziewczyny z Dubaju"; dla młodszych widzów natomiast propozycją na ten weekend jest "Wilk na 100%".
Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski i Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński
zapraszają na obchody 82. Rocznicy Rozstrzelania Mieszkańców Miasta Gostynina i Ziemi Gostynińskiej przez Niemców w 1939 roku
1 grudnia 2021 roku (środa)
Program uroczystości:
godz. 10.00 - Złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą pamięci ppor. Henryka Józwika pseudonim "Groźny" - Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie, ul. 3 Maja 17
godz. 10.30 - Wyjazd autokarem do Woli Łąckiej z dworca PKS
godz. 11.00 - Pomnik Pomordowanych w Woli Łąckiej - wystąpienia okolicznościowe Burmistrza Miasta Gostynina i Wójta Gminy Gostynin, modlitwa za pomordowanych, złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy, odegranie "Ciszy"
godz. 12.00 Program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia 1939 roku w Emilianowie
Prosimy o udział pocztów sztandarowych.
Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę części działki położonej w Gostyninie przy ul. Rynek, stanowiącej własność Gminy Miasta Gostynina z przeznaczeniem na ogródek letni.
Szczegóły znajdują się w załączniku.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje opady mokrego śniegu powodujące miejscami przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Opady będą się przemieszczać z południowego zachodu na północny wschód. Zalecamy zachowanie ostrożności.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm.
W hali sportowej MOSiR rozegrany został turniej siatkówki mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta Gostynina. Uczestniczące w rozgrywkach drużyny w wyniku losowania podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Rywalizacja w grupach przebiegała systemem ”kzk” do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu o zwycięstwie decydował tie-break.
Wyniki spotkań Gr.”A”
Volley Team Junior – Lider Szczawin 2:0 /25:20;25:19/ Borówka Krojczyn – Gostynin Team 2:0 /28:26;25:22/ Volley Team Junior – Gostynin Team 0:2 /18:25;14:25/ Borówka Krojczyn – Volley Team Junior 2:0 /25:10;25:18/ Gostynin Team– Lider Szczawin 2:0 /25:21;25:16/ Borówka Krojczyn – Lider Szczawin 2:0 /25:23;25:9/
Kolejność Gr.”A” 1. Borówka Krojczyn 2. Gostynin Team 3. Volley Team Junior Żychlin 4. Lider Szczawin
Wyniki spotkań Gr.”B”
Przyjemniaczki – Mazovia Gostynin 2:0 /25:11;25:18/ Przyjemniaczki- Drink Team Bończa 2:0 /25:18;25:18/ Drink Team Bończa -Mazovia Gostynin 2:0 /25:14;25:22/
Kolejność Gr.”B” 1. Przyjemniaczki 2. Drink Team Bończa 3. Mazovia Gostynin
Drużyny z m-ca 3B /3A i 4A w grupach zajmują m-ca V-VII w Turnieju.
o m-ce III – IV /2A-2 B/ : Gostynin Team – Drink Team Bończa 2:0 /25:17;25:17/
FINAŁ /1A-1B/: Borówka Krojczyn – Przyjemniaczki 2:0 /27:25;25:19/
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA DRUŻYN:
1.BORÓWKA KROJCZYN
2. PRZYJEMNIACZKI
3. GOSTYNIN TEAM
4. DRINK TEAM BOŃCZA
5-7 VOLLEY TEAM JUNIOR
LIDER SZCZAWIN
MAZOVIA GOSTYNIN
Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały puchary. Za miejsca I-III pamiątkowe medale.
Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
Przemysław Migdalski –Borówka Krojczyn
Dominik Wieczyński – Borówka Krojczyn
Patryk Szulecki – Przyjemniaczki
Amadeusz Kopeć – Przyjemniaczki
Piotr Pośpieszyński – Gostynin Team
Bartłomiej Olejniczak – Drink Team Bończa
Źródło: MOSiR Gostynin
Foto: UM Gostynina, KAZ, gostynin24
Wczoraj, tj. 28 listopada 2021 r., w sali wystaw im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury, miało miejsce "Jednodniowe Muzeum Miłości im. Haliny Poświatowskiej". Wystawa została otwarta przez dyrektor Aleksandrę Milczarek oraz burmistrza Pawła Kalinowskiego.
Intymnej wystawie, poświęconej najtrudniejszemu z uczuć, towarzyszyła muzyka grana na żywo przez zespół "Heartbeats" w składzie: Maciej Milczarek, Martyna Susek, Olga Ziębińska, Marta Kotaszewska. Patronką całego spektaklu, wyreżyserowanego od drzwi wejściowych aż po ostatnie takty muzyki, była oczywiście autorka intymnych liryków Halina Poświatowska. Co ważne, muzeum trwało dopóty, dopóki nie opuścił go ostatni zwiedzający.
Aby poprawnie odczytać sens tego, co doświadczyliśmy wczoraj, potrzebne były trzy klucze. Pierwszy to biografia Poświatowskiej. Eros nierozerwalnie spleciony z Tanatosem to nie tylko rekwizyt - autorka, chora na serce, tułająca się po sanatoriach i szpitalach, zmarła w wieku zaledwie 32 lat. Wbrew pozorom jej poezja pełna jest wigoru, a nawet autoironii. Wiele blasków i cieni padło wczoraj w sali Pawła Tencera.
Drugi klucz to muzyka. Wszystkim rzeczom widzialnym towarzyszyła niewidzialna, improwizowana przez zespół przyjaciół muzyka - ciepła, intymna, hipnotyzująca. Zanurzone w niej przedmioty wibrowały od tajemnicy, jaką bez wątpienia jest sama miłość.
Trzecim kluczem była obecność. Obecność nas wszystkich w jednym czasie, w jednej sali, ale i obecność każdego z osobna - osób zakochanych, osób zawiedzionych, małżeństw, młodych par i osób samotnych. Każdy przyszedł do Miejskiego Centrum Kultury z własnym bagażem doświadczeń i dla każdego było tutaj miejsce.
Wystawa malarstwa i rysunku Pedagogów, Studentów i zaproszonych przezeń Gości Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pt. „By zachwycało” będzie okazją do obejrzenia prac bardzo zróżnicowanych w swoim charakterze. Pomysłodawcą wystawy w Galerii MCK jest dr hab. Sylwester Piędziejewski.
Dominować będą współczesne formy wypowiedzi artystycznej, będące jednak bardziej performatywne aniżeli abstrakcyjne. Ten twórczy dialog to także próba zmierzenia się z zagadnieniami takimi jak: znak, kolor, światło i przestrzeń, jednocześnie inspirując się postacią i twórczością Cypriana Kamila Norwida.
Wernisaż odbędzie się 3 grudnia 2021 r. (piątek) o godz. 17:00 w sali wystaw im. Pawła Tencera.
Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona.
W dniu dzisiejszym (29.11.2021) podczas sesji Rady Miejskiej radni miejscy m.in. uchwalili podwyższenie kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gostyninie z kwoty 167.000,00 zł do kwoty 576.000,00 zł tj. o kwotę 400.000,00 zł.
Przed przegłosowaniem uchwały Agnieszka Korytkowska - Prezes Zarządu POM, przedstawiła obecną sytuację Przedsiębiorstwa: - „Działając w imieniu POM w Gostyninie w porozumieniu z Radą Nadzorczą, złożyłam wniosek o dokapitalizowanie Spółki. W trakcie 9 lat istnienia, Spółka funkcjonowała na miarę swoich możliwości sprzętowych, finansowych, lokalowych i kadrowych, realizując w ograniczonym zakresie zadania dotyczące gospodarowania odpadami. Spółka nie przyniosła nigdy straty, a ostatnie dwa lata udowadniają, że jest możliwość rozwoju przedsiębiorstwa z korzyścią dla Gostynina i jego mieszkańców. POM dysponuje obecnie 3 śmieciarkami. Aby spełniać wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, została zawarta umowa dzierżawy na kolejny sprzęt – pojazd bez funkcji kompaktującej. Dalsze perspektywy rozwoju przedsiębiorstwa są jednak ograniczone, przede wszystkim z powodu braku samodzielnych możliwości finansowych w tym zakresie. Najefektywniejsza dla Gostynina wizja rozwoju Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta, czyli przystępowanie samodzielne Spółki do przetargów na odbiór odpadów od mieszkańców nieruchomości zamieszkałych, wymaga dalszej modernizacji i rozbudowy parku samochodowego, zmian lokalowych oraz zwiększenia zatrudnienia. Rozwój w tym kierunku zapewniłby utrzymanie całości zysków z gospodarki odpadami w mieście, a w kolejnym etapie generowanie zysków z terenów okolicznych samorządów”.
Kolejną dobrą wiadomością dla naszego miasta jest otrzymanie 3.110.572,00 zł, według informacji Ministerstwa Finansów o przyznaniu dodatkowych środków z tzw. dodatkowej subwencji uzupełniającej.
Środki te zostaną wykorzystane w przyszłorocznym (2022 r.) budżecie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu.
Prosimy o zachowanie ostrożności.
Burmistrz Miasta Gostynina serdecznie zaprasza na szkolenie z zakresu możliwości skorzystania ze środków Programu CZYSTE POWIETRZE.
Szkolenie odbędzie się w dniu 14 grudnia 2021 r. od godziny 16:30 w sali posiedzeń (pokój 213) Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26.
Uwaga - ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 24 236 07 23.
Zachęcamy do udziału w szkoleniu!
Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą godzin dostępności do testów komercyjnych, punkt diagnostyki mobilnej COVID-19 Centrum Medycznego Corten Medic zmienia godziny pracy.
Poniedziałek | 8:00-14:00 (8:00-12:00 NFZ) |
Wtorek | 8:00-14:00 (8:00-12:00 NFZ) |
Środa | 8:00-14:00 (8:00-12:00 NFZ) |
Czwartek | 8:00-14:00 (8:00-12:00 NFZ) |
Piątek | 8:00-14:00 (8:00-12:00 NFZ) |
Sobota | 8:00-14:00 (8:00-12:00 NFZ) |
Niedziela | 8:00-14:00 (8:00-12:00 NFZ) |
Więcej informacji w poniższym załączniku.
Obchody 82. rocznicy Rozstrzelania Mieszkańców Miasta Gostynina i Ziemi Gostynińskiej przez Niemców 1 grudnia 1939 roku rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą pamięci ppor. Henryka Józwika pseudonim "Groźny" przy Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie. Następnie druga część patriotycznego spotkania przeniosła się do Woli Łąckiej, gdzie przy pomniku pomorodowanych wystąpienie okolicznościowe wygłosił Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski i Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, przypominając historię tego wydarzenia i osoby poległe 1 grudnia 1939 roku.Wśród uczestników uroczystości byli m.in.: władze samorządowe miasta, gminy i powiatu, pani Marlena Mazurska Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, kombatanci z panem Ireneuszem Zającem na czele, przedstawiciele Nadleśnictwa Gostynin i Łąck, Hufca ZHP Gostynin im. Andrzeja Małkowskiego ks. proboszcz Krzysztof Jończyk z parafii św. Marcina, Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej – panie Monika Ignaczak i Wioletta Kaszewska, pan Karol Podleśny, Miejska Orkiestra Dęta (werblista), poczty sztandarowe, organizacje, stowarzyszenia, młodzież szkolna, wychowawcy, mieszkańcy miasta i gminy Gostynin oraz przybyli goście.
Modlitwę za pomordowanych odmówił ks. proboszcz Krzysztof Jończyk z parafii św. Marcina. Następnie delegacje złożyły kwiaty i zapalono znicze oddając hołd poległym.
Ostatnią częścią uroczystości był program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia 1939 roku w Emilianowie. Podczas tej uroczystości powitano nową dyrektor tej placówki Kingę Ilską Bylińską i pożegnano byłą dyrektor Marzennę Kozłowską.
Przygotowany przez nauczycieli i uczniów występ wzbudził zachwyt i wzruszenie u odbiorców.
Podczas obrad XL sesji Rady Miejskiej VIII kadencji, która odbyła się w dniu 29 listopada br. w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego informację o realizacji zadań statutowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie w okresie grudzień 2020r. a grudzień 2021r. przedstawił dyrektor MOSiR Wiesław Adamski.
Dyrektor przypomniał, że jest to okres przekształceń i zmian organizacyjnych. W okresie od grudnia 2020 do 30 kwietnia 2021 na terenie Gostynina do realizacji zadań własnych Gminy Miejskiej z zakresu kultury fizycznej, sportu i rekreacji, w tym zarządzanie i utrzymywanie terenów, obiektów, urządzeń sportowych i rekreacyjnych funkcjonowały dwie placówki: jednostka budżetowa jaką był Miejski Ośrodek Sportów Wodnych i Zimowych oraz zakład budżetowy pn. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Funkcjonowanie dwóch placówek, podmiotów realizujących podobne zadania było utrudnione pod względem organizacyjnym i ekonomicznym.
Działalność statutową Ośrodek prowadzi na: Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1, kompleksie boisk sportowych ORLIK przy: Sportowej 1Bema 23, Ozdowskiego 2, kortach ziemnych przy ul. 18 Stycznia 2, siłowni plenerowej przy 18 Stycznia 2, Street Workout przy Polnej 36, teren rekreacyjny kąpieliska jeziora Bratoszewo przy ul. Dybanka, Miejska hala sportowa przy ul. Kutnowskiej 7 oraz Miejska Pływalnia przy Kutnowskiej 7a.
Ponadto pan Adamski zwrócił uwagę na organizowanie przez MOSiR imprezy sportowe takie jak: turnieje piłki siatkowej, tenisa ziemnego, bieg "Gostynińska piątka" i wiele innych.
Ośrodek współpracuje z władzami samorządowymi miasta, placówkami oświatowymi, związkami sportowymi, stowarzyszeniami, instytucjami.
W naszym kinie zapachniało świętami. Repertuar dla dorosłych pozostaje bez zmian - nadal wyświetlany będzie Dom Gucci w reżyserii Ridleya Scotta z Lady Gagą w roli głównej oraz Dziewczyny z Dubaju Marii Sadowskiej (po krótki opis filmu zapraszamy tutaj - natomiast nowymi propozycjami nie tylko dla najmłodszych są Mikołaj w każdym z nas 2, a także Pszczółka Maja - mały wielki skarb.
W natłoku spraw prozy życia niełatwo zapomnieć o magii świąt. A co, jeśli w miejscu, w którym mieszkamy, o świętach zapominają dosłownie wszyscy? W jednym z małych miasteczek mieszka dziewczynka Eliza, która sama o mało co nie zapomniała o magii Bożego Narodzenia. Czy uda jej się przywrócić pamięć o magii świąt wszystkim w miasteczku? Czy z ust padną ciepłe życzenia "Wesołych świąt"? Przyjdźcie całą rodziną i przekonajcie się sami!
"Tę pszczółkę, którą tu widzicie, zowią Mają..." Mai i Gucia nie trzeba nikomu przedstawiać. Pszczółki powracają w tajnej misji, od której zależą losy całej łąki. Zapraszamy, Drogie Dzieci, do udziału w wielkiej przygodzie!
Do zobaczenia w kinie!
KOMUNIKAT
z Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców
zorganizowanego przez MOSiR w Gostyninie dnia 04.12.2021r.
Miejsce: Hala sportowa SP Nr 3 w Gostyninie /wejście od ul .Płockiej/
W sobotę (4 grudnia br.) w hali sportowej SP 3 Gostynin z okazji Mikołajek został rozegrany indywidualny turniej tenisa stołowego. Organizatorami zawodów byli:
MOSiR w Gostyninie,
Arkadiusz Rutowski z UKS "ALFA" Gostynin, SP Nr 3 w Gostyninie Młodzi tenisiści stołowi rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych:
żak, młodzik, kadet oraz junior.
W trakcie trwania zawodów uczestnicy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek ufundowany przez firmę POL-HURT p.Michał Skowroński . Za zajęcie miejsc I-VI zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ,zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych statuetki.
Fundatorem nagród był MOSiR w Gostyninie. Szczegółowe wyniki: - Dziewczęta Kategoria żaczka /rocz. 2011 i mł./
1. Hanna Romańska – Gostynin
2. Zosia Kamińska – Nowy Duninów
3. Amelia Głowacka – Gostynin Kategoria młodziczka /rocz. 2009-2010/
1. Patrycja Nowicka – Płock
2. Martyna Cicha – Płock
3. Oliwia Kamińska – Nowy Duninów
4. Otylia Kacprzak – Dąbkowice
5. Justyna Myzia – Gostynin Kategoria kadetka /rocz. 2007-2008/
1. Małgorzata Cichońska – Gostynin
2. Antonina Osmolak – Gostynin
3. Karolina Leśniewska – Nowy Duninów Kategoria Juniorka /rocz.2004-2006/
1. Amelia Kowalczyk – Gostynin
2. Paulina Rusak – Gostynin - Chłopcy Kategoria żak /rocz. 2011 i mł./
1. Daniel Zgorzelski – Ciechomice
2. Tomek Kamiński – Nowy Duninów
3. Marcin Kamiński – Nowy Duninów
4. Hubert Kamiński – Nowy Duninów Kategoria młodzik /rocz. 2009-2010/
1. Szymon Jędrzejewski – Gostynin
2. Igor Milczarski – Gostynin Kategoria kadet /rocz. 2007-2008/
1. Franciszek Brzozowski – Gostynin
2. Alan Kurek – Gostynin
3. Mikołaj Antonowicz – Gostynin
4. Michał Stępień – Gostynin
5. Łukasz Kwiatkowski – Gostynin
6. Oliwier Kacprzak – Dąbkowice Kategoria junior /rocz. 2004-2006/
1. Kamil Rusak - Gostynin
Źródło: MOSiR
3 grudnia 2021 r. w galerii im. Pawła Tencera w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie otwarto wystawę malarstwa, rysunku i rzeźby pt. "By zachwycało".
Na ekspozycję, otwartą przez Aleksandrę Milczarek, dyrektor MCK, składają się prace pedagogów i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz zaproszonych przezeń gości. Oglądając je, można zauważyć, jak profesorowie i młodzi twórcy (studenci Pracowni Technologii i Techniki Malarstwa Ściennego Wydziału Malarstwa) pięknie wykorzystują w swojej twórczości kryterium piękna. O inspirującym i nietuzinkowym charakterze wystawy stanowią "różnice w podejściu do maestrii, otwartości na odmienne postawy estetyczne i gusta". Jak powiedział dr hab. Sylwester Piędziejewski, pomysłodawca wystawy, nazwa ekspozycji została zaczerpnięta z Norwidowskiej myśli "Bo piękno na to jest, by zachwycało". Cyprian Kamil Norwid w swoim poemacie "Promethidion" opisał piękno jako wyraz tęsknoty za doskonałością. Temu przesłaniu artyści dali wyraz w prezentowanych na wystawie pracach. Można delektować się pięknem ukazanym w obrazach i rzeźbach, często nierealnym i trudnym do zinterpretowania przez odbiorców, o matematycznych doskonałościach proporcji oraz subiektywnemu wyrazie świata wewnętrznego.
Inicjatorowi wydarzenia, pochodzącemu z ziemi gostynińskiej i zaprzyjaźnionemu z wieloma mieszkańcami naszego miasta, podziękowała za prezentowanie profesjonalnej sztuki malarskiej sekretarz miejski Hanna Adamska. Wyraziła wdzięczność w imieniu burmistrza Pawła Kalinowskiego za przybliżanie mieszkańcom Gostynina twórczości wybitnych współczesnych malarzy. Pogratulowała także uzyskania kolejnego stopnia naukowego. Sylwester Piędziejewski, oprócz stworzenia wielu prac malarskich, zrealizował dla instytucji, głównie kościelnych, wiele renowacji malowideł ściennych i polichromii, swoimi umiejętnościami i ogromnym talentem służy północno-zachodniemu Mazowszu.
Dodajmy, że oprawę scenograficzną wystawy pt. "By zachwycało", którą można oglądać do końca bieżącego roku, przygotował artysta malarz Krzysztof Koper, instruktor MCK. Zachęcamy do obejrzenia tej ciekawej prezentacji.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie oraz po opadach deszczu ze śniegem lub mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie od -5°C do -3°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do czwartku (9.12).
Prosimy o zachowanie ostrożności.
Późnym popołudniem 6 grudnia odbyły się V Mikołajkowe Zawody Pływackie o puchar Dyrektora Alior Banku Placówka Gostynin zorganizowane przez Alior Bank oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie. Zawody podzielone zostały na dwie kategorie: szkoły podstawowe oraz "open", w której mogli wziąć udział wszyscy powyżej 15. roku życia. W zależności od wieku zawodnicy mieli do przepłynięcia 25, 50 lub 100 metrów.
Frekwencja dopisała. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z Gostynina i okolic dopingowanych przez zebraną na trybunach publiczność. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli lokalnych szkół pływackich z Gostynina, Płocka i Kutna i uczniów gostynińskich szkół.
Medale i dyplomy wręczali zwycięzcom burmistrz Paweł Kalinowski, dyrektor MOSiRu Wiesław Adamski oraz dyrektor gostynińskiej placówki Alior Banku Monika Górska.
Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
------------------------------------------------
Wyniki:
a) szkoły podstawowe
rocznik 2014 i młodsi; 25 m; dziewczynki
I miejsce - Maja Rosiak, SwimGost, czas: 38:50
II miejsce - Alicja Nowogórska, SwimGost, czas: 39:91
III miejsce - Lila Modzelewska, UKS Delfinek Kutno, czas: 50:54
IV miejsce - Antonina Kečina, UKS Delfinek Kutno, czas: 50:85
rocznik 2013; 25 m; dziewczynki
I miejsce - Zosia Oleksik, UKS Delfinek Kutno, czas: 27:14
II miejsce - Maria Zyznowska, Pływak Płock, czas: 33:91
III miejsce - Amelia Głowacka, SwimGost, czas: 36:47
rocznik 2013; 25 m; chłopcy
I miejsce - Aleksander Stanek, Pływak Płock, czas: 21:20
II miejsce - Oskar Pietrzak, Pływak Płock, czas: 22:12
III miejsce - Jan Augustyniak, SwimGost, czas: 25:39
IV miejsce - Marcel Sarzała, SwimGost, czas: 27:85
V miejsce - Mikołaj Lewandowski, SwimGost, czas: 29:92
VI miejsce - Michał Mularczyk, SwimGost, czas: 31:21
VII miejsce - Mateusz Trojanowski, SP3, czas: 38:84
rocznik 2012; 25 m; dziewczynki
I miejsce - Zuzanna Żydowo, UKS Delfinek Kutno, czas: 17:81
II miejsce - Weronika Walczak, UKS Delfinek Kutno, czas: 19:04
III miejsce - Zuzanna Krzemińska, Pływak Płock, czas: 19:16
IV miejsce - Milena Michalak, UKS Delfinek Kutno, czas: 21:29
V miejsce - Gabriela Walczak, UKS Delfinek Kutno, czas: 23:98
VI miejsce - Berenika Rek, Pływak Płock, czas: 24:37
VII miejsce - Agata Kotwasińska, SwimGost, czas: 25:06
VIII miejsce - Alicja Jaskuła, UKS Delfinek Kutno, czas: 25:75
IX miejsce - Amelia Kieszkowska, UKS Delfinek Kutno, czas: 26:43
X miejsce - Zuza Modzelewska, UKS Delfinek Kutno, czas: 28:01
rocznik 2012; 25 m; chłopcy
I miejsce - Kacper Kubiak, UKS Delfinek Kutno, czas: 19:26
II miejsce - Oliwer Wesołowski, SwimGost, czas: 21:74
III miejsce - Igor Pewniak, SwimGost, czas: 22:04
IV miejsce - Szymon Lewandowski, SwimGost, czas: 22:62
V miejsce - Antoni Zawadzki, Pływak Płock, czas: 23:67
VI miejsce - Adam Bernaciak, SP3, czas: 24:94
VII miejsce - Szymon Jachowicz, SwimGost, czas: 26:42
VIII miejsce - Piotr Tworus, SP3, czas: 28:15
IX miejsce - Miłosz Konieczny, Pływak Płock, czas: 29:46
rocznik 2011; 25 m; dziewczynki
I miejsce - Zuzanna Kijek, SwimGost, czas: 17:84
II miejsce - Amelia Stachoń, Pływak Płock, czas: 17:99
III miejsce - Katarzyna Bojanowska, Pływak Płock, czas: 20:36
IV miejsce - Iga Suwała, SwimGost, czas: 20:80
V miejsce - Lena Stańczak, SwimGost, czas: 22:05
VI miejsce - Zuzanna Kaczor, SP5, czas: 26:80
VII miejsce - Nela Brzezińska, UKS Delfinek Kutno, czas: 27:49
rocznik 2011; 25 m; chłopcy
I miejsce - Jakub Suwała, SwimGost, czas: 17:66
II miejsce - Jakub Przybylski, UKS Delfinek Kutno, czas: 17:91
III miejsce - Borys Borkowski, SwimGost, czas: 18:50
IV miejsce ex aequo - Bruno Ćwikliński, UKS Delfinek Kutno oraz Adam Krupski, SwimGost, czas: 18:98
VI miejsce - Grzegorz Motylewski, Pływak Płock, czas: 24:35
VII miejsce - Wiktor Przybylski, SP5, czas: 24:70
VIII miejsce - Błażej Więckowski, SP5, czas: 25:77
IX miejsce - Adam Twardowski, SP Lucień, czas: 41:18
X miejsce - Jan Redełkiewicz, SP5, czas: 45:12
rocznik 2010; 25 m; dziewczynki
I miejsce - Hanna Modzelewska, UKS Delfinek Kutno, czas: 17:80;
II miejsce - Patrycja Wypych, SwimGost, czas: 19:81
III miejsce - Blanka Waśkiewicz, Pływak Płock, czas: 21:56
IV miejsce - Michalina Urbańska, UKS Delfinek Kutno, czas: 23:03
V miejsce - Maja Wybrańska, UKS Delfinek Kutno, czas: 24:42
rocznik 2010; 25 m; chłopcy
I miejsce - Michał Marciniak, Pływak Płock, czas: 15:32
II miejsce - Adam Zdziarski, Pływak Płock, czas: 18:19
III miejsce - Jan Szmydt, SP1, czas: 18:80
IV miejsce - Mikołaj Rynkiewicz, Pływak Płock, czas: 19:09
V miejsce - Kacper Jankowski, Pływak Płock, czas: 19:93
VI miejsce - Jakub Rędzikowski, SwimGost, czas: 22:36
VII miejsce - Adam Piętka, SP5, czas: 22:50
rocznik 2009; 50 m; dziewczynki
I miejsce - Amelia Kukuła, Pływak Płock, czas: 38:30
II miejsce - Amelia Sobiecka, UKS Delfinek Kutno, czas: 39:03
III miejsce - Julia Mikołajczyk, SwimGost, czas: 41:70
rocznik 2009; 50 m; chłopcy
I miejsce - Miłosz Fafiński, SwimGost, czas: 33:88
II miejsce - Łukasz Suwała, SwimGost, czas: 43:31
III miejsce - Szymon Kaźmierski, SP3, czas: 1:13:43
rocznik 2008; 50 m; dziewczynki
I miejsce - Aleksandra Michalska, UKS Delfinek Kutno, czas: 31:86
II miejsce - Barbara Osiecka, Pływak Płock, czas: 34:97
III miejsce - Maja Pirowska, UKS Delfinek Kutno, czas: 38:26
rocznik 2008; 50 m; chłopcy
I miejsce - Adam Mazurek, UKS Delfinek Kutno, czas: 31:01
II miejsce - Jakub Osowski, UKS Delfinek Kutno, czas: 40:20
III miejsce - Szymon Markus, SwimGost, czas: 44:15
IV miejsce - Bartłomiej Fajkowski, SP2 Żychlin, czas: 45:91
rocznik 2007; 50 m; dziewczynki
I miejsce - Natalia Ratajczyk, UKS Delfinek Kutno, czas: 49:66
rocznik 2007; 50 m; chłopcy
I miejsce - Piotr Kubiak, UKS Delfinek Kutno, czas: 31:08
II miejsce - Paweł Smolczewski, Pływak Płock, czas: 33:31
III miejsce - Adam Korpuliński, Pływak Płock, czas: 33:84
IV miejsce - Dawid Fafiński, czas: 33:91
V miejsce - Jakub Wieczorkowski, Pływak Płock, czas: 34:51
b) kategoria open (2006 i starsi)
kobiety; 50 m
I miejsce - Agata Kujawa, Gostynin/UKSW Warszawa, czas: 34:11
II miejsce - Amelia Biziewska, Pływak Płock, czas: 39:21
III miejsce - Nela Boratowska, LO Gostynin, czas: 40:06
mężczyźni; 100 m
I miejsce - Filip Guzowski, Pływak Płock, czas: 1:07:06
II miejsce - Jan Wesołowski, Gorzewo, czas: 1:10:56
III miejsce - Karol Kukliński, Pływak Płock, czas: 1:11:84
IV miejsce - Maciej Jakubowski, Pływak Płock, czas: 1:17:48
V miejsce - Maciej Wiśniewski, Gostynin, czas: 1:21:82
VI miejsce - Maciej Modzelewski, Łowicz, czas: 1:35:18
W Mikołajki (6.12.2021 r.) odbyło się świąteczne spotkanie dzieci i młodzieży z Miejskiego Punktu Wsparcia Dziennego dla Dzieci „Bartek”. Program słowno-muzyczny przygotowany przez wychowawczynie i dzieci nosił tytuł „Święta tuż tuż...”.
Mali aktorzy zaprezentowali program słowno-muzyczny wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.
Oprócz recytowanych wierszy śpiewano kolędy jak np. „Gore gwiazda Jezusowi”, „Śpiewajmy Panu”, „Wśród nocnej ciszy”. Przygotowana scenografia i stroje, napełniły zebranych wyjątkową, świąteczną radością.
Na zakończenie spotkania Burmistrz podziękował za występ, złożył życzenia i obdarował dzieci prezentami.
Witajcie,
mamy nadzieję, że byliście bardzo grzeczni w tym roku i dostaliście masę prezentów od Mikołaja!
Przypominamy Wam, że pierwszy konkurs w którym jest masa nagród do zgarnięcia kończy się już za... 3 dni.
Śpieszcie się, aby nie ominęło Was sprawienie radości swoim najbliższym!
Kategoria LIST: stworzyć pracę w formie listu/eseju do rodzica, zawierającego wyrażenie/wyrażenia: "Kocham Cię Tato" i/lub "Kocham Cię Mamo"
Praca konkursowa w kategorii LIST może zostać przesłana w formie elektronicznej poprzez portal https://kochamcietatomamo.pl/ lub mailowo na adres: konkurs@kochamcietatomamo.pl
Więcej informacji dostępnych na stronie: https://kochamcietatomamo.pl/
CZEKAMY NA WASZE PRACE!
#KochamCięTato
#KochamCięMamo
Pozdrawiamy
Koordynatorzy projektu
Jak co miesiąc MBP im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie proponuje pozycje książkowe dla dorosłych i dzieci. W grudniu starszych czytelników zachęcamy do przeczytania książki pt. „Zasypani, zakochani” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Autorka opowiada w niej o losach niedobranej pary Anastazji i Huberta. Podczas świąt, mimo że działają sobie na nerwy muszą dojść do porozumienia, kiedy zostają odcięci od świata. O tym, czy im się uda dowiecie się czytając książkę.
Dzieciom MBP proponuje pozycję Barbary Kosmowskiej pt.: „Pięć choinek, w tym jedna kradziona”. Opowiada ona o świętach Kajetana i Kacpra, Niny, Miłki i innych. Jakie będą dla bohaterów książki, no cóż wszystko się okaże na jej kartach. Zachęcamy do czytania.
Dnia 06.03.2022r./niedziela/
- Bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
/Parking Dybanka-Zalew Piechota + teren leśny/
dystans 1963m.
Dnia 29.04.2022r./piątek/
- Bieg z okazji uchwalenia Konstytucji 3-Maja
/stadion + teren leśny/
OPEN K -2000m ; M-4000m+ biegi towarzyszące dla dzieci
Dnia 08.05.2022r./niedziela/
- Ogólnopolski Bieg „Gostynińska Piątka”
/ bieg uliczny/+ biegi towarzyszące dla dzieci wokół Zamku
Dnia 10.06.2022r./piątek/
- Bieg w ramach Tygodnia Kultury Fizycznej
/stadion + teren leśny/ OPEN K -2000m ; M-4000m
+biegi towarzyszące dla dzieci
Dnia 25.09.2022r./niedziela/
- Ogólnopolski Bieg „Gostynińska Piątka”
/ bieg uliczny/+biegi towarzyszące dla dzieci wokół Zamku
Dnia 10.11.2022r. /czwartek/
- Gostyniński Bieg Niepodległości
/stadion + teren leśny/ OPEN K -2000m ; M-4000m
+biegi towarzyszące dla dzieci
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie oraz Kaczmarek Electric CUP zapraszają na Miejską Ligę Halowej Piłki Nożnej Gostynin 2021/2022, która odbędzie się 11 grudnia 2021 roku, a rozpocznie się o godz. 9.30.
(pauzują Tigery, Białe Orły, Męczy Nas Piłka
Mecz |
Godz. |
Drużyna |
Drużyna |
Wynik |
1 |
9 30 |
GCE |
US-KOM |
: |
2 |
9 45 |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
OLIMPIA OPORÓW |
: |
3 |
10 00 |
GORZELNICY CIECHOMA |
NAFTA GOSTYNIN FC |
: |
4 |
10 15 |
GCE |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
: |
5 |
10 30 |
OLIMPIA OPORÓW |
GORZELNICY CIECHOMA |
: |
6 |
10 45 |
US-KOM |
NAFTA GOSTYNIN FC |
: |
7 |
11 00 |
GORZELNICY CIECHOMA |
GCE |
: |
8 |
11 15 |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
US-KOM |
: |
9 |
11 30 |
NAFTA GOSTYNIN FC |
OLIMPIA OPORÓW |
: |
10 |
11 45 |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
GORZELNICY CIECHOMA |
: |
11 |
12 00 |
GCE |
NAFTA GOSTYNIN FC |
: |
12 |
12 15 |
OLIMPIA OPORÓW |
US-KOM |
: |
13 |
12 30 |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
NAFTA GOSTYNIN FC |
: |
14 |
12 45 |
OLIMPIA OPORÓW |
GCE |
: |
15 |
13 00 |
GORZELNICY CIECHOMA |
US-KOM |
: |
|
13 25 |
Zakończenie turnieju |
|
|
UWAGI KOŃCOWE:
Rywalizacja w rozgrywkach ligowych jednorundowo systemem „każdy z każdym”.
Czas gry : 1 x 15min.
Mecze następują bezpośrednio po sobie-rozgrzewka drużyn na korytarzu bez piłek.
Uprasza się drużyny uczestniczące w rozgrywkach o stawienie się w pełnym składzie co najmniej na 15 min. przed wyznaczoną godziną rozpoczęcia spotkania.
Drużyny występują w 5-cio osobowych składach (4-ch w polu+bramkarz),
Maksymalna ilość zawodników w drużynie/w danym turnieju/ 10-ciu,
Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 pkt., za remis 1 pkt, za porażkę 0 pkt.
O końcowej kolejności drużyn w tabeli decyduje:
- ilość zdobytych punktów,
- bezpośredni pojedynek zainteresowanych drużyn,
- różnica bramek we wszystkich meczach,
- ilość zdobytych bramek we wszystkich meczach.
Turniej/rozgrywki ligowe rozegrane zostaną w oparciu o przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych nakreślonych przez Ministerstwo Zdrowia,
UWAGA:
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany rozpoczęcia godzin
poszczególnych spotkań.
Prosi się zawodników zgłoszonych drużyn o przestrzeganie zasad określonych w Regulaminie.
Drugi termin rozgrywek miejskiej ligi „Kaczmarek Electric Cup” rozegrany zostanie dnia 8 stycznia 2022r.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie informuje, że miejscami obserwuje się i nadal prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Gostyninie serdecznie zaprasza na spotkanie z Marcinem i Moniką Gomułkami, autorami popularnego w sieci vbloga Początek Wieczności oraz bloga w serwisie Facebook.
Młode małżeństwo opowie o tym, w jaki sposób budowali, budują i mają zamiar budować relację między sobą w małżeństwie i rodzinie.
Spotkanie odbędzie się 12 grudnia br. o godzinie 18:00 (zaraz po mszy świętej).
Zapraszamy do udziału w spotkaniu!
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z burmistrzem Gostynina Pawłem Kalinowskim, która miała miejsce w kutnowskim Radiu Q.
Tematami dzisiejszej rozmowy podsumowującej mijający rok były przede wszystkim najważniejsze inwestycje realizowane w 2021 roku, czyli:
- prace drogowe na Zatorzu,
- modernizacja stadionu miejskiego,
- prace związane z tworzeniem nowej siedziby gostynińskiej szkoły muzycznej,
- renowacja zamku.
Rozmowa dostępna jest pod adresem: http://radioq.fm/wiadomosci/gosc-radia-q/4059-gosc-radia-q-pawel-kalinowski-10-12-2021
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie oraz uczestnicy grupy „Gostynin Biega" zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia czynnego udziału w cyklicznych, cotygodniowych zajęciach biegowych, które odbywają się w każdy czwartek tygodnia o godz. 18.00.
Zbiórka - mostek przy rzece na ul. Wspólnej w Gostyninie.
Zapraszamy dzieci, panie, panów, sportowców innych dyscyplin i wszystkich chętnych, którzy mają potrzebę poprawy swojej kondycji fizycznej.
Dołącz do grupy „Gostynin Biega" i realizuj postanowienia noworoczne jeszcze w 2021 roku!
I N F O R M A C J A
Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 10 grudnia 2021 roku na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym:
- działka oznaczona numerem ewidencyjnym 900/1 położona w Gostyninie przy ulicy Krośniewickiej.
Burmistrz Miasta Gostynina
mgr Paweł Witold Kalinowski
Gostynin, dnia 10 grudnia 2021 r.
IMGW-PIW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą dla powiatu gostynińskiego. Obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie mgieł, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.
Ostrzeżenie jest ważne od 11.12.2021 godz. 16:30 do 12.12.2021 godz. 09:00.
Apelujemy o ostrożność, szczególnie podczas jazdy samochodem.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Andrzejem Rederem, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gostyninie, który gościł ostatnio w Radiu Q. Tematem rozmowy była charakterystyka pracy Rady Miejskiej, m.in.
- rola Rady w uchwalaniu prawa lokalnego,
- funkcja przewodniczącego i jego wpływ na przebieg obrad,
- porządek sesji i najważniejsze tematy obrad w kalendarzu pracy Rady.
Rozmowa dostępna jest pod adresem: http://radioq.fm/wiadomosci/gosc-radia-q/4063-gosc-radia-q-andrzej-reder-13-12-2021
Dnia 11 grudnia 2021 r. zainaugurowane zostały rozgrywki „Kaczmarek Electric Cup” - Miejskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej organizowanej przez MOSiR w Gostyninie. Do ligi zgłosiło się 9 drużyn: GCE, US-KOM, Błyskawica Lucień, Olimpia Oporów, Gorzelnicy Ciechoma, Nafta Gostynin FC, Tigery, Białe Orły, Męczy Nas Piłka.
Drużyny rywalizują systemem turniejowym - jednorundowo „każdy z każdym”.
Czas gry 1 x 15 minut.
WYNIKI SPOTKAŃ TURNIEJ I dnia 11.12.2021r.
Pauzowały drużyny: Tigery, Białe Orły, Męczy Nas Piłka.
Mecz |
Drużyna |
Drużyna |
Wynik |
|
1 |
GCE |
US-KOM |
4 |
1 |
2 |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
OLIMPIA OPORÓW |
0 |
3 |
3 |
GORZELNICY CIECHOMA |
NAFTA GOSTYNIN FC |
0 |
10 |
4 |
GCE |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
1 |
2 |
5 |
OLIMPIA OPORÓW |
GORZELNICY CIECHOMA |
8 |
0 |
6 |
US-KOM |
NAFTA GOSTYNIN FC |
0 |
3 |
7 |
GORZELNICY CIECHOMA |
GCE |
1 |
6 |
8 |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
US-KOM |
9 |
0 |
9 |
NAFTA GOSTYNIN FC |
OLIMPIA OPORÓW |
4 |
1 |
10 |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
GORZELNICY CIECHOMA |
9 |
1 |
11 |
GCE |
NAFTA GOSTYNIN FC |
1 |
2 |
12 |
OLIMPIA OPORÓW |
US-KOM |
7 |
0 |
13 |
BŁYSKAWICA LUCIEŃ |
NAFTA GOSTYNIN FC |
0 |
5 |
14 |
OLIMPIA OPORÓW |
GCE |
2 |
2 |
15 |
GORZELNICY CIECHOMA |
US-KOM |
3 |
5 |
KOLEJNOŚĆ DRUŻYN PO I TURNIEJU
Drużynę Nafta Gostynin FC reprezentowali: Dubielak Gabriel,Kapturowski Bartosz,Lipka Jakub,Malecki Maciej,Kaźmierczak Fabian,Przybylski Denis,Oziemski Krzysztof,Kuciński Marcin, Jóźwiak Tomasz,Kołodziejski Tomasz.
KLASYFIKACJA NA NAJSKUTECZNIEJSZEGO ZAWODNIKA LIGI:
9. Lipka Jakub 4 Nafta Gostynin FC
Szarłat Mateusz 4 Olimpia Oporów
Antczak Bartosz 4 Błyskawica Lucień
Jagodziński Mateusz 4 Błyskawica Lucień
Kosiński 4 GCE
10. Kapturowski Bartosz 3 Nafta Gostynin FC
/przy takiej samej liczbie zdobytych bramek o zajętym miejscu w klasyfikacji najlepszy strzelec decyduje wyższe miejsce zajęte przez drużynę w tabeli/.
TURNIEJ II TERMINARZ GIER: 08.01.2022r. /czas gry 1 x 15 min./
Pauzują : Olimpia Oporów; Błyskawica Lucień
Mecz |
Godz. |
Drużyna |
Drużyna |
Wynik |
16 |
9 00 |
TIGERY |
GORZELNICY CIECHOMA |
: |
17 |
9 20 |
BIAŁE ORŁY |
GCE |
: |
18 |
9 40 |
MĘCZY NAS PIŁKA |
US-KOM |
: |
19 |
10 00 |
TIGERY |
BIAŁE ORŁY |
: |
20 |
10 20 |
GCE |
MĘCZY NAS PIŁKA |
: |
21 |
10 40 |
NAFTA GOSTYNIN FC |
BIAŁE ORŁY |
: |
22 |
11 00 |
MĘCZY NAS PIŁKA |
TIGERY |
: |
23 |
11 20 |
BIAŁE ORŁY |
GORZELNICY CIECHOMA |
: |
24 |
11 40 |
NAFTA GOSTYNIN FC |
TIGERY |
: |
25 |
12 00 |
BIAŁE ORŁY |
MĘCZY NAS PIŁKA |
: |
26 |
12 20 |
TIGERY |
US-KOM |
: |
27 |
12 40 |
GCE |
TIGERY |
: |
28 |
13 00 |
MĘCZY NAS PIŁKA |
GORZELNICY CIECHOMA |
: |
ok |
13 20 |
Zakończenie turnieju |
|
|
Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza konkurs ofert na realizację zadania pn. Prowadzenie Dziennego Punktu Wsparcia Osób Uzależnionych i ich Rodzin „Przebudzenie”.
Realizacja zadania musi polegać na:
Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem treści zadania, na które składana jest oferta oraz danymi oferenta w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 grudnia 2021 roku włącznie (w godzinach pracy Urzędu) w sekretariacie Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26 lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin.
Szczegóły dot. ogłoszenia konkursu znajdują się w Zarządzeniu nr 142/2021 Burmistrza Miasta Gostynina z dnia 13 grudnia 2021 roku.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje słabe opady marznącego deszczu lub/oraz mżawki powodujące gołoledź.
Prosimy o zachowanie ostrożności.
W dniu 29 grudnia 2021 r. o godz. 10.00 w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbędą się obrady XLI sesji Rady Miejskiej - VIII kadencji w Gostyninie.
Porządek sesji przedstawia się następująco:
1. Otwarcie obrad.
2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
3. Przyznanie nagrody Gminy Miasta Gostynina Panu Łukaszowi Flejszerowi za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2020 roku.
4. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
5. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Gostynina.
6. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia zasad i wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych Rady Miejskiej w Gostyninie.
7. Podjęcie uchwały budżetowej Miasta Gostynina na rok 2022 z uwzględnieniem:
1) odczytania projektu uchwały budżetowej przez Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
2) odczytania opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
3) odczytania wniosków komisji stałych,
4) odczytania opinii Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
5) dyskusji oraz przegłosowania wniesionych poprawek,
6) głosowania nad przyjęciem projektu uchwały.
8. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022-2034 z uwzględnieniem:
1) odczytania projektu uchwały Wieloletniej Prognozy Finansowej przez Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
2) odczytania opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
3) odczytania wniosków komisji stałych,
4) odczytania opinii Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
5) dyskusji oraz przegłosowania wniesionych poprawek,
6) głosowania nad przyjęciem projektu uchwały.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały 427/LXXXIV/2018 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 11 września 2018 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka i wyżywienie w Klubie Dziecięcym „Uśmiech Malucha” w Gostyninie.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2019 r. Nr 134/XVII/2019 w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka u dziennego opiekuna oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie.
11. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek dla
nauczycieli, którym powierzono stanowisko kierownicze oraz określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla pedagogów, psychologów, logopedów i doradców zawodowych w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miasta Gostynina.
12. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie poprzez likwidację innej lokalizacji prowadzenia zajęć.
13. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Burmistrzowi Miasta Gostynina uprawnienia do ustalania cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Gminy Miasta Gostynina.
14. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność pracowników Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Gostyninie Sp. z o.o. w Gostyninie.
15. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2021.
16. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 215/XXVIII/2020 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2034.
17. Przyjęcie rocznych sprawozdań z działalności komisji stałych Rady Miejskiej.
18. Przyjęcie rocznego sprawozdania z działalności Rady Miejskiej.
19. Przyjęcie protokołu z XL sesji Rady Miejskiej w Gostyninie.
20. Sprawy różne.
21. Zamknięcie obrad.
Święta za pasem, dlatego wczoraj (tj. 15 grudnia) w późnych godzinach popołudniowych w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury miało miejsce "świerkowe kolędowanie". Przed audytorium, na które składali się studenci i studentki Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście, zaśpiewał chór uniwersytecki, a także Joanna Rolewska przy akompaniamencie Szymona Kowalczyka.
Wspólne kolędowanie przeplatane było opowieścią o wciąż żywych tradycjach bożonarodzeniowych: kolejności zasiadania do wigilijnego stołu, sianku pod obrusem, dodatkowym miejscu dla niespodziewanego gościa.
Nie zabrakło ciepłych słów, nie zabrakło również chwil wzruszenia. Burmistrz Paweł Kalinowski życzył wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych świąt. "Pamiętajmy o wszystkich, których wśród nas nie ma, a których bardzo byśmy chcieli zobaczyć" - powiedziała zebranym dyrektor MCK Aleksandra Milczarek.
Przyłączamy się do życzeń i już teraz życzymy wszystkim Studentom i Studentkom GUTW wspaniałych, rodzinnych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia i spełnienia wszystkich marzeń, także tych najskrytszych, w nadchodzącym 2022 roku.
Uprzejmie informujemy, że 12 grudnia zmienił się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich, a wraz z nim zostały wprowadzone zmiany w taryfie przewozowej. Jak informuje Spółka, podwyżka cen biletów średnio o 5% spowodowana jest
- drastyczną podwyżką cen energii (zgodnie z obowiązującą od września 2019 r. do końca 2021 r. cena energii trakcyjnej, tj. ok. 390 zł/MWh, nie zmieniała się; od stycznia 2022 r. planowana jest nowa umowa, która zakłada wyższą o blisko 40% cenę energii szacowaną na poziomie ok. 550 zł/MWh)
- bardzo dużym wzrostem kosztów związanych z wymianą części, podzespołów, elementów zamiennych do taboru kolejowego (w pierwszym kwartale 2021 r. miały miejsce na rynku znaczące podwyżki cen oraz kosztów produkcji, w tym surowców, energii, opłat środowiskowych oraz minimalnego wynagrodzenia; w przypadku kluczowych materiałów wzrost cen wyniósł od 60% do 90% w okresie od stycznia do czerwca 2021 r.)
- rosnącą inflacją (prognozowana na koniec tego roku może wynieść nawet 8%).
Spółka jednocześnie informuje, że zmianie nie ulegną ceny biletów jednorazowych na odcinkach do 5 km.
Więcej informacji o zmianach w rozkładzie jazdy: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/zmiana-rozkladu-jazdy-od-12-grudnia-2021-r
Obowiązujący cennik biletów: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/ceny-bilet-w
10 grudnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków na „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”.
Nabór potrwa prawie dwa miesiące – dokumenty będzie można składać od 10 grudnia 2021 r. do 7 lutego 2022 r. w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR osobiście lub przez osobę upoważnioną. Można je również wysłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub złożyć za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.
O dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich i planują budowę urządzeń chroniących wody przed azotanami. Wsparcie nie przysługuje właścicielom ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.
Maksymalna wysokość pomocy wynosi 100 tys. zł w całym okresie realizacji PROW na lata 2014-2020 i przyznawana jest w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowanych. Standardowo jest to 50 proc., a w przypadku inwestycji realizowanej przez młodego rolnika – 60 proc.
Otrzymane środki można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zarówno zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, a w przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. W tegorocznym naborze można ubiegać się również o wsparcie na zakup instalacji technicznej lub wyposażenia do posiadanych już zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych. Dofinansowaniu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych oraz wozów asenizacyjnych z aplikatorami nawozów naturalnych w postaci płynnej. Ważne jest jednak, żeby inwestycje zapewniały dostosowanie gospodarstwa do wymagań programu działań, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu.
Wczoraj (16.12.2021) burmistrz Paweł Kalinowski wziął udział w kolejnej uroczystości dotyczącej przekazania rządowego dofinansowania do inwestycji w naszym mieście. W siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie z rąk wicewojewody mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego burmistrz odebrał dofinansowanie na kolejne dwie inwestycje:
W ostatni weekend przed długą, świąteczną przerwą Kino Siemowit przygotowało Świąteczną przygodę Pana Patyka, Nasze magiczne encanto, Pogromców duchów. Dziedzictwo oraz, na szczególną prośbę widzów, Dziewczyny z Dubaju.
Przygoda Pana Patyka stanowi opowieść o chłopcu, który rusza w stronę ośnieżonych szczytów górskich w poszukiwaniu swojego drewnianego przyjaciela. W towarzystwie ojca i innych przyjaciół docierają na miejsce. Niestety, drogę powrotu odcina im burza śnieżna. Czy uda im się cało wrócić do domu?
Nasze magiczne Encanto to historia niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją. Opowieść z morałem rodem ze stajni Walta Disneya - nie mogła się nie udać!
Kojarzycie klasyczną komedię Ghostbusters Ivana Reitmana z Billem Murrayem, Danem Aykroydem i Haroldem Ramisem w rolach głównych? W Pogromcach duchów. Dziedzictwie mamy do czynienia z opowieścią o wnukach jednego z dziadków służących niegdyś w tytułowej organizacji. Warto sprawdzić, co kochający dziadek zostawił im w spadku, a także jak broni się produkcja wyreżyserowana przez Jasona Reitmana, syna wspomnianego Ivana.
Do zobaczenia w kinie!
Lisy to stworzenia leniwe - po co polować na zwierzę, które ucieka i nie chce się złapać, skoro można przyjść do miasta i korzystać z dóbr osiedlowego śmietnika? To dlatego coraz częściej widujemy je na ulicach miast, także na ulicach Gostynina.
Do Urzędu Miasta coraz częściej wpływają zgłoszenia o pojawiających się w mieście lisach. Wszystko przez to, że wiele osób je dokarmia wyrzucając resztki jedzenia. Lis to takie zwierzę, które łatwo się dostosowuje do panujących warunków i jeśli ma łatwy dostęp do pożywienia, to chętnie z niego korzysta, np. żerując na śmietnikach.
Apelujemy do mieszkańców miasta o niedokarmianie zwierząt oraz zamykanie altan śmietnikowych, a zarządców budynków i osiedli zobowiązujemy do egzekwowania zasad bezpieczeństwa i przestrzegania obowiązujących przepisów.
Co zrobić, jeśli widzimy lisa na swoim osiedlu?
Przede wszystkim - nie zbliżajmy się do niego. Lisy są nosicielami wielu groźnych pasożytów, m.in. bąblowicy, świerzbowca, ale i chorób, ze wścieklizną na czele.
Na obszarze naszego województwa wciąż odnotowujemy nowe przypadki wścieklizny u zwierząt, dlatego apelujemy do Państwa o zachowanie ostrożności w sytuacji spotkania dzikich zwierząt na swojej drodze. Pamiętajmy o tym, że lisy, jeże, nietoperze i inne mogą być zarażone wścieklizną.
Aby ograniczyć prawdopodobieństwo zbliżenia się zwierzęcia do naszej posesji, zamykajmy szczelnie kosze i kontenery na śmieci, sprzątajmy pozostałości pożywienia i nie zostawiajmy jedzenia na trawnikach i innych łatwo dostępnych miejscach, by dokarmić dzikie zwierzęta.
Jeśli zobaczymy ranne zwierzę i chcemy mu pomóc, nie dotykajmy go. Należy powiadomić odpowiednie służby tj. policję lub Powiatowego Lekarza Weterynarii. Nie podejmujmy działań na własną rękę.
Pamiętajmy też, że szczepienie przeciw wściekliźnie psów jest obowiązkowe, a kotów zalecane.
A w lesie?
Zanim wyruszymy na długi spacer do lasu, upewnijmy się, że nasz czworonożny przyjaciel ma aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. To szczepienie jest obowiązkowe dla wszystkich psów powyżej 3. miesiąca życia i należy je powtarzać nie rzadziej niż co 12 miesięcy od ostatniego szczepienia. Nie zwlekajmy ze szczepieniem - kosztuje ono kilkadziesiąt złotych, co stanowi niewygórowaną cenę za bezpieczeństwo naszego pupila i nas samych. Warto również pamiętać, iż brak aktualnego szczepienia grozi mandatem karnym w wysokości do 500 zł.
Gdy jesteśmy na spacerze poza miastem i wypuścimy naszego czworonoga ze smyczy, kontrolujmy otoczenie. Las to naturalne środowisko występowania lisa, nietrudno zatem podczas przechadzki czy zabawy zbliżyć się do jego nory.
Lis, jak każde dzikie zwierzę, nie powinien nas zaatakować, o ile sam nie poczuje się zagrożony. Nie płoszmy zwierzęcia, nie zbliżajmy się do niego - widząc je na naszej drodze, po prostu zawróćmy. Spacer możemy powtórzyć jutro, a zdrowie, zarówno nasze jak i pupila, mamy tylko jedno.
W lasach obowiązuje zasada identyczna jak w mieście - nie dokarmiajmy dzikich zwierząt. Nie wykładajmy na drodze ani pod drzewami pożywienia. Zwierzęta ochoczo skorzystają z takiej okazji, przez co będą podchodzić coraz bliżej siedlisk ludzkich. Co jest prostsze: uganianie się za zającem przez kilkadziesiąt metrów, czy jedzenie tego, co podano na leśnej tacy?
Nie każdy lis jest chory, ale nigdy nie mamy pewności, czy ten, na którego się natknęliśmy, taki nie jest. Ograniczajmy kontakt z leśną zwierzyną, by nie zatraciła swojej dzikości. Zwierzęta w mieście to duże zagrożenie nie tylko dla nas, ale i dla nich samych.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C. W pierwszej połowie dnia nastąpi przejściowy wzrost temperatury powietrza do 1°C. Prognozowany spadek temperatury, powodujący zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, wystąpi w godzinach popołudniowych.
Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w dniach 24.12.2021 r. i 31.12.2021 r. czynny będzie w godzinach od od 8.00 – 12.00.
W sobotę 18 grudnia br. w świetlicy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków z OSP i zaproszonych gości wśród których byli: Burmistrz Paweł Kalinowski, Maria Wróblewska – Gostyniński Wicestarosta, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej – brygadier Mariusz Ostrowski.
Gospodarz – Prezes OSP w Gostyninie Łukasz Wypych oraz prezes honorowy Karol Podleśny i przybyli goście składali życzenia zdrowych i spokojnych świąt, pełnych radości i wzajemnego zrozumienia.
Nie zabrakło także śpiewania kolęd przy wigilijnym stole zastawionym świątecznymi potrawami.
Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, pełen uroku,
przepełniony radością, miłością, ale też zadumą nad tym co minęło.
Przy wigilijnym stole życzymy sobie szczęścia i nadzei na lepsze jutro.
Niech nasze domy wypełnią się zapachem choinki, a serca pokojem.
Nowy 2022 rok niech przyniesie zdrowie, pomyślność, sukcesy,
pogodę ducha i spełnienie wszystkich pragnień.
Przewodniczący Rady Miejskiej Burmistrz Miasta Gostynina
Andrzej Reder Paweł Witold Kalinowski
Uprzejmie informujemy, że mieszkańcy Gostynina (i nie tylko!) mają szansę zapoznać się ze świątecznym, pięćdziesiątym szóstym już numerem bezpłatnego biuletynu miejskiego Nasz Gostynin. W tym numerze między innymi:
- o zakończeniu budowy boiska treningowego na stadionie miejskim,
- wizyta przodka Franciszka Ksawerego Wakulskiego, gostyninianina, budowniczego Centralnej Kolei Transandyjskiej,
- informacja o (z)realizowanych inwestycjach i pozyskanych dotacjach w 2021 roku,
- podsumowanie roku przez gostynińskie spółki miejskie i Miejskie Centrum Kultury.
Zachęcamy i zapraszamy do lektury! Wersja online tutaj.
Uprzejmie informujemy, że Urząd Miasta Gostynina w dniu 23 grudnia br. pracuje do godziny 14:30.
Jutro, czyli w Wigilię Bożego Narodzenia, Urząd Miasta Gostynina będzie nieczynny.
Przepraszamy za utrudnienia.
IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne. Dzis w nocy tj. 23.12.2021 r. prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.
Prosimy o zachowanie ostrożności.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -8°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -10°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do poniedziałku (27.12.2021).
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje temperaturę minimalną w nocy miejscami od -17°C do -14°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 11 km/h.
Wielkimi krokami zbliża się koniec 2021 roku. Jednak w kinie "Siemowit" przygotowany został już repertuar na styczeń 2022 r. Skupimy się na jego pierwszej połowie.
Od 7 do 11 stycznia o godz. 16.00 wyświetlany będzie film familijny produkcji amerykańskiej, kanadyjskiej i angielskiej pt. "Clifford. Wielki czerwony pies", reżyserowanego przez Walta Beckera.
Film opowiada o ośmioletniej Emily, która marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny. Marzenie dziewczynki przerosło jej oczekiwania, gdyż budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym nowojorskim mieszkaniu. Emily pragnie zatrzymać ukochanego zwierzaka. Szuka czarodzieja, który spowoduje, że Clifford wróci do normalnego rozmiaru. Pies wzbudza powszechne zainteresowanie, w tym także złego naukowca, który chce przywłaszczyć psa.
Jak potoczą się losy czerwonego zwierzaka i jego pani? - o tym dowiecie się w kinie.
Kolejny film, emitowany także od 7 do 11 stycznia 2022 roku w godzinach 18.00 i 20.00 w gostynińskim kinie, to "Koniec świata czyli kogel mogel 4". Polska produkcja przedstawia miłość Agnieszki i Marcina oraz Kasi i profesora Wolańskiego. Natomiast babcia Solska marzy tylko o ślubie jedynego wnuka. Jak to bywa na drodze do szczęścia młodego Zawady staje Bożenka... Koniec świata zapowiada spotkanie się wszystkich bohaterów w jednym miejscu. Co z tego wyniknie? Wystarczy obejrzeć film.
Zapraszamy do kina "Siemowit" i życzymy dobrej zabawy.
Wielkimi krokami zbliża się koniec 2021 roku. Jednak w kinie "Siemowit" przygotowany został już repertuar na styczeń 2022 r. Skupimy się na jego pierwszej połowie.
Od 7 do 11 stycznia o godz. 16.00 wyświetlany będzie film familijny produkcji amerykańskiej, kanadyjskiej i angielskiej pt. "Clifford. Wielki czerwony pies", reżyserowanego przez Walta Beckera.
Film opowiada o ośmioletniej Emily, która marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny. Marzenie dziewczynki przerosło jej oczekiwania, gdyż budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym nowojorskim mieszkaniu. Emily pragnie zatrzymać ukochanego zwierzaka. Szuka czarodzieja, który spowoduje, że Clifford wróci do normalnego rozmiaru. Pies wzbudza powszechne zainteresowanie, w tym także złego naukowca, który chce przywłaszczyć psa.
Jak potoczą się losy czerwonego zwierzaka i jego pani? - o tym dowiecie się w kinie.
Kolejny film, emitowany także od 7 do 11 stycznia 2022 roku w godzinach 18.00 i 20.00 w gostynińskim kinie, to "Koniec świata czyli kogel mogel 4". Polska produkcja przedstawia miłość Agnieszki i Marcina oraz Kasi i profesora Wolańskiego. Natomiast babcia Solska marzy tylko o ślubie jedynego wnuka. Jak to bywa na drodze do szczęścia młodego Zawady staje Bożenka... Koniec świata zapowiada spotkanie się wszystkich bohaterów w jednym miejscu. Co z tego wyniknie? Wystarczy obejrzeć film.
Zapraszamy do kina "Siemowit" i życzymy dobrej zabawy.
Fundacja KIM przygotowała dla mieszkańców mających możliwość prowadzenia lub posiadających ogródek publikację Ogród w zgodzie z naturą. Poradnik dobrych praktyk.
Jak piszą autorzy we wstępie, kierujemy tę publikację do wszystkich osób, które chcą dokonywać odpowiedzialnych wobec przyrody wyborów i tak gospodarować swoim najbliższym otoczeniem, aby przydomowe ogrody i tereny zielone nie tylko zapewniały nam warunki do komfortowego wypoczynku poprzez poprawę mikroklimatu, ale również wpisywały się w dbałość o środowisko naturalne.
Poradnik stanowi ciekawe wprowadzenie do tematyki różnorodności biologicznej, wyjaśnia, w jaki sposób skutecznie retencjonować wodę w naszych ogrodach i dlaczego kompost stanowi "czarne złoto". Trzon stanowią tutaj porady praktyczne, nie brak tu jednak zaplecza teoretycznego, które zarysowuje szerszy kontekst dla omawianych zjawisk.
Jeżeli jesteśmy na etapie planowania postanowień noworocznych, czemu nie uczynić jednym z nich postanowienia, by rozpocząć prowadzenie ogrodu w zgodzie z naturą?
Więcej o Fundacji KIM na stronie https://www.fundacjakim.pl/
Publikacja Ogród w zgodzie z naturą. Poradnik dobrych praktyk powstała w ramach projektu Zielono mi na Mazowszu dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.
Poniżej link do publikacji.
Według komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie przewidywane są miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Jest to cienka, prawie niewidoczna warstwa lodu przykrywająca jezdnię i chodniki. Wytwarza się, kiedy temperatura spadnie poniżej zera, wiążąc zawartą w powietrzu wilgoć lub wodę z deszczu. Dlatego właśnie zwracamy się do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.
Na dzisiejszej (29 grudnia 2021r.) sesji Rady Miejskiej nagrodę za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w dyscyplinach wrotkarstwo, łyżwiarstwo w 2020 roku otrzymał Łukasz Flejszer, trener i reprezentant UKS Zwoleń-Team.
Komisja ds. nagród i wyróżnień sportowych pozytywnie zaopiniowała wniosek o przyznanie nagrody w uznaniu za osiągnięcia we współzawodnictwie krajowym, m.in. za:
- 2 złote medale na dystansach 200 m i 1000 m w kat. masters w torowych mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim w Dusznikach Zdroju;
- dwa pierwsze miejsca (na dystansach 500 m i 3000 m) w kat. masters 1990 i starsi w Pucharze Warszawy i Mazowsza w łyżworolkarstwie;
- I miejsce w zawodach łyżworolkarskich XI Roll & Ski Gorlice 2020 na dystansie 22 km;
- I miejsce w Międzynarodowych Otwartych Zawodach Łyżwiarskich w Tomaszowie Mazowieckim na dystansie 100 m;
- I miejsce w II Halowych Mistrzostwach w Koronowie;
- I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Dla Dzieci we Wrotkarstwie Szybkim "Dzieciaki na Medal" w klasyfikacji wielobojowej w kat. senior (rocznik 2001 i starsi).
Wyróżnienie za osiągnięcie wysokich wyników sportowych stanowi dyplom i nagroda pieniężna w wysokości 3.000,00 zł.
W imieniu pana Łukasza wyróżnienie odebrała mama Urszula Flejszer, która podziękowała za docenienie osiągnięć syna i członków UKS Zwoleń-Team.
Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno zawodnikowi, jak i trenerowi drużyny UKS Zwoleń-Team.
Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministra z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2021 r., poz. 2213), informuje, że przetarg ustny nieograniczony, który odbył się w dniu 28 grudnia 2021 roku o godzinie 11:00 w Urzędzie Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26, pokój nr 213, na dzierżawę części działki oznazonej numerem ewidencyjnym 2645 o powierzchni 150 m. kw. położonej w Gosyninie przy ulicy Rynek z przeznaczeniem pod prowadzenie ogródka letniego, dla której Sąd Rejonowy w Gostyninie prowadzi księgę wieczystą PL1G/00025037/5, zakończył się wynikiem pozytywnym.
Cena wywoławcza stanowiąca miesięczny czynsz za dzierżawę wynosiła – 1.800,00 złotych.
Wadium w wyznaczonym terminie wpłaciła jedna osoba, która została dopuszczona do przetargu.
Najwyższą cenę za czynsz dzierżawny podczas przetargu zaoferowano w wysokości 1.820,00 złotych.
Niniejszą informację wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz zamieszcza się na stronie internetowej Urzędu: umgostynin.bip.org.pl.
Gostynin, dnia 28 grudnia 2021 roku.
Informujemy o przystąpieniu do opracowania aktualizacji Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie miasta Gostynina w latach 2008-2032 przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w Gostyninie Nr 142/XXIII/08 z dnia 21 lipca 2008 r.
Aktualizacja będzie polegała m.in. na włączeniu do programu obiektów, które nie były dotychczas w nim ujęte.
Wobec powyższego zwracamy się z prośbą do wszystkich właścicieli nieruchomości, na których występują wyroby azbestowe, a przede wszystkim osób, które planują usunięcie wyrobów w 2022 r. o kontakt z Wydziałem Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22 (pokój nr 1) celem weryfikacji danych zawartych w programie.
Zgłoszenia należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 stycznia 2022 r.
Jednocześnie informujemy, iż niedokonanie zgłoszenia przez właściciela nieruchomości do w/w Programu będzie skutkowało brakiem możliwości skorzystania z pomocy Gminy Miasta Gostynina dot. usunięcia i zutylizowania wyrobów i materiałów zawierających azbest (eternit i inne).
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie podaje do wiadomości swoim czytelnikom, że dzisiaj - 30 grudnia br. placówka jest nieczynna ze względu na dzień wewnętrzny, natomiast jutro 31 grudnia MBP także nie pracuje.
Informacje dotyczące godzin pracy MBP i agend bibliotecznych są podane na stronie https://mbpgostynin.naszabiblioteka.com/
Informujemy, że Burmistrz Miasta Gostynina dokonał wyboru oferty i ogłoszenia wyników konkursu ofert, ogłoszonego Zarządzeniem nr 142/2021 Burmistrza Miasta Gostynina z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na realizację zadania pn. Prowadzenie Dziennego Punktu Wsparcia Osób Uzależnionych i ich Rodzin „Przebudzenie”.
Poniżej zamieszczona została treść Zarządzenia dot. wyników konkursu.
W środę 29 grudnia 2021 r. o 10:00 rozpoczęła się XLI sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Rozpoczęło ją wręczenie Łukaszowi Flejszerowi nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w dyscyplinach wrotkarstwo, łyżwiarstwo w 2020 roku. Przypomnijmy: wyróżnienie lub nagrodę może otrzymać zawodnik za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, który (1) jest mieszkańcem Gostynina, (2) uprawia jedną z dyscyplin sportowych, w których działają polskie związki sportowe – zgodnie z aktualnym wykazem prowadzonym przez ministra właściwego do spraw kultury fizycznej, (3) zajął miejsce I – VIII w Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich, w Akademickich Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Świata, Pucharze Świata, w Mistrzostwach Europy, Pucharze Europy lub miejsce I – III w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski.
Najważniejszym punktem obrad było natomiast podjęcie uchwały budżetowej miasta Gostynina na rok 2022, która została pozytywnie zaopiniowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz przez Komisję Rozwoju Gospodarczego i Budżetu. Uchwała została przyjęta bez poprawek głosami 13 radnych. Więcej informacji o przyszłorocznym budżecie w oddzielnym tekście.
Warto również wspomnieć o podjęciu uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte poprzez likwidację innej lokalizacji prowadzenia zajęć. Prezes MZESiP w Gostyninie Michał Łoś w uzasadnieniu zwracał uwagę na szereg problemów, jakie sprawia prowadzenie zajęć przez SP3 zarówno w budynku przy ul. Bema 23, jak i w budynku po starym gimnazjum nr 2. Dzięki podjęciu uchwały, od września 2022 roku uczniowie będą uczyli się wyłącznie w budynku przy ul. Bema.
Została także podjęta uchwała w sprawie powierzenia Burmistrzowi Miasta Gostynina uprawnienia do ustalania cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Gminy Miasta Gostynina. Powierzenie Burmistrzowi tych uprawnień pozwoli na sprawniejsze zarządzanie majątkiem gminy.
Gostynińscy radni Rady Miejskiej VIII kadencji na grudniowej, XLI sesji uchwalili budżet na 2022 rok. Dane budżetu na kolejny rok prezentują się następująco:
Dochody w łącznej kwocie 78.004.560,32 zł, w tym: dochody bieżące w kwocie: 73.154.286,32 zł, natomiast dochody majątkowe w kwocie: 4.850.274,00 zł. Wydatki w łącznej kwocie 86.110.645,25 zł, w tym: wydatki bieżące w kwocie 71.514.122,32 zł, wydatki majątkowe w kwocie 14.596.522,93 zł. Jak łatwo policzyć, deficyt budżetowy wynosi 8.106.084,93 zł. Zostanie on pokryty przychodami pochodzącymi:
• z niewykorzystanych w 2020 roku środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 zgromadzonych na wyodrębnionym rachunku bankowym z przeznaczeniem na wydatki majątkowe w 2022 roku w kwocie 3.000.000,00 zł,
• z niewykorzystanych w 2021 roku środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 zgromadzonych na wyodrębnionym rachunku bankowym z przeznaczeniem na wydatki majątkowe w 2022 roku w kwocie 2.614.559,93 zł,
• z przyznanych w 2021 roku środków z budżetu państwa jako uzupełnienie subwencji ogólnej w kwocie 2.491.525,00 zł.
W budżecie znalazły się środki na kolejne inwestycje, m.in.
– 3.043.511,00 zł – na realizację przedsięwzięcia ujętego w Wieloletniej Prognozie Finansowej pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. 3 Maja 30 w Gostyninie”;
– 2.356.839,93 zł – na realizację przedsięwzięcia pn. „Budowa dróg ul. Gerwatowskiego, Gen. Marii Wittek, Honorowych Dawców Krwi wraz ze zjazdami, skrzyżowaniami i kanalizacją deszczową w Gostyninie - II etap;
– 2.000.000,00 zł na przedsięwzięcie ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej na wniesienie wkładów pieniężnych na podwyższenie kapitału zakładowego do spółki miejskiej Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o. na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Gostyninie”;
– 257.720,00 zł – na realizację przedsięwzięcia pn. „Budowa drogi gminnej – łącznik ulic 3 Maja - Parkowa”;
– 104.400,00 zł – na realizację przedsięwzięcia pn. „Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Termalnej”;
– 100.000,00 zł na zadanie „Budowa odcinka sieci kanalizacji deszczowej w ul. Płockiej, od ul. Przemysłowej do granicy miasta - projekt budowlany”;
– 50.000,00 zł na zadanie „Budowa chodnika, oświetlenia drogowego oraz kanalizacji deszczowej w ul. Sosnowej w Gostyninie - projekt budowlany”;
– 20.000,00 zł – na realizację przedsięwzięcia pn. „Budowa drogi gminnej od ul. Kowalskiej wzdłuż granic miasta – projekt budowlany”;
– 7.380,00 zł – na realizację przedsięwzięcia pn. „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont pomostów i regulację linii brzegowej jeziora Zamkowego w Gostyninie”.
Już wkrótce uchwała budżetowa (wraz z Wieloletnią Prognozą Finansową na lata 2022-2034) pojawi się w Biuletynie Informacji Publicznej w wersji cyfrowej.
Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl