Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Jubileusz 5-lecia działalności UKS Zwoleń-Team

29 grudnia 2020 r. minęło już 5 lat od kiedy z inicjatywy nauczyciela WF - Łukasza Flejszer oraz wsparciu rodziców jego podopiecznych został założony Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team” o profilu wrotkarstwa (przy Szkole Podstawowej w Zwoleniu). W kolejnych latach projekt szkolenia dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych rozszerzono o inne sekcje m.in.: łyżwiarską, badmintonową, lekkoatletyczną, baseballową.

Dzięki instytucjom, firmom i osobom, które uwierzyły w nasz cel, realizujemy nieprzerwanie od początku roku 2016 do dnia dzisiejszego zajęcia sportowe z wrotkarstwa rekreacyjnego i szybkiego z dużymi sukcesami, w tym tytułami Torowych Mistrzów Polski: 

- MAJA MICHALSKA - konk. 5000m na punkty (Duszniki Zdrój 2018)
- MICHAŁ PAWŁOWSKI – 200m (Duszniki Zdrój 2020)
- MICHAŁ PAWŁOWSKI, WIKTOR SOBIECKI, PIOTR HYPSZER – 3000m sztafeta (Duszniki Zdrój 2020)
- TRENER – 500m, 3000m (Tomaszów Lubelski 2017) / 500m, 1000m, 3000m (Duszniki Zdrój 2018) / 200m, 500m, 3000m, 5000m (Tomaszów Lubelski 2019) / 200m, 1000m (Duszniki Zdrój 2020)

oraz Ulicznych Mistrzów Polski: 
KLAUDIA TYSZKIEWICZ – konk. 6000m na punkty (Wrocław 2019).
TRENER – 5000m, 7000m (Wrocław 2019).


Zdając sobie sprawę z roli jaką odgrywają rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele w kształtowaniu zachowań młodego człowieka, postanowiliśmy zaangażować aktywnie właśnie ich w ramach naszych projektów m.in. "organizacji ogólnopolskich zawodów sportowych”:
- Ogólnopolskie zawody wrotkarstwa szybkiego o Puchar Siemowita 2018 w Gostyninie,
- Długodystansowy Puchar Polski 2019 w Gostyninie,
- Coroczne Ogólnopolskie Halowe zawody z okazji Mikołajek,
- Ogólnopolskie Halowe zawody o puchar Wójta Gminy Gostynin 2020.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, tym którzy tworzyli klub, obecnie tworzą i tym, którzy nas wspierają „zdrowym” słowem.

  • Jubileusz 5-lecia działalności UKS Zwoleń-Team

Komunikat IMGW dot. prognozowanych w połowie stycznia silnych mrozów

Warszawa, 05.01.2021

Komunikat dla RCB

          W odniesieniu do informacji, które pojawiły się w mediach dotyczące tzw. „Bestii ze wschodu” czyli silnego mrozu, który rzekomo miałby w połowie stycznia napłynąć ze wschodu nad Polskę, powodując spadek temperatury powietrza do -30°C, -40°C, chcielibyśmy wyjaśniać iż według dzisiejszych prognoz i analiz synoptyków IMGW, niczego takiego nie przewidujemy. Szczegółowe prognozy pogody przygotowywane przez synoptyków obejmują okres 7 dni, gdyż dalsze prognozy i wyliczenia modeli numerycznych są bardzo niestabilne i obarczone dużą niepewnością. Obecnie dysponujemy bardzo orientacyjną prognozą długoterminową z modeli numerycznych (na kolejne 14 dni), według której w połowie stycznia (15-14.01) może wystąpić napływ chłodnego powietrza z północy Europy i spadek temperatury lokalnie do -7°C, a w miejscowościach podgórskich do -15°C. Będzie to jednak bardzo krótki 1 - 2 dniowy epizod. Należy zauważyć iż w najbliższych dniach w całym kraju pogoda będzie bardzo dynamiczna, temperatura powietrza zarówno w dzień jak i w nocy będzie oscylowała około 0°C lub będzie nieco poniżej, do -3°C, -4°C, zatem będzie mroźnie. Do tego dojdą opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Prognozy na dalsze terminy są aktualizowane codziennie, dlatego zalecamy dalszy monitoring sytuacji.


Z poważaniem,

Ewa Łapińska

dyżurny synoptyk medialny
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydział w Warszawie
Tel. 22 56 94 154
meteo.imgw.pl – nowy serwis pogodowy dla Polski IMGW-PIB
IMGW-PIB | 01-673 Warszawa, Podleśna 61 | www.imgw.pl

  • logotyp IMGW

Weź udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Recykling zaczyna się od selektywnej zbiórki odpadów!

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.

Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów. Konkurs korzysta z interaktywnych i zdalnych narzędzi edukacyjnych.

   Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.

   Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy starać się żyć ekologicznie. Konkurs „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” jest elementem publicznej kampanii edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci. Mówienie o ekologii jest ważne, także dlatego, że na naszych oczach dzieje się cyfrowa rewolucja, która zmienia świat. Świat jutra będzie wypełniony siecią urządzeń wyposażonych w mikroprocesory i komunikujących się między sobą. Już dziś jesteśmy otoczeni i zależni od setek przedmiotów, mniej lub bardziej interaktywnych, które integrujemy w naszym codziennym życiu.

    Każde z takich urządzeń elektronicznych posiada płytkę drukowaną, a na niej mikroprocesor, tranzystor, kondensator… W procesie produkcji mikroprocesorów używa się m.in. arsenu, antymonu, boru, fosforu, wielu różnych metali. Do produkcji kondensatorów, istotnej części naszych smartfonów, laptopów i tabletów używany jest np. drogocenny tantal. Metale ze zużytych urządzeń można odzyskać, a większość poddać recyklingowi, ale ważne jest to, w jaki sposób się ich pozbywamy: najlepiej oddzielnie, tak aby trafiły właśnie do recyklingu.

   Prawie wszystko co kupujemy w sklepach jest opakowane. Każde zużyte opakowanie staje się odpadem. Im więcej kupujemy i konsumujemy, tym więcej wyrzucamy pustych opakowań. Szacuje się, że w naszych śmieciach jest prawie połowa opakowań po różnych produktach, przede wszystkim spożywczych. Wiele surowców z opakowań nadaje się do recyklingu, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio posegregowane.

  Wszystkie odpady zebrane przez nas selektywnie w domu, trafią do sortowani odpadów i tam będą jeszcze raz segregowane na pięć podstawowych grup surowców: metal, plastik, papier, szkło, odpady organiczne.

   W sortowni, dzięki super nowoczesnym robotom, opakowania plastikowe można rozdzielić precyzyjnie: np. na przezroczyste i nieprzejrzyste, ale także wg ich gęstości. Oddzielnie miękkie folie, oddzielnie PET itd… Przezroczysty PET dopiero z sortowni pojedzie do recyklingu. Tam zostanie umyty i pokruszony na płatki, płatki zostaną przerobione na granulki, które umożliwią produkcję przyszłych, nowych butelek plastikowych. Granulki można też stopić i rozciągnąć, aby uzyskać włókna syntetyczne do wypychania pluszaków, kołder, anoraków i do szycia odzieży z polaru.

Konkurs został objęty patronatami honorowymi: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi.


Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil,
KRS nr 0000393451,
adres siedziby: ul. Dywizjonu 303 nr 139/174, 01-470 Warszawa.

Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl

Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl

Konkurs jest bezpłatny.

  • Plakat promujący Ogólnopolski Konkurs Ekologicznypt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Opublikowano rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Informujemy, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego w dniu 5 stycznia 2021 r. zostało opublikowane rozporządzenie Nr 1/ 2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku  zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gostynińskiego.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się treścią dostępną w pliku poniżej.

"Prezent w słowie podarowany” – życzenia słowem i kolędą

W Święto Trzech Króli zachęcamy Państwa do wysłuchania i obejrzenia koncertu świątecznego przygotowanego przez bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie dostępny na kanale You Tube: 

https://www.youtube.com/watch?v=To2wW7nehgg 

Przygotowany został wspólnie z przyjaciółmi biblioteki, uczniami gostynińskich szkół, młodzieżą biorącą udział w projekcie „ Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży” oraz poetami z Gostynińskiego Klubu Poetyckiego. Zapraszamy do 
wysłuchania prezentów w słowie podarowanych nie tylko osobom bliskim - wierszy i życzeń kierowanych przez poetów do osób chorych określonych jako „inni", do osób, których już wśród nas nie ma lub po prostu przeznaczonych i zatytułowanych ,,dla
człowieka”. Program oparty jest na relacji słowa pisanego, mówionego i muzyki - utworów świątecznych, religijnych oraz kolęd w wykonaniu młodych artystów. 

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Kamilla Ostrowska, wsparcie: Katarzyna Leśniewska; nagranie, opracowanie, montaż i transmisja: Adam Buczyński; konsultacja muzyczna pastorałki zespołu Skaldowie ,,Złota Jerozolima" Małgorzata Kwiatkowska, pomysłodawczyni konsultacji muzycznej - Wioletta Jankowska.

Wystąpili: Weronika Szulecka, Katarzyna Leśniewska, Amelia Mazurkiewicz, Mateusz Mularczyk, Sylwia 
Kogucińska, Zenona Radzka, Grażyna Stasińska, Adam Kulaziński, Gabrysia Ostrowska, Dominika Wiśniewska, Janusz Karasek, Urszula Pieniążek, Wiktoria Wojtczak, Krzysztof Seweryniak, Dorota Suwała, Anna Łuczyńska, Jacek Pesta, Kamilla Ostrowska, Gabrysia i Julia Wojtczak, oraz bibliotekarze: Wioletta Jankowska, Grażyna Stępka, Zyta Mórawska, Renata Mielniczuk. Gościnnie wystąpił kot o imieniu Plama. Choinka wykorzystana jako 
scenografia została podarowana przez Nadleśnictwo Gostynin - Lasy Państwowe za co serdecznie dziękujemy. 

Intensywne opady śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w dniu 07.01.2021 r. prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej około 10 cm.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Rusza konkurs fotograficzny „Spacerując po Gostyninie”

Za oknami wreszcie prawdziwa biała zima... To dobry dzień, aby ogłosić miejski konkurs fotograficzny „Spacerując po Gostyninie”. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie profesjonalnych i nieprofesjonalnych fotografów, starszych i młodszych pasjonatów sztuki fotograficznej oraz wszystkich tych, którzy w trakcie codziennych spacerów zachwycają się pięknem naszego miasta i uwieczniają niezwykłe miejsca robiąc im zdjęcia.

Fotografujcie swoimi aparatami zimowy, wiosenny i letni Gostynin - otaczającą nas przyrodę, ciekawe miejsca i zabytki.

Na Wasze prace czekamy aż do 31 sierpnia 2021 roku! Najlepsze zdjęcia zostaną zaprezentowane w albumie promującym nasze miasto, a najlepsi z najlepszych autorów otrzymają cenne nagrody!


Przewiduje się przyznanie nagród o wartości:

I miejsce – 600,00 zł; II miejsce – 450,00 zł; III miejsce – 350,00 zł; wyróżnienie (max 3) – 200,00 zł.

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 2000,00 zł.

Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym i zapoznania się z Regulaminem dostępnym poniżej, w którym znajdziecie wszystkie informacje.

W razie wątpliwości dotyczących konkursu prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Ochrony Zdrowia, dzwoniąc pod numer 24 236 07 33 lub kierując pytania na adres: promocja@gostynin.pl.

Uwaga na oblodzenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu w godzinach wieczornych i nocnych. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Podsumowanie roku 2020 przez Burmistrza Miasta Gostynina - wideo

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania podsumowującego ubiegły rok 2020. Burmistrz Miasta Gostynina omawia budżet miasta, prezentuje pozyskane środki z funduszy zewnętrznych oraz przedstawia najważniejsze inwestycje.

Nagranie dostępne poniżej. W celu włączenia napisów, prosimy o kliknięcie ikonki znajdującej się w prawym dolnym rogu.  

Podsumowanie roku 2020 przez Burmistrza Miasta Gostynina

Uwaga na oblodzenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu w godzinach wieczornych i nocnych. Temperatura minimalna około -3°C do -1 °C, temperatura minimalna gruntu około -5°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Ogłoszenie o konkursie ofert na realizację zadania z zakresu wychowania przedszkolnego

Wszystkich zainteresowanych informujemy, iż w dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Gostynina ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w Gminie Miasta Gostynina.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Zarządzeniu nr 7/2021 dostepym poniżej.

  • Obrazek przedstawiający dzieci w przedszkolu

OGŁOSZENIE - sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Gostyninie przy ul. Wyszyńskiego 25

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miasta Gostynina, położonego w Gostyninie przy ul. Wyszyńskiego 25.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Lokal mieszkalny nr 47 położony na III piętrze, składa się z dwóch pokoi, kuchni,  przedpokoju, łazienki i WC o pow. 38,74 m. kw. Do lokalu przynależy pomieszczenie gospodarcze zlokalizowane w podpiwniczeniu budynku o pow. 2,9 m. kw. Dla przedmiotowego lokalu urządzona jest księga wieczysta PL1G/00039912/4. Cena: 120.000,00 zł.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z trescią ogłoszenia dostepną poniżej.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.                                                                                                                                                                                                             

OGŁOSZENIE - sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Gorzewie przy ul. Kruk 3

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miasta Gostynina, położonego w Gorzewie przy ul. Kruk 3.                                                                                                               

Lokal mieszkalny nr 3 usytuowany jest na parterze, składa się z pomieszczeń komunikacyjnych, trzech pokoi, kuchni oraz łazienki z WC. Łączna powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego wynosi 70,15 m. kw. do lokalu przynależą dwa  pomieszczenia gospodarcze zlokalizowane w podpiwniczeniu budynku o pow. 18,70 m. kw. Mieszkanie posiada instalacje: wodno-kanalizacyjną (woda zimna z wodociągu gminnego, woda ciepła z kotłowni na pelet lub alternatywnie na olej opałowy), centralnego ogrzewania (z kotłowni na pelet lub alternatywnie na olej opałowy) zlokalizowanej w podpiwniczeniu budynku). Cena: 100.000,00 zł.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z trescią ogłoszenia dostepną poniżej.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.  

                                                                                                                                                                   

OGŁOSZENIE - sprzedaż niezabudowanej nieruchomości przy ul. Iwaszkiewicza

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej  nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Gostynina, położonej w Gostyninie przy ul. Iwaszkiewicza.

działka: 3297
powierzchnia: 507 m. kw.
ul. Iwaszkiewicza  PL1G/00010645/2

Nieruchomość posiada dostęp do następujących sieci infrastruktury technicznej: gazociąg, wodociąg, kanalizacja sanitarna, energia elektryczna, sieć telekomunikacyjna. Dostęp do drogi publicznej  – ulicy Iwaszkiewicza. Działka niezabudowana, porośnięta dziką roślinnością trawiastą, miejscowo w sąsiedztwie granic działki znajdują się pozostałości po ogrodzeniu oraz studnia. Na terenie działki znajduje się napowietrzna linia elektroenergetyczna średniego napięcia wraz  ze słupem ją wspierającym oraz podziemnym wodociągiem. We wschodniej części działki, wzdłuż jej granicy zlokalizowana jest kablowa, podziemna linia elektroenergetyczna wysokiego napięcia. Linia elektroenergetyczna średniego napięcia wraz z minimalną odległością zabudowy od torów kolejowych oraz od granic działki znacznie ograniczają możliwość zabudowy przedmiotowej nieruchomości. Cena: 25.000,00 zł.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią ogłoszenia dostępną poniżej.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.  

Ostrzeżenie IMGW: przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o pierwszym stopniu zagrożenia. Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez północno-zachodni i zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h oraz okresami opady śniegu.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

IMGW-PIB ostrzega o silnym mrozie

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało kolejne ostrzeżenie. Na terenie powiatu gostynińskiego prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C do -17°C. Temperatura maksymalna w dzień od -14°C do -12°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Zastanawiasz się co zrobić z choinką?

Nie ma wątpliwości, że żywa choinka zapewnia niepowtarzalną atmosferę. Kwestia tego, do kiedy choinka powinna stać w domu, jest dość indywidualna. Jedni rozbierają drzewka tuż po Nowym Roku, inni lubią nacieszyć nimi oko aż nie zacznie gubić igiełek. Prędzej czy później przychodzi jednak konieczność rozstania się z drzewkiem. Co więc zrobić z żywą choinką?

Możemy oczywiście położyć choinkę obok wiaty śmietnikowej, jeśli mieszkasz na osiedlu lub włożyć ją do kontenera na organiczne odpady. Wywozem drzewek zajmuje się firma odbierająca śmieci na podstawie umowy z miastem, traktując je jako odpady ulegające biodegradacji. Jednak za nim wystawisz przed bramą choinkę, zapoznaj się z harmonogramem odbioru odpadów na Twojej ulicy, aby drzewko, które chwilę temu było pięknie przystrojone nie zalegało z wyłysiałymi gałęziami. Zbiórka choinek potrwa do końca lutego br. Szczegółowych informacji w zakresie wywozu odpadów udziela Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa pod numerem telefonu: (24) 236 07 38.


Jeśli nie chcesz, by choinka dogorywała wokół śmieci, a zostało Ci trochę wolnego miejsca w ogródku lub na działce, możesz przesadzić ją do ziemi. Najlepszy czas na wsadzenie jej do ziemi to kwiecień i maj. Naturalnie do tej pory nie może czekać w domu. Dlatego tuż po Świętach wystarczy wynieść drzewko na zewnątrz, osłaniając je jednak przed bezpośrednim działaniem wiatru i mrozu. Do przesadzenia najlepiej nadają się te drzewka, które od początku były w donicy i mają rozwinięty system korzeni.

Choinka nadaje się doskonale jako składnik kompostu. Naprzemienne układanie gałęzi choinki i odpadów kuchennych lub ogrodowych to jeden z najlepszych pomysłów na cenny nawóz organiczny. Kompostowany iglak nie zakwasza ziemi i nadaje się doskonale pod… inne iglaki.

 

źródło: UM Gostynin/ homebook.pl

  • Co zrobić z choinką po Świętach?

Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia

Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Pamiętajmy, że od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Zbyt wczesne wycofanie obostrzeń, może doprowadzić do drastycznego przyrostu zachorowań. 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym.

Decyzje w sprawie przedłużenia obowiązujących obostrzeń podejmujemy wspólnie z naszymi specjalistami z zakresu zdrowia publicznego, profesorami, wirusologami, epidemiologami. Musimy podejmować odpowiedzialne decyzje, uwzględniając realia epidemiczne. Wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powoduje, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią. Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące zamknięcia lub ograniczenia np. niektórych branż gospodarki będą obowiązywały także po 17 stycznia – do 31 stycznia. O tym, co będzie dalej, zadecydujemy my sami. To od nas zależy, czy przedłużenie etapu odpowiedzialności umożliwi ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i pozwoli na znoszenie ograniczeń.

Najważniejsze obostrzenia związane z COVID-19

  • Obowiązuje utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.
  • Konieczne jest zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, m.in. na ulicy, w autobusie, w przychodni czy w kościele.
  • Ograniczona jest działalność galerii handlowych – otwarte pozostają tam np. tylko apteki czy sklepy z artykułami spożywczymi.
  • Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji – możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.
  • Ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej (z wyjątkami).
  • Nieczynne są stoki narciarskie.
  • Zawieszona jest działalność placówek kultury, w tym m.in. teatrów, kin czy muzeów.
  • Obowiązuje zakaz działalności klubów nocnych, dyskotek i innych miejsc udostępnionych do tańczenia.
  • Zawieszona jest działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness (z wyjątkami).
  • Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób.
  • W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.
  • W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób.
  • Obowiązują godziny dla seniorów (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00).
  • Obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii, konsolacji i innych uroczystości oraz przyjęć okolicznościowych.
  • Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.
  • Obowiązują ograniczenia związane z przekraczaniem granicy i ruchem międzynarodowym.

źródło: www.gov.pl

  • minister zdrowia podczas konferencji

Na gostynińskich ulicach trwa akcja ZIMA

Służby miejskie intensywnie pracują nad utrzymaniem przejezdności miejskich ulic i dostępnością chodników dla pieszych. Od pierwszych silnych opadów śniegu ruszyły na trasy dwie pługopiaskarki. Oprócz odśnieżania posypują ulice mieszanką piaskowo-solną. Łącznie zabezpieczana jest drożność na długości 80 km, przy czym każdy odcinek odśnieżany jest dwukrotnie, a ulice szersze, jak np. Zamkowa, Jana Pawła II, Kutnowska czy Rynek czterokrotnie. W dniu dzisiejszym odśnieżone będą  także ścieżki rowerowe na Zalesie i wzdłuż ulicy Płockiej. Dyżur prowadzony jest całodobowo, a czas reakcji na występujące zjawiska pogodowe wynosi jedną godzinę.

W ramach zimowego utrzymania miasta służby systematycznie odśnieżają i posypują piaskiem z solą ciągi komunikacyjne dla pieszych. Zakupiony przez miasto traktor zgarnia śnieg z chodników i zapewnia bezpieczne wejścia na pasy. Sześciu pracowników zaangażowanych jest przy zabezpieczeniu przepustowości ciągów dla pieszych wokół Rynku, w Parku im. Marszałka J. Piłsudskiego, na przystankach autobusowych i mostach znajdujących się na terenie miasta. Przypomnijmy, że do obowiązków właścicieli prywatnych posesji należy odśnieżanie chodnika przylegającego do nieruchomości i gromadzenie śniegu przy jego krawędzi.

  • Akcja zima
  • Akcja zima
  • Akcja zima
  • Akcja zima

Gołoledź i marznące opady

Choć intensywne opady śniegu mamy za sobą i przyrostu pokrywy białego puchu już nie będzie, to istnieją trudne warunki na drogach i chodnikach w mieście. Prognozuje się, że dziś Gostynin do godz. 16:00 znajdzie się w strefie słabych opdów deszczu i mokrego śniegu. Nawierzchnie ulic i ciagów pieszych, przy minusowej temperaturze utrzymującej się przy gruncie, będą zamarzać. Może wystąpić zjawisko oblodzenia i gołoledzi, co będzie bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowcow, jak i  pieszych.

Apelujemy do prowadzących pojazdy o dostosowanie prędkości do sytuacji pogodowej oraz do pieszych o zachowanie ostrożności na chodnikach.

  • Gołoledź i marznące opady

Uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Informujemy, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego w dniu 18 stycznia 2021 r. zostało opublikowane rozporządzenie Nr 2/ 2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku  uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gostynińskiego.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się treścią dostępną w pliku poniżej.

Gość Radia Q – burmistrz Paweł Kalinowski

Zachęcamy do wysłuchania audycji radiowej z udziałem Burmistrza Miasta Gostynina.

W krótkiej rozmowie podsumowany został miniony rok, jego kluczowe inwestycje oraz omówiono najważniejsze plany czekającą nas w 2021 roku. Burmistrz odniósł się także do nowego połączenia PKP przechodzącego przez Gostynin oraz do gostynińskich szkół podstawowych, które z radością przywitały uczniów klas 1-3.

Poniżej link do wywiadu:
http://radioq.fm/wiadomosci/gosc-radia-q/2864-gosc-radia-q-pawel-kalinowski-21-01-2021?fbclid=IwAR0tS4sjcT3IrYgh8zPsVd681XQjOTOXUWhK9zoSxgv9JoQyxgy_Jb5VSeU

  • Gość Radia Q – burmistrz Paweł Kalinowski

Uwaga! Opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu do 31 stycznia

Ważna informacja dla przedsiębiorców sprzedających alkohol. Do końca stycznia br. w Urzędzie Miasta należy złożyć oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w 2020 r. i zapłacić za korzystanie z zezwoleń na ten rok.

Należność (po wcześniejszej konsultacji dotyczącej jej wysokości z Wydziałem Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia) można uiścić bezpośrednio w kasie Urzędu lub na konto Urzędu – PKO BP: 89102039740000530200066258 z adnotacją, że jest to opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu z zaznaczeniem jego rodzaju.

Niedokonanie wpłaty w terminie wyznaczonym przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (niezależnie od przyczyn), skutkuje wygaśnięciem zezwolenia.

Przedsiębiorca, któremu zezwolenie wygaśnie z powodu niedokonania opłaty w ustawowym terminie, może się ubiegać ponownie o jego wydanie po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji stwierdzającej wygaśnięcie zezwolenia.

Na podstawie art.18 ust. 12 a ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w przypadku nie złożenia oświadczenia w terminie tj. do dnia 31 stycznia 2021 r. przedsiębiorca może jeszcze dopełnić tej czynności w terminie 30 kolejnych dni, przy czym jest wówczas zobowiązany do dokonania opłaty dodatkowej w wysokości 30% opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych określonej w art.11¹ ust. 2.

Na podstawie art. 18 ust. 12 b wskazanej wyżej ustawy, w przypadku niedokonania opłaty w ustawowej wysokości i w terminie do dnia 31 stycznia 2021 r. przedsiębiorca może jeszcze dopełnić tej czynności w terminie 30 kolejnych dni, przy czym kwota do zapłaty zostaje powiększona o 30% opłaty należnej za korzystanie z zezwoleń w danym roku kalendarzowym określonej w art.11 ¹ ust. 2 albo 5.

Niedokonanie wpłaty w terminie wyznaczonym przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (niezależnie od przyczyn), skutkuje wygaśnięciem zezwolenia.

Wzór druku oświadczenia dostępny jest poniżej lub w Wydziale Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia, pok. nr 305.

158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W dniu dzisiejszym Burmistrz Paweł Kalinowski wraz z przedstawicielami miejskiej rady, gminy oraz nadleśnictwa spotkał się przy mogile w Gaśnem by uczcić pamięć bohaterów, którzy 158 lat temu chwycili za broń przeciwko rosyjskiemu zaborcy.Ze względu na trwającą pandemię i tę rocznicę obchodziliśmy symbolicznie, a korzystając z okoliczności spotkania ks. dziekan Ryszard Kruszewski poświęcił nowo wymieniony krzyż.

Zachęcamy mieszkańców do uczczenia pamięci poległych tak jak możemy. Każdy drobny gest ma duże znaczenia, bo dzięki nim ta karta lokalnej historii nigdy nie zginie.

  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
  • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Uwaga na oblodzenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed oblodzeniem. W nocy prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych informuje, że dziś od godz. 22:00 do jutrzejszego poranka prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.
Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

XXIX Sesja Rady Miejskiej

W  dniu 28 stycznia 2021 roku o godzinie 10:00 w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbędą się obrady XXIX  Sesji Rady Miejskiej VIII kadencji. Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że można uczestniczyć w obradach online. Transmisja dostępna na kanale youtube.pl: https://www.youtube.com/channel/UCajNXJnKqOYymQjETnkD-3w?view_as=subscriber

 Porządek sesji;

  1. Otwarcie obrad.
  2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
  3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
  4. Kultura w Gminie Miasta Gostynina. Informacja Dyrektorów miejskich instytucji kultury o realizacji zadań statutowych w roku 2020:
    • Miejskie Centrum Kultury,
    • Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina.
  5. Informacja Prezesa Agencji Rozwoju i Promocji Zamek Spółka z o.o. o realizacji zadań statutowych w roku 2020.
  6. Informacja Burmistrza Miasta o wysokości i przeznaczeniu środków finansowych pozyskanych „z zewnątrz” przez Gminę Miasta Gostynina w 2020 roku.
  7. Prezentacja „Kalendarza Imprez Miejskich na 2021 rok” przez Burmistrza Miasta.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego i objęcie udziałów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gostyninie.
  9. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2021.
  10. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 215/XXVIII/2020 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2034.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie: zaciągnięcia długoterminowego kredytu na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczki oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Gostynina.
  12. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę w sprawie: zaciągnięcia długoterminowej pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Gostynina.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie uznania petycji Stowarzyszenia „Polska Wolna od GMO” za niezasługującą na uwzględnienie.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Miejskiej w Gostyninie na rok 2021.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Miejskiej w Gostyninie na rok 2021.
  17. Przyjęcie protokołu z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Gostyninie.
  18. Sprawy różne.
  19. Zamknięcie obrad.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów – komunikat organizacyjny

W związku z kolejnym przedłużeniem obostrzeń związanych z epidemią COVID -19 zmieniamy termin zgłoszeń do turnieju GOSTYNIN CUP 2021.

Termin zgłoszeń: do dnia 29.01.2021 r.

Losowanie grup: 01.02.2021 r. / godz. 10.00/ w siedzibie MOSiR

Turniej zostaje przeniesiony na dzień 06.02.2021 r. - SOBOTA

Bieżące informacje dotyczące turnieju na stronie https://mosirgostynin.futbolowo.pl/

  • Logo MOSiR

Konkurs na wsparcie realizacji zadań z zakresu rozwoju sportu w 2021 r.

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gostynina w 2021 roku.

Wnioski o udzielenie dotacji celowej winny zawierać propozycje zadań publicznych, które wpłyną na rozwój poszczególnych dyscyplin sportowych na terenie Gminy Miasta Gostynina m.in. poprzez:

  1. realizację programów szkolenia sportowego;
  2. zakup niezbędnego sprzętu i strojów sportowych;
  3. pokrycie kosztów organizowania lub uczestnictwa w zawodach czy imprezach sportowych;
  4. pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkoleniowych;
  5. wynagrodzenia kadry szkoleniowej.

Na realizację zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu Gmina Miasta Gostynina przeznacza kwotę 300 000,00 zł (trzysta tysięcy złotych).

Dofinansowanie nie może przekroczyć 95% całkowitych kosztów zadania. Wkład własny, stanowiący nie mniej niż 5% całkowitych kosztów zadania może mieć formę finansową lub pozafinansową. Wkład pozafinansowy może stanowić jedynie praca wykonywana nieodpłatnie przez wolontariuszy/ członków klubu.

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać wraz z kompletem załączników w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gostynina w roku 2021” w sekretariacie Urzędu Miasta Gostynina, pok. nr 208 do dnia 12 lutego 2021 roku.

Szczegóły dot. konkursu znajdują się Zarządzeniu Nr 13/2021 Burmistrza Miasta Gostynina z dnia 22 stycznia 2021 r. w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizację zadań publicznych w 2021 roku na terenie Gminy Miasta Gostynina w ramach rozwoju sportu i powołania Komisji Konkursowej, dostępnym poniżej.

Uwaga na oblodzenie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ponowie ostrzega, że dziś od godz. 22:00 do jutrzejszego poranka prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.
Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Formularz zgłoszenia chęci zaszczepienia

Od 15 stycznia możesz zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy - dostaniesz maila.

Zgloszenia checi do szczepienia

Jak można się zgłosić?

  1. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
  2. Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
     

    Pamiętaj! Jedyną stroną służącą do zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.  Jeśli otrzymasz wiadomość dotyczącą szczepień, która wygląda podejrzanie, zgłoś ją na tej stronie: https://incydent.cert.pl/

  3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
  4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
  5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin. Jak to zrobić? Sprawdź tutaj.

 

CHCESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ? ZGŁOŚ SIĘ! 

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.


Uwaga! Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne maile w ciągu do 24 h. Wszystkie zgłoszenia, dla których wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie, zostały zapisane. Termin potwierdzenia zgłoszenia nie ma wpływu na kolejność otrzymania e-skierowania na szczepienie. Prosimy nie ponawiać zgłoszeń.


źródło: www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Jak zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19?

Śniadanie, leki, właściwe ubranie. Jak przygotować się do szczepienia?

Od poniedziałku (25.01) formalnie ruszyły w Polsce szczepienia populacyjne przeciw COVID-19. Po tzw. grupie zero, w której byli m.in. medycy, dawkę szczepionki otrzymają teraz seniorzy, którzy skończyli 70 lat i zdołali zarejestrować się na szczepienie.

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia osób, które skończyły lat 80, zaś od 22 stycznia rejestrować mogą się również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia zgodnie z harmonogramem zaczeły się w poniedziałek, 25 stycznia. Szef KPRM Michał Dworczyk informował w niedzielę, że będą realizowane w ponad 5 tys. punktów w całym kraju.

Jak przygotować się na szczepienie?

Jak senior ma się przygotować na szczepienie? Powinien zjeść śniadanie, nie zapomnieć o codziennych lekach i punktualnie stawić się w punkcie szczepień.

Eksperci podkreślają, że bardzo ważne jest ubranie. Zamiast zapinanych na guziki koszul i bluzek - lekarze zalecają luźna podkoszulkę z krótkim rękawem, na którą można nałożyć sweter lub bluzę. Wtedy wystarczy tylko odsłonić ramię bez zdejmowania ubrania.

Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty i okulary, oczywiście jeśli pacjent nosi je na co dzień. Podczas szczepienia będą potrzebne przy wypełnianiu ankiety. 

Kwestionariusz składa się z dwóch części:

- Pierwsza część ankiety dotyczy koronawirusa (czy nie byliśmy zakażeni w ostatnich czterech tygodniach albo nie mamy objawów, które mogłyby sugerować zakażenie, na przykład utrata węchu i smaku, gorączka czy kaszel) 

- W drugiej części pojawiają się pytania o inne choroby pacjenta.

Żeby przyspieszyć proces - dostępną w internecie ankietę można wydrukować i wypełnić w domu. Po przeanalizowaniu kwestionariusza, lekarz pacjenta bada i kwalifikuje do szczepienia. 



źródło: tokfm.pl

  • Logo programu Szczepimy się

Miasto pomaga seniorom w dotarciu na szczepienia przeciwko COVID-19

Dziś, 27 stycznia 2021 r., pierwszy pacjent został przywieziony do punktu szczepień przy ul. Wojska Polskiego samochodem Urzędu Miasta Gostynin w celu przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Z takiej bezpłatnej pomocy mogą skorzystać seniorzy mający obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.  Osoby niepelnosprawne taką usługę mogą zamówić dzwoniąc pod numer telefonu 24 2350414 lub 501 749 597.

Od 25 stycznia trwają szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 70 roku życia. W Gostyninie szczepionka podawana jest w placówkach NEUCA MED sp. z o.o. (dawny Medicus)  oraz  ARION MED sp. z o.o. w Kruku.

Urząd Miasta Gostynina uruchomił lokalną infolinię pod numerem telefonu 24 236 07 28 dla zainteresowanych bezpłatnym transportem świadczonym przez miasto. Infolinia czynna jest w dni robocze w godz. 8.00–15.00.

  • Transport do punktu szczepień
  • Transport do punktu szczepień

Cykl spotkań – „Człowiek z pasją“

Biblioteka dla dzieci i młodzieży rozpoczyna w 2021 roku cykl comiesięcznych spotkań – "CZŁOWIEK Z PASJĄ"

Gośćmi naszych spotkań będą osoby, które podzielą się z nami swoim zamiłowaniem i opowiedzą o nim. Poprzez takie spotkania, które kierujemy do młodzieży oraz uczniów starszych klas szkoły podstawowej, pragniemy zachęcić każdego do pewnego działania,
do poszukiwań w sobie zdolności oraz zainspirowania tematami, które na spotkaniach będą przedstawiane i mogą stać się inspiracją
do realizowania własnych marzeń.

Planujemy jedno spotkanie w miesiącu. Każde z inną osobą lub dwoma w formie: „mistrz i uczeń“. Nasze wydarzenie będzie emitowane na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie. O terminie emisji naszych spotkań będą informowały plakaty rozwieszone na słupach ogłoszeniowych, informacje na facebooku i stronie internetowej  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie oraz na różnych portalach.

Szukajcie i oglądajcie. Do zobaczenia już wkrótce.

źródło: Miejska Bibliotek Publiczna

  • Cykl spotkań – „Człowiek z pasją“ - lakat promujący wydarzenie

GOSTYNIN CUP 2021 – ODWOŁANY

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że zaplanowany na sobotę 6 lutego Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „GOSTYNIN CUP 2021”  zostaje odwołany.

  • Informacja o odwołaniu turnieju

Konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego rozstrzygnięty

ZARZĄDZENIE Nr 17/2021

BURMISTRZA MIASTA GOSTYNINA

z dnia 28 stycznia 2021 r.

w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego

 Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r., poz. 713 ze zm.) oraz uchwały nr 135/XVII/2019 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2019 r. w sprawie regulaminu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego oraz kryteriów wyboru ofert zarządzam, co następuje:

§1

  1. Rozstrzygam otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego pod nazwą: „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym zamieszkałym na terenie miasta Gostynina możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w roku szkolnym 2021/2021
  2. Informację o rozstrzygnięciu konkursu, o którym mowa w ust. 1 zawiera załącznik do niniejszego zarządzenia.

§2

Zarządzenie podlega ogłoszeniu:

1) na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26,

2) w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Gostyninie,

3) na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina.

 §3

Wykonanie zarządzenia powierza się Dyrektorowi Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli w Gostyninie.

§4

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

Załącznik do zarządzenia nr 17/2021

Burmistrza Miasta Gostynina

z dnia 28 stycznia 2021 r.

  Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego pod nazwą: „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym zamieszkałym na terenie miasta Gostynina możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w roku szkolnym 2021/2022”

  Wykaz oferentów wyłonionych w konkursie, którym zostanie zlecone zadanie publiczne:

 

L.p.

Nazwa oferenta

Miejsce prowadzenia przedszkola, którego dotyczy składana oferta

Deklarowana liczba miejsc dla dzieci w oddziałach ogólnodostępnych i specjalnych

1

Instytut Edukacji, Rozwoju i Terapii
sp. z o.o.

09-500 Gostynin,
ul Wojska Polskiego 22

Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Specjalnymi

„AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA”

09-500 Gostynin
ul. Wojska Polskiego 22

57

 

Uzasadnienie

 Burmistrz Miasta Gostynina ogłosił otwarty konkurs ofert na zapewnienie możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach. W wyznaczonym terminie wpłynęła do Urzędu Miasta Gostynina jedna oferta. Oferta została oceniona  pod względem formalnym i merytorycznym przez powołaną w tym celu komisję konkursową. Po zapoznaniu się z wynikami prac w komisji przedstawionej w protokole z posiedzenia komisji stwierdzam, że oferent spełnił warunki określone w regulaminie - stąd zarządzenie jest zasadne.

 

Plany inwestycyjne na 2021 rok - wideo

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania Burmistrz Miasta Gostynina, który omawia plany inwestycyjne na 2021 rok, dotacje celowe oraz wyjaśnia, dlaczego wraz z Radą Miejską musieli podnieść opłaty za wywóz śmieci.

Nagranie dostępne poniżej.

 

Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców

Zachęcamy gostynińskich przedsiębiorców do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach dla firm pn. „Jak rozwijać firmę w internecie w nowej rzeczywistości?, które odbędą się 17.02.2021 online.

Zamknięcie szkół, sklepów, punktów usługowych, restauracji i wprowadzenie pracy zdalnej dla całych biur znacznie wpłynęło na organizację zarówno edukacji, jak i pracy przedsiębiorców. Konieczność przeniesienia firmy do sfery wirtualnej może wywoływać obawy o organizację codziennej działalności przedsiębiorstwa dlatego, aby pomóc przedsiębiorcom mierzącym się z tym wyzwaniem, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. wspólnie z Firmami Jutra, programem Google i PFR przygotowało warsztaty, które ułatwią małym i średnim firmom rozwijać firmę w internecie i organizację pracy poza biurem.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się:

  • jakie elementy mają wpływ na widoczność strony internetowej firmy w wyszukiwarce,
  • na co warto zwrócić uwagę tworząc treści na stronę,
  • jakie możliwości daje wizytówka na Mapach Google,
  • jak mierzyć ruch na stronie i wiele innych narzędzi oraz
  • gdzie szukać wsparcia w ramach programu Firmy Jutra.

Warsztaty poprowadzi Kamila Gąsior trener marketingu, doradca w programie Firmy Jutra. Przez 4 lata wspierała polskich przedsiębiorców, jako doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje. Bogate doświadczenie zdobywała na swoich poprzednich stanowiskach w agencjach marketingowych. Między innymi w działach SoMe, PR, czy w dziale eventowym. Swoją wiedzę z zakresu marketingu uzupełnia na bieżąco, tak aby spełniać oczekiwania przedsiębiorców. Absolwentka szkoły performance marketingu Marketing Masters. Dzięki swojej pasji i zamiłowaniu do pracy z ludźmi pomaga małym i średnim przedsiębiorcom w tworzeniu strategii marketingowych, a także doradza w zakresie narzędzi marketingu online. 

Warsztat odbędzie się online w godz. 14:00-15:15, za pomocą platformy Zoom. Aby wziąć udział w bezpłatnym warsztacie, należy zarejestrować się za pośrednictwem platformy Evenea

Link do rejestracji:

https://app.evenea.pl/event/ppptgoogle/

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 24 364 45 30 lub szkolenia@pppt.pl

  • Baner firmy Jutra

Awans LO w rankingu Perspektyw

Jak co roku, miesięcznik edukacyjny i portal internetowy Perspektywy opublikował najnowszy ranking najlepszych liceów i techników w kraju. Wynika z niego, że gostynińskie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w 2021 roku zajmuje wśród liceów 703. pozycję. Choć może ono wydawać się odległym, warto pamiętać, że w zeszłym roku zajmowało dopiero 810. miejsce. Świadczy to o dużym zaangażowaniu kadry pedagogicznej i uczniów, kapituła bowiem, jak możemy wyczytać na stronie rankingu, ocenia szkoły za pomocą trzech kryteriów, są to mianowicie: "sukcesy szkoły w olimpiadach [25% oceny ostatecznej], wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych [30%] oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych [45%]".

Na podium rankingu liceów znajdują się szkoły: z Warszawy (I miejsce - XIV LO), Torunia (II miejsce - Uniwersyteckie LO) i Szczecina (III miejsce - XIII LO).

Gratulujemy naszemu Liceum i życzymy dalszych sukcesów.

Przedłużony nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

Informujemy, że decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

 

NSP 2021 jest przeprowadzany w terminie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 czerwca 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24.00.

Termin składania ofert: 01.02.2021 r. – 09.02.2021 r.

 Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Więcej informacji znajduje się w załączeniu.

 

Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej

Informujemy, że Burmistrz Miasta Gostynina 1 lutego 2021 roku podpisał umowę na opracowanie projektu budowlanego na przebudowę drogi dojazdowej do Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie. Opracowanie tego projektu wykona firma "HOL-BUD" Sp. z o.o.

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa zawierała będzie m.in. następujące rozwiązania techniczne:
- nawierzchnia bitumiczna,
- chodniki i zjazdy z kostki betonowej,
- zatoki postojowe z kostki betonowej,
- szczegółowa niwelacja z nawiązaniem do terenów sąsiadujących,
- odwodnienie,
- oświetlenie uliczne.

Firma zobowiązała się do dostarczenia Gminie Miasta Gostynina wszelkich niezbędnych opracowań i zgód w terminie do 30 listopada 2021 roku.

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie, znajdujący się na ulicy Płockiej 66/68, jest jednym z częściej odwiedzanych przez mieszkańców miasta miejsc administracji publicznej. Modernizacja kilkusetmetrowego odcinka drogi niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia wygody w korzystaniu z tego miejsca.

  • Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej
  • Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej
  • Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej
  • Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej

Uwaga na marznący deszcz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dziś w nocy (od 20:00/02.02 do 08:00/03.02.2021) wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności.

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022

Rusza rekrutacja do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022. W dniach 8-26 lutego 2021 roku rodzice dzieci w wieku 3-6 lat, mieszkających na terenie miasta Gostynina, mają możliwość złożenia wniosku o przyjęcie dziecka do wybranej przez siebie placówki oświatowej.

Do swoich progów zapraszają dzieci następujące gostynińskie placówki oświatowe:
- Przedszkole nr 2 z Oddziałem Integracyjnym, ul. Wojska Polskiego 54,
- Przedszkole nr 4, ul. Armii Krajowej 7,
- Przedszkole nr 5, ul. J. Kochanowskiego 2,
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej, ul. Ozdowskiego 2,
- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte, ul. Gen. J. Bema 23,
- Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV, ul. Polna 36,
- Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Specjalnymi "Akademia Przedszkolaka", ul. Wojska Polskiego 22.

Kryteria brane pod uwagę podczas rekrutacji, terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego oraz pozostałe informacje w załączniku.

Opłaty i podatki w 2021 r.

Informujemy, że wpłaty podatku od nieruchomości można dokonać gotówką lub kartą płatniczą w kasie Urzędu Miasta Gostynina mieszczącej się na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Rynek 26.

Kasa czynna jest codziennie w godzinach: poniedziałki, środy i czwartki 7.30 – 14.30, we wtorki 7.30 – 15.30, a w piątek 7.30 – 13.30.

Płatność bez prowizji uiścić można w PKO Bank Polski Oddział nr 1 w Gostyninie przy ul. T. Kościuszki 16, czynnym w okresie epidemii koronawirusa od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00.

Operację płatności można wykonać także korzystając z bankowości elektronicznej.

Opłaty i podatki uiszczamy na rachunek podstawowy o numerze:

89 1020 3974 0000 5302 0006 6258,

opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rachunek o numerze:

51 1020 1592 0000 2102 0306 8673

 

 

  • Godziny otwarcia kasy

Bezpieczna wizyta w ZUS

Załatwiasz sprawę w ZUS?

Spotkaj się z ekspertem w wybranym przez Ciebie dniu i o konkretnej godzinie.

  1. Zamów e-wizytę:

Nie musisz wychodzić z domu, aby załatwić sprawę w ZUS. Możesz spotkać się z pracownikiem ZUS przez internet – podczas e-wizyty. Potrzebujesz tylko:

- dostęp do internetu,

- komputer, tablet lub telefon z działającymi kamerką, głośnikiem i mikrofonem.

 

Link do rezerwacji e-wizyty oraz szczegółowe informacje.

  1. Zarezerwuj wizytę w placówce przez PUE ZUS

Zaloguj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Następnie w menu bocznym wybierz [Wizyty] > [Rezerwacja wizyty]. Wybierz miejsce spotkania. Wskaż również sprawę, którą chcesz poruszyć. Potem wybierz termin wizyty.

Ważne! Gdy będziesz szedł na umówioną wizytę, weź ze sobą swój login PUE i dokument tożsamości.

  1. Zarezerwuj wizytę w placówce przez telefon

Aby zarezerwować wizytę przez telefon, zadzwoń do najbliższego oddziału ZUS. Numery telefonu do Oddziałów ZUS znajdują się w zakładce Kontakt – zarezerwuj wizytę.

Nr telefonu do Oddziału ZUS w Płocku – 24-262-83-28

Podczas rozmowy podaj swoje dane (imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego) oraz sprawę, którą chcesz omówić z ekspertem ZUS. Wybierzesz również placówkę, w której ma się odbyć wizyta, oraz jej termin. Na podany podczas rezerwacji numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. W naszej placówce wpisz ten numer na ekranie urządzenia do wydawania numerków.

Ważne! Gdy będziesz szedł na umówioną wizytę, weź ze sobą swój dokument tożsamości.

Nie będziesz mógł umówić się na wizytę w placówce, jeśli będzie ona zamknięta z powodu epidemii COVID-19.

Źródło informacji: www.zus.pl

  • Plakat e-wizyta i rezerwacja

Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii

Porażką 2:4 zakończył się pierwszy mecz kontrolny seniorów Mazura Gostynin z Kujawiakiem Kowal.

Nasi piłkarze trenują niemal bez przerwy od zakończenia rundy jesiennej Płockiej Ligi Okręgowej, a w sobotę 30 stycznia 2021 r. rozegrali pierwszy mecz sparingowy, sprawdzający formę. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego w Płocku zmierzyli się z wyżej notowanym rywalem. Kujawiak Kowal gra klasę wyżej – w 4 Lidze – niż Mazur i zajmującym po rundzie jesiennej 17 miejsce (trzecie od końca).

Zadanie nie łatwe, gdyż aura iście zimowa a boisko śliskie oraz mróz, co powodowało dużo niedokładności w grze.

Rywale od początku objęli prowadzenie, prostopadłe podanie za linię obrony w 7 minucie wykorzystał Jakub Brandt, jeszcze w pierwszej połowie stan meczu wyrównał w 21 minucie po znakomitym podaniu od Damiana Surmaka Eryk Przybylski. Jednak do przerwy Kujawiak znów prowadził. W drugiej połowie trener Arkadiusz Szulczewski dał pograć wszystkim zmiennikom, znajdującym się na ławce a na boisku pojawił się najlepszy strzelec w drużynie w rundzie jesiennej – Bartosz Komorowski (8 bramek) – który w 78 minucie po dośrodkowaniu od Surmaka pięknym strzałem głową wyrównał stan meczu na 2:2.

Kujawiak nie dał za wygraną, a kolejne bramki zdobył doświadczony napastnik zespołu z Kowala Rafał Jankowski i zawodnik testowany.

Mazur przegrał 2:4, jednak trener Arkadiusz Szulczewski był zadowolony z gry swoich zawodników.

Kolejny mecz kontrolny za tydzień a rywalem będzie Lubienianka Lubień Kujawski.

 

Mazur Gostynin – Kujawiak Kowal 2:4

bramki: 21' Eryk Przybylski, 78' Bartosz Komorowski – 7' Jakub Brandt, 41' i 88 Rafał Jankowski, 81' zawodnik testowany

Mazur rozpoczął w składzie: Robert Ratajski – Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Konrad Stańczak, Michał Jędrzejczak – Michał Matecki, Damian Surmak, Mateusz Dobieński, Dariusz Kurkowski, Kamil Augustyniak – Eryk Przybylski

zagrali także: Jakub Gapiński, Rafał Wilamowski, Maciej Gajewski, Cezary Zielonka, Jakub Stachowski, Bartosz Komorowski, Wiktor Smyczyński, Bartłomiej Skonieczny;

trener: Arkadiusz Szulczewski

tekst i zdjęcia: Piotr Mrówka

  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
  • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii

Uwaga na oblodzenie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dzisiejszej nocy i nad ranem zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.
Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

8 lutego rusza rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022

Już wkrótce rusza rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych na nowy rok szkolny. Od 8 lutego do 26 marca rodzice przyszłych pierwszaków będą mieli możliwość złożenia wniosku do wybranej przez siebie (i swoje dziecko) szkoły podstawowej. Rekrutację w naszym mieście będą prowadziły następujące placówki oświatowe:

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej, ul. J. Ozdowskiego 2,

- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte, ul. Gen. J. Bema 23,

- Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV, ul. Polna 36.

 

Terminy weryfikacji, odwołań i decyzji postępowań rekrutacyjnych i uzupełniających dostępne są w załączniku.

  • 8 lutego rusza rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022

Obwieszczenie o przekazaniu projektu decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do uzgodnień

4fJvBZAk+0ITMAAAAASUVORK5CYII=

Gostynin, 2021.02.03.

IGP.  6733.35.2020

 

O B W I E S Z C Z E N I E

BURMISTRZA MIASTA GOSTYNINA

 

Na podstawie art. 50 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 293) i art. 49a w zw. z art. 49 § 1 i 2  ustawy z dnia  14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 256 t.j. z późn. zm.) zawiadamiam, że projekt decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dotyczący sprawy z wniosku Pana Tomasza Reszkowskiego działającego jako pełnomocnika Gminy Miasta Gostynina w sprawie budowy urządzeń wodnych tj.:

- budowa rowu z zastawką i przepustem wraz z wylotem do rzeki Skrwy Lewej i przebudową skarpy oraz dojściem (utwardzeniem) i niezbędną infrastrukturą, w ramach wykonania odpływu regulowanego z jeziora Sejmikowego i Zamkowego,

- budowa rowu łączącego jezioro Zamkowe i Sejmikowe wraz z zastawką, kładką (przejściem), dojściem (utwardzeniem) i niezbędną infrastrukturą,

oraz przebudowa odcinka drogi gminnej - ul. Ziemowita w zakresie przebudowy istniejącego rowu oraz demontażu istniejącej i wykonania nowej zastawki wraz z niezbędną infrastrukturą na działkach o nr ew. 2506, 1100, 3187/1, 53/19, 53/13, 53/1, celem uzyskania wymaganego uzgodnienia. Powyższy projekt został przesłany na podstawie art. 53 ust. 4 pkt 2, 6, 9, 10a, 11 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz.U. 2020, poz.293), celem uzyskania wymaganego uzgodnienia od zarządcy drogi, wojewódzkiego konserwatora zabytków, organów właściwych w sprawach gruntów rolnych oraz melioracji wodnych, marszałkiem województwa oraz starostą w zakresie zadań samorządowych, dyrektorem regionalnego zarządu gospodarki wodnej.

Niniejsze obwieszczenie podane zostało do publicznej wiadomości dnia 04.02.2021 r.  Tego dnia zamieszczono je również w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Oryginał podpisał:

 Burmistrz Miasta Gostynina

mgr Paweł Kalinowski

Przyjdź i zobacz specjalistyczne szkolenie Terytorialsów z Płocka

W niedzielę 7 lutego będzie możliwość podejrzeć szkolenie 64 batalionu lekkiej piechoty na terenie Gostynina w okolicach Zalewu Piechota. Jeśli jesteście ciekawi jakim sprzętem i uzbrojeniem dysponują przyjdźcie i zobaczcie jak szkolą się żołnierze WOT.


A Kim są Terytorialsi? Wojsko Obrony Terytorialnej opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami.

"Jeśli chcesz być żołnierzem, zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych, a także wspierać lokalne społeczności ale jednocześnie nie chcesz rezygnować ze swojej pracy zawodowej – jesteś w dobrym miejscu! Ta formacja jest dla Ciebie! W Wojskach Obrony Terytorialnej cenimy różnorodność. Dzięki temu pozostajemy wierni zasadzie: gdziekolwiek jesteśmy, jesteśmy sobą. Kimkolwiek jesteśmy, jesteśmy najlepszą wersją siebie.
Dołącz do nas. Bądź sobą!"

Więcej informacji na stronie: terytorialsi.wp.mil.pl

  • plakat promujący szkolenie WOT

OGŁOSZENIE - drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Gostyninie przy ul. 3 Maja

  • OGŁOSZENIE - drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Gostyninie przy ul. 3 Maja

HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN

W niedzielę, 24 stycznia, w hali sportowej MOSIR w Gostyninie, odbyła się trzecia edycja  Halowego Turniej Piłki Nożnej Piłki Nożnej o Puchar Football Education Academy Gostynin w kategorii Młodzik U-13 rocznik 2008.

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Football Education Academy Gostynin .
W rozgrywkach przeznaczonych dla zawodników urodzonych w 2008 roku i młodszych wzięło udział 6 drużyn: KS Kutno, Stoczniowiec Płock, AP Młody Lubień, Delta Słupno, FEA Gostynin I, FEA Gostynin II.
FEA Gostynin reprezentowały dwie drużyny. Zawody otworzył i przywitał przybyłe drużyny Prezes UKS FEA Gostynin Pan Marcin Mofina.

Ze względu na sytuację pandemiczną podczas turnieju trybuny były puste. To wydarzenie sportowe odbyło się z zachowaniem wszelkich rygorów, obostrzeń i zaleceń związanych z pandemią Covid -19.

Choć bez dopingu kibiców młodzi piłkarze zgodnie z naszym mottem Grali o marzenia i dawali z siebie wszystko!  Od pierwszego gwizdka rywalizacja była zacięta, a zawodnicy wkładali całe serca w grę.

Zespoły rywalizowały na zasadzie "każdy z każdym" po 17 minut. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, za remis 1, za porażkę 0.
W sumie odbyło się 15 piłkarskich spotkań, które przyniosły niesamowite wrażenia i wspaniałe bramki.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna KS Kutno!

Choć najważniejszym celem była zabawa i promowanie tak pięknego sportu, jakim jest piłka nożna, zobowiązani jesteśmy podać klasyfikację końcową turnieju.

1. KS Kutno
2. FEA Gostynin I
3. Stoczniowiec Płock
4. FEA Gostynin II
5. AP Młody Lubień
6. Delta Słupno
Serdecznie gratulujemy!

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zostały uhonorowane pucharami. Przyznano także trzy wyróżnienia w postaci statuetek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Aleksander Kłys z drużyny Stoczniowiec Płock.
Najlepszym bramkarzem Maciej Karolak -zawodnik drużyny KS Kutno.
Królem strzelców turnieju została Oliwia Marcinkowska - zawodniczka FEA Gostynin.
To wielkie wyróżnienie! Brawa!

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą postawę sportową.

Oczywiście zgodnie z tradycją gościnności przybyłym drużyną był zapewniony ciepły obiad, a także słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice zawodników FEA. Serdeczne podziękowania kierujemy w Państwa stronę. Było pysznie!

Dziękujemy Panu Tomaszowi Biegańskiemu za opiekę medyczną oraz zdjęcia, dzięki którym zostało utrwalone to wydarzenie.
Dziękujemy sędziom Panu Oskarowi Kosmowskiemu i Panu Mateuszowi Dobieńskiemu za sprawne prowadzenie meczów.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów dla Firmie PHU PIK sp.j., Firmy Alumi sp.z o.o. sp.k, Kozice oraz dla Firmy Cherry sp.z o.o z Gostynina za wsparcie finansowe organizacji turnieju. Dziękujemy Państwu Ewie oraz Krzysztofowi Szmydt z firmy Szmydt. FHU Drukarnia za pomoc w oprawie graficznej.

Ponadto dziękujemy trenerom za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów oraz przygotowanie drużyn FEA Gostynin.
Podziękowania składamy także na ręce wszystkich, którzy ofiarowali pomoc w organizacji tego piłkarskiego wydarzenia a szczególnie Rodzicom z grupy Młodzik U-13 FEA Gostynin.

Skład FEA Gostynin I: Marcel Wudarczyk, Filip Jaskulski, Adam Winnicki, Łukasz Suwała, Szymon Broda, Oliwia Marcinkowska, Mateusz Bartnicki, Jakub Radecki, Oliwier Pewniak

Skład FEA Gostynin II: Michał Anyszka, Piotr Biegański, Antoni Pruszyński, Norbert Baranowski, Filip Grzybowski, Franek Anyszka, Artur Świerzyński, Jan Śluborski, Kacper Bajerowicz,

Trener: Piotr Wilamowski  Asystent: Tomasz Radecki

źródło: footballeducation.pl

  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
  • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN

Mały konkurs fotograficzny na rozgrzewkę: Zamek zimową porą!

Przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym "Spacerując po Gostyninie", w którym udział wziąć może każdy z Was! Co prawda termin przesyłania prac mija dopiero 31 sierpnia tego roku, ale do udziału pragniemy zachęcić Was już teraz.

Jeżeli ostatnimi czasy przechodziliście Państwo w okolicach Zamku Gostynińskiego i udało się Wam zrobić zdjęcie w zimowej aurze, kiedy to wzniesienie zamkowe było pokryte śniegiem, to być może ustrzeliliście doskonałe zdjęcie konkursowe! "Zamek zimową porą" – to propozycja właśnie dla wszystkich niecierpliwych miłośników zimowego pleneru, dla poszukiwaczy "tego jedynego" zdjęcia zamku czy Gostynina, ale przede wszystkim – dla mieszkańców naszego miasta.

Autorzy trzech najlepszych zdjęć białego zamku zostaną nagrodzeni jednodniowym cateringiem restauracji Zamku Gostynińskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy polubić fanpage Urzędu Miasta na facebooku i zamieścić pod postem dedykowanym temu konkursowi zdjęcie zamku zimową porą. --> https://www.facebook.com/UMGostynin
Czekamy na Wasze zdjęcia do 14 lutego!

WAŻNE! Każdy użytkownik może zamieścić dowolną liczbę zdjęć. Zdjęcia oczywiście muszą być Waszego autorstwa. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 lutego. Wtedy to dwuosobowe jury wybierze trzy najlepsze fotografie, których autorzy zostaną nagrodzeni, a zdjęcia zostaną opublikowane na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i wezmą udział w głównym konkursie "Spacerując po Gostyninie".
Powodzenia! 
  • Konkurs Spacerując po Gostyninie

"PODRÓŻE małe i DUŻE" – spotkanie z Michałem Szulimem

Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "PODRÓŻE małe i DUŻE". Spotkanie będzie poświęcone Paryżowi, a poprowadzi je Michał Szulim – podróżnik, dziennikarz Radia dla Ciebie, wokalista zespołu Plateau, bloger.

Dlaczego Paryż? Luty to miesiąc zakochanych. Walentynki. Musi być więc pięknie, tajemniczo i koniecznie romantycznie. Tych, którzy kochają Paryż nie musimy zachęcać do bycia w tym dniu z nami. Tych zaś, którzy na Paryż patrzą z obawą zapraszamy do wysłuchania reportażu naszego gościa. Może Paryż Nieznany okaże się jednak fascynujący? Zapraszamy Was w podróż po miejscach w Paryżu, których nie znajdziecie w żadnym przewodniku ...

Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 17:00 w Filii nr 1 przy ul. Płockiej 2a i będzie transmitowane na żywo na facebookowej stronie Biblioteki - https://www.facebook.com/mbpgostynin

Podczas wydarzenia przewidziany jest konkurs z nagrodami.

Zapraszamy!

  • "PODRÓŻE małe i DUŻE" – spotkanie z Michałem Szulimem

Uwaga na zamiecie śnieżne

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje w najbliższych dniach zawieje i/lub zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości do 40 km/h lub porywami wiatru o prędkości do 65 km/h.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ostrzeżenie meteorologiczne - zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w dzisiejszym ostrzeżeniu meteorologicznym prognozuje zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h oraz opady śniegu.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w dniu dzisiejszym i jutrzejszym.

 

 

 

Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego

W sobotę, 6 lutego 2021 r. seniorzy Mazura Gostynin rozegrali drugą grę kontrolną w ramach przygotowań do rundy wiosennej.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego w Radziwiu na boisku Stoczniowca podejmowali Lubieniankę Lubień Kujawski z kujawsko-pomorskiej Ligi Okręgowej (5 miejsce po rundzie jesiennej). Po porażce tydzień temu z Kujawiakiem Kowal i tylko momentami niezłej grze, sobotni mecz był zdecydowanie lepszy pod względem skuteczności i jakości gry. 
W mroźny wieczór gra układała się naszym piłkarzom od samego początku. Dużo było akcji ofensywnych a piłkarze rywali nie radzili sobie z prostopadłymi podaniami do naszych napastników. 
W 16 minucie piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Eryk Przybylski, wbiegł niemal bez przeszkód w pole karne i przy słupku umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później Przybylski podwyższył na 2:0, po podaniu od Damiana Surmaka wykorzystał akcję sam na sam, wcześniej otrzymując doskonałe podanie. Nasz napastnik hat-trick zaliczył już w 34 minucie, gdy po dośrodkowaniu Rafała Wilamowskiego pojedynek główkowy wygrał Bartosz Komorowski i piłka spadła pod nogi Eryka Przybylskiego, który płaskim strzałem kończy akcję. 

W 40 minucie powinno być 4:0, jednak Mazur nie wykorzystał rzutu karnego. Bartosz Komorowski  uderzył w środek bramki i piłkę odbił bramkarz Lubienianki. Jednak Komorowski zrehabilitował się cztery minuty później, gdy to dobił strzał Darka Kurkowskiego w poprzeczkę. 

Po przerwie kolejne bramki padały niemal co chwilę a brylował na boisku Eryk Przybylski. Nasz 20-letni napastnik nie dawał złapać się na spalonym i regularnie kończył akcję po podaniach od obrońców czy pomocników. Przybylski na 5:0 wykończył akcję w 59 minucie, na 6:0 w ten sam sposób, kończąc akcję po indywidualnym rajdzie, oraz podobnie na 7:0, ustalając wynik meczu. Sześć goli to najlepszy dorobek strzelecki naszego wychowanka w drużynie seniorów. 

Warty podkreślenia jest także powrót do gry w Mazurze innego wychowanka – Patryka Matusiaka – po 2,5 rocznej przerwie w grze w gostynińskiej drużynie. 

7:0 to najwyższe zwycięstwo podopiecznych trenera Arkadiusza Szulczewskiego od wygranej w letnich przygotowaniach do rundy jesiennej, gdy to 14 lipca 2020 r. Mazur wygrał 8:0 z Błyskawicą Lucień.
Za tydzień Mazur w kolejnym sprawdzianie zmierzy się z innym rywalem z kujawsko-pomorskiej Ligi Okręgowej – GKS-em Baruchowo. 

Mazur Gostynin – Lubienianka Lubień Kujawski 7:0

bramki: 16' 27' 34' 59' 68' i 70' Eryk Przybylski, 44' Bartosz Komorowski 

Mazur rozpoczął w składzie: Robert Ratajski - Michał Jędrzejczak, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Michał Matecki - Dariusz Kurkowski, Damian Surmak, Mateusz Dobieński, Rafał Wilamowski - Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski; 
zagrali także: Jakub Gapiński, Kamil Woźniak, Patryk Matusiak, Cezary Zielonka, Wiktor Smyczyński; trener: Arkadiusz Szulczewski 

Źródło: mazurgostynin.futbolowo.pl

  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego

Uwaga, zawieje i zamiecie śnieżne z opadami śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zawaiadamia, że w dniu 8.02. (poniedziałek) w godz. 5.00-19.00 przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez opady śniegu oraz wschodni wiatr o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 60 km/h.
Ponadto, prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 14 cm. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południa na północ regionu.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Warsztaty poetyckie z Maciejem Woźniakiem

„Piszę więc jestem, czyli sztuka poetycka jako sposób wyrażania osobowości”, to temat warsztatów poetyckich zorganizowanych w dniu 4 lutego 2021 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie. Spotkanie odbyło się w Galerii Miejskiego Centrum Kultury, a poprowadził je płocki poeta, felietonista literacki i muzyczny  Maciej Woźniak.

W spotkaniu uczestniczyli lokalni poeci, członkowie Gostynińskiego Klubu Poetyckiego. Prezentując swoją twórczość mogli oni uzyskać cenne wskazówki do dalszego rozwijania swego kunsztu poetyckiego. 

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Warsztaty takie dają uczestnikom okazję to swobodnej rozmowy i wymiany zdań. 

Tekst: Marzena Ligocka

  • Warsztaty poetyckie z Maciejem Woźniakiem

Pamiętajmy o obowiązku odśnieżania dachów

W związku ciągłymi z opadami śniegu wszystkim właścicielom nieruchomości, a także ich zarządcom przypominamy o obowiązku usuwania śniegu z dachów. Warto przypomnieć, że usunięcie zalegającego śniegu nie wystarczy. Obowiązek dotyczy także usuwania sopli, brył czy nawisów śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób na chodnikach czy ulicach przy budynku. Za jego niedopilnowanie może grozić mandat.

Jeden metr kilkunasto centymetrowej warstwy śniegu (często mokrego lub zlodowaciałego) może ważyć do 200 kilogramów, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu około 900 kg.Takiego dodatkowego obciążenia może nie wytrzymać konstrukcja dachu.

  • Obowiązek odśnieżania dachów

Ostrzeżenie meteo. Silny mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało kolejne ostrzeżenie. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16°C do -13°C. Temperatura maksymalna w dzień od -7°C do -6°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 12 km/h.

 

Od piątku BASEN ponownie otwarty

Już w najbliższy piątek, 12 lutego, będziemy mogli ponownie skorzystać z pływalni miejskiej w Gostyninie. Po długiej przerwie rząd warunkowo, na okres 2 tygodni, dopuścił możliwość korzystania z basenów. Jednak w dalszym ciągu korzystanie z sauny, solarium i zjeżdżalni będzie nie możliwe.  
Zachęcamy do wznowienia systematycznych ćwiczeń na gostynińskiej pływalni w godzinach 7:00-21:30.

Każdy z nas ma wpływ na to, jak szybko uda się zahamować epidemię. Dlatego życząc miłej zabawy na basenie prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i o ich przestrzeganie.

 

1. Korzystać z Pływalni miejskiej z zachowaniem reżimu sanitarnego;
2. Obowiązkowa dezynfekcja i mycie rąk;
3. Na terenie obiektu obowiązuje noszenie maseczki, która powinna być pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni.
    Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć maseczkę w pomieszczeniu przebieralni;
4. W kolejkach i w trakcie oczekiwania na bilet zachować bezpieczną odległość - bezpośrednio przed kasą może znajdować się tylko jedna osoba;
5. Preferowana płatność bezgotówkowa;
6. Nie gromadzić się na terenie obiektu;
7. Pobyt w obiekcie ograniczyć do czasu kąpieli w basenie, po jej zakończeniu i przebraniu się nie przedłużać czasu spędzonego na
    pływalni;
8. Nie używać jakichkolwiek wspólnych przyborów toaletowych, jak ręczników, grzebieni, szczotek itp.;
9. Zasłaniać usta i nos łokciem w razie kaszlu lub kichania;
10. Nie korzystać z pływalni w razie objawów ostrej infekcji, złego samopoczucia lub podwyższonej ciepłoty ciała;
11.Obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie ciała pod natryskiem przed wejściem i po wyjściu do/z niecki basenowej.
     Przestrzegać ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej;                                  
12. Rygorystycznie przestrzegać zasad higieny obowiązujących zwykle użytkowników na pływalniach publicznych, podczas trwającej 
     obecnie pandemii. 

 

  • pływalnia miejska

Europejskie Drzewo Roku 2021 – Oddaj swój głos na polską lipę

W imieniu Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka bardzo prosimy o pomoc i zagłosowanie na jedynego polskiego przedstawiciela w Konkursie Europejskie Drzewo Roku 2021 - Lipa Św. Jana Nepomucena.

Lipa św. Nepomucena rosnąca w Dulczy Wielkiej na Podkarpaciu, została polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku. „Wiejska Dobrodziejka” – bo tak lipę nazywają okoliczni mieszkańcy – walczy o ten prestiżowy tytuł z 13 innymi finalistami z całej Europy.

- Dawnym polskim zwyczajem, gdy na świat przyszła córka, sadzono lipę. Tak 170 lat temu było z naszą lipą, a może to zasługa ptaków? Rośnie na skraju wsi, w sąsiedztwie pól. Nic jej nie przeszkadzało, by szeroko rozłożyć konary (25 m). Stała się dobrodziejką, dając pracującym w polu cień, wędrującym wypoczynek, a pszczołom pożytek. Stojąca obok kapliczka św. Jana Nepomucena nadała miejscu magii. Nietypowa dla lipy uroda zaskakuje, jej piękno wyzwala podziw dla potęgi natury. Nie ma takiej drugiej! – czytamy w konkursowym opisie drzewa.

Jako, że ostateczny werdykt w plebiscycie należy do internautów, zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc.
Głosowanie trwa do końca lutego pod adresem:
https://www.treeoftheyear.org/

Pomóżmy promować piękno polskiej przyrody w Europie i na świecie i oddajmy swój głos.

  • Europejskie Drzewo Roku 2021 – Oddaj swój głos na polską lipę

Bezdomni w kilkunastostopniowym mrozie

Za nami kilka nocy w dwucyfrowym mrozie. Niejeden z mieszkańców bez wątpienia miał rano problem chociażby z odśnieżeniem podwórka skutego lodem czy odpaleniem samochodu. Nie groziła im jednak utrata dachu nad głową, pod którym, w cieple domowego ogniska, mogli się ogrzać. A co z bezdomnymi obywatelami naszego miasta?

Wiele zależy tutaj od woli bezdomnego. Bez jego zgody nie jest możliwe uzyskanie chociażby skierowania do schroniska. W obecnej sytuacji pogodowej formalności mają drugorzędne znaczenie – liczy się wola potrzebującego.

Niestety, najbliższa ogrzewalnia znajduje się w Płocku, a schroniska, do których gostyniński MOPS kieruje bezdomnych, są w Ożarowie Mazowieckim, Brodnicy, Płocku (dla kobiet) i Chełmży (osoby chore). Tym bardziej liczy się czas reakcji osób postronnych, dostrzegających w przestrzeni publicznej osoby potrzebujące naszej pomocy.

Nie bądźmy obojętni!

Każdy bezdomny oczywiście może zgłosić się do naszego ośrodka pomocy. Jeżeli natomiast widzimy bezdomnego, któremu grozi wychłodzenie, zgłośmy ten fakt osobiście w siedzibie MOPSu (ul. Parkowa 22) albo telefonicznie pod wybrany numer:

- 24 236 13 60
- 24 236 13 67

Do dyspozycji pozostaje również numer alarmowy policji – 997.

 

Miasta ościenne starają się pomóc bezdomnym. MOPS w Kutnie na przykład oferuje 33 tymczasowe miejsca noclegowe oraz ogrzewalnię czynną od 1 października do 30 kwietnia w godzinach 16:00-8:00; Płock natomiast oferuje kilka punktów noclegowych, m.in. przy ulicy Misjonarskiej 22 i Sienkiewicza 54.

Gostyniński MOPS świadczy następującą pomoc na rzecz osób bezdomnych:

- pomoc pieniężna świadczona zgodnie z ustawą o pomocy społecznej,

- pomoc niepieniężna, np. zasiłek celowy w naturze, gorące posiłki w Jadłodajni Miejskiej,

- pomoc rzeczowa np. skierowanie do otrzymania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa,

- praca socjalna mająca na celu pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji i usamodzielnieniu się przy wykorzystaniu narzędzi takich jak kontrakt socjalny oraz indywidualny program wychodzenia z bezdomności,

- poradnictwo,

- rozpoznawanie potrzeb osób bezdomnych w ramach cyklicznych patroli miejsc niemieszkalnych we współpracy z Policją,

- potwierdzenie prawa do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (zgodnie z przepisami ustawy z dn. 27 sierpnia 2004r o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych),

- skierowanie do schroniska dla osób bezdomnych lub do schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi.

  • zdjęcie bezdomnego

Zapraszamy do Kina Siemowit!

Drodzy Widzowie,
Miejskie Centrum Kultury oficjalnie i z ogromną radością potwierdza, że Kino Siemowit od jutra otwiera się dla Państwa.
W pierwszych dniach wyświetlania będziecie mogli obejrzeć polski film, w świetnej obsadzie – Banksterzy. Jak zwykle nasze gostynińskie kino nie zapomina o młodszych widzach, więc wraca również Pinokio.

Aby ułatwić wszystkim powrót do kinowej normalności, obniżone zostały ceny biletów weekendowych. Cena każdego dnia jest taka sama:
- 15 zł - bilet normalny,
- 13 zł - bilet ulgowy oraz rodzinny,
- 12 zł - bilet posiadacza Karty Dużej Rodziny

Tak jak Wy, tak i my nie mogliśmy się doczekać powrotu filmowych emocji na dużym ekranie. Po raz pierwszy od listopada, jutro będziemy mogli zobaczyć stacjonarnie film. Zgodnie z nowym rozporządzeniem kina, teatry, opery i filharmonie mogą otworzyć się w piątek, 12 lutego - na razie testowo, na okres dwóch tygodni.
To od naszego odpowiedzialnego zachowania w głównej mierze zależy co dalej…. Dlatego bardzo prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Zakazana jest konsumpcja, a obowiązkowe będzie noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i dystans społeczny.
Do zobaczenia na seansie!
  • Repertuar Kina Siemowit

Uwaga na silny mróz w nocy

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dzisiejszej nocy silny mróz na terenie powiatu gostynińskiego. Temperatura minimalna w nocy od -18°C na północy do -14°C na południu. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Krwiodawstwo w Gostyninie

Przedstawiamy harmonogram akcji krwiodawstwa w bieżącym roku i gorąco zachęcamy do honorowego oddawania krwi.
Krew jest bezcennym darem dla drugiego człowieka. Im więcej osób odda krew, tym większej liczbie chorych będzie można pomóc.
A potrzebujących krwi osób niestety nie brakuje.
Raz jeszcze serdecznie zachęcamy! 

26 Lutego; 26 Marca; 30 Kwietnia; 28 Maja; 25 Czerwca; 30 Lipca; 27 Sierpnia; 24 Września; 29 Października; 26 Listopada

  • Krwiodawstwo w Gostyninie

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Osobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie.

Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne.

Co daje Ci konto w banku

  • Możesz otrzymywać na nie świadczenia z ZUS. Nie musisz więc czekać co miesiąc na listonosza. Twoje konto w banku jest chronione hasłem, więc Twoje pieniądze są tam bezpieczne.
  • Wypłacisz swoje pieniądze (całość świadczenia lub część) w najbliższym bankomacie albo w banku. Możesz również robić przelewy przez internet. Jest bezpieczniej, gdy nie trzymasz gotówki w domu.
  • Nie potrzebujesz nosić ze sobą gotówki, bo w sklepie możesz zapłacić kartą. W ten sposób zmniejszasz ryzyko, że ktoś ukradnie Ci pieniądze.
  • Zapłacisz rachunki i zrobisz zakupy przez internet. Nie musisz więc wychodzić z domu, żeby załatwić codzienne sprawy.
  • Możesz łatwo sprawdzać w banku, ile pieniędzy już wydałeś i na co, ile Ci jeszcze zostało. Z pomocą banku możesz również oszczędzać i inwestować swoje pieniądze.

Z kontem w banku jesteś bezpieczny

  • Jeśli korzystasz z rachunku bankowego, chronisz swoje zdrowie w czasie pandemii. Wiele spraw możesz załatwić bez wychodzenia z domu – unikniesz osobistego kontaktu z innymi ludźmi, np. podczas odbierania świadczenia lub robienia zakupów. Możesz płacić kartą, więc zmniejszasz ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami, które są na pieniądzach.
  • Jeśli trzymasz swoje pieniądze na koncie bankowym, a nie w domu, nie narażasz się na oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Jeżeli nie nosisz przy sobie gotówki, nie musisz obawiać się kieszonkowców w komunikacji miejskiej.

Jak założysz konto bankowe

Zapytaj w najbliższym banku o „podstawowy rachunek bankowy”. Tę usługę proponuje już wiele banków. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego banki proponują taki rodzaj konta, możesz obejrzeć film w internecie „Bankowość dla każdego: Odc. 2 - Bankowość dla Seniorów” (link do strony zewnętrznej).

 
Jak zmienisz sposób wypłaty świadczeń w ZUS   

Jeśli chcesz, abyśmy wpłacali Twoje świadczenie na Twoje konto bankowe, zgłoś nam to we wniosku o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce.

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

- W naszej placówce. Pomożemy Ci wypełnić wniosek EZP (wniosek o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce).  Możesz go wypełnić w domu i złożyć go w najbliższej naszej placówce lub wysłać pocztą.

- Przez internet. Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

O czym musisz pamiętać, gdy korzystasz z konta bankowego przez internet

  • Hasło do konta bankowego przechowuj w bezpiecznym miejscu i nikomu go nie pokazuj.
  • Gdy robisz zakupy albo załatwiasz jakąś sprawę przez internet, bardzo uważaj, jakie swoje dane osobowe podajesz i komu.
  • Nigdy nie klikaj w nieznane linki i nie otwieraj wiadomości od nieznanych nadawców. Mogą one zawierać niebezpieczne oprogramowanie (np. wirusy).
  • Zainstaluj program antywirusowy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputer, tablet), albo poproś o to kogoś bliskiego.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.                                                                                                                          

źródło informacji: www.zus.pl

  • Bezpiecznie, zdrowo i bezgotówkowo

W nocy silny mróz

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dzisiejszej nocy silny mróz na terenie powiatu gostynińskiego. Temperatura minimalna w nocy miejscami od -16°C do -14°C. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ogromny awans UKS ZWOLEŃ-TEAM w klasyfikacji generalnej klubów w 16 województwach

INSTYTUT SPORTU w Warszawie zamieścił klasyfikację klubów z 16 województw w ramach współzawodnictwa sportowego Dzieci i Młodzieży (od młodzika do młodzieżowca) za rok 2020.

W rywalizacji sportowej (w tym 686 wydarzeń) uczestniczyło 4009 klubów, 60382 zawodników z 373 powiatów (919 gmin).

Jest nam ogromnie miło powiedzieć, że Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team” (sekcja wrotkarstwa i łyżwiarstwa) uplasował się na 783 miejscu z łączną liczbą punktów 50 za sezon startowy 2019/2020.

Z rokiem 2019 jest to ogromny awans moich zawodników – przypomnijmy, iż byliśmy na 1977 miejscu. Dziękuję moim zawodnikom za włożony w każdy start „wysiłek fizyczny, chęci”, za te „duże i te małe sukcesy sportowe”. Gratuluję wszystkim tak pięknego awansu w punktacji generalnej klubów. Wasze wyniki nie były przypadkowe – budowane na systematycznych treningach, wyrzeczeniach, przełamywaniem barier-rekordów, godzeniem nauki szkolnej z codziennymi, ciężkimi treningami – mówi Trener.

Klasyfikacja generalna klubów - link:
https://ssm.insp.waw.pl/klasyfikacja-klubow?fbclid=IwAR157NGI2zHX8JA4XoZNjrwPO6BKeHHISFmnKEMr-iLi6Iut-rNVBHq3HqI

źródło: UKS Zwoleń-Team

  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zamek zimową porą”

Informujemy, że konkurs „Zamek zimową porą” został rozstrzygnięty. Z przyjemnością oglądaliśmy piękne ujęcia gostynińskiego zamku. Mamy nadzieję, że konkursem na rozgrzewkę zachęciliśmy Państwa do udziału w głównym konkursie fotograficznym „Spacerując po Gostyninie”, który trwa do 31 sierpnia! Wszyscy którzy nie zdążyli, zapomnieli lub poczuli chwilowy brak przekonania o wyjątkowości swoich zdjęć - nie martwcie się! Macie jeszcze szansę pochwalić się swoim talentem i wygrać w głównym konkursie, do czego gorąco zachęcamy.

Ideą konkursu jest zgromadzenie fotografii ukazujących piękno naszych lokalnych zabytków, które wraz z upływającym czasem, niestety się zmieniają. Chcemy w ten sposób zwrócić Waszą uwagę na ich rolę w naszym codziennym życiu, a także na ich często niebanalne historie. Które mamy nadzieję, że dzięki takim impulsom, jak np. konkurs fotograficzny, pozostaną w naszej pamięci na długie lata i następne pokolenia.

Jury konkursowe wybrało trzy zwycięskie prace. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem i wzięcie w nim udziału. Wszystkie prace możecie obejrzeć w galerii poniżej.

  • Zdjęcie zamku
  • zdjęcie zamku
  • zdjęcie zamku
  • Zdjęcie zamku
  • zdjęcia zamku
  • zdjęcia zamku
  • zdjęcia zamku
  • zdjęcia zamku
  • zdjęcia zamku
  • zdjęcia zamku

Szczepienia na COVID-19 w Gostyninie

SARS-CoV-2 nie odpuszcza. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2543 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Cieszy jednak liczba zaszczepionych – mamy już bowiem 2 122 245 wykonanych szczepień. Jak na tym tle wypada Gostynin?

W powiecie gostynińskim zaszczepiono już 1838 osób, z czego drugą dawkę otrzymało już 478 osób. W mieście natomiast sytuacja wygląda następująco: w dawnym Medicusie na Wojska Polskiego i we wszystkich lokalnych filiach Neuca Medu zaszczepiono dotychczas (do soboty 13 lutego) 720 osób, natomiast w gostynińskim oddziale Arion-Medu, czyli w szpitalu w Gorzewie, szczepionkę podano 90 mieszkańcom Gostynina.

Nadal trwają zapisy na bezpłatny transport dla seniorów, którzy nie mają jak dotrzeć do punktu szczepień. Do tej pory z takiej formy pomocy oferowanej przez miasto skorzystało 14 osób. Zapisy na dowóz do miejsca szczepień oraz wszelkich niezbędnych informacji dotyczących transportu otrzymać można w Wydziale Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia pod numerem telefonu 24 236 07 28.

Uwaga! Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby objęte opieką długoterminową, będą mogły skorzystać z Mobilnego Punktu Szczepień zorganizowanego przez NEUCA MED sp. z o.o. (dawny Medicus) - Punkt szczepień Gostynin, ul. Wojska Polskiego 35, 09-500 Gostynin, tel. 501-749-597.

  • Plakat promujący darmowy transport

Rozliczenia podatkowe za 2020 rok

Od wczoraj, tj. 15 lutego, trwa czas rozliczeń podatkowych za ubiegły rok.

 Rozliczać się z fiskusem można:
- zdalnie, poprzez platformę Twój e-PIT za pośrednictwem strony: podatki.gov.pl,
- listownie, przesyłając wypełniony PIT na adres gostynińskiego urzędu przy ul. Płockiej 10,
- osobiście zanosząc PITy pod powyższy adres (bez konieczności umawiania wizyty, jeżeli nie mamy wątpliwości co do wypełnionego PITu i chcemy wyłącznie zostawić dokument w urnie).

Ze względu na zagrożenie epidemiczne, zalecamy skorzystanie z usług e-Urzędu Skarbowego.

Zeznania podatkowe należy składać do 30 kwietnia. Wyjątkiem jest PIT-28, który należy wypełnić i dostarczyć do urzędu do 1 marca.

  • ROZLICZENIA PODATKOWE ZA 2020 ROK

Informacja dotycząca wyniku przetargu - lokal mieszkalny przy ul. Wyszyńskiego

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYNIKU PRZETARGU

             Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuje o wyniku I przetargu ustnego nieograniczonego, który odbył się 11 lutego 2021 roku o godzinie 11:00  w Urzędzie Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26, pokój nr 213.

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż:

  • lokalu mieszkalnego nr 47, położonego w Gostyninie przy ul. Wyszyńskiego 25, dla którego w Sądzie Rejonowym w Gostyninie prowadzona jest Księga Wieczysta PL1G/00039912/4 zakończył się wynikiem pozytywnym
  • Cena wywoławcza wynosiła 120.000,00  zł.
  • Liczba osób dopuszczonych do przetargu – 3
  • Liczba osób niedopuszczonych do przetargu – 0
  • Najwyższa cena zaoferowana podczas przetargu za którą sprzedano lokal wynosi – 146.400,00  zł.

 

Niniejszą informację wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26.

Gostynin, dnia 11.02.2021 r. 

 

Burmistrz Miasta Gostynina 

mgr Paweł Witold Kalinowski

Wywieszono na tablicy ogłoszeń od  12.02.2021 r. do 19.02.2021 r. 

Informacja dotycząca wyniku przetargu - lokal mieszkalny w Gorzewie

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYNIKU PRZETARGU

 

            Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuję, że I przetarg ustny nieograniczony, który odbył się w dniu 1 lutego 2021 roku o godzinie 12:00  w sali posiedzeń nr 213 Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26, na sprzedaż niżej wymienionego lokalu – zakończył się wynikiem negatywnym.

  • Przetarg dotyczył sprzedaży lokalu mieszkalnego nr 3 położonego w Gorzewie ul. Kruk 3.

 

Niniejszą informacje wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz zamieszcza się na stronie internetowej Urzędu: umgostynin.bip.org.pl

Gostynin, dnia 11.02.2021 r.

 

Burmistrz Miasta Gostynina 

mgr Paweł Witold Kalinowski

Wywieszono na tablicy ogłoszeń od 12.02.2021 roku do 18.02.2021 roku

 

Informacja dotycząca wyniku przetargu - niezabudowana nieruchomość przy ul. Iwaszkiewicza

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYNIKU PRZETARGU

 

            Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuje o wyniku I przetargu ustnego nieograniczonego, który odbył się 10 lutego 2021 roku o godzinie 11:00  w Urzędzie Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26, pokój nr 213.

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż:

  • niezabudowanej nieruchomości oznaczonej nr 3297 o powierzchni 0,0507 ha., położonej w Gostyninie przy ul. Iwaszkiewicza, dla której w Sądzie Rejonowym w Gostyninie prowadzona jest Księga Wieczysta PL1G/00010645/2 zakończył się wynikiem pozytywnym
  • Cena wywoławcza wynosiła 25.000,00  zł.
  • Liczba osób dopuszczonych do przetargu – 1
  • Liczba osób niedopuszczonych do przetargu – 0
  • Najwyższa cena zaoferowana podczas przetargu za którą sprzedano nieruchomość wynosi – 25.250,00  zł.

Niniejszą informację wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26.

Gostynin, dnia 10.02.2021 r. 

 

Burmistrz Miasta Gostynina 

mgr Paweł Witold Kalinowski

Wywieszono na tablicy ogłoszeń od  11.02.2021 r. do 18.02.2021 r. 

Uwaga na marznące opady

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed marznącymi opadami. Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Dotacje MWKZ 2021

Kierownik płockiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie w imieniu Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zaprasza do składania wniosków o przyznanie dotacji -  na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków przeprowadzone w 2021roku.

Wnioski na dotacje można składać od 1 do 28 lutego 2021 r. przez platformę Witkac:
https://witkac.pl/#/Contest/View/15649

Wszystkie informacje o dotacjach znajdują się na naszej stronie: https://bip.mwkz.pl/dokument/43

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich treścią.

  • Dotacje MWKZ 2021

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle

12 lutego 2021 r. Filia Biblioteczna nr 1 wraz z gościem spotkania Michałem Szulimem; charyzmatycznym dziennikarzem Radia dla Ciebie, doświadczonym podróżnikiem, twórcą bloga, wokalistą zespołu PLATEAU, autorem dwóch książek „Miejsce za miejscem”, zabrała nas do PARYŻA. To już czwarte nasze spotkanie podróżnicze. Z Michałem zwiedziliśmy już gościnną Gruzję, malowniczy Madagaskar i gorącą Kubę. Tym razem wybór padł na Paryż.

Odkryliśmy zakątki miasta zupełnie nieznane turystom i poznaliśmy to najpiękniejsze miasto z innej zaskakującej perspektywy. Tajemnicze krypty pod miastem, miejsca w których spotykali się słynni artyści, bar znany ze słynnego filmu i …kościół w którym popełniono zbrodnię! Ale także pewna mikroskopijna winnica, wyspa znana z najlepszych lodów w mieście i niepozorny tunel drogowy, który zyskał złą sławę.
 

Konkurs, który był ogłoszony wcześniej dotyczył w całości omawianego miejsca. Na zakończenie prowadzący zadał trzy pytania dotyczące przedstawionej prezentacji. Kto pierwszy udzielił odpowiedzi w komentarzach na naszym Facebooku zdobył nagrody.

Nagrody udało się wygrać:
- płytę zespołu PLATEAU Pani Beacie JAŻDŻYK;
- książkę „Miejsce za miejscem” Pani Alinie GŁODOWSKIEJ;
- książkę „Dzieje Gostynina” Panu Mirosławowi PORWOLIKOWI.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim za liczny udział, a Michałowi za niezapomniane chwile. Zapraszamy do odtwarzania spotkania na naszym Facebooku.

  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!

SZKOŁY PODSTAWOWE ZAPRASZAJĄ!

Ruszył okres rekrutacyjny do szkół podstawowych dotyczy to również szkół w naszym mieście. Jaką szkołę wybrać? Która ma do zaoferowania najwięcej? Dlaczego właśnie do tej, a nie innej szkoły posłać dziecko?

Bez wątpienia wybór szkoły nie należy do najłatwiejszych. To tutaj dziecko spędzi co najmniej osiem lat swojego życia i to w murach szkoły wkraczać będzie w okres dojrzewania. Pierwsze przyjaźnie i zawody, pierwsze zachwyty i porażki doświadczane będą właśnie w szkole podstawowej, skąd mierzyć można początek długiej przygody życia.

Szkoła Podstawowa nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie, położona przy ul. Ozdowskiego 2, to szkoła o ponad stuletniej tradycji. Dość niedawno, bo w 2017 roku, szkoła dumnie obchodziła swoje stulecie, a wydarzeniu temu towarzyszyła akademia z udziałem uczniów, nauczycieli, wreszcie – samej szkoły, której historię opowiedziano podczas uroczystości. Odsłonięto przy tym Ścianę pamięci z tablicami pamiątkowymi wspominającymi czas przeszły.

Błędem jednak byłoby stwierdzenie, że szkoła żyje przeszłością i lata świetności ma za sobą. Kolorowe sale idą z duchem czasu, będąc doposażonymi w tablice interaktywne i tablety; ponadto do użytku uczniów i nauczycieli dostępne są roboty i drony. Co równie ważne, budynek szkoły jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

W otoczeniu szkoły znajdujemy betonowe boisko i orlik. Ten przyległy do szkoły obiekt jest miejscem licznych sukcesów jej uczniów – za przykłady niech posłużą: pierwsze (chłopcy) i trzecie (dziewczynki) miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej "Piłkarskie 6" czy podwójne (chłopcy i dziewczynki) I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2006 i młodsi. To nie jedyne osiągnięcia "Jedynki" – kolejne to m.in. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wiekanocne", II miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców, I miejsce w anglojęzycznym konkursie recytatorskim i inne.

Dla dzieci wyjątkowo ciekawych świata i głodnych innych kultur "Jedynka" oferuje, w ramach programu Erasmus+, wyjazdy uczniów do Chorwacji, Hiszpanii czy Grecji. Co warte uwagi, od 2019 roku realizuje międzynarodowy, polsko-ukraiński program wymiany uczniów "Moje pasje".

Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte przy ul. Bema 23 edukuje dzieci już 56 lat, a jej uczniowie mogą pochwalić się licznymi sukcesami. Przykłady pierwsze z brzegu: wygrana w XII Edycji Regionalnego Konkursu Recytacji Poezji, trzecie miejsce zespołu tanecznego "Ananasy" działającego przy SP3 w Ogólnopolskim Konkursie Tańca "Taneczne Miraże", wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata", wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Stwórz dzieło sztuki", zwycięstwo w powiatowych mistrzostwach szkół podstawowych w unihokeju w roczniku 2007 i młodsi, awans szkolnej drużyny na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży w unihokeju i tak dalej.

Szkoła posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych i sportowych. Przy szkole funkcjonuje Uczniowski Klub Sportowy Alfa prowadzący zajęcia i treningi w ping ponga. Poza tym w sąsiedztwie budynku szkoły znajduje się orlik, na którym uczniowie, podobnie zresztą jak w przypadku Jedynki, mogą poświęcać czas sportowi.

Mogą również swój czas poświęcać poznawaniu naszych zachodnich sąsiadów. Od 2019 roku "Trójka" współpracuje ze szkołą Kopernikus-Realschule w Langenfeld, gdzie w ramach tej współpracy przewidziana jest chociażby wymiana uczniów czy realizacja wspólnych seminariów.

Szkoła Podstawowa nr 5

Można rzec, że Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV przy ul. Polnej 36 samym swoim istnieniem wróciła do korzeni, powstała bowiem w 1994 roku właśnie jako szkoła podstawowa; rok 1999 zmienił ten stan rzeczy i do 2017 roku w budynku znajdowało się Gimnazjum nr 1. Jest to zatem najmłodsza jednostka oświatowa w naszym mieście, co bynajmniej nie oznacza "najuboższa pod względem pedagogicznym".

Również ona może pochwalić się zdolnymi uczniami: drugie miejsce w III edycji Regionalnego Konkursu Polonistycznego (2019), drugie miejsce w XV edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego, I miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii wiekowej klas 7-8, liczne sukcesy sportowe – to kilka z wielu ich osiągnięć, a pamiętając o gimnazjalnej historii szkoły, powyższa lista tylko się wydłuża.

Do budynku bezpośrednio przylega duża hala sportowa, gdzie treningi odbywa m.in. przyszkolna Akademia Piłki Ręcznej, a od niej raptem kilka kroków dalej znajduje się pływalnia miejska, z której szkoła na zajęciach wychowania fizycznego nie omieszka skorzystać.

Dużym atutem tej szkoły jest realizacja większej liczby (w porównaniu z pozostałymi szkołami) projektów z zakresu informatyki i robotyki. Koło informatyczne "Drużyna Alice 3" ma już na swoim koncie kilka gier i programów napisanych w Javie i nie zapowiada się na koniec jego działalności.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niestety, ale trudno jest wybierać, która z powyższych trzech szkół jest lepsza, o ile w ogóle da się wydestylować jakąś "lepszość". Każda z nich oferuje wysokiej klasy narzędzia edukacyjne, wykształcone grono pedagogiczne, przestrzeń dla rozwijania zainteresowań swoich uczniów czy to na polu sportowym, czy naukowym, każda zapewnia w swoich murach "podstawowe wyposażenie", jakim powinna cechować się szkoła podstawowa: bibliotekę z czytelnią, szerokie, barwne korytarze, pracownie komputerowe, specjalistyczną pomoc z zakresu logopedii czy pedagogii, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i wyrównawcze, różnorakie koła zainteresowań, świetlicę, stołówkę, wreszcie: dobrze wyposażone sale zajęciowe z kompetentnymi nauczycielami. Każda ze szkół realizuje ogólnopolskie projekty dla szkół, ale i każda ma własne, które nie pojawiają się w pozostałych. Przy każdej szkole podstawowej działa oddział albo punkt przedszkolny, a w sąsiedztwie budynku znajduje się przeznaczony dlań plac zabaw. I na koniec: każdej szkole zależy na dobru niepełnosprawnych dzieci, na ich komforcie i łatwości w korzystaniu z budynku szkoły.

Czy da się wyczerpująco odpowiedzieć na pytania zawarte we wstępie? Raczej nie... Rodzice w ocenie wyboru szkoły dla swoich dzieci jako kryterium, oprócz miejsca zamieszkania, najpewniej przyjmą to, jak zapamiętali własne doświadczenia z okresu edukacji szkolnej. Może warto zapytać dzieci, gdzie chcą chodzić? W końcu to one spędzą co najmniej osiem lat swojego życia w murach danej szkoły i to tutaj wkraczać będą w okres dojrzewania.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w znalezieniu swojej szkoły, która rozwinie dziecięce zainteresowania i przygotuje do dalszej drogi zawodowej.

Zaproszenie - XXX Sesja Rady Miejskiej

W  DNIU 25 lutego  2021  ROKU  O GODZINIE 1000

W  SALI  KOLUMNOWEJ Zamku Gostynińskiego  ODBĘDĄ  SIĘ  OBRADY

 XXX  SESJI  RADY  MIEJSKIEJ  -  VIII KADENCJI  

 W  GOSTYNINIE

 

Porządek sesji;

  1. Otwarcie obrad.
  2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
  3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
  4. Budownictwo mieszkaniowe w Gminie Miasta Gostynina. Informacja Prezesa Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Gostyninie Sp. z o.o. o realizacji zadań statutowych w roku 2020.
  5. Informacja Burmistrza Miasta o realizacji zadań związanych z kształtowaniem lokalnego rynku pracy w roku 2020.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji zakładu budżetowego – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie, jednostki budżetowej – Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie i utworzenia jednostki budżetowej pod nazwą „Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie” oraz nadania jej statutu.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia i zwrotu części opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych należnej w 2021 r.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia zaktualizowanego Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych w mieście Gostyninie w latach 2008-2032.
  9. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2021.
  10. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 215/XXVIII/2020 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2034.
  11. Przyjęcie protokołu z XXVI sesji Rady Miejskiej w Gostyninie.
  12. Sprawy różne.
  13. Zamknięcie obrad.

Przewodniczący Rady Miejskiej

Andrzej Hubert Reder

Uwaga na oblodzenie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dzisiejszej nocy i nad ranem zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.
Temperatura minimalna około -7°C, temperatura minimalna gruntu około -9°C.

Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

W weekend 19-22 lutego Kino Siemowit nie zagra filmów

Drodzy,
w obliczu ostatnich wydarzeń, jakie stały się udziałem Kina Siemowit i Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, podjęłam decyzję, że w najbliższy weekend - 19-22 lutego 2021 - nie zagramy filmów. To będzie nasza kinowa minuta ciszy dla naszego Kierownika, Darka Szymańskiego.

Aleksandra Milczarek
Dyrektor MCK w Gostyninie 

  • Informacja o odwołaniu seansów
  • Logo kina siemowit

Kondolencje

W imieniu Burmistrza Miasta Gostynina, Kierownictwa oraz pracowników Urzędu Miasta Gostynina dołączamy się do kondolencji.
Wyrazy szczerego współczucia dla rodziny i bliskich.
  • Kondolencje

Przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników i usuwania nadmiaru śniegu z dachów

Zima w pełni, z czego niekoniecznie cieszą się kierowcy i piesi. O ile gminy muszą zadbać o drogi miejskie, powiaty o powiatowe, i tak dalej… o tyle z chodnikami, bywa różnie. Zatem przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników bezpośrednio przylegających do danej posesji przez jej właściciela, a w przypadku domów wielorodzinnych i bloków – przez zarządcę tej nieruchomości. Za niedopełnienie tego obowiązku oprócz kary grzywny, w wypadku nabycia urazu przez osobę korzystającą z tego chodnika, grozi płatność odszkodowania.
(Mówi o tym Ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu porządku i czystości w gminach w art. 5 ust. 1 pkt 4)

Kolejny zimowy obowiązek właścicieli nieruchomości, a także zarządców obiektów budowlanych to usuwanie nadmiaru śniegu, sopli lodu, czy nawisów śniegu z dachów mogących zagrozić bezpieczeństwu osób na chodnikach czy ulicach przy budynku. Warto wiedzieć, że jeden metr kilkunastocentymetrowej warstwy śniegu (często mokrego lub zlodowaciałego) może ważyć do 200 kilogramów, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu około 900 kg, co może stanowić zagrożenie dla konstrukcji dachu i, przede wszystkim, mieszkańców danej nieruchomości. Szczególnie duże obiekty o płaskich dachach, (markety, hale, magazyny, szkoły itp.), z nagromadzoną dużą ilością śniegu mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ich użytkowników. Przy najbliższych roztopach zalegający śnieg może stanowić duże zagrożenie dla pieszych.
(Mówi o tym art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane)

Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.

  • Odśnieżaj dach

Zapłać podatek bez wychodzenia z domu

Pracownicy Urzędu Miasta Gostynina z początkiem miesiąca rozpoczęli doręczanie decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, leśnego i rolnego. Właściciele nieruchomości będą mieli czas na uregulowanie podatków do 15 marca, zarówno stacjonarnie w kasie Urzędu, jak i za pośrednictwem bankowości internetowej oraz w placówkach bankowych i pocztowych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną przypominamy o możliwości oraz rekomendujemy wygodny i bezpieczny sposób jakim jest wpłata zobowiązań pieniężnych za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Nr konta bankowego 89 1020 3974 0000 5302 0006 6258
W tytule wpłaty należy podać miejsce położenia nieruchomości/gospodarstwa oraz numer decyzji (Nr. FN………….2021).

Właścicielom wyodrębnionych mieszkań przypominamy o opłacie za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego.

W celu uzyskania szczegółowych informacji lub w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z
Wydziałem Finansowym - Księgowość Podatkowa
pod numerem tel. 24-236-07-18.

Informacja dot. wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

I N F O R M A C J A                                                       

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od  dnia 17 lutego 2021 roku  na okres 21 dni na  tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym:

  • część działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 2286/3 położonej w Gostyninie przy ulicy Słowackiego.

                                                                       

                                                               Burmistrz Miasta Gostynin    

                                mgr Paweł Witold Kalinowski  

   Gostynin, dnia 17 lutego 2021 r.

Burmistrz Miasta Gostynina podpisał Porozumienie na realizację Programu CZYSTE POWIETRZE

W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Gostynina podpisał Porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w sprawie wsparcia działań w realizacji Programu Czyste Powietrze na obszarze miasta Gostynina.

Celem Programu priorytetowego „Czyste powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Rola Gminy polegać będzie przede wszystkim na pomocy w przygotowywaniu/wypełnianiu wniosków pod kątem spełniania wymagań określonych w Programie, jak również przyjmowaniu przedmiotowych wniosków. Po stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie rozpatrywanie wniosków i udzielanie dofinansowania.

Pracownicy Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta Gostynina (ul. Parkowa 22, pokój nr 6, tel. 24 236 07 23) służą pomocą mieszkańcom miasta.

  • logotyp Programu Czyste Powietrze

Uwaga na opady marznące

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wystąpieniem w dniu jutrzejszym słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź.

Apelujemy do prowadzących pojazdy o dostosowanie prędkości do sytuacji pogodowej oraz do pieszych o zachowanie ostrożności na chodnikach.

 

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego – akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją.

Do akcji Masz Głos 2021 mogą zgłaszać się organizacje społeczne, grupy nieformalne, aktywistki i aktywiści z całej Polski, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie – angażując do współpracy mieszkańców i władze lokalne. Mogą zajmować się różnymi sprawami: ekologią, przestrzenią publiczną, lokalnymi przepisami, edukacją, działaniami na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami – każda z tych inicjatyw jest ważna w akcji Masz Głos. Wystarczy, że wejdą na stronę www.maszglos.pl i między 15 lutego a 8 marca zapiszą się do programu.

Udział w akcji Masz Głos trwa 10 miesięcy i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy dostają wsparcie merytoryczne, a także pomoc w przygotowaniu planu działania, określeniu celu i realizacji pomysłu we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem. Najlepiej współpracujące społeczności: mieszkańców z władzą samorządową mają szansę na prestiżową nagrodę Super Samorząd, przyznawaną przez Fundację Batorego. Nagroda przynosi gminie uznanie jako sprawnie funkcjonującej społeczności samorządowej.

Masz Głos zdalnie, Masz Głos realnie. Działaj lokalnie!

  • Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos
  • Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

Dzień Nauki Polskiej

19 lutego 2020 w kalendarzu zagościło nowe święto państwowe, którego celem jest upamiętnienie dokonań polskich naukowców i ich dążeń do poznania prawdy. Z tej okazji pragniemy przypomnieć Państwu sylwetki kilku badaczy związanych z Gostyninem.

Na pierwszy plan tego przedstawienia wysuwa się wyraźnie postać Jakuba z Gostynina (1454-1506), profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a pod koniec życia jego rektora i wicekanclerza, wykładowcy poezji, literatury klasycznej i retoryki, później teologii, komentatora Arystotelesa i tekstów jemu przypisywanych (główne dzieło: Theoremata seu propositiones Auctoris Cansarum, wydane w 1507 r., stanowiące komentarz do Liber de Causis – Księgi o przyczynach), Ewangelii i Apokalipsy św. Jana. Jego imię nosi dziś Miejska Biblioteka Publiczna.

Gostynin obfituje w zapalonych regionalistów. Jednym z nich był Stefan Charłampowicz (1881-1970), autor broszurki Jezioro Kocioł (Gostynin 1933), w której opisywał efekt swoich wieloletnich badań tego jeziora, organizator Oddziału Towarzystwa Obrony Przeciwgazowej, wieloletni dyrektor gimnazjum i nauczyciel chemii. Regionalistami byli również: Zygmunt Ejsmond (1895-1963), autor mapy warstwicowej Polski, badacz m.in. powstania styczniowego na ziemiach gostynińskich; ks. Edward Szczodrowski (1878-1930), autor pierwszej monografii Gostynina; Tadeusz Trojanowski (1933-1979), historyk-regionalista z Podgórza, autor Dziejów gostynińskiego zamku, Pożaru Gostynina w 1809 roku czy dysertacji doktorskiej Gostynin w latach 1815-1864 z 1977 roku;  Jan Matuszewski (1920-1998), regionalista-społecznik i inni.

Na pewno nie napisano o naszym regionie ostatniego słowa – warto pamiętać o aktywnych badaczach naszego regionu publikujących w czasopismach, monografiach, na forach internetowych czy też działających w terenie, bez których nasza wiedza o mieście nie stałaby na takim poziomie jak obecnie. Dlatego też dzień 19 lutego to dobra okazja, by życzyć im i wszystkim parającym się działalnością badawczą dalszych sukcesów na tej kanwie.

  • DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ

Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawia podstawowe wymogi bioasekuracji - HPAI

Mając na uwadze obecną sytuację epizootyczną związaną z wysoce zjadliwą grypą ptaków - ocenianą jak sytuacja wysokiego ryzyka, a przede wszystkim stwierdzane ogniska tej choroby u drobiu na terenie Polski, w szczególności w gospodarstwach komercyjnych, ale także i przydomowych oraz przypadki u ptaków dzikich, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku poprosił o rozpowszechnienie wśród mieszkańców gminy procedur postępowania w gospodarstwach utrzymujących drób. Wszystkich zainteresownych zachęcamy do zapoznania się.

  • Ikonografika HPAI

Podstawowe wymogi bioasekuracji:

  1. Specjalna odzież i obuwie ochronne przeznaczone tylko do wykonywania prac (karmienie, pojenie, czyszczenie itp.) z drobiem.
  1. Posiadanie mat dezynfekcyjnych, w liczbie, która zapewnia zabezpieczenie wszystkich wejść i wjazdów do gospodarstwa w przypadku wystąpienia zagrożenia chorobą.
  1. Posiadanie takiej ilości środków dezynfekcyjnych, żeby wystarczyły do przeprowadzenia doraźnej dezynfekcji.
  1. Budynki, w których utrzymywany jest drób, powinny być zabezpieczone przed dostępem zwierząt innych, w tym dzikich ptaków i utrzymywane w czystości.
  1. W gospodarstwie należy wydzielić miejsca do składowania środków dezynfekcyjnych (miejsce te musi być zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych), obornika, produktów

leczniczych weterynaryjnych.

  1. Umieszczenie przy wejściach do budynków, w których utrzymywane są zwierzęta, tablic z napisem "Osobom nieupoważnionym", wstęp wzbroniony''.
  1. Zakaz:
    1) pojenia drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki;
    2) wnoszenia i wwożenia na teren gospodarstwa, w którym jest utrzymywany drób, zwłok dzikich ptaków lub tusz ptaków łownych;
    zakaz ten nie dotyczy osób utrzymujących ptaki, które nie mieszczą się ww. definicji drobiu.
  1. Nakaz:
    1) utrzymywania drobiu w sposób ograniczający jego kontakt z dzikimi ptakami;
    2) zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych;
    3) utrzymywania drobiu w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których dostęp mają dzikie ptaki;
    4) przechowywania paszy dla ptaków w sposób zabezpieczający przed kontaktem z dzikimi ptakami oraz ich odchodami oraz karmienia i pojenia drobiu oraz ptaków utrzymywanych w niewoli w sposób zabezpieczający paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz ich odchodami;
    5) wyłożenia mat dezynfekcyjnych przed wejściami i wyjściami z budynków inwentarskich,w których jest utrzymywany drób, w liczbie zapewniającej zabezpieczenie wejść i wyjść z tych budynków - w przypadku ferm, w których, drób jest utrzymywany w systemie bezwybiegowym;
    6) stosowania przez osoby wchodzące do budynków inwentarskich, w których jest utrzymywany drób, odzieży ochronnej oraz obuwia ochronnego, przeznaczonych do użytku wyłącznie w danym budynku - w przypadku ferm, w których drób jest utrzymywany w systemie bezwybiegowym.
    7) stosowania przez osoby wykonujące czynności związane z obsługą drobiu zasad higieny osobistej, w tym mycie rąk przed wejściem do budynków inwentarskich;
    8) oczyszczania i odkażania sprzętu i narzędzi używanych do obsługi drobiu przed każdym ich użyciem,
    9) powstrzymania się przez osoby, które w ciągu ostatnich 72 godzin uczestniczyły w polowaniu na ptaki łowne, od wykonywania czynności związanych z obsługą drobiu;
    10) dokonywania codziennego przeglądu stad drobiu wraz z prowadzeniem dokumentacji zawierającej w szczególności informacje na temat liczby padłych ptaków, spadku pobierania paszy lub nieśności. Zarówno przegląd stad drobiu, jak i prowadzenie dokumentacji musi być prowadzone codziennie, a więc na bieżąco musi być to udokumentowane.

Objawy:

Główne objawy kliniczne wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu to:

1) znaczna liczba nagłych padnięć;

2) depresja;

3) gwałtowny spadek/utrata produkcji jaja;

4) objawy nerwowe;

5) zasinienie i obrzęk grzebienia i dzwonków;

6) silne łzawienie;

7) obrzęk zatok podoczodołowych;

8) kichanie;

9) duszność;

10) biegunka.


Wystąpienie któregoś z powyższych objawów powinno być zgłoszone do
powiatowego inspektoratu weterynarii.

Powiatowy lnspektorat Weterynarii

ul. Piękna 6, 09-402 Płock

tel.2426277 92

e-mail : piwpIock@gmail.com

Uwaga na oblodzenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dot. oblodzenia.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, który miejscami może być marznący, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu oraz z rozpuszczonego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C, temperatura
minimalna przy gruncie około -2°C.
 
Prosimy o zachowanie ostrożności.

Uwaga na mgłę i intensywnie osadzającą szadź

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych od godz. 18:00 dnia 20.02.2021 do godz. 10:00 dnia 21.02.2021 prognozuje dla powiatu gostynińskiego mgłę i intensywnie osadzającą szadź, utrzymującą się powyżej 8 godzin. Widzialność w zasięgu mgły od 100 m do 200 m. 
Prosimy o zachowanie ostrożności.

3 miejsce UKS ZWOLEŃ-TEAM w klasyfikacji ogólnopolskiej klubów wrotkarstwa szybkiego za rok 2020

W ostatnim czasie pisaliśmy, iż reprezentujący nasze miasto i gminę Gostynin Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team za rok 2020 (i tym samym 17 zdobytych medali torowych Mistrzostw Polski 2020) awansował z 1977 miejsca na 783 – biorąc pod uwagę „wszystkie dyscypliny” i 4009 klubów.

Jeśli chodzi o sporty wrotkarskie, a bliżej „wrotkarstwo szybkie” - UKS Z-T zajmuje w ogólnopolskim rankingu wysokie 3 miejsce na 16 klubów uczestniczących w mistrzostwach Polski 2020 (patrz zdjęcie). 

„Serdeczne podziękowania kieruję do zawodników oraz rodziców ze wszystkich grup ćwiczebnych. Wasz trud i poświęcenie włożone w miniony sezon 2020 są bezcenne i godne naśladowania. Stawiamy na dzieci, młodzież oraz dorosłych i liczymy, że z roku na rok nasz Klub, wrotkarstwo szybkie dzięki Wam osiągać będzie coraz większe sukcesy (międzynarodowe) i pozostanie sportową dumą miasta i gminy Gostynin” – mówi Trener.

Zastanawiacie się na jakie dodatkowe zajęcia zapisać swoje dziecko?

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, które potrafią utrzymać się na rolkach na pierwszy trening 22.02.2021 r. /poniedziałek/ w godz. 17:00-18:00 ”rozpoczynający waszą przygodę z łyżworolkami”.


Miejsce treningu: HALA MOSiR, ul. Kutnowska 7a /przy SP nr 5 w Gostyninie/

Kolejny trening grupy początkującej: 01.03.2021 /poniedziałek/ godz. 17:00

Niezbędny: kask, ochraniacze, rolki.

* * *

INFORMACJE:
www: www.zwolen-team.pl

e-mail: uks.zwolenteam@wp.pl

fb: Uks Zwoleń-Team

tel. 609 319 002

 

  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team

Człowiek z pasją… zaprasza!

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Gostyninie zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu "Człowiek z pasją", które odbędzie się 26 lutego o godzinie 20:00.

Gościem tego odcinka będzie Jędrzej Szczypuła-Kotyński, pilot Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, który opowiadać będzie o swojej pracy, swoich pasjach, zainteresowaniach i formach spędzania wolnego czasu.

Wydarzenie   będzie   transmitowane   on-line   za   pośrednictwem   Facebooka   na   stronie   biblioteki ( www.facebook.com/mbpgostynin).

Do udziału zachęcamy przede wszystkim młodzież i starszych uczniów szkół podstawowych, ale oczywiście udział wziąć mogą wszyscy chętni.

Serdecznie zapraszamy!

  • Człowiek z pasją

Czwarty sparing, trzecia wygrana

W niedzielę, 21 lutego 2021 r. czwartą grę kontrolną rozgrywali seniorzy Mazura Gostynin a rywalem była ostatnia w tabeli A-Klasy zespół Wisły Nowy Duninów.

Różnica jednej klasy rozgrywkowej była widoczna na boisku, choć trzeba przyznać że drużyna Dariusza Mikołajczyka – Wisła Duninów - zwłaszcza w pierwszej połowie, dzielnie się broniła a nawet doprowadziła do remisu. Do przerwy było 3:1 dla Mazura. Pierwsza bramka padła w 13 minucie, po dośrodkowaniu spod linii końcowej akcję głową zakończył Bartosz Komorowski, 12 minut później Wisła wyrównała po dobitce rzutu wolnego.

Remis był zaledwie dwie minuty, faulowany był w polu karnym Michał Matecki a z jedenastu metrów trafił Eryk Przybylski, który tuż przed przerwą podwyższył wynik na 3:1 po asyście Łukasza Frątczaka.

Po przerwie dwie bramki zdobył najlepszy strzelec Mazura w Lidze Okręgowej w tym sezonie – Bartosz Komorowski, Na 4:1 po przerwie trafił po pięknym lobie z okolicy narożnika pola karnego a na 5:1 w 74 minucie po znakomitym dośrodkowaniu od młodego wychowanka Mazura Wiktora Smyczyńskiego.

Było to trzecie zwycięstwo w czwartej grze kontrolnej w ramach przygotowań do rundy wiosennej.

Mazur kolejny mecz kontrolny rozegra z rywalem, grającym w tej samej lidze – Deltą Słupno w środę, 24 lutego 2021 r.

 

Mazur Gostynin – Wisła Nowy Duninów 5:1

bramki: 13' 66' 74' Bartosz Komorowski, 27' (rzut karny) i 44' Eryk Przybylski – 24' Piotr Widzyński

Mazur rozpoczął w składzie: Robert Ratajski - Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Łukasz Frątczak - Michał Matecki, Maciej Gajewski, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński - Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Rafał Frątczak

Zagrali także: Jakub Gapiński, Wiktor Smyczyński, Krystian Pawełkiewicz, Dominik Wydrzyński

  • Mazur
  • Mazur
  • Mazur
  • Mazur

Ogłoszenie wyników konkursu na dofinansowanie sportu w Gostyninie

22 stycznia 2021 roku Burmistrz Paweł Kalinowski ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie lokalnych organizacji sportowych w ramach rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gostynina. Dziś (23.02.2021r) ogłaszamy jego wyniki.

Przypomnijmy, że na rozwój sportu Gmina Miasta Gostynina przeznaczyła środki w wysokości 300 000 złotych. Pula tych pieniędzy została podzielona między dziewięć organizacji, których projekty zostały zaakceptowane. Największą otrzymaną kwotą może pochwalić się MKS Mazur Gostynin, który przeznaczy środki na szkolenie i udział swoich zawodników w rozgrywkach. Dofinansowane odmiany sportu to przede wszystkim piłka nożna, ale również: żeglarstwo, rolkarstwo, tenis stołowy, piłka ręczna, sporty walki, a nawet szachy. Informacja o dofinansowanych organizacjach, ich projektach i wysokości dofinansowania w załączniku.

Jednocześnie informujemy, że oferenci zobowiązani są w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników konkursu, o których mowa w VI ppkt 4, dostarczyć zaktualizowaną ofertę, w szczególności w zakresie kosztorysu i harmonogramu realizacji zadania. Prosimy także, do dnia 2 marca, o dostosowanie zapisów II, III, IV wniosku o przyznanie dotacji celowej na wsparcie projektu finansowego do kwoty przyznanej dotacji oraz o dostosowanie terminów realizacji projektu i dostarczenie dokumentów do Urzędu Miasta Gostynina pok. nr 306.

Decyzję rezygnacji z dotacji prosimy dostarczyć na piśmie. 

Podpisanie umów pomiędzy Gminą Miasta Gostynina a klubami sportowymi nastąpi po uzupełnieniu dokumentacji i uzgodnieniu terminu. 

 

Gostynin, dnia 23.02.2021r.

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

  • Komunikat - SMOG II i III poziom dla pyłu zawieszonego PM10
  • Komunikat - SMOG II i III poziom dla pyłu zawieszonego PM10
  • Komunikat - SMOG II i III poziom dla pyłu zawieszonego PM10

Szymon Marciniak w murach urzędu

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Burmistrza Pawła Kalinowskiego z Szymonem Marciniakiem, międzynarodowym sędzią piłkarskim.
W spotkaniu udział wzięli także przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder oraz dyrektor MOSiRu Wiesław Adamski.
Podczas rozmowy poruszano tematy związane z promocją sportu w mieście, samego Gostynina, a także z rozbudową stadionu im. Janusza Kusocińskiego. Spotkanie miało charakter nieoficjalny i przebiegło w swobodnej atmosferze.
  • Szymon Marciniak z wizytą w urzędzie

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na terenie powiatu gostynińskiego w 2021 roku

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.

Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Oświadczenie jest przechowywane
w warunkach uniemożliwiających dostęp do niego osób trzecich.

          Nieodpłatna pomoc prawna skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jest pomocą de minimis, a zatem podlega regulacjom przewidzianym w ustawie z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 708 ).

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu i potwierdzeniu terminu wizyty. Z ważnych powodów dopuszcza się ustalenie innej kolejności  udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Kobiecie, która jest w ciąży, udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się poza kolejnością.

Umówienia terminu wizyty dokonuje się telefonicznie pod  numerem telefonu 539 522 155 lub na adres e-mail: org@gostynin.powiat.pl w dni powszednie w godzinach 7.30-15.30. Zapisy na wizytę odbywają się z zachowaniem anonimowości osoby zgłaszającej (przy ustalaniu terminu podaje się jedynie inicjały).

Zapisu na wizytę można dokonać również online na stronie Powiatu Gostynińskiego pod adresem: www.gostynin.powiat.pl, korzystając z zakładki: Pomoc prawna, porady obywatelskie, mediacja – Zapisy na bezpłatne usługi lub poprzez BIP Starostwa Powiatowego w Gostyninie pod adresem: http://bip.gostynin.powiat.pl/, korzystając z zakładki:  Nieodpłatna pomoc prawna - Zapisy na nieodpłatną pomoc prawną.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się w Punktach:
nr 1 - Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego
(czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-11.30) 
oraz
nr 2 - Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11.30-15.30)  
usytuowanych w lokalu na parterze budynku przy ul. Ozdowskiego 1a w Gostyninie.

Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście, oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r. poz. 1824), może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, z wyłączeniem nieodpłatnej mediacji, także poza punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. Wymienionym osobom może być udzielona nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, z wyłączeniem nieodpłatnej mediacji, również przez zorganizowanie wizyty w miejscu zamieszkania tych osób lub w miejscu wyposażonym w urządzenie ułatwiające porozumienie się z osobami doświadczającymi trudności w komunikowaniu się lub w miejscu, w którym zapewnia się możliwość korzystania z pomocy tłumacza języka migowego.

Osoby ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście oraz osoby, które zgłoszą uzasadnioną potrzebę komunikacji za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, przed uzyskaniem porady są zobowiązane do złożenia oświadczenia, że nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej wraz ze wskazaniem okoliczności  uzasadniających oraz dostępnych tej osobie środków porozumienia się na odległość.

Zgłoszenia można przekazać:

  • pocztą tradycyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Gostyninie, Wydział Organizacyjny, ul. Dmowskiego 13, 09-500 Gostynin,
  • pocztą elektronicznej na adres: org@gostynin.powiat.pl,
  • skrytka ePUAP adres: 2t399jfvv1/skrytka
  • osobiście: Starostwo Powiatowe w Gostyninie, ul. Dmowskiego 13, 09-500 Gostynin.

Bliższe informacje pod numerem telefonu 539 522 155. Osoba udzielająca nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadcząca nieodpłatne poradnictwo obywatelskie po otrzymaniu ww. dokumentów i danych kontaktowych osoby uprawnionej, porozumiewa się z nią
w umówionym terminie.

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

1) poinformowanie osoby fizycznej, zwanej dalej „osobą uprawnioną”, o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo administracyjnym lub
2) wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego, lub
3) sporządzenie projektu pisma w sprawach, o których mowa w pkt 1 i 2, z wyłączeniem  pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo administracyjnym, lub
4) nieodpłatną mediację, lub
5) sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz wsparcia w samodzielnym rozwiązywaniu problemu, w tym, w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady
z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje również nieodpłatną mediację. 

Nieodpłatna mediacja obejmuje:
1) poinformowanie osoby uprawnionej o możliwościach skorzystania z polubownych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji oraz korzyści z tego wynikających;
2) przygotowanie projektu umowy o mediację lub wniosku o przeprowadzenie mediacji;
3) przygotowanie projektu wniosku o przeprowadzenie postępowania mediacyjnego w sprawie karnej;
4) przeprowadzenie mediacji;
5) udzielenie pomocy w sporządzeniu do sądu wniosku o zatwierdzenie ugody zawartej przed mediatorem.

Nieodpłatna mediacja  nie obejmuje spraw, w których:

1) sąd lub inny organ wydały postanowienie o skierowanie sprawy do mediacji lub postępowania mediacyjnego;

2) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że w relacji stron występuje przemoc.

Nieodpłatną  mediację prowadzi mediator.

Osoba udzielająca nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadcząca nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dokumentuje każdy przypadek udzielenia porady w karcie pomocy (część A), przy czym pozycje zawierające informacje dotyczące osoby uprawnionej wypełniane są przy jej udziale, to jest: wiek, płeć, wykształcenie, dochód, źródło dochodu
w gospodarstwie domowym i liczba członków w gospodarstwie domowym oraz miejsce zamieszkania. Karty pomocy i oświadczenia przechowywane są w sposób uniemożlwiający powiązanie ich ze sobą (dane zawarte w karcie A są anonimowe, nie ma możliwości powiązania ich z osobą, która je przekazała).

          Możliwość i forma przekazywania opinii (część B karty pomocy) przez osoby uprawnione o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym nieodpłatnym  poradnictwie obywatelskim:

Osoby uprawnione po uzyskaniu porady prawnej mogą dobrowolnie wypełnić ankietę
(tj. część B karty pomocy) obejmującą opinię o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym poradnictwie obywatelskim w danym punkcie na terenie powiatu gostynińskiego.

Ankietę należy złożyć:

  • bezpośrednio po udzielonej pomocy do urny znajdującej się w poczekalni  danego punktu, w którym udzielana była porada prawna lub
  • w późniejszym terminie przesłanie listownie wraz ze wskazaniem numeru punktu oraz nazwiska i imienia osoby udzielającej porady prawnej, w którym uzyskała pomoc na adres: Starostwo Powiatowe w Gostyninie, Wydział Organizacyjny, ul. Dmowskiego 13, 09-500 Gostynin lub w formie elektronicznej na adres: org@gostynin.powiat.pl, ePUAP adres: 2t399jfvv1/skrytka.

W przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii albo wprowadzenia stanu nadzwyczajnego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może odbywać się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość oraz poza lokalem punktu. Decyzję o rodzaju i formie wprowadzanych ograniczeń w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu gostynińskiego podejmuje Starosta Gostyniński, uwzględniając konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obywateli, zawiadamiając o tych ograniczeniach, w drodze ogłoszenia, na stronie Powiatu, a także przez wywieszenie ogłoszenia na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Gostyninie przy ul. Dmowskiego 13 oraz w Punktach.

                                                                                     Starosta Gostyniński
                                                                               /-/ Arkadiusz Boruszewski

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

O powszechności depresji i jej zagrożeniach napisano już wiele, choć nadal jest to choroba bagatelizowana przez wielu. Dzisiaj, 23 lutego, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.

Depresja to nie chwilowe obniżenie nastroju. To długotrwałe, mające konsekwencje dla całego organizmu zaburzenie psychiczne, wymagające, jak każda choroba, odpowiedniego leczenia. Cztery lata temu w Polsce na depresję chorowało (według danych Institute for Health Metrics and Evaluation) milion osób, rok później zaś ok. 1,28 miliona osób zrealizowało receptę na leki przeciwdepresyjne zrefundowane przez NFZ. Ponadto z raportu Komisji Europejskiej wynika, że 46% Polaków w wieku 65 lat i starszych w 2019 roku przejawiało zachowania przypominające depresję. Zauważalna   jest   tendencja   wzrostowa   zachorowań   na   depresję.
Dodajmy: zdiagnozowanych zachorowań.

A przecież o zaburzenia depresyjne nieciężko, zwłaszcza że przyszło nam żyć w nowej, trudnej sytuacji epidemicznej. Co zrobić, gdy dostrzeżemy u siebie albo w najbliższych jej pierwsze objawy? Do kogo zgłosić się po pomoc?

  • 22 484 88 01 – numer Antydepresyjnego Telefonu Zaufania, gdzie dodzwonić się można do psychologów 
    (pon.-wt. 15:00-20:00; śr. 10:00-15:00; czw. 16:00-21:00; pt. 10:00-15:00)  
    i psychiatrów (pt. 15:00-20:00);

  • 22 594 91 00 – numer Antydepresyjnego Telefonu Forum Przeciw Depresji
    (śr.-czw. 17:00-19:00);

  • 116 111 – numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
    (dostępny 24 godzin na dobę);

  • 116 123 – numer Kryzysowego Telefonu Zaufania
    (codziennie w godzinach 14:00-22:00);

  • 22 635 09 54 – numer Telefonu Zaufania dla Osób Starszych
    (pon., śr., pt. 17:00-20:00).

 Depresji nie wolno bagatelizować, ani się jej wstydzić!

  • Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

Kampania informacyjna "Zaszczep pupila, to tylko chwila!"

Wścieklizna jest  jedną z najdłużej znanych i najgroźniejszych chorób odzwierzęcych.  Wirus wścieklizny przenosi się głównie poprzez kontakt śliny zakażonego zwierzęcia z uszkodzoną skórą lub błoną śluzową (pogryzienie). Wścieklizna jest chorobą śmiertelną, która wg danych WHO rokrocznie powoduje zgon około 60 tysięcy osób, głównie w Azji i Afryce.

Zabezpieczeniem przed zachorowaniem psa jest jego szczepienie!

W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie, podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów.

Ochronne szczepienia psów przeciw wściekliźnie można wykonać w większości zakładów leczniczych dla zwierząt na terenie woj. mazowieckiego. Regularne szczepienie zwierzęcia chroni je przed zakażeniem wirusem wywołującym chorobę.

Regularne szczepienie psa chroni także przed ewentualną chorobą otaczających go ludzi. Brak szczepienia psa na wściekliznę jest równoznaczne z narażaniem nas i naszych pupili na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Do tej pory nie został odkryty lek na wściekliznę! W przypadku wścieklizny najważniejsza jest profilaktyka. Jeśli więc chcesz ochronić swego pupila przed dramatycznymi skutkami kontaktu z chorym zwierzęciem, wykonuj regularnie, każdego roku, profilaktyczne szczepienie przeciw wściekliźnie, i ciesz się zdrowiem swego ulubieńca!!

  • Plakat promujący akcję

Zasady bezpieczeństwa przedłużone do 14 marca

W Polsce w ostatnim czasie odnotowujemy wzrost zakażeń COVID-19. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. nowych przypadków dziennie. Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach oraz liczba zleconych testów. W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja epidemiczna jest szczególnie trudna, dlatego od 27 lutego zaostrzamy zasady bezpieczeństwa w tym regionie. Zamykamy hotele, galerie handlowe, placówki kulturalne, a klasy I-III szkoły podstawowej powrócą do nauki zdalnej. W pozostałych województwach przedłużamy dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 14 marca. Ze względu na niepokojącą sytuację epidemiczną u naszych sąsiadów, od 27 lutego wszystkie osoby wracające z Czech i Słowacji zostaną skierowane na kwarantannę. Tempo narastania trzeciej fali lub jej zatrzymanie zależy od naszego zachowania. Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, wprowadzamy zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą maseczki, które najlepiej chronią nas przed zarażeniem.

Liczba i dynamika zakażeń rośnie – musimy reagować

Dane na temat liczby zakażeń wskazują znaczący dzienny przyrost zachorowań. Raport należy również zestawić z wynikami z poprzedniego tygodnia. Dziś odnotowaliśmy ponad 12 tys. nowych zachorowań. Dokładnie tydzień temu liczba ta wynosiła 8,7 tys. Mamy dynamiczny wzrost zakażeń z dnia na dzień oraz w stosunku do poprzedniego tygodnia – to prawie 3,5 tys. przypadków więcej niż tydzień temu. Widzimy wzrost przypadków brytyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce. W kraju pojawił się również pierwszy przypadek mutacji południowoafrykańskiej.

Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach:

  • 13 477 zajętych łóżek – 52%
  • 1 321 zajętych respiratorów – 51%

Powrót obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim od 27 lutego

Sytuacja epidemiczna w województwie warmińsko-mazurskim jest szczególnie trudna. 1/3 wyników testów wykonywanych w województwie daje pozytywny wynik, dlatego zaostrzamy zasady bezpieczeństwa w tym regionie. Od 27 lutego zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe.

Ze względów bezpieczeństwa, podjęliśmy również decyzję o powrocie uczniów klas I-III do nauczania zdalnego. Bieżące dane wskazują wysoki odsetek zakażonych pracowników przedszkoli i żłobków – 7%, a także wysoką liczbę uczniów na nauczaniu zdalnym w tym regionie – 6.69%.

Zakaz używania przyłbic i chust od 27 lutego – najlepiej chronią nas maseczki

Najważniejsze decyzje dotyczące pandemii podejmujemy wspólnie z naszymi specjalistami z zakresu zdrowia publicznego, profesorami, wirusologami, epidemiologami. Rada Medyczna  przygotowała zalecenia, który sposób zakrywania ust i nosa najlepiej chronią nas przed zakażeniem.

Zgodnie z rekomendacjami wprowadzamy zakaz noszenia przyłbic, szalików, chust itp. Nie spełniają one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki.

Kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji od 27 lutego – wyjątek dla zaszczepionych i osób z negatywnym wynikiem testu

Sytuacja epidemiczna u naszych sąsiadów jest niepokojąca, dlatego wszystkie osoby, wracające z Czech i Słowacji, zostaną skierowane na kwarantannę. Dotyczy to również osób, które przekraczają granicę samochodem. Wyjątek stanowią osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 lub osoby posiadające negatywny wynik testu. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.

Obowiązujące zasady do 14 marca

  • Zakrywanie ust i nosa jedynie maseczką – od 27 lutego

Od 1 marca do 14 marca:

  • Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  • Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
  • Stoki otwarte.
  • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  • Siłownie dalej zamknięte.
  • Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.


Wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie, gdzie ze względu na trudną sytuację epidemiczną zaostrzamy zasady bezpieczeństwa od 27 lutego. Uczniowie klas I-III wrócą do nauki zdalnej, zamknięte zostaną:

  • hotele,
  • galerie handlowe - z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii
  • kina, teatry, muzea, galerie sztuki
  • baseny i korty tenisowe.

Bądź bezpieczny – stosuj zasadę DDMA+W

Skuteczna walka z koronawirusem to przede wszystkim przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa - DDMA+W, czyli:

  • Dystans
  • Dezynfekcja
  • Maseczka
  • Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
  • Wietrzenie

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych.

Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.  Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

źródło: gov.pl

  • Zasady bezpieczeństwa przedłużone do 14 marca

Konkurs plastyczny „PISANKA 2021”

Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Jakie będą w tym roku… trudno przewidzieć, ale nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku z tym Miejskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież do lat 16 do udziału w konkursie „PISANKA 2021".

Pisanki można wykonać w różnych technikach, dlatego gorąco zachęcamy do szukania nowych oryginalnych sposobów tworzenia pisanek.

Uwaga!!! prace należy wykonać, SFOTOGRAFOWAĆ i przesłać do 22 marca 2021 r. wyłącznie na adres e-mail:  
animacja@mck-gostynin.pl wpisując w temacie „PISANKA 2021”.

Szczegółowe informacje odnośnie konkursu uzyskacie na stronie Miejskiego Centrum Kultury w linku poniżej:
http://www.mck-gostynin.pl/pisanka-2021/?fbclid=IwAR050ORB1Iitsot0w9DYjxCy7L3d4Yu8GgAru9vkUhwcKSR0T88Li-1Chtk


W razie wątpliwości i pytań zachęcamy do kontaktu z Panią Anną Buraczyńską, e-mail: anna.buraczynska@mck-gostynin.pl.

Powodzenia!

  • Konkurs plastyczny „PISANKA 2021”

Wsparcie dla branży gastronomicznej i fundacji Animal G(h)ost przegłosowane - zmiany w budżecie

Dzisiaj, 25 lutego 2021 roku, od godziny 10:00 w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego miały miejsce obrady kolejnej sesji Rady Miejskiej.

Oprócz radnych miasta udział wzięli m.in. prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Gostyninie Konrad Wilkanowicz, który informował zebranych o realizacji zadań statutowych w 2020 roku, a także o przyszłych inwestycjach, m.in. o istniejącym projekcie budowy trzech bloków mieszkalnych obok Pływalni Miejskiej. Przewiduje on, że pierwszy blok powstanie już w 2023 roku, natomiast cała inwestycja zakończona zostanie w 2026 roku.

W sali kolumnowej gościł także dyrektor MOSiRu i MOSWiZu Wiesław Adamski. W jego obecności odbyło się głosowanie nad uchwałą zakładającą zlikwidowanie zakładu budżetowego MOSiR, jednostki budżetowej MOSWiZ i utworzenie nowej wspólnej jednostki noszącej nazwę MOSiRu. Głosami większości radnych (13 głosów za, 0 przeciw, 1 wstrzymał się) doszło innymi słowy do połączenia tych dwóch jednostek.

Ważną uchwałę, przede wszystkim dla przedsiębiorców, podjęto (13 głosów za, 0 przeciw, 1 wstrzymał się) w obecności naczelniczki Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia, pani Magdaleny Świderskiej. Zadecydowano bowiem o zwolnieniu przedsiębiorców sprzedających w swoich lokalach alkohol do spożycia na miejscu z drugiej i trzeciej raty, których termin mija odpowiednio 31 maja i 30 września, opłaty za koncesję oraz o zwrocie powstałej w ten sposób nadpłaty w przypadku wpłacenia do 31 stycznia, tj. terminu płatności pierwszej raty, kwoty wyższej niż przewidywano za tę ratę. Jeśli więc ktoś wniósł w zeszłym miesiącu opłatę za cały rok, zwraca się tej osobie 2/3 tej kwoty. Propozycję uzasadniono trudną sytuacją epidemiczną, zamknięciem lokali gastronomicznych dla klientów chcących skorzystać z oferty "na miejscu" i nieuniknionymi stratami finansowymi z tym związanymi. Przewiduje się, że objętych pomocą zostanie 12 gostynińskich przedsiębiorców.

Głosowano również nad drobnymi korektami w uchwale budżetowej na 2021 rok. Doceniając pracę gostynińskiej fundacji Animal G(h)ost i dostrzegając rosnące koszty jej efektywnej działalności, podjęto decyzję o przekazaniu fundacji dodatkowych 4500 złotych. Pieniądze te stanowić będą uzupełnienie kwoty, jaką otrzymuje fundacja z "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gostynina".

  • XXX Sesji Rady Miejskiej
  • XXX Sesji Rady Miejskiej
  • XXX Sesji Rady Miejskiej
  • XXX Sesji Rady Miejskiej
  • XXX Sesji Rady Miejskiej

Dzisiejsza wizyta krwiobusu odwołana

Informujemy, że zaplanowany na dziś przyjazd mobilnego punktu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie dojdzie do skutku z powodu awarii.
Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem krwiobus przyjeżdża na Rynek naszego miasta w każdy w ostatni piątek miesiąca. Kolejna możliwość oddania krwi na miejscu przewidziana jest na 26 marca br.

Zachęcamy do honorowego oddawania krwi!
  • Oddaj krew

Koncert na „Dzień Kobiet”

Filia biblioteczna nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie serdecznie zaprasza na koncert życzeń z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 7 marca. Początek koncertu przewidziany jest na godzinę 17:00, a wystąpi przed Państwem znany gostynińskiej publiczności Krzysztof Bigaj w akompaniamencie Mateusza Zastawnego.

 

Zachęcamy do zamawiania dedykacji. Można to uczynić do 5 marca:

- osobiście w budynku filii na ul. Płockiej 2A,

- telefonicznie pod numerem 516 029 781,

- mailowo, pisząc na adres biblioteka.gostynin@filia2.hub.pl


Koncert odbędzie się w formie zdalnej na stronie www.facebook.com/mbpgostynin.

 

Zapraszamy do udziału w zabawie!

  • Plakat promujący koncert

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie informuje, iż w związku z wdrażaniem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogramu 2020, wydawane są skierowania do odbioru artykułów żywnościowych uprawnionym mieszkańcom Gostynina.

Do otrzymania skierowania uprawnione są osoby i rodziny, których dochód (objaśnienie dochodu stanowi załącznik do informacji) nie przekracza:

– 1542,20 zł   dla osób prowadzących samodzielne gospodarstwo domowe,

– 1161,60  zł  na osobę  w rodzinie.

W związku z powyższym prosimy osoby i rodziny, które chcą skorzystać z nieodpłatnej pomocy żywnościowej, o kontakt telefoniczny lub osobisty z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie ul. Parkowa 22.

Kontakt telefoniczny:
sekretariat 24 2351360
pracownicy socjalni: 24 2351364 (65,66,67).

Objaśnienie:
Kwoty kryterium dochodowego wynoszą: 1 542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1 161,60 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Za dochód netto uważa się sumę miesięcznych przychodów pomniejszoną o:
– miesięczne obciążenie podatkiem dochodowym od osób fizycznych;
– składki na ubezpieczenie zdrowotne określone w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ubezpieczenia społeczne określone w odrębnych przepisach;
– kwotę alimentów świadczonych na rzecz innych osób.

Na dochód określony w przepisach ustawy o pomocy społecznej składają się przychody wszystkich członków rodziny, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, uzyskane w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku, a w przypadku utraty w tym miesiącu dochodu – z miesiąca, w którym wniosek został złożony.

Do dochodu wlicza się m.in.
– wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia i o dzieło,
– wynagrodzenie za pracę dorywczą,
– świadczenia rodzinne i pielęgnacyjne, z wyłączeniem świadczeń jednorazowych,
– renty,
– emerytury,
– alimenty,
– odliczane (przez pracodawcę) od wynagrodzeń obciążenia komornicze z tytułu postępowań administracyjnych, spłata rat pożyczki czy ubezpieczenia,
– zasiłki dla bezrobotnych,
– dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej,
– dochody z gospodarstwa rolnego,
– świadczenia z pomocy społecznej (zasiłki stałe i okresowe),
– dochody z majątku rodziny (czynsze najmu i dzierżawy),
– dodatek mieszkaniowy,
– dodatek energetyczny.

Do dochodu nie wlicza się: 
– 
świadczenie wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Dz.U. z 2018 r. poz. 2134, z późn. zm.), oraz dodatku wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2018 r. poz. 998, późn. zm.),
– świadczenia pieniężnego, o którym mowa w art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. z 2018 r. poz. 1272, z późn. zm.),
– jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego,  
– zasiłku celowego,  
– pomocy materialnej mającej charakter socjalny albo motywacyjny, przyznawanej na podstawie przepisów o systemie oświaty (stypendium szkolne),
– wartości świadczenia w naturze,  
– świadczenia przysługującego osobie bezrobotnej na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych,
– świadczenia pieniężnego i  pomocy pieniężnej, o której mowa w ustawie z dnia 20 marca 2015r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 690), 
– dochodu z powierzchni użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego. W przypadku prowadzenia gospodarstwa rolnego przyjmuje się że z 1 ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 308 zł.

  • Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

Od marca ORLIKI wznawiają działalność

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie informuje, że od dnia 01.03.2021r.(poniedziałek) po przerwie zimowej udostępnione zostaną, codziennie w niżej podanych godzinach, kompleksy boisk „Orlik”:

- przy ul. Bema 23 (SP 3)   w godz.15.00-21.00

- przy ul. Ozdowskiego 2 (SP 1)  w godz.15.00-21.00

- przy ul. Sportowej 1 (Stadion MOSiR) w godz.15.00-21.00

 

NA BOISKACH „ORLIK” OBOWIĄZUJE :

  • PRZESTRZEGANIE REGULAMINU OBIEKTU,
  • HARMONOGRAMU ZAJĘĆ,
  • ORAZ ZASAD REŻIMU SANITARNEGO W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ COViD-19.

Zapraszamy do korzystania z tej formy aktywnego wypoczynku!   

 

UWAGA!  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie przypomina korzystającym z boisk „Orlik”, że nadal obowiązują pewne ograniczenia w  funkcjonowaniu kompleksu boisk wielofunkcyjnych „ORLIK”.

Podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, organizator wydarzenia sportowego lub zajęć sportowych (w przypadku zajęć poza obiektem sportowym oraz niezwiązanych z wydarzeniem sportowym)

  1. weryfikuje liczbę osób uczestniczących w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym, korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego,
  2. dezynfekuje szatnie i węzły sanitarne,
  3. zapewnia osobom uczestniczącym w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym lub korzystającym z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,
  4. dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,
  5. zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami zajęć sportowych, wydarzeń sportowychlub korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego lub w inny sposób ogranicza kontakt pomiędzy tymi osobami.

Podczas aktywności sportowej nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust oraz zachowania 2 metrowego dystansu społecznego, ponieważ ze względu na specyfikę sportu nie jest to obiektywnie możliwe. Zaleca się jednak jak najmniejszy kontakt i jego utrzymywanie (nawet w sporcie), tak często jak tylko jest to możliwe w przypadku danej dyscypliny sportu.             

Osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu  sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe.

Na podstawie przepisów prawa obowiązuje przestrzeganie zasad higieny i kontrolowana liczba osób korzystających z boiska sportowego, aby zatrzymać rozpowszechnianie się epidemii na podstawie Ustawy  z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń  i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. 2019 poz. 1239 i 1495 oraz 2020 poz. 284, 322, 374 i 567) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020/750)                                                                                                 

W związku z obowiązującym europejskim rozporządzeniem dotyczącym ochrony danych osobowych – RODO, Administrator Danych zbiera dane osób korzystających z Boisk Wielofunkcyjnych ORLIK przy ul. Bema 23, ul. Ozdowskiego 2,  ul. Sportowa 1 w Gostyninie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa osób fizycznych.                                                                                                

Dodatkowe informacje można uzyskać w Sekretariacie MOSiR.

  • ORLIK
  • ORLIK
  • ORLIK

81. rocznica zamordowania mieszkańców Gostynina i okolic

28 lutego przy mogile w lesie Kraśnica odbyła się symboliczna uroczystość upamiętniająca rocznicę pomordowania mieszkańców Gostynina i okolic.

Na początku 1940 roku, kontynuując działania polegające na eksterminacji miejscowej inteligencji, hitlerowcy w Kraśnicy zamordowali około 40 mieszkańców ziemi gostynińskiej i kutnowskiej. Powodem miał być rzekomy udział w partyzantce i pomoc partyzantom. Teraz na miejscu pochówku znajduje się krzyż z tablicą informacyjną.

  • 81. rocznica zamordowania mieszkańców Gostynina i okolic
  • 81. rocznica zamordowania mieszkańców Gostynina i okolic
  • 81. rocznica zamordowania mieszkańców Gostynina i okolic
  • 81. rocznica zamordowania mieszkańców Gostynina i okolic
  • 81. rocznica zamordowania mieszkańców Gostynina i okolic
  • 81. rocznica zamordowania mieszkańców Gostynina i okolic

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Gostynin uczcił pamięć żołnierzy niezłomnych, składając znicze i wieńce pod tablicą poświęconą ppor. Henrykowi Jóźwiakowi, ps. "Groźny".

Pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji, na którym znajduje się wspomniana tablica, zebrało się kilkoro przedstawicieli naszego miasta – pani wiceburmistrz Halina Fijałkowska, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, zastępca wójta gminy Paweł Goliszek, a także dyrektor GCKiTW w Białem Cezary Szymczak. Obecny był również komendant Zbigniew Włodkowski oraz delegacja Nadleśnictwa Gostynin z nadleśniczym Jackiem Liziniewiczem na czele.

Złożenie kwiatów nastąpiło punktualnie o dziesiątej. Mimo pogodnego nastroju zgromadzonych panowała atmosfera zadumy nad przeszłością naszego miasta i historią ludzi z nim związanych.

 "Groźny", bo taki nosił pseudonim, po II wojnie światowej wspólnie z Władysławem Dubielakiem ps. "Myśliwy" organizował Ruch Oporu Armii Krajowej na terenie naszego powiatu, a także prowadził działalność wywiadowczą w strukturach MO i UB. Udało mu się zresztą awansować na komendanta posterunku MO w Dobrzykowie (w latach 1945-46). W czasie nieudanej akcji odbicia uwięzionych żołnierzy ROAKu, 1 grudnia 1946 roku, w walce z grupą operacyjną UB pod Golonką koło Gąbina poniósł śmierć.

  • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
  • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
  • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
  • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Trampkarze Mazura znów najlepsi w turnieju halowym

W sobotę, 27 lutego 2021 r. zespół Mazura Gostynin rocznik 2007/mł. prowadzony przez Piotra Dutkiewicza wziął udział w turnieju piłki nożnej START WINTER CUP dla rocznika 2007, rozegranym w hali sportowej w Maszewie Dużym.

Tak jak przed tygodniem w Staroźrebach, nasz zespół ponownie okazał się najlepszy, nie dając szans rywalom i wygrywając wszystkie pięć pojedynków. W turnieju wzięło udział sześć zespołów, grano systemem każdy z każdym. Nagrodę indywidualną dla króla strzelców turnieju otrzymał zawodnik Mazura Dubielak Adam natomiast Nosalski Mikołaj otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika zespołu.

 

Wyniki gier Mazura Gostynin:

START PROBOSZCZEWICE II – MAZUR GOSTYNIN 1:3

Dubielak Adam x2

Jasiakiewicz Szymon

AMATOR MASZEWO – MAZUR GOSTYNIN 0:1

Nosalski Mikołaj

AS PROGRES PŁOŃSK – MAZUR GOSTYNIN 0:2

Fafiński Dawid

Dubielak Adam

START PROBOSZCZEWICE I – MAZUR GOSTYNIN 0:8

Paweł Gałecki

Fafiński Dawid

Dubielak Adam x2

Jasiński Mikolaj

Nosalski Mikołaj

Jasiakiewicz Szymon

GKS STRZGOWO – MAZUR GOSTYNIN 1:5

Dubielak Adam x4

Nosalski Mikołaj


Tabela końcowa:

  1. MAZUR GOSTYNIN
  2. AMATOR MASZEWO
  3. GKS STRZEGOWO
  4. AS PROGRES PŁOŃSK
  5. START PROBOSZCZEWICE II
  6. START PROBOSZCZEWICE I

 

Nagrody indywidualne:

Król strzelców – DUBIELAK ADAM ( MAZUR GOSTYNIN) – 9 BRAMEK

Najlepszy bramkarz – FRANCISZEK KUBIŃSKI (GKS STRZEGOWO)

Najlepszy zawodnik – JAKUB KOSOWSKI (AMATOR MASZEWO)

Najlepszy zawodnik drużyny – NOSALSKI MIKOŁAJ

 

Zespół Mazura Gostynin reprezentowali :

Fafiński Dawid, Gałecki Paweł, Jaros Szymon, Jasiakiewicz Szymon, Jasiński Mikołaj, Browarski Gaspar, Kowalski Sebastian, Misztal Oliwier, Dubielak Adam, Nosalski Mikołaj, Zywert Szymon

Trener: Dutkiewicz Piotr

  • Trampkarze Mazura znów najlepsi w turnieju halowym
  • Trampkarze Mazura znów najlepsi w turnieju halowym
  • Trampkarze Mazura znów najlepsi w turnieju halowym
  • Trampkarze Mazura znów najlepsi w turnieju halowym
  • Trampkarze Mazura znów najlepsi w turnieju halowym

Podsumowanie miesiąca przez Burmistrza Miasta Gostynina

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania Burmistrza Miasta Gostynina podsumowującego istotne wydarzenia, jakie miały miejsce w lutym br.

Omówione zostały tematy związane z szczepieniem na Covid-19 na terenie powiatu i miasta (dane na dzień 26.02), pomocą dla gostynińskich przedsiębiorców oraz fundacji Animal G(h)ost, rozstrzygnięciem konkursu na sport, a także przedstawiona została informacja dotycząca programów proekologicznych, z których możecie Państwo skorzystać.

Projekt „Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością”

Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutację do projektu "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością" w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaczniemy od cyklu spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym, którzy wyznaczą dalszą ścieżkę udziału w projekcie w zależności od Twoich predyspozycji: zdobycie uprawnień zawodowych, ukończenie kursów i szkoleń specjalizacyjnych lub odbycie trzymiesięcznego stażu zawodowego. Przewidziane są również warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy, wsparcie pośrednika pracy i coacha.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Osoby spełniające łącznie poniższe warunki:

  • Studenci ostatniego roku studiów lub absolwenci, osoby realizujące naukę w szkole wyższej na ostatnim roku lub posiadające tytuł zawodowy/stopień naukowy wydany nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu;
  • Osoby z orzeczeniem niepełnosprawności;
  • Osoby zamieszkałe na terenie woj. mazowieckiego, śląskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego;
  • Osoby pozostające bez zatrudnienia (należy rozumieć przez to osobę bezrobotną lub poszukującą pracy, która nie wykonuje żadnej pracy zarobkowej, zarejestrowaną lub niezarejestrowaną w Urzędzie Pracy);
  • Nie biorące udziału w innych projektach finansowanych ze środków PFRON.

 

Co oferujemy w ramach projektu?

  • Wsparcie psychologa (3 godz.) i doradcy zawodowego (5 godz.) w zakresie aktywizacji zawodowej;
  • Wsparcie pośrednika pracy (30 godz.) i coacha (10 godz.);
  • Sfinansowanie kursu/szkolenia zawodowego (max 120 godz.);
  • Trzymiesięczne staże zawodowe wraz ze stypendium stażowym.

Oferowane wsparcie będzie uzależnione od indywidualnie opracowanej ścieżki zawodowej.

Ze względu na sytuację epidemiczną wsparcie będzie udzielane zdalnie.

Jakie dokumenty musisz złożyć?

  • Wypełnione dokumenty rekrutacyjne (formularz, deklaracja uczestnictwa wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych);
  • Orzeczenie o niepełnosprawności;
  • Dyplom ukończenia studiów wyższych lub zaświadczenie ze szkoły wyższej o realizowaniu nauki na ostatnim roku.

 

REKRUTACJA PROWADZONA JEST W TRYBIE CIĄGŁYM DO WYCZERPANIA MIEJSC!

Więcej informacji odnośnie projektu możesz uzyskać, kontaktując się z naszym biurem. Fundacja Znajdź Pomoc

al. Rzeczypospolitej 2/U-2, 02-972 Warszawa, Polska
e- mail: absolwent@znajdzpomoc.pl
tel: 577 912 888 lub 22 299 29 28

Udział w projekcie pozwoli Ci na podniesienie kompetencji oraz pomoże w zdobyciu kwalifikacji zawodowych i ułatwi znalezienie pracy.

Liczba miejsc jest ograniczona - zadzwoń do nas już dziś!

Regulamin projektu i dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie

https://znajdzpomoc.pl/inne-projekty/absolwent/

  • Projekt „Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością”

Pozytywne skutki modernizacji oświetlenia

W lutym zeszłego roku zakończono montaż nowych opraw, w czerwcu zaś uruchomiono cały system. Dziś wiemy już, co modernizacja oświetlenia znaczy dla budżetu miasta.

Oznacza ona przede wszystkim oszczędności. W roku 2019, kiedy działał jeszcze stary system oświetlenia ulicznego, koszty zakupu energii i dystrybucji wynosiły 635 031,68 zł. Rok później koszty te spadły do poziomu 340 599,84 zł, co oznacza spadek aż o 46 % i zatrzymanie w budżecie miasta dodatkowych 294 431,84 złotych.

Przypomnijmy: Gmina Miasta Gostynina w lipcu 2019 roku podpisała umowę pożyczki z NFOŚiGW w Warszawie w ramach programu priorytetowego nr 3.3 "Ochrona atmosfery 3.3 SOWA – oświetlenie zewnętrzne". Zaplanowano wówczas montaż 1644 punktów świetlnych, w tym montaż 1483 sztuk nowoczesnych opraw LED, a także wymianę istniejących źródeł światła na zamienniki LED. Wszystkie one od czerwca po dziś dzień działają i przynoszą miastu wymierne korzyści.

  • oświetlenie

1 kwietnia zacznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Czym jest spis?

Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spisy powszechne obejmują całą populację ludności i mieszkań (w przypadku narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań) lub gospodarstw rolnych (w przypadku powszechnego spisu rolnego). Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spisy powszechne są dla państwa jedynym źródłem danych.

Uzyskane podczas spisu powszechnego dane indywidualne są opracowywane i przedstawiane w postaci agregatów danych o różnych przekrojach i na różnych poziomach podziału terytorialnego i administracyjnego kraju. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.

Powszechny spis ludności powinien spełniać trzy warunki: powszechności (obejmować całą ludność), jednoczesności (musi być przeprowadzony w określonym czasie), imienności (każda osoba ma zostać spisana z imienia i nazwiska). Dodatkowo w Polsce stosuje się zasady periodyczności (spisy odbywają się wg zaleceń ONZ co 10 lat) oraz bezpośredniości (odpowiedzi na pytania spisowe udziela bezpośrednio osoba spisywana, w wyjątkowych sytuacjach jej najbliżsi domownicy).

Dane spisowe służą do konstruowania operatów losowania dla reprezentacyjnych badań społecznych, dlatego też tak ważne jest posiadanie przez GUS aktualnego operatu (wykazu mieszkań i budynków), będącego podstawą do losowania prób do badań przeprowadzanych w okresach między spisowych. Dodatkowo, prowadzone przez statystykę publiczną coroczne badania bilansowe weryfikowane są wynikami spisów.


Jak można się spisać?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. będzie realizowany następującymi metodami

  • obowiązkowo:
    • metodą samospisu internetowego (CAWI)
  • uzupełniająco:
    • metodą wywiadu telefonicznego (CATI)
    • metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI)

Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy będzie obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym nasi rachmistrze – bezpośrednio i telefonicznie.


Metody przeprowadzenia spisu

- Samospis internetowy (CAWI)

Samospis internetowy odbywa się, jak każdy spis powszechny, w wyznaczonym terminie. Respondenci na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS. Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Aby uzyskać dostęp do danych, osoba spisująca się używa unikalnego hasła. Aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki.

- Spis realizowany przez rachmistrza telefonicznie lub bezpośrednio

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy, zostaną spisani jedną z dwóch innych metod:

  • wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym (CATI)
  • wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym (CAPI)

Obie metody, wywiad telefoniczny i bezpośredni, polegają na zebraniu danych od osób fizycznych objętych spisem powszechnym. Wobec każdego respondenta jest dobierana i stosowana jedna, odpowiednia dla niego metoda. Bardzo ważne jest przy tym bezpieczeństwo danych.

Wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo jest realizowany przez rachmistrza spisowego.

Wywiad bezpośredni przeprowadza rachmistrz spisowy. Rejestruje on odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym, które jest wyposażone w oprogramowanie do przeprowadzenia spisu.


Masz jeszcze jakieś pytania? Specjalnie dla Państwa od 15 marca GUS uruchomi dedykowaną infolinię spisową: 22 279 99 99

źródło: https://spis.gov.pl/

  • 1 kwietnia zacznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Kierowcy uwaga na gęstą mgłę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w przesłanym ostrzeżeniu meteorologicznym prognozuje wystąpienie w nocy i nad ranem gęstej mgły, lokalnie marznącej, w zasięgu której widzialność może wynosić miejscami do 100 m.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF - wnioski od 11 marca

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, od czwartku 11 marca 2021 r. mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020.

O pomoc w ramach działania „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli szkody spowodowane przez co najmniej jedną z następujących klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna. Ponadto o wsparcie mogą wnioskować rolnicy, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał, w drodze decyzji, zabicie świń lub zniszczenie zwłok świń w celu zwalczania ASF.

Wsparcie jest dostępne dla tych, którzy ponieśli straty w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy lub w co najmniej jednym z dwóch lat poprzednich.

Wysokość strat w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich czy rybach uprawniająca do starania się o pomoc musi wynieść co najmniej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej oraz straty te muszą dotyczyć składnika gospodarstwa, którego odtworzenie wymaga poniesienia kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Wysokość poniesionych strat, jakie powstały w gospodarstwie, określa komisja powołana przez wojewodę.

Natomiast w przypadku wystąpienia ognisk afrykańskiego pomoru świń o pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał zabicie świń lub zniszczenie ich zwłok w celu zwalczania ASF, a w dniu wydania tej decyzji zwierzęta te stanowiły co najmniej 30 proc. świń będących w posiadaniu tego gospodarza.

Maksymalna kwota wsparcia, jaką może otrzymać rolnik w całym okresie realizacji PROW 2014-2020, wynosi 300 tys. zł, z tym że nie może przekroczyć ona poziomu 80 proc. kosztów kwalifikowanych.

W przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych dotacja może być przyznana na inwestycje odtwarzające zniszczone składniki gospodarstwa, np. na  odtworzenie plantacji wieloletnich, sadów, odbudowę zniszczonych budynków czy zakup nowych maszyn lub urządzeń rolniczych. Z kolei rolnik, którego gospodarstwo zostało poszkodowane przez ASF, rekompensatę może otrzymać na inwestycje niezwiązane z produkcją świń.

Wnioski do 31 grudnia 2021 r. przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Dokumenty można również złożyć za pośrednictwem biur powiatowych działających na terenie właściwego oddziału regionalnego.

Więcej informacji: www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii - tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

  • Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Osobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie.

Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne.

Co daje Ci konto w banku

  • Możesz otrzymywać na nie świadczenia z ZUS. Nie musisz więc czekać co miesiąc na listonosza. Twoje konto w banku jest chronione hasłem, więc Twoje pieniądze są tam bezpieczne.
  • Wypłacisz swoje pieniądze (całość świadczenia lub część) w najbliższym bankomacie albo w banku. Możesz również robić przelewy przez internet. Jest bezpieczniej, gdy nie trzymasz gotówki w domu.
  • Nie potrzebujesz nosić ze sobą gotówki, bo w sklepie możesz zapłacić kartą. W ten sposób zmniejszasz ryzyko, że ktoś ukradnie Ci pieniądze.
  • Zapłacisz rachunki i zrobisz zakupy przez internet. Nie musisz więc wychodzić z domu, żeby załatwić codzienne sprawy.
  • Możesz łatwo sprawdzać w banku, ile pieniędzy już wydałeś i na co, ile Ci jeszcze zostało. Z pomocą banku możesz również oszczędzać i inwestować swoje pieniądze.

Z kontem w banku jesteś bezpieczny

  • Jeśli korzystasz z rachunku bankowego, chronisz swoje zdrowie w czasie pandemii. Wiele spraw możesz załatwić bez wychodzenia z domu – unikniesz osobistego kontaktu z innymi ludźmi, np. podczas odbierania świadczenia lub robienia zakupów. Możesz płacić kartą, więc zmniejszasz ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami, które są na pieniądzach.
  • Jeśli trzymasz swoje pieniądze na koncie bankowym, a nie w domu, nie narażasz się na oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Jeżeli nie nosisz przy sobie gotówki, nie musisz obawiać się kieszonkowców w komunikacji miejskiej.

Jak założysz konto bankowe

Zapytaj w najbliższym banku o „podstawowy rachunek bankowy”. Tę usługę proponuje już wiele banków. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego banki proponują taki rodzaj konta, możesz obejrzeć film w internecie „Bankowość dla każdego: Odc. 2 - Bankowość dla Seniorów” (link do strony zewnętrznej).

Jak zmienisz sposób wypłaty świadczeń w ZUS   

Jeśli chcesz, abyśmy wpłacali Twoje świadczenie na Twoje konto bankowe, zgłoś nam to we wniosku o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce.

Możesz to zrobić na dwa sposoby.

W naszej placówce. Pomożemy Ci wypełnić wniosek EZP (wniosek o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce).  Możesz go wypełnić w domu i złożyć go w najbliższej naszej placówce lub wysłać pocztą.

Przez internet. Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

O czym musisz pamiętać, gdy korzystasz z konta bankowego przez internet

  • Hasło do konta bankowego przechowuj w bezpiecznym miejscu i nikomu go nie pokazuj.
  • Gdy robisz zakupy albo załatwiasz jakąś sprawę przez internet, bardzo uważaj, jakie swoje dane osobowe podajesz i komu.
  • Nigdy nie klikaj w nieznane linki i nie otwieraj wiadomości od nieznanych nadawców. Mogą one zawierać niebezpieczne oprogramowanie (np. wirusy).
  • Zainstaluj program antywirusowy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputer, tablet), albo poproś o to kogoś bliskiego.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.                                                                                                                            

źródło informacji: www.zus.pl

  • Grafika kampanii

E-BUDOWNICTWO, czyli przyspieszenie procesu budowlanego

Zachęcamy do zapoznania się z nowym portalem Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Za pośrednictwem rządowego serwisu e-budownictwo dostępnego na stronie e-budownictwo.gunb.gov.pl istnieje możliwość wypełnienia i przesłania do konkretnych urzędów wniosków związanych z procesem budowlanym. Cyfryzacja procesu budowlanego, której jednym z ważnych składowych jest opracowanie wspomnianego portalu, to krok w stronę przyspieszenia i ujednolicenia tego procesu. U założeń programu cyfryzacji leży zamiar skrócenia go o kilka do kilkunastu miesięcy.

Każdy krok na stronie jest odpowiednio opisany, a przesłanie wniosku nic nie kosztuje – wszystko odbywa się w sposób zdalny. Są trzy kroki składania wniosku:

1) wybór i wypełnienie odpowiedniego wniosku
2) logowanie do ePUAP
3) podpisanie i przesłanie wniosku do właściwego urzędu.

Możliwość składania elektronicznych formularzy jest podzielona na etapy. W tej chwili można:
- złożyć wniosek o pozwolenie na rozbiórkę,
- zgłosić roboty budowlane (niewymagające dołączenia projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego),
- zgłosić rozbiórkę,
- złożyć wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę,
- złożyć wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych, o której mowa w art. 51 ust. 4 Prawa budowlanego,
- złożyć wniosek o przeniesienie praw i obowiązków wynikających ze zgłoszenia, wobec którego organ nie wniósł sprzeciwu,
- zawiadomić o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych,
- złożyć wniosek o wydanie decyzji o niezbędności wejścia do sąsiedniego budynku, lokalu lub na teren sąsiedniej nieruchomości,
- zgłosić zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części,
- złożyć wniosek o wydanie decyzji o wyłączeniu stosowania niektórych obowiązków kierownika budowy, o których mowa w art. 45a ust. 1 Prawa budowlanego,
- złożyć wniosek o legalizację,
- złożyć wniosek o sporządzenie planu miejscowego lub o zmianę planu miejscowego,
- złożyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Dodatkowe formularze objęte nowelizacją Prawa budowlanego, w tym w szczególności wniosek o pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym w formie elektronicznej, będzie można złożyć do organu w sposób elektroniczny od lipca 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z sekcją "Pytania i odpowiedzi" dostępnej na stronie e-budownictwa.  W razie pytań, na które nie znajdują Państwo odpowiedzi, zachęcamy do napisania na adres e-budownictwo@gunb.gov.pl.

  • E-BUDOWNICTWO, czyli przyspieszenie procesu budowlanego

Uwaga na oblodzenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dot. oblodzenia.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

 

Obwieszczenie dot. wydania decyzji ustalającej lokalizację inwestycji

gYvtVzzJ7cI51vFVcPex0ZBomIiJz0C0XtaNoee9flAAAAAElFTkSuQmCC

Gostynin, 2021.03.05.

IGP.  6730.35.2020

 

O B W I E S Z C Z E N I E

BURMISTRZA MIASTA GOSTYNINA

Na podstawie art. 50 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 293 ze zm.) i art. 49a w zw. z art. 49 § 1 i 2  ustawy z dnia  14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 256 ze zm.) zawiadamiam, że w związku z wnioskiem Pana Tomasza Reszkowskiego działającego jako pełnomocnik Gminy Miasta Gostynina z dnia 15.12.2020 r.) dotyczącym wydania decyzji ustalającej lokalizację inwestycji celu publicznego dla budowy urządzeń wodnych tj.:

- budowa rowu z zastawką i przepustem wraz z wylotem do rzeki Skrwy Lewej i przebudową skarpy oraz dojściem (utwardzeniem) i niezbędną infrastrukturą, w ramach wykonania odpływu regulowanego z jeziora Sejmikowego i Zamkowego,

- budowa rowu łączącego jezioro Zamkowe i Sejmikowe wraz z zastawką, kładką (przejściem), dojściem (utwardzeniem) i niezbędną infrastrukturą,

oraz przebudowa odcinka drogi gminnej - ul. Ziemowita w zakresie przebudowy istniejącego rowu oraz demontażu istniejącej i wykonania nowej zastawki wraz z niezbędną infrastrukturą na działkach o nr ew. 2506, 1100, 3187/1, 53/19, 53/13, 53/1,

na podstawie art. 10 kpa zawiadamia się strony postępowania o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań przed wydaniem decyzji przez organ, w terminie 7 dni od dnia opublikowania niniejszego obwieszczenia.

Jednocześnie zawiadamia się o przedłużeniu terminu załatwienia sprawy do dnia 30 marca 2021 r.

Niniejsze obwieszczenie podane zostało do publicznej wiadomości dnia 05.03.2021 r.

Tego dnia zamieszczono je również w Biuletynie Informacji Publicznej.

                                                                                        Oryginał podpisał :

    Burmistrz Miasta Gostynina

                                                                                                   mgr Paweł Kalinowski

 

 

 

 

 

Uwaga na oblodzenia

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dla powiatu gostynińskiego dziś w nocy (7.03) do jutra nad ranem zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -6°C do -3°C, temperatura minimalna przy gruncie od -7°C do -4°C.
Prosimy o zachowanie ostrożności.

ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat

Z nastaniem przedwiośnia rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

Jak groźny jest pożar łąk, można było przekonać się wiosną ubiegłego roku, kiedy płonęły tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, a akcja gaśnicza trwała kilkanaście dni. Mimo że od wielu lat ARiMR, Straż Pożarna i inne instytucje przestrzegają przed wypalaniem traw, co roku znajdują się osoby, które lekceważąc te apele, za nic mają stwarzanie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt i niszczenie środowiska naturalnego.

Pozytywne skutki wypalania traw to mit

Wbrew obiegowej opinii wypalanie nie powoduje bujniejszego odrostu traw. Nie poprawia też jakości gleby. Co więcej, w znacznym stopniu obniża wartość plonów. Po przejściu pożaru gleba staje się jałowa i potrzebuje nawet kilku lat, aby powrócić do stanu sprzed kataklizmu.

Pożar jest tragiczny w skutkach dla całego ekosystemu – zniszczona zostaje nie tylko warstwa życiodajnej próchnicy, giną również zwierzęta. Podpalanie traw bywa często przyczyną pożarów lasów i zabudowań gospodarczych, w których życie tracą także ludzie.

Surowe kary – grzywna a nawet więzienie

Zakaz wypalania traw określony został w Ustawie o ochronie przyrody oraz w Ustawie o lasach, a Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę nagany, aresztu lub grzywny, której wysokość może wynieść od 5 tys. do 20 tys. zł. Co więcej, jeśli w wyniku podpalenia trawy dojdzie do pożaru, który sprowadzi zagrożenie utraty zdrowia lub życia wielu osób albo zniszczenia mienia wielkich rozmiarów, wtedy sprawca – zgodnie z zapisami Kodeksu karnego – podlega karze pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wypalanie traw to też ryzyko utraty dopłat

Oprócz wspomnianych sankcji wypalającemu grożą również dotkliwe kary, które nakładać może Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zakaz wypalania gruntów rolnych jest jednym z warunków, których rolnicy zobligowani są przestrzegać, aby móc ubiegać się o płatności bezpośrednie oraz płatności obszarowe w ramach PROW 2014-2020. W przypadku jego złamania ARiMR może nałożyć na rolnika karę finansową zmniejszającą wszystkie otrzymywane przez niego płatności o 3 proc. W zależności od stopnia winy, może zostać ona obniżona do 1 proc. bądź zwiększona do 5 proc. Jeszcze wyższe sankcje przewidziane są dla tych, którzy świadomie wypalają grunty rolne – muszą oni liczyć się z obniżeniem płatności nawet o 25 proc. Agencja może również pozbawić rolnika całej kwoty płatności bezpośrednich za dany rok, jeśli stwierdzone zostanie uporczywe wypalanie przez niego traw.

  • ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat

SEGREGUJMY PAPIER!

Segregacja odpadów jest ważna. Pozwala to zaoszczędzić cenne surowce naszej planety i ograniczyć jej nadmierną eksploatację. Jeśli chodzi o papier, to do produkcji jednej tony papieru potrzeba około 17 drzew. W mikroskali to niewiele, ale warto pamiętać, że w 2019 roku światowa produkcja papieru wynosiła 89,5 miliona ton[1], co w przyjętym przeliczniku oznacza wycięcie ponad półtora miliarda drzew. Z drugiej strony – z jednego drzewa produkuje się niecałe 59 kilogramów papieru. Zamiast drzewa, możemy zastosować zużyty papier. Statystycznie jeden mieszkaniec Polski dwa lata temu zużywał 143 kilogramy tego surowca rocznie[2], czyli ponad dwa i pół razy więcej niż wynosi średnie światowe zużycie. Gdyby cały ten zużyty papier trafiał do recyklingu, pozwoliłoby to nie tylko obniżyć produkcję CO2, wynikającej z procesu powstawania papieru od ścinki drzewa do produktu końcowego, ale i zachować kształt środowiska naturalnego w niezmienionej formie. Marnotrawstwo surowców i energii, gdy w miejsce wycięcia nowych drzew możliwe jest przetworzenie tego, co już wyprodukowane, nie powinno wchodzić w grę. W ostatecznym rozrachunku chodzi przecież o nasze zdrowie.

Na podstawie rozporządzenia ministra środowiska z dnia 29 grudnia 2016 roku przyjęło się, że pojemniki na papier są koloru niebieskiego.

Co należy wrzucać do niebieskiego pojemnika na papier?

- opakowania z papieru, karton, tekturę (także falistą)

- katalogi, ulotki, prospekty

- gazety i czasopisma

- papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki

- zeszyty i książki

- papier pakowy

- torby i worki papierowe

Ważne, żeby znajdujący się w niebieskim pojemniku papier był suchy, czysty i niezatłuszczony. W przeciwnym razie całemu zebranemu materiałowi grozi zmarnowanie (np. zalany olejem kawałek papieru może zamoczyć sąsiednie). Warto z tego powodu przygotowywać i sortować śmieci już w domu, żeby nie mieć wątpliwości co do stanu wyrzucanego materiału.

Czego nie należy do niego wrzucać?

- ręczników papierowych i zużytych chusteczek higienicznych -> pojemnik na odpady zmieszane

- papieru lakierowanego i powleczonego folią -> pojemnik na odpady zmieszane

- papieru zatłuszczonego lub mocno zabrudzonego, papierowych kubków -> pojemnik na odpady zmieszane

- kartonów po mleku i napojach, kubków po jogurtach -> pojemnik na tworzywa sztuczne

- papierowych worków po nawozach, cemencie i innych materiałach budowlanych -> pojemnik na odpady zmieszane

- tapet -> pojemnik na odpady zmieszane

- pieluch jednorazowych i innych materiałów higienicznych -> pojemnik na odpady zmieszane

- zatłuszczonych jednorazowych opakowań z papieru i naczyń jednorazowych -> pojemnik na odpady zmieszane

- ubrań -> kontenery na ubrania lub inne punkty zbiórki ubrań albo pojemnik na odpady zmieszane

- paragonów -> pojemnik na odpady zmieszane

Wszystkie wyżej wymienione, mimo że zawierają w swoim składzie papier, to albo zostały zabrudzone do tego stopnia, że grożą zniszczeniu całej "frakcji" odpadów papierowych (pieluchy, paragony), albo stanowią elementy wielomateriałowe przeznaczone na wysypisko (np. papierowe kubki), albo z racji swego składu są objęte innym procesem recyklingu (kartony po mleku).

Papier papierowi nierówny - Pamiętając o tym, łatwo w skuteczny sposób włączyć się w proces segregowania śmieci i tym samym przyczynić się do poprawy jakości środowiska, w jakim przyszło nam żyć.

[1]https://www.rynekpapierniczy.pl/artykul/produkcja-papieru-i-tektury-w-roku-2019-wstepne-dane-2278

[2]https://brandsit.pl/cyfryzacja-zuzycie-papieru-w-polsce-niemal-3-krotnie-wyzsze-od-swiatowej-sredniej/

  • SEGREGUJMY PAPIER!
  • SEGREGUJMY PAPIER!
  • SEGREGUJMY PAPIER!

GOSTYNIŃSKA SZKÓŁKA ŻEGLARSKA - zaprasza na zajęcia

Masz dużo wolnego czasu? Szukasz przygody? Aktywności? Możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu? A może kontaktu z naturą? Może wszystko na raz?
Świetnie! Mamy wspaniałą wiadomość i propozycję 

Klub Żeglarski HALS działający pod patronatem Burmistrza Miasta Gostynina zaprasza dzieci z Gostynina i okolic do udziału w projekcie pt. „Gostynińska Szkółka Żeglarska”.
Wiek uczestników : 8-10 lat.

Start zajęć: po 20 marca 2021r.
Miejsce zajęć: Gostynin
Jachty: międzynarodowa łódka klasy Optimist.

Więcej informacji oraz ZAPISY
tel: 692-269-120, 609-110-412

mail: klub.hals@gmail.com

http://www.hals.org.pl/szkolka-zeglarska-hals.html

 

  • GOSTYNIŃSKA SZKÓŁKA ŻEGLARSKA - zaprasza na zajęcia

SEGREGUJMY SZKŁO!

Recykling szkła polega na tworzeniu ze szklanych śmieci stłuczki, wykorzystywanej później jako surowiec do produkcji opakowań. Nie ma obaw co do czystości wytworzonych z niej elementów – w trakcie sortowania i rozdrabniania szkła, ale i przy ponownym trafieniu do huty, surowiec jest pozbawiany wszelkich zanieczyszczeń.

Szkło, w przeciwieństwie do plastiku czy papieru, można przetwarzać praktycznie nieskończoną ilość razy. Ponowne wykorzystanie jednej szklanej butelki to oszczędność energii równej 4 godzinom pracy 100-watowej żarówki. Pamiętać należy również, że do produkcji szkła wykorzystywany jest piasek, soda, mączka wapienna i różne tlenki metali mające wpływ na jego właściwości – zastąpienie ich przy produkcji naczyń szkłem pochodzącym z recyklingu pozwala oszczędzić surowce naturalne.

"Rozporządzenie Ministra Środowiska z 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów" rozróżnia "szkło bezbarwne", które należy umieszczać w białych zbiornikach, oraz "szkło kolorowe" z zielonymi pojemnikami. W przypadku braku tego rozróżnienia, gdy występuje tylko jeden zbiornik na szkło, powinien on być koloru zielonego.

Co należy wyrzucać do pojemników na szkło?

- szklane butelki po napojach i żywności

- szklane słoiki (bez nakrętek)

- szklane opakowania po kosmetykach

 

Czego nie należy wyrzucać?

- ceramiki, doniczek, porcelany

- szkła okularowego, żaroodpornego i hartowanego

- zniczy z zawartością wosku albo okopconych

- żarówek, świetlówek i reflektorów

- szklanych opakowań po lekach, rozpuszczalnikach i olejach silnikowych

- luster, szyb okiennych

- szklanek, kieliszków

- termometrów rtęciowych

- potłuczonych butelek, słoików, opakowań etc.

Wymienione powyżej śmieci powinny znaleźć się w pojemniku na odpady zmieszane. Wynika to z wykorzystania innych materiałów do produkcji, a co za tym idzie innych właściwości szkła nienadającego się w tym przypadku do recyklingu. W przypadku potłuczonych luster i termometrów - najlepiej je dostarczyć bezpośrednio do PSZOKu. Inaczej sprawa wygląda z żarówkami. Sklepy budowlane często prowadzą punkt zbiórki zużytych żarówek – warto rozejrzeć się za najbliższym.

Statystyczny mieszkaniec Polski nieprawidłowo wyrzuca do pojemników na odpady zmieszane aż 56 szklanych opakowań rocznie. Przekłada się to na tylko 30% wyrzuconych szklanych opakowań, które są ponownie przetapiane. Warto zmienić ten stan rzeczy.

  • SEGREGUJMY SZKŁO!
  • SEGREGUJMY SZKŁO!
  • SEGREGUJMY SZKŁO!

OGŁOSZENIE - drugi przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego w Gorzewie

  • OGŁOSZENIE - drugi przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego w Gorzewie

ZUS poszerza formy wsparcia dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za luty 2021 r. Będą też mogli skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie trzykrotnie. „Poszerzamy formy wsparcia dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa” - informuje prof. Gertruda Uścińska, Prezes ZUS.

Najnowsze zmiany wynikają z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wsparcia przedsiębiorców poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19. Nowe przepisy weszły w życie 28 lutego 2021 roku.

"Po zmianie przepisów, przedsiębiorcy z określonych branż mogą wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., albo za luty 2021 r." - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. "Tym samym kolejny raz poszerzamy formy wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa" - dodaje profesor.

Prawo do pomocy otrzymali przedsiębiorcy z niemal 50 różnych branż. Zakres i forma wsparcia zależy od rodzaju przeważającej działalności gospodarczej. O umorzenie składek za luty oraz świadczenie postojowe (maksymalnie trzy razy) będą mogli wystąpić między innymi przedsiębiorcy z branży fitness, gastronomicznej, turystycznej, obiekty noclegowe, uzdrowiska, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją lub dystrybucją filmów i muzyki i fizjoterapeuci. Ze zwolnienia ze składek za grudzień i styczeń skorzystają również taksówkarze i prowadzący usługi wspomagające transport.

Nowe rozporządzenie przesunęło o miesiąc termin złożenia wniosku, czyli wniosek RDZ-B7 można złożyć najpóźniej do 30 kwietnia 2021 r. Zmienił się również termin na przekazanie dokumentów rozliczeniowych za wnioskowany okres. Przedsiębiorca musi to zrobić do 31 marca 2021 r., chyba że jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów.

W myśl nowego rozporządzenia przedsiębiorcy z określonych branż mogą otrzymać świadczenie postojowe jednokrotnie, dwukrotnie albo trzykrotnie, przy czym uwzględnia się świadczenia już pobrane na podstawie rozporządzenia, które obowiązywało do 27 lutego 2021 r. Wniosek o to świadczenie przedsiębiorcy mogą złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.

Co ważne, wnioski o wsparcie z Tarczy antykryzysowej 7.0. złożone do 27 lutego włącznie (przed dniem wejścia w życie nowego rozporządzenia) ZUS będzie rozpatrywał na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 19 stycznia 2021 r. Jednak przedsiębiorców, którzy występują o zwolnienie z opłacania składek będzie obowiązywał nowy termin przesyłania deklaracji rozliczeniowych lub imiennych raportów miesięcznych – do 31.03.21

Źródło informacji: www.zus.pl

  • Logo ZUS

Informacja dot. wykazu niezabudowanej nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Informacja

            Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami  (t. j.: Dz. U. z 2020 r., poz. 1990) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 04 marca 2020 roku na okres 21 dni, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina – umgostynin.bip.org.pl został wywieszony wykaz dotyczący:

  • przeznaczenia do sprzedaży niezabudowanej nieruchomości oznaczonej nr ewidencyjnym działki 5814 położonej przy ul. Kochanowskiego.

Burmistrz Miasta Gostynina   

mgr Paweł Witold Kalinowski 

Gostynin, 04 marca 2021 r. 

Od 15 marca Mazowsze dołączy do regionów z zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa

Sytuacja epidemiczna w kraju jest dynamiczna. Kolejny rekord zakażeń zobowiązuje nas do podjęcia odpowiedzialnych decyzji. Zdrowie i życie obywateli oraz wydolna służba zdrowia są naszym priorytetem. Dane wskazują, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych rośnie w innych regionach Polski. Dlatego podjęliśmy decyzję o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa w województwie mazowieckim i lubuskim od najbliższego poniedziałku, czyli 15 marca. W ubiegłym tygodniu podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zaostrzonych zasada na Warmii i Mazurach. Na Pomorzu, zgodnie z planem, zasady zaczną obowiązywać od 13 marca. Okres zaostrzenia obostrzeń, we wszystkich tych województwach, potrwa do niedzieli 28 marca. W pozostałych regionach Polski przedłużamy dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 28 marca. Musimy ograniczyć mobilność społeczną, by zminimalizować ryzyko nowych zakażeń.

Aktualne dane – liczba i dynamika zakażeń rośnie

Od wielu dni mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń. Widzimy wzrost przypadków brytyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce – stanowi 38,5 proc. wszystkich zakażeń. Z danych wynika, że ostatniej doby odnotowano 21 tys. zakażeń, wykonano ponad 73,3 tys. testów na koronawirusa.

Najgorzej – jeśli chodzi o średnią dzienną liczbę zachorowań na 100 tys. mieszkańców – sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim. W ciągu ostatnich tygodni zwiększa się obłożenie łóżek covidowych oraz zajętość respiratorów:

  • 18686 zajętych łóżek – 68%
  • 1929 zajętych respiratorów – 71%

Na oddziały trafia coraz więcej młodszych pacjentów, którzy często bagatelizuję objawy COVID-19. Wiek osób hospitalizowanych w szpitalach spada – średnia wieku obecnie wynosi około 62 lata.

Zaostrzamy zasady w województwach o najwyższej liczbie zachorowań

Decyzje w sprawie zaostrzenia obostrzeń podejmujemy wspólnie z naszymi specjalistami z zakresu zdrowia publicznego, profesorami, wirusologami, epidemiologami. Musimy podejmować odpowiedzialne decyzje, uwzględniając realia epidemiczne. Konieczne jest, abyśmy ograniczyli mobilność społeczną, która jest kluczowa w walce z COVID-19. Szczególnie ważne jest to w regionach, gdzie wskaźniki zachorowań są najwyższe: Warmia i Mazury, Pomorze, a także Mazowsze i Lubuskie.

Zaostrzone zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały w:

  • woj. warmińsko-mazurskim – przedłużone do 28 marca
  • woj. pomorskim – od 13 do 28 marca
  • woj. mazowieckim – od 15 do 28 marca
  • woj. lubuskim – od 15 do 28 marca

Jakie zasady obowiązują w tych województwach?

We wskazanych okresach będą obowiązywały poniższe ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna
  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • stoki narciarskie
  • kluby fitness i siłownie
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ważne! Od 15 marca, we wskazanych regionach, lekcje w klasach I-III będą funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie.

Uruchamiany kolejne szpitale rezerwowe w całej Polsce

Rząd już wcześniej przygotował właściwe zasoby na trzecią falę epidemii. W ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnych szpitali rezerwowych w całym kraju. Decyzja o tworzeniu miejsc rezerwowych, w listopadzie ubiegłego roku, była słuszna. Pacjenci, którzy potrzebują hospitalizacji w szpitalu, pod opieką medyków, mogą liczyć na pomoc.

Obecnie funkcjonują 22 szpitale, 13 jest w gotowości, by rozpocząć działalność, gdy będzie taka konieczność. W szpitalach rezerwowych jest łącznie ponad 6 tys. łóżek.

Do województwa mazowieckiego i lubuskiego trafi łącznie ponad 25 mln maseczek ochronnych

W ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o wyposażeniu mieszkańców województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego w maseczki ochronne. Każdy z mieszkańców mógł otrzymać 4 sztuki. Agencja Rezerw Strategicznych dostarczyła do wojewodów łącznie 15 mln maseczek – 9,3 mln dla regionu pomorskiego oraz 5,7 mln dla warmińsko-mazurskiego.

Tym razem maseczki ochronne trafią na Mazowsze – 21,6 mln i do Lubuskiego – 4 mln. Różnica w liczbie maseczek wynika z liczby osób zamieszkujących te regiony. W nadchodzących tygodniach – zależnie od sytuacji epidemicznej – będziemy dostarczać maseczki do kolejnych województw.

źródło: gov.pl

  • Od 15 marca Mazowsze dołączy do regionów z zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa

Obiekty sportowe zostają zamknięte - nowe obostrzenia dot. COVID-19

W imieniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych informujemy, że w związku z dużym nasileniem zakażeń pandemii Covid-19 w województwie mazowieckim decyzją Ministra Zdrowia z dnia 11.03.2021 r.

 od poniedziałku 15.03.2021 r. do niedzieli 28.03.2021 r. 

- zawieszona zostaje działalność pływalni miejskiej oraz boiska wielofunkcyjne i boiska „Orlik” (przy ul. Bema 23; Ozdowskiego 2; Sportowej 1);

- utrzymane zostaje zawieszenie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób i grup niezrzeszonych w związkach sportowych w Hali sportowej przy ul. Kutnowskiej 7 w Gostyninie;

- Zamknięte pozostają nadal siłownie i kluby fitness.


Przypominamy, że z boisk korzystać mogą tylko i wyłącznie zawodnicy zrzeszeni w Klubach sportowych posiadających  zaświadczenie wydane przez odpowiedni Polski Związek Sportowy

Przepraszamy za utrudnienia.

  • logo MOSIR

Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem

Obchodzimy dzisiaj 158. rocznicę potyczki powstańców styczniowych w Gaśnem. Z tej okazji odbyły się przy obelisku pamięci uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.

Uroczystość poprowadził dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem Cezary Szymczak, a zabrali głos: wójt gminy Edmund Zieliński, burmistrz miasta Paweł Kalinowski, gostyniński nadleśniczy Jacek Liziniewicz, a także szczególny gość, pochodzący z Kutna Sekretarz Stanu i wiceminister nauki i edukacji Tomasz Rzymkowski. Przemówienia przypominały o poprzedzającej bitwę pod Gaśnem potyczkę wojsk powstańczych pod dowództwem Józefa Łakińskiego w okolicach wsi Krzywie, opiewały bohaterstwo powstańców, podkreślały rolę ofiary złożonej z życia powstańców dla mieszkańców Gostynina i okolic, a także apelowały o nieustającą pamięć dla tamtych wydarzeń. "To na naszych barkach spoczywa obowiązek pokazywania chlubnych kart przeszłości młodemu pokoleniu i takie spotkania, jak to w Gaśnem, służy temu celowi jak najlepiej" – powiedział Paweł Kalinowski.

Po przemówieniu poszczególne delegacje i przedstawiciele władz miasta złożyły kwiaty i zapaliły przy pomniku znicze. Obchody zakończyły krótka wymiana zdań między zebranymi i życzenia wszystkiego, co dobre.

  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem
  • Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem

Dzień Kobiet z biblioteką

 „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” Pierre de Brantome

7 marca o godzinie 17.00 w Filii bibliotecznej nr 1 odbył się niezwykły koncert adresowany do wszystkich Pań. W niesamowitą podróż muzyczną zabrał nas Krzysztof Bigaj - piosenkarz, twórca muzyki i tekstów, a także konferansjer i malarz. Artysta ma na koncie wiele koncertów autorskich, zarówno o charakterze rozrywkowym, jak i poetyckim i lirycznym.

Karierę muzyczną rozpoczynał w dziecięcych i młodzieżowych grupach muzycznych i teatralnych w rodzinnym Libiążu. W czasie studiów polonistycznych łączył pasje teatralne z muzycznymi i malarskimi. Tak powstało kilka sztuk teatralnych („Tatusiu, czemuś mnie opuścił?”, „Zraniony Pasterz”, „Ziemia – planeta ludzi”, „Brat naszego Boga”, „Śmierć za życie”). W 2010 wydał solowy album „Timshel”. Płyta powstała z pomocą producenta i muzyka m.in. zespołu BRAThANKI – Adama Prucnala. Wystąpił też gościnnie na solowej płycie Hani Malaciny-Karpiel oraz folkowo-rockowego zespołu Pospolite Ruszenie.  W 2013 ukazała się jego płyta z poezją śpiewaną Karola Wojtyły, za którą odpowiadali Mateusz Walach i Arkadiusz Wiech. Gościnnie wystąpiły znakomite wokalistki: Marta Florek oraz Hania Malacina-Karpiel. Trzeci jego album wydany został pod tytułem „Wszystko Miłość”. W 2020 r. na rynek trafiło też wydawnictwo „Jestem”, na którym wybrzmiewają zarówno klasyczne gitary i fortepian, jak i muzyka elektroniczna.
Koncertuje nie tylko w Polsce, występował też w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Laureat złotego liścia retro, nagrody Ogólnopolskiego festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga. Podczas występów akompaniuje mu często Mateusz Zastawny.

I właśnie ten sprawdzony duet poprowadził nasz Koncert Życzeń z okazji Dnia Kobiet. Niebanalne prezenty w postaci imiennych dedykacji popłynęły do przedstawicielek płci pięknej. Wyjątkowa oprawa muzyczna sprawiła, że wszyscy poczuliśmy się w ten wieczór wyróżnieni. Usłyszeliśmy między innymi: „Jesteś szalona”, „Jej portret”, „Ona tańczy dla mnie”, „Chodź przytul przebacz”, „Baśka”, „Nie płacz Ewka”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Imię deszczu”, „Zabiorę Cię dziś na bal”, „Moja droga ja Cię kocham”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”, „Zawsze tam gdzie Ty”.
Koncert transmitowany on-line na Facebooku Biblioteki do odtworzenia również na You Tube. Dziękujemy artystom za wyjątkowy wieczór, a państwu za liczny udział.

źródło:Miejska Biblioteka Publiczna

  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece
  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece
  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece
  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece
  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece
  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece
  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece
  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece
  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece
  • Fotorelacja z Dnia Kobiet w Bibliotece

SEGREGUJ PLASTIKI I METALE!

Wielokrotnie przez media społecznościowe przewijały się zdjęcia ptaków uwięzionych w foliowych opakowaniach albo wnętrzności zwierząt wypełnione plastikiem. Na Oceanie Spokojnym dryfuje "Wielka Pacyficzna Plama Śmierci" o wielkości 1,6 miliona km2, pięciokrotnie większa od Polski, a składająca się prawie zupełnie z tworzyw sztucznych. Według szacunków Komisji Europejskiej ponad 80% odpadów w morzach to tworzywa sztuczne. Hasło "toniemy w plastiku" pada chyba chyba na każdej większej konferencji poświęconej ekologii i ochronie środowiska.

A przecież powszechny plastik i metal można wykorzystać w większości przypadków raz jeszcze. Aluminium jest przetwarzalne, podobnie jak szkło, praktycznie nieskończoną ilość razy. Recykling tworzyw sztucznych i metali jest niezwykle korzystny dla nas, naszych zasobów i środowiska, ale również dla gospodarki – recykling aluminium to nie tylko oszczędność wody, ropy naftowej i energii, ale i obniżenie emisji trujących gazów do atmosfery. Z przetworzonych materiałów powstanie odzież, meble ogrodowe czy opakowania metalowe.

 

Co należy wrzucać do żółtych pojemników na plastiki (tworzywa sztuczne) i metale?

- odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach,

- nakrętki, o ile nie zbieramy ich osobno w ramach akcji dobroczynnych,

- opakowania po chemii gospodarczej, kosmetykach (np. szamponach, proszkach, płynach do mycia naczyń itp.),

- plastikowe opakowania po produktach spożywczych,

- plastikowe torebki, worki, reklamówki i inne folie,

- plastikowe koszyczki po owocach i innych produktach,

- aluminiowe puszki po napojach, sokach,

- puszki z blachy stalowej po żywności (konserwy),

- złom żelazny i metale kolorowe,

- metalowe kapsle z butelek, zakrętki słoików i innych pojemników,

- folię aluminiową,

- kartoniki po mleku i napojach - wielomateriałowe odpady opakowaniowe,

- odpady z gumy, kauczuku itp.

Nie wszystkie rodzaju plastiku nadają się do recyklingu. W sprzedaży są dostępne np. opakowania zawierające bisfenol A (BPA), niebezpieczny dla zdrowia związek chemiczny, stosowany m.in. w produkcji opakowań żywności, zabawek czy jednorazowych sztućców. Jeśli na produkcie plastikowym widzimy oznaczenie z "siódemką", takie jak na załączonej infografice, pozbawione dodatkowego z rodzaju "BPA FREE" bądź PLA/CPLA, wyrzucamy go do odpadów zmieszanych.

 

Czego jeszcze nie należy wrzucać?

- strzykawek, wenflonów i innych artykułów medycznych,

- odpadów budowlanych i rozbiórkowych,

- nie opróżnionych opakowań po lekach i farbach, lakierach i olejach,

- zużytych baterii i akumulatorów,

- zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,

- innych odpadów komunalnych (w tym niebezpiecznych).

 

Produkty medyczne często można oddać do punktu zbiórki takich odpadów w aptece. Czasem można w sklepach spotkać się z pojemnikami na zużyte baterie. Stare bądź uszkodzone elektrośmieci nierzadko są zbierane przez sklepy oferujące sprzedaż podobnych produktów. Wszystkie one, zbierane selektywnie, nie powinny znaleźć się ani w pojemniku na tworzywa sztuczne, ani na zmieszane – powinny za to trafić do lokalnego PSZOKu.

  • SEGREGUJ PLASTIKI I METALE!
  • SEGREGUJ PLASTIKI I METALE!
  • SEGREGUJ PLASTIKI I METALE!
  • SEGREGUJ PLASTIKI I METALE!

Sukces uczennicy SP3 w konkursie polonistycznym

Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Hanna Kaczmarek z klasy 8 a uzyskała tytuł laureatki przedmiotowego konkursu polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych.

Warto wiedzieć, że uczestnicy konkursu mierzą się z trudnymi zadaniami; stoją przed nimi wysokie wymagania, znacznie wykraczające poza podstawę programową. Obowiązujący zakres merytoryczny konkursu polonistycznego na poszczególnych etapach dotyczy nie tylko dzieł literackich, ale również malarskich, muzyki i filmu.

Hania rewelacyjnie poradziła sobie ze wszystkimi zawiłościami, jakie można spotkać w naszej pięknej, choć trudnej polszczyźnie, na etapie szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W tym trzecim uzyskała odpowiednią liczbę punktów, by zasłużyć na prestiżowy tytuł laureatki.

Ten ogromny trud daje nie tylko satysfakcję, ale również wymierną nagrodę, jaką jest zwolnienie ucznia z egzaminu ósmoklasisty z odpowiedniego przedmiotu, w tym przypadku – języka polskiego. Hania już może się pochwalić stuprocentowym wynikiem, z czego jesteśmy niezwykle dumni.

Haniu, przyjmij płynące z głębi serca gratulacje od całej społeczności szkolnej i kierownictwa Urzędu Miasta. Życzymy Ci dalszych sukcesów. Brawo!

źródło:Marta Czarnecka

  • logo programu

Sprawdź o co zostaniesz zapytany w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pytań. Mamy nadzieję, że ta możliwość pozwoli każdemu w prosty sposób spisać się samodzielnie przez Internet i spełnić swój obowiązek.

Formularz do samospisu zaprojektowany został w taki sposób, aby przejście do kolejnego pytania zależało od odpowiedzi udzielonej na pytanie poprzednie. Tym samym nie należy utożsamiać liczby pytań w przedstawionym na stronie wykazie pytań z liczbą wszystkich pytań, na które dana osoba będzie udzielała odpowiedzi, ponieważ będzie to wynikało z indywidualnej sytuacji respondenta (np. wieku, jego historii migracyjnej, statusu na rynku pracy, bycia osobą z niepełnosprawnościami itp.). Jeżeli okres przebywania za granicą respondenta jest krótszy niż rok, wówczas wypełnia on kwestionariusz emigranta krótkookresowego, jeżeli wynosi rok lub dłużej – kwestionariusz emigranta długookresowego. W przypadku emigranta, o którym informacji udziela respondent dokonujący samospisu, mieszkający w Polsce, każde pytanie kwestionariusza osobowego zawiera dodatkową odpowiedź „nie mam żadnej wiedzy na ten temat”. W związku z powyższym w formularzu elektronicznym nie ma numeracji pytań.

WYKAZ PYTAŃ DO NARODOWEGO SPISU POWSZECHNEGO LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

- OSOBY PRZEBYWAJĄCE ZA GRANICĄ
- RELACJE RODZINNE
  • logo programu

SEGREGUJ BIOODPADY!

Aż 70% produkowanych przez gospodarstwa śmieci to bioodpady. Nie potrzeba dużo, żeby je produkować – wystarczy nie dojeść obiadu, zebrać obierki albo posprzątać w ogrodzie, by mieć możliwość "wytworzenia" bioodpadu. Stosunkowo łatwo jest się ich pozbyć, podobnie jak łatwo zapomnieć, że można z nich wyprodukować nawóz niezbędny roślinom albo biogaz, ekologiczne źródło energii. W Polsce marnuje się 9 milionów ton jedzenia rocznie – jeśli już nie możemy czegoś zjeść, wyrzućmy to w odpowiednie miejsce.

Przyjęło się wyrzucać odpady biodegradowalne do brązowych pojemników. Dobrym pomysłem jest również przydomowy kompostownik, o którym pisaliśmy już na stronie [link - https://gostynin.pl/603,ii-kwartal-2020?tresc=17874 ].

Co należy do nich wrzucać?
- gałęzie drzew i krzewów,
- liście, kwiaty i skoszoną trawę,
- trociny i korę drzew,
- popiół ze spalonego drewna,
- owoce, warzywa itp.,
- niezaimpregnowane drewno,
- resztki jedzenia.

Innymi słowy: wszystko to, co bez wątpienia jest organiczne i podlega rozkładowi.

Czego nie należy wrzucać?

- kości zwierząt, mięsa,
- włosów, sierści, piór,
- oleju jadalnego,
- drewna impregnowanego,
- płyt wiórowych i MDF,
- leków,
- zużytego żwirku dla kota, wyściółek z klatek,
- gum do żucia,
- odchodów zwierząt,
- popiołu z węgla kamiennego,
- innych odpadów komunalnych (w tym niebezpiecznych).

Wszystkie powyższe, oprócz płyt meblowych, powinny trafić do odpadów zmieszanych pod warunkiem, że nie mamy do czynienia z odpadami niebezpiecznymi. Wspomniane płyty, jako śmieci wielkogabarytowe, powinny znaleźć się w PSZOKu.

  • segreguj bioodpady
  • Naklejka_bio-1
  • segregacja_i_co_dalej_bio_mk-1

Obwieszczenie dot. wydania decyzji ustalającej lokalizację inwestycji

     Gostynin, 2021.03.18. 

IGP.  6733.35.2021

O B W I E S Z C Z E N I E 
BURMISTRZA MIASTA GOSTYNINA

Na podstawie art. 50 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 293 z późn. zm.) i art. 49a w zw. z art. 49 § 1 i 2  ustawy z dnia  14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 256 z późn. zm.) zawiadamiam, że w związku z wnioskiem Pana Tomasza Reszkowskiego działającego jako pełnomocnik Gminy Miasta Gostynina z dnia 15.12.2020 r. dotyczącym wydania decyzji ustalającej lokalizację inwestycji celu publicznego dla budowy urządzeń wodnych tj.:


- budowa rowu z zastawką i przepustem wraz z wylotem do rzeki Skrwy Lewej i przebudową skarpy oraz dojściem (utwardzeniem) i niezbędną infrastrukturą, w ramach wykonania odpływu regulowanego z jeziora Sejmikowego i Zamkowego,


- budowa rowu łączącego jezioro Zamkowe i Sejmikowe wraz z zastawką, kładką (przejściem), dojściem (utwardzeniem) i niezbędną infrastrukturą,


oraz przebudowa odcinka drogi gminnej - ul. Ziemowita w zakresie przebudowy istniejącego rowu oraz demontażu istniejącej i wykonania nowej zastawki wraz z niezbędną infrastrukturą na działkach o nr ew. 2506, 1100, 3187/1, 53/19, 53/13, 53/1, została wydana decyzja nr 2/2021 z dnia 16.03.2021 r. o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla w/w inwestycji, w związku z powyższym informuję, że od niniejszej decyzji stronom postępowania służy odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Płocku za pośrednictwem Burmistrza Miasta Gostynina w terminie 14 dni od dnia opublikowania niniejszego obwieszczenia.


Jednocześnie tut. Organ przypomina, że zgodnie z art. 49b Kodeksu postępowania administracyjnego: w przypadku zawiadomienia strony zgodnie z art. 49 § 1 lub art. 49a o decyzji lub postanowieniu, które podlega zaskarżeniu, na wniosek strony, organ, który wydał decyzję lub postanowienie, niezwłocznie, nie później niż w terminie trzech dni od dnia otrzymania wniosku, udostępnia stronie odpis decyzji lub postanowienia w sposób i formie określonych we wniosku, chyba że środki techniczne, którymi dysponuje organ, nie umożliwiają udostępnienia w taki sposób lub takiej formie. 


Jeżeli decyzja lub postanowienie, o których mowa w § 1, nie mogą być udostępnione stronie w sposób lub formie określonych we wniosku, organ powiadamia o tym stronę i wskazuje, w jaki sposób lub jakiej formie odpis decyzji lub postanowienia może być niezwłocznie udostępniony. 


Niniejsze obwieszczenie podane zostało do publicznej wiadomości dnia 18.03.2021 r. 
Tego dnia zamieszczono je również w Biuletynie Informacji Publicznej.

                                                                                                                Oryginał podpisał:
                                                                                            Burmistrz Miasta Gostynina
                                                                                              mgr Paweł Kalinowski

MOSiR ma nową stronę internetową

Uprzejmie informujemy o nowej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dotychczasowa strona, dostępna pod adresem https://mosirgostynin.futbolowo.pl/, została zastąpiona nową, dostępną tutaj: https://mosirgostynin.pl/ .

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

  • MOSiR ma nową stronę internetową

XXXI Sesja Rady Miejskiej - VIII kadencji

W  dniu 25 marca 2021 rokuo godzinie 10.00  w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego  odbędą się obrady XXXI  Sesji Rady Miejskiej - VIII kadencji

Porządek sesji;

  1. Otwarcie obrad.
  2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
  3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
  4. Infrastruktura techniczna w Gminie Miasta Gostynina:
  • informacja Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie Spółka z o.o. o realizacji zadań statutowych w roku 2020,
  • informacja Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gostyninie Spółka z o.o. o realizacji zadań statutowych w roku 2020,
  • informacja Prezesa Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta w Gostyninie Sp. z o.o. o realizacji zadań statutowych w roku 2020,
  • informacja Burmistrza Miasta o realizacji zadań z zakresu budowy i modernizacji dróg gminnych (ulice, drogi rowerowe, chodniki, parkingi) w roku 2020.
  1. Przyjęcie sprawozdania z realizacji „Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2020”.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Gostynina na rok 2021”.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Piece i Kominki” w Zdunach na działalność Burmistrza Miasta Gostynina.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych.
  5. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2021.
  6. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 215/XXVIII/2020 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2034.
  7. Przyjęcie protokołu z XXIX sesji Rady Miejskiej w Gostyninie.
  8. Sprawy różne.
  9. Zamknięcie obrad.

Przewodniczący Rady Miejskiej
Andrzej Hubert Reder

Uwaga na oblodzenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dot. oblodzenia.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, temperatura minimalna przy gruncie od -7°C do -5°C,

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Od 21 marca zmiana godzin pracy Punktów Diagnostyki Mobilnej COVID-19

Szanowni Państwo,

informujemy o aktualizacji godzin przyjmowania Pacjentów chcących wykonać testy na koronawirusa w Punktach Diagnostyki Mobilnej COVID-19 w Państwa miejscowości. Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji mieszkańcom, by mogli bez przeszkód korzystać z diagnostyki Covid-19.

Nowe godziny obowiązują od 21 marca:

Gostynin - ul. Sportowa 1:

poniedziałek: 12.00-20.00
wtorek: 12.00-20.00
środa: 8.00-16.00
czwartek: 8.00-16.00
piątek: 8.00-16.00
sobota: 8.00-16.00
niedziela: 8.00-16.00

Dokładny harmonogram (wraz z podziałem na NFZ i komercją) jest zawsze dostępny na stronie: https://www.cortenmedic.pl/pdm-covid-19/ oraz w punktach.  

  • pobieranie wymazu

MASECZKI DLA KAŻDEGO MIESZKAŃCA

Już jutro, tj. 20 marca, Urząd Miasta Gostynina rozpoczyna akcję rozdysponowania każdemu mieszkańcowi Gostynina czterech trójwarstwowych maseczek medycznych. Działania te wynikają z realizacji przez Ministerstwo Zdrowia programu wsparcia mieszkańców województw objętych zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa - 21,6 miliona maseczek przeznaczonych dla województwa mazowieckiego, z czego 70 000 trafiło do Gostynina, pochodzi z Agencji Rezerw Materiałowych.

Komplet maseczek zostanie dostarczony do skrzynek pocztowych, a w razie potrzeby bezpośrednio do domu. Liczba maseczek uzależniona jest od mieszkańców zameldowanych pod danym adresem, to znaczy, że gdy w danym lokalu zameldowane są stale 3 osoby, a czasowo 2, wówczas do tego lokalu zostanie dostarczonych 20 maseczek.

  • maseczki

Od 20 marca w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa

Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli, podjęto decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Dodatkowo rekomendowana jest praca zdalna wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

Aktualne dane – liczba i dynamika zakażeń rośnie, dlatego musimy reagować

W ostatnim czasie w Polsce nastąpił znaczący wzrost zakażeń COVID-19. Brytyjska mutacja koronawirusa odpowiada już za ponad 52 proc. zachorowań. Z danych wynika, że ostatniej doby odnotowano ponad 25 tys. zakażeń, przy prawie 85 tys. wykonanych testów na koronawirusa. Rośnie także liczba zmarłych w związku z COVID-19.

Najgorzej – jeśli chodzi o dzienną liczbę zachorowań – sytuacja wygląda w województwie mazowieckim (4142) i śląskim (4030), a także małopolskim (2050) i wielkopolskim (2034).

W ostatnim tygodniu liczba zakażeń zwiększyła się o 38 proc., a liczba zgonów o 24 proc. Przybyło także zajętych łóżek covidowych – wzrost o 17 proc. Obecnie w Polsce jest:

  • 21511 zajętych łóżek – 72 proc.;
  • 2193 zajętych respiratorów – 74 proc.;
  • 8444 wolne łóżka oraz 786 wolnych respiratorów.

Liczba wykonanych szczepień wyniosła ponad 4,6 mln, z czego 3 mln pierwszą dawką.

Zasady bezpieczeństwa we wszystkich województwach

Decyzje w sprawie obostrzeń podjęto wspólnie z ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, wirusologami i epidemiologami. Aby zmniejszyć tempo rozwoju COVID-19, trzeba ograniczyć mobilność społeczną, która jest kluczowa w walce z koronawirusem.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ważne! Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecamy także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

W Święta Wielkanocne, po pierwsze bezpieczeństwo

Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę.

Pamiętaj o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Jeśli masz telefon komórkowy, poproś bliskich o zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi Cię o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.

  • Gov.pl

Uwaga na oblodzenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, prognozuje dziś w nocy (21 marca), zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Temperatura minimalna przy gruncie około -7°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Mistrzowie Polski w kategorii seniorskiej poprowadzili trening wrotkarstwa szybkiego dla UKS Zwoleń-Team.

„Znani wrotkarze speed dla UKS Z-T” to akcja zainicjowana przez trenera Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zwoleń-Team”, Łukasza Flejszera. Projekt ten polega na zachęceniu do aktywności fizycznej dzieci, młodzież, dorosłych, którzy podczas pandemii nie są aktywni fizycznie z wielu powodów. Zaproszeni znani sportowcy mają na celu pokazać nastolatkom, że wysiłek fizyczny, zajęcia z wrotkarstwa mogą być przyjemne i sprawiać dużo radości. 

Pierwsza odsłona projektu odbyła się w 17 marca 2021 r. w hali MOSiR w Gostyninie. Zajęcia poprowadzone były z grupą średnio-zaawansowaną uprawiającą wrotkarstwo szybkie w UKS Zwoleń-Team. W projekcie wzięli udział wielokrotni torowi Mistrzowie Polski w kat. seniorskiej: Mateusz i Marek Kania reprezentujący Fundację Łyżwiarstwa i Sportów Wrotkarskich LEGIA WARSZAWA / POWERSLIDE POLSKA. 

Dwugodzinne zajęcia polegały nie tylko na rozmowach, ale i na wspólnych aktywnych ćwiczeniach: od rozgrzewki, po ćwiczenia na łyżworolkach. Po zajęciach odbyło się spotkanie podczas którego był czas na pytania i autografy. Zaproszeni Sportowcy otrzymali z rąk zawodników UKS Z-T pakiety - niespodzianki oraz statuetki. 

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród dzieci, młodzieży, dorosłych z terenu miasta i gminy Gostynin, dlatego trener UKS Z-T ma zamiar do końca 2021 roku poprowadzić zajęcia z cyklu „Znani wrotkarze Speed dla UKS Z-T”. 


Źródło: Łukasz Flejszer UKS Zwoleń-Team / www.zwolen-team.pl 
Zdjęcia: Marlena Hypszer UKS Zwoleń-Team 

 

  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team
  • UKS Zwoleń-Team

Sieć na kulturę w podregionie płockim

Szanowni Państwo,
informujemy, że Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Gostyninie bierze udział w projekcie
„Sieć na kulturę w podregionie płockim”.
Celem projektu jest:
-  podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
- rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
- wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). 
 
Więcej szczegółów dotyczących programu udziela Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina.
  • Sieć na kulturę w podregionie płockim

PROJEKT OPERACYJNY CYFROWA POLSKA

Na obszarze naszego miasta realizowany jest "Projekt Operacyjny Cyfrowa Polska", przewidujący rozbudowę infrastruktury światłowodowej na istniejącej infrastrukturze słupowej związanej z podwieszeniem kabla światłowodowego poniżej linii napięcia. Program ma na celu przede wszystkim walkę z wykluczeniem cyfrowym oraz udostępnienie i upowszechnienie dostępu do internetu o dużej przepustowości (min. 100 Mb/s). Projekt realizują firmy Foton Sp. z o.o. oraz Nexera Sp. z o.o., będąca beneficjentem wielu projektów rządowego Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Do województwa mazowieckiego zostało oddelegowanych dwóch pracowników tej firmy. Będą oni spotykać się z właścicielami i zarządcami nieruchomości na terenie naszego miasta celem podpisania nieodpłatnej umowy o dostęp do nieruchomości, umożliwiającej przeprowadzenie niezbędnych do realizacji projektu prac. Nie oznacza to, że właściciel nieruchomości automatycznie uzyska dostęp do usług telekomunikacyjnych – firma Nexera zajmuje się jedynie budową infrastruktury światłowodowej, z której w przyszłości korzystać będą operatorzy konkretnych sieci telekomunikacyjnych.

Zaznaczamy, że dostęp do nieruchomości będzie realizowany przez tę firmę wyłącznie na potrzeby instalacji telekomunikacyjnych linii światłowodowych oraz w przypadku konieczności usunięcia ich awarii. Właściciele udostępniający nieruchomość nie ponoszą żadnych kosztów w związku z zawieraną umową.

Prosimy o przychylne potraktowanie działań pracowników Nexera w naszym mieście. Osoby uprawnione do pozyskiwania zgód to Kamil Sadzik oraz Paweł Sobków. Panowie poosiadają identyfikatory oraz pełnomocnictwo związane z tym projektem. Ich praca pozwoli uzyskać mieszkańcom Gostynina szybkie, stabilne połączenie z Internetem. Zapraszamy do zapoznania się z załącznikami zawierającymi informacje o firmie Nexera i jej działaniach.

Skrócone godziny pracy PSZOK-u

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. 18 Stycznia 36, dnia 02.04.2021 r. (Wielki Piątek) czynny będzie w godzinach od 8.00-12.00 natomiast dnia 03.04.2021 r. (Wielka Sobota) będzie nieczynny.

Przypominamy, że odpady przyjmowane w PSZOK są bez dodatkowych opłat, w ramach miesięcznych stawek za odbiór i zagospodarowywanie odpadów. Musicie Państwo jedynie okazać się dokumentem potwierdzającym miejsce zamieszkania /zameldowania na terenie gminy miasta Gostynin.

Pamiętajmy o prawidłowym posegregowaniu frakcji, zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie Urzędu.

"Człowiek z pasją" - zapraszamy na spotkanie z pasjonatami, zawodnikami, medalistami MMA

Biblioteka dla dzieci i młodzieży zaprasza na drugi odcinek comiesięcznych spotkań "Człowiek z pasją", który odbędzie się 26 marca 2021 r. o godz. 20.00  na fb Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie https://www.facebook.com/mbpgostynin. Gośćmi programu będą: Krzysztof Osmałek - trener personalny, zawodnik MMA oraz Ola Pasikowska brązowa medalistka Mistrzostw Europy MMA.
  • Człowiek z pasją

Podpisano umowę na przebudowę sieci kanalizacji deszczowej ul. Bierzewickiej

W dniu dzisiejszym Burmistrz Paweł Kalinowski podpisał umowę z firmą HYDROPOL Sp. z o.o. na przebudowę sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Bierzewickiej w Gostyninie.

Wykonawca zobowiązany jest w terminie 14  tygodni od dnia zawarcia umowy przeprowadzić prace remontowe polegające m.in. na: montażu separatora lamelowego; montażu osadownika wirowego; montażu studni z kręgów żelbetowych; budowie odcinka kanalizacji deszczowej oraz oczyszczeniu ścieku odprowadzającego wodę na długości 30 metrów od wylotu kanalizacji.

Koszt inwestycji: 120.540,00 zł

  • Herb

Mistrz olimpijski Tomasz Majewski z wizytą u Burmistrza

Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą (Pekin 2008 i Londyn 2012), a także olimpijczyk z Aten (2004) i Rio de Janeiro (2016) Tomasz Majewski oraz płocki lekkoatleta, reprezentant Polski na mistrzostwach Europy w 1994 r. Sławomir Kąpiński, byli dzisiejszymi gośćmi Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego.

Podczas spotkania poruszane były tematy związane z promocją sportu w mieście. Burmistrz przedstawił swoim gościom plany dotyczące modernizacji stadionu miejskiego, a co za tym idzie możliwości rozwoju lekkiej atletyki wśród mieszkańców naszego miasta.

  • Mistrz olimpijski z wizytą u Burmistrza
  • Mistrz olimpijski z wizytą u Burmistrza
  • Mistrz olimpijski z wizytą u Burmistrza
  • Mistrz olimpijski z wizytą u Burmistrza
  • Mistrz olimpijski z wizytą u Burmistrza

I Ogólnopolskie Halowe zawody wrotkarskie o puchar Burmistrza Miasta Gostynina

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników imprez rolkowych na I Ogólnopolskie Halowe zawody wrotkarskie o puchar Burmistrza Miasta Gostynina, które odbędą się w dniu: 28 MARCA 2021 r. (niedziela)

* * *

PRZEWIDZIANO: 80 pakietów startowych (7cm medal, dyplom, woda, izotonic, gadżet-niespodzianka, słodycz i ponad 50 pucharów dla zwycięzców) !!!

* * *

OSTATECZNE ZAPISY DO 21 MARCA 2021 (niedziela)
telefonicznie: 609 319 002 (do ŁUKASZA FLEJSZERA)
fb Uks Zwoleń-Team
e-mail: flejszer@poczta.onet.pl

* * *

WPŁATA za pakiet: 30 ZŁ

NA KONTO: Uczniowski Klub Sportowy "Zwoleń-Team"

Zwoleń 35, 09-500 GOSTYNIN

nr konta: 43 2030 0045 1110 0000 0423 1150

w opisie: start za Zawodnika ................... (rocznik ........., KLUB ......................).

* * *

Miejsce zawodów: HALA MOSiR ul. Kutnowska 7A, 09-500 Gostynin woj. mazowieckie w godzinach: 8:00 (biuro zawodów)
rozgrzewka: 9:00
zakończenie 15:00

* * *

KONKURENCJE:

  1. wyścigi na pętlach dla:
  2. a) 2015 i mł. (oddzielnie DZ i CH - bez podziału na rolki szybkie, fitness) 1 pętla
  3. b) 2013-2014 (2 pętle)
  4. c) 2011-2012 (3)
  5. d) 2009-2010 (4)
  6. e) 2007-2008 (5)
  7. f) 2005-2006 (6)

* * *

  1. dla chętnych dodatkowa konkurencja - "BLADE CROSS" (wyścig na 3 pętlach z przeszkodami):
  2. a) 2011 i mł. (open 1-2-3 miejsca DZ i CH razem)
  3. b) 2007-2010 (j.w.)
  4. c) 2006 i st. (j.w.)

* * *

OBSERWUJ POSTY na bieżąco FB: 1 Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie w Gostyninie

https://www.facebook.com/events/142802027706800

źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=100011534674488

  • I Ogólnopolskie Halowe zawody wrotkarskie

Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach

W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny wzrost zakażeń, któremu towarzyszy zwiększona liczba zajętych łóżek oraz respiratorów i przede wszystkim wzrost liczby zgonów. Obecna sytuacja w Polsce wymaga zdecydowanych działań. Od soboty, 27 marca wprowadzone będą nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Pamiętaj, tylko solidarność i wzajemna odpowiedzialność pozwolą nam pokonać COVID-19. Dlatego ogranicz do minimum kontakty społeczne – jeśli możesz, pracuj zdalnie, a zbliżające się święta wielkanocne spędź w gronie swoich domowników!

Aktualne dane – liczba i dynamika zakażeń rośnie, dlatego musimy reagować

W ostatnich dniach w Polsce nastąpił znaczący wzrost zakażeń COVID-19. Tylko 25 marca 2021 r. odnotowano ponad 34 tys. przypadków nowych zachorowań. Obecnie w naszym kraju:

  • liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wynosi: 36 231
  • liczba łóżek zajętych wynosi: 27 118
  • liczba respiratorów dla pacjentów z COVID-19 wynosi: 3 473
  • liczba zajętych respiratorów wynosi: 2 620
  • liczba osób objętych kwarantanną wynosi: 434 991
  • liczba osób, które wyzdrowiały wynosi: 1 722 856

Nowe zasady bezpieczeństwa od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.

Aby opanować tempo rozwoju COVID-19, trzeba ograniczyć mobilność społeczną, która jest kluczowa w walce z koronawirusem. Wszystkie decyzje w sprawie obostrzeń podejmowane są wspólnie z ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, wirusologami i epidemiologami. Co zmieni się od soboty, 27 marca?

Handel

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.

Żłobki i przedszkola tylko dla medyków

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola.  Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Sport – tylko zawodowy

Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

W Święta Wielkanocne zostańmy w domu

Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – także podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. W okresie świąt powinniśmy więc ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę.

Praca zdalna – wszędzie tam, gdzie możesz

W całym kraju zalecamy także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Pamiętaj o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Jeśli masz telefon komórkowy, poproś bliskich o zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi Cię o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.

Pozostałe ograniczenia – bez zmian

Pozostałe zasady bezpieczeństwa nadal obowiązują:

  • Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie.
  • Hotele – obiekty pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy – katalog wszystkich wyjątków znajduje się w rozporządzeniu).
  • Kultura – wciąż zamknięte będą teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
  • Sport – zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Szczepienia i społeczna dyscyplina najskuteczniejszą bronią walki z COVID-19

Pokonanie COVID-19 jest możliwe tylko poprzez przerwanie transmisji wirusa z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość! Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Szczepiąc się, chronisz nie tylko siebie. To także ochrona Twoich rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Od początku akcji szczepionkowej w Polsce do 25 marca 2021 r. wykonano ponad 5,3 mln szczepień I i II dawką. Więcej informacji na temat szczepień i dzienne raporty z danymi znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.

źródło: gov.pl

 

  • Zaostrzenie zasad

XXXI Sesja Rady Miejskiej

Dzisiaj o 10:00 w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego miała miejsce kolejna sesja Rady Miejskiej. Dzisiejsza poświęcona była tematyce infrastruktury technicznej naszego miasta. Informacje o realizacji zadań statutowych w roku 2020 złożyli: prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego reprezentowany przez Marzennę Tomczak i Jacka Marciszewskiego, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Szymon Nieć, a także prezes Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta Agnieszka Korytkowska. Kilka słów na temat budowy i modernizacji dróg gminnych w zeszłym roku dodał burmistrz Paweł Kalinowski. Podczas swojego wystąpienia prezes Nieć zdradził szczegóły co do planów budowy nowego ciepłociągu, który zastąpiłby stary, awaryjny, przebiegający po ważnym dla miasta obszarze inwestycyjnym.

W drugiej części obrad naczelnik Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia Magdalena Świderska przedłożyła sprawozdanie z realizacji „Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2020” uwzględniające pomoc uzależnionym i skuteczną profilaktykę zapobiegającą powrotowi do nałogu. Później zabrała głos naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Izabela Chmielecka i w jej obecności radni głosowali nad przyjęciem uchwały w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Gostynina na rok 2021”.

Podczas sesji radni zabezpieczyli także pieniądze na budowę ulicy Hubalczyków. Zgodnie z podpisaną w listopadzie ubiegłego roku umową trwa budowa kanalizacji deszczowej. Dzięki zwiększeniu środków zadanie inwestycyjne obejmie także położenie nawierzchni i chodników wzdłuż jezdni. Na ten cel przewidziano kwotę w wysokości 1 313 500,00 zł. Mieszkańcy ulicy Hubalczyków i całego osiedla Zatorze od dawna borykają się z złym stanem drogi, a korzystanie z niej po roztopach i opadach staje się bardzo uciążliwe. Mamy nadzieję, że to dobry początek remontów, gdyż w dalszym ciągu oczekujemy na informacje w sprawie rządowego dofinansowania na ulice: Małkowskiego, Gerwatowskiego, gen. Marii Wittek oraz Honorowych Dawców Krwi.

  • XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ
  • XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ
  • XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ
  • XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ
  • XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ
  • XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ
  • XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ
  • XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ
  • XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ

Kondolencje

  • Kondolencje

Kondolencje

  • kondolencje

Obiekty sportowe pozostają zamknięte

W związku z opublikowaniem w Dzienniku Ustaw Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25.03.2021r. o wprowadzeniu nowych obostrzeń i utrzymaniu w mocy ogłoszonych wcześniej restrykcji związanych z pandemią Covid-19 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie informuje, że od dn. 27.03.2021r. - do dn. 09.04.2021r.

 POZOSTAJĄ ZAMKNIĘTE :
- dla sportu amatorskiego - grupy sportowe i klienci indywidualni nie zrzeszeni w związkach sportowych,
- dla grup sportowych i klientów indywidualnych zrzeszonych w związkach sportowych posiadających zaświadczenia wydane przez odpowiedni Polski Związek Sportowy,

  • Stadion miejski przy ul. Sportowej 1
  • Boiska wielofunkcyjne i boiska„Orlik” - przy ul. Bema 23; Ozdowskiego 2; Sportowej 1
  • Hala sportowa przy ul.Kutnowskiej 7
  • Pływalnia miejska, sauna
  • Siłownie i Kluby fitness
  • Logo MOSiR

Moja sytuacja w okresie koronawirusa – zachęcamy do wypełnienia ankiety

szanowni Państwo,
W Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk szukamy odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na Państwa życie:
rodzinne, zawodowe, społeczne. Dlatego ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc o podzielenie się z nami informacjami o
tym, jak pandemia wpłynęła na Wasze życie.
To już IV etap badań - poprzednie były prowadzone w kwietniu, czerwcu i wrześniu 2020 roku, a ich efektem była publikacja - http://www.skalin.pl/wp-content/uploads/2020/11/Raport_Ko%C5%84cowy_IRWiR.pdf.

Jeśli zechcielibyście Państwo odpowiedzieć na kilka pytań, będziemy niezwykle zobowiązani. Całość badań nie przekracza 4-6 minut.
Badania będą prowadzone w okresie od 26 marca do 9 kwietnia 2021 roku.

Chcesz pomóc, zachęcamy do wypełnienia ankiety - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf38Zf52Kb2zx42dKbWIHjuD_JOKalGDaI0B7LDfmi0s2pHfg/viewform

Z wyrazami szacunku,
prof. IRWiR PAN dr hab. Sławomir Kalinowski
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN
Fundacja Badań Wiejsko-Miejskich RURall

  • IRWiR PAN

Komunikat

  • Komunikat

Zmiana godzin otwarcia kasy

  • Kasa urzędu

I Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Gostynina za nami

W piątek (26 marca br. w godz. 19:00-21:30) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się „I  Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Gostynina” (bez udziału publiczności, w ścisłym reżimie sanitarnym) o zasięgu ogólnopolskim zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team.

W zawodach wzięło udział blisko 80 licencjonowanych rolkarzy
(z zaświadczeniami z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich):

- z Klubu Sportowego Jastrzębie Bydgoszcz,
- z WTŁ STEGNY (Warszawa),
- z ROLLSCHOOL (Warszawa),
- z Night Skating Team (Toruń),
- z UKS Orlica Duszniki Zdrój,
- z Wrocławia
- z Warszawy,
- z Fundacji CRAZY-SPORT (Warszawa)
oraz z Gostynina, gminy Gostynin
- i UKS Zwoleń-Team.

Młodych sportowców powitał organizator zawodów Łukasz Flejszer, kierując do zawodników słowa otuchy, dobrej rywalizacji sportowej.

WYNIKI:

FINAŁ Wyścigu 1 pętla rocz. 2015 i młodsi

1 miejsce - Maja Iwańska (UKS Z-T) / Kornel Filarski (KS JASTRZĘBIE BYDGOSZCZ)

2 miejsce - Alicja Paźgier (UKS Z-T) / Tadeusz Gruszka (WARSZAWA)

3 miejsce - Hanna Grzegorczyk (UKS Z-T) / Mateusz Michalski (UKS Z-T)

 FINAŁ Wyścigu 2 pętle rocz. 2013-2014

1 miejsce - Natalia Iwańska (UKS Z-T) / Aleksander Zabłotny (UKS Z-T)

2 miejsce - Maria Tyrajska (UKS Z-T) / Milan Machała (UKS Z-T)

3 miejsce - Jagoda Budzyńska (UKS Z-T) / Jan Budzyński (UKS Z-T)

 FINAŁ Wyścigu 3 pętle rocz. 2011-2012

1 miejsce - Marika Filarska (KS JASTRZĘBIE BYDGOSZCZ) / Marek Motała (UKS Orlica Duszniki Zdrój)

2 miejsce - Hanna Lisiecka (FUNDACJA CRAZY-SPORT Warszawa) / Maciej Paluch (FUNDACJA CRAZY-SPORT Warszawa)

3 miejsce - Kalina Kijak (KS JASTRZĘBIE BYDGOSZCZ) / Wojciech Motała (UKS Orlica Duszniki Zdrój)

 FINAŁ Wyścigu 4 pętle rocz. 2009-2010

1 miejsce - Nadia Machała (UKS Z-T) / Tymon Piątek (UKS Orlica Duszniki Zdrój)

2 miejsce - Zuzanna Grzelecka (UKS Z-T) / Mikołaj Milewski (FUNDACJA CRAZY-SPORT Warszawa)

3 miejsce - Agata Sobiecka Sobiecka (UKS Z-T) / Mikołaj Wojewoda (FUNDACJA CRAZY-SPORT Warszawa)

FINAŁ Wyścigu 5 pętli rocz. 2007-2008

1 miejsce - Natalia Sarzała (UKS Z-T) / Michał Pawłowski (UKS Z-T)

2 miejsce - Michalina Zalewska (UKS Z-T) / Wiktor Sobiecki (UKS Z-T)

3 miejsce - Amelia Kowalczyk (UKS Z-T) / Piotr Hypszer (UKS Z-T)

 FINAŁ Wyścigu 6 pętli rocz. 2005-2006

1 miejsce - Klaudia Tyszkiewicz (UKS Z-T) / Oskar Berliński (UKS Z-T)

2 miejsce - Amelia Hypszer (UKS Z-T) / Szymon Śniechowski (UKS Z-T)

3 miejsce - Julia Grobelska (UKS Z-T) / Mateusz Zabłotny (UKS Z-T)

FINAŁ Wyścigu między przeszkodami „blade cross” – w kat. 2011 i młodsi zawodnicy

1 miejsce - Maciej Paluch (Fundacja CRAZY SPORT Warszawa)

2 miejsce - Marek Motała (UKS Orlica Duszniki Zdrój)

3 miejsce - Wojciech Motała (UKS Orlica Duszniki Zdrój)

4 miejsce - Igor Zalewski (WTŁ STEGNY Warszawa)

FINAŁ Wyścigu między przeszkodami „blade cross” – w kat. 2007-2010

1 miejsce - Wiktor Sobiecki (UKS Z-T)

2 miejsce - Michalina Zalewska (UKS Z-T)

3 miejsce - Michał Pawłowski (UKS Z-T)

4 miejsce - Natalia Sarzała (UKS Z-T)

Na podsumowanie zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali oryginalne medale z nadrukiem wydarzenia, dyplomy za udział, słodkości, pluszaki, a najlepsze trójki z każdej kategorii zostały nagrodzone pucharami i gadżetami.


„Bardzo serdecznie Wam wszystkim dziękuję, przyczyniliście się do tego ogromnego sukcesu organizacyjnego. Dziękuje dziesiątkom osób, zawodnikom, którzy wykazali ogromne zaangażowanie i poświęcili swój prywatny czas, przede wszystkim z miłości do dyscypliny. Poprzez Waszą pracę, siłę i wytrwałość jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy dla naszego sportu” – podsumowywał Łukasz Flejszer.

Szczególnie chciałbym podziękować najbliższym mi ludziom (rodzicom moich zawodników), którzy na ten sukces pracowali przez ostatnich parę tygodni, miesięcy.

Jesteśmy wdzięczni: Miastu Gostynin za wsparcie finansowe
(ZADANIE: w ramach rozwoju sportu w 2021 r. na terenie Gminy Miasta Gostynina),

organizacji UKS ZWOLEŃ-TEAM pn.: "ŁĄCZĄ NAS ROLKI - wrotkarstwo rekreacyjne i szybkie forma aktywności fizycznej mieszkańców miasta Gostynina", bez którego trudno by było stworzyć imprezę na tak wysokim poziomie.

Dziękuję także Polskiemu Związkowi Sportów Wrotkarskich za bycie partnerem tego wydarzenia sportowego.

Podziękowania również kieruję do firm, sponsorów wspomagających:

DRUKARNIA SZMYDT , VEOLIA, KAUFLAND, KELLOGG'S, STYRMANN, FLORIAN, MAJSTER Gostynin, SYMPATYKOM KLUBU "za maskotki", AUTO SERWIS s.c." Wojciech Kacprzak i Alicja Krawiecka oraz ARMAT.

Moc gratulacji pragnę skierować do Oskar Belak i Tomasz Józkowiak za profesjonalne zdjęcia i nagrania video. Dzięki Wam możemy nadal cieszyć się chwilą "Sportowych emocji".

Kolejne podziękowania pragnę skierować do p. Lecha Seweryniaka, właściciela firmy VIPER SECURITY. Dziękuję pracownikom ochrony fizycznej, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania zabezpieczając nasz piątkowy wieczór.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, opiekunom, rodzicom, pracownikom MOSiR (tym samym obsłudze zawodów) za zorganizowanie oraz dopilnowanie by wszystkie działania na Hali przebiegały bez zastrzeżeń (w reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności). Zaangażowanie tych osób w pomoc jest godne podziwu!


Również przed rozpoczęciem imprezy wiele osób stanęło na wysokości zadania – rodzice moich zawodników, byli zawodnicy, obecni zawodnicy pomagali w promocji tego wydarzenia. Warto zauważyć i docenić pracę przy układaniu pakietów, pozyskiwaniu gadżetów, napojów, maskotek do pakietów startowych.

Dziękuję serdecznie WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, którzy wystartowali w zawodach: za Waszą siłę, wiarę i radość na ziemi gostynińskiej! Gratuluję Wam wyczerpujących walk oraz dopingu fair-play dla zawodników z innych klubów. Daliście powody do dumy całemu środowisku wrotkarskiemu. Cieszę się z każdego Waszego sukcesu oraz zajętych wysokich lokat (51 pucharów powędrowało w Wasze dłonie).

Teraz z zapałem rozpoczynamy kolejny etap ciężkiej pracy

"ORGANIZACJI OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW Z OKAZJI DNIA DZIECKA - planowany termin 30 maja 2021 r.)” – powiedział Łukasz Flejszer.

 * * *
autor/źródło: UKS Zwoleń-Team
www.zwolen-team.pl

  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie
  • Zawody wrotkarskie

Człowiek z pasją - Adam Marek Kulaziński

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury na kolejne spotkanie z cyklu Człowiek z pasją, które odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 20:00. Gościem programu będzie Adam Marek Kulaziński, radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, ale przede wszystkim poeta, wielokrotny uczestnik i laureat Turnieju Jednego Wiersza, który z przyjemnością opowie o swoim talencie i źródłach natchnienia.

Transmisja wydarzenia na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej na Facebooku: http://www.facebook.com/mbpgostynin

  • Człowiek z pasją - Adam Marek Kulaziński

Burmistrz gościem Radia Q

Burmistrz Paweł Kalinowski po raz kolejny gościł w kutnowskim studiu Radia Q. Tematem rozmowy były plany, zamierzenia i inwestycje gostynińskich spółek miejskich realizowane w najbliższych latach. Mowa była m.in. o:

- Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym, planowanej modernizacji oczyszczalni ścieków i źródłach jej finansowania,

- Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej i wyzwaniu, jakim będzie wykonanie nowej części magistrali przechodzącej pod torami kolejowymi,

- Miejskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego i trwających przygotowaniach do nowej inwestycji wybudowania trzech bloków mieszkalnych przy ul. Kutnowskiej,

- Przedsiębiorstwie Oczyszczania Miasta i aktualnych opłatach za wywóz śmieci,

- aktualnie realizowanych inwestycjach drogowych.

 

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy: http://radioq.fm/wiadomosci/gosc-radia-q/3130-gosc-radia-q-pawel-kalinowski

  • Gość Radia Q – burmistrz Paweł Kalinowski

Policzmy się dla Polski! - Rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny 2021

Od 1 kwietnia będzie trwać największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą będzie samospis internetowy.

 Najważniejszy cel NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

Obowiązek, ale przede wszystkim szansa

Każda osoba mieszkająca w Polsce niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni). Taki obowiązek wynika z zapisów dwóch ustaw - o statystyce publicznej oraz narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Warto również pamiętać o spisaniu współmieszkańców przebywających za granicą, jeśli nadal są zameldowani na stałe w naszym mieszkaniu.

Nasz udział w spisie powinien jednak wynikać przede wszystkim z poczucia odpowiedzialności. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Dlatego tak bardzo liczy się każdy wypełniony formularz spisowy.

Najwygodniej przez Internet

Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie nie czekając na kontakt z rachmistrzem.

Aplikacja spisowa NSP 2021 zostanie udostępniona 1 kwietnia na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Ratusza. Na pierwszym piętrze na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej.

 Rachmistrz tylko w ostateczności

Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Jeśli do tego dojdzie, nie możemy mu odmówić udzielenia odpowiedzi. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samodzielnie przez Internet odpowiednio wcześniej w dogodnym dla nas terminie.

Na terenie województwa mazowieckiego będzie pracować 2,5 tys. rachmistrzów spisowych. Dane odnośnie tożsamości rachmistrza będziemy mogli zweryfikować dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl, a także na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie https://warszawa.stat.gov.pl/.

Dane będą bezpieczne

Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe – rachmistrzowie i pracownicy statystyki publicznej - są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Infolinia spisowa: 22 279 99 99

  • 1 kwietnia zacznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt