Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zagłosuj na GOSTYNIN w projekcie "Pod biało-czerwoną"

Zachęcamy Państwa do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, zgłaszającej poprzez lidera swoją aktywność.

To, jakie wyniki osiągnie nasze miasto będzie zależeć od zaangażowania gostyninian, czyli od tego jaką liczbę głosów poparcia online zbierzemy za pomocą serwisu.
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online jest całkowicie bezpieczny, co w czasie pandemii jest bardzo ważne.
Celem projektu „Pod biało-czerwoną”, jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców, a także uhonorowanie poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Zachęci też do patriotycznych postaw i dumy narodowej.
Inicjatywa ta realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a jej celem jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Jaka liczba głosów potrzebnjest do realizacji projektu?

- dla gmin do 20.000 mieszkańców - 100 głosów (Gostynin);

- dla gmin powyżej 20.000 do 100.000 mieszkańców - 500 głosów;

- dla gmin powyżej 100.000 mieszkańców - 1000 głosów.

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby jej mieszkańców, przewiduje się udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Regulamin projektu znajduje się w załączniku.

https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/ w Materiałach


Drodzy Państwo, Gostynin potrzebuje co najmniej 100 głosów poparcia online za pomocą serwisu

https://bialoczerwona.www.gov.pl/ .


W formularzu należy wpisać: imię, nazwisko, województwo, nazwę gminy i adres mailowy.

Liderem gostynińskiego udziału w projekcie jest burmistrz Paweł Kalinowski.

Głosy poparcia dla poszczególnych gmin będą zbierane do dnia 11 listopada 2020 r. do godz. 23:59.

Liczymy na Państwa aktywność i wsparcie!

 • logo projektu

MCH "Stara Betoniarnia" zaprasza

Miejskie Centrum Handlowe „Stara Betoniarnia” zaprasza 17 października w godz. 9.00-12.00 na Babski Targ czyli sprzedaż i zakup odzieży używanej. Będzie można wymienić lub zakupić odzież damską, męską, dziecięcą, obuwie, zabawki, galanterię, biżuterię oraz inne rzeczy, które nie są przydatne już w naszym domu.
Ceny będą okazyjne, asortyment różnorodny. Zapraszamy do holu głównego galerii.

Regulamin dostępny pod linkiem: http://www.starabetoniarnia.pl/index.php/8-aktualnosci/225-babski-targ-17-pazdziernika-jesienna-akcja-wietrzenia-szaf

Ponadto zapraszamy na największą w Gostyninie Giełdę kwiatów i zniczy w dniach 27 - 31 października. Teren bezpośrednio przed galerią Betoniarni w Gostyninie ul. Bierzewicka 32.
Jak co roku czeka na Państwa ogromny wybór kwiatów, zniczy oraz innych dekoracji nagrobkowych. 
Zapraszamy

 • Babski Targ
 • Giełda kwiatów i zniczy

Polska Liga Żeglarska

Po raz kolejny gostynińscy żeglarze dzięki współpracy Klubu Żeglarskiego „HALS” z drużyną Legia Sailing Team, w ramach realizacji projektu obejmującego starty w cyklu regat żeglarskich, współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Gostynina, mieli możliwość udziału w regatach gromadzących najlepsze drużyny w Polsce. Zawody odbyły się w Szczecinie w ramach 4 rundy I Ligi Żeglarskiej. Zawody kończyły całosezonowy cykl zawodów wyłaniając najlepsze kluby tej grupy awansujące następnie w kolejnym sezonie do Ekstraklasy Żeglarskiej. Samo współzawodnictwo i możliwość podpatrywania najlepszych to już wielki zaszczyt dla zawodników z niewielkiego miasta znajdującego się w centrum kraju, gdzieś daleko od centr żeglarskich z wielkich miastach. Jak widać po odbytym sezonie mimo tych utrudnień, dzięki konsekwentnej i żmudnej pracy treningowej, gostynińscy żeglarze systematycznie biorą udział w coraz to bardziej prestiżowych imprezach sportowych, osiągając coraz lepsze wyniki. Właśnie ten kierunek to najważniejsze założenie na kolejny sezon żeglarski. Do kibicowania w którym już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców Gostynina.

 

Źródło: Tomasz Reszkowski

 • Polska Liga Żeglarska
 • Polska Liga Żeglarska
 • Polska Liga Żeglarska
 • Polska Liga Żeglarska
 • Polska Liga Żeglarska
 • Polska Liga Żeglarska
 • Polska Liga Żeglarska
 • Polska Liga Żeglarska
 • Polska Liga Żeglarska
 • Polska Liga Żeglarska

Komunikat z dnia 01.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 01.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 01.10.2020 r.

 • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 134 /14

 • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 4 / 0

 • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

 • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 1 / 1

 • Liczba osób  hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 3 / 0

 • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 136 / 0

 • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 7 / 0

 • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 122 / 0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w szczególności  w środkach transportu publicznego, sklepach i galeriach handlowych oraz  w obiektach użyteczności publicznej. Osoby naruszające powyższy obowiązek, nawet jeśli same nie obserwują u siebie niepokojących objawów, mogą w sposób nieświadomy przenosić zakażenie na przypadkowo napotkane osoby, w tym na osoby starsze i cierpiące na przewlekłe choroby, dla których zarażenie koronawirusem może mieć tragiczne następstwa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

- www.gis.gov.pl

- www.gov.pl/web/zdrowie

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

(psse)
 • logo PSSE

Gostynińskie weekendy sportowe

Fundacja ORLEN opublikowała wyniki konkursu w ramach Programu ZDROWIE DLA PŁOCKA. Gmina Miasta Gostynina uplasowała się na drugiej pozycji listy rankingowej, tym samym otrzymując dotację w wysokości 18.000zł na realizację projektu pn: „Gostynińskie weekendy sportowe”.

Zadanie polega na organizacji cyklu wydarzeń sportowych w okresie wiosenno-letnim 2021 r. dla mieszkańców Gostynina i powiatu gostynińskiego. Projekt to idea realizacji aktywności fizycznej (pływanie, nordic walking, joga, bieganie, jazda na rowerze) dla każdego chętnego mający na celu zachęcenie społeczeństwa do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie ludzi pozytywnie nastawionych do kultury fizycznej i chcących wziąć udział w ciekawej inicjatywie sportowej. Ponadto w ramach projektu odbędą się warsztaty zdrowego żywienia z wykwalifikowanym dietetykiem. Całość zwieńczy Piknik na sportowo.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

 • logo Orlenu

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia pyłu zawieszonego w powietrzu

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

POZIOM 2

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia

poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

 

 

INFORMACJE O RYZYKU PRZEKROCZENIA POZIOMU INFORMOWANIA

Zagrożenie

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Data wystąpienia

01.10.2020 r. godz. 15.00

Przewidywany czas trwania ryzyka

Od dnia 01.10.2020 r. do dnia  02.10.2020 r.

Przyczyny

Napływ transgraniczny pyłów z kierunku wschodniego nad obszar Polski,  najprawdopodobniej  spowodowany pożarami lasów lub/i unoszeniem pyłu z obszarów stepowych  za wschodnią granicą Polski, warunki meteorologiczne (prędkość i kierunek wiatru) sprzyjające napływowi zanieczyszczonych mas powietrza ze wschodu na obszar Polski

Prognozowana jakość powietrza

Prognoza na dzień 01.10.2020 r. i na dzień 02.10.2020 r. dla stężeń średniodobowych pyłu PM10, przygotowana na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza Państwowego Monitoringu Środowiska. W godzinach  południowych zaczęły szybko rosnąć stężenia pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, mając na uwadze obserwowane wysokości stężeń tego zanieczyszczenia na stacjach monitoringu jakości powietrza w województwie mazowieckim i województwach sąsiednich, istnieje wysokie ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10.


Dzień 01.10.2020 r.