Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

SZLAKIEM GOSTYNIŃSKICH ZABYTKÓW – Spacer z przewodnikiem

2021-06-10
  • Wydarzenie edukacyjne,
Start: Ratusz Miejski

Znacie Gostynin? Mieszkańcy niewątpliwie odpowiedzą „tak” i na potwierdzenie swoich słów przywołają najważniejsze miejsca, charakterystyczne budynki albo skojarzenia z nimi związane. Część z Was być może pamięta Gostynin sprzed wielu lat, kiedy dworzec autobusowy znajdował się bliżej centrum, a na zamkowym wzgórzu stał kościół, ale czy wiecie, w którym budynku Niemcy w czasie II wojny światowej utworzyli szpital polowy albo co łączy wieżę ciśnień i dworzec kolejowy? Mało kto pamięta również o fakcie, że przed wojnami w naszym mieście mieszkało wielu Rosjan, Niemców i Żydów. Wiele świadectw ich obecności popadło w zapomnienie – kto dziś pamięta o cmentarzu żydowskim, po którym pozostał metalowy gabion, albo o cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy, znajdującym się niegdyś na rogu obecnych ulic Legionów Polskich i 3 Maja?

Już niedługo rozpoczynamy cykl spacerów z przewodnikami poświęcony historii naszego miasta, mający na celu zapoznanie z nią wszystkich chętnych mieszkańców.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 10 czerwca o godzinie 17:00. Poprowadzi je pani Elżbieta, świetna historyczka zajmująca się przede wszystkim historią naszego regionu, która w trakcie spaceru z ogromną przyjemnością opowie Państwu o losach najważniejszych zabytków Gostynina i ich roli w  historii miasta. Ta inspirująca podróż w czasie potrwa dwie godziny, a zwieńczy ją degustacja regionalnych potraw na Zamku Gostynińskim.

Aby wziąć udział w spacerze, prosimy o telefoniczne zapisanie się w Wydziale Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia pod numerem
-  24-236-07-33.

Udział w spacerach i wieczornej degustacji bezpłatny.

Pamiętajcie: widzimy się pod ratuszem w przyszły czwartek o 17:00!

Zadanie pn. „Spacerując po Gostyninie” mające na celu zachowanie i rozwój dziedzictwa kulturowego poprzez organizację cyklicznych spacerów tematycznych oraz rajdu rowerowego zostało dofinansowane przez Lokalną Grupę Działania AKTYWNI RAZEM ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt