Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Aktualności - lista

Stronicowanie

 • Informacja dla Rodziców uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5

  2017.03.20

  Dyrektor pan Robert Pypkowski zwraca się do Rodziców uczniów klas pierwszych, których dzieci rozpoczną we wrześniu br. naukę w nowej szkole, z informacją wyjaśniającą pewne wątpliwości odnośnie warunków do nauki.

 • Koncert w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

  2017.03.20

  W sobotnie popołudnie – 18 marca br. w Miejskim Centrum Kultury wystąpił Andrzej Kołakowski. Pieśniarz od wielu lat koncertuje wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. Obecnie artysta daje koncerty w Polsce i za granicą. Inspiracją twórczości Andrzeja Kołakowskiego są rzeczy nie przemijające takie jak wiara, nadzieja i miłość.

 • Ruszyła się sprawa budowy ulicy Rewekanta

  2017.03.17

  W dniu 15 marca br. podczas sesji Rady Miejskiej na wniosek Burmistrza Pawła Kalinowskiego radni jednogłośnie zabezpieczyli środki na wykup prywatnych działek, na których znajduje się ul. Rewekanta.

 • KPP w Gostyninie informuje

  2017.03.17

  Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie informuje o wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie.

 • Wypalanie traw jest zabronione

  2017.03.17

  Od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to, niestety wypalaniem traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności, która ze względu na występujące w tym czasie okresy wegetacji stanowi doskonałe podłoże palne, co w zestawieniu z aktywnością człowieka, skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów.

 • Interesująca opowieść o epizodach Powstania Styczniowego

  2017.03.17

  Dnia 16 marca prelekcja p. Barbary Gieruli, bogato ilustrowana specjalnie przygotowanymi slajdami o styczniowym zrywie 1863 r., przeniosła uczniów gostynińskiego PULu i Gimnazjum Nr 1 najpierw w falę nastrojów przedpowstaniowych ogarniających Warszawę i patriotyczne nastawienie mieszkańców Warszawy, następnie ukazała działania Rządu Narodowego tajemnego państwa polskiego, którego symbolem była pieczęć z połączonymi herbami Polski, Litwy i Rusi, „…rządu, który nieznany z imienia był tak szanowany i słuchany, że zazdrość wzbudzać może we wszystkich krajach, we wszystkich narodach” (Józef Piłsudski)

 • Podsumowanie działań gostynińskiej drogówki

  2017.03.16

  W miniony weekend policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania „PASY”, gdzie szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przez kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Ponadto policjanci interweniowali na zgłoszenia mieszkańców wynikające z założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i bezpośrednich zgłoszeń.

 • Spektakl "Inni z ulicy Floriańskiej" już niedługo w Zamku Gostynińskim

  2017.03.16

  W imieniu organizatorów: Wielokulturowego Gostynina i Teatru? No nie wiem, zapraszamy na spektakl pt. "Inni z ulicy Floriańskiej", który odbędzie się 25 marca br. o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej Zamku Gostynińskiego.

 • LIV Sesja Rady Miasta VII kadencji

  2017.03.15

  W dniu dzisiejszym – 15.03.2017r. odbyła się LIV sesja Rady Miasta VII kadencji. Poruszano na niej wiele tematów, m.in. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawione przez kierownika tej placówki panią Renatę Zagórską, uchwalono m.in. takie uchwały jak np. w sprawie przyjęcia zaktualizowanego "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych w naszym mieście" czy też przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności.

 • Komentarz Burmistrza do felietonu dot. lokalu dla emerytów

  2017.03.15

  Zainspirowany felietonem Pani Anny Roszak pt. „Burmistrz przyznał emerytom zagrzybiony lokal” zamieszczonym na portalu gostynin.info w dniu 8.03.2017 r. pragnę poszerzyć wiedzę mieszkańców na temat tego lokalu.

 • Termomodernizacja i remont komunalnego budynku przy ul. 3-go Maja 14 w Gostyninie

  2017.03.15

  W dniu wczorajszym ukazało się na BIP-ie Urzędu Miasta w Gostyninie ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane polegające na termomodernizacji i częściowym remoncie budynku mieszkalno-usługowego wielorodzinnego przy ul. 3-go Maja 14 w Gostyninie

 • Inwestycje, dofinansowanie wymiany pieców węglowych, staże pracy, karta seniora tematem wywiadu z Burmistrzem Miasta - VIDEO

  2017.03.15

  Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadu z Burmistrzem Pawłem Kalinowskim.

 • Ogłoszenie – spotkania z rodzicami uczniów klas III

  2017.03.15

  W związku z planowanym utworzeniem w Szkole Podstawowej nr 5 (Gimnazjum nr 1) klasy IV sportowej lub informatyczno-mechatronicznej z elementami robotyki w roku szkolnym 2017/2018 Burmistrz Miasta i Rada Miejska w Gostyninie serdecznie zapraszają rodziców uczniów klas trzecich na spotkania informacyjne.

 • Ułatwienia dla mieszkańców osiedla przy ul. Wspólnej

  2017.03.14

  W dniu dzisiejszym ogłoszono zamówienie na budowę łącznika ulic Kutnowska – Wspólna – Dybanka w Gostyninie, który ułatwi mieszkańcom tych ulic dotarcie do swoich posesji i mieszkań.

 • Miasto stara się o utworzenie Klubu Seniora "Parostatek"

  2017.03.14
  W odpowiedzi na wielokrotnie zgłaszane przez mieszkańców Gostynina potrzeby w zakresie wsparcia dla seniorów informujemy, że wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w dniu 13 marca 2017 r. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do utworzenia i wyposażenia pierwszego w Gostyninie Klubu Seniora "Parostatek".
 • Epizody z Powstania Styczniowego

  2017.03.13

  Społeczność I LO PUL i Gimnazjum nr 1 w Gostyninie zaprasza na prelekcję "Epizody z Powstania Styczniowego", którą wygłosi p. Barbara Ewa Gierula, Przewodnicząca "Solidarności" oświatowej w Gostyninie, pomysłodawczyni i wnioskodawczyni nadania skrzyżowaniu ul. Czapskiego z obwodnicą Gostynina w Gaśnem nazwy "Skrzyżowanie im. Powstańców Styczniowych".

 • Trzecie Targi Ślubne w Zamku Gostynińskim zakończone

  2017.03.13

  W ubiegłą niedzielę - 12.03.2017r. - już po raz trzeci odbyły się w Zamku Gostynińskim Targi Ślubne. Hasłem tegorocznej imprezy było „Spełnianie Waszych marzeń to nasza pasja”.

 • LIV sesja Rady Miejskiej VII kadencji w Gostyninie

  2017.03.13

  W dniu 15 marca 2017 roku o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbędą się obrady LIV sesji Rady Miejskiej VII kadencji w Gostyninie.

 • Zagrali dla Amelki (zdjęcia)

  2017.03.13

  W sobotę (11.03) w hali MOSiR odbył się charytatywny turniej piłki nożnej podczas którego zbierane były fundusze na leczenie chorej Amelki Borkowskiej. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było zebranie wśród zawodników danej drużyny dowolnej kwoty, która przeznaczona będzie na leczenie dziewczynki.

 • Ogłoszenie - wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

  2017.03.10

  Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu oraz na stronie internetowej został wywieszony wykaz nieruchomości z przeznaczeniem do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.

 • Reforma edukacji - harmonogram dyżurów eksperckich i spotkań informacyjnych

  2017.03.10

  W związku z reformą edukacji informujemy o harmonogramie dyżurów eksperckich i spotkań informacyjnych, które odbywać się będą na terenie województwa mazowieckiego.

 • Wyjątkowe spotkanie z Magdaleną Witkiewicz

  2017.03.10

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina z okazji Dnia Kobiet, zorganizowała spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz, które odbyło się w Miejskiej Szkole Muzycznej I stopnia.

 • Rozpoczęto roboty budowlane przy MCK

  2017.03.10

  Po okresie zimowym wznowiono roboty budowlane związane z budową placu zabaw przy Miejskim Centrum Kultury.

 • Działania "Pasy"

  2017.03.10

  W dniach 10-12 marca br. na terenie powiatu gostynińskiego prowadzone będą działania prewencyjno-kontrolne pn. „PASY”. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na przestrzeganie przez kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

 • Historia Purim w Zamku Gostynińskim

  2017.03.09

  W dniu dzisiejszym- 9.03.2017 r. - uczniowie gostynińskich szkół wzięli udział w spotkaniu pod nazwą „Purim, czyli w kręgu świąt i tradycji żydowskich”, które zostało zorganizowane przez Wielokulturowy Gostynin, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina oraz Zamek Gostyniński.

 • Aktywni seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  2017.03.09

  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gostyninie działa prężnie przy Miejskim Centrum Kultury już kilka lat. Koordynatorem grupy jest Magdalena Garstka. Seniorzy w ramach swoich działań uczestniczą w wykładach na tematy ich interesujące, biorą udział w zajęciach gimnastycznych, językowych, muzycznych, spotkaniach literackich i wielu innych działaniach.

 • Oświadczenie dotyczące artykułu zamieszczonego na portalu gostynin.info pt.: „Procedura odwoławcza w sprawie Term Gostynińskich zakończona. Burmistrz nie wniósł subsydiarnego aktu oskarżenia”

  2017.03.08

  Informuję, iż wynikająca z zamieszczonego na stronie www.gostynin.info artykułu pt.: „Procedura odwoławcza w sprawie Term Gostynińskich zakończona. Burmistrz nie wniósł subsydiarnego aktu oskarżenia” teza, iż Burmistrz nie wniósł subsydiarnego aktu oskarżenia, choć był do tego uprawniony, jest nieprawdziwa i nie znajduje poparcia w przepisach prawa.

 • Życzenia z okazji Dnia Kobiet

  2017.03.08
  8 Marca, to Międzynarodowy Dzień Kobiet - święto wszystkich Pań i idealna okazja do złożenia życzeń.
 • Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych organizowanych przez Płocki Okręg LOP

  2017.03.07

  Liga Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu w Płocku przy współpracy z Oddziałem Ligi Ochrony Przyrody w Gostyninie, jak co roku zorganizowała konkursy ekologiczne, których rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu dzisiejszym. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Gostynina przywitał wszystkich uczestników i ich opiekunów Zbigniew Suchodolski Nadleśniczy Nadleśnictwa Płock Prezes Zarządu Okręgu LOP w Płocku. Pan Suchodolski podziękował także władzom Miasta, Gminy i Powiatu za sponsorowanie nagród.

 • Już w najbliższą niedzielę odbędą się III Zamkowe Targi Ślubne

  2017.03.07

  Już po raz trzeci odbędą się w naszym mieście Zamkowe Targi Ślubne. Jest to impreza, która gromadzi coraz więcej zainteresowanych - przyszłe młode pary i ich najbliższych. W tegorocznych Targach w programie między innymi: pokazy sukien ślubnych i garniturów, degustacje potraw kuchni zamkowej, a także promocje, niespodzianki, konkursy i bonusy. Zapraszamy!

 • Gramy dla Amelki

  2017.03.07

  Wszystkich miłośników piłki nożnej o dobrych sercach zapraszamy do wzięcia udziału w halowym turnieju ograniczonym dla Amelka Borkowska-Walczy o samodzielność. W najbliższą sobotę w hali sportowej przy ul. Kutnowskiej o godz. 16:00 gramy dla Amelki!
  Inicjatorem akcji jest Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Ewa Szymańska.

 • Kwalifikacja wojskowa w 2017 r.

  2017.03.07

  Kwalifikacja wojskowa w 2017 roku na terenie Powiatu Gostynińskiego będzie trwać od 13 marca do dnia 24 marca br. Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny stawić się w wyznaczonym na wezwaniu terminie i miejscu.

 • Podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej

  2017.03.06

  W dniu dzisiejszym – 6 marca br. - Burmistrz Paweł Kalinowski podpisał umowę z Waldemarem Wojciechowskim Pracownia Urbanistyczno-Architektoniczno-Budowlana – Zespół Projektowy z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim na wykonanie opracowania dokumentacji projektowej modernizacji ciągów pieszych w ul.  Moniuszki w Gostyninie.

 • „Cała Polska czyta dzieciom” - spotkanie przedszkolaków z Barbarą Gierulą

  2017.03.06

  W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" w Miejskim Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie w dniu 1.03.2017r. odbyło się spotkanie z Przewodniczącą Oddziału NSZZ Solidarność w Gostyninie p. Barbarą Gierulą. Podczas spotkania Przewodnicząca NSZZ czytała dzieciom 5- 6 letnim zabawne opowiadania o tematyce przedszkolnej.

 • Awanse dla dzielnicowych

  2017.03.06

  Dwóch gostynińskich dzielnicowych, zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji realizującego rządowy program „Dzielnicowi bliżej nas”, otrzymało awans na nowo utworzone stanowisko - starszego dzielnicowego. Dla asp. szt. Tomasza Cichockiego i asp. Grzegorza Stanisławskiego to wyróżnienie za ich doświadczenie, zdobytą wiedzę i zaangażowanie w służbie społeczeństwu.

 • Turniej Siatkówki Kobiet o puchar dyrektora placówki Alior Banku oddział Gostynin

  2017.03.06

  Z okazji zbliżającego się święta kobiet w sobotę, 4 marca br., w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrano turniej siatkówki kobiet o puchar dyrektora placówki Alior Banku oddział Gostynin. Wzięło w nim udział siedem drużyn. Nasze miasto reprezentowały cztery drużyny.

 • "Królewna na ziarnku grochu" dla Amelki Borkowskiej

  2017.03.06

  Wyjątkowe przedstawienie mogli obejrzeć mieszkańcy Gostynina i okolic w ubiegłą sobotę w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury. Stowarzyszenie "Nasze Lipianki" przedstawiły spektakl "Królewna na ziarnku grochu", po którym były zbierane pieniądze przeznaczone na leczenie Amelki Borkowskiej.

 • Propozycje książkowe Miejskiej Biblioteki Publicznej

  2017.03.03

  Zapraszamy do zapoznania się z następującymi książkami: "Bitwy Wyklętych" i "Dziewczyny Wyklęte" Szymona Nowaka. Dla dzieci natomiast: książki Anny Paszkiewicz pt. "Niezwykła podróż" i "Chrząszcze w trzcinie. Językowe wygibasy".

 • Kolejne sukcesy gostynińskiej młodzieży. Spektakl "Krok do kwadratu" w Kutnie (zdjęcia)

  2017.03.03

  Wczoraj na deskach Kutnowskiego Domu Kultury młodzież z Akademii Inicjatyw Młodzieżowych z Gostynina zaprezentowała swój musical, którego premierę nasi mieszkańcy mogli oglądać w gostynińskim MCK w grudniu ubiegłego roku.

 • Gostyniński Klub Poetycki wznowił działalność

  2017.03.03

  Wczoraj (2.03.20147r.) w godzinach popołudniowych spotkali się członkowie Gostynińskiego Klubu Poetyckiego, który reaktywował swoją działalność. Opiekunem Klubu jest pani Marzena Ligocka (pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie).

 • Purim, czyli w kręgu świąt i tradycji żydowskich

  2017.03.02

  Zapraszamy na spotkanie dedykowane uczniom gostynińskich szkół: „Purim, czyli w kręgu świąt i tradycji żydowskich”, które odbędzie się 9 marca (czwartek) w Sali Kolumnowej na Zamku.

 • Wkrótce Dzień Kobiet. Zapraszamy do wspólnego świętowania

  2017.03.02

  8 marca na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Również gostynińskie jednostki zapraszają do wspólnego świętowania, gdyż Święto Kobiet to nie tylko tradycyjny bukiet kwiatów. Zaczynamy już w najbliższą sobotę.

 • Ciąg dalszy Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  2017.03.02

  Od godz. 18.00 obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeniosły się do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie.

  W uroczystości wzięli udział między innymi uczniowie z I LO PUL w Gostyninie. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie, absolwenci i nauczyciele Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie.

 • Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gostyninie rozpoczęte

  2017.03.01

  1 marca br. przed gostynińską komendą Policji, pod tablicą upamiętniającą Żołnierza Niezłomnego Północnego Mazowsza ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźnego”, rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gostyninie.

 • Targi Edukacyjno-Zawodowe połączone z Dniem Otwartym w Płockim Uniwersytecie Ludowym w Gostyninie

  2017.03.01

  Jak co roku, gostynińskie I LO PUL organizuje Targi Edukacyjno-Zawodowe połączone z dniem Dniem Otwartym. Tegoroczna impreza odbędzie się 24.04.2017r., w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, od godz. 10.00. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Paweł Kalinowski.

 • Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do przeprowadzenia utylizacji azbestu na posesjach mieszkańców Gostynina.

  2017.03.01

  Informujemy, że w dniu wczorajszym Miasto złożyło w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Oddział w Płocku wniosek o dofinansowanie do przeprowadzenia utylizacji azbestu na posesjach mieszkańców Gostynina.

 • Repertuar kina "Siemowit"

  2017.03.01

  Zapraszamy do skorzystania z oferty kina "Siemowit". W repertuarze tylko do jutra – 2.03.2017r. - wyświetlany będzie musical "La la land". Kolejnymi filmami są: thriller "Konwój", dramat biograficzny pt. "Maria Skłodowska-Curie" i komedia romantyczna – "Porady na zdrady".

 • Spotkania dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych

  2017.03.01

  Starosta Gostyniński zaprasza na spotkania dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych.

 • Informacja o otwarciu "Orlików"

  2017.02.28

  Informujemy, że od dnia 1 marca br. będą czynne boiska "Orlik" przy ulicy: Józefa Bema, Józefa Ozdowskiego i ul. Sportowej w Gostyninie. Zapraszamy!

 • Targi Ślubne coraz bliżej

  2017.02.28

  Prawie 30 wystawców potwierdziło swój udział w trzeciej edycji Targów Ślubnych. Hasło imprezy organizowanej w niedzielę 12 marca od 10.00 do 18.00 przez Agencję Rozwoju i Promocji Zamek w Gostyninie pod hasłem „Spełnianie Waszych marzeń to nasza pasja”.

Stronicowanie

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt