Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

"Młoda blacha" za nami

W dniu 4 czerwca br. zakończyły się trwające dwa dni IV Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha, organizowane przez Miejską Szkole Muzyczną I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie pod patronatem Burmistrza Gostynina  Pawła Kalinowskiego. W tym roku powrócono do formuły stacjonarnej. 

Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników, ponieważ do Konkursu odbywającego się w ramach Spotkań zgłosiło się aż 83 młodych adeptów trąbki, puzonu, waltorni i sakshornu ze szkół muzycznych w Płocku, Gostyninie, Warszawie, Łodzi, Inowrocławiu, Pabianicach, Iławie, Zduńskiej Woli, Płońsku, Kaliszu, Uniejowie Sochaczewie, Skierniewicach, Koninie i Kole. Prezentacje konkursowe oceniane były przez jury, któremu przewodniczył dr hab. Konrad Boniński - wykładowca trąbki w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczow w Łodzi a także solista Teatru Wielkiego w Łodzi. 
W ramach Spotkań odbyły się także warsztaty dla uczestników, które poprowadzili cenieni w kraju pedagodzy: mgr Krzysztof Lityński (trębacz, nauczyciel ze szkół muzycznych w Koninie i Kole) oraz mgr Jacek Dzidowski (tubista, nauczyciel ze szkół w Sochaczewie i Skierniewicach).
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Do zobaczenia w przyszłym roku.
 
źródło: MSM I stopnia w Gostyninie
  • IV Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha
  • IV Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt