Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Propozycje MBP dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Nastał listopad, pogoda typowo jesienna nie zawsze zachęca do spacerów. Miłośnicy czytelnictwa mogą poświęcić się swoim ulubionym książkom w wolnym czasie. W gostynińskiej bibliotece im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie oprócz wielu interesujących pozycji książkowych nie brakuje nowości, zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Propozycja dla maluchów to seria "Uniwersytet malucha" autorstwa Ferrie Chrisa i innych. Wśród tytułów dzieci znajdą m.in. takie jak "Teoria względności dla maluchów" czy "Optyka".

Co jest wyjątkowego w tych książkach? Otóż to, że w prosty sposób są wyjaśnione trudne zagadnienia dla przyszłych naukowców lub entuzjastów zdobywanej wiedzy, jak informacje o czarnych dziurach czy grawitacji.

Natomiast dla młodzieży biblioteka proponuje książkę, którą napisała Veronica Roth – "Wybrańcy". Pisarka dała się poznać publiczności dzięki serii książek "Niezgodna".

W "Wybrańcach" autorka budowała akcję swojej powieści aż do kulminacyjnego momentu, w którym zwyciężają główni bohaterowie. Rozpoczęła powieść od triumfu. Czytelnicy dowiadują się w jaki sposób udało się Wybrańcom doprowadzić do upadku Mrocznego. Kim jest Mroczny i kto wchodzi w skład Wybrańców? - wystarczy sięgnąć po książkę.

Dorosłym czytelnikom proponuje się "Drzewko szczęścia" Magdaleny Witkiewicz, "Aktor musi grać by żyć" Artura Barcisia czy "Pannę z bajki" nowość Katarzyny Michalak.

Pierwsza z nich opowiada o Kornelii Trzpiot, starszej pani, która podczas wigilii informuje rodzinę, że potrzebuje herbu do pełni szczęścia. Jednak czy rzeczywiście o herb tylko chodzi? Przede wszystkim kobieta pragnie na nowo scalić to co uważa w życiu za najważniejsze, a mianowicie rodzinę.

Plątanina zdarzeń opisana w humorystyczny sposób przez Wiktkiewicz powoduje, że książkę czyta się z zapartym tchem.

Artur Barciś znany jest przede wszystkim jako aktor. Jak się okazuje poza życiem przed kamerami jest także mężem, ojcem, dziadkiem, osobą utalentowaną i realizującą się. Jakie cechy charakteru jeszcze ukrywa? Wystarczy przeczytać książkę, aby się tego dowiedzieć.

Ostatnia z proponowanych pozycji książkowych na listopad, to nowość Katarzyny Michalak "Panna z Bajki". Jest to powieść o głównej bohaterce Hani Ruczaj mieszkającej w domku, który nazwała Bajką lubiącej pisać scenariusze i jej dwóch przyjaciółkach – Magdzie i Lenie. W jakie zawirowania miłosne i nie tylko wplączą się kobiety i jaki będzie ich finał? Odpowiedź znajdziecie na kartach książki.

Zachęcamy do czytania.

 

Źródło foto: empic.com  • Chris Ferrie Uniwersytet Malucha
  • Weronica Roth Wybrańcy
  • Drzewko szczęścia Magdaleny Witkiewicz
  • Aktor musi grać by żyć Artur Barciś
  • Panna z Bajki Katarzyna Michalak

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt