Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Jubileusz 5-lecia działalności UKS Zwoleń-Team

29 grudnia 2020 r. minęło już 5 lat od kiedy z inicjatywy nauczyciela WF - Łukasza Flejszer oraz wsparciu rodziców jego podopiecznych został założony Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team” o profilu wrotkarstwa (przy Szkole Podstawowej w Zwoleniu). W kolejnych latach projekt szkolenia dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych rozszerzono o inne sekcje m.in.: łyżwiarską, badmintonową, lekkoatletyczną, baseballową.

Dzięki instytucjom, firmom i osobom, które uwierzyły w nasz cel, realizujemy nieprzerwanie od początku roku 2016 do dnia dzisiejszego zajęcia sportowe z wrotkarstwa rekreacyjnego i szybkiego z dużymi sukcesami, w tym tytułami Torowych Mistrzów Polski: 

- MAJA MICHALSKA - konk. 5000m na punkty (Duszniki Zdrój 2018)
- MICHAŁ PAWŁOWSKI – 200m (Duszniki Zdrój 2020)
- MICHAŁ PAWŁOWSKI, WIKTOR SOBIECKI, PIOTR HYPSZER – 3000m sztafeta (Duszniki Zdrój 2020)
- TRENER – 500m, 3000m (Tomaszów Lubelski 2017) / 500m, 1000m, 3000m (Duszniki Zdrój 2018) / 200m, 500m, 3000m, 5000m (Tomaszów Lubelski 2019) / 200m, 1000m (Duszniki Zdrój 2020)

oraz Ulicznych Mistrzów Polski: 
KLAUDIA TYSZKIEWICZ – konk. 6000m na punkty (Wrocław 2019).
TRENER – 5000m, 7000m (Wrocław 2019).


Zdając sobie sprawę z roli jaką odgrywają rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele w kształtowaniu zachowań młodego człowieka, postanowiliśmy zaangażować aktywnie właśnie ich w ramach naszych projektów m.in. "organizacji ogólnopolskich zawodów sportowych”:
- Ogólnopolskie zawody wrotkarstwa szybkiego o Puchar Siemowita 2018 w Gostyninie,
- Długodystansowy Puchar Polski 2019 w Gostyninie,
- Coroczne Ogólnopolskie Halowe zawody z okazji Mikołajek,
- Ogólnopolskie Halowe zawody o puchar Wójta Gminy Gostynin 2020.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, tym którzy tworzyli klub, obecnie tworzą i tym, którzy nas wspierają „zdrowym” słowem.

 • Jubileusz 5-lecia działalności UKS Zwoleń-Team

Komunikat IMGW dot. prognozowanych w połowie stycznia silnych mrozów

Warszawa, 05.01.2021

Komunikat dla RCB

          W odniesieniu do informacji, które pojawiły się w mediach dotyczące tzw. „Bestii ze wschodu” czyli silnego mrozu, który rzekomo miałby w połowie stycznia napłynąć ze wschodu nad Polskę, powodując spadek temperatury powietrza do -30°C, -40°C, chcielibyśmy wyjaśniać iż według dzisiejszych prognoz i analiz synoptyków IMGW, niczego takiego nie przewidujemy. Szczegółowe prognozy pogody przygotowywane przez synoptyków obejmują okres 7 dni, gdyż dalsze prognozy i wyliczenia modeli numerycznych są bardzo niestabilne i obarczone dużą niepewnością. Obecnie dysponujemy bardzo orientacyjną prognozą długoterminową z modeli numerycznych (na kolejne 14 dni), według której w połowie stycznia (15-14.01) może wystąpić napływ chłodnego powietrza z północy Europy i spadek temperatury lokalnie do -7°C, a w miejscowościach podgórskich do -15°C. Będzie to jednak bardzo krótki 1 - 2 dniowy epizod. Należy zauważyć iż w najbliższych dniach w całym kraju pogoda będzie bardzo dynamiczna, temperatura powietrza zarówno w dzień jak i w nocy będzie oscylowała około 0°C lub będzie nieco poniżej, do -3°C, -4°C, zatem będzie mroźnie. Do tego dojdą opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Prognozy na dalsze terminy są aktualizowane codziennie, dlatego zalecamy dalszy monitoring sytuacji.


Z poważaniem,

Ewa Łapińska

dyżurny synoptyk medialny
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydział w Warszawie
Tel. 22 56 94 154
meteo.imgw.pl – nowy serwis pogodowy dla Polski IMGW-PIB
IMGW-PIB | 01-673 Warszawa, Podleśna 61 | www.imgw.pl

 • logotyp IMGW

Weź udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Recykling zaczyna się od selektywnej zbiórki odpadów!

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.

Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów. Konkurs korzysta z interaktywnych i zdalnych narzędzi edukacyjnych.

   Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.

   Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy starać się żyć ekologicznie. Konkurs „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” jest elementem publicznej kampanii edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci. Mówienie o ekologii jest ważne, także dlatego, że na naszych oczach dzieje się cyfrowa rewolucja, która zmienia świat. Świat jutra będzie wypełniony siecią urządzeń wyposażonych w mikroprocesory i komunikujących się między sobą. Już dziś jesteśmy otoczeni i zależni od setek przedmiotów, mniej lub bardziej interaktywnych, które integrujemy w naszym codziennym życiu.

    Każde z takich urządzeń elektronicznych posiada płytkę drukowaną, a na niej mikroprocesor, tranzystor, kondensator… W procesie produkcji mikroprocesorów używa się m.in. arsenu, antymonu, boru, fosforu, wielu różnych metali. Do produkcji kondensatorów, istotnej części naszych smartfonów, laptopów i tabletów używany jest np. drogocenny tantal. Metale ze zużytych urządzeń można odzyskać, a większość poddać recyklingowi, ale ważne jest to, w jaki sposób się ich pozbywamy: najlepiej oddzielnie, tak aby trafiły właśnie do recyklingu.

   Prawie wszystko co kupujemy w sklepach jest opakowane. Każde zużyte opakowanie staje się odpadem. Im więcej kupujemy i konsumujemy, tym więcej wyrzucamy pustych opakowań. Szacuje się, że w naszych śmieciach jest prawie połowa opakowań po różnych produktach, przede wszystkim spożywczych. Wiele surowców z opakowań nadaje się do recyklingu, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio posegregowane.

  Wszystkie odpady zebrane przez nas selektywnie w domu, trafią do sortowani odpadów i tam będą jeszcze raz segregowane na pięć podstawowych grup surowców: metal, plastik, papier, szkło, odpady organiczne.

   W sortowni, dzięki super nowoczesnym robotom, opakowania plastikowe można rozdzielić precyzyjnie: np. na przezroczyste i nieprzejrzyste, ale także wg ich gęstości. Oddzielnie miękkie folie, oddzielnie PET itd… Przezroczysty PET dopiero z sortowni pojedzie do recyklingu. Tam zostanie umyty i pokruszony na płatki, płatki zostaną przerobione na granulki, które umożliwią produkcję przyszłych, nowych butelek plastikowych. Granulki można też stopić i rozciągnąć, aby uzyskać włókna syntetyczne do wypychania pluszaków, kołder, anoraków i do szycia odzieży z polaru.

Konkurs został objęty patronatami honorowymi: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi.


Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil,
KRS nr 0000393451,
adres siedziby: ul. Dywizjonu 303 nr 139/174, 01-470 Warszawa.

Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl

Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl

Konkurs jest bezpłatny.

 • Plakat promujący Ogólnopolski Konkurs Ekologicznypt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Opublikowano rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Informujemy, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego w dniu 5 stycznia 2021 r. zostało opublikowane rozporządzenie Nr 1/ 2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku  zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gostynińskiego.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się treścią dostępną w pliku poniżej.

"Prezent w słowie podarowany” – życzenia słowem i kolędą

W Święto Trzech Króli zachęcamy Państwa do wysłuchania i obejrzenia koncertu świątecznego przygotowanego przez bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie dostępny na kanale You Tube: 

https://www.youtube.com/watch?v=To2wW7nehgg 

Przygotowany został wspólnie z przyjaciółmi biblioteki, uczniami gostynińskich szkół, młodzieżą biorącą udział w projekcie „ Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży” oraz poetami z Gostynińskiego Klubu Poetyckiego. Zapraszamy do 
wysłuchania prezentów w słowie podarowanych nie tylko osobom bliskim - wierszy i życzeń kierowanych przez poetów do osób chorych określonych jako „inni", do osób, których już wśród nas nie ma lub po prostu przeznaczonych i zatytułowanych ,,dla
człowieka”. Program oparty jest na relacji słowa pisanego, mówionego i muzyki - utworów świątecznych, religijnych oraz kolęd w wykonaniu młodych artystów. 

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Kamilla Ostrowska, wsparcie: Katarzyna Leśniewska; nagranie, opracowanie, montaż i transmisja: Adam Buczyński; konsultacja muzyczna pastorałki zespołu Skaldowie ,,Złota Jerozolima" Małgorzata Kwiatkowska, pomysłodawczyni konsultacji muzycznej - Wioletta Jankowska.

Wystąpili: Weronika Szulecka, Katarzyna Leśniewska, Amelia Mazurkiewicz, Mateusz Mularczyk, Sylwia 
Kogucińska, Zenona Radzka, Grażyna Stasińska, Adam Kulaziński, Gabrysia Ostrowska, Dominika Wiśniewska, Janusz Karasek, Urszula Pieniążek, Wiktoria Wojtczak, Krzysztof Seweryniak, Dorota Suwała, Anna Łuczyńska, Jacek Pesta, Kamilla Ostrowska, Gabrysia i Julia Wojtczak, oraz bibliotekarze: Wioletta Jankowska, Grażyna Stępka, Zyta Mórawska, Renata Mielniczuk. Gościnnie wystąpił kot o imieniu Plama. Choinka wykorzystana jako 
scenografia została podarowana przez Nadleśnictwo Gostynin - Lasy Państwowe za co serdecznie dziękujemy. 

Intensywne opady śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w dniu 07.01.2021 r. prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej około 10 cm.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Rusza konkurs fotograficzny „Spacerując po Gostyninie”

Za oknami wreszcie prawdziwa biała zima... To dobry dzień, aby ogłosić miejski konkurs fotograficzny „Spacerując po Gostyninie”. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie profesjonalnych i nieprofesjonalnych fotografów, starszych i młodszych pasjonatów sztuki fotograficznej oraz wszystkich tych, którzy w trakcie codziennych spacerów zachwycają się pięknem naszego miasta i uwieczniają niezwykłe miejsca robiąc im zdjęcia.

Fotografujcie swoimi aparatami zimowy, wiosenny i letni Gostynin - otaczającą nas przyrodę, ciekawe miejsca i zabytki.

Na Wasze prace czekamy aż do 31 sierpnia 2021 roku! Najlepsze zdjęcia zostaną zaprezentowane w albumie promującym nasze miasto, a najlepsi z najlepszych autorów otrzymają cenne nagrody!


Przewiduje się przyznanie nagród o wartości:

I miejsce – 600,00 zł; II miejsce – 450,00 zł; III miejsce – 350,00 zł; wyróżnienie (max 3) – 200,00 zł.

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 2000,00 zł.

Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym i zapoznania się z Regulaminem dostępnym poniżej, w którym znajdziecie wszystkie informacje.

W razie wątpliwości dotyczących konkursu prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Ochrony Zdrowia, dzwoniąc pod numer 24 236 07 33 lub kierując pytania na adres: promocja@gostynin.pl.

Uwaga na oblodzenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu w godzinach wieczornych i nocnych. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Podsumowanie roku 2020 przez Burmistrza Miasta Gostynina - wideo

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania podsumowującego ubiegły rok 2020. Burmistrz Miasta Gostynina omawia budżet miasta, prezentuje pozyskane środki z funduszy zewnętrznych oraz przedstawia najważniejsze inwestycje.

Nagranie dostępne poniżej. W celu włączenia napisów, prosimy o kliknięcie ikonki znajdującej się w prawym dolnym rogu.  

Podsumowanie roku 2020 przez Burmistrza Miasta Gostynina

Uwaga na oblodzenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu w godzinach wieczornych i nocnych. Temperatura minimalna około -3°C do -1 °C, temperatura minimalna gruntu około -5°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Ogłoszenie o konkursie ofert na realizację zadania z zakresu wychowania przedszkolnego

Wszystkich zainteresowanych informujemy, iż w dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Gostynina ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w Gminie Miasta Gostynina.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Zarządzeniu nr 7/2021 dostepym poniżej.

 • Obrazek przedstawiający dzieci w przedszkolu

OGŁOSZENIE - sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Gostyninie przy ul. Wyszyńskiego 25

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miasta Gostynina, położonego w Gostyninie przy ul. Wyszyńskiego 25.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Lokal mieszkalny nr 47 położony na III piętrze, składa się z dwóch pokoi, kuchni,  przedpokoju, łazienki i WC o pow. 38,74 m. kw. Do lokalu przynależy pomieszczenie gospodarcze zlokalizowane w podpiwniczeniu budynku o pow. 2,9 m. kw. Dla przedmiotowego lokalu urządzona jest księga wieczysta PL1G/00039912/4. Cena: 120.000,00 zł.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z trescią ogłoszenia dostepną poniżej.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.                                                                                                                                                                                                             

OGŁOSZENIE - sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Gorzewie przy ul. Kruk 3

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miasta Gostynina, położonego w Gorzewie przy ul. Kruk 3.                                                                                                               

Lokal mieszkalny nr 3 usytuowany jest na parterze, składa się z pomieszczeń komunikacyjnych, trzech pokoi, kuchni oraz łazienki z WC. Łączna powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego wynosi 70,15 m. kw. do lokalu przynależą dwa  pomieszczenia gospodarcze zlokalizowane w podpiwniczeniu budynku o pow. 18,70 m. kw. Mieszkanie posiada instalacje: wodno-kanalizacyjną (woda zimna z wodociągu gminnego, woda ciepła z kotłowni na pelet lub alternatywnie na olej opałowy), centralnego ogrzewania (z kotłowni na pelet lub alternatywnie na olej opałowy) zlokalizowanej w podpiwniczeniu budynku). Cena: 100.000,00 zł.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z trescią ogłoszenia dostepną poniżej.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.  

                                                                                                                                                                   

OGŁOSZENIE - sprzedaż niezabudowanej nieruchomości przy ul. Iwaszkiewicza

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej  nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Gostynina, położonej w Gostyninie przy ul. Iwaszkiewicza.

działka: 3297
powierzchnia: 507 m. kw.
ul. Iwaszkiewicza  PL1G/00010645/2

Nieruchomość posiada dostęp do następujących sieci infrastruktury technicznej: gazociąg, wodociąg, kanalizacja sanitarna, energia elektryczna, sieć telekomunikacyjna. Dostęp do drogi publicznej  – ulicy Iwaszkiewicza. Działka niezabudowana, porośnięta dziką roślinnością trawiastą, miejscowo w sąsiedztwie granic działki znajdują się pozostałości po ogrodzeniu oraz studnia. Na terenie działki znajduje się napowietrzna linia elektroenergetyczna średniego napięcia wraz  ze słupem ją wspierającym oraz podziemnym wodociągiem. We wschodniej części działki, wzdłuż jej granicy zlokalizowana jest kablowa, podziemna linia elektroenergetyczna wysokiego napięcia. Linia elektroenergetyczna średniego napięcia wraz z minimalną odległością zabudowy od torów kolejowych oraz od granic działki znacznie ograniczają możliwość zabudowy przedmiotowej nieruchomości. Cena: 25.000,00 zł.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią ogłoszenia dostępną poniżej.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.  

Ostrzeżenie IMGW: przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o pierwszym stopniu zagrożenia. Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez północno-zachodni i zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h oraz okresami opady śniegu.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

IMGW-PIB ostrzega o silnym mrozie

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało kolejne ostrzeżenie. Na terenie powiatu gostynińskiego prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C do -17°C. Temperatura maksymalna w dzień od -14°C do -12°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Zastanawiasz się co zrobić z choinką?

Nie ma wątpliwości, że żywa choinka zapewnia niepowtarzalną atmosferę. Kwestia tego, do kiedy choinka powinna stać w domu, jest dość indywidualna. Jedni rozbierają drzewka tuż po Nowym Roku, inni lubią nacieszyć nimi oko aż nie zacznie gubić igiełek. Prędzej czy później przychodzi jednak konieczność rozstania się z drzewkiem. Co więc zrobić z żywą choinką?

Możemy oczywiście położyć choinkę obok wiaty śmietnikowej, jeśli mieszkasz na osiedlu lub włożyć ją do kontenera na organiczne odpady. Wywozem drzewek zajmuje się firma odbierająca śmieci na podstawie umowy z miastem, traktując je jako odpady ulegające biodegradacji. Jednak za nim wystawisz przed bramą choinkę, zapoznaj się z harmonogramem odbioru odpadów na Twojej ulicy, aby drzewko, które chwilę temu było pięknie przystrojone nie zalegało z wyłysiałymi gałęziami. Zbiórka choinek potrwa do końca lutego br. Szczegółowych informacji w zakresie wywozu odpadów udziela Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa pod numerem telefonu: (24) 236 07 38.


Jeśli nie chcesz, by choinka dogorywała wokół śmieci, a zostało Ci trochę wolnego miejsca w ogródku lub na działce, możesz przesadzić ją do ziemi. Najlepszy czas na wsadzenie jej do ziemi to kwiecień i maj. Naturalnie do tej pory nie może czekać w domu. Dlatego tuż po Świętach wystarczy wynieść drzewko na zewnątrz, osłaniając je jednak przed bezpośrednim działaniem wiatru i mrozu. Do przesadzenia najlepiej nadają się te drzewka, które od początku były w donicy i mają rozwinięty system korzeni.

Choinka nadaje się doskonale jako składnik kompostu. Naprzemienne układanie gałęzi choinki i odpadów kuchennych lub ogrodowych to jeden z najlepszych pomysłów na cenny nawóz organiczny. Kompostowany iglak nie zakwasza ziemi i nadaje się doskonale pod… inne iglaki.

 

źródło: UM Gostynin/ homebook.pl

 • Co zrobić z choinką po Świętach?

Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia

Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Pamiętajmy, że od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Zbyt wczesne wycofanie obostrzeń, może doprowadzić do drastycznego przyrostu zachorowań. 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym.

Decyzje w sprawie przedłużenia obowiązujących obostrzeń podejmujemy wspólnie z naszymi specjalistami z zakresu zdrowia publicznego, profesorami, wirusologami, epidemiologami. Musimy podejmować odpowiedzialne decyzje, uwzględniając realia epidemiczne. Wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powoduje, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią. Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące zamknięcia lub ograniczenia np. niektórych branż gospodarki będą obowiązywały także po 17 stycznia – do 31 stycznia. O tym, co będzie dalej, zadecydujemy my sami. To od nas zależy, czy przedłużenie etapu odpowiedzialności umożliwi ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i pozwoli na znoszenie ograniczeń.

Najważniejsze obostrzenia związane z COVID-19

 • Obowiązuje utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.
 • Konieczne jest zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, m.in. na ulicy, w autobusie, w przychodni czy w kościele.
 • Ograniczona jest działalność galerii handlowych – otwarte pozostają tam np. tylko apteki czy sklepy z artykułami spożywczymi.
 • Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji – możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.
 • Ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej (z wyjątkami).
 • Nieczynne są stoki narciarskie.
 • Zawieszona jest działalność placówek kultury, w tym m.in. teatrów, kin czy muzeów.
 • Obowiązuje zakaz działalności klubów nocnych, dyskotek i innych miejsc udostępnionych do tańczenia.
 • Zawieszona jest działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness (z wyjątkami).
 • Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób.
 • W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.
 • W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób.
 • Obowiązują godziny dla seniorów (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00).
 • Obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii, konsolacji i innych uroczystości oraz przyjęć okolicznościowych.
 • Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.
 • Obowiązują ograniczenia związane z przekraczaniem granicy i ruchem międzynarodowym.

źródło: www.gov.pl

 • minister zdrowia podczas konferencji

Na gostynińskich ulicach trwa akcja ZIMA

Służby miejskie intensywnie pracują nad utrzymaniem przejezdności miejskich ulic i dostępnością chodników dla pieszych. Od pierwszych silnych opadów śniegu ruszyły na trasy dwie pługopiaskarki. Oprócz odśnieżania posypują ulice mieszanką piaskowo-solną. Łącznie zabezpieczana jest drożność na długości 80 km, przy czym każdy odcinek odśnieżany jest dwukrotnie, a ulice szersze, jak np. Zamkowa, Jana Pawła II, Kutnowska czy Rynek czterokrotnie. W dniu dzisiejszym odśnieżone będą  także ścieżki rowerowe na Zalesie i wzdłuż ulicy Płockiej. Dyżur prowadzony jest całodobowo, a czas reakcji na występujące zjawiska pogodowe wynosi jedną godzinę.

W ramach zimowego utrzymania miasta służby systematycznie odśnieżają i posypują piaskiem z solą ciągi komunikacyjne dla pieszych. Zakupiony przez miasto traktor zgarnia śnieg z chodników i zapewnia bezpieczne wejścia na pasy. Sześciu pracowników zaangażowanych jest przy zabezpieczeniu przepustowości ciągów dla pieszych wokół Rynku, w Parku im. Marszałka J. Piłsudskiego, na przystankach autobusowych i mostach znajdujących się na terenie miasta. Przypomnijmy, że do obowiązków właścicieli prywatnych posesji należy odśnieżanie chodnika przylegającego do nieruchomości i gromadzenie śniegu przy jego krawędzi.

 • Akcja zima
 • Akcja zima
 • Akcja zima
 • Akcja zima

Gołoledź i marznące opady

Choć intensywne opady śniegu mamy za sobą i przyrostu pokrywy białego puchu już nie będzie, to istnieją trudne warunki na drogach i chodnikach w mieście. Prognozuje się, że dziś Gostynin do godz. 16:00 znajdzie się w strefie słabych opdów deszczu i mokrego śniegu. Nawierzchnie ulic i ciagów pieszych, przy minusowej temperaturze utrzymującej się przy gruncie, będą zamarzać. Może wystąpić zjawisko oblodzenia i gołoledzi, co będzie bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowcow, jak i  pieszych.

Apelujemy do prowadzących pojazdy o dostosowanie prędkości do sytuacji pogodowej oraz do pieszych o zachowanie ostrożności na chodnikach.

 • Gołoledź i marznące opady

Uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Informujemy, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego w dniu 18 stycznia 2021 r. zostało opublikowane rozporządzenie Nr 2/ 2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku  uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gostynińskiego.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się treścią dostępną w pliku poniżej.

Gość Radia Q – burmistrz Paweł Kalinowski

Zachęcamy do wysłuchania audycji radiowej z udziałem Burmistrza Miasta Gostynina.

W krótkiej rozmowie podsumowany został miniony rok, jego kluczowe inwestycje oraz omówiono najważniejsze plany czekającą nas w 2021 roku. Burmistrz odniósł się także do nowego połączenia PKP przechodzącego przez Gostynin oraz do gostynińskich szkół podstawowych, które z radością przywitały uczniów klas 1-3.

Poniżej link do wywiadu:
http://radioq.fm/wiadomosci/gosc-radia-q/2864-gosc-radia-q-pawel-kalinowski-21-01-2021?fbclid=IwAR0tS4sjcT3IrYgh8zPsVd681XQjOTOXUWhK9zoSxgv9JoQyxgy_Jb5VSeU

 • Gość Radia Q – burmistrz Paweł Kalinowski

Uwaga! Opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu do 31 stycznia

Ważna informacja dla przedsiębiorców sprzedających alkohol. Do końca stycznia br. w Urzędzie Miasta należy złożyć oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w 2020 r. i zapłacić za korzystanie z zezwoleń na ten rok.

Należność (po wcześniejszej konsultacji dotyczącej jej wysokości z Wydziałem Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia) można uiścić bezpośrednio w kasie Urzędu lub na konto Urzędu – PKO BP: 89102039740000530200066258 z adnotacją, że jest to opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu z zaznaczeniem jego rodzaju.

Niedokonanie wpłaty w terminie wyznaczonym przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (niezależnie od przyczyn), skutkuje wygaśnięciem zezwolenia.

Przedsiębiorca, któremu zezwolenie wygaśnie z powodu niedokonania opłaty w ustawowym terminie, może się ubiegać ponownie o jego wydanie po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji stwierdzającej wygaśnięcie zezwolenia.

Na podstawie art.18 ust. 12 a ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w przypadku nie złożenia oświadczenia w terminie tj. do dnia 31 stycznia 2021 r. przedsiębiorca może jeszcze dopełnić tej czynności w terminie 30 kolejnych dni, przy czym jest wówczas zobowiązany do dokonania opłaty dodatkowej w wysokości 30% opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych określonej w art.11¹ ust. 2.

Na podstawie art. 18 ust. 12 b wskazanej wyżej ustawy, w przypadku niedokonania opłaty w ustawowej wysokości i w terminie do dnia 31 stycznia 2021 r. przedsiębiorca może jeszcze dopełnić tej czynności w terminie 30 kolejnych dni, przy czym kwota do zapłaty zostaje powiększona o 30% opłaty należnej za korzystanie z zezwoleń w danym roku kalendarzowym określonej w art.11 ¹ ust. 2 albo 5.

Niedokonanie wpłaty w terminie wyznaczonym przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (niezależnie od przyczyn), skutkuje wygaśnięciem zezwolenia.

Wzór druku oświadczenia dostępny jest poniżej lub w Wydziale Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia, pok. nr 305.

158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W dniu dzisiejszym Burmistrz Paweł Kalinowski wraz z przedstawicielami miejskiej rady, gminy oraz nadleśnictwa spotkał się przy mogile w Gaśnem by uczcić pamięć bohaterów, którzy 158 lat temu chwycili za broń przeciwko rosyjskiemu zaborcy.Ze względu na trwającą pandemię i tę rocznicę obchodziliśmy symbolicznie, a korzystając z okoliczności spotkania ks. dziekan Ryszard Kruszewski poświęcił nowo wymieniony krzyż.

Zachęcamy mieszkańców do uczczenia pamięci poległych tak jak możemy. Każdy drobny gest ma duże znaczenia, bo dzięki nim ta karta lokalnej historii nigdy nie zginie.

 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Uwaga na oblodzenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed oblodzeniem. W nocy prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych informuje, że dziś od godz. 22:00 do jutrzejszego poranka prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.
Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

XXIX Sesja Rady Miejskiej

W  dniu 28 stycznia 2021 roku o godzinie 10:00 w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbędą się obrady XXIX  Sesji Rady Miejskiej VIII kadencji. Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że można uczestniczyć w obradach online. Transmisja dostępna na kanale youtube.pl: https://www.youtube.com/channel/UCajNXJnKqOYymQjETnkD-3w?view_as=subscriber

 Porządek sesji;

 1. Otwarcie obrad.
 2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
 3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
 4. Kultura w Gminie Miasta Gostynina. Informacja Dyrektorów miejskich instytucji kultury o realizacji zadań statutowych w roku 2020:
  • Miejskie Centrum Kultury,
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina.
 5. Informacja Prezesa Agencji Rozwoju i Promocji Zamek Spółka z o.o. o realizacji zadań statutowych w roku 2020.
 6. Informacja Burmistrza Miasta o wysokości i przeznaczeniu środków finansowych pozyskanych „z zewnątrz” przez Gminę Miasta Gostynina w 2020 roku.
 7. Prezentacja „Kalendarza Imprez Miejskich na 2021 rok” przez Burmistrza Miasta.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego i objęcie udziałów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gostyninie.
 9. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2021.
 10. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 215/XXVIII/2020 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2034.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie: zaciągnięcia długoterminowego kredytu na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczki oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Gostynina.
 12. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę w sprawie: zaciągnięcia długoterminowej pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Gostynina.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie uznania petycji Stowarzyszenia „Polska Wolna od GMO” za niezasługującą na uwzględnienie.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Miejskiej w Gostyninie na rok 2021.
 16. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Miejskiej w Gostyninie na rok 2021.
 17. Przyjęcie protokołu z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Gostyninie.
 18. Sprawy różne.
 19. Zamknięcie obrad.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów – komunikat organizacyjny

W związku z kolejnym przedłużeniem obostrzeń związanych z epidemią COVID -19 zmieniamy termin zgłoszeń do turnieju GOSTYNIN CUP 2021.

Termin zgłoszeń: do dnia 29.01.2021 r.

Losowanie grup: 01.02.2021 r. / godz. 10.00/ w siedzibie MOSiR

Turniej zostaje przeniesiony na dzień 06.02.2021 r. - SOBOTA

Bieżące informacje dotyczące turnieju na stronie https://mosirgostynin.futbolowo.pl/

 • Logo MOSiR

Konkurs na wsparcie realizacji zadań z zakresu rozwoju sportu w 2021 r.

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gostynina w 2021 roku.

Wnioski o udzielenie dotacji celowej winny zawierać propozycje zadań publicznych, które wpłyną na rozwój poszczególnych dyscyplin sportowych na terenie Gminy Miasta Gostynina m.in. poprzez:

 1. realizację programów szkolenia sportowego;
 2. zakup niezbędnego sprzętu i strojów sportowych;
 3. pokrycie kosztów organizowania lub uczestnictwa w zawodach czy imprezach sportowych;
 4. pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkoleniowych;
 5. wynagrodzenia kadry szkoleniowej.

Na realizację zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu Gmina Miasta Gostynina przeznacza kwotę 300 000,00 zł (trzysta tysięcy złotych).

Dofinansowanie nie może przekroczyć 95% całkowitych kosztów zadania. Wkład własny, stanowiący nie mniej niż 5% całkowitych kosztów zadania może mieć formę finansową lub pozafinansową. Wkład pozafinansowy może stanowić jedynie praca wykonywana nieodpłatnie przez wolontariuszy/ członków klubu.

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać wraz z kompletem załączników w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gostynina w roku 2021” w sekretariacie Urzędu Miasta Gostynina, pok. nr 208 do dnia 12 lutego 2021 roku.

Szczegóły dot. konkursu znajdują się Zarządzeniu Nr 13/2021 Burmistrza Miasta Gostynina z dnia 22 stycznia 2021 r. w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizację zadań publicznych w 2021 roku na terenie Gminy Miasta Gostynina w ramach rozwoju sportu i powołania Komisji Konkursowej, dostępnym poniżej.

Uwaga na oblodzenie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ponowie ostrzega, że dziś od godz. 22:00 do jutrzejszego poranka prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.
Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Formularz zgłoszenia chęci zaszczepienia

Od 15 stycznia możesz zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy - dostaniesz maila.

Zgloszenia checi do szczepienia

Jak można się zgłosić?

 1. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
 2. Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
   

  Pamiętaj! Jedyną stroną służącą do zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.  Jeśli otrzymasz wiadomość dotyczącą szczepień, która wygląda podejrzanie, zgłoś ją na tej stronie: https://incydent.cert.pl/

 3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin. Jak to zrobić? Sprawdź tutaj.

 

CHCESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ? ZGŁOŚ SIĘ! 

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.


Uwaga! Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne maile w ciągu do 24 h. Wszystkie zgłoszenia, dla których wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie, zostały zapisane. Termin potwierdzenia zgłoszenia nie ma wpływu na kolejność otrzymania e-skierowania na szczepienie. Prosimy nie ponawiać zgłoszeń.


źródło: www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Jak zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19?

Śniadanie, leki, właściwe ubranie. Jak przygotować się do szczepienia?

Od poniedziałku (25.01) formalnie ruszyły w Polsce szczepienia populacyjne przeciw COVID-19. Po tzw. grupie zero, w której byli m.in. medycy, dawkę szczepionki otrzymają teraz seniorzy, którzy skończyli 70 lat i zdołali zarejestrować się na szczepienie.

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia osób, które skończyły lat 80, zaś od 22 stycznia rejestrować mogą się również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia zgodnie z harmonogramem zaczeły się w poniedziałek, 25 stycznia. Szef KPRM Michał Dworczyk informował w niedzielę, że będą realizowane w ponad 5 tys. punktów w całym kraju.

Jak przygotować się na szczepienie?

Jak senior ma się przygotować na szczepienie? Powinien zjeść śniadanie, nie zapomnieć o codziennych lekach i punktualnie stawić się w punkcie szczepień.

Eksperci podkreślają, że bardzo ważne jest ubranie. Zamiast zapinanych na guziki koszul i bluzek - lekarze zalecają luźna podkoszulkę z krótkim rękawem, na którą można nałożyć sweter lub bluzę. Wtedy wystarczy tylko odsłonić ramię bez zdejmowania ubrania.

Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty i okulary, oczywiście jeśli pacjent nosi je na co dzień. Podczas szczepienia będą potrzebne przy wypełnianiu ankiety. 

Kwestionariusz składa się z dwóch części:

- Pierwsza część ankiety dotyczy koronawirusa (czy nie byliśmy zakażeni w ostatnich czterech tygodniach albo nie mamy objawów, które mogłyby sugerować zakażenie, na przykład utrata węchu i smaku, gorączka czy kaszel) 

- W drugiej części pojawiają się pytania o inne choroby pacjenta.

Żeby przyspieszyć proces - dostępną w internecie ankietę można wydrukować i wypełnić w domu. Po przeanalizowaniu kwestionariusza, lekarz pacjenta bada i kwalifikuje do szczepienia. źródło: tokfm.pl

 • Logo programu Szczepimy się

Miasto pomaga seniorom w dotarciu na szczepienia przeciwko COVID-19

Dziś, 27 stycznia 2021 r., pierwszy pacjent został przywieziony do punktu szczepień przy ul. Wojska Polskiego samochodem Urzędu Miasta Gostynin w celu przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Z takiej bezpłatnej pomocy mogą skorzystać seniorzy mający obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.  Osoby niepelnosprawne taką usługę mogą zamówić dzwoniąc pod numer telefonu 24 2350414 lub 501 749 597.

Od 25 stycznia trwają szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 70 roku życia. W Gostyninie szczepionka podawana jest w placówkach NEUCA MED sp. z o.o. (dawny Medicus)  oraz  ARION MED sp. z o.o. w Kruku.

Urząd Miasta Gostynina uruchomił lokalną infolinię pod numerem telefonu 24 236 07 28 dla zainteresowanych bezpłatnym transportem świadczonym przez miasto. Infolinia czynna jest w dni robocze w godz. 8.00–15.00.

 • Transport do punktu szczepień
 • Transport do punktu szczepień

Cykl spotkań – „Człowiek z pasją“

Biblioteka dla dzieci i młodzieży rozpoczyna w 2021 roku cykl comiesięcznych spotkań – "CZŁOWIEK Z PASJĄ"

Gośćmi naszych spotkań będą osoby, które podzielą się z nami swoim zamiłowaniem i opowiedzą o nim. Poprzez takie spotkania, które kierujemy do młodzieży oraz uczniów starszych klas szkoły podstawowej, pragniemy zachęcić każdego do pewnego działania,
do poszukiwań w sobie zdolności oraz zainspirowania tematami, które na spotkaniach będą przedstawiane i mogą stać się inspiracją
do realizowania własnych marzeń.

Planujemy jedno spotkanie w miesiącu. Każde z inną osobą lub dwoma w formie: „mistrz i uczeń“. Nasze wydarzenie będzie emitowane na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie. O terminie emisji naszych spotkań będą informowały plakaty rozwieszone na słupach ogłoszeniowych, informacje na facebooku i stronie internetowej  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie oraz na różnych portalach.

Szukajcie i oglądajcie. Do zobaczenia już wkrótce.

źródło: Miejska Bibliotek Publiczna

 • Cykl spotkań – „Człowiek z pasją“ - lakat promujący wydarzenie

GOSTYNIN CUP 2021 – ODWOŁANY

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że zaplanowany na sobotę 6 lutego Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „GOSTYNIN CUP 2021”  zostaje odwołany.

 • Informacja o odwołaniu turnieju

Konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego rozstrzygnięty

ZARZĄDZENIE Nr 17/2021

BURMISTRZA MIASTA GOSTYNINA

z dnia 28 stycznia 2021 r.

w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego

 Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r., poz. 713 ze zm.) oraz uchwały nr 135/XVII/2019 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2019 r. w sprawie regulaminu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego oraz kryteriów wyboru ofert zarządzam, co następuje:

§1

 1. Rozstrzygam otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego pod nazwą: „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym zamieszkałym na terenie miasta Gostynina możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w roku szkolnym 2021/2021
 2. Informację o rozstrzygnięciu konkursu, o którym mowa w ust. 1 zawiera załącznik do niniejszego zarządzenia.

§2

Zarządzenie podlega ogłoszeniu:

1) na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26,

2) w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Gostyninie,

3) na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina.

 §3

Wykonanie zarządzenia powierza się Dyrektorowi Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli w Gostyninie.

§4

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

Załącznik do zarządzenia nr 17/2021

Burmistrza Miasta Gostynina

z dnia 28 stycznia 2021 r.

  Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego pod nazwą: „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym zamieszkałym na terenie miasta Gostynina możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w roku szkolnym 2021/2022”

  Wykaz oferentów wyłonionych w konkursie, którym zostanie zlecone zadanie publiczne:

 

L.p.

Nazwa oferenta

Miejsce prowadzenia przedszkola, którego dotyczy składana oferta

Deklarowana liczba miejsc dla dzieci w oddziałach ogólnodostępnych i specjalnych

1

Instytut Edukacji, Rozwoju i Terapii
sp. z o.o.

09-500 Gostynin,
ul Wojska Polskiego 22

Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Specjalnymi

„AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA”

09-500 Gostynin
ul. Wojska Polskiego 22

57

 

Uzasadnienie

 Burmistrz Miasta Gostynina ogłosił otwarty konkurs ofert na zapewnienie możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach. W wyznaczonym terminie wpłynęła do Urzędu Miasta Gostynina jedna oferta. Oferta została oceniona  pod względem formalnym i merytorycznym przez powołaną w tym celu komisję konkursową. Po zapoznaniu się z wynikami prac w komisji przedstawionej w protokole z posiedzenia komisji stwierdzam, że oferent spełnił warunki określone w regulaminie - stąd zarządzenie jest zasadne.

 

Plany inwestycyjne na 2021 rok - wideo

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania Burmistrz Miasta Gostynina, który omawia plany inwestycyjne na 2021 rok, dotacje celowe oraz wyjaśnia, dlaczego wraz z Radą Miejską musieli podnieść opłaty za wywóz śmieci.

Nagranie dostępne poniżej.

 

Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców

Zachęcamy gostynińskich przedsiębiorców do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach dla firm pn. „Jak rozwijać firmę w internecie w nowej rzeczywistości?, które odbędą się 17.02.2021 online.

Zamknięcie szkół, sklepów, punktów usługowych, restauracji i wprowadzenie pracy zdalnej dla całych biur znacznie wpłynęło na organizację zarówno edukacji, jak i pracy przedsiębiorców. Konieczność przeniesienia firmy do sfery wirtualnej może wywoływać obawy o organizację codziennej działalności przedsiębiorstwa dlatego, aby pomóc przedsiębiorcom mierzącym się z tym wyzwaniem, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. wspólnie z Firmami Jutra, programem Google i PFR przygotowało warsztaty, które ułatwią małym i średnim firmom rozwijać firmę w internecie i organizację pracy poza biurem.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się:

 • jakie elementy mają wpływ na widoczność strony internetowej firmy w wyszukiwarce,
 • na co warto zwrócić uwagę tworząc treści na stronę,
 • jakie możliwości daje wizytówka na Mapach Google,
 • jak mierzyć ruch na stronie i wiele innych narzędzi oraz
 • gdzie szukać wsparcia w ramach programu Firmy Jutra.

Warsztaty poprowadzi Kamila Gąsior trener marketingu, doradca w programie Firmy Jutra. Przez 4 lata wspierała polskich przedsiębiorców, jako doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje. Bogate doświadczenie zdobywała na swoich poprzednich stanowiskach w agencjach marketingowych. Między innymi w działach SoMe, PR, czy w dziale eventowym. Swoją wiedzę z zakresu marketingu uzupełnia na bieżąco, tak aby spełniać oczekiwania przedsiębiorców. Absolwentka szkoły performance marketingu Marketing Masters. Dzięki swojej pasji i zamiłowaniu do pracy z ludźmi pomaga małym i średnim przedsiębiorcom w tworzeniu strategii marketingowych, a także doradza w zakresie narzędzi marketingu online. 

Warsztat odbędzie się online w godz. 14:00-15:15, za pomocą platformy Zoom. Aby wziąć udział w bezpłatnym warsztacie, należy zarejestrować się za pośrednictwem platformy Evenea

Link do rejestracji:

https://app.evenea.pl/event/ppptgoogle/

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 24 364 45 30 lub szkolenia@pppt.pl

 • Baner firmy Jutra

Awans LO w rankingu Perspektyw

Jak co roku, miesięcznik edukacyjny i portal internetowy Perspektywy opublikował najnowszy ranking najlepszych liceów i techników w kraju. Wynika z niego, że gostynińskie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w 2021 roku zajmuje wśród liceów 703. pozycję. Choć może ono wydawać się odległym, warto pamiętać, że w zeszłym roku zajmowało dopiero 810. miejsce. Świadczy to o dużym zaangażowaniu kadry pedagogicznej i uczniów, kapituła bowiem, jak możemy wyczytać na stronie rankingu, ocenia szkoły za pomocą trzech kryteriów, są to mianowicie: "sukcesy szkoły w olimpiadach [25% oceny ostatecznej], wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych [30%] oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych [45%]".

Na podium rankingu liceów znajdują się szkoły: z Warszawy (I miejsce - XIV LO), Torunia (II miejsce - Uniwersyteckie LO) i Szczecina (III miejsce - XIII LO).

Gratulujemy naszemu Liceum i życzymy dalszych sukcesów.

Przedłużony nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

Informujemy, że decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

 

NSP 2021 jest przeprowadzany w terminie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 czerwca 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24.00.

Termin składania ofert: 01.02.2021 r. – 09.02.2021 r.

 Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
 • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
 • posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
 • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Więcej informacji znajduje się w załączeniu.

 

Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej

Informujemy, że Burmistrz Miasta Gostynina 1 lutego 2021 roku podpisał umowę na opracowanie projektu budowlanego na przebudowę drogi dojazdowej do Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie. Opracowanie tego projektu wykona firma "HOL-BUD" Sp. z o.o.

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa zawierała będzie m.in. następujące rozwiązania techniczne:
- nawierzchnia bitumiczna,
- chodniki i zjazdy z kostki betonowej,
- zatoki postojowe z kostki betonowej,
- szczegółowa niwelacja z nawiązaniem do terenów sąsiadujących,
- odwodnienie,
- oświetlenie uliczne.

Firma zobowiązała się do dostarczenia Gminie Miasta Gostynina wszelkich niezbędnych opracowań i zgód w terminie do 30 listopada 2021 roku.

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie, znajdujący się na ulicy Płockiej 66/68, jest jednym z częściej odwiedzanych przez mieszkańców miasta miejsc administracji publicznej. Modernizacja kilkusetmetrowego odcinka drogi niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia wygody w korzystaniu z tego miejsca.

 • Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej
 • Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej
 • Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej
 • Modernizacja drogi dojazdowej do PUP coraz bliżej

Uwaga na marznący deszcz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dziś w nocy (od 20:00/02.02 do 08:00/03.02.2021) wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności.

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022

Rusza rekrutacja do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022. W dniach 8-26 lutego 2021 roku rodzice dzieci w wieku 3-6 lat, mieszkających na terenie miasta Gostynina, mają możliwość złożenia wniosku o przyjęcie dziecka do wybranej przez siebie placówki oświatowej.

Do swoich progów zapraszają dzieci następujące gostynińskie placówki oświatowe:
- Przedszkole nr 2 z Oddziałem Integracyjnym, ul. Wojska Polskiego 54,
- Przedszkole nr 4, ul. Armii Krajowej 7,
- Przedszkole nr 5, ul. J. Kochanowskiego 2,
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej, ul. Ozdowskiego 2,
- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte, ul. Gen. J. Bema 23,
- Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV, ul. Polna 36,
- Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Specjalnymi "Akademia Przedszkolaka", ul. Wojska Polskiego 22.

Kryteria brane pod uwagę podczas rekrutacji, terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego oraz pozostałe informacje w załączniku.

Opłaty i podatki w 2021 r.

Informujemy, że wpłaty podatku od nieruchomości można dokonać gotówką lub kartą płatniczą w kasie Urzędu Miasta Gostynina mieszczącej się na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Rynek 26.

Kasa czynna jest codziennie w godzinach: poniedziałki, środy i czwartki 7.30 – 14.30, we wtorki 7.30 – 15.30, a w piątek 7.30 – 13.30.

Płatność bez prowizji uiścić można w PKO Bank Polski Oddział nr 1 w Gostyninie przy ul. T. Kościuszki 16, czynnym w okresie epidemii koronawirusa od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00.

Operację płatności można wykonać także korzystając z bankowości elektronicznej.

Opłaty i podatki uiszczamy na rachunek podstawowy o numerze:

89 1020 3974 0000 5302 0006 6258,

opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rachunek o numerze:

51 1020 1592 0000 2102 0306 8673

 

 

 • Godziny otwarcia kasy

Bezpieczna wizyta w ZUS

Załatwiasz sprawę w ZUS?

Spotkaj się z ekspertem w wybranym przez Ciebie dniu i o konkretnej godzinie.

 1. Zamów e-wizytę:

Nie musisz wychodzić z domu, aby załatwić sprawę w ZUS. Możesz spotkać się z pracownikiem ZUS przez internet – podczas e-wizyty. Potrzebujesz tylko:

- dostęp do internetu,

- komputer, tablet lub telefon z działającymi kamerką, głośnikiem i mikrofonem.

 

Link do rezerwacji e-wizyty oraz szczegółowe informacje.

 1. Zarezerwuj wizytę w placówce przez PUE ZUS

Zaloguj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Następnie w menu bocznym wybierz [Wizyty] > [Rezerwacja wizyty]. Wybierz miejsce spotkania. Wskaż również sprawę, którą chcesz poruszyć. Potem wybierz termin wizyty.

Ważne! Gdy będziesz szedł na umówioną wizytę, weź ze sobą swój login PUE i dokument tożsamości.

 1. Zarezerwuj wizytę w placówce przez telefon

Aby zarezerwować wizytę przez telefon, zadzwoń do najbliższego oddziału ZUS. Numery telefonu do Oddziałów ZUS znajdują się w zakładce Kontakt – zarezerwuj wizytę.

Nr telefonu do Oddziału ZUS w Płocku – 24-262-83-28

Podczas rozmowy podaj swoje dane (imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego) oraz sprawę, którą chcesz omówić z ekspertem ZUS. Wybierzesz również placówkę, w której ma się odbyć wizyta, oraz jej termin. Na podany podczas rezerwacji numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. W naszej placówce wpisz ten numer na ekranie urządzenia do wydawania numerków.

Ważne! Gdy będziesz szedł na umówioną wizytę, weź ze sobą swój dokument tożsamości.

Nie będziesz mógł umówić się na wizytę w placówce, jeśli będzie ona zamknięta z powodu epidemii COVID-19.

Źródło informacji: www.zus.pl

 • Plakat e-wizyta i rezerwacja

Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii

Porażką 2:4 zakończył się pierwszy mecz kontrolny seniorów Mazura Gostynin z Kujawiakiem Kowal.

Nasi piłkarze trenują niemal bez przerwy od zakończenia rundy jesiennej Płockiej Ligi Okręgowej, a w sobotę 30 stycznia 2021 r. rozegrali pierwszy mecz sparingowy, sprawdzający formę. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego w Płocku zmierzyli się z wyżej notowanym rywalem. Kujawiak Kowal gra klasę wyżej – w 4 Lidze – niż Mazur i zajmującym po rundzie jesiennej 17 miejsce (trzecie od końca).

Zadanie nie łatwe, gdyż aura iście zimowa a boisko śliskie oraz mróz, co powodowało dużo niedokładności w grze.

Rywale od początku objęli prowadzenie, prostopadłe podanie za linię obrony w 7 minucie wykorzystał Jakub Brandt, jeszcze w pierwszej połowie stan meczu wyrównał w 21 minucie po znakomitym podaniu od Damiana Surmaka Eryk Przybylski. Jednak do przerwy Kujawiak znów prowadził. W drugiej połowie trener Arkadiusz Szulczewski dał pograć wszystkim zmiennikom, znajdującym się na ławce a na boisku pojawił się najlepszy strzelec w drużynie w rundzie jesiennej – Bartosz Komorowski (8 bramek) – który w 78 minucie po dośrodkowaniu od Surmaka pięknym strzałem głową wyrównał stan meczu na 2:2.

Kujawiak nie dał za wygraną, a kolejne bramki zdobył doświadczony napastnik zespołu z Kowala Rafał Jankowski i zawodnik testowany.

Mazur przegrał 2:4, jednak trener Arkadiusz Szulczewski był zadowolony z gry swoich zawodników.

Kolejny mecz kontrolny za tydzień a rywalem będzie Lubienianka Lubień Kujawski.

 

Mazur Gostynin – Kujawiak Kowal 2:4

bramki: 21' Eryk Przybylski, 78' Bartosz Komorowski – 7' Jakub Brandt, 41' i 88 Rafał Jankowski, 81' zawodnik testowany

Mazur rozpoczął w składzie: Robert Ratajski – Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Konrad Stańczak, Michał Jędrzejczak – Michał Matecki, Damian Surmak, Mateusz Dobieński, Dariusz Kurkowski, Kamil Augustyniak – Eryk Przybylski

zagrali także: Jakub Gapiński, Rafał Wilamowski, Maciej Gajewski, Cezary Zielonka, Jakub Stachowski, Bartosz Komorowski, Wiktor Smyczyński, Bartłomiej Skonieczny;

trener: Arkadiusz Szulczewski

tekst i zdjęcia: Piotr Mrówka

 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii
 • Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii

Uwaga na oblodzenie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dzisiejszej nocy i nad ranem zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.
Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

8 lutego rusza rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022

Już wkrótce rusza rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych na nowy rok szkolny. Od 8 lutego do 26 marca rodzice przyszłych pierwszaków będą mieli możliwość złożenia wniosku do wybranej przez siebie (i swoje dziecko) szkoły podstawowej. Rekrutację w naszym mieście będą prowadziły następujące placówki oświatowe:

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej, ul. J. Ozdowskiego 2,

- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte, ul. Gen. J. Bema 23,

- Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV, ul. Polna 36.

 

Terminy weryfikacji, odwołań i decyzji postępowań rekrutacyjnych i uzupełniających dostępne są w załączniku.

 • 8 lutego rusza rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022

Obwieszczenie o przekazaniu projektu decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do uzgodnień

4fJvBZAk+0ITMAAAAASUVORK5CYII=

Gostynin, 2021.02.03.

IGP.  6733.35.2020

 

O B W I E S Z C Z E N I E

BURMISTRZA MIASTA GOSTYNINA

 

Na podstawie art. 50 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 293) i art. 49a w zw. z art. 49 § 1 i 2  ustawy z dnia  14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 256 t.j. z późn. zm.) zawiadamiam, że projekt decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dotyczący sprawy z wniosku Pana Tomasza Reszkowskiego działającego jako pełnomocnika Gminy Miasta Gostynina w sprawie budowy urządzeń wodnych tj.:

- budowa rowu z zastawką i przepustem wraz z wylotem do rzeki Skrwy Lewej i przebudową skarpy oraz dojściem (utwardzeniem) i niezbędną infrastrukturą, w ramach wykonania odpływu regulowanego z jeziora Sejmikowego i Zamkowego,

- budowa rowu łączącego jezioro Zamkowe i Sejmikowe wraz z zastawką, kładką (przejściem), dojściem (utwardzeniem) i niezbędną infrastrukturą,

oraz przebudowa odcinka drogi gminnej - ul. Ziemowita w zakresie przebudowy istniejącego rowu oraz demontażu istniejącej i wykonania nowej zastawki wraz z niezbędną infrastrukturą na działkach o nr ew. 2506, 1100, 3187/1, 53/19, 53/13, 53/1, celem uzyskania wymaganego uzgodnienia. Powyższy projekt został przesłany na podstawie art. 53 ust. 4 pkt 2, 6, 9, 10a, 11 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz.U. 2020, poz.293), celem uzyskania wymaganego uzgodnienia od zarządcy drogi, wojewódzkiego konserwatora zabytków, organów właściwych w sprawach gruntów rolnych oraz melioracji wodnych, marszałkiem województwa oraz starostą w zakresie zadań samorządowych, dyrektorem regionalnego zarządu gospodarki wodnej.

Niniejsze obwieszczenie podane zostało do publicznej wiadomości dnia 04.02.2021 r.  Tego dnia zamieszczono je również w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Oryginał podpisał:

 Burmistrz Miasta Gostynina

mgr Paweł Kalinowski

Przyjdź i zobacz specjalistyczne szkolenie Terytorialsów z Płocka

W niedzielę 7 lutego będzie możliwość podejrzeć szkolenie 64 batalionu lekkiej piechoty na terenie Gostynina w okolicach Zalewu Piechota. Jeśli jesteście ciekawi jakim sprzętem i uzbrojeniem dysponują przyjdźcie i zobaczcie jak szkolą się żołnierze WOT.


A Kim są Terytorialsi? Wojsko Obrony Terytorialnej opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami.

"Jeśli chcesz być żołnierzem, zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych, a także wspierać lokalne społeczności ale jednocześnie nie chcesz rezygnować ze swojej pracy zawodowej – jesteś w dobrym miejscu! Ta formacja jest dla Ciebie! W Wojskach Obrony Terytorialnej cenimy różnorodność. Dzięki temu pozostajemy wierni zasadzie: gdziekolwiek jesteśmy, jesteśmy sobą. Kimkolwiek jesteśmy, jesteśmy najlepszą wersją siebie.
Dołącz do nas. Bądź sobą!"

Więcej informacji na stronie: terytorialsi.wp.mil.pl

 • plakat promujący szkolenie WOT

OGŁOSZENIE - drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Gostyninie przy ul. 3 Maja

 • OGŁOSZENIE - drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Gostyninie przy ul. 3 Maja

HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN

W niedzielę, 24 stycznia, w hali sportowej MOSIR w Gostyninie, odbyła się trzecia edycja  Halowego Turniej Piłki Nożnej Piłki Nożnej o Puchar Football Education Academy Gostynin w kategorii Młodzik U-13 rocznik 2008.

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Football Education Academy Gostynin .
W rozgrywkach przeznaczonych dla zawodników urodzonych w 2008 roku i młodszych wzięło udział 6 drużyn: KS Kutno, Stoczniowiec Płock, AP Młody Lubień, Delta Słupno, FEA Gostynin I, FEA Gostynin II.
FEA Gostynin reprezentowały dwie drużyny. Zawody otworzył i przywitał przybyłe drużyny Prezes UKS FEA Gostynin Pan Marcin Mofina.

Ze względu na sytuację pandemiczną podczas turnieju trybuny były puste. To wydarzenie sportowe odbyło się z zachowaniem wszelkich rygorów, obostrzeń i zaleceń związanych z pandemią Covid -19.

Choć bez dopingu kibiców młodzi piłkarze zgodnie z naszym mottem Grali o marzenia i dawali z siebie wszystko!  Od pierwszego gwizdka rywalizacja była zacięta, a zawodnicy wkładali całe serca w grę.

Zespoły rywalizowały na zasadzie "każdy z każdym" po 17 minut. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, za remis 1, za porażkę 0.
W sumie odbyło się 15 piłkarskich spotkań, które przyniosły niesamowite wrażenia i wspaniałe bramki.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna KS Kutno!

Choć najważniejszym celem była zabawa i promowanie tak pięknego sportu, jakim jest piłka nożna, zobowiązani jesteśmy podać klasyfikację końcową turnieju.

1. KS Kutno
2. FEA Gostynin I
3. Stoczniowiec Płock
4. FEA Gostynin II
5. AP Młody Lubień
6. Delta Słupno
Serdecznie gratulujemy!

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zostały uhonorowane pucharami. Przyznano także trzy wyróżnienia w postaci statuetek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Aleksander Kłys z drużyny Stoczniowiec Płock.
Najlepszym bramkarzem Maciej Karolak -zawodnik drużyny KS Kutno.
Królem strzelców turnieju została Oliwia Marcinkowska - zawodniczka FEA Gostynin.
To wielkie wyróżnienie! Brawa!

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą postawę sportową.

Oczywiście zgodnie z tradycją gościnności przybyłym drużyną był zapewniony ciepły obiad, a także słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice zawodników FEA. Serdeczne podziękowania kierujemy w Państwa stronę. Było pysznie!

Dziękujemy Panu Tomaszowi Biegańskiemu za opiekę medyczną oraz zdjęcia, dzięki którym zostało utrwalone to wydarzenie.
Dziękujemy sędziom Panu Oskarowi Kosmowskiemu i Panu Mateuszowi Dobieńskiemu za sprawne prowadzenie meczów.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów dla Firmie PHU PIK sp.j., Firmy Alumi sp.z o.o. sp.k, Kozice oraz dla Firmy Cherry sp.z o.o z Gostynina za wsparcie finansowe organizacji turnieju. Dziękujemy Państwu Ewie oraz Krzysztofowi Szmydt z firmy Szmydt. FHU Drukarnia za pomoc w oprawie graficznej.

Ponadto dziękujemy trenerom za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów oraz przygotowanie drużyn FEA Gostynin.
Podziękowania składamy także na ręce wszystkich, którzy ofiarowali pomoc w organizacji tego piłkarskiego wydarzenia a szczególnie Rodzicom z grupy Młodzik U-13 FEA Gostynin.

Skład FEA Gostynin I: Marcel Wudarczyk, Filip Jaskulski, Adam Winnicki, Łukasz Suwała, Szymon Broda, Oliwia Marcinkowska, Mateusz Bartnicki, Jakub Radecki, Oliwier Pewniak

Skład FEA Gostynin II: Michał Anyszka, Piotr Biegański, Antoni Pruszyński, Norbert Baranowski, Filip Grzybowski, Franek Anyszka, Artur Świerzyński, Jan Śluborski, Kacper Bajerowicz,

Trener: Piotr Wilamowski  Asystent: Tomasz Radecki

źródło: footballeducation.pl

 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN
 • HALOWY TURNIEJ O PUCHAR FEA GOSTYNIN

Mały konkurs fotograficzny na rozgrzewkę: Zamek zimową porą!

Przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym "Spacerując po Gostyninie", w którym udział wziąć może każdy z Was! Co prawda termin przesyłania prac mija dopiero 31 sierpnia tego roku, ale do udziału pragniemy zachęcić Was już teraz.

Jeżeli ostatnimi czasy przechodziliście Państwo w okolicach Zamku Gostynińskiego i udało się Wam zrobić zdjęcie w zimowej aurze, kiedy to wzniesienie zamkowe było pokryte śniegiem, to być może ustrzeliliście doskonałe zdjęcie konkursowe! "Zamek zimową porą" – to propozycja właśnie dla wszystkich niecierpliwych miłośników zimowego pleneru, dla poszukiwaczy "tego jedynego" zdjęcia zamku czy Gostynina, ale przede wszystkim – dla mieszkańców naszego miasta.

Autorzy trzech najlepszych zdjęć białego zamku zostaną nagrodzeni jednodniowym cateringiem restauracji Zamku Gostynińskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy polubić fanpage Urzędu Miasta na facebooku i zamieścić pod postem dedykowanym temu konkursowi zdjęcie zamku zimową porą. --> https://www.facebook.com/UMGostynin
Czekamy na Wasze zdjęcia do 14 lutego!

WAŻNE! Każdy użytkownik może zamieścić dowolną liczbę zdjęć. Zdjęcia oczywiście muszą być Waszego autorstwa. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 lutego. Wtedy to dwuosobowe jury wybierze trzy najlepsze fotografie, których autorzy zostaną nagrodzeni, a zdjęcia zostaną opublikowane na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i wezmą udział w głównym konkursie "Spacerując po Gostyninie".
Powodzenia! 
 • Konkurs Spacerując po Gostyninie

"PODRÓŻE małe i DUŻE" – spotkanie z Michałem Szulimem

Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "PODRÓŻE małe i DUŻE". Spotkanie będzie poświęcone Paryżowi, a poprowadzi je Michał Szulim – podróżnik, dziennikarz Radia dla Ciebie, wokalista zespołu Plateau, bloger.

Dlaczego Paryż? Luty to miesiąc zakochanych. Walentynki. Musi być więc pięknie, tajemniczo i koniecznie romantycznie. Tych, którzy kochają Paryż nie musimy zachęcać do bycia w tym dniu z nami. Tych zaś, którzy na Paryż patrzą z obawą zapraszamy do wysłuchania reportażu naszego gościa. Może Paryż Nieznany okaże się jednak fascynujący? Zapraszamy Was w podróż po miejscach w Paryżu, których nie znajdziecie w żadnym przewodniku ...

Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 17:00 w Filii nr 1 przy ul. Płockiej 2a i będzie transmitowane na żywo na facebookowej stronie Biblioteki - https://www.facebook.com/mbpgostynin

Podczas wydarzenia przewidziany jest konkurs z nagrodami.

Zapraszamy!

 • "PODRÓŻE małe i DUŻE" – spotkanie z Michałem Szulimem

Uwaga na zamiecie śnieżne

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje w najbliższych dniach zawieje i/lub zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości do 40 km/h lub porywami wiatru o prędkości do 65 km/h.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ostrzeżenie meteorologiczne - zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w dzisiejszym ostrzeżeniu meteorologicznym prognozuje zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h oraz opady śniegu.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w dniu dzisiejszym i jutrzejszym.

 

 

 

Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego

W sobotę, 6 lutego 2021 r. seniorzy Mazura Gostynin rozegrali drugą grę kontrolną w ramach przygotowań do rundy wiosennej.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego w Radziwiu na boisku Stoczniowca podejmowali Lubieniankę Lubień Kujawski z kujawsko-pomorskiej Ligi Okręgowej (5 miejsce po rundzie jesiennej). Po porażce tydzień temu z Kujawiakiem Kowal i tylko momentami niezłej grze, sobotni mecz był zdecydowanie lepszy pod względem skuteczności i jakości gry. 
W mroźny wieczór gra układała się naszym piłkarzom od samego początku. Dużo było akcji ofensywnych a piłkarze rywali nie radzili sobie z prostopadłymi podaniami do naszych napastników. 
W 16 minucie piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Eryk Przybylski, wbiegł niemal bez przeszkód w pole karne i przy słupku umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później Przybylski podwyższył na 2:0, po podaniu od Damiana Surmaka wykorzystał akcję sam na sam, wcześniej otrzymując doskonałe podanie. Nasz napastnik hat-trick zaliczył już w 34 minucie, gdy po dośrodkowaniu Rafała Wilamowskiego pojedynek główkowy wygrał Bartosz Komorowski i piłka spadła pod nogi Eryka Przybylskiego, który płaskim strzałem kończy akcję. 

W 40 minucie powinno być 4:0, jednak Mazur nie wykorzystał rzutu karnego. Bartosz Komorowski  uderzył w środek bramki i piłkę odbił bramkarz Lubienianki. Jednak Komorowski zrehabilitował się cztery minuty później, gdy to dobił strzał Darka Kurkowskiego w poprzeczkę. 

Po przerwie kolejne bramki padały niemal co chwilę a brylował na boisku Eryk Przybylski. Nasz 20-letni napastnik nie dawał złapać się na spalonym i regularnie kończył akcję po podaniach od obrońców czy pomocników. Przybylski na 5:0 wykończył akcję w 59 minucie, na 6:0 w ten sam sposób, kończąc akcję po indywidualnym rajdzie, oraz podobnie na 7:0, ustalając wynik meczu. Sześć goli to najlepszy dorobek strzelecki naszego wychowanka w drużynie seniorów. 

Warty podkreślenia jest także powrót do gry w Mazurze innego wychowanka – Patryka Matusiaka – po 2,5 rocznej przerwie w grze w gostynińskiej drużynie. 

7:0 to najwyższe zwycięstwo podopiecznych trenera Arkadiusza Szulczewskiego od wygranej w letnich przygotowaniach do rundy jesiennej, gdy to 14 lipca 2020 r. Mazur wygrał 8:0 z Błyskawicą Lucień.
Za tydzień Mazur w kolejnym sprawdzianie zmierzy się z innym rywalem z kujawsko-pomorskiej Ligi Okręgowej – GKS-em Baruchowo. 

Mazur Gostynin – Lubienianka Lubień Kujawski 7:0

bramki: 16' 27' 34' 59' 68' i 70' Eryk Przybylski, 44' Bartosz Komorowski 

Mazur rozpoczął w składzie: Robert Ratajski - Michał Jędrzejczak, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Michał Matecki - Dariusz Kurkowski, Damian Surmak, Mateusz Dobieński, Rafał Wilamowski - Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski; 
zagrali także: Jakub Gapiński, Kamil Woźniak, Patryk Matusiak, Cezary Zielonka, Wiktor Smyczyński; trener: Arkadiusz Szulczewski 

Źródło: mazurgostynin.futbolowo.pl

 • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
 • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
 • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
 • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
 • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
 • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego

Uwaga, zawieje i zamiecie śnieżne z opadami śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zawaiadamia, że w dniu 8.02. (poniedziałek) w godz. 5.00-19.00 przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez opady śniegu oraz wschodni wiatr o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 60 km/h.
Ponadto, prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 14 cm. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południa na północ regionu.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Warsztaty poetyckie z Maciejem Woźniakiem

„Piszę więc jestem, czyli sztuka poetycka jako sposób wyrażania osobowości”, to temat warsztatów poetyckich zorganizowanych w dniu 4 lutego 2021 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie. Spotkanie odbyło się w Galerii Miejskiego Centrum Kultury, a poprowadził je płocki poeta, felietonista literacki i muzyczny  Maciej Woźniak.

W spotkaniu uczestniczyli lokalni poeci, członkowie Gostynińskiego Klubu Poetyckiego. Prezentując swoją twórczość mogli oni uzyskać cenne wskazówki do dalszego rozwijania swego kunsztu poetyckiego. 

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Warsztaty takie dają uczestnikom okazję to swobodnej rozmowy i wymiany zdań. 

Tekst: Marzena Ligocka

 • Warsztaty poetyckie z Maciejem Woźniakiem

Pamiętajmy o obowiązku odśnieżania dachów

W związku ciągłymi z opadami śniegu wszystkim właścicielom nieruchomości, a także ich zarządcom przypominamy o obowiązku usuwania śniegu z dachów. Warto przypomnieć, że usunięcie zalegającego śniegu nie wystarczy. Obowiązek dotyczy także usuwania sopli, brył czy nawisów śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób na chodnikach czy ulicach przy budynku. Za jego niedopilnowanie może grozić mandat.

Jeden metr kilkunasto centymetrowej warstwy śniegu (często mokrego lub zlodowaciałego) może ważyć do 200 kilogramów, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu około 900 kg.Takiego dodatkowego obciążenia może nie wytrzymać konstrukcja dachu.

 • Obowiązek odśnieżania dachów

Ostrzeżenie meteo. Silny mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało kolejne ostrzeżenie. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16°C do -13°C. Temperatura maksymalna w dzień od -7°C do -6°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 12 km/h.

 

Od piątku BASEN ponownie otwarty

Już w najbliższy piątek, 12 lutego, będziemy mogli ponownie skorzystać z pływalni miejskiej w Gostyninie. Po długiej przerwie rząd warunkowo, na okres 2 tygodni, dopuścił możliwość korzystania z basenów. Jednak w dalszym ciągu korzystanie z sauny, solarium i zjeżdżalni będzie nie możliwe.  
Zachęcamy do wznowienia systematycznych ćwiczeń na gostynińskiej pływalni w godzinach 7:00-21:30.

Każdy z nas ma wpływ na to, jak szybko uda się zahamować epidemię. Dlatego życząc miłej zabawy na basenie prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i o ich przestrzeganie.

 

1. Korzystać z Pływalni miejskiej z zachowaniem reżimu sanitarnego;
2. Obowiązkowa dezynfekcja i mycie rąk;
3. Na terenie obiektu obowiązuje noszenie maseczki, która powinna być pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni.
    Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć maseczkę w pomieszczeniu przebieralni;
4. W kolejkach i w trakcie oczekiwania na bilet zachować bezpieczną odległość - bezpośrednio przed kasą może znajdować się tylko jedna osoba;
5. Preferowana płatność bezgotówkowa;
6. Nie gromadzić się na terenie obiektu;
7. Pobyt w obiekcie ograniczyć do czasu kąpieli w basenie, po jej zakończeniu i przebraniu się nie przedłużać czasu spędzonego na
    pływalni;
8. Nie używać jakichkolwiek wspólnych przyborów toaletowych, jak ręczników, grzebieni, szczotek itp.;
9. Zasłaniać usta i nos łokciem w razie kaszlu lub kichania;
10. Nie korzystać z pływalni w razie objawów ostrej infekcji, złego samopoczucia lub podwyższonej ciepłoty ciała;
11.Obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie ciała pod natryskiem przed wejściem i po wyjściu do/z niecki basenowej.
     Przestrzegać ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej;                                  
12. Rygorystycznie przestrzegać zasad higieny obowiązujących zwykle użytkowników na pływalniach publicznych, podczas trwającej 
     obecnie pandemii. 

 

 • pływalnia miejska

Europejskie Drzewo Roku 2021 – Oddaj swój głos na polską lipę

W imieniu Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka bardzo prosimy o pomoc i zagłosowanie na jedynego polskiego przedstawiciela w Konkursie Europejskie Drzewo Roku 2021 - Lipa Św. Jana Nepomucena.

Lipa św. Nepomucena rosnąca w Dulczy Wielkiej na Podkarpaciu, została polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku. „Wiejska Dobrodziejka” – bo tak lipę nazywają okoliczni mieszkańcy – walczy o ten prestiżowy tytuł z 13 innymi finalistami z całej Europy.

- Dawnym polskim zwyczajem, gdy na świat przyszła córka, sadzono lipę. Tak 170 lat temu było z naszą lipą, a może to zasługa ptaków? Rośnie na skraju wsi, w sąsiedztwie pól. Nic jej nie przeszkadzało, by szeroko rozłożyć konary (25 m). Stała się dobrodziejką, dając pracującym w polu cień, wędrującym wypoczynek, a pszczołom pożytek. Stojąca obok kapliczka św. Jana Nepomucena nadała miejscu magii. Nietypowa dla lipy uroda zaskakuje, jej piękno wyzwala podziw dla potęgi natury. Nie ma takiej drugiej! – czytamy w konkursowym opisie drzewa.

Jako, że ostateczny werdykt w plebiscycie należy do internautów, zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc.
Głosowanie trwa do końca lutego pod adresem:
https://www.treeoftheyear.org/

Pomóżmy promować piękno polskiej przyrody w Europie i na świecie i oddajmy swój głos.

 • Europejskie Drzewo Roku 2021 – Oddaj swój głos na polską lipę

Bezdomni w kilkunastostopniowym mrozie

Za nami kilka nocy w dwucyfrowym mrozie. Niejeden z mieszkańców bez wątpienia miał rano problem chociażby z odśnieżeniem podwórka skutego lodem czy odpaleniem samochodu. Nie groziła im jednak utrata dachu nad głową, pod którym, w cieple domowego ogniska, mogli się ogrzać. A co z bezdomnymi obywatelami naszego miasta?

Wiele zależy tutaj od woli bezdomnego. Bez jego zgody nie jest możliwe uzyskanie chociażby skierowania do schroniska. W obecnej sytuacji pogodowej formalności mają drugorzędne znaczenie – liczy się wola potrzebującego.

Niestety, najbliższa ogrzewalnia znajduje się w Płocku, a schroniska, do których gostyniński MOPS kieruje bezdomnych, są w Ożarowie Mazowieckim, Brodnicy, Płocku (dla kobiet) i Chełmży (osoby chore). Tym bardziej liczy się czas reakcji osób postronnych, dostrzegających w przestrzeni publicznej osoby potrzebujące naszej pomocy.

Nie bądźmy obojętni!

Każdy bezdomny oczywiście może zgłosić się do naszego ośrodka pomocy. Jeżeli natomiast widzimy bezdomnego, któremu grozi wychłodzenie, zgłośmy ten fakt osobiście w siedzibie MOPSu (ul. Parkowa 22) albo telefonicznie pod wybrany numer:

- 24 236 13 60
- 24 236 13 67

Do dyspozycji pozostaje również numer alarmowy policji – 997.

 

Miasta ościenne starają się pomóc bezdomnym. MOPS w Kutnie na przykład oferuje 33 tymczasowe miejsca noclegowe oraz ogrzewalnię czynną od 1 października do 30 kwietnia w godzinach 16:00-8:00; Płock natomiast oferuje kilka punktów noclegowych, m.in. przy ulicy Misjonarskiej 22 i Sienkiewicza 54.

Gostyniński MOPS świadczy następującą pomoc na rzecz osób bezdomnych:

- pomoc pieniężna świadczona zgodnie z ustawą o pomocy społecznej,

- pomoc niepieniężna, np. zasiłek celowy w naturze, gorące posiłki w Jadłodajni Miejskiej,

- pomoc rzeczowa np. skierowanie do otrzymania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa,

- praca socjalna mająca na celu pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji i usamodzielnieniu się przy wykorzystaniu narzędzi takich jak kontrakt socjalny oraz indywidualny program wychodzenia z bezdomności,

- poradnictwo,

- rozpoznawanie potrzeb osób bezdomnych w ramach cyklicznych patroli miejsc niemieszkalnych we współpracy z Policją,

- potwierdzenie prawa do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (zgodnie z przepisami ustawy z dn. 27 sierpnia 2004r o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych),

- skierowanie do schroniska dla osób bezdomnych lub do schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi.

 • zdjęcie bezdomnego

Zapraszamy do Kina Siemowit!

Drodzy Widzowie,
Miejskie Centrum Kultury oficjalnie i z ogromną radością potwierdza, że Kino Siemowit od jutra otwiera się dla Państwa.
W pierwszych dniach wyświetlania będziecie mogli obejrzeć polski film, w świetnej obsadzie – Banksterzy. Jak zwykle nasze gostynińskie kino nie zapomina o młodszych widzach, więc wraca również Pinokio.

Aby ułatwić wszystkim powrót do kinowej normalności, obniżone zostały ceny biletów weekendowych. Cena każdego dnia jest taka sama:
- 15 zł - bilet normalny,
- 13 zł - bilet ulgowy oraz rodzinny,
- 12 zł - bilet posiadacza Karty Dużej Rodziny

Tak jak Wy, tak i my nie mogliśmy się doczekać powrotu filmowych emocji na dużym ekranie. Po raz pierwszy od listopada, jutro będziemy mogli zobaczyć stacjonarnie film. Zgodnie z nowym rozporządzeniem kina, teatry, opery i filharmonie mogą otworzyć się w piątek, 12 lutego - na razie testowo, na okres dwóch tygodni.
To od naszego odpowiedzialnego zachowania w głównej mierze zależy co dalej…. Dlatego bardzo prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Zakazana jest konsumpcja, a obowiązkowe będzie noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i dystans społeczny.
Do zobaczenia na seansie!
 • Repertuar Kina Siemowit

Uwaga na silny mróz w nocy

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dzisiejszej nocy silny mróz na terenie powiatu gostynińskiego. Temperatura minimalna w nocy od -18°C na północy do -14°C na południu. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Krwiodawstwo w Gostyninie

Przedstawiamy harmonogram akcji krwiodawstwa w bieżącym roku i gorąco zachęcamy do honorowego oddawania krwi.
Krew jest bezcennym darem dla drugiego człowieka. Im więcej osób odda krew, tym większej liczbie chorych będzie można pomóc.
A potrzebujących krwi osób niestety nie brakuje.
Raz jeszcze serdecznie zachęcamy! 

26 Lutego; 26 Marca; 30 Kwietnia; 28 Maja; 25 Czerwca; 30 Lipca; 27 Sierpnia; 24 Września; 29 Października; 26 Listopada

 • Krwiodawstwo w Gostyninie

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Osobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie.

Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne.

Co daje Ci konto w banku

 • Możesz otrzymywać na nie świadczenia z ZUS. Nie musisz więc czekać co miesiąc na listonosza. Twoje konto w banku jest chronione hasłem, więc Twoje pieniądze są tam bezpieczne.
 • Wypłacisz swoje pieniądze (całość świadczenia lub część) w najbliższym bankomacie albo w banku. Możesz również robić przelewy przez internet. Jest bezpieczniej, gdy nie trzymasz gotówki w domu.
 • Nie potrzebujesz nosić ze sobą gotówki, bo w sklepie możesz zapłacić kartą. W ten sposób zmniejszasz ryzyko, że ktoś ukradnie Ci pieniądze.
 • Zapłacisz rachunki i zrobisz zakupy przez internet. Nie musisz więc wychodzić z domu, żeby załatwić codzienne sprawy.
 • Możesz łatwo sprawdzać w banku, ile pieniędzy już wydałeś i na co, ile Ci jeszcze zostało. Z pomocą banku możesz również oszczędzać i inwestować swoje pieniądze.

Z kontem w banku jesteś bezpieczny

 • Jeśli korzystasz z rachunku bankowego, chronisz swoje zdrowie w czasie pandemii. Wiele spraw możesz załatwić bez wychodzenia z domu – unikniesz osobistego kontaktu z innymi ludźmi, np. podczas odbierania świadczenia lub robienia zakupów. Możesz płacić kartą, więc zmniejszasz ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami, które są na pieniądzach.
 • Jeśli trzymasz swoje pieniądze na koncie bankowym, a nie w domu, nie narażasz się na oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Jeżeli nie nosisz przy sobie gotówki, nie musisz obawiać się kieszonkowców w komunikacji miejskiej.

Jak założysz konto bankowe

Zapytaj w najbliższym banku o „podstawowy rachunek bankowy”. Tę usługę proponuje już wiele banków. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego banki proponują taki rodzaj konta, możesz obejrzeć film w internecie „Bankowość dla każdego: Odc. 2 - Bankowość dla Seniorów” (link do strony zewnętrznej).

 
Jak zmienisz sposób wypłaty świadczeń w ZUS   

Jeśli chcesz, abyśmy wpłacali Twoje świadczenie na Twoje konto bankowe, zgłoś nam to we wniosku o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce.

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

- W naszej placówce. Pomożemy Ci wypełnić wniosek EZP (wniosek o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce).  Możesz go wypełnić w domu i złożyć go w najbliższej naszej placówce lub wysłać pocztą.

- Przez internet. Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

O czym musisz pamiętać, gdy korzystasz z konta bankowego przez internet

 • Hasło do konta bankowego przechowuj w bezpiecznym miejscu i nikomu go nie pokazuj.
 • Gdy robisz zakupy albo załatwiasz jakąś sprawę przez internet, bardzo uważaj, jakie swoje dane osobowe podajesz i komu.
 • Nigdy nie klikaj w nieznane linki i nie otwieraj wiadomości od nieznanych nadawców. Mogą one zawierać niebezpieczne oprogramowanie (np. wirusy).
 • Zainstaluj program antywirusowy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputer, tablet), albo poproś o to kogoś bliskiego.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.                                                                                                                          

źródło informacji: www.zus.pl

 • Bezpiecznie, zdrowo i bezgotówkowo

W nocy silny mróz

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje dzisiejszej nocy silny mróz na terenie powiatu gostynińskiego. Temperatura minimalna w nocy miejscami od -16°C do -14°C. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ogromny awans UKS ZWOLEŃ-TEAM w klasyfikacji generalnej klubów w 16 województwach

INSTYTUT SPORTU w Warszawie zamieścił klasyfikację klubów z 16 województw w ramach współzawodnictwa sportowego Dzieci i Młodzieży (od młodzika do młodzieżowca) za rok 2020.

W rywalizacji sportowej (w tym 686 wydarzeń) uczestniczyło 4009 klubów, 60382 zawodników z 373 powiatów (919 gmin).

Jest nam ogromnie miło powiedzieć, że Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team” (sekcja wrotkarstwa i łyżwiarstwa) uplasował się na 783 miejscu z łączną liczbą punktów 50 za sezon startowy 2019/2020.

Z rokiem 2019 jest to ogromny awans moich zawodników – przypomnijmy, iż byliśmy na 1977 miejscu. Dziękuję moim zawodnikom za włożony w każdy start „wysiłek fizyczny, chęci”, za te „duże i te małe sukcesy sportowe”. Gratuluję wszystkim tak pięknego awansu w punktacji generalnej klubów. Wasze wyniki nie były przypadkowe – budowane na systematycznych treningach, wyrzeczeniach, przełamywaniem barier-rekordów, godzeniem nauki szkolnej z codziennymi, ciężkimi treningami – mówi Trener.

Klasyfikacja generalna klubów - link:
https://ssm.insp.waw.pl/klasyfikacja-klubow?fbclid=IwAR157NGI2zHX8JA4XoZNjrwPO6BKeHHISFmnKEMr-iLi6Iut-rNVBHq3HqI

źródło: UKS Zwoleń-Team

 • UKS Zwoleń-Team
 • UKS Zwoleń-Team

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zamek zimową porą”

Informujemy, że konkurs „Zamek zimową porą” został rozstrzygnięty. Z przyjemnością oglądaliśmy piękne ujęcia gostynińskiego zamku. Mamy nadzieję, że konkursem na rozgrzewkę zachęciliśmy Państwa do udziału w głównym konkursie fotograficznym „Spacerując po Gostyninie”, który trwa do 31 sierpnia! Wszyscy którzy nie zdążyli, zapomnieli lub poczuli chwilowy brak przekonania o wyjątkowości swoich zdjęć - nie martwcie się! Macie jeszcze szansę pochwalić się swoim talentem i wygrać w głównym konkursie, do czego gorąco zachęcamy.

Ideą konkursu jest zgromadzenie fotografii ukazujących piękno naszych lokalnych zabytków, które wraz z upływającym czasem, niestety się zmieniają. Chcemy w ten sposób zwrócić Waszą uwagę na ich rolę w naszym codziennym życiu, a także na ich często niebanalne historie. Które mamy nadzieję, że dzięki takim impulsom, jak np. konkurs fotograficzny, pozostaną w naszej pamięci na długie lata i następne pokolenia.

Jury konkursowe wybrało trzy zwycięskie prace. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem i wzięcie w nim udziału. Wszystkie prace możecie obejrzeć w galerii poniżej.

 • Zdjęcie zamku
 • zdjęcie zamku
 • zdjęcie zamku
 • Zdjęcie zamku
 • zdjęcia zamku
 • zdjęcia zamku
 • zdjęcia zamku
 • zdjęcia zamku
 • zdjęcia zamku
 • zdjęcia zamku

Szczepienia na COVID-19 w Gostyninie

SARS-CoV-2 nie odpuszcza. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2543 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Cieszy jednak liczba zaszczepionych – mamy już bowiem 2 122 245 wykonanych szczepień. Jak na tym tle wypada Gostynin?

W powiecie gostynińskim zaszczepiono już 1838 osób, z czego drugą dawkę otrzymało już 478 osób. W mieście natomiast sytuacja wygląda następująco: w dawnym Medicusie na Wojska Polskiego i we wszystkich lokalnych filiach Neuca Medu zaszczepiono dotychczas (do soboty 13 lutego) 720 osób, natomiast w gostynińskim oddziale Arion-Medu, czyli w szpitalu w Gorzewie, szczepionkę podano 90 mieszkańcom Gostynina.

Nadal trwają zapisy na bezpłatny transport dla seniorów, którzy nie mają jak dotrzeć do punktu szczepień. Do tej pory z takiej formy pomocy oferowanej przez miasto skorzystało 14 osób. Zapisy na dowóz do miejsca szczepień oraz wszelkich niezbędnych informacji dotyczących transportu otrzymać można w Wydziale Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia pod numerem telefonu 24 236 07 28.

Uwaga! Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby objęte opieką długoterminową, będą mogły skorzystać z Mobilnego Punktu Szczepień zorganizowanego przez NEUCA MED sp. z o.o. (dawny Medicus) - Punkt szczepień Gostynin, ul. Wojska Polskiego 35, 09-500 Gostynin, tel. 501-749-597.

 • Plakat promujący darmowy transport

Rozliczenia podatkowe za 2020 rok

Od wczoraj, tj. 15 lutego, trwa czas rozliczeń podatkowych za ubiegły rok.

 Rozliczać się z fiskusem można:
- zdalnie, poprzez platformę Twój e-PIT za pośrednictwem strony: podatki.gov.pl,
- listownie, przesyłając wypełniony PIT na adres gostynińskiego urzędu przy ul. Płockiej 10,
- osobiście zanosząc PITy pod powyższy adres (bez konieczności umawiania wizyty, jeżeli nie mamy wątpliwości co do wypełnionego PITu i chcemy wyłącznie zostawić dokument w urnie).

Ze względu na zagrożenie epidemiczne, zalecamy skorzystanie z usług e-Urzędu Skarbowego.

Zeznania podatkowe należy składać do 30 kwietnia. Wyjątkiem jest PIT-28, który należy wypełnić i dostarczyć do urzędu do 1 marca.

 • ROZLICZENIA PODATKOWE ZA 2020 ROK

Informacja dotycząca wyniku przetargu - lokal mieszkalny przy ul. Wyszyńskiego

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYNIKU PRZETARGU

             Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuje o wyniku I przetargu ustnego nieograniczonego, który odbył się 11 lutego 2021 roku o godzinie 11:00  w Urzędzie Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26, pokój nr 213.

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż:

 • lokalu mieszkalnego nr 47, położonego w Gostyninie przy ul. Wyszyńskiego 25, dla którego w Sądzie Rejonowym w Gostyninie prowadzona jest Księga Wieczysta PL1G/00039912/4 zakończył się wynikiem pozytywnym
 • Cena wywoławcza wynosiła 120.000,00  zł.
 • Liczba osób dopuszczonych do przetargu – 3
 • Liczba osób niedopuszczonych do przetargu – 0
 • Najwyższa cena zaoferowana podczas przetargu za którą sprzedano lokal wynosi – 146.400,00  zł.

 

Niniejszą informację wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26.

Gostynin, dnia 11.02.2021 r. 

 

Burmistrz Miasta Gostynina 

mgr Paweł Witold Kalinowski

Wywieszono na tablicy ogłoszeń od  12.02.2021 r. do 19.02.2021 r. 

Informacja dotycząca wyniku przetargu - lokal mieszkalny w Gorzewie

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYNIKU PRZETARGU

 

            Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuję, że I przetarg ustny nieograniczony, który odbył się w dniu 1 lutego 2021 roku o godzinie 12:00  w sali posiedzeń nr 213 Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26, na sprzedaż niżej wymienionego lokalu – zakończył się wynikiem negatywnym.

 • Przetarg dotyczył sprzedaży lokalu mieszkalnego nr 3 położonego w Gorzewie ul. Kruk 3.

 

Niniejszą informacje wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz zamieszcza się na stronie internetowej Urzędu: umgostynin.bip.org.pl

Gostynin, dnia 11.02.2021 r.

 

Burmistrz Miasta Gostynina 

mgr Paweł Witold Kalinowski

Wywieszono na tablicy ogłoszeń od 12.02.2021 roku do 18.02.2021 roku

 

Informacja dotycząca wyniku przetargu - niezabudowana nieruchomość przy ul. Iwaszkiewicza

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYNIKU PRZETARGU

 

            Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuje o wyniku I przetargu ustnego nieograniczonego, który odbył się 10 lutego 2021 roku o godzinie 11:00  w Urzędzie Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26, pokój nr 213.

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż:

 • niezabudowanej nieruchomości oznaczonej nr 3297 o powierzchni 0,0507 ha., położonej w Gostyninie przy ul. Iwaszkiewicza, dla której w Sądzie Rejonowym w Gostyninie prowadzona jest Księga Wieczysta PL1G/00010645/2 zakończył się wynikiem pozytywnym
 • Cena wywoławcza wynosiła 25.000,00  zł.
 • Liczba osób dopuszczonych do przetargu – 1
 • Liczba osób niedopuszczonych do przetargu – 0
 • Najwyższa cena zaoferowana podczas przetargu za którą sprzedano nieruchomość wynosi – 25.250,00  zł.

Niniejszą informację wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26.

Gostynin, dnia 10.02.2021 r. 

 

Burmistrz Miasta Gostynina 

mgr Paweł Witold Kalinowski

Wywieszono na tablicy ogłoszeń od  11.02.2021 r. do 18.02.2021 r. 

Uwaga na marznące opady

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed marznącymi opadami. Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Dotacje MWKZ 2021

Kierownik płockiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie w imieniu Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zaprasza do składania wniosków o przyznanie dotacji -  na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków przeprowadzone w 2021roku.

Wnioski na dotacje można składać od 1 do 28 lutego 2021 r. przez platformę Witkac:
https://witkac.pl/#/Contest/View/15649

Wszystkie informacje o dotacjach znajdują się na naszej stronie: https://bip.mwkz.pl/dokument/43

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich treścią.

 • Dotacje MWKZ 2021

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle

12 lutego 2021 r. Filia Biblioteczna nr 1 wraz z gościem spotkania Michałem Szulimem; charyzmatycznym dziennikarzem Radia dla Ciebie, doświadczonym podróżnikiem, twórcą bloga, wokalistą zespołu PLATEAU, autorem dwóch książek „Miejsce za miejscem”, zabrała nas do PARYŻA. To już czwarte nasze spotkanie podróżnicze. Z Michałem zwiedziliśmy już gościnną Gruzję, malowniczy Madagaskar i gorącą Kubę. Tym razem wybór padł na Paryż.

Odkryliśmy zakątki miasta zupełnie nieznane turystom i poznaliśmy to najpiękniejsze miasto z innej zaskakującej perspektywy. Tajemnicze krypty pod miastem, miejsca w których spotykali się słynni artyści, bar znany ze słynnego filmu i …kościół w którym popełniono zbrodnię! Ale także pewna mikroskopijna winnica, wyspa znana z najlepszych lodów w mieście i niepozorny tunel drogowy, który zyskał złą sławę.
 

Konkurs, który był ogłoszony wcześniej dotyczył w całości omawianego miejsca. Na zakończenie prowadzący zadał trzy pytania dotyczące przedstawionej prezentacji. Kto pierwszy udzielił odpowiedzi w komentarzach na naszym Facebooku zdobył nagrody.

Nagrody udało się wygrać:
- płytę zespołu PLATEAU Pani Beacie JAŻDŻYK;
- książkę „Miejsce za miejscem” Pani Alinie GŁODOWSKIEJ;
- książkę „Dzieje Gostynina” Panu Mirosławowi PORWOLIKOWI.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim za liczny udział, a Michałowi za niezapomniane chwile. Zapraszamy do odtwarzania spotkania na naszym Facebooku.

 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!
 • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE z konkursem w tle!

SZKOŁY PODSTAWOWE ZAPRASZAJĄ!

Ruszył okres rekrutacyjny do szkół podstawowych dotyczy to również szkół w naszym mieście. Jaką szkołę wybrać? Która ma do zaoferowania najwięcej? Dlaczego właśnie do tej, a nie innej szkoły posłać dziecko?

Bez wątpienia wybór szkoły nie należy do najłatwiejszych. To tutaj dziecko spędzi co najmniej osiem lat swojego życia i to w murach szkoły wkraczać będzie w okres dojrzewania. Pierwsze przyjaźnie i zawody, pierwsze zachwyty i porażki doświadczane będą właśnie w szkole podstawowej, skąd mierzyć można początek długiej przygody życia.