Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Noc bibliotek za nami

Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie w tym roku odbyło się jako wydarzenie hybrydowe - online i w realu.

Niespodzianką przygotowaną specjalnie dla Czytelników było nagranie przez pracowników i przyjaciół Biblioteki Serwisu Informacyjnego. Myślą przewodnią tegorocznej akcji Nocy Bibliotek był - „Klimat na czytanie”. Nasza Biblioteka trochę w niekonwencjonalny sposób zachęciła odbiorców Nocy Bibliotek do czytania i wypożyczania książek. Biblioteka dla dzieci i młodzieży – Wioletta Jankowska i Kamilla Ostrowska zaprosiły swoich czytelników na scenę widowiskową Miejskiego Centrum Kultury z propozycją spektaklu „Podaj cegłę” Teatru Form Wielu z Płocka w wykonaniu Łukasza i Przemysława Jarzyńskich. „Podaj cegłę” to spektakl o dziecięcej fantazji, wykorzystywanych jest w nim wiele form teatru przedmiotu, co wnosi oprócz dobrej zabawy płaszczyznę edukacyjną i poszerza wyobraźnię młodego widza. Po spektaklu dla naszych gości odbyły się warsztaty teatralne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku: wiadra, sznura, drabiny, materiału itp. Do zadań proponowanych przez aktorów najchętniej zgłaszały się dzieci, które swoimi pomysłami potrafiły zaskoczyć zarówno swoich rodziców jak i samych aktorów Nocy. Dodatkową atrakcją towarzyszącą „Nocy Bibliotek” było przekazanie pierwszym 100 osobom, bezpłatnego linku do filmu "„Jakub, Mimmi i gadające psy”, który można było obejrzeć w zaciszu domowym. Link był do odebrania w Bibliotece dla dzieci i młodzieży oraz na Filii Nr 1.

Pracownicy Wypożyczalni dla dorosłych: Marzena Ligocka i Renata Mielniczuk zaproponowały warsztaty poetyckie. Gościem spotkania był poeta, felietonista muzyczny i literacki Maciej Woźniak, nominowany do Nagrody im. Józefa Czechowicza za tom „Iluzjon” , do Nagrody Literackiej Gdynia za tom „Ucieczka z Elei”, zaś za tom "Biała skrzynka" do Nagrody Poetyckiej K.I. Gałczyńskiego Orfeusz. Ponownie do tej nagrody za Obywatelstwo podwójnego kraju.

Uczestnicy warsztatów oprócz prezentacji własnych utworów mogli wziąć udział w ciekawej i barwnej dyskusji na temat poezji, w ćwiczeniach dotyczących skojarzeń na dane hasło itp. Mimo utrudnień jakie zaskoczyły nas w sobotę, w postaci obostrzeń poprzez wprowadzenie żółtej strefy w całym kraju odnośnie COVID 19, mamy nadzieję, że spędzony czas podczas „Nocy Bibliotek“ był twórczo wykorzystany. Katarzyna Leśniewska  opracowała materiały Serwisu Informacyjnego, a także go przygotowała. Nagranie, nagłośnienie, oświetlenie oraz autorski montaż Adam Buczyński.
W Serwisie Informacyjnym wystąpili:
1. Kamilla Ostrowska – prezenterka, starszy kustosz Biblioteka dla dzieci i młodzieży.
2. Adam Kulaziński – dziennikarz, wolontariusz projektu "Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży”, uczeń Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyninie.
3. Teatr Form Wielu z Płocka – Łukasz Jarzyński i Przemysław Jarzyński, spektakl ,,Podaj cegłę” i warsztaty teatralne.
4. Agnieszka Mularczyk wraz z rodziną – uczestnicy Nocy Bibliotek, przyjaciele biblioteki.
5. Monika Kowalczyk wraz z rodziną – uczestnicy Nocy Bibliotek, przyjaciele biblioteki.
6. Gabrysia Ostrowska – uczestniczka Nocy Bibliotek, niezastąpiona wolontariuszka wspierająca działania biblioteki.
7. Marzena Ligocka – kierownik Wypożyczalni dla dorosłych, opiekun Gostynińskiego Koła Poetyckiego.
8. Maciej Woźniak – poeta, prowadzący warsztaty poetyckie.
9. Zenona Radzka – poetka Gostynińskiego Klubu Poetyckiego.
10. Dorota Suwała – poetka Gostynińskiego Klubu Poetyckiego.
11. Wioletta Jankowska – kierownik Biblioteka dla dzieci i młodzieży.
12. Katarzyna Leśniewska – dyrektor biblioteki.
Podziękowania składamy kierownik Filii nr 1 Grażynie Stępce i Zycie Mórawskiej – wspierającej działania Nocy Bibliotek oraz dyrekcji i pracownikom Kina Siemowit i MCK za udostępnienie Sali Widowiskowej i Galerii Wystaw im. Pawła Tencera na realizację Nocy Bibliotek.

https://www.youtube.com/watch?v=u7WpO1OaRwc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3ofZzvlrDNfunH4ON1nfMwsIXYYheGPFcO1l4UcpaJkor3ja6GyO2iNEA

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt