Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Kolejne sukcesy Nadii Machały

Podczas ostatniego weekendu 7-9 czerwca w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski w rolkarstwie szybkim dla kategorii wiekowej od junior C do kategorii senior. Przy tej okazji rozegrano również zawody dzieci oraz Mistrzostwa Polski Masters. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ponad 300 zawodników.
Mieszkanka naszego miasta, uczennica SP1 w Gostyninie Nadia Machała, w kategorii kadet liczącej łącznie 47 zawodniczek z 19 klubów w Polsce, zdobyła 5 złotych medali w 5 konkurencjach.
W biegu na sprint 200m zdobyła złoty medal z życiowym czasem 20.99s.
500 m –złoty medal
3000 m na eliminacje –złoty medal
3000 m na punkty- złoty medal
Sztafeta drużynowa –złoty medal 
Nadia jest zawodniczką klubu UKS Orlica Duszniki Zdrój, na co dzień jednak trenuje w  Gostyninie pod przewodnictwem taty wraz z dwójką wybitnych sportowców i kolegów klubowych z terenu naszego miasta- Klaudią Tyszkiewicz i Michałem Pawłowskim. W ubiegłym sezonie zaowocowało to uplasowaniem się Nadii na pozycji pierwszej cyklu Pucharów Polski i zapewniło miejsce w kadrze Polski. Ponownie w tym roku zawodniczka Orlicy będzie walczyła o swoje miejsce w reprezentacji. Już za trzy tygodnie we Wrocławiu odbędzie się kolejna impreza rangi mistrzowskiej –Uliczne Mistrzostwa Polski, po których ogłoszona zostanie reprezentacja Polski na tegoroczny Cadet Challenge w Belgii-najważniejsze wydarzenie sportowe w Europie dla tej kategorii wiekowej.
W następnym tygodniu Nadia wystartuje również w Pucharze Europy w holenderskim mieście Heerde i będzie to przedostatni etap przygotowania do najważniejszych zawodów rangi Europejskiej dla  kategorii wiekowej kadet w której Nadia jest ostatni rok. 
Trzymamy kciuki za przyszłe rezultaty, osiąganie życiówek oraz szybkiej regeneracji po wyczerpujących biegach. 

 

  • Nadia Machała
  • Nadia Machała
  • Nadia Machała
  • Nadia Machała
  • Nadia Machała
  • Nadia Machała
  • Nadia Machała

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt