Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Powstają kolejne rzeźby pana Tadeusza Biniewicza

Nasz lokalny artysta pan Tadeusz Biniewicz nie przestaje zachwycać swoimi pracami. Niedawno zakończył rzeźbę Dawida według Michała Anioła, a już można podziwiać na posesji rzeźbiarza kolejną wspaniałą pracę – Pietę Watykańską również według Michała Anioła, która chociaż nie jest jeszcze dokończona (w 70%) przyciąga wzrok i pozwala rozkoszować się pięknem postaci – Maryi i Jezusa. W tej pracy już widać smutek i rozpacz na twarzy Maryi oraz bezwład ciała Jezusa, który skonał w ramionach matki.

Wymiary rzeźby to 1,70 m na 2 metry, wykonanej z marmuru carrara, który charakteryzuje się jasnym kolorem z delikatnymi, ciemniejszymi żyłkami. Kamień, z którym pracuje artysta prawdopodobnie pochodzi z tego samego kamieniołomu co pierwowzór. Do zakończenia tej rzeźby pan Tadeusz potrzebuje około 3 miesięcy, aby jak mówi „dopieścić szczegóły”, takie jak dłonie, włosy Jezusa, podest.

Na posesji pana Biniewicza, stoją kolejne bryły kamienne, z których powstaną postacie św. Wojciecha – męczennika i patrona Polski oraz  pisarki Marii Kownackiej, autorki wielu książek dla dzieci, autorka jest najbardziej znana z „Plastusiowego pamiętnika”.

Panu Tadeuszowi Biniewiczowi życzymy dużo cierpliwości i weny twórczej, której efekty będziemy mogli podziwiać za jakiś czas.

  • Pieta Watykańska
  • Pieta Watykańska
  • św. Wojciech
  • Maria Kownacka

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt