Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zagrajmy w teqball w Gostyninie! Miasto otrzymało 15 tys. zł

Miło nam poinformować, że Fundacja Lotto przyznała Gminie Miasta Gostynina dofinansowanie w wysokości 15.000,00 zł na realizację zadania pn.: „Zagrajmy w teqball w Gostyninie!”.

W ramach projektu zostaną zakupione dwa innowacyjne, wielofunkcyjne stoły Teqball pozwalające na uprawianie pięciu sportów w jednym miejscu: Teqball (siatkonoga), Teqvoly (siatkówka), Qatch (piłka ręczna), Teqpong (tenis stołowy), Teqis (odmiana tenisa stołowego). Zaplanowano również bezpłatne warsztaty sportowe dla mieszkańców Gostynina i powiatu gostynińskiego.

Realizacja zadania przewidziana jest w terminie: 15.04 – 30.09.2024 r.

Teqball to najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportowa na świecie. Dzięki przyznanemu wsparciu finansowemu będzie można ją trenować również w naszym mieście. Zawodnicy grają stojąc przy stole, który jest łudząco podobny do stołu do tenisa stołowego. Charakteryzuje się on jednak tym, że jest zakrzywiony. Jest też niższy, a na środku zamiast siatki znajduje się płyta z pleksi. Grać może jednocześnie dwóch, czterech lub więcej graczy. Zawodnicy próbują przebić piłkę na drugą stronę stołu, używając różnych części ciała przy podaniach. Rozgrywka podzielona jest na sety. Stoły Teq zakupione w ramach realizacji projektu zostaną rozstawione na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie przy ul. Sportowej 1. W okresie zimowym stoły zostaną przeniesione do hali sportowej przy ul. Kutnowskiej, aby nie przerywać możliwości korzystania z nich.

Zakup stołów Teqball to kolejna już inwestycja w rozwój gostynińskiego sportu.

 

Zdjęcia: https://norfolkfootball.co.uk

  • Zagrajmy w teqball w Gostyninie
  • Zagrajmy w teqball w Gostyninie
  • Zagrajmy w teqball w Gostyninie

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt