Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Młodzież gostynińska organizuje konferencję GostMUN 2024

Burmistrz Paweł Kalinowski objął honorowy patronat nad organizacją pierwszej edycji konferencji Gostynin Model United Nations przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im T. Kościuszki w Gostyninie oraz studentów mieszkających w naszym mieście. Gospodarz miasta sfinansował wynajem sali kolumnowej w Zamku Gostynińskim.

Realizowany projekt to symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uczniowie będą wcielać się w rolę delegatów państw członkowskich ONZ i reprezentować stanowiska przydzielonego lub wylosowanego kraju. Będzie on trwał w dniach 21-23 marca 2024 r. Otwarcie i zakończenie wydarzenia odbędzie się w Zamku Gostynińskim, natomiast debata w siedzibie Liceum przy ul. 3 Maja 15 w Gostyninie.
Tym samym gostynińskie Liceum dołącza do grona elitarnych placówek w Polsce i na świecie zainteresowanych edukacją obywatelską.
W czasie trzydniowego projektu uczniowie będą mieli doskonałą sposobność do poznania złożoności stosunków międzynarodowych, propagowania wiedzy o ONZ i różnorodnych tematach, którymi zajmuje się ta organizacja. Prowadzenie obrad w języku angielskim pozwoli zaś jej uczestnikom doskonalić umiejętności językowe z angielskiego.

 

  • gostmun
  • gostmun
  • gostmun

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt