Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

PomagaMY naszym pupilom

Los zwierząt z terenu Miasta Gostynina leży nam na sercu od wielu lat. Pula środków finansowych przeznaczanych na walkę z ich bezdomnością  z roku na rok jest sukcesywnie zwiększana tak, aby zadbać o jak największą liczbę czworonogów. W roku 2023 wraz z pozyskanym dofinansowaniem w wysokości 15.747,94 zł przeznaczono na ten cel kwotę w wysokości 64.853,95 zł. Pomoc obejmuje nie tylko zwierzęta wolno żyjące ale działania zapewniają także wsparcie finansowe dla mieszkańców miasta, którzy w trosce o dobro swoich pupili poddają je zabiegowi sterylizacji, kastracji oraz czipowania. Wychodzimy z założenia że wspólne działania Urzędu Miasta, mieszkańców Miasta i niezastąpionej Fundacji  Animal Ghost, pozwalają na odpowiednie ukierunkowanie działań, co przekłada się na jak najlepszą pomoc gostynińskim czworonogom.

Bardzo cieszy nas fakt podnoszenia świadomości na tak ważny temat jakim jest bezdomność i odpowiednia opieka nad zwierzętami domowymi. Bez wątpienia proces ten pozwala na uwrażliwienie społeczeństwa i podejmowanie przemyślanych decyzji, które w efekcie przekładają się na ochronę naszych pupili. Nadmienić należy że Gmina Miasta Gostynina w ubiegłorocznej imprezie sylwestrowej, w trosce o bezpieczeństwo czworonogów, odstąpiła od ogólnie przyjętej tradycji puszczania fajerwerków.

Zgodnie z Uchwałą nr 8/24 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 06.02.2024 r., Gmina Miasta Gostynina ponownie otrzyma wsparcie na realizację zadania pn.: „Zapobieganie bezdomności zwierząt w Gminie Miasta Gostynina” w ramach  „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt - Mazowsze dla zwierząt 2024”. W bieżącym roku dofinansowane wyniesie 15.000,00 zł. 
Zadanie będzie polegało na poddaniu zabiegowi sterylizacji, kastracji oraz czipowaniu psów i kotów. Cieszy nas fakt rozszerzenia programu o zwierzęta wolno żyjące. Gmina Miasta Gostynina współpracując z Fundacją Animal Ghost na bieżąco w zależności od potrzeby poddaje zabiegowi sterylizacji bezdomne koty, aby zmniejszyć ich niekontrolowane rozmnażanie.  
Ubiegłoroczna Akcja „Zapobieganie bezdomności zwierząt w Gminie Miasta Gostynina”, w której właściciele zwierząt uzyskali dofinansowanie w wysokości 100 % kosztów wykonanych zabiegów sterylizacji, kastracji i czipowania spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i w ramach tego zadania udało się objąć wsparciem 99 zwierząt właścicielskich. Należy nadmienić, iż w roku 2023 środki przeznaczone na walkę z bezdomnością zwierząt pozwoliły pomóc łącznie ponad 230 zwierzakom z terenu Miasta Gostynina. Szczegółowe informacje o możliwości skorzystania z nowego dofinansowania zostaną opublikowane po zawarciu umowy o dofinansowanie z Województwem Mazowieckim. 

  • stado psów źródło Pixabay
  • logotyp Mazowsze dla zwierząt
  • logo 25 lat swm

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt