Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Chór miejski Arce Cantores na Jubileuszowych X warsztatach chóralnych w Rzgowie

W sobotę 3 czerwca br. (2023) w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie odbyły się X Jubileuszowe warsztaty chóralne. Chór miejski „Arce Cantores” miał zaszczyt reprezentować tam nasze miasto. Impreza ta należy już do tradycji Rzgowskiej, nawiązującej do muzykowania i śpiewania w grodzie nad Nerem już kilka wieków temu. W tegorocznych warsztatach i koncercie udział wzięło 5 chórów: „Moniuszkowcy” z Aleksandrowa Łódzkiego, „Radość Życia” z Piotrkowa Trybunalskiego, „Speranza” z Kutna , po raz pierwszy chór miejski Arce Cantores z Gostynina i oczywiście organizator rzgowski chór „Camerata”.

Gospodarzami spotkania byli, jak zawsze gościnni i profesjonalni członkowie "Cameraty" z dyrygentką Izabelą Kijanką na czele.
Kikugodzinne warsztaty na których ćwiczyliśmy dykcję, emisje głosów, techniki wokalne przyniosły dużo wrażeń nowych doświadczeń i bardzo dużą moc, ogrom pozytywnych emocji. Dyrygenci wszystkich chórów mieli okazję poćwiczyć z konkretnymi głosami, nasz dyrygent Michał Pilichowicz prowadził warsztaty dla altów, soprany natomiast ćwiczyły z panią Izabelą Kijanką. Wszystkie ćwiczenia i próby prowadziły do przygotowania wspólnie na koniec koncertu zaśpiewanych utworów.
Wspólny koncert poprzedziły występy poszczególnych chórów. I tak chór miejski Arce Cantores pod batutą Michała Pilichowicza i przy akompaniamencie Dominika Dymowskiego zaśpiewał trzy utwory: Świeci miesiąc, świeci – melodia ludowa z Łowicza, autor nieznany
Tears in Heaven – z rep. Erica Claptona, Wilczy sztorm – z filmu Wiedźmin – opr. Michał Pilichowicz.

Koncert finałowy był niezwykły, ponieważ był próbą wprowadzenia licznych innowacji przykuwających uwagę widzów. Mieliśmy więc okazję podziwiać na przykład interpretację na chór i głos solowy, wykonanie utworu chóralnego z dwoma sopranami wiodącymi.
Chóry przygotowały utwory związane z legendarnymi wykonawcami jak Filipinki, Agnieszka Osiecka, Anna Jantar, Barbara Krafftówna, Maria Koterbska jak również Erica Claptona. Dla naszego chóru to nie nowość ale dla innych było niespodzianką, że na scenie pojawiła się nasza chórzystka z ze swoją 2 letnią córką Michasią, która to po trosze pomagała nam śpiewać i troszkę Michałowi dyrygować
Owocem warsztatów było zaśpiewanie przez prawie 100 chórzystów dwóch utworów: Moja Ojczyzna muz. Otto Mieczysław Żukowski i utworu The Majesty and Glory of Your Name muz. Tom Fettke , sł. Linda Lee Johnson. Brawurowe wykonanie utworu The Majesty and Glory of Your Name pod dyrekcją Izabeli Kijanki i Cezarego Górczyńskiego wywołała burze oklasków. Nie zabrakło również bisu (choć był to bardzo wyczerpujący utwór).

Koncert , który był niezwykłym wydarzeniem w regionie, wysłuchała licznie zgromadzona publiczność a na koniec pochwały i podziękowania dla wszystkich chórzystów i dyrygentów, akompaniatorów złożyli Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka oraz Dyrektor Centrum Kultury Joanna Papuga-Rakowska.

Źródło: Arce Cantores
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie
  • Warsztaty chóralne w Rzgowie

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt