Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Jak się dogadać ze stresem - bezpłatne warsztaty profilaktyczne dla mieszkańców

Potrzebujemy stresu. To dzięki niemu, osiągamy sukcesy zawodowe, sportowe; bronimy swoich rodzin; bierzemy na karb dyskomfort aby osiągać progres w obrębie swoich pasji i zainteresowań; możemy w sytuacji zagrożenia odpowiednio zareagować.

Ba, dzięki stresowi w ogóle tak daleko doszliśmy w procesie ewolucji! Nie bylibyśmy jako ludzkość w miejscu, w którym jesteśmy gdyby nie stres.

Jednak życie w stresie, niesie za sobą pewien koszt, który jeśli stres jest przewlekły i długotrwały przychodzi nam zapłacić, i jest to rachunek nieunikniony. Nie będziemy nigdy w stanie wyeliminować stresu ze swojego życia, warto przyjrzeć się temu, co możemy zrobić, aby go łatwiej metabolizować. Sprawniej i skuteczniej wracać do równowagi. Zadbać o to, aby mniej nas drenował.

Co kładziemy na jednej szalce? Od bezsenności po niestrawność, kołatanie serca, drażliwość, bóle głowy i wzrost ciśnienia krwi, trudności w oddychaniu. Nasze mózgi w stresie nie mają czasu na myślenie o zdrowiu, bo walczą o życie. Nie ma więc miejsca na planowanie odpowiedniej porcji snu, odżywczym regularnym jedzeniu. Nie ma też czasu na myślenie o innych ludziach, intensywny, przewlekły stres wyłącza nam empatię, stajemy się więc dodatkowo dla siebie dość paskudni. Bo organizm jest na autopilocie, i może skupić całą swoją energię na ucieczce od przerażającej rzeczy, która wywołała reakcję stresową. Nawet jeśli tą przerażającą rzeczą jest myśl.

Co więc warto położyć na drugiej szalce? Wiedzę o sobie, o tym co w nas uruchamia reakcje stresowe. Wiedzę o tym, jak możemy budować odporność psychiczną, aby rzadziej się przeciążać stresem, a kiedy to się dzieje, łatwiej wracać do równowagi. Wiedzę o sobie samych, o tym czego potrzebujemy w tej chwili, czego potrzebujemy aby gromadzić zasoby potrzebne do mierzenia się z trudami życia. Może więcej snu? Może większej regularności posiłków? A może otaczać się innymi ludźmi? Czego potrzebujemy aby było nam łatwiej. I na koniec wiedzy o tym jak rozumieć i łagodzić działanie stresu na różnych poziomach, na poziomie umysłu, ciała i zachowania w reakcji stresowej.

Jeśli czytając ten tekst pojawiła się u Ciebie myśl, o tym, jak dużą poprawą komfortu na co dzień byłoby dla Ciebie nauczenie się zadbania o siebie w stresie, zostawiam namiar na projekt profilaktyki stresu, finansowany z budżetu Gminy Miasta Gostynina „Jak dogadać się ze stresem?”

Warsztaty rozpoczynają się już w czerwcu! Obejmą 6 turnusów, w sześciu kameralnych grupach. Forma warsztatowa zapewnia zarówno teorię i praktykę.
REJESTRACJA do Projektu 'Jak się dogadać ze stresem?' będzie trwała aż do końca pażdziernika, bowiem ostatnia grupa zamknie projekt w listopadzie! Jeśli jednak zależy Wam na złapaniu letniego miesiąca, trzeba się uwinąć. Czerwiec już zamknięty!  

Aby się zarejestrować należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, do którego odnośnik znajduje się na stronie internetowej www.annadziewulska.pl oraz w wydarzeniu na facebooku W Relacji z Naturą: REJESTRACJA do Projektu 'Jak się dogadać ze stresem?'

  • Jak dogadać się ze stresem
  • Jak dogadać się ze stresem.

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt