Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje

Okres świąteczny, to czas gdy często sięgamy po dobrą książkę. Wśród czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie jest około 2.000 osób - są to zarówno dorośli, młodzież i dzieci.

Pod koniec br. roku MBP proponuje kilka książek, które umilą czas wolny.

Propozycja dla pań, to książka autorstwa Kristin Hannah „Wyśnione szczęście” opowiadająca o Joy, bibliotekarce z małego miasteczka, którą zdradził mąż i staje przed faktem pierwszych od lat świąt, spędzonych samotnie. W odruchu rozpaczy bohaterka wybiera daleki lot do nieznanej sobie miejscowości o nazwie Nadzieja (Hope), gdyż to właśnie nadzieja jest jej teraz wyjątkowo potrzebna. Nieoczekiwany bieg wypadków sprawi, że życie Joy znajdzie się w niebezpieczeństwie, ale też nabierze nowych barw i zupełnie innego sensu.

Panowie mogą zainteresować się publikacją Przemysława Piotrowskiego pt. „Matnia”. Jest to świetna propozycja dla wielbicieli thrillerów, którzy lubią budowane napięcie i niepokój towarzyszący już od pierwszej przeczytanej strony. Autor tym razem oddał głos głównej bohaterce i ta narracja wypadła świetnie w połączeniu z atmosferą książki. Główną bohaterką jest trzydziestoczteroletnia Zuza, którą los doświadcza raz po razie. Została porzucona przez partnera, który zostawił ją z wielomilionowym długiem do spłacenia. Sytuacja zmienia się gdy poznaje Marka – zupełne przeciwieństwo poprzedniego partnera Zuzy. Jak potoczą się jej losy w nowym miejscu? Odpowiedź znajdziecie na kartach książki.

Dzieciom MBP proponuje książkę Julie Sykes „Akademia Jednorożców. Oliwia i Śnieżynka”, w której to Akademia Jednorożców jest najlepszą szkołą z internatem, a uczniowie są połączeni w pary z niesamowitymi jednorożcami. Oliwia jest szczęśliwa, że uczy się w Akademii Jednorożców i ma nadzieję, że jej słodki jednorożec, Śnieżynka, odkryje swoją magię przed wakacjami. Czy marzenia Oliwii się zrealizują? Wystarczy przeczytać książkę.

W zbiorach MBP znajduje się wiele książek o różnorodnej tematyce, w tym dużo nowości, pośród których znajdą Państwo coś dla siebie.

  • MBP

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt