Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zmarł Władysław Sajkowski „Dziutek”

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 4 września 2022 roku zmarł Władysław Sajkowski „Dziutek”, zostawiając swych Bliskich, ukochaną Warszawę i drogi sercu Gostynin.

Władysław Sajkowski urodził się 27 czerwca 1923 r. w Gostyninie. Był absolwentem Gimnazjum i Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie (1949 r.) W latach szkolnych był czynnym współorganizatorem życia młodzieży, harcerzem, wielkim społecznikiem. Lokalny patriota, wieloletni członek koła PTTK Przyjaciół Ziemi Gostynińskiej w Warszawie, Człowiek pełen pasji, chórzysta Zespołu Pieśni i Tańca Wojska Polskiego. Miał poczucie ogromnej więzi z ziemią gostynińską i ukochaną szkołą, do której wracał podczas organizowanych zjazdów absolwentów Liceum. Pamiętając o tym, że to przeszłość nadaje sens teraźniejszości, podczas tych spotkań z prawdziwą swadą gawędziarza, wzruszeniem i humorem opowiadał o wydarzeniach związanych z tym miejscem, dzielił się wspomnieniami, jego barwne wystąpienia i śpiew wprawiały wszystkich w niezwykły nastrój. Wspaniała atmosfera szkolnych lat ciągle żywo trwała w Jego pamięci. Był jednym z inicjatorów i współredaktorem wydawnictwa „My, Gostyniacy” - wspomnień Wychowanków i Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie. Ceniony za bezpośredniość, życzliwy i serdeczny. Osobistym przykładem zachęcał do pracy dla ludzi, czynił wokół siebie dużo dobra. W 2019 r. został odznaczony przez Fundację From The Depths odznaczeniem im. Edwarda Mosberga Dla Cichego Bohatera za szczególną pomoc udzieloną narodowi żydowskiemu podczas II wojny światowej.

Władysław Sajkowski pozostanie w naszej pamięci jako Człowiek wielkiej kultury i serca.

 

Burmistrz Miasta Gostynina                                       

Paweł Witold Kalinowski       

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyninie

Andrzej Hubert Reder                                                 

 

Władysław Sajkowski został pochowany w dniu 16 września 2022 roku na Cmentarzu Powązkowskim (Stare Powązki) w Warszawie.

  • Śp. Władysław Sajkowski

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt