Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

„Przystanek Klaunada” - Kijowski Teatr Uliczny „Higlights” i Teatr Vuala ze Lwowa.

Koniec wakacji zbliża się dużymi krokami, ale to nic strasznego... Niezastąpiona załoga MCK-u przygotowała specjalnie dla Was wspaniałe przedstawienie pełne magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz tańców na szczudłach. Artyści przedstawią komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością.

Spotykamy się 20 sierpnia (sobota) o godzinie 21.00 przed Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie, aby wspólnie uczestniczyć w spektaklu pt. „Przystanek Klaunada” w wykonaniu Kijowskiego Teatru Ulicznego „Higlights” i Teatru Vuala ze Lwowa.

 Jest to spektakl plenerowy przygotowany w ramach polsko – ukraińskiego projektu kulturalnego, w którym obok aktorów Kijowskiego Teatru Highlights występują artyści lwowskiego Teatru Vuala.
Inspiracją do powstania spektaklu była wola ukazania wzajemnej relacji teatru i cyrku. Przedstawienie sięga do praźródeł klaunady, mającej swój początek w starożytnym Egipcie w V wieku p.n.e . Zawiera elementy nowego cyrku posługującego się tańcem, muzyką, pantomimą a nawet sportem. W pełnym magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz tańców na szczudłach artyści opowiadają historię Arlekina wędrującego w poszukiwaniu wymarzonej ukochanej. Komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością dopełniają widowiskowy charakter przedstawienia.

Spektakl bez słów, 60 minut.

PRZYSTANEK KLAUNADA NAGRODA JURY NA 14. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRÓW ULICZNYCH W MARIWANIE (Iran)

Scenariusz i reżyseria Alexander Swietlakow i Yuriy Phylypchuk. Scenografia i kostiumy Iryna Svetlakova, Producent i reżyser światła Krzysztof Dubiel

Nie może Was zabraknąć. Będzie barwnie, bajecznie, pomysłowo i brawurowo.

Serdecznie zapraszamy!

  • „Przystanek Klaunada” w wykonaniu Kijowskiego Teatru Ulicznego „Higlights” i Teatru Vuala ze Lwowa 20.08.2022 godz. 21.00

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt