Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Gostynińscy młodzi artyści w Langenfeld

Na zaproszenie Związku Artystów i Komitetu Partnerstwa Miasta Langenfeld czworo młodych gostynińskich twórców wzięło udział w Youth Art Camp w naszym partnerskim mieście w Niemczech. Na trwające od 9 do 16 lipca 2022 r. warsztaty, stowarzyszenia zaprosiły grupy młodych twórców ze wszystkich miast partnerskich Langenfeldu. Obok polskiej grupy w spotkaniu udział wzięła młodzież z Senlis (Francja), Montale (Włochy), Enis (Irlandia) i oczywiście gospodarze – młodzież z Langenfeld. W ciągu pierwszych dwóch dni były spacery po mieście oraz nad pobliskim Renem w celu poszukiwania motywów. Od poniedziałku ruszyły zajęcia warsztatowe w atelier miejscowego domu kultury. Pod kierunkiem artystów plastyków młodzież malowała obrazy w różnych technikach - akwarelami, farbami olejnymi, robiła szkice w ołówku, a w ostatnim dniu poznała japońską sztukę malowania tuszem.

Po zajęciach w pracowni młodzież zapraszana była przez organizatorów na wspólne spędzenie czasu wolnego. Były to: narty wodne, spacer szlakiem dzieł sztuki po ulicach Langenfeld, grilowanie, zajęcia sportowe w parku, koncert muzyczny, wirtualne gry VR w “7th Space”, zorganizowana przez Stephana Meisnera, przewodniczącego Fundacji Partnerstwa Miasta Langenfeld i jego rodzinę, party w ogrodzie oraz inne atrakcje. Do ratusza na wspólny obiad, a później lody, zaprosił nastolatków zastępca burmistrza Dieter Braschoss.

W ostatnim dniu odbył się wernisaż prac, na który przybyli przedstawiciele władz miasta, rodziny goszczące, artyści i organizatorzy oraz mieszkańcy miasta zainteresowani sztuką. Wszyscy młodzi ludzie z partnerskich miast zgodnie podkreślali przede wszystkim zaangażowanie i serdeczność ludzi, z którymi spotkali się w Langenfeldzie. To byli oczywiście organizatorzy, którzy zadbali o każdy szczegół programu, artyści, którzy wspierali i inspirowali podczas malowania i rysowania, a także rodziny goszczące.  Bardzo ważna była możliwość stawiania pierwszych kroków w sztuce pod kierunkiem doświadczonych twórców. Wszystkim towarzyszyła niezapomniana międzynarodowa atmosfera, pozwalająca przeżyć niezwykłe chwile w gronie fantastycznych młodych Europejczyków.

Komunikacja przebiegała w języku angielskim lub niemieckim z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Międzynarodowe warsztaty dla młodzieży wsparło finansowo miasto oraz sponsorzy prywatni i instytucjonalni.

 

 

  • Warsztaty w Langenfeld

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
Teatr Kijowski 20.08.2022 g.21.00