Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Przedszkole nr 2 zakończyło udział w projekcie

W kwietniu br. w Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi zakończona została realizacja zajęć w grupie integracyjnej 3,4 i 5 latków w ramach projektu edukacyjnego "Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach" organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim – Operą Narodową i firmą iSpot.

Celem projektu było upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie przygotowania wychowanków przedszkoli do aktywnego, świadomego, ale też krytycznego uczestnictwa w kulturze, w tym z wykorzystaniem wartościowych zasobów w sieci.

Dzieci poprzez udział w zajęciach projektowych dowiedziały się czym jest teatr, kim są aktorzy oraz czym są pacynki i kukiełki. Przedszkolaki stały się także widzami podczas przedstawienia pt. "Awanturka z leśnego podwórka" Teatru Bajlandia zaprezentowanego na ekranie projekcyjnym. Przedstawienie poprzedzone było zabawą dydaktyczną mającą na celu zapoznanie dzieci z procedurą kupowania biletów oraz zajmowania wyznaczonych miejsc na widowni.

Przedszkolaki przez całe dwa tygodnie z ogromną radością bawiły się w kąciku teatralnym, urządzając przedstawienia z użyciem pacynek.
W ramach projektu dzieci wykonały także prace plastyczno-techniczne prezentujące pacynki.

  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt