Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Bezpieczniej na ulicach Gostynina

Kojarzone z białymi pasami na jezdni przejścia dla pieszych to w naszym mieście już przeszłość. 21 grudnia 2021 r. oddano do użytkowania kolejne już, drugie w ul. Rynek, a czwarte w mieście, przejście dla pieszych, które określa się jako inteligentne czy aktywne. Przejście to znajduje się w ciągu ul. Rynek przy numerze 21 na drodze nr 140190W. Montaż urządzeń wraz z oświetleniem to kolejny krok w bezpieczną przyszłość mieszkańców Gostynina i podwyższenie standardów dla pieszych użytkowników ciągów komunikacyjnych. 

Przebudowane przejście poprawiło infrastrukturę związaną z ruchem pieszym i przyczyniło się do podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym newralgicznym miejscu, na którym istnieje szczególnie duże zagrożenie. Wyeksponowanie tego miejsca w przestrzeni miejskiej pozwoli kierowcom odpowiednio wcześnie zareagować na pojawienie się w nim pieszych i zmniejszyć prędkości jazdy.

System aktywnego przejścia dla pieszych składa się z dwóch części składowych – dwóch słupów doświetlających przejście oraz ośmiu szt. punktowych elementów odblaskowych umieszczonych w nawierzchni jezdni. Na słupach zamontowane są elementy informacyjne, czujniki ruchu oraz znaki odblaskowe i lampy ostrzegawcze. Po wykryciu przez układ detektorów obecności pieszego w strefie oczekiwania na przejście załącza się jednocześnie po obu stronach jezdni sygnalizacja wizualna – lampy ostrzegawcze koloru żółtego nadają sygnał błyskowy i rozpoczyna się pulsacja punktowych elementów odblaskowych zamontowanych w nawierzchni jezdni emitujących światło błyskowe w kierunku nadjeżdżających pojazdów w kolorze żółtym oraz światło białe w kierunku pasów. 

  • Aktywne przejście
  • Aktywne przejście

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt