Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Konkurs ekologiczny "Gostynin promotorem zdrowego powietrza". Przedłużenie terminu nadsyłania prac

Informujemy, że został przedłużony termin nadsyłania prac w konkursie "Gostynin promotorem zdrowego powietrza". Ostateczny termin przekazania prac to 8 października br. Zachęcamy wszystkich do udziału.

„Niska emisja”, czyli emisja szkodliwych pyłów i gazów na wysokości do 40 metrów, pochodzących przede wszystkim z domów mieszkalnych czy pojazdów mechanicznych, to coś, z czym stykamy się na co dzień. W stanie spoczynku człowiek wykonuje kilkanaście oddechów – w zanieczyszczonym środowisku każdy oddech zbliża nas do poważnych problemów zdrowotnych. Technologia, która miała nam służyć, ma coraz gorszy wpływ na nasze życie.

Wierzymy, że jeszcze jest szansa na poprawę powietrza, którym oddychamy, dlatego przychodzimy do Was z konkursem ekologicznym „Gostynin promotorem zdrowego powietrza”. Wziąć udział mogą w nim uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII) i ponadpodstawowych położonych na terenie Gostynina. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie plakatu promującego proekologiczne działania na rzecz czystego powietrza; starsi koledzy ze szkół ponadpodstawowych z kolei powinni przygotować projekt broszury na temat środowiska, w jakim wszyscy żyjemy, zagrożeń wynikających z nieustannego zanieczyszczania powietrza i wyzwań, jakie stoją już teraz przed młodym pokoleniem. 

Do wygrania nie tylko nagrody rzeczowe, których łączna wartość to 1950 zł. To także szansa zapisania się w historii naszego miasta, zwycięskie prace bowiem zostaną rozwieszone na słupach informacyjnych, budynkach użyteczności publicznej i innych, często odwiedzanych przez mieszkańców, wreszcie – dostarczone bezpośrednio mieszkańcom Gostynina. Nadciąga ekologiczna kampania informacyjna, której częścią możesz stać się i Ty!

Przyświeca temu ważny cel: pobudzenie świadomości odpowiedzialności za środowisko, w jakim wszyscy żyjemy. Nie bądźmy obojętni na niepokojące zmiany zachodzące w przyrodzie z winy człowieka. Niech młode pokolenie wyrazi swój niepokój, bo to na ich barkach spoczywać będzie zmiana, która, mamy nadzieję, uczyni świat lepszym.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem. 

---

Zadanie pn. Gostynin promotorem zdrowego powietrza zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021".

  • Konkurs "Gostynin promotorem zdrowego powietrza"

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt