Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Żeglarskie zmagania

W miniony weekend 4-5 września 2021 r. po  raz kolejny zawodnicy z Klubu Żeglarskiego HALS wzięli udział w zmaganiach sportowych. Najmłodsi żeglarze reprezentowali nasze miasto na ogólnopolskich regatach w Żninie w klasie Optimist oraz po raz pierwszy w historii klubu w klasie Laser. Klasa ta to jachty o poziom większe od Optimistów przeznaczone dla dzieci od 13 roku życia. Konsekwentna działalność klubu przez ostatnie 6 lat pozwoliła wyszkolić zawodników do tej klasy. W regatach wzięło udział ponad 70 zawodników z czołowych klubów Polski. Piękna żeglarska pogoda pozwoliła przez dwa dni regat rozegrać 7 wyścigów w trakcie których nasza zawodniczka, Maja Lewandowska zgromadziła punkty na trzecie miejsce w swojej klasie. 
Również seniorzy z naszego klubu, startujący w klasie jachtów kabinowych stawili się na starcie do regat Wrzos organizowanych przez Płocki klub Morka w ramach Pucharu Zalewu Włocławskiego.
Niestety piękna słoneczna pogoda w minioną sobotę nie była wietrzna. Jak każdy żeglarz dobrze zdaje sobie sprawę, na siły natury nie ma rady więc wyścigi należało odwołać i regaty zakończyć. Niezadowolenie naszych zawodników było dodatkowo spotęgowane faktem, iż miał to być debiut nowo nabytego jachtu regatowego marki Sztorm 22, charakteryzującego się wysokimi parametrami sportowymi. 
 
Źródło: Tomasz Reszkowski
  • Żeglarskie zmagania
  • Żeglarskie zmagania
  • Żeglarskie zmagania
  • Żeglarskie zmagania
  • Żeglarskie zmagania

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
Teatr Kijowski 20.08.2022 g.21.00