Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zaproszenie na obchody 101. rocznicy "Bitwy Warszawskiej"

Bitwa Warszawska, jak stwierdził przewodniczący Międzysojuszniczej Misji do Polski Edgar Vincent D'Abernon, była 18. największą bitwą w dziejach świata. "Gdyby bitwa pod Warszawą zakończyła się była zwycięstwem bolszewików, nastąpiłby punkt zwrotny w dziejach Europy, nie ulega bowiem najmniejszej wątpliwości, iż z upadkiem Warszawy środkowa Europa stanęłaby otworem dla propagandy komunistycznej i dla sowieckiej inwazji". To chwalebne zwycięstwo wojska polskiego, wypracowane przez Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, Tadeusza Rozwadowskiego, Kazimierza Sosnkowskiego, innych strategów, wreszcie przez wielu, wielu żołnierzy i żołnierki stanowiło jasny sygnał, że Polska po 123 latach niewoli nie da sobie tak łatwo wytrącić dopiero co odzyskanej niepodległości. Stanowiła dowód, że w obliczu zagrożenia Polacy z różnych obozów politycznych, o różnych poglądach, potrafią się zjednoczyć.

Dlatego też burmistrz Paweł Kalinowski serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gostynina na uroczystości upamiętniające 101. rocznicę "Bitwy Warszawskiej", które odbędą się 15 sierpnia w niedzielę. W programie przewidziana jest msza święta w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Jana Pawła 15, przemarsz ulicami miasta i złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zachęcamy również do zapoznania się z przygotowanym przez projekt "Niepodległa" oraz Polskie Radio serwisem "1920. Bitwa Warszawska", dostępnym na stronie https://bitwa1920.gov.pl/pl

Świętujmy razem 101. rocznicę wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami.

  • 101. rocznica "Bitwy Warszawskiej" - plakat

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt