Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej

W zasobach MBP w naszym mieście znajduje się wiele interesujących książek. Na sierpień biblioteka proponuje dla dorosłych powieść Hanah Kristin - autorki bestsellerów “Słowik”, “Wielka samotność”, “Zimowy ogród” i "Firefly Lane" – pt. "Gdzie poniesie wiatr".

Akcja powieści toczy się w Teksasie w 1934 roku. W tym niepewnym czasie wiele osób pozostaje bez pracy, a rolnicy walczą o przetrwanie swych gospodarstw. Nie pomagają w tym susze, brak wody czy burze pyłowe.

Bohaterka powieści Elsa Martinelli stoi przed trudnym wyborem: walczyć o ukochaną ziemię, czy wyjechać do Kalifornii, aby poprawić swoje warunki bytowe?

"Amerykański sen" pokazany przez autorkę jest znakiem szczególnym pokolenia ówczesnych czasów, gdy społeczeństwo podzielone jest na tych którzy mają środki do życia i tych, którzy nie posiadają nic.

Zachęcamy do lektury tej książki.Foto: https://www.swiatksiazki.pl/gdzie-poniesie-wiatr-6724804-ksiazka.html#&gid=null&pid=1  • książka Gdzie poniesie wiatr?

Natomiast dla dzieci MBP proponuje książkę Małgorzaty Swędowskiej "777 pomysłów na zabawy z książką". Autorka posiada wieloletnie doświadczenie w popularyzacji czytelnictwa co pozwala na pomoc we wprowadzaniu w świat książek od najmłodszych lat oraz wzbogacanie słownictwa i wzbudzanie wielu aktywności, w tym zabaw z książkami.

Mamy nadzieję, że lektura tej pozycji książkowej przyniesie oczekiwany efekt, a mianowicie wzbudzi miłość do czytania.Foto: https://mamania.pl/product-pol-743-777-pomyslow-na-zabawy-z-ksiazka.html

  • 777 pomysłów na zabawy z książką

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt