Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Życzenia Wielkanocne od Burmistrza Miasta Gostynina i Przewodniczącego Rady Miejskiej

Informacja dot. wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

 I N F O R M A C J A                           

          Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od  dnia 31 marca 2021 roku  na okres 21 dni na  tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz użytkownika wieczystego dot.:

 • działki gruntu oznaczonej numerem ewidencyjnym 3326 położonej w Gostyninie przy ulicy Polnej.

                                                                                                                                     Burmistrz Miasta Gostynin 
 mgr Paweł Witold Kalinowski  

 Gostynin, dnia  30 marca 2021 r.

 

 

 

3 300 000 zł dla Gminy Miasta Gostynina

Ogłoszono wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. To pieniądze, które mają na celu doraźną pomoc w realizacji inwestycji drogowych, oświatowych, przeciwpożarowych czy ochrony zdrowia. Do województwa mazowieckiego trafi w sumie 227.199.064,56 zł z przeznaczeniem na 163 przedsięwzięcia różnego rodzaju.

Gostyninowi przyznano 3.300.000,00 zł. Zostaną one wykorzystane w następujący sposób:

- 3.000.000,00 zł – na zadanie „budowa dróg ze zjazdami, skrzyżowaniami i kanalizacją deszczową w Gostyninie – etap II”. W zakres inwestycji wchodzi budowa dróg gminnych o łącznej długości 835 m, a dotyczy ona ulic: Gerwatowskiego, Gen. Marii Wittek, Honorowych Dawców Krwi;

- 300.000,00 zł – na „przebudowę części budynku po gimnazjum na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej”.

Miasto uzyskało kolejny zastrzyk gotówki, który przyczyni się do poprawy jakości życia jego mieszkańców.

 • Baner z dofinansowaniem

Trwa remont na ul. Kościelnej – będą utrudnienia

Uprzejmie informujemy, że w tym tygodniu ruszył remont ul. Kościelnej, obejmujący wymianę nawierzchni, krawężników, chodników i budowę kanalizacji deszczowej, realizowany przez firmę Balcerzak Budownictwo Sp. z. o.o. Sp. k. z Gostynina. Zadanie to zostało podzielone na dwa etapy: pierwszy obejmuje prace od ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego, natomiast drugi od tego skrzyżowania do kościoła. Prace potrwają do końca maja.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 • Trwa remont na ul. Kościelnej
 • Trwa remont na ul. Kościelnej
 • Trwa remont na ul. Kościelnej
 • Trwa remont na ul. Kościelnej

Podsumowanie miesiąca przez Burmistrza Miasta Gostynina

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym podsumowaniem miesiąca przez burmistrza Pawła Kalinowskiego. W marcowym odcinku m.in. o:

- narodowym, obowiązkowym spisie powszechnym,
- pomocy, jaką oferuje miasto w trakcie trzeciej fali koronawirusa i całej pandemii, szczególnie seniorom,
- końcu naboru na dofinansowanie wymiany pieca,
- trwających inwestycjach drogowych i przetargach na te inwestycje.

IMGW ostrzega przed przymrozkami

Jak informuje IMGW-PIB, dziś w nocy (3 kwietnia) w powiecie gostynińskim, od godz. 23.00 do 9.00 rano dnia jutrzejszego, mogą miejscami wystąpić przymrozki. Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

 

W nocy kolejne przymrozki

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało kolejne ostrzeżenie meteoologiczne. W powiecie gostynińskim, w nocy 6 kwietnia br., miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -4°C, przy gruncie do -6°C. Temperatura maksymalna dnia 06.04 wyniesie od 4°C do 6°C.

Siedmioro zawodników wrotkarstwa szybkiego z UKS Zwoleń-Team powołanych do szerokiej kadry Polski

Bartosz Pisarek – prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich ogłosił 29 marca 2021 r. propozycję szerokiej kadry reprezentacji Polski we wrotkarstwie szybkim. Wśród wymienionych zawodniczek i zawodników ze znaczących klubów polskich nie zabrakło wrotkarzy szybkich z Uczniowskiego Klubu Sportowego „ZWOLEŃ-TEAM”.

W kadrze znaleźli się:

Sarzała Natalia – kadetka

Zalewska Michalina – kadetka

Kowalczyk Amelia – kadetka

Pawłowski Michał – kadet

Sobiecki Wiktor – kadet

Hypszer Piotr – kadet

Tyszkiewicz Klaudia – juniorka B.

Ujrzeliśmy listę, która ukazuje faktyczny stan personalny wokół „wrotkarstwa szybkiego” na sezon 2021. To zawodnicy, którzy weszli na poziom reprezentacyjny lub aspirują do niego. Myślę, że szerokie powołania przedstawiają grupę, która powalczy na arenie międzynarodowej.

Takie powołania to dla moich zawodników niezwykłe wyróżnienie, ale i impuls do dalszej pracy, własnego rozwoju.

Łukasz Flejszer

 

 • Zwoleń-Team

Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) na Mazowszu – apel Wojewody

W związku z wystąpieniem kilku ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Polski, w tym o potwierdzonych w ostatnich dniach ogniskach w gospodarstwach w powiecie żuromińskim, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zaapelował do starostów o podjęcie działań mających na celu ograniczyć do minimum możliwość rozprzestrzeniania się grypy ptaków.

Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety bywa i tak, że do rozprzestrzeniania wirusa przyczynia się również człowiek i dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach postępowania.

Proszę o przekazywanie wszystkim hodowcom, właścicielom drobiu oraz osobom pracującym na fermach drobiu informacji o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i odpowiednich środków higieny oraz bioasekuracji przy obsługiwaniu drobiu – napisał Wojewoda, w apelu przekazanym do samorządowców.

Wojewoda podkreślił też, że to „od posiadaczy drobiu oraz osób pracujących na fermach drobiu zależy, czy ryzyko wniknięcia wirusa grypy do stad zostanie ograniczone”. Konstanty Radziwiłł zapewnił, że służby wojewódzkie są w gotowości do podjęcia ewentualnych działań w przypadku wystąpienia zachorowania na obszarze Mazowsza. Jednocześnie zwrócił się z prośbą o dokonanie przeglądu procedur w zakresie wystąpienia zagrożenia epizootycznego na poziomie powiatowych centrów zarządzania kryzysowego. 

W piśmie do samorządów Wojewoda zaznaczył, że niezbędne jest przestrzeganie zasad bioasekuracji, które określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, tj.:

 • zabezpieczyć paszę przed dostępem zwierząt dzikich;
 • nie karmić drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany;
 • nie poić drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki;
 • stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne oraz po każdym kontakcie z drobiem lub dzikimi ptakami umyć ręce wodą z mydłem;
 • stosować maty dezynfekcyjne w wejściach i wyjściach z budynków, w których utrzymywany jest drób;
 • przetrzymywać drób w przeznaczonych do tego celu pomieszczeniach bez możliwości swobodnego poruszania się po otwartym wybiegu.

W sytuacji podejrzenia wystąpienia choroby zakaźnej u drobiu, zgodnie z obowiązującym prawem, należy poinformować odpowiednie osoby i instytucje (lekarza weterynarii prywatnej praktyki, powiatowego lekarza weterynarii, wójta / burmistrza / prezydenta miasta).

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu trzynastu ognisk grypy ptaków w 2021 r. na terenie województwa mazowieckiego w miejscowościach:

 1. Chromakowo, gmina Lutocin, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
 2. Swojęcin, gmina Lutocin, powiat: żuromiński, gatunek: kura nioska,
 3. Wilewo, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: indyk rzeźny,
 4. Ratowo, gmina Radzanów, powiat mławski, gatunek: kura hodowlana,
 5. Sadłowo, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura hodowlana,
 6. Zgliczyn Pobodzy, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
 7. Sadłowo Parcele, gmina Bieżuń, powiat: żuromiński, gatunek: kura nioska,
 8. Sadłowo, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
 9. Karniszyn, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
 10. Stanisławowo, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
 11. Sadłowo Parcele, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura hodowlana,
 12. Cegielnia Ratowska, gmina Radzanów, powiat mławski, gatunek: kura hodowlana,
 13. Zgliczyn Glinki, gmina Radzanów, powiat mławski, gatunek: kura nioska.

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8  nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo niebezpieczny dla gospodarstw i szkodliwy dla gospodarki.

 • Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) na Mazowszu – apel...
 • Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) na Mazowszu – apel...
 • Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) na Mazowszu – apel...

Przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia

Choć od kilku dni odnotowuje się mniejszą liczbę zakażeń, to sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Dlatego przedłużono obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia.

Blisko 34,7 tysięcy (78%) zajętych łóżek covidowych, ponad 3300 (ok. 79%) wykorzystywanych respiratorów. Dla porównania, dwa tygodnie temu mieliśmy ponad 27 tys. zajętych łóżek i ponad 2600 respiratorów. Odnotowywany w ostatnich dniach spadek zakażeń niestety nie znajduje odzwierciedlenia w szpitalach, do których trafiają chorzy zakażeni w poprzednich tygodniach. Mamy wciąż bardzo trudną sytuację. Musimy zadbać o zdrowie Polaków, ale też pamiętać o wydolności służby zdrowia. Dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień.

Sytuacja epidemiczna nadal trudna

Ostatnie trzy dni przyniosły spadek zakażeń. Jednak poprzedni tydzień, ale też weekend były bardzo trudne. 1 kwietnia mieliśmy ponad 35 tys. nowych  przypadków zakażeń. Dlatego chcemy bardzo ostrożnie podejmować dalsze kroki, tym bardziej, że za nami okres świąteczny, kiedy część z nas z pewnością widziała się z rodzinami.

Zdecydowaliśmy o utrzymaniu obowiązujących obostrzeń, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, liczbie zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Rozumiemy zmęczenie obostrzeniami, ale pamiętajmy, że na szali leży ludzkie życie. Ono jest najważniejsze.

Przedłużamy obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 18 kwietnia

Handel - ograniczenia

 • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
 • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

 • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
 • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte

Żłobki i przedszkola – nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Sport – działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

#SzczepimySię szybciej

Wielką szansą na pokonanie pandemii są szczepionki. Do tej pory w polskich punktach szczepień wykonano blisko 6 mln 800 tys. zastrzyków. Prawie 2 mln 100 tys. osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. II kwartał tego roku to zdecydowane przyspieszenie.

Będziemy szczepić się szybciej dzięki temu, że napłynie do nas znacznie więcej szczepionek niż do tej pory. Dlatego przesuwamy terminy szczepień dla osób 60+ z maja na kwiecień, a 12 kwietnia uruchamiamy rejestrację dla kolejnych roczników. Mamy nadzieję, że producenci wywiążą się z deklaracji i do końca wakacji uda się zaszczepić w Polsce wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień znajdują się na stronie gov.pl/szczepimysie – zapraszamy do odwiedzin.

Zasady bezpieczeństwa wciąż bardzo ważne

Do tego czasu, do momentu wyszczepienia większej części społeczeństwa musimy nadal być bardzo ostrożni. Dlatego stale przypominamy o podstawowych zasadach: nośmy maseczki, unikajmy dużych zgrupowań, zachowujmy dystans, pamiętajmy o dezynfekcji rąk, wietrzmy pomieszczenia. Zachęcamy też do pobrania aplikacji Stop Covid – ProteGo Safe.

Od sytuacji epidemicznej zależne są decyzje związane z obostrzeniami. Pamiętajmy również, że nasze zachowanie ma nie tylko wpływ na własne zdrowie i życie, ale też może decydować o losie innych.

źródło: gov.pl

 • Baner informacyjny o przedłużeniu obostrzeń

Brązowy Dyplom dla chóru z Gostynina

W II Ogólnopolskim Konkursie Chórów On – line “O Crux Ave” Wysoka 2021, nasz chór pod batutą Michała Pilichowicza zdobył Brązowy Dyplom.

Innowacyjna formuła konfrontacji na podstawie nagrań chóralnych zgromadziła 27 zespołów chóralnych z całej Polski rywalizujących w siedmiu kategoriach. Chóry prezentowały 2 utwory sakralne, w tym jeden o tematyce pasyjnej. Występ oceniany był w oparciu o walory artystyczne. Chór miejski Arce Cantores pod batutą Michała Pilichowicza stanął w szranki z bardzo znanymi chórami, w tym akademickimi i wywalczył Brązowy Dyplom. Radość tym większa, że walczyli z profesjonalistami np. Złoty Dyplom uzyskał znany Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie kierowany przez uznanego w kraju dyrygenta Michała Sławeckiego.

W Jury zasiadali wybitni polscy dyrygenci, chórmistrzowie, pedagodzy: prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, prof. dr hab. Stanisław Krawczyński – Akademia Muzyczna w Krakowie, prof. dr hab. Janusz Stanecki – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy.

Organizatorami konfrontacji byli: Parafia NMP Różańcowej w Wysokiej, Urząd Miasta i Gminy Wysoka, Ośrodek Upowszechniania Kultury w Wysokiej oraz Polska Agencja Muzyczna.

Głównymi założeniami konkursu było propagowanie muzyki chóralnej, aktywizacja środowiska chóralnego, popularyzacja literatury chóralnej oraz upowszechnianie wysokiej kultury muzycznej w obszarze muzyki sakralnej. Serdecznie gratulujemy członkom i dyrygentowi chóru miejskiego Arce Cantores.

źródło: gostynin24.pl

 • Brązowy Dyplom dla chóru z Gostynina

Przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym

Uprzejmie przypominamy, że od 1 kwietnia trwa obowiązkowy spis powszechny ludności i mieszkań. Jego zadaniem jest poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

Do spisu zobowiązany jest każdy mieszkaniec Polski niezależnie od pochodzenia, kraju obywatelstwa czy wieku.

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy. Można to uczynić, logując się poprzez Profil Zaufany bądź podanie PESELu i nazwiska panieńskiego matki na stronie http://spis.gov.pl. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail. Dla osób pozbawionych dostępu do internetu przewidziany jest punkt w budynku ratusza na piętrze z przygotowanym stanowiskiem komputerowym.

Unikanie samospisu internetowego wiąże się z telefonem bądź wizytą rachmistrza spisowego, który, korzystając z listy pytań zawartej na stronie spisu, przeprowadzi obowiązek spisowy. Teren województwa mazowieckiego gospodarowany jest przez dwa i pół tysiąca rachmistrzów spisowych. Weryfikację, czy osoba podająca się za rachmistrza rzeczywiście nim jest, można przeprowadzić dzwoniąc pod numer 22 279 99 99.

Próba uchylenia się od obowiązku spisowego wiąże się z nałożeniem na taką osobę kary grzywny, która może wynieść nawet 5.000,00 zł.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Infolinia spisowa: 22 279 99 99

 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Obchody rocznic smoleńskich

10 kwietnia w lesie przy ul. Kutnowskiej odbyły się uroczystości związane z 81. rocznicą wymordowania w lesie katyńskim z polecenia Ławrientija Berji przez NKWD ponad 20 tysięcy obywateli Polski – żołnierzy, oficerów, inteligencji – oraz z 11. rocznicą katastrofy samolotu prezydenckiego, którym państwowa delegacja, w składzie 88 przedstawicieli rządu polskiego i 8 członków załogi, leciała na obchody do Smoleńska.

O poranku w skromnych uroczystościach udział wzięli: burmistrz Paweł Kalinowski, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, wójt Edmund Zieliński, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi w Białem Cezary Szymczak nadleśniczy Jacek Liziniewicz, przedstawiciel Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych Zarządu Koła Powiatowego w Gostyninie Ireneusz Zając, a także kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska.

Obchody zakończyło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem ofiar.

 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH
 • OBCHODY ROCZNIC SMOLEŃSKICH

Świętuj chrzest Polski i wywieś flagę

Już za dwa dni będziemy obchodzić 1055. rocznicę chrztu przyjętego przez Mieszka I. Ta ważna dla Polaków rocznica obchodzona jest w tym roku (jako święto państwowe, ustanowione ustawą 22 lutego 2019 roku) po raz trzeci.

Rok 966 jest najważniejszym z punktu widzenia polskiej państwowości, bowiem to od niego datuje się początek istnienia Polski. Zapoczątkowany wówczas proces chrystianizacji wprowadził Polan i późniejsze królestwo polskie w krąg cywilizacji chrześcijańskiej, co nie tylko odsunęło zagrożenie ze strony państw ochrzczonych, mogących motywować najazdy na ziemie Mieszka i jego następców ich pogańskim wyznaniem, ale i ułatwiło import z Europy łacińskiej rozwiązań administracyjnych, prawnych, obyczajów wyższych warstw społecznych, wymianę kulturową itd.

Wywieszając 14 kwietnia polską flagę nie tylko upamiętniamy wydarzenia sprzed ponad dziesięciu wieków, ale, co może najważniejsze, aktywnie uczestniczymy w życiu naszego narodu. Poświadczamy wówczas, że dzisiejszych obywateli Polski i przedstawicieli Polan sprzed tysiąca lat łączy ponadczasowa więź, której, jak pisał Mickiewicz, i „sto lat nie wyziębi”.

 • Wywieś Flagę - Akcja promująca Święto Chrztu Polski

Gostynin włącza się w akcję szczepień

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od kilku dni trwają rozmowy z Neuca Med Sp. z o.o. Świat Zdrowia Gostynin, Centrum Medyczne Medicus Gostynin, w sprawie udostępnienia przez Miasto swoich nieruchomości, w celu utworzenia kolejnego punktu szczepień. Szczegóły zostaną ustalone w najbliższym czasie.
 • Punkty szczepień covid

Nowe obowiązki właścicieli i zarządców nieruchomości

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zapowiedział powstanie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Utworzenie takiej bazy danych ma na celu zmniejszenie emisji substancji powodujących smog, a więc poprawę jakości powietrza. CEEB to narzędzie mające służyć usprawnieniu wymiany źródeł ciepła na przyjazne środowisku, ale i przyspieszeniu podejmowania i wdrażania w życie decyzji związanych z polityką niskoemisyjną.

1 lipca – to termin, od którego należy składać deklaracje do CEEB. Dla istniejących budynków właściciele albo ich zarządcy mają na to 12 miesięcy, dla nowo powstałych termin ten skraca się radykalnie do 14 dni, licząc od dnia uruchomienia nowego źródła ciepła/spalania paliw.

Informacje, które musi zawierać taka deklaracja:

- imię i nazwisko albo nazwa właściciela lub zarządcy budynku/lokalu oraz adres miejsca zamieszkania/siedziby;

- adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła/spalania paliw;

- liczba i rodzaj eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła/spalania paliw oraz ich przeznaczenie i rodzaj wykorzystywanego paliwa.

Dodatkowo można w deklaracji umieścić numer telefonu właściciela lub zarządcy, a także adres e-mail.

 

Jak będzie można składać deklaracje?

- elektronicznie,

- w formie papierowej (osobiście zanosząc wypełnioną deklarację do odpowiedniego urzędu).

 

Złożenie deklaracji do CEEB będzie obowiązkowe. Za uchylenie się od tego możemy zostać ukarani karą grzywny. A chociaż należy liczyć się ze stosunkowo pobłażliwym charakterem sankcji (z nadzieją szybkiego zreflektowania się właścicieli/zarządców nieruchomości i wypełnienia tej deklaracji), zachęcamy do udziału w niniejszej ewidencji. Służy ona bowiem, w ostatecznym rozrachunku, poprawie jakości środowiska, w którym wszyscy żyjemy.

 • Obrazek: Komin z ciemnym dymem

Przedłużenie zasad bezpieczeństwa do 25 kwietnia - z wyjątkami

Wciąż odnotowuje się dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19. Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowano o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwarte będą żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

Sytuacja epidemiczna nadal trudna

Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze.

75,71 proc. zajętych łóżek covidowych, 78,94 proc. wykorzystywanych respiratorów – to liczby, które wskazują na wciąż duże obłożenie szpitali, mimo malejącej liczby nowych zachorowań. Sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień.  Wyjątkiem są hotele – tutaj obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie.

Hotele, żłobki i przedszkola, sport

Przedłużamy obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 25 kwietnia z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja włącznie.

19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

 • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
 • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
 • Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

Dotychczasowe obostrzenia przedłużamy do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.

Handel – ograniczenia

 • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
 • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

 • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
 • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne  pozostają zamknięte.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Szczepionki przeciw Covid-19 szansą na pokonanie pandemii

Wielką szansą na pokonanie pandemii są szczepionki. Do tej pory w polskich punktach szczepień wykonano ponad 7,7 mln zastrzyków. Ponad 2,1 mln osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. II kwartał tego roku to zdecydowane przyspieszenie. Będziemy szczepić się szybciej dzięki temu, że napłynie do nas znacznie więcej szczepionek niż do tej pory. Każdego dnia startujemy z rejestracją poszczególnych roczników.

Uruchamiamy Punkty Szczepień Powszechnych, żeby proces ten przebiegał jeszcze szybciej. Mamy nadzieję, że producenci wywiążą się z deklaracji i do końca wakacji uda się zaszczepić w Polsce wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień znajdują się na stronie gov.pl/szczepimysie – zapraszamy do odwiedzin.

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa chroni życie i zdrowie nas i naszych najbliższych

Do tego czasu, do momentu wyszczepienia większej części społeczeństwa musimy nadal być bardzo ostrożni. Dlatego stale przypominamy o podstawowych zasadach: nośmy maseczki, unikajmy dużych zgrupowań, zachowujmy dystans, pamiętajmy o dezynfekcji rąk, wietrzmy pomieszczenia. Zachęcamy też do pobrania aplikacji Stop Covid – ProteGo Safe.

Od sytuacji epidemicznej zależne są decyzje związane z obostrzeniami. Pamiętajmy również, że nasze zachowanie ma nie tylko wpływ na własne zdrowie i życie, ale też może decydować o losie innych.

źródło: www.gov.pl

 • 1460x616

XXVI przegląd muzyczny GAMA 2021

Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XXVI PRZEGLĄDZIE MUZYCZNYM gama 2021, który odbędzie się 20 maja 2021 (czwartek) od godziny 9:00 w sali widowiskowej MCK w Gostyninie.

W przeglądzie biorą udział soliści i zespoły do 6 osób w kategoriach:

 • wokalnej
 • wokalno-instrumentalnej
 • instrumentalnej

Uczestnicy przygotują jeden utwór muzyczny (do 5 min).

Każdy zgłoszony do przeglądu uczestnik ma możliwość jednej prezentacji scenicznej (jedno wejście na scenę).

Uczestników zgłaszają szkoły i ośrodki kultury (w przypadku dużej ilości zgłoszeń prosimy o przeprowadzenie wewnętrznych eliminacji).

Zgłoszenia przyjmujemy w następujących grupach wiekowych:

 • przedszkole
 • uczniowie klas I-III SP
 • uczniowie klas IV-VI SP
 • uczniowie klas VII-VIII sp
 • uczniowie szkół ponadpodstawowych

W kategorii wokalnej dopuszczamy akompaniament instrumentalny lub podkład muzyczny – półplayback, który nie może zawierać dogranych ścieżek wokalnych, ocenie jury podlega wyłącznie śpiew.

Decyzje jury są niepodważalne.

Zgłoszenia przyjmujemy w nieprzekraczalnym terminie do 14 maja 2021 roku w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie ul. 18 Stycznia 2, pok. 214 w godzinach 8:00-20:00. Tylko kompletne, prawidłowo uzupełnione zgłoszenia będą brane pod uwagę przez Organizatora.

WAŻNE INFORMACJE

* tegoroczny przegląd będzie odbywał się bez udziału publiczności i będzie miał charakter przesłuchań uczestników w poszczególnych blokach,

*między poszczególnymi blokami będą odbywały się co najmniej półgodzinne przerwy,

* uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie o godzinie swojej prezentacji – prosimy o punktualne przybycie bez osób towarzyszących,

 *wyniki przeglądu zostaną opublikowane następnego dnia tj. 21 maja 2021 na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie www.mck-gostynin.pl ,

* laureaci przeglądu zostaną zaproszeni telefonicznie po odbiór nagród i dyplomów.

BLIŻSZE INFORMACJE NA TEMAT PRZEGLĄDU MOŻNA UZYSKAĆ POD NUMEREM 24 235 34 47

KONKURS O ZASIĘGU REGIONALNYM

ZAPRASZAMY!

 • XXVI PRZEGLĄD MUZYCZNY gama 2021
 • Karta Zgłoszenia
 • Oświadczenie rodzica

Przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym "Spacerując po Gostyninie"!

Czy można robić zdjęcia spacerując po Gostyninie? - Można, i to jeszcze jakie!
Chwilowo pozbawieni cieplejszych, prawdziwie wiosennych dni, przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym Spacerując po Gostyninie.

Zachęcamy do twórczego spędzenia wolnego czasu i polowania na wiosenne kadry w plenerze. Pokaż na zdjęciu zielony krajobraz miasta, zabytki skąpane w złotej poświacie zachodzącego słońca, czy budzące się do życia z zimowego snu zwierzęta i ich wczesnowiosenną aktywność.

Do 31 sierpnia, czyli ostatniego dnia konkursu, zostało jeszcze dużo czasu, tak dużo, że łatwo o przeoczenie terminu i przekonanie, że „jeszcze jest czas!” Niestety, godne zachowania w pamięci przeżycia przydarzają się w losowych momentach naszego życia, dlatego tym bardziej zachęcamy Państwa do baczniejszej obserwacji gostynińskiej rzeczywistości.

Przypominamy: najlepsze zdjęcia zostaną zaprezentowane w albumie promującym nasze miasto, a najlepsi z najlepszych autorów otrzymają cenne nagrody. Jakie? I miejsce – 600 zł, II – 450 zł, III – 350 zł. Przewidujemy maksymalnie trzy wyróżnienia, każde nagrodzone zostanie kwotą 200 zł.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do konkursu dostępny poniżej.

Macie jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Wydziałem Promocji i Ochrony Zdrowia pod numerem 24 236 07 33 lub mailowego: promocja@gostynin.pl

 • Plakat promujący konkurs

Narodowy Spis Powszechny 2021 - Czy już się spisałeś?

1 kwietnia rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą jest samospis internetowy.

Najważniejszy cel NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

Obowiązek, ale przede wszystkim szansa

Każda osoba mieszkająca w Polsce niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni). Taki obowiązek wynika z zapisów dwóch ustaw - o statystyce publicznej oraz narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Warto również pamiętać o spisaniu współmieszkańców przebywających za granicą, jeśli nadal są zameldowani na stałe w naszym mieszkaniu.

Nasz udział w spisie powinien jednak wynikać przede wszystkim z poczucia odpowiedzialności. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Dlatego tak bardzo liczy się każdy wypełniony formularz spisowy.
 

Najwygodniej przez internet

Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie nie czekając na kontakt z rachmistrzem.

Aplikacja spisowa NSP 2021 zostanie udostępniona 1 kwietnia na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy / Miasta. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej.
 

Rachmistrz tylko w ostateczności

Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Jeśli do tego dojdzie, nie możemy mu odmówić udzielenia odpowiedzi. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samodzielnie przez Internet odpowiednio wcześniej w dogodnym dla nas terminie.

Na terenie województwa mazowieckiego będzie pracować 2,5 tys. rachmistrzów spisowych. Dane odnośnie tożsamości rachmistrza będziemy mogli zweryfikować dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, lub w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl.
 

Dane będą bezpieczne

Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe – rachmistrzowie i pracownicy statystyki publicznej - są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Infolinia spisowa: 22 279 99 99

 • Narodowy Spis Powszechny 2021 - ulotka
 • Narodowy Spis Powszechny 2021 - ulotka

Zmiana godzin pracy kasy w Urzędzie Miasta

 • Zmiana godzin pracy kasy w Urzędzie Miasta

78. rocznica powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 1943 roku w położonym w śródmieściu Warszawy getcie wybuchło zbrojne powstanie, będące ostatnim krzykiem uwięzionych tam i skazanych na śmierć Żydów. Trwało ono miesiąc, a zakończyło je całkowite zniszczenie części miasta i śmierć niewinnych ludzi.

„Żydowska strefa mieszkaniowa” zajmowała trochę ponad 3 hektary, które pod koniec 1940 roku odgrodzono wysokim murem. Możliwość opuszczenia i wejścia do getta regulowały specjalne przepustki. Żydzi oczywiście nie mogli go opuszczać – Hans Frank jesienią 1941 roku wprowadził w Generalnym Gubernatorstwie karę śmierci zarówno za opuszczenie getta, jak i za pomoc ludziom znajdującym się wewnątrz murów.

W 1941 roku w getcie warszawskim znajdowało się ok. 450 tysięcy osób. W efekcie akcji Reinhard, mającej na celu wymordowanie Żydów w GG, do wybuchu powstania kwietniowego w getcie na pomniejszonym terenie getta żyło ok. 60 tysięcy ludzi.

Powstanie wybuchło 19 kwietnia. Bezpośrednią przyczyną była akcja likwidacji getta przez Niemców, dziwnym trafem zbiegająca się z dniem urodzin Adolfa Hitlera (20 kwietnia). Naprzeciw 500 bojowników Żydowskiej Organizacji Bojowej (z czego połowa miała przy sobie broń) i 150-200 członków Żydowskiego Związku Wojskowego stanęły ok. 2 tysiące żołnierzy niemieckich wspieranych przez czołgi i wozy pancerne.

Powstańcy nie mogli zwyciężyć. Ginęli zarówno walczący jak i cywile. Ok. 6 tysięcy ludzi Niemcy zamordowali na miejscu, pozostałych wysłali do Treblinki albo do obozów pracy na Lubelszczyźnie. Tam, w listopadzie 1943 roku, cywile pochodzący z warszawskiego getta w liczbie 35 tysięcy ponieśli śmierć. Po powstaniu wszystkie budynki znajdujące się na terenie getta zostały zniszczone.

Polecamy wykład dra Krzysztofa Persaka poświęcony powstaniu w getcie na stronie internetowej Muzeum Historii Żydów Polskich https://www.polin.pl/pl i zachęcamy do odwiedzenia muzeum POLIN podczas wizyty w stolicy.

 

A dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy na spotkanie na kanale Facebook Muzeum POLIN>> i You Tube Muzeum POLIN>> - "W sukience i w mundurze"
--> W filmowej wersji  popularnego spaceru przewodniczka Katarzyna Jankowska przedstawi historie pięciu żydowskich kobiet walczących w czasie powstania kwietniowego, zarówno w samym getcie, jak i poza dzielnicą zamkniętą.

O godzinie 20.30 zapraszamy na koncert na kanale Facebook Muzeum POLIN>> i You Tube Muzeum POLIN>> 
--> Znamy wiele wstrząsających, rodzinnych historii z getta. Śmierć, rozłąka rodziców i dzieci czy przekazanie niemowląt na "aryjską stronę", by ocalić ich życie, powodowały ogrom cierpień, których nie sposób wyrazić słowami. W tych nieludzkich warunkach matki robiły wiele, by osuszyć łzy swoich dzieci. 

Podczas koncertu online Paweł Szamburski i Joanna Halszka Sokołowska wykonają kołysanki ze zbiorów Moshe Beregowskiego – żydowskiego folklorysty i etnomuzykologa publikującego głównie w języku rosyjskim i jidysz. To właśnie m.in. melodie Beregowskiego mogły nucić kobiety przebywające w getcie warszawskim.

Bibliografia:
- https://polin.pl/pl/powstanie-w-getcie-warszawskim (wykład dra Krzysztofa Persaka).

 • Getto warszawskie - Przeludnienie dzielnicy zamkniętej...

NFOŚiGW przyznał ponad 40 mln zł wsparcia na modernizację ścieków w Gostyninie

Projekt pn. „Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Gostyninie”, który jest realizowany przez naszą spółkę Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne otrzyma pożyczkę na preferencyjnych warunkach z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 40 410 322,00 zł.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta i mieszkańców. Gdyby nie środki uzyskane z NFOŚiGW, byłoby nam bardzo trudno zorganizować finansowanie tak poważnej inwestycji. Gostynińska oczyszczalnia pochodzi z 1985 roku i wymaga pilnej modernizacji. Coraz większa ilość nieczystości napływających do oczyszczalni ścieków sprawia, że musimy modernizację i rozbudowę wykonać jak najszybciej. Decyzja o przyznaniu miastu wsparcia jest zwieńczeniem kilkuletnich wysiłków wielu pracowników przedsiębiorstwa, którzy dokładali starań, aby przygotować całą dokumentację techniczną i uzyskać wszelkie pozwolenia i decyzje. Teraz pozostało wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych.

 • baner informacyjny o przyznaniu pożyczki z NFOŚIGW

Biblioteka dla dzieci i młodzieży zaprasza na kolejny odcinek ,,Człowieka z pasją"

30 kwietnia (piątek) 2021 r. godz. 20.00 naszym gościem będzie trener Taekwon-do Stanisław Szal. Posiadacz czarnego pasa - II Dan.

Treningi Taekwon-do rozpoczął w 2009 roku w Kaliszu. W 2012 roku zdobył stopień mistrzowski I Dan Taekwon-do. W tym samym roku uzyskał uprawnienia instruktorskie i rozpoczął prowadzenie własnych sekcji. Został uhonorowany nagrodą Prezesa Polskiej Federacji Taekwon-do za najlepszy debiut instruktorski. Jego podopieczni zdobywają medale na Mistrzostwach Polski. Obecnie prowadzi zajęcia w Gostyninie, Kole i we Włocławku.

Zarówno w trakcie treningów , jak i w życiu codziennym kieruje się zasadami Taekwon-do, jakimi są: uprzejmość, rzetelność, wytrwałość, samokontrola oraz nieugięty duch.

Zapraszamy!

źródło: MBP

 

 • Plakat promujący cykl wydarzeń ,,Człowieka z pasją"

Informacja dot. wykazu nieruchomości do bezpłatnego użyczenia

I N F O R M A C J A                      

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce     nieruchomościami  (t. j.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1990 ze zm.), Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 20 kwietnia 2021 do dnia 10 maja 2021 roku na okres 21 dni na  tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości  przeznaczonej do bezpłatnego użyczenia:
- część nieruchomości położonej w Gostyninie przy ul. Dybanka, oznaczonej numerem ewidencyjnym 1152/5.


Burmistrz Miasta Gostynin
               mgr Paweł Witold Kalinowski  

Gostynin, dnia 14 kwietnia 2021 r.

Informacja dotycząca meczów klubu sportowego MAZUR

 
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „MAZUR” Gostynin przedstawia terminy meczów Ligi Okręgowej Senior rozgrywanych na Stadionie w Gostyninie przy ul. Sportowej 1:
 
- dn. 24.04.2021 r. (sobota) godz. 11:00
MAZUR Gostynin – STOCZNIOWIEC Płock
 
- dn. 08.05.2021 r. (sobota) godz. 11:00
MAZUR Gostynin – POGOŃ Słupia
 
Zawody rozgrywane będą zgodnie z rozporządzeniem Prezesa RM bez udziału publiczności oraz ustalonymi zasadami sanitarnymi.
Pozostałe terminy przedstawimy w terminie późniejszym, po otrzymaniu terminarza MZPN.
 • Logotyp Mazura

Nowy prezes MPK

Z powodu wygaśnięcia kontraktu na zarządzanie Miejskim Przedsiębiorstwem Komunalnym i braku woli ubiegania się o jego przedłużenie, Władysław Dziachan nie pełni już funkcji prezesa tej spółki. W piątek zastąpił go Szymon Nieć, wieloletni pracownik i od sześciu lat prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zmiana ta nastąpiła bez konkursu, z inicjatywy burmistrza Pawła Kalinowskiego Rada Nadzorcza MPK w zeszły poniedziałek, podjęła decyzję o wyborze Niecia na prezesa zarządu, co wynika z potrzeby zachowania ciągłości w zarządzaniu spółką miejską.

Mgr inż. Szymon Nieć to doświadczony pracownik administracyjny, chwalony zarówno przez współpracowników jak i mieszkańców. Duży atut, jakim jest doświadczenie w zarządzaniu jedną ze spółek miejskich sprawia, że to dobry kandydat na prezesa zarządu MPK.  

Nowemu prezesowi życzymy powodzenia w realizacji nowych obowiązków, odważnych decyzji i sprawnego kierowania spółką.

 • Prezes Szymon Nieć

Otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie na budowę gostynińskiej ulicy

Kilka tygodni temu Gostynin otrzymał 3 000 000 zł rządowego wsparcia na budowę ulic ks. Gerwatowskiego, Honorowych Dawców Krwi i gen. Marii Wittek. Teraz nadeszła kolejna dobra wiadomość: Miasto otrzymało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 471 624,41 zł na budowę ulicy Małkowskiego – wykonanie zjazdów, skrzyżowań oraz budowę kanalizacji deszczowej. Razem z wynegocjowanymi przez Burmistrza i Radę Miejską pieniędzmi na budowę ul. Hubalczyków (ponad 1 000 000 zł) i – sumarycznie – sporym zastrzykiem gotówki zaobserwować można duże zaangażowanie włodarzy miasta w rozwój Zatorza.

Kolejne pieniądze przeznaczone na budowę dróg na Zatorzu niewątpliwie przyspieszą proces ich powstawania, co stanowi korzyść nie tylko dla miasta i jego odciążonego budżetu, ale i dla mieszkańców Zatorza, od dawna wyczekujących poprawy jakości życia.

 • ulica Małkowskiego w Gostyninie
 • ulica Małkowskiego w Gostyninie

Dziś Święto Ziemi - troszczmy się o naszą planetę na co dzień!

4VrjAAAAAElFTkSuQmCC

Już ponad 190 krajów celebruje Dzień Ziemi. Od 1990 r. świętuje także Polska.

Obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w latach siedemdziesiątych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem wydarzenia stało się podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństw i propagowanie zasad  zrównoważonego rozwoju we wszystkich zakątkach świata. Globalne ocieplenie,  wszechobecność plastiku czy kryzys bioróżnorodności – to tylko niektóre zagadnienia, które podejmowane są w ramach Dnia Ziemi.

Zaangażowanie w przedsięwzięcie społeczności międzynarodowej umożliwia wieloaspektowe ukazanie problemów związanych z ekologią, stwarza sposobność do zaprezentowania wyjątkowości i specyfiki  różnych regionów na świecie, przy jednoczesnym wskazaniu na problemy ekologiczne danego obszaru.

Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Przywróć naszą Ziemię”. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) zachęca do angażowania się w działania proekologiczne i troski o Ziemię na co dzień. Dobrostan naszej planety zależy od działań każdego z nas. Zmieniając pewne nawyki możemy realnie wpłynąć na poprawę kondycji Ziemi.

Najlepiej zacząć już dzisiaj, bo nie ma lepszej okazji, by zmienić swoje przyzwyczajenia i zadbać o naszą planetę - Zróbmy prezent sobie i innym!

Zachęcamy do objerzenia filmu edukacyjnego, który w przystępny i przyjemny sposób pokaże Ci, jak poprzez proste zmiany w codziennych czynnościach pozytywnie wpłynąć na naszą Ziemię.

źródło: www.gdos.gov.pl

 

EduKredka – DZIEŃ ZIEMI / Film edukacyjny #12

Rolniku, trwa kampania dopłat 2021 - wnioski tylko przez internet

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: trwa kampania dopłat 2021 – wnioski tylko przez internet
15 marca ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 rok. Od tego roku rolnicy mogą składać je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Przypominamy, że od tego roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Oznacza to, że nie są przesyłane do rolników papierowe wnioski spersonalizowane. Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

Rolnicy, którzy nie posiadają komputera mogą liczyć na pomoc techniczną w Biurze Powiatowym, gdzie znajdują się specjalne stanowiska do wysłania wniosku. Jednocześnie informujemy, że pracownicy ARiMR nie wypełniają wniosków o płatności.
Wszelkie wątpliwości związane z naborem można konsultować dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7.00-19.00 oraz w sobotę 10.00-16.00) lub bezpośrednio do Gostynińskiego Biura Powiatowego (24) 235 00 56 (w dni robocze w godz. 8.00 do 15.00).

Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19 uprzejmie prosimy, aby Rolnicy, którzy chcą odwiedzić nasze biura powiatowe, uprzednio umówili się telefonicznie na konkretny, wyznaczony termin. Pozwoli to uniknąć kolejek przed naszymi placówkami i zadbać o bezpieczeństwo zarówno beneficjentów jak i pracowników ARiMR.

W tym roku wnioski o dopłaty Rolnicy mogą składać do 17 maja (poniedziałek). Możliwe jest również złożenie wniosku po tym terminie, nie później jednak niż do 11 czerwca 2021 roku. Spowoduje to jednak sankcje w postaci obniżenia kwoty płatności o 1 proc.