Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Dni otwarte PSR

Jest już na półmetek spisu rolnego. Aby dodatkowo zachęcić rolników do udziału w spisie rolnym proponujemy zorganizowanie w Państwa gminach Dni Otwartych Powszechnego Spisu Rolnego, podczas których będzie można skorzystać z mobilnego punktu spisowego. Wizyta może się odbyć w terminie od 19.10 do 20.11. od godziny 9.00.

Warunkiem przyjazdu jest:

 • zapewnienie przez GBS obecności co najmniej 30 rolników chętnych wziąć udział w PSR na zasadzie samospisu. Organizację wizyty dostosujemy do każdej liczby powyżej 30 chętnych.
 • umówienie rolników na określone godziny, aby uniknąć nadmiernego zgromadzenia.
 • udostępnienie dużego pomieszczenia (np. sali obrad Rady Gminy), w której można zorganizować 4 stanowiska komputerowe.

Urząd Statystyczny zapewnia:

 • obsługę stanowiska do samospisu przez profesjonalnie przygotowanych ankieterów będących pracownikami statystyki publicznej;
 • sprzęt komputerowy do obsługi rolników;
 • bezprzewodowe łącze internetowe, jeśli sala nie jest wyposażona we własną sieć Wi-Fi;
 • drobne upominki dla rolników, którzy przyjdą na spotkanie;
 • możliwość wzięcia udziału w loterii spisowej.

Urząd Gminy będzie miał okazję do zaktywizowania własnych działań promocyjnych. Obsługa gminnego punktu spisowego będzie mogła wzbogacić swoją wiedzę i zdobyć doświadczenie w zakresie wspierania rolników w samospisie PSR 2020.

GBSy chętne do udziału w dniach otwartych proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres J.Wroclawska@stat.gov.pl. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy zwłaszcza te gminy, które dostają sygnały od rolników potrzebujących wsparcia przy wypełnianiu formularza.

KONKURSY PROMUJĄCE PSR

Wraz z początkiem października ogłosiliśmy dwa konkursy, których celem jest promocja Powszechnego Spisu Rolnego.

Pierwszym konkursem jest Konkurs filmowy Dlaczego liczy się rolnictwo?, współorganizowany z TVP3 Warszawa. W Konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Zadanie konkursowe polega na nakręceniu telefonem komórkowym krótkiego, 1-minutowego filmiku pokazującego, dlaczego rolnictwo jest ważne. Zwycięski film będzie miał emisję w TVP3 Warszawa, a jego autor otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe. Filmy można przesyłać do 31 października br.

Regulamin Konkursu dostępny jest pod linkiem: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-filmowy-dlaczego-liczy-sie-rolnictwo/

Drugim konkursem jest Konkurs plastyczny Rolnik jak malowany! Konkurs organizowany jest dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 lat i 7-9 lat. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką prezentującej wyobrażenia dzieci dotyczące rolnika w świetle trwającego spisu rolnego. Aż 100 pierwszych nadesłanych prac, w każdej kategorii wiekowej, zostanie nagrodzonych. Zdjęcia prac konkursowych można przesyłać do 25 października br.

Regulamin Konkursu dostępny jest pod linkiem: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-plastyczny-rolnik-jak-malowany/

W miarę możliwości prosimy o udostępnianie wpisów promujących konkursy na profilu urzędu gminy w mediach społecznościowych. Konkurs plastyczny skierowany jest do najmłodszych dzieci, dlatego też prosimy o przekazanie informacji o konkursie dyrektorom miejscowych szkół podstawowych i przedszkoli. W załączeniu przekazujemy również komunikat do e-dzienniczka dotyczący konkursu plastycznego, który można opublikować w najbliższych dniach.

PAKIET PROMOCYJNY - PRODUKTY

W pakiecie nr 6 znajdują się następujące produkty:

 • Wpis na stronę internetową o wywiadach bezpośrednich wraz z grafiką informujący o możliwej wizycie rachmistrza, jeśli ten zdecyduje się na podjęcie prac spisowych w tej formie. Ten wpis proszę opublikować w pierwszej kolejności.
 • Wpis na stronę internetową o bezpieczeństwie wraz z grafiką. Sugerujemy opublikowanie go w drugiej kolejności.
 • Dla gmin, które będą chciały zorganizować Dni Otwarte z mobilnym punktem spisowym, przygotowaliśmy dodatkowy wpis i grafikę promującą tę akcję. GBSy, które nie skorzystają z Dni Otwartych, nie muszą wykorzystywać tego wpisu.
 • Ogłoszenia parafialne Proponujemy przekazanie treści ogłoszenia miejscowym parafiom lub związkom wyznaniowym. Informacja może być również udostępniona na stronie internetowej parafii.
 • Komunikat o konkursie plastycznym do wykorzystania np. jako informacja przekazana rodzicom przez e-dzienniczek lub bezpośrednio dyrektorom placówek oświatowych.

Dodatkowo informuję, że materiały ze spotkania, które odbyło się w dniu 08.10 będą w najbliższym czasie zamieszczone po linkiem: https://warszawa.stat.gov.pl/aktualnosci/psr-do-pobrania

Przypominamy również, że trwa ogólnopolska Loteria Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Informacje dotyczące Loterii dostępne są na stronie: www.loteria.spisrolny.gov.pl.

 • baner - bezpieczeństwo ludzi i danych
 • baner - Mobilny Punkt Spisowy
 • baner - rachmistrz spisowy

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
INFORMACJA O NIECZYNNEJ KASIE