Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Mażoretki, motocykle i drób…

Mażoretki LIBRA Gostynin wzięły udział w Spotkaniu Motocyklowym, które odbyło się 3 października 2020 roku w Mrągowie na terenie Muzeum Sprzętu Wojskowego. Impreza ta odbyła się w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Promocji Mięsa Drobiowego. Buławistki zaprezentowały tam cztery choreografie.

Juniorki zatańczyły do piosenki Pitbulla - Timber ft. Ke$ha, a Seniorki do Betta Lemme (Merk & Kremont Remix) - Bambola. Do powyższych utworów choreografię ułożyła Kamila Rzepiela Drgas. We własnej choreografii wystąpiło siedem mażoretek. Weronika Wiktorska zadebiutowała na scenie prezentując swoje umiejętnosci do muzyki All Or Nothing. Natomiast kwartet Zuzanna Janecka, Oliwia Kacerka, Iga Ozimek i Karolina Szulczewska zatańczyły do utworu Avicii Waiting For Love. Małgorzata Lewandowska i Eliza Michalska zaprezentowały się przy utworze Just Go Paid - Sigala, Ella Eyre & Meghan Trainor Feat. Ostatni występ taneczny to inscenizacja piosenki „Kury” zespołów LETNI x DAJ TO GŁOŚNIEJ w wykonaniu grupy juniorek, w której debiutowały najmłodsze mażoretki. Występ ten dedykowany był dla Zarządu Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu. Weronika Węglewska zaśpiewała dwie piosenki Radioactive - Imagine Dragons i Umbrella - the baseballs prezentując swój talent wokalny.

Prezes PZZHiPD Andrzej Danielak i wiceprezes Zbigniew Herc w swoich przemówieniach przypomnieli jakie walory ma mięso drobiowe oraz podkreślali wysoką jakość polskiego drobiu. Obalali mit, że mięso to zawiera niebezpieczne dla zdrowia substancje. Na koniec prelekcji zachęcali do jego konsumpcji.

Mażoretki miały okazję poznać kaskadera „Ivana”z Pragi, który zaprezentował ekstremalny pokaz motocyklowy „Globus śmierci”. Jedną z większych atrakcji podczas tego wyjazdu była możliwość oglądania z bliska sprzętu wojskowego zgromadzonego w Muzeum, ale wyjątkową atrakcją była możliwość przejażdżki pojazdami wojskowymi w tym: czołgiem T-55, kołowym transporterem opancerzonym SKOT, bojowym wozem piechotnym tzw. BWP, samochodem GAZ 69 i inne. Mażoretki skorzystały z przejażdżki potężnym czołgiem T-55.

Jednym z eksponatów w muzeum jest czołg T-34, który „grał” Rudego 102 w filmie „Czterej pancerni i pies”. Podczas spotkania motocyklowego wystąpili artyści zespołu Mechanism i Koneserzy. Każdy uczestnik zlotu mógł znaleźć coś interesującego dla siebie ponieważ stworzone były strefy z różnymi atrakcjami i nie zapomniano również o najmłodszych. Odbył się konkurs rysunkowy pod hasłem: „kurczak na motocyklu” i zagadki związane z drobiem. Do wygrania były nagrody rzeczowe i bilety na przejazdy wyżej wymienionymi pojazdami. Dla wszystkich przygotowane były porcje mięsa drobiowego z grilla oraz przepyszna grochówka. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na zlot przybyli motocykliści z całego kraju, a w konkursie przyjazdu z najdalszego miejsca wygrał motocyklista, który pokonał około 600 km w jedną stronę. Odbyły się również konkursy na najgłośniejszy wydech oraz na najmłodszego i najstarszego motocyklistkę.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i sfinansowanie ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego występu mażoretek i ich dojazdu oraz strojów scenicznych. Liczymy na dalszą współpracę.

Dziękuję Edycie Lewandowskiej, Katarzynie Tyrajskiej, Iwonie Markus, Monice Zarembie, Milenie Romańskiej za czas poświęcony na wyjazd. Słowa podziękowania kieruję także do do przewoźnika Strefy 51 za bezpieczny i komfortowy przewóz zespołu. Mamy nadzieję, że takich występów będzie coraz więcej.

Opiekun grupy

dr Joanna Renata Syska

 • gostynińskie mażoretki
 • dyplom dla gostynińskich mażoretek
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki
 • gostynińskie mażoretki

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt