Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

5-lecie istnienia instytucji opiekuna dziennego w Gostyninie

Dzień 26 sierpnia 2015 r. był wyjątkowym dniem dla osób uczestniczących w tworzeniu nowego miejsca na mapie miasta, a przede wszystkim dla rodziców dzieci do lat 3. Tego dnia, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z programu MALUCH 2015 - oficjalnie uruchomiony został Punkt opieki nad dziećmi do lat 3 BAJKOWY ZAKĄTEK, w którym opiekę nad 40 dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do lat 3 sprawować miało 10 opiekunów dziennych. Założeniem tego projektu była pomoc rodzicom w podjęciu pracy lub też szybszego do niej powrotu, przy zapewnieniu ich dzieciom bezpiecznego miejsca pobytu i opieki wykwalifikowanej kadry.

Z perspektywy upływającego czasu wiemy, że dołożyliśmy wszelkich starań aby zapewnić maluchom wszystkiego czego potrzebują, a uśmiech na twarzy dziecka i zadowolenie rodzica jest dla nas powodem do dumy. Warto dodać w tym miejscu, iż z uwagi na rosnące zainteresowanie rodziców tą forma pomocy - dwa lata później powstał kolejny punkt opieki ZACZAROWANA KRAINA. Na chwilę obecną w obu punktach sprawowana jest opieka nad 90 dzieci przez 22 opiekunów dziennych.

1 września 2020 r. w pomieszczeniach Klubu Seniora PAROSTATEK, w gronie pracowników obu punktów opieki, Kierownictwa MOPS oraz zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Gostynina, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyninie, Prezesów Zamku i MCH Stara Betoniarnia oraz współpracowników, Koordynatora Klubu Seniora -wspólnie świętowaliśmy 5-lecie istnienia instytucji opiekuna dziennego w Gostyninie. Był to dobry moment do wspomnień i refleksji.

Życzymy wszystkim opiekunom dziennym siły i motywacji do dalszej pracy.

  • Bajkowy Zakątek
  • Zaczarowana kraina
  • Jubileuszowy tort

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt