Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Rozpoczęcie roku szkolnego!

Szanowni Państwo,
tradycyjnie pierwszym dzwonkiem rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. Po wyjątkowo długiej przerwie uczniowie i nauczyciele spotkają się w murach swych szkół. Ten rok jest wyjątkowy dla nas wszystkich. Zarówno dyrekcja, pracownicy szkół, jak i uczniowie wraz z rodzicami odczuwają niepokój związany ze stanem zagrożenia epidemicznego, ale jednocześnie radość na myśl o powrocie do tradycyjnej edukacji.
Dlatego też, aby życie, które nareszcie wraca do szkół tętniło w nich jak najdłużej, bez zakłóceń, wszyscy w trosce o zdrowie swoje i innych zobowiązani jesteśmy do przestrzegania wymogów sanitarnych. Wszystkie miejskie placówki oświatowe zostały odpowiednio przygotowane do funkcjonowania w tych nowych warunkach. Wyposażone zostały w środki zabezpieczające przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa m.in. w płyny i urządzenia do dezynfekcji, maseczki, przyłbice, czy termometry. Każda placówka ma przygotowane i wdrożone wewnętrzne procedury bezpieczeństwa. Dyrektorzy doskonale znają wytyczne rządowe, ministerialne, sanitarne. Jednak wiele kwestii, pozostaje w gestii samych dyrektorów, do rozstrzygnięć w zależności od możliwości szkoły.
Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. W imieniu dyrektorów szkół proszę rodziców, żeby pamiętali, że podstawowym i najważniejszym obowiązkiem rodzica jest posyłanie do szkoły dziecka zdrowego, a dziecku choremu - zapewnienie opieki w domu.
Drodzy uczniowie, niezmiennie życzę Wam w nowym roku szkolnym zdobywania wiedzy, fascynującej przygody, odnajdywania siebie oraz rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was miejscem radości i wielu przyjaźni!
 
Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina
  • Obrazek szkoły

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt