Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Lato w mieście - lipiec

Drodzy Mieszkańcy!

Za nami pierwszy tydzień wakacji. Zapraszam Państwa do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi przez gostynińskie placówki kulturalne i sportowe. Każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie.

W upalne dni woda przynosi przyjemną ochłodę, więc niezależnie od tego, czy wybierasz się nad jezioro, morze czy na basen, pływanie to idealna aktywność na wakacje. Miłośników plażowania zapraszam do korzystania z jedynego miejskiego kąpieliska nad jeziorem Bratoszewo, gdzie  możemy bezpiecznie popływać pod okiem ratowników, wypożyczyć rowerek wodny, pograć w „plażówkę” lub poleniuchować na piasku i korzystać z promieni słonecznych. W tym roku dokonano wycinki trzciny i nawieziono nowy piasek, dzięki czemu plaża zyskała nowy wygląd, a linia brzegowa jeziora została poszerzona. A już niebawem najmłodsi będą mogli pobawić się na placu zabaw, a spragnieni i głodni skorzystać z punktu gastronomicznego. Kąpielisko jest do Państwa dyspozycji codziennie, a nad bezpieczeństwem w okresie wakacji w godz. 10.00-18.00 czuwają ratownicy, u których również można wypożyczyć sprzęt sportowy.

Jeśli wolicie Państwo basen – w okresie wakacji czynny jest w godzinach 7.00 - 21.30, a dla dzieci i młodzieży cena biletu to 2 zł. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do bezpłatnego korzystania z boisk typu Orlik w godzinach 10.00 – 21.00 oraz kortu tenisowego na terenie stadionu w godzinach 7.30 – 21.00.

W ramach aktywnego wypoczynku proponujemy także skorzystać z wypożyczalni gostynińskich rowerów miejskich, która 7 dni w tygodniu oddaje do Państwa dyspozycji 10 rowerów dla dorosłych, 6 rowerów dla dzieci, dwie przyczepki oraz foteliki dla najmłodszych. Dzięki opracowanym mapą z różnorodnymi trasami krajobrazowo-turystycznym dostępnymi w wypożyczalni bezpiecznie poznacie okolice naszego miasta.

W Gostyninie odmrażamy kulturę! Wciąż jeszcze małymi krokami, ostrożnie, z zachowaniem wymogów pozwalających zapewnić maksimum bezpieczeństwa rozpoczynają funkcjonowanie miejskie instytucje kultury. Biblioteka uruchomiła już wypożyczenia zbiorów, a  w Centrum Kultury rozpoczyna się projekt „Aktywne wtorki i twórcze czwartki z eMCeKiem w plenerze.”

Każdy lipcowy wtorek i czwartek, zawsze o godz. 17:00 - przed budynkiem Miejskiego Centrum Kultury albo na Rynku Miejskim – każdy znajdzie coś dla siebie.

Ofertą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci 10 lipca rozpoczyna działalność kino Siemowit, po okresie zawieszenia. ,,Sala samobójców. Hejter”, Animowany film „Naprzód”, polska komedia Swingersi – to filmy, które będzie można obejrzeć już w lipcu.

Pamiętajmy jednak, że instytucje funkcjonują w podwyższonym reżimie sanitarnym. Wszystkich korzystających z oferty placówek kulturalnych prosimy o przestrzeganie zasad obowiązujących w czasie pandemii.

W tym roku niestety nie mamy możliwości świętowania Jarmarku św. Jakuba. Na przyszły weekend mieliśmy zaplanowany szereg imprez, na których wszyscy mieszkańcy mogliby spędzić miło czas w gronie rodziny i znajomych. Sytuacja wywołana przez pandemie koronawirusa spowodowała, że musieliśmy odwołać koncerty. Ale mimo tych przeciwności, w imieniu Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury gorąco zapraszam na Ucztę Uliczną w Gostyninie. W dniach 10-12 lipca na terenie przed MCK odbędzie się kulinarna podróż dookoła świata z Food Truckami. Przez 3 dni będziecie mieli Państwo okazję spróbować smacznych dań z różnych kuchni świata, a dla na najmłodszych czekać będzie stoisko z zabawkami, dmuchańce oraz animatorzy.

Jednocześnie zachęcam wszystkich, którzy mają ciekawe wakacyjne propozycje dla mieszkańców i gości odwiedzających Gostynin, by dzielili się z nami swoją ofertą na spędzanie czasu wolnego. Najciekawsze propozycje zamieścimy na stronie miasta www.gostynin.pl oraz w mediach społecznościowych. Informacje prosimy przesyłać na adres promocja@gostynin.pl

Wakacyjna oferta miejskich instytucji dostępna jest na stronie Miasta w aktualnościach i kalendarium na dole strony: www.gostynin.pl oraz stronach poszczególnych jednostek miejskich.

Najlepszym sposobem na wypoczynek jest kontakt z przyrodą, której na szczęście w naszych okolicach nie brakuje. Niezmiennie zachęcam do korzystania z potencjału miasta i okolic. Wybierajcie, zapisujcie się, korzystajcie i bawcie się znakomicie! Życzę udanych wakacji!


Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście
 • Lato w mieście

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt