Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe, to upragniony czas odpoczynku i relaksu. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w czasie zbliżających się ferii w dniu 6.02.2020 r. odbyło się spotkanie dzieci z Punktu Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie z przedstawicielami Urzędu Miasta - Hubertem Wojciechowskim, Policji - asp. Krzysztofem Olszarem i Straży Pożarnej - kpt. Michałem Borkowskim.

Zaproszeni goście przypomnieli dzieciom o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku w miejscu zamieszkania oraz podczas wyjazdu.

Przedstawiciel Policji szczególną uwagę zwrócił na zasady zachowania się w przypadku zagubienia w miejscu publicznym, podkreślił jak ważna jest znajomość własnego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania. Przestrzegał również przed kontaktami z osobami nieznajomymi oraz omówił zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców. Dzieci utrwaliły również znajomość numerów alarmowych.

Ze strażakiem przedszkolaki powtórzyły zasady postępowania w przypadku nagłego pożaru w miejscu zamieszkania. Kapitan Michał Borkowski przestrzegał dzieci przed zabawami zapałkami oraz korzystaniem z urządzeń elektrycznych bez nadzoru osoby dorosłej.

Hubert Wojciechowski uczulał dzieci, by nie podchodziły do nieznajomych czworonogów oraz dzikich zwierząt.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. W skupieniu wysłuchały rad naszych gości i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Na zakończenie spotkania głos zabrała Maria Mąka – wizytator z Kuratorium Oświaty, która pogratulowała dzieciom ogromnej wiedzy z zakresu znajomości zasad bezpieczeństwa oraz życzyła przedszkolakom udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

  • Bezpieczne ferie
  • Bezpieczne ferie
  • Bezpieczne ferie

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt