Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Podsumowanie policyjnych działań „TELEFONY”

 
W poniedziałek (16.09.) gostynińscy policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. „TELEFONY”. Założeniem akcji było zwrócenie szczególnej uwagi na  kierujących nie stosujących się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 UPRD korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przez kierującego pojazdem jest zabronione. Jak pokazują wyniki poniedziałkowych działań wielu kierujących nie stosuje się do tego zakazu. W dniu wczorajszym na skontrolowanych 27 pojazdów, których kierujący dopuścili się różnych naruszeń przepisów prawa ruchu drogowego, aż 11 wbrew zakazowi korzystało z telefonu komórkowego podczas kierowania samochodem. Za to wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 200 zł. Ponadto każdemu kierującemu dopisano 5 punktów karnych.

Jeszcze raz przypominamy, że rozmowa kierowcy przez telefon podczas jazdy to oprócz wykroczenia poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu, ponieważ kierujący zamiast skupiać się na kierowaniu pojazdem rozprasza swoją uwagę, co może być przyczyną wypadków drogowych.

asp. szt. Grzegorz Kuźnicki
KPP Gostynin

  • Podsumowanie policyjnych działań „TELEFONY”

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt