Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Ogólnopolskie działania „TELEFONY”

W dniu dzisiejszym (16 września 2019 roku) gostynińscy policjanci przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. „TELEFONY”polegające na egzekwowaniu stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.
Zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 UPRD korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przez kierującego pojazdem jest zabronione. Niestety wielu kierujących łamie ten zakaz, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji prawnych tak nieodpowiedzialnego postępowania. Ponadto łamanie tego zakazu to także zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Kierujący rozmawiający przez telefon często zamiast skupiać się na kierowaniu pojazdem rozpraszają swoją uwagę, a to może być przyczyną wypadków drogowych.
Za wykroczenie z art. 45 ust. 2 pkt 1 UPRD dla kierującego ustawodawca przewidział karę w postaci mandatu karnego w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych lub skierowanie wniosku o ukaranie do Sądu.

asp. szt. Grzegorz Kuźnicki
KPP Gostynin
 

  • Telefony

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt