Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Mażoretki, motocykle i drób...

Dnia 7 września 2019 roku Mażoretki Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie wzięły udział w Zakończeniu Sezonu Motocyklowego. Impreza odbyła się w Płocku na Nadbrzeżu Wiślanym. Buławistki zaprezentowały choreografię Elizy Michalskiej, Małgorzaty Lewandowskiej, Aleksandry Smardzewskiej do utworu Marka Ronsona i Bruno Marsa „Uptown Funk”. Występ Mażoretek finansowany był z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. Opiekunem grupy jest dr Joanna Renata Syska.

Po występie na scenie głównej Buławistki uczestniczyły w kampanii pod nazwą „Promocja mięsa drobiowego podczas zakończenia sezonu motocyklowego”, którą poprowadził prezes PZZHiPD Andrzej Danielak i wiceprezes Zbigniew Herc. Panowie w swych przemówieniach przypomnieli jakie walory ma mięso drobiowe oraz podkreślali wysoką jakość polskiego drobiu. Obalali mit, że jest to mięso zawierające niebezpieczne dla zdrowia substancje. Na koniec prelekcji zachęcali do jego konsumpcji.

Mażoretki miały okazję poznać Aleksandra „Ostrego” Ostrowskiego (dziennikarza pracującego w Antyradio i prowadzącego program Motowizja) oraz kaskadera Ivana z Pragi, który zaprezentował ekstremalny pokaz motocyklowy „Globus śmierci”.

Podczas zakończenia sezonu motocyklowego można było obejrzeć pokazy grupy kaskaderskiej FMX, grupy Arkadiusza Lindnera, oraz pokaz „Moto Pomocnych”. Nie zabrakło występów zespołów artystycznych: MECHANISM oraz Kasia Świątczak – finalistka konkursu „Must Be The Music Tylko Muzyka”. Każdy uczestnik zlotu mógł znaleźć coś dla siebie ponieważ stworzone były strefy z atrakcjami, w tym nie zapomniano o najmłodszych (zabawy plenerowe, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami). Dla wszystkich przygotowane były porcje mięsa drobiowego z grilla. Impreza cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Na zlot przybyło kilka tysięcy osób z całego kraju.

Bardzo dziękujemy organizatorom, a szczególnie PZZHiPD za zaproszenie i sfinansowanie ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego występu, dojazdu oraz strojów scenicznych. Liczymy na dalszą współpracę.

Zespół Mażoretek Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie istnieje od 2015 roku i działa w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte. Od września 2018 roku grupa liczy 26 mażoretek i jest bardzo aktywa, gdyż występuje systematycznie na imprezach miejskich, gminnych, powiatowych, regionalnych i ogólnopolskich. Swoje umiejętności taneczne mażoretki prezentują podczas defilad, pokazów, festiwali, przeglądów i konkursów.

Największy sukces, to udział w Mistrzostwach Polski i zajęcie IV miejsca w kategorii buława formacje seniorki – scena.

Zespół jest liczny i brakuje funduszy na sukienki i profesjonalne buławy (w obecnej chwili jest 8 - jedna sztuka kosztuje 599 zł). W realizację przedsięwzięcia Mażoretki wkładają własne siły i środki, lecz ze względu na duże koszty, bez Państwa pomocy ich cel będzie trudny do zrealizowania. Wierzymy, że znajdą się osoby, instytucje, firmy czy organizacje, które wesprą Mażoretki i pomogą im realizować pasje i plany. Została zorganizowana zrzutka, którą znajdziecie Państwo pod adresem: https://zrzutka.pl/k6hsby .... Zachęcam do wsparcia Mażoretek MOD Gostynin

W tym miejscu pragnę podziękować Katarzynie Tyrajskiej i Magdalenie Liberadzkiej za poświęcony czas podczas wyjazdów Mażoretek na pokazy, festiwale, przeglądy i konkursy. Bez Was drogie Panie nie byłoby to możliwe, gdyż zespół jest liczny. Dziękuję w imieniu Buławistek i proszę o dalszą współpracę.
 

Opiekun grupy

Joanna Renata Syska

 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki
 • Mażoretki

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt