Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Mazowiecki Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy

W związku z odbywającymi się w Ciechanowie w dniu 8 września br. Dożynkami Województwa Mazowieckiego,  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie organizuje konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy.

 

Nieodłącznym elementem dożynek jest ręcznie robiony wieniec. Tradycja plecenia wieńca dożynkowego przekazywana jest z pokolenia na pokolenie i przetrwała do dzisiaj. Często duży i okazały w swojej formie przybiera różnorodne kształty. Zachwyca swoją obfitością płodów rolnych. Jego wykonanie wcale nie jest takie proste. Tworzyły go zazwyczaj kobiety, a najczęściej były to najlepsze żniwiarki. Współczesne wieńce zachwycają wyobraźnią twórcy.

 

Wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w konkursie powinni wypełnić kartę zgłoszeniową, a następnie przesłać ją na adres: wydzialrolnictwa@mazovia.pl w nieprzekraczalnym terminie do 4 września br. lub złożyć ją w Delegaturze w Płocku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Ocenie podlegają wyłącznie te wieńce, które zostały zgłoszone do konkursu
poprzez dostarczenie formularza zgłoszeniowego.

 

Poniżej  znajdziecie Państwo kartę zgłoszeniową uczestnictwa w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz regulamin konkursu.
 

Dodatkowych informacji udziela Pani Emilia Górnicka, tel. 24 267 65 93.

 

  • WIENIEC

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt