Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Wrotkarstwo szybkie zawitało do Przasnysza

W pierwszy weekend sierpnia do Przasnysza zawitało kilkuset miłośników ścigania się na rowerach szosowych oraz łyżworolkarzy szybkich.

Zawody odbyły się 4 sierpnia 2019 r. Były częścią cyklu ŻTC Bike Race organizowanego przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, a lokalnym współorganizatorem tego wydarzenia była gmina Przasnysz.

Niedzielny wyścig rozegrany został na trasie poprowadzonej po zamkniętych dla ruchu drogach wewnętrznych miejscowej strefy ekonomicznej (dookoła lotniska).

Powiat gostyniński reprezentował pochodzący z Gostynina Łukasz Flejszer, który zmierzył z dystansem MARATONU.

Na szybkiej technicznej trasie już po 1 pętli (10km) oderwała się czwórka czołowych rolkarzy, która w tempie 38km/h nadawała tempo jazdy.

Na kolejnej rundzie czołowa grupa podzieliła się i trener UKS Z-T wraz z rywalem musieli gonić uciekającą dwójkę. Niestety do 2 miejsca w kat. open zabrakło 44 sekund, a trzeciego długość rolki.

Start w Przasnyszu okazał się dobrym prognostykiem, przetarciem i sprawdzeniem dyspozycji przed nadchodzącą największą imprezą w Gdańsku 17 sierpnia (4 etapem PUCHARU POLSKI, w którym obecnie Łukasz Flejszer na ponad 300 licencjonowanych zawodników zajmuje 6 miejsce).

Pomimo problemów zdrowotnych „pęknięcia obręczy barkowej podczas torowych Mistrzostw Polski 1-2 czerwca” obciążenia budowane zimą pozostały, teraz kwestia podtrzymania formy i czekanie do wystrzału sędziego w maratonie gdańskim, na który przyjeżdża rywalizować Mistrz Świata Bart SWINGS.

tekst: Ł. Flejszer

 

  • Wrotkarstwo szybkie zawitało do Przasnysza

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt