Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Oszuści nie próżnują – seniorze bądź ostrożny!

Niespodziewane wizyty osób podających się za pracowników różnych instytucji u seniorów z prośbą o na przykład uzupełnienie danych czy kontroli elementów wyposażenia mieszkania, to już klasyczna metoda stosowana przez oszustów. Wprawdzie wielu seniorów nie daje się oszukać, jednak problem wciąż dotyczy znacznej ich części.
Oszuści działający metodą "na gazownika" czy "pracownika spółdzielni"  bądź instytucji państwowych wciąż oszukują starszych ludzi i wyłudzają bądź kradną pieniądze. Coraz częściej członkowie grup przestępczych podają się za policjantów CBŚP bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim osobom! Autentyczni pracownicy NIGDY nie biorą pieniędzy.
Tylko w tym tygodniu na terenie naszego miasta doszło do kolejnej kradzieży. Do drzwi 79-letniej kobiety zapukał mężczyzna w średnim wieku, informując, że w związku z ,,remontem gazowym u sąsiadów” musi sprawdzić jej kuchenkę gazową. Wymyślając inne niepotrzebne czynności przechadzał się po jej mieszkaniu. Niestety seniorka straciła sporą  sumę pieniędzy pochodzącą z renty skradzioną przez  mężczyznę.

asp. Paweł Łuczak

  • Seniorze bądź ostrożny

Treść plakatu: Seniorze, nie daj się oszukać; Uważaj na umowy zawierane; Na pokazie – uważaj na firmy, które dzwonią i zapraszają Cię na bezpłatny pokaz, badanie lub odbiór nagrody. Często ukrytym celem tych spotkań jest sprzedaż pościeli, garnków, urządzeń medycznych, które nie są warte swojej ceny.; W domu – uważaj na firmy, które proponują niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon. Niektóre nieuczciwie sugerują, że są twoim dotychczasowym dostawcą tych usług. W ten sposób możesz nieświadomie zerwać obecną umowę i ponieść dotkliwe straty finansowe.: Pamiętaj! Możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni, jeśli – podpisałeś ją w domu, - kupiłeś produkt na pokazie. Zwróć zakupiony towar i ponieś tylko ewentualne koszty wysyłki; Infolinia konsumencka 801 440 220 (opłata według taryfy operatora).

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt