Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Debiut Mażoretek na Mistrzostwach Polski

Dnia 19 maja 2019 roku w Kędzierzynie-Koźlu Mażoretki Miejskiej Orkiestry Dętej z Gostynina wystartowały w Mistrzostwach Polski Mażoretek. Buławistki w klasyfikacji końcowej zajęły IV miejsce w kategorii buława formacje seniorki - scena. Na mistrzostwach Gostynin reprezentowały: Nikola Kiełbasa (SP 3 Gostynin), Małgorzata Lewandowska (LO im. Małachowskiego), Eliza Michalska (III LO Płock), Aleksandra Smardzewska (LO Gostynin), Weronika Wasiak (SP 3 Gostynin), Natalia Wentland (SP 3 Gostynin), Weronika Węglewska (SP 3 Gostynin), Gabriela Żółtowska (ZS nr 2 Gostynin). Choreografię, którą dziewczęta zaprezentowały ułożyły: Eliza Michalska, Małgorzata Lewandowska, Aleksandra Smardzewska. Opiekunem grupy jest Joanna Renata Syska.

Mistrzostwa Polski to nowe wyzwanie dla Mażoretek z MDO Gostynin po nominacji w Kościanie, gdyż stanęły do rywalizacji z konkurencją na najwyższym poziomie - z dużo bardziej doświadczonymi zespołami! Dla dziewcząt było to nowe wyzwanie i świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, poznania innych choreografii i oswojenia się z wymogami jakie muszą spełnić na zawodach tej rangi. Mażoretki zakończyły rywalizację z wynikiem 59,3 pkt. Należy nadmienić, że różnice między czwartym i trzecim miejscem były niewielkie, bo o 3,95 pkt. Natomiast między czwartym a drugim miejscem o 4,5 pkt. Punktacja jest budujący dla zespołu, który mam nadzieję, że wystartuje w przyszłym roku w poszerzonym składzie.

W tym miejscu pragniemy podziękować Burmistrzowi Miasta Gostynina Pawłowi Witoldowi Kalinowskiemu za umożliwienie wyjazdu na Mistrzostw Polski, które były ważne dla Mażoretek. Jesteśmy wdzięczne za okazane wsparcie finansowe, ponieważ dzięki niemu byłyśmy w stanie wystartować w najważniejszych zawodach w kraju.

Joanna Renata Syska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: https://youtu.be/k_hyhbvatm8

https://www.facebook.com/imamazoretki/videos/303872060526006/?epa=SEARCH_BOX

  • Mistrzostwa Polski Mażoretek
  • Dyplom
  • Mażoretki z Gostynina
  • Mażoretki z Gostynina
  • Mażoretki z Gostynina

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt