Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zgłoszenia do konkursu na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska oraz Google Polska.
Co roku, PCPSI podejmuje liczne działania, które zmierzają do realizacji celów wpisanych w obchody DBI. Centralnym punktem obchodów będzie konferencji , adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Wydarzenie odbędzie się 5 lutego 2019 r. w teatrze Palladium w Warszawie.
Ponadto, podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają lokalne ośrodki edukacyjne i kulturalne – szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich do końca lutego 2019 r. za pomocą elektronicznego formularza na stronie DBI.pl.
Dla placówek które zgłoszą zamiar organizacji lokalnych działań z okazji DBI przygotowane zostały pakiety materiałów edukacyjnych i promocyjnych pomocnych w organizacji obchodów, a także elektroniczne zaświadczenie potwierdzające wzięcie udziału w akcji. Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę z okazji DBI. Warunkiem wzięcia w nim udziału jest  zarejestrowanie inicjatywy poprzez elektroniczny formularz na podstronie DBI.pl do końca lutego 2019r., a następnie do końca marca 2019 r. przesłać sprawozdanie ze zorganizowanej akcji. Do wygrania atrakcyjne nagrody przekazane przez Fundację Orange. Formularz na sprawozdania będzie udostępniony w późniejszym terminie.
Więcej informacji https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Żródło: saferinternet.pl
 

  • DBI
  • DBI

Treść plakatu: Poznaj zasady bezpiecznego Internetu; 1. Zabezpiecz swój sprzęt – komputer, telefon, tablet. Zainstaluj antywirusa, pamiętaj o aktualizacjach, nie klikaj w nieznane linki i nie pobieraj podejrzanych załączników.; 2.  Dbaj o swoja prywatność. Skonfiguruj ustawienia prywatności. Nikomu nie udostępniaj swoich haseł.; 3. Szanuj siebie. Dbaj o swój pozytywny wizerunek w sieci.; 4. Szanuj innych. Nie wyzywaj, nie obrażaj, nie hejtuj.; 5. Szanuj swój czas. Zachowuj umiar w spędzaniu w sieci; 6. Bądź krytyczny. Nie wszystkie informacje dostępne w Internecie są prawdziwe.; 7. Pomyśl, zanim wrzucisz. To co wrzucisz do sieci zostaje tam na zawsze; 8. Korzystaj z możliwości jakie daje internet. Zastanów się, jak możesz twórczo wykorzystać jego potencjał.; 9. Przestrzegaj prawa. Pamiętaj, że regulacje prawne obowiązują również w internecie. W przypadku natrafienia na nielegalne treści w sieci zgłoś je na stronie dyzurnet.pl.; 10. Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście. W sytuacji zagrożenia online poproś o pomoc zaufana osobę dorosłą. Możesz też zadzwonić pod bezpłatny numer 116 111.

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt