Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia – podsumowanie

Mijający okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas w którym częściej wyjeżdżaliśmy na  rodzinne spotkania, czy też uczestniczyliśmy w uroczystościach religijnych. Na drogach był wzmożony ruch pojazdów i pieszych często zaaferowanych zakupami. Powyższe w połączeniu ze zmiennymi, często bardzo niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powodowało sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Za nami pierwszy etap działań „Bezpieczne Święta 2018”. W dniach 21-26.12.2018 r. gostynińscy policjanci prowadzili działania prewencyjno-kontrolne na drogach powiatu gostynińskiego. W okresie tym, policjanci sprawdzili 282 kierujących pod kątem stanu trzeźwości. Przeprowadzili 89 kontroli drogowych. Ponadto doszło do ośmiu niegroźnych kolizji drogowych, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy, gdzie jeden przekroczył prędkość w terenie zabudowanym ponad 50 km/h. Fakt, że w tym gorącym okresie nie doszło do tragicznych zdarzeń drogowych, dobrze świadczy o kierowcach poruszających się po drogach powiatu gostynińskiego.Niestety tuż po świętach doszło do dwóch niegroźnych kolizji na przejściach dla pieszych z ich udziałem. W jednym przypadku, gdzie kierowca nie pozostał na miejscu zdarzenia, fakultatywnie zostało mu zatrzymane prawo jazdy.
W dniach 31.12.2018 r. – 01.01.2019 r. przeprowadzone będą kolejne działania w ramach akcji „Bezpieczne Święta”. Policjanci będą bezwzględnie reagować na:

- egzekwowanie jazdy z dozwoloną prędkością przez kierujących, szczególnie w obszarach zabudowanych,
- kontrola trzeźwości kierujących
- egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,
- utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych.

Pamiętajmy, że w tym czasie na ulicach i drogach będzie większa niż zwykle ilość policjantów, do których zawsze można się zwrócić o pomoc. Poza działaniami ruchu drogowego, wzmożone działania realizować będzie także patrole prewencji oraz służby kryminalnej.
Dodatkowo w noc sylwestrową na terenie naszego miasta w rejonie Rynku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane powitaniem Nowego Roku, które przewidziane jest pomiędzy godzinami 23:00 – 1:00. W tym czasie na skwerze miejski, spodziewany jest wzmożony ruch pieszych, z uwagi na to apelujemy do wszystkich kierujących jak i pieszych o zachowanie w tym rejonie szczególnej ostrożności.

asp. Paweł Łuczak
KPP w Gostyninie
  • Bezpieczne święta

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt