Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

KPP informuje. Policjanci przeciw przemocy. Finał konkursu plastycznego

„Biała Wstążka” jako symbol sprzeciwu wobec przemocy
W dniach 25.11.2018 r. – 10.12.2018 r. będzie trwać międzynarodowa kampania pn. „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”. Również gostynińscy policjanci, w geście sprzeciwu wobec stosowania przemocy zawiesili białe wstążki.
Głównym celem kampanii jest uświadomienie różnym grupom społecznym jak ważny jest głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy. Symbolem kampanii została biała wstążka. Ozdabiający nią swój ubiór mężczyźni deklarują nie tylko wyrzeczenie się przemocy, ale także reagowanie na jej przejawy.
Również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie solidaryzując się z ideą kampanii zawiesili białą wstążkę na mundurach i ubraniach. W ten sposób przekazując wyrazy poparcia i solidarności, ale też swój sprzeciw wobec przemocy stosowanej względem kobiet.
Okres międzynarodowej kampanii wypada pomiędzy 25 listopada, Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, aby symbolicznie zaznaczyć związek pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka i by podkreślić, iż przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka.
W obrębie tych 16 dni mieści się także m.in. 1 grudnia, światowy Dzień AIDS, oraz 6 grudnia, rocznica masakry w Montrealu, gdzie 25-letni mężczyzna, Marc Lepine, zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób: 9 kobiet i 4 mężczyzn w budynku Politechniki w Montrealu. Był to przejaw dyskryminacji wobec studiujących kobiet.


Podziękowania i dyplomy za udział w konkursie
Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski podziękował dzieciom i ich opiekunom za zaangażowanie, kreatywność i udział w konkursie plastycznym na projekt odblasku-symbolu „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków 2019”, który zorganizowała Komenda Główna Policji.
Do ogólnopolskiego konkursu przystąpili również najmłodsi wraz z opiekunami z Przedszkola nr 2 i 4 w Gostyninie oraz z Samorządowego Przedszkola w Szczawinie Kościelnym. W dniu 26.11.18 w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Gostyninie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów w podziękowaniu za prace plastyczne.
Symbolicznym wyrazem uznania za zaangażowanie dzieci oraz ich opiekunów w twórcze działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach było dzisiejsze wręczenie imiennych dyplomów. Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski serdecznie podziękował wszystkim dzieciom oraz Dyrektorom za wspaniałe prace i pomysłowość. Dodał, że to dzieci są przykładem dla swoich rówieśników by wskazywać, jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze.
Konkurs został już rozstrzygnięty 2 października 2018 roku w Komendzie Głównej Policji, a I miejsce zajęła dziewczynka ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie (woj. warmińsko-mazurskie).
Bezpieczeństwo ruchu drogowego dotyczy każdego z nas niezależnie od wieku, ponieważ wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Duże zainteresowanie konkursem świadczy o tym, jak ważna w funkcjonowaniu Policji jest profilaktyka ruchu drogowego. Pamiętajmy, że poprawa bezpieczeństwa nie byłaby w pełni możliwa bez udziału każdego z nas.


podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt