Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

K.O. Fight Team zaprasza na zajęcia ze sportami walki

Od października K.O. Fight Team zaprasza do nowych grup sportowych. Każdy będzie miał możliwość rozpocząć swoją przygodę ze sportami walki m.in. w sekcjach:

  • MMA Początkujący - treningi dla osób które zaczynają swoją przygodę ze sportami walki. Na zajęciach będzie możliwość nauki technik walki w różnych płaszczyznach, a także poprawi się sprawność i kondycja uczestników zajęć.
  • BJJ/GRAPPLING - treningi ukierunkowane na walkę w parterze polegające na zakładaniu różnorodnych dźwigni oraz duszeń.
  • SEKCJA "MMALUCH" - zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 6-10 lat polegające na treningach ogólnorozwojowych z elementami sportów walki i gimnastyki korekcyjnej.
  • MMA KADET - treningi sportów walki dla młodzieży w wieku 11-14 lat. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poznać wiele ciekawych elementów walki zarówno w stójce jak i parterze.

Szczegóły oraz inne informacje odnośnie naboru do w/w sekcji pod nr telefonu 663 452 143 lub bezpośrednio w wiadomości na stronie K.O Fight Team Gostynin. ZAPRASZAMY!!

Treningi odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie przy ul. Polnej 2 - II wejście.

  • Nabór do K.O. Fight Team
  • Nabór do K.O. Fight Team
  • Nabór do K.O. Fight Team

Prowokacja w punktach sprzedaży alkoholu

Przez ostatnie dni września na terenie Gostynina prowadzona była akcja profilaktyczna w punktach sprzedaży napojów alkoholowych. Na podstawie przeprowadzonego tzw. zakupu kontrolowanego tzn. osoba pełnoletnia ale wyglądająca na nieletnią próbowała zakupić alkohol, stwierdzono że w 41 z 50 punktów sprzedaży alkoholu w Gostyninie prowokacja nie powiodła się gdyż sprzedający poprosili o okazanie dowodu osobistego. Niestety w 9 punkach sprzedawcy nie pytając o dowód osobisty bez problemu sprzedali alkohol.

Akcja została przeprowadzona na zlecenie Urzędu Miasta Gostynina przez Akademię Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Krakowa wyłonionej w drodze konkursu. Miała ona na celu zdiagnozowanie oraz wzmocnienie postawy sprzedawców w zakresie przestrzegania ustawy zabraniającej sprzedaży napojów alkoholowych osobom niepełnoletnim.

Celem tej akcji było udowodnienie sprzedawcom jak trudno rozpoznać wiek kupujących oraz zwrócenie im uwagi jak ważna jest kontrola dowodów osobistych i asertywna postawa wobec nieletnich kupujących. Po tzw. zakupie kontrolowanym sprzedawcy/ właściciele punktów sprzedaży przeszli szkolenie na temat konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania zasad sprzedaży napojów alkoholowych. Punkty, w których nie sprzedano alkoholu osobie wyglądającej na nieletnią wyróżniono certyfikatami.

Należy podkreślić fakt, że w porównaniu z ubiegłymi latami, tegoroczne wyniki akcji były o wiele lepsze, a więc nastąpił znaczny progres i zwiększyła się świadomość sprzedających alkohol.

Foto: nto.pl

  • Prowokacja w punktach sprzedaży alkoholu

"Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą" - part 2 

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek na kolejny koncert z cyklu "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Koncert realizowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 (zwycięski projekt), którego pomysłodawcą jest Michał Bartosiak.

termin: 5 października - piątek
miejsce: Zamek gostyniński
star: 19.00

Gwiazdą koncertu Gigant polskiej gitary bluesowej :

Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Odznaczony w 2017 roku medalem "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medalem "zasłużony dla Miasta Wrocławia". Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami . Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai. Dwa jego albumy : CD + DVD "Cichoński -The Best of Studio and Live" i autorski "Soba gram" były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012. 
Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy a także autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", która właśnie ukazała się na vinylu. Towarzyszyć mu bedą znakomici muzycy :
Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak - z grupy MIKROMUSIC, i jeden z najlepszych polskich basistów jazzowych - Tomasz Grabowy.

Po koncercie - Jam session.

https://www.youtube.com/watch?v=vidcgzrmCyw

Serdecznie zapraszamy !

  • koncert

XVI edycja Konkursu Ekologicznego

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje XVI edycję Konkursu Ekologicznego „BĄDŹ ŚWIADOMY – WALCZ ZE SMOGIEM!” dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.
Tegoroczna edycja nawiązuje do problemów związanych z jakością powietrza atmosferycznego.
Podstawowym zadaniem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców Mazowsza oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska.
Celem konkursu jest wykształcenie u dzieci i młodzieży indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska, uświadomienie konieczności podejmowania działań antysmogowych oraz promowanie działań mających na celu ochronę powietrza.
Prace konkursowe powinny nawiązywać do tematu konkursu, uwzględniając problemy ekologiczne związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz promować działania na rzecz ochrony powietrza, a także wskazywać jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza oraz jakie działania należy podjąć, aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza spowodowane przez gospodarstwa indywidualne.
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych mają wykonać plakat ekologiczny z hasłem, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych – komiks łączący w sobie część plastyczną i tekstową, natomiast uczniowie klasy VII-VIII szkoły podstawowej – wiersz dotyczący przedmiotowej tematyki.
Prace konkursowe należy składać wyłącznie z załączoną kartą zgłoszeniową w terminie od 1 października do 31 października br. (decyduje data stempla pocztowego), do właściwej terenowo Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie bądź bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie (tylko w przypadku gdy miejscowość nie jest objęta działaniem delegatury – zgodnie z Regulaminem konkursu).
Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody, pod numerami telefonów:
(22) 59 79 056 – Ewa Warywoda;
(22) 59 79 059 – Milena Marczewska.
Ponadto informacja na temat konkursu oraz Regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl, w zakładce: Konkursy/ Szkolenia/ Ekokonkursy.

Małgorzata Krzyżanowska
Zastępca Dyrektora Departamentu
Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa

Avis Cantores w Gostyninie

Zapraszamy w imieniu organizatorów na I Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores w Gostyninie, który odbędzie się już w niedzielę 14 października br. w Zamku Gostynińskim.

Od godziny 13,00 występować będą chóry, a koncert główny i rozdanie nagród planowane jest na godz. 17.00.

Gwiazdą wieczoru jest Downtown Brass.

Wstęp wolny.

 

  • Festiwal Chórów

Od Kujawiaka do Oberka po raz 13-ty

W dniu 14 października br. (niedziela) od godz. 12.00 do 18.00 w Hali Sportowej w Łącku przy ul. Gostynińskiej odbędzie się 13. Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej "od Kujawiaka do Oberka".

Program przedstawia się następująco:

12.00 Otwarcie Festiwalu

13.00-16.00  Przegląd zespołów folklorystycznych, kiermasz twórczości ludowej, konkursy kulinarne, wystawy okolicznościowe

16.00-17.00 Rozstrzygnięcie konkursów

17.00 Gość specjalny - Zespół Folklorny Subor Lipovec.

Zapraszamy!

  • Festiwal Folkloru i Kultury

Spektakl odwołany

Z przykrością informujemy, że decyzją organizatorów, tj. Impresariatu Teatru spektakl "Między Łóżkami", który miał się odbyć 18 października 2018r. w Miejskim Centrum Kultury przy ul. 18 Stycznia 2, został odwołany.

Jeśli zakupiliście Państwo bilety, zwrotów można dokonać w kasie kina.

  • Spektakl odwołany

KPP informuje

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK odwiedzili dzieci
W dniu 04.10.18r. dzielnicowy asp. Tomasz Dobrzyński wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Nasielska odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Zajęcia tego typu to tylko jeden z elementów działań z zakresu propagowania bezpieczeństwa.
Podczas spotkania omówione zostały podstawowe zasady ruchu drogowego, w tym bezpiecznego poruszania się przez pieszych w rejonie dróg oraz przejazdów kolejowych. Przestawione zostały również różne niebezpieczne sytuacje, po czym wspólnie zastanawiano się nad tym jak uniknąć podobnych zagrożeń. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich przygodach na jezdni oraz w rejonie przejazdów kolejowych oraz chwalili się wiedzą na temat poprawnego przechodzenia przez ulicę.
Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali książeczki edukacyjne „Bezpieczny przejazd”.


Złoty Medal za Długoletnią Służbę dla gostynińskiego policjanta
Dnia 04 października br. w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu asp. sztab. Piotr Lemański odebrał złoty Medal za Długoletnią Służbę. Medal jest odznaczeniem nadawanym przez Prezydenta RP za wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych w służbie Państwa.
Gostynińskiemu policjantowi medal wręczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz i Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka podczas uroczystości związanych odsłonięciem tablicy pamiątkowej upamiętniającej insp. gen. Mariana Borzęckiego - Komendanta Głównego Policji Państwowej – od wczoraj patrona mazowieckich policjantów.
Asp.sztab. Piotr Lemański do służby w Policji przyjęty został w 1996 roku. Od roku pełni funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji gostynińskiej komendy.


Zdjęcia: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • bezpieczny przejazd
  • Medal
  • medal

Wystawa edukacyjna w SP 1

Otwarcia wystawy pn. "W drodze do niepodległości" znajdującej się w Szkole Podstawowej nr 1 dokonał w dniu dzisiejszym – 8 października br. - burmistrz Paweł Kalinowski. W spotkaniu uczestniczyli także nauczyciele i uczniowie z tej placówki.

Burmistrz w swoim wystąpieniu do zebranych zwrócił uwagę na wartości, jakie wnosi do naszej wiedzy wystawa. Zachęcał do zapoznania się z informacjami związanymi z odzyskaniem niepodległości, zawartymi na 30 planszach.

Projekt realizowany jest przez PERN S.A., Bank Pocztowy SA, Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021.

Celem wystawy jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.

  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1
  • Wystawa edukacyjna w SP 1

Udany koncert gitarzysty Leszka Cichońskiego

Piękny jesienny weekend rozpoczął się piątkowym koncertem "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Na zamkowej scenie wystąpił wielokrotnie nagradzany, jeden z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych Leszek Cichoński. Artyście towarzyszyli równie znakomici muzycy: Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak - z grupy MIKROMUSIC i basista jazzowy Tomasz Grabowy. Podczas występu Cichoński zaprezentował autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", własne wersje standardów bluesowo-rockowych, jazzowych oraz utwory Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy, dzięki czemu koncert był pełen emocji.

 

Na zakończenie muzycznego wieczoru zbiorowe muzykowanie - Jam Session.
 

Koncert realizowany był w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, którego liderem jest Michał Bartosiak.

 

 


 

  • Koncert Leszek Ciechoński
  • Koncert Leszek Ciechoński
  • Koncert Leszek Ciechoński
  • Koncert Leszek Ciechoński
  • Koncert Leszek Ciechoński
  • Koncert Leszek Ciechoński
  • Koncert Leszek Ciechoński
  • Koncert Leszek Ciechoński
  • Koncert Leszek Ciechoński
  • Koncert Leszek Ciechoński

Udany powrót Jerzego Grunwalda

W niedzielę (7.10.2018 r.) w Zamku Gostynińskim odbył się koncert Jerzego Grunwalda z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Gości przywitała Katarzyna Leśniewska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina, a samego artystę przedstawił głos znanego dziennikarza muzycznego Marka Sierockiego .
Cieszę się bardzo, że mogłem ponownie przyjechać do Gostynina – mówił Jerzy Grunwald podczas koncertu „Muzyka i estetyka” zorganizowanego przez Urząd Miasta Gostynina, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina, oraz Agencję Rozwoju i Promocji Zamek. – Przed laty występowałem tu z zespołem No To Co, teraz zaś występuję solo.
Podczas koncertu wokalista zaśpiewał pełne ekspresji piosenki z wydanego kilka lat temu i popularnego szczególnie na Dalekim Wschodzie albumu "So Much To Say". Artysta wprowadził widownię w stan melancholii i wspomnień. Swoje dawne przeboje wykonał w wersji akustycznej z towarzyszeniem gitary. W zaprezentowanym repertuarze znalazło się także kilka utworów znanych kompozytorów takich jak Katarzyna Gaertner czy Krzysztof Klenczon, które artysta przedstawił w swojej aranżacji. Zabrzmiały one niezwykle  przejmująco.
W programie koncertu wysłuchać mogliśmy m.in.: Lato lubi nas, Jesteś wszystkim co mam, Zamykam oczy by widzieć Cię z bliska, Biały krzyż, Po ten kwiat czerwony, Nie zmogła go kula, a także utwory anglojęzyczne: So much to say, Save my love, I'm emotional.
Licznie przybyli fani bawili się znakomicie. Nie zabrakło bisów, zarówno po polsku, jak i po angielsku, a także nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, autografów i rozmów z muzykiem.
W koncercie uczestniczył gospodarz naszego miasta Paweł Kalinowski, a także wójt gminy Gostynin Edmund Zieliński.

  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda
  • Koncert Jerzego Grunwalda

Orlik nieczynny

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym 8 października i jutro 9 października boisko Orlik przy ulicy Sportowej będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

  • Boisko Orlik nieczynne

"Gramy dla Alicji" - Turniej charytatywny halowej piłki nożnej

W imieniu organizatorów zapraszamy w dniu 14 października (niedziela) od godziny 10.00 do hali sportowej MOSiR przy ul. Kutnowskiej na Turniej charytatywny halowej piłki nożnej.

Podczas trwania turnieju odbędzie się także licytacja pamiątek i gadżetów sportowych, kiermasz ciast, konkursy piłkarskie z nagrodami, mecz towarzyski najmłodszych adeptów piłki nożnej MKS "Mazur" Gostynin.

System gier przedstawiony zostanie po dokonaniu zgłoszenia na adres Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Gostyninie. Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę drużyny oraz skład imienny. Organizatorzy nie przewidują wpisowego, a warunkiem dopuszczenia drużyny w turnieju będzie zebranie wśród zawodników danej drużyny dowolnej kwoty, która z wpisowego zostanie przekazana Alicji na pomoc w leczeniu i rehabilitacji.

Organizatorzy zwracają się z prośbą: weź udział, przyjdź, kibicuj, pomóż!

  • Gramy dla Alicji

Do końca października br. - dokumentacja na modernizację MOSiR

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, iż po długim okresie wyczekiwania wreszcie Gmina Miasta Gostynina otrzyma pełną dokumentację na niezbędną modernizację stadionu i jego otoczenia.
Nowo podpisana umowa z projektantem "Pracownią Projektów MODUS - Mirosław Macioszek" z siedzibą w Krakowie przewiduje kompletne opracowanie pełnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej w której skład wchodzić będzie m.in.:
- remont starej płyty trawiastej (zwiększenie wymiarów boiska do 105 x 60 m, montaż piłkochwytów, wymiana bramek na aluminiowe, budowa instalacji podlewania automatycznego boiska, budowa instalacji oświetlenia płyty boiska,
- wydłużenie bieżni wraz ze zmianą nawierzchni
- modernizację skoczni w dal
- modernizację rzutni do pchnięcia kulą
- wykonanie trybuny dla gości
- likwidację budynku kontenerowego i boisk do siatkówki i tenisa oraz wybudowanie w tym miejscu: zaplecza (2 szatnie dla drużyn) , świetlicy, stołówki,
- budowę nowego boiska treningowego z nawierzchnią o sztucznej trawie o wymiarach 60 m x 100 m - zgodnego z wymogami licencyjnymi III ligi
- budowę parkingu
- wykonanie instalacji nagłośnienia
- wykonanie instalacji monitoringu

Termin realizacji umowy 31.10.2018 r.

  • stadion

Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM kończą sezon 2018 z dorobkiem medali w Grójcu

Piękna pogoda, roześmiane dzieci i młodzież, mnóstwo kibiców to VIII Grójecka Dycha. W kolejnym grójeckim biegu ulicznym 7 października 2018 r. wzięło udział ponad 800 uczestników. Imprezę rozpoczęły biegi dziecięce, wrotkarskie sprinty od 100m do 800m, 20km wrotkarzy szybkich oraz 10km biegaczy.
Padły też dobre wyniki, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie jaką mieliśmy w niedzielę - mówi Trener. 
Wyniki U.K.S. Zwoleń-Team:

1. BIEG rocz. 2010-2011 – dystans 100 metrów
KAJA SOBIECKA II miejsce
LIWIA SUDOMIR III miejsce

2. ROLKI 2010-2011 - dystans 100 metrów
KASIA STAŃCZAK I miejsce
KAJA SOBIECKA II miejsce
MAJA TORUNIEWSKA III miejsce

3. ROLKI 2008-2009 – 200m
ZUZANNA GRZELECKA III miejsce
MICHAŁ PAWŁOWSKI II miejsce

FILIP SZCZEPAŃSKI V miejsce
AMELIA BERLIŃSKA V miejsce
4. BIEG 2008-2009 – 200m
ZUZANNA GRZELECKA VII miejsce
AMELIA BERLIŃSKA IX miejsce
5. ROLKI 2006-2007– 400m
KLAUDIA TYSZKIEWICZ I miejsce
MAJA KAFARSKA II miejsce

6. ROLKI 2004-2005 – 800 m
ADRIANNA KAFARSKA I miejsce
WIKTORIA SUWAŁA II miejsce
OSKAR BERLIŃSKI II miejsce

7. 20km - trener ŁUKASZ FLEJSZER IV miejsce OPEN - I miejsce w kat. M30-39
Wywalczone wysokie miejsca przez dzieci i młodzież to świetny prognostyk przed kolejnym sezonem wrotkarstwa szybkiego 2019. 

Źródło: Łukasz Flejszer

  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
  • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM

70 lat Langenfeld i 20 lat partnerstwa Gostynin-Langenfeld

W weekend 29-30 września 2018 roku wspólnie burmistrzowie Frank Schneider i Paweł Kalinowski uhonorowali 20 lat partnerstwa miast Langenfeld-Gostynin ceremonią w muzeum miejskim Freiherr-vom-Stein-Haus w Langenfeld. W okolicznościowym przemówieniu burmistrz Schneider przypomniał historię współpracy. Powiedział „(…) kontakty przerodziły się we wzajemną sympatię, sympatia w przyjaźń, a z przyjaźni narodziło się partnerstwo”. Burmistrz Kalinowski nawiązał zaś do początków osadnictwa niemieckiego w Gostyninie i jego trwałych śladów w dziejach miasta, także tych trudnych dla obu narodów – druga wojna światowa, niemieckie zbrodnie, jaki i wypędzenie Niemców na Zachód. Około 100 niemieckich rodzin z Gostynina i okolic znalazło po wojnie swoją nową ojczyznę w Langenfeld. Po oficjalnych przemówieniach burmistrz Kalinowski wpisał się do Złotej Księgi Miasta. Następnie burmistrzowie spotkali się w foyer muzeum z osobami, które tworzyły i piszą obecną historię partnerstwa.

Po południu delegacja gostynińska udała się do hali miejskiej, gdzie miały miejsce Miejskie Targi Rodziny. Na stoisku poświęconym wszystkim miastom partnerskim Langenfeld (Senlis, Montale, Ennis, Koethen) prowadzono rozmowy, w których gospodarz Gostynina zachęcał publiczność do odwiedzenia naszego miasta. Bezpośrednia dyskusja i kontakt z odwiedzającymi był świetną promocją Gostynina w Niemczech. W poniedziałek 1 października delegacja miasta Gostynina uczestniczyła w otwarciu wystawy pt. „20 lat partnerstwa Gostynin-Langenfeld”. Pomysłodawcą i twórcą wystawy był Uwe Augustin, historyk, członek Komitetu Partnerstwa Miasta Langenfeld. Pokazał na niej historię współpracy oraz obecnie realizowane projekty. Przygotował interesujące dokumenty i materiały z archiwum miejskiego, biblioteki, z prywatnych zbiorów, dotarł do naocznych świadków i przeprowadził z nimi kilkanaście wywiadów. Zaangażowanie w przygotowania oraz aranżację eksponatów wymagało poświęcenia wielu godzin. W podziękowaniu za wkład pracy i społeczne zaangażowanie burmistrz Kalinowski wyraził ogromne uznanie i przekazał autorowi drobny upominek. Wystawę będą mogli zwiedzać mieszkańcy Langenfeld jeszcze przez cały miesiąc.

Podczas wizyty delegacja odbyła wiele rozmów roboczych na temat wspólnie realizowanych obecnie projektów. Spotkała się z kierownictwem placówek i instytucji miejskich, m.in. Frankiem Theisem, dyrektorem Kopernikus-Realschule, aby omówić szczegóły dotychczasowej współpracy i nadać realny wymiar kolejnym wspólnym przedsięwzięciom. Delegacja wizytowała również spółki miejskie, dostarczające wodę, energię i ciepło mieszkańcom miasta. Burmistrz Schneider zaprezentował obecnie prowadzone w mieście inwestycje, takie jak: pozyskiwanie energii z pomp wymiany ciepła, w tym ogrzewania energią pozyskaną z topnienia lodu, modernizacje ulic z wymianą oświetlenia na tzw. inteligentne latarnie, podłączenie wszystkich gospodarstw domowych do rozprowadzonych na terenie miasta światłowodów i zastosowania szerokiego pasma do transmisji danych, telefonii i sygnałów telewizyjnych w formie cyfrowej.

W środę 3 października 2018 roku przypadł 70. jubileusz nadania miastu Langenfeld praw miejskich. Uroczystości rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne na rynku miasta. Po modlitwie wszyscy udali się na obchody do hali miejskiej. Zgromadziła ona około tysiąca mieszkańców. Gośćmi Langenfeld były także delegacje ze wszystkich partnerskich miast. Wspólnie wysłuchano przemówienia burmistrza Franka Schneidera, koncertu międzynarodowej orkiestry, stworzonej z uczniów szkół miejskich z Gostynina, Senlis i Langenfeld oraz występu artystycznego przygotowanego przez osoby niepełnosprawne. Po uroczystościach mieszkańcy i goście spotkali się na rynku, oglądając występy artystyczne i muzyczne. Wieczór uświetnił pokaz iluminacji świetlnych, tańczących fontann przy muzyce klasycznej.

Należy pogratulować włodarzom Langenfeld wzorowo przygotowanych uroczystości miejskich, świetnych inwestycji, wysokiego, nawet na warunki Niemiec, poziomu życia kulturalnego, społecznego i gospodarczego.

Źródło: Elżbieta Szubska-Bieroń

Foto: Matzerath, Ralph (rm-)

  • Partnerstwo Gostynin Langenfeld

I Płocki Kongres Gospodarczy

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego przy współpracy z Mazowieckim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych zapraszają na I Płocki Kongres Gospodarczy z udziałem Przedsiębiorców i ich przedstawicieli

PROGRAM:

1. 9.30 – rejestracja uczestników

2. 10.00 – uroczyste otwarcie i przywitanie gości i uczestników

3. 10.15 – szkolenie „PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH I FIZYCZNYCH ORAZ PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG – z uwzględnieniem zmian w 2018 r. i od 1 stycznia 2019r.” (prelegent – Tomasz Wojewoda), część I

4. 12.30 – przerwa kawowa

5. 12.50 – szkolenie „PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH I FIZYCZNYCH ORAZ PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG – z uwzględnieniem zmian w 2018r. i od 1 stycznia 2019r.” (prelegent – Tomasz Wojewoda), część II

6. 15.00 – zakończenie szkolenia, podziękowania gościom i uczestnikom

7. 15.30 – zwiedzanie Płocka (dla chętnych uczestników)

Termin i miejsce:

piątek, 19.10.2018r., godz. 10.00 - 15.00; Dom Darmstadt, Izba Gospodarcza Regionu Płockiego, Stary Rynek 8, 09-400 Płock

* na zgłoszenia czekamy do wtorku 16.10. do godz. 15.00

Prelegent:

Tomasz Wojewoda - Wykładowca, prelegent, trener, dydaktyk i szkoleniowiec. Wybitny specjalista z zakresu podatków. Osoba znana i ceniona na rynku szkoleń w Polsce.

Doradca podatkowy, ekspert z zakresu prawa podatkowego, wieloletni pracownik aparatu skarbowego, Ministerstwa Finansów; konsultant podatkowy w renomowanych firmach; autor ponad 300 publikacji i artykułów z zakresu prawa podatkowego. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadził ponad 2000 wykładów z zakresu podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług.

Program szkolenia: (program szczegółowy w załączniku)

1. Podatek dochodowy od osób prawnych i fizycznych

- Zmiany od 1 stycznia 2019 r.:

- Zmiany, od 19 lipca 2018 r. i od stycznia 2019 r., w zakresie tzw. Minimalnego podatku dochodowego w odniesieniu do podatników posiadających nieruchomości komercyjne o znacznej wartości (podatek od przychodów z budynków).

- Przegląd projektowanych zmian os stycznia 2019 r. w zakresie CIT i PIT.

2. Podatek od towarów i usług

·Projektowane zmiany w zakresie wprowadzenia kas rejestrujących online przesyłających dane do Centralnego Repozytorium Kas.

·Zmiany od 1 lipca 2018 r. w akresie wprowadzenia tzw. Podzielonej płatności (split payment), tj. dokonywania przez nabywcę zapłaty kwoty podatku od towarów i usług na wydzielony rachunek VAT sprzedawcy.

·Objęcie mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018r. obowiązkiem przekazywania informacji o ewidencji VAT w systemie Jednolitego Pliku Kontrolnego (bez wezwania organu podatkowego) – JPK – VAT.

3. Bieżące problemy i zagadnienia

- Refakturowanie usług – zasady rozliczeń, moment powstawania obowiązku podatkowego, refakturowanie mediów przy najmie lokali użytkowych i mieszkalnych, orzecznictwo TSUE.

- Międzynarodowe transakcje łańcuchowe, wewnątrzwspólnotowe transakcje trójstronne – zasady opodatkowania VAT, określenie miejsca dostawy itp. (praktyka i orzecznictwo TSUE).

- Przekazanie i zużycie towarów oraz świadczenie usług na potrzeby reprezentacji i reklamy, prezenty o małej wartości, drukowane materiały reklamowe bądź informacyjne, próbki, świadczenia na rzecz pracowników – zasady rozliczania na gruncie VAT, przypadki, gdy świadczenia na cel reprezentacji i reklamy oraz na potrzeby osobiste pracowników nie podlegają opodatkowaniu VAT-em.

4. Panel dyskusyjny

Szkolenie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

W załączniku przesyłamy kartę zgłoszenia na szkolenie oraz szczegółowy program szkolenia.

Wszystkich zainteresowanych udziałem  prosimy o przesłanie karty zgłoszenia mailowo magdalena.matyszewska@igrp.com.pl

Magdalena Matyszewska

tel. 508 591 408

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego

Siedziba: ul. Stary Rynek 8, 09 – 400 Płock

tel./ fax. +48 24 364 99 89

biuro@igrp.com.plwww.igrp.com.pl

Program priorytetowy CZYSTE POWIETRZE - zaproszenie

Burmistrz Miasta Gostynina bardzo serdecznie zaprasza mieszkańców miasta na spotkanie informacyjne dotyczące Programu priorytetowego CZYSTE POWIETRZE (dofinansowanie nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych), które odbędzie się 16 października 2018r. (wtorek) w godzinach od 18:00 do 20:00 w sali gimnastycznej filii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte przy ulicy Wojska Polskiego 23 w Gostyninie (byłe Gimnazjum nr 2).

  • Czyste powietrze

KPP informuje

Masz prawo do mediacji

Mediacja jest formą ułatwienia rozwiązania konfliktu bez przemocy. W tym celu w ramach Międzynarodowego Dzień Mediacji, który przypada na 18 października 2018 r. i Tygodnia Mediacji odbywającego się w dniach 15-19 października 2018 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie udzielane będą informacje na temat postępowania mediacyjnego.
Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji. Prowadzona jest przy udziale osoby trzeciej, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera jej przebieg i łagodzi napięcia oraz pomaga w dojściu do porozumienia. Przede wszystkim mediacja sprzyja załagodzeniu lub trwałemu zakończeniu konfliktu.
Wszelkie informacje w zakresie postępowania mediacyjnego udzielane będą w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie, ul. 3-go Maja 17 w dniach od 15 do 19 października 2018 r. (poniedziałek-piątek) w godz. 10:00-13:00.
Ponadto informujemy, że w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji w okresie od 15 do 19 października 2018 r. dyżury w zakresie udzielania informacji na temat instytucji mediacji będą udzielali sędziowie, kuratorzy sądowi oraz asystenci Sądu Rejonowego w Gostyninie w siedzibie Sądu Rejonowego w Gostyninie przy ul. 3-go Maja 43.
Więcej informacji: https://www.ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/mediacje/miedzynarodowy-dzien-mediacji-2018-rok/news,11705,miedzynarodowy-dzien-mediacji-18-pazdziernika.html#prettyPhoto
podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony będzie już po raz dwunasty Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.
Zgodnie z założeniami "Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018" Policja obchodzi ten dzień poprzez prowadzenie w szkołach policyjnych działań szkoleniowych i informacyjnych skierowanych do słuchaczy i studentów, mających na celu poszerzenie ich wiedzy na temat przestępstwa handlu ludźmi.
Jak podaje ONZ, handel ludźmi - dziećmi i kobietami zmuszanymi do prostytucji oraz pracownikami zmuszanymi do niewolniczej pracy - jest dzisiaj najbardziej dochodowym przestępstwem w Europie. Szacuje się, że zyski z handlu ludźmi wynoszą rocznie 2,5 mld euro (na całym świecie dochodzą do 32 mld dolarów).
Jedną z najważniejszych rzeczy związanych ze zwalczaniem handlu ludźmi jest budowanie szeroko rozumianej świadomości społecznej. Aby zwalczać i zapobiegać przestępstwu handlu ludźmi, które jest wyjątkowo dynamiczne, podlegające znacznym wahaniom, trzeba poznać złożoność tego zjawiska. Pomóc w tym ma Europejski Dzień Walki z Handlem z Ludźmi organizowany i obchodzony pod auspicjami Unii Europejskiej.
Handlem ludźmi jest werbowanie, transport, dostarczanie, przekazywanie, przechowywanie lub przyjmowanie osoby z zastosowaniem: przemocy lub groźby bezprawnej, uprowadzenia, podstępu, wprowadzenia w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, nadużycia stosunku zależności, wykorzystania krytycznego położenia lub stanu bezradności, udzielenia albo przyjęcia korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy osobie sprawującej opiekę lub nadzór nad inną osobą – w celu jej wykorzystania, nawet za jej zgodą, w szczególności w prostytucji, pornografii lub innych formach seksualnego wykorzystania, w pracy lub usługach o charakterze przymusowym, w żebractwie, w niewolnictwie lub innych formach wykorzystania poniżających godność człowieka albo w celu pozyskania komórek, tkanek i narządów wbrew przepisom ustawy.
Dominującą formą wykorzystania ofiar handlu ludźmi jest ich eksploatacja seksualna. Jednakże ostatnie lata wskazują na wyraźny wzrost wykorzystania ofiar do pracy przymusowej, także Polaków. Wejście Polski do strefy Schengen, a tym samym możliwość swobodnego przekraczania granic, spowodowała, że Polska z kraju wyłącznie pochodzenia ofiar stała się krajem zarówno ich tranzytu, jak i przeznaczenia. Identyfikowane w ostatnim czasie w Polsce cudzoziemskie ofiary pochodzą głównie z krajów Europy Wschodniej, np. Ukrainy i Białorusi, Europy Południowej np. Bułgarii i Rumunii, a także państw azjatyckich – Tajlandii i Chin. Polskie ofiary wykorzystywane są głównie w krajach Europy Zachodniej – np. w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech.
Na poziomie krajowym polska Policja w walce z handlem ludźmi współpracuje z organizacjami pozarządowymi, społecznymi i instytucjami użyteczności publicznej, takimi jak: Krajowe Centrum Interwencyjno-Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi, Fundacja „La Strada”, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Stowarzyszenie „PoMOC” czy Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji.
Z uwagi na międzynarodowy charakter przestępstwa handlu ludźmi podejmowane są też działania wykraczające poza granice naszego kraju. Policja współpracuje z polskimi i zagranicznymi oficerami łącznikowymi, a także międzynarodowymi instytucjami policyjno-prokuratorskimi, tj. Interpolem, Europolem, Eurojustem (Europejska Jednostka Współpracy Sądowej), Frontexem (Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych Państw Członkowskich Unii Europejskiej). Polska Policja uczestniczy ponadto w pracach „EMPACT-u” tj. europejskiej platformy przeciwko zagrożeniom przestępczością zorganizowaną, w tym handlu ludźmi, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele 24 krajów Unii Europejskiej oraz mi.in. Szwajcarii. W ramach tej platformy ustalane są główne cele i zadania w zakresie zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi w Europie.
Na szczeblu Komendy Głównej Policji działania związane z zapobieganiem i zwalczaniem handlu ludźmi koordynuje umiejscowiony w Biurze Kryminalnym Wydział do walki z Handlem Ludźmi. Wydział ten odsługuje infolinię/telefon zaufania nr 664-974-934, gdzie można również w sposób anonimowy przekazać wszelkie informacje dotyczące procederu handlu ludźmi oraz uzyskać poradę lub wsparcie.
Więcej informacji na temat przestępstwa handlu ludźmi oraz Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi można przeczytać na stronie http://www.handelludzmi.eu oraz na stronie Polskiej Policji.


Źródło: KGP
  • plakat
  • Masz prawo do mediacji

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy

Burmistrz Miasta Gostynina podaje do publicznej wiadomości, na okres 21 dni, wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym z gminnego zasobu nieruchomości.

  • Wykaz

Kolejny partner Gostynińskiej Karty Seniora

Przypominamy, że realizowany jest w naszym mieście Program „Gostynińska Karta Seniora”, który przyjęty został uchwałą Rady Miejskiej w Gostyninie 27 kwietnia 2017 r.

Miło nam poinformować, że Salon Optyczny Bartłomiej Magierski VISION OPTYK zgłosił swoją propozycję wzięcia udziału w tym programie.

Salon optyczny mający siedzibę w Gostyninie przy ul. Floriańskiej 14 zajmuje się m.in. optometrycznym badaniem wzroku, doborem soczewek okularowych i kontaktowych, naprawą i serwisem okularów.

Salon Optyczny VISION OPTYK proponuje naszym seniorom 20% zniżki na soczewki okularowe progresywne, 20% zniżki na soczewki dwuogniskowe i jednoogniskowe oraz 20 % zniżki na okulary przeciwsłoneczne.

Zniżki nie łączą się z innymi promocjami.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z tych promocji i zapraszamy do udziału w programie kolejne firmy, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia do składania swoich propozycji oferowanych gostynińskim seniorom, całorocznych lub okazjonalnych promocji.

Swój akces można złożyć wypełniając stosowny wniosek dostępny na stronie internetowej: um.@gostynin.pl lub w Urzędzie Miasta Gostynina w Wydziale Spraw Obywatelskich.

Aktualną listę partnerów gks można odnaleźć w zakładce Gostynińska Karta Seniora na stronie gostynin.pl

  • logo gks

Wizyta u Burmistrza

W dniu dzisiejszym -10 października br. burmistrza Pawła Kalinowskiego odwiedzili uczniowie klasy IV, V i VI wraz z nauczycielkami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gostyninie.

Spotkanie rozpoczęło się w gabinecie burmistrza, gdzie dzieci dowiedziały się, jakie obowiązki wchodzą w zakres działań gospodarza miasta, obejrzały insygnia władzy w postaci łańcucha zwieńczonego herbem i udały się do sali konferencyjnej. Burmistrz opowiedział swoim gościom, do czego służy sala i jakie spotkania się w niej odbywają. Kolejnym etapem wizyty było odwiedzenie wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego. W SO uczniowie usłyszeli m.in. kto może starać się o dowód osobisty, natomiast w sali ślubów, co można załatwić w USC oprócz ślubu, a więc rejestracji stanu cywilnego począwszy od urodzenia aż do śmierci.

Na zakończenie spotkania burmistrz poczęstował dzieci słodkimi upominkami.

  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza
  • Wizyta u burmistrza

Uwaga! zła jakość powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia. Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisja spalin. Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji (słaby wiatr, wyż, zamglenia). Prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy o nieruchomościach przeznaczonych do sprzedaży.

Zapraszamy do składania projektów do Budżetu Obywatelskiego

Zachęcamy do składania swoich propozycji zadań do wykonania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

Do 19 października 2018 r. trwa nabór projektów do zrealizowania w IV edycji Budżetu Obywatelskiego.

Przypominamy, że tak jak w ubiegłym roku jest możliwość realizacji oprócz projektów inwestycyjnych, również projektów o charakterze kulturalnym i sportowym oraz zgłoszenie projektu przez Lidera/Liderów (2 osoby).

Należy mieć jednak na względzie, że projekty o charakterze kulturalnym lub sportowym muszą być przeprowadzone na terenie miasta Gostynina i nie mogą być częścią imprez i uroczystości organizowanych bądź współorganizowanych przez Gminę Miasta Gostynina lub jej jednostki organizacyjne, spółki miejskie, zakłady budżetowe.

Przewiduje się, że kwota wydatków, która może zostać wydzielona w budżecie miasta na realizacje tych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie wynosiła do 500.000 zł, a całkowity koszt realizacji pojedynczego projektu (w tym sporządzenie odpowiedniej dokumentacji o ile to konieczne) nie może przekroczyć kwoty 80.000 zł w projekcie inwestycyjnym, a w projektach kulturalnych i sportowych 30.000 zł.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2019'' składamy w sekretariacie Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, pok. nr 205 lub wysyłamy listem na podany wyżej adres - wówczas za datę złożenia zgłoszenia uważa się datę wpływu zgłoszenia do Urzędu Miasta Gostynina.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania ciekawych, wartych realizacji projektów.

Szczegółowe informację znajdziecie Państwo na stronie UM:
https://www.gostynin.pl/552,budzet-obywatelski-2019

  • Budżet Obywatelski

Zatwierdzone projekty zmian stałej organizacji ruchu drogowego

Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski na przełomie maja i czerwca br. spotkał się z mieszkańcami osiedla Prusa i Zazamcze. Jednym z poruszonych tematów nurtujących mieszkańców tych osiedli był problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Prusa ustalono, iż w pierwszej kolejności należy zamontować progi zwalniające oraz opracować projekt budowy chodników wzdłuż ulicy Leśnej, na której natężenie ruchu jest największe. Zgodnie w wrześniowymi ustaleniami, zamontowano dwie sztuki progów zwalniających na ul. Leśnej oraz zlecono opracowanie projektu budowy chodników, który ma być gotowy do końca listopada br.

Podobnie sprawy wyglądały na osiedlu Zazamcze. Po ustaleniach z mieszkańcami burmistrz podjął decyzję o konieczności spowolnienia ruchu drogowego w tym miejscu oraz po pisemnej prośbie mieszkańców ul. Morenowej.

Przychylając się do potrzeb mieszkańców w październiku burmistrz zlecił zamontowanie trzech sztuk progów zwalniających na w/w ulicach.

Poza tym gospodarz naszego miasta zlecił podjęcie działań zmierzających do rozszerzenia trasy kursów komunikacji miejskiej o ulicę Targową, w wyniku czego do 10 listopada na tej ulicy zostanie umieszczona wiata przystankowa do obsługi komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta.

Przypominamy, że projekt dla ul. Morenowej został zatwierdzony w dniu 18 września 2018 roku przez Burmistrza Miasta Gostynina, jego wprowadzenie – IV kwartał 2018r.; ul. Zazamcze, projekt zatwierdzony został 5 września br. przez Starostę Powiatowego w Gostyninie, wprowadzony w IV kwartale br. i ul. Leśna projekt zatwierdzono 6 czerwca przez Starostę i wprowadzono w trzecim kwartale br.

  • progi zwalniające
  • progi zwalniające
  • progi zwalniające

Zła jakość powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia. Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisja spalin. Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji (słaby wiatr, wyż, zamglenia). Prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne.

Magiczny świat kodowania w Szkole Podstawowej Nr 5

W piątek 19 października 2018 r. w związku z wydarzeniami Europe Code Week sale Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV  w Gostyninie tradycyjnie wypełnią się miłośnikami kodowania. Uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki oprowadzą swoich rówieśników po fascynującym świecie programowania. Nauka kodowania to nie tylko rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia ale przede wszystkim nauka zadaniowego podejścia do rozwiązywania codziennych problemów, umiejętność pracy w zespole, radość ze wspólnej zabawy oraz budowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami. W tym wyjątkowym dla nas dniu swoją obecnością zaszczycą nas koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej w Ząbkach, Szkoły Podstawowej w Izabelinie i Szkoły Podstawowej w Szczawinie Kościelnym, a także przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Gostyninie i Miejskiego Przedszkola nr 2 w Gostyninie. To będzie wyjątkowy dzień, pełen radości i pozytywnej energii, który możemy zorganizować dzięki wsparciu Pana Burmistrza Miasta Gostynina i Radzie Miasta Gostynin.


Malwina Świątkowska

  • Magiczny świat kodowania

Avis Cantores w Gostyninie

Serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores w Gostyninie, który zgromadzi znakomite zespoły chóralne.

Już w niedzielę - 14 października - po raz pierwszy organizowane jest w naszym mieście tego typu przedsięwzięcie z interesującym, zróżnicowanym programem, który zaprezentowany zostanie w Zamku Gostynińskim.

Festiwal współtworzy 7 chórów, czyli ponad 150 śpiewaków, którzy podzielą się z Państwem własną kulturą, wrażliwością i talentem.

Od godziny 13.00 chóry zaprezentują się indywidualnie, a o 17.00 zaplanowano koncert finałowy, podczas którego publiczność będzie miała okazję wysłuchać połączonych chórów festiwalowych śpiewających „Rotę”, oraz koncert muzyki filmowej i rozrywkowej w wykonaniu Gwiazdy Wieczoru - Downtown Brass.

Festiwal realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, którego liderami są Michał Pilichowicz i Maciej Milczarek.

Zachęcamy Państwa do spędzenia niedzielnego popołudnia razem z nami.

  • Avis Cantores

Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha” otwarty

W dniu 11 października br. odbyła się uroczystość otwarcia Klubu Dziecięcego "Uśmiech Malucha" z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 23. Jest to kolejne miejsce opieki nad dziećmi do lat 3 w naszym mieście. Klub powstał w celu wsparcia naszych mieszkańców, gdyż jest to kolejna placówka dla 30 dzieci.
Zarówno rodzice, jak i najmłodsi mieszkańcy Gostynina z chęcią skorzystają z możliwości rozwoju i zabawy w bezpiecznym i nowoczesnym miejscu.

Burmistrz poinformował zebranych, że na realizację projektu pn. Utworzenie Klubu Dziecięcego "Uśmiech Malucha" Gmina Miasta Gostynina pozyskała dofinansowanie w wysokości 553.600,00 zł. Projektantem była Firma HOLBUD – Biuro Rozwoju i Realizacji Projektów Budowlanych Sp. z o.o., a wykonawcą pan Henryk Pakulski prowadzący Zakład Wielobranżowy Produkcyjno-Handlowo-Usługowy z siedzibą w Legardzie.
Burmistrz podziękował za przygotowanie uroczystości kierownik Klubu Dziecięcego Iwonie Rzegockiej-Gontarek, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miasta.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu placówki przez ks. dziekana Ryszarda Kruszewskiego wszyscy zgromadzeni przeszli na teren klubu.

  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
  • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”

List od burmistrza Langenfeld Franka Schneidera

Z okazji jubileuszu 20-lecia współpracy z miastem Langenfeld Burmistrz Frank Schneider wystosował na ręce Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego list z podziękowaniem za jego zaangażowanie w realizację wspólnych inicjatyw.

Pyszne jedzenie, dobra zabawa, muzyka do tańca! - Bal Andrzejkowy


W imieniu Organizatora zapraszamy na Bal Andrzejkowy do Zamku Gostynińskiego!


Już 30 listopada o godzinie 20.00 odbędzie się zaczarowana, taneczna zabawa, którą poprowadzi DjOtwarty!


Zapisy na Bal Andrzejkowy:

- pod numerami tel. 24 235 45 00 lub 506 874 036

- e-mail: restauracja@zamek-gostynin.eu

W treści należy podać: imię i nazwisko, numer telefonu, liczba miejsc rezerwowanych.


Weź ze sobą przyjaciół, a zapłacicie mniej!

Przygotowano dla Państwa wyjątkową promocję, dzięki której udział w balu kosztuje już od 100zł /os.

1os. - 130 zł

2os. - 240 zł

4os. - 460 zł

6os. - 690 zł

8os. - 880 zł

10os. lub więcej - 100zł/os.

Wpłaty można dokonać:

- gotówką w Recepcji Zamku w Gostyninie przy ul. Zamkowej 31 (czynna 24h)

- przelewem BANK PKO SA NR KONTA 43 1020 3974 00005202 0241 6766 wpłacając pełną kwotę


Andrzejki 2018 - Bal w Zamku Gostynińskim to gwarantowana dobra zabawa i pyszne jedzenie złożone z 7 gorących dań, 11 zimnych przekąsek i zakąsek w formie bufetu, ciasta i słodkości, napoje zimne i gorące.

Przedstawiamy Państwu Menu w trakcie balu:
20:15 Danie ciepłe I
- Zupa dyniowa z płatkami migdałowymi lub rosół domowy z pulpecikami.
- Zrazy wieprzowe na podgrzybkach w śmietanie.
- Roladki indycze według „Kuchni pięciu przemian” – nowość.
- Ziemniaki gotowane i kluski śliskie.
- Bukiet surówek.

22:30 -23:00 Danie ciepłe II
- „Szlachcic w kaftanie”- rol „cud” -nowość.
- Grillowane filety z kurczaka „po Sarmacku” z pieczonym jabłkiem podane,
- Frytki.
- Warzywa blanszowane z masłem czosnkowym.

01:00 Danie ciepłe III
- Kiełbaski „Łąckie” - danie regionalne.

BUFET: ZIMNE ZAKĄSKI I PRZEKĄSKI
- Półmiski pieczonych pasztetów z sosem żurawinowym.
- Patery regionalnych wędlin i serów w aranżacji marynat i owoców.
- Roladki z bakłażana z serem Almette i suszonymi pomidorami.
- Śledzie „Po Królewsku”.
- Carpaccio z buraków z oliwą, słonecznikiem podanie na listkach rukoli.
- Galaretki drobiowe z warzywami.
- Sałatka „zamkowa” z grillowanymi polędwiczkami z kurczaka, chrupiącym bekonem i grzankami podana z sosem czosnkowym.
- Staropolska sałatka z kukurydzy i wędzonej szynki z dodatkiem świeżego ogórka.
- Mix zielonych sałat z dodatkiem sera rokfor, pomidorów sherry z sosem winegret.
- Marynaty.
- Sosy.
- Różne rodzaje pieczywa.

NAPOJE: Soki owocowe, woda, kawa, herbata – bez ograniczeń.

Alkohole w specjalnych cenach płatne u kelnerów.

SŁODKI BUFET: Ciasta bankietowe w papilotach, przepyszne deserki (nowość) owoce i inne słodkości.

Imprezę poprowadzi DjOtwarty, zaczynamy o godz. 20:00 w PIĄTEK 30.11.2018r.

 

Zapraszamy!

 

Szczegółowe informacje:

https://www.facebook.com/events/146522732963866/

  • Bal Andrzejkowy

Inauguracja roku akademickiego w U3W

W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyła się w dniu wczorajszym (11 października br.)  inauguracja roku akademickiego Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spotkanie otworzyły dyrektor MCK Aleksandra Milczarek wraz z opiekunem studentów U3W Magdaleną Garstką. Spotkanie urozmaicił występ studentów U3W, który przygotował kabaret Zwierciadło.

Po występie i rozdaniu indeksów nowym studentom głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Paweł Kalinowski, który życzył w nowym roku akademickim wielu sukcesów i rozwijania swoich pasji.

Kolejnym punktem programu był wykład inauguracyjny wygłoszony przez panią Jolantę Szwalbe pod tytułem "Rozwijaj się póki sił i czasu".

  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
  • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W

Wystawa "W drodze do niepodległości"

Wystawa pn. "W drodze do niepodległości", to projekt realizowany przez PERN S.A., Bank Pocztowy SA, Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021.

Wystawę w dniu wczorajszym - 11 października br. - znajdującą się w Szkole Podstawowej nr 1 obejrzeli gostynińscy seniorzy. 

Uczestniczący w spotkaniu burmistrz Paweł Kalinowski powiedział o wartościach patriotycznych i historycznych, jakie wnosi wystawa. Zachęcał do zapoznania się z informacjami związanymi z odzyskaniem niepodległości, które zostały zamieszczone na 30 planszach.

Zebrani w SP 1 goście z wielkim zainteresowaniem dyskutowali na temat zdarzeń opisanych na planszach.

  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1
  • Wystawa Niepodległa w SP 1

Oddanie do użytkowania nowego budynku

W godzinach rannych w dniu dzisiejszym 15 października br. na terenie inwestycji został oddany do użytku budynek przy ul. 3 Maja 10 A wraz z infrastrukturą.

Przybyłych gości powitał burmistrz Paweł Kalinowski, a następnie poinformował zebranych o realizowanej przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego inwestycji. Podziękował także generalnemu wykonawcy – firmie Hydropol Sp. z o.o. z Gostynina: - Przy ul. 3 Maja powstały 52 lokale mieszkalne na własność wraz z parkingiem na 51 miejsc postojowych, placem zabaw, zagospodarowaniem terenu, 6 garażami i udostępnieniem na własność lokalu użytkowego. Przedsięwzięcie o łącznym zaangażowaniu finansowym 7,5 mln zł Spółka zrealizowała jako deweloper, rozpoczynając budowę w grudniu 2016 roku. Budynek posiada nowoczesne rozwiązanie techniczne poprzez zastosowanie urządzeń pn. logotermy, wyposażony jest w instalację światłowodową oraz telewizję naziemną i satelitarną. Warto dodać, że MTBS rozpocznie kolejną inwestycję – budowę mieszkań czynszowych z możliwością wykupu, po upływie 5 lat wraz z miejscami parkingowymi i zagospodarowaniem terenu.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał gospodarz naszego miasta wraz z prezesem Hydropolu Pawłem Żółtowskim i prezesem Zarządu MTBS Konradem Wilkanowiczem.

Następnie dokonano symbolicznego przekazania klucza zarządcy nieruchomości - prezesowi MTBS.

Następnie po części oficjalnej wszyscy udali się, aby obejrzeć mieszkania znajdujące się w bloku.

 

  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku
  • Oddanie budynku do użytku

Boisko Orlik na stadionie nieczynne

Informujemy, że w dniu jutrzejszym (wtorek - 16 października br.) boisko Orlik znajdujące się na stadionie miejskim będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

  • Boisko Orlik nieczynne

Uczestnicy Must be the Music wystąpią na Zamku

W najbliższy piątek (19 października br.) na Zamku w Gostyninie odbędzie się, trzecie w tym roku, spotkanie z cyklu "Jazz Blues Rock 'n' Rol koncerty z kulturą". Koncert realizowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Liderem projektu jest Michał Bartosiak.

O godzinie 19.00 wystąpi grupa Szulerzy - uczestnicy programu Must be the Music. Po koncercie przewidziane jest Jam Session.

Wstęp wolny.

fot. http://szulerzy.net/galeria.php

  • Szulerzy - koncert na Zamku

100 drzew na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

W dniu 13 października br. (sobota) z inicjatywy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Magdaleny Andrzejczak posadzone zostały drzewa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W akcji wzięły także udział nauczycielki: Dorota Stępniak, Monika Majewska i Dorota Walczak. Sadzonki drzew otrzymane od Nadleśnictwa Gostynin sadziły dzieci z SP 1 wraz z rodzicami. Każdy etap nasadzeń poprzedzony został wystąpieniem burmistrza i pani dyrektor, w którym wyjaśniony został cel podjętych działań.

Program tego dnia wyglądał następująco: 9.30 teren Szkoły Podstawowej nr 1, 10.00 ul. Nowa, 11.00 ul. Dybanka łącznik i 12.00 Podzamcze.

Łącznie zostanie posadzonych 100 drzew.

  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew
  • Sadzenie drzew

Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie

W niedzielne popołudnie odbył się, w ramach Budżetu Obywatelskiego, I Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores w Gostyninie.

Swoje wokalne talenty zaprezentowało siedem zespołów. Chóry nie tylko z Gostynina i jego okolic, ale także z Płocka i Swarzędza.
Wszystkie występy podczas festiwalu zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Laureatem pierwszego gostynińskiego festiwalu został Chór Chaverim ze Swarzędza. Pierwsze i drugie miejsce przypadło płockim chórom - Tibi Cantamus i Solidarni. Miejsce trzecie zdobył Chór Vox Cordis, działający w Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi w Białem, którego dyrygentem jest Michał Pilichowicz – lider projektu. Najlepszym dyrygentem został Daniel Iwanowski ze Swarzędza.

W ramach festiwalu odbył się także koncert muzyki filmowej i rozrywkowej w wykonaniu zespołu DownTown Brass. Zespół instrumentów dętych blaszanych  zachwycił wszystkich obecnych na zamku gostynińskim, poprzez zaprezentowanie melodii znanych nam, zarówno z filmów, jak i bajek.

Na zakończenie festiwalu wszystkie chóry wspólnie wykonały utwór „Rota”.

  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
  • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie

Dzień Edukacji Narodowej na Zamku

W dniu wczorajszym (15.10) w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, związków zawodowych ZNP i "Solidarności" oraz pracownicy oświaty, administracji i obsługi ze szkół i przedszkoli. Wśród zaproszonych nie zabrakło również nauczycieli emerytów.

Uroczystość otworzył Burmistrz Paweł Kalinowski: - Dzień Edukacji Narodowej jest dla pracowników oświaty dniem wyjątkowym... Dzisiejsza obecność Państwa w tym zamku jest dla mnie okazją wyrażenia wdzięczności i uznania dla Waszej pracy. Wiem, jak jest ona trudna i odpowiedzialna. Wiem, jak wielu wyzwaniom musicie sprostać, jak wiele pomysłów realizujecie. Właśnie dzięki Państwa pracy szkoły i placówki przedszkolne są wyjątkowe i panuje w nich niepowtarzalna atm

osfera.
Włodarz miasta złożył również wszystkim zebranym życzenia: - Drodzy Państwo, trudno znaleźć słowa, które wyrażą wdzięczność za Waszą pracę, poświęcenie, za serce i miłość. Przyjmijcie serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, wielu osiągnięć, sukcesów, dużo zapału i cierpliwości w działaniu oraz realizacji wytyczonych sobie celów. Dziękuję także nauczycielom emerytom, życząc Państwu przede wszystkim dużo dobrego zdrowia i życzliwości, a pracownikom administracji i obsługi, aby Wasza praca była zawsze doceniana.
Do życzeń dołączyli również Andrzej Robacki - Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Osiak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP oraz Barbara Gierula - Przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".    

Ta wyjątkowa uroczystość była też okazją do wręczenia nagród przyznanych przez Burmistrza Pawła Kalinowskiego i Dyrektorów szkół i przedszkoli wyróżnionym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Na zakończenie uroczystego spotkania zebrani w Zamku wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gostyninie przy akompaniamencie nauczyciela Pawła Górczyńskiego. Nie zabrakło również rozmów przy słodkim poczęstunku.

 

  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Dzień Edukacji Narodowej

LXXXV sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

W dniu 27 września 2018 roku, o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyły się obrady LXXXV sesji Rady Miejskiej – VII kadencji.

Podczas obrad wręczono stypendia Miasta Gostynina dla najzdolniejszych uczniów za rok szkolny 2017/2018 dla uczennicy Mai Pawłowskiej oraz uczniów Adriana Przybyły, Klaudiusza Mikołajczyka, Michała Tyrolskiego. Przyznano także nagrodę Gminy Miasta Gostynina Panu Stanisławowi Augustyniakowi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

W dalszej części omówiono stan bezrobocia wraz z działaniami związanymi z przeciwdziałaniem bezrobociu w 2017 roku oraz omówiono kwestie parkingowe w mieście.

Jednym z głównych punktów obrad było omówienie funkcjonowania placówek oświatowych (Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4, Niepubliczne przedszkole Akademia Przedszkolaka, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 5) oraz informacja o stanie pozyskiwania środków zewnętrznych, zarówno tych w trakcie realizacji, jak i nowych propozycji.

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

LXXXV sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

Rów przy ul. Kutnowskiej został udrożniony

Na wniosek mieszkańców, Urząd Miasta Gostynina zlecił prace konserwacyjne rowu przydrożnego usytuowanego przy ul. Kutnowskiej. Zakres prac przewidywał oczyszczenie, pogłębienie i wyprofilowanie rowu przydrożnego na długości ok. 100 mb. na odcinku od przejazdu  kolejowego w kierunku lasu, udrożnienie istniejącego przepustu i przywrócenie przekroju i głębokości rowu, umożliwiające jego należyte  funkcjonowanie.

  • Prace konserwacyjne
  • Prace konserwacyjne
  • Prace konserwacyjne
  • Prace konserwacyjne

Dzień Edukacji Narodowej w SP1

W dniu wczorajszym (17.10.2018) widownia zgromadzona na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 obejrzała montaż słowno-muzyczny „Tu wszędzie Polska” przygotowany przez uczniów i nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani pracownicy szkoły i rodzice. Uczniowie zaprezentowali piękne piosenki i wiersze przygotowane pod kierunkiem: Moniki Majewskiej, Teresy Zarzyckiej, Agnieszki Cichosz, Renaty Urbańskiej, Tomasz Sarniak (oprawa muzyczna), Anna Michalak (dekoracje). Na zakończenie akademii Burmistrz Miasta podziękował nauczycielom za trud wkładany w swoją pracę, a szczególnie byłemu dyrektorowi Szkoły Adamowi Krupczyńskiemu obecnemu na uroczystości.

Serdecznie zapraszamy na uroczystości na cmentarzu ewangelicko-augsburskim

  • Uroczystości na cmentarzu ewangelicko-augsburskim
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
  • Bieg dla Niepodległej

Nowe regały biblioteczne zakupione. Kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego zrealizowany

Biblioteka powinna kojarzyć się z atmosferą spokoju i harmonii. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, zrealizowany został projekt „Urządzamy bibliotekę”. Dzięki środkom pozyskanym z Budżetu Obywatelskiego zostały zakupione nowe regały biblioteczne do budynku Filii nr 1.

Nowe regały to w pełni funkcjonalny i przyjazny zarówno dla bibliotekarzy jak i Czytelników system gromadzenia i eksponowania zbiorów. Najwyższej jakości materiały gwarantują długoletnie użytkowanie i bezpieczeństwo przechowywanych w nich zbiorów.

Potrzeba realizacji projektu „Urządzamy bibliotekę” wynikała z poważnego traktowania wyglądu i funkcjonalności otoczenia, w którym Czytelnicy wypożyczają książki, jako istotnego czynnika mającego korzystny wpływ na ich samopoczucie, a także chęci do działania dla bibliotekarzy, którzy na co dzień pracują w otoczeniu książek.

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, zlokalizowana przy ul. Płockiej 2, obsługuje duże skupisko blokowisk i domów prywatnych. Współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 3, prowadzi spotkania dla osób niepełnosprawnych skupionych między innymi wokół Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jej atutem jest posiadanie własnego budynku, w którym część biblioteczna zlokalizowana jest na parterze, co ułatwia dostęp do biblioteki zarówno osobom  niepełnosprawnym, jak i matkom z dziećmi w wózkach.

Przy Filii nr 1 działa Dyskusyjny Klub Książki, którego spotkania prowadzone są w pomieszczeniach bibliotecznych. Mimo otwartości dla Czytelnika i rozszerzenia oferty działań bibliotecznych i kulturalnych Filia nr 1 nie posiadała odpowiednich, estetycznych i funkcjonalnych regałów bibliotecznych. W otwartej bibliotece wyposażenie, szczególnie regały biblioteczne, powinno być przystosowane do potrzeb użytkowników w różnym wieku.

Dzięki liderkom projektu – Wiesławie Zera i Annie Ścibor możliwy był zakup nowych regałów bibliotecznych. Pierwszy etap projektu zrealizowały dyrektor biblioteki Katarzyna Leśniewska wraz z kierownik Filii nr 1 Grażyną Staniszewską oraz emerytowaną już bibliotekarką Haliną Pakulską. Oficjalnego otwarcia placówki po małej metamorfozie dokonał Paweł Kalinowski Burmistrz Miasta Gostynina.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna

 

  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
  • Ostrzeżenie
  • Ostrzeżenie

Zapraszamy na Bieg dla Niepodległej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Szkolny Związek Sportowy zapraszają miłośników czynnego wypoczynku na Bieg dla Niepodległej, który odbędzie się 25 października od godz. 16.00 na stadionie.

Biegać mogą dzieci na dystansie 600 m, 800 m, młodzież na 1000 m, pary mama z dzieckiem w wieku przedszkolnym na 200 m oraz kobiety na 2000 m i mężczyźni na 3000 m.

Najlepszych czekają dyplomy, medale i statuetki.

Każdy może wziąć udział w biegach.

Do zobaczenia w czwartek!

Uwaga na silny wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h w porywach miejscami do 75 km/h, z zachodu i południowego zachodu, m.in. na terenie powiatu gostynińskiego.

Uczniowie SP3 nagrodzeni stypendium mazowieckim

W Liceum Ogólnokształcącym nr 6 im. W. Jagiełły w Płocku miała niedawno miejsce uroczystość wręczenia wyróżnień uczniom z rejonu Płocka, którzy w procesie rekrutacji do projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali największą liczbę punktów za osiągnięcia edukacyjne. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie może poszczycić się wyróżnieniami dla swoich dwóch uczniów::Neli Boratowskiej – VIIIb i Bartłomieja Kapturowskiego – IIIb (oddział gimnazjalny). Uczniowie zostali zgłoszeni do projektu dzięki osiągnięciom w nauce języka angielskiego. Opiekunem jest p. Edyta Lewandowska. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunowi.

Mateusz Lewandowski

  • Stypendyści
  • Stypendyści
  • Stypendyści

Jesienne ognisko…

Tak niewiele potrzeba by na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Klasa 5a doświadczyła wielu radosnych chwil podczas ostatniego wydarzenia klasowego. Spędziliśmy ten czas aktywnie na Dybance. Piekliśmy kiełbaski przy ciepłym ognisku. Graliśmy w piłkę. Chodziliśmy po drzewach. Strzelaliśmy do celu z kulek z farbą. Graliśmy w podchody. Chwile te spędziliśmy z rodzicami w malowniczej scenerii.

Oby każda szkolna wycieczka dawała tak wiele prostych i radosnych wrażeń.

Fot. Patrycja Piwoni-Koprucka

Tekst: Mateusz Lewandowski

  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko
  • Jesienne ognisko

Modernizacja parkingu przy ul. Jana Pawła II

Informuję, że przy ul. Jana Pawła II 15 będzie realizowana inwestycja polegająca na remoncie nawierzchni parkingu publicznego. Realizacja inwestycji odbywa się na terenie, do którego Gmina Miasta Gostynina posiada tytuł prawny. Parking przeznaczony dla mieszkańców jest ogólnodostępny, bezpłatny i zapewnia dodatkowe miejsca parkingowe w pobliżu ścisłego centrum miasta.

Paweł Kalinowski

Burmistrz Miasta Gostynina

  • Modernizacja parkingu przy ul. Jana Pawła II
  • Modernizacja parkingu przy ul. Jana Pawła II
  • Modernizacja parkingu przy ul. Jana Pawła II
  • Modernizacja parkingu przy ul. Jana Pawła II
  • Modernizacja parkingu przy ul. Jana Pawła II

Ostrzeżenie dla województwa mazowieckiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie przewiduje wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h z północnego zachodu i zachodu.

 

  • Odwołanie Biegu dla Niepodległej

Nie daj się okraść na cmentarzu

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Wielu z nas wybiera się na groby naszych bliskich, by je uprzątnąć, postawić świeże kwiaty i pomodlić się. Niestety, nasze chwile zadumy i refleksji są łakomym kąskiem dla złodziei.
Pod koniec października przychodzimy na cmentarze, by dokończyć niezbędne prace porządkowe i oddać się chwilom refleksji i zadumy. Groby naszych bliskich odwiedzamy częściej, niż w innych miesiącach - i na to zwracają uwagę złodzieje. Wiedzą, że na cmentarzach znajdą wiele osób, które mogą w takim miejscu nie dbać należycie o swoje bezpieczeństwo. Każdy z nas jest przekonany co do swojej ostrożności, ale i tak każdego dnia okradane są dziesiątki osób. Zwróćmy więc uwagę na kilka rzeczy, by nie ułatwiać zadania złodziejom.
Przedstawiamy kilka rad, które pozwolą Państwu w spokoju i zadumie spędzić ten szczególny czas.  Aby nie stać się ofiarą należy:
- na cmentarz zabrać ze sobą niezbędną ilość pieniędzy, rzeczy wartościowe pozostawić w domu,
- w środkach komunikacji publicznej wszelkiego rodzaju torebki, plecaki, saszetki należy dokładnie zamknąć, natomiast pieniądze czy dokumenty najlepiej schować w wewnętrznych kieszeniach ubrania, torebki itp.
- jeżeli wybieramy się samochodem na cmentarz, należy go dokładnie zamknąć i dokładnie sprawdzić czy nie pozostawiliśmy wartościowych rzeczy w widocznym miejscu,
- torebkę należy trzymać zapięciem w stronę ciała. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić wartościowe rzeczy, dlatego zawsze trzymamy je blisko siebie, nie pozostawiamy ich na ławkach, pomnikach czy innych miejscach,
- klucze od mieszkania nie należy nosić razem z dokumentami.
Pamiętaj!!!
Często przewożone kwiaty, znicze zajmują całą Twoją uwagę. Tak bardzo je chronisz przed zniszczeniem, że zapominasz o swoim bezpieczeństwie, co jest główną przyczyną potencjalnych problemów.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • KPP w Gostyninie

Turniej mistrzów koszykówki

Zapraszamy w imieniu organizatora, którym jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na Turniej Mistrzów Koszykówki, który odbędzie się w tą sobotę - 27 października o godz. 9.00 w hali sportowej.

W turnieju wezmą udział takie drużyny jak: Byki Kutno, Kasztelanka Sierpc, Salos i Pablo Team Płock, Nadwiślanin Słubice i Basket Gostynin.

Do zobaczenia w sobotę!

  • Turniej Mistrzów Koszykówki

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU w SP 5

W Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się w dniu dzisiejszym – 25 października br. - realizacja projektu Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Przypominamy, że pierwszy projekt ruszył 4 grudnia 2017r. i skierowany był do uczniów szkół podstawowych. W poprzedniej edycji od grudnia 2017 do lipca 2018 udział wzięło 27 szkół z różnych zakątków Polski.

W tym roku szkolnym wraz z SP 5 z Gostynina, udział bierze 15 szkół z terenu naszego kraju. W ramach akcji dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa zarówno w domu, szkole, sieci, na drodze oraz zasady pierwszej pomocy. Dzieci z SP 5 komplesowo edukowały się w zakresie bezpieczeństwa. Każdy z uczniów otrzymał pakiet gadżetów związany z bezpieczeństwem, a szkoła w pełni wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy wraz z planszami informacyjnymi.

W ramach projektu odbywała się w sali gimnastycznej strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki (mobilne miasteczko, foto budka, rowerowy tor przeszkód, segwaye), a salach lekcyjnych przedstawienie teatralne, zajęcia plastyczne, konkursy, ratownik medyczny, filmy z pierwszej pomocy, zajęcia z Policją "100 pytań do". Na korytarzu dzieci testowały alkogogle, narkogogle - równolegle z zajęciami z Policją.

Dzisiejsze gostynińskie spotkanie otworzył dyrektor szkoły pan Robert Pypkowski, a po nim głos zabrał burmistrz Paweł Kalinowski, który zwrócił uwagę na to, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa, w każdej sytuacji. Należy myśleć za siebie, ale również i za inną osobę, która znajduje się np. na drodze.

Cały projekt finansowany był w pełni ze środków Fundacji PZU.

  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  • Repertuar kina "Siemowit"

Dzień papieski w SP 3

Z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża społeczność Trójki postanowiła w sposób szczególny uczcić ten jubileusz.

Podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, w przemówieniu do młodych na Westerplatte (1987 r.) Ojciec Święty mówiąc o wartościach, których należy bronić, odwołał się do postawy patronów Szkoły - Obrońców Westerplatte, stawiając ich za wzór do naśladowania. Treść Jego wypowiedzi znajduje się na tablicy upamiętniającej postać św. Jana Pawła II, którą po uroczystej akademii, odsłonili zaproszeni goście w obecności przedstawicieli uczniów i nauczycieli. Obok kamienia, na którym umieszczono tablicę, został posadzony dąb pamięci ofiarowany przez Nadleśnictwo Gostynin.

Owocem współpracy z płockim Caritas jest włączenie się gostynińskiej Trójki w akcję "Pola Nadziei" polegającej na pomocy osobom chorym, przebywającym w hospicjach. Znakiem rozpoznawczym akcji jest sadzenie cebulek żonkili, które w liczbie ok. 500 posadzono na skwerze przed szkołą. Żółty kolor kwiatów, które zakwitną wiosną znalazł również odzwierciedlenie w elementach stroju uczniów w dniu uroczystości szkolnej, która odbyła się dokładnie 16 października br.

Społeczność szkoły wyraża serdeczne podziękowanie osobom, które wsparły to ważne wydarzenie: pani Wioletcie Laskowskiej – Dyrektor Kaufland Gostynin, która przekazała kamień pod pamiątkową tablicę i bony, panu Janowi Głąbińskiemu za nieodpłatne zamontowanie tablicy, ks. Szczepanowi Bugajowi, dyrektorowi Caritas Płock i pani Małgorzacie Przemyłskiej z płockich „Pól Nadziei”, którzy ofiarowali cebulki żonkili, cukierki dla uczniów i album o Janie Pawle II. Za przybycie na uroczystość społeczność szkoły dziękuje: ks. dziekanowi Ryszardowi Kruszewskiemu, pani Barbarze Gieruli – przewodniczącej oświatowej „Solidarności”, panu Andrzejowi Robackiego - przewodniczącemu Rady Miasta Gostynina, prezydium Rady Rodziców Szkoły: pani Anecie Rudzińskiej, pani Marlenie Rutkowskiej, panu Krzysztofowi Romanowskiemu. Uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie wielu uczniów, którzy pod opieką pań Iwony Markus, Moniki Zaremby oraz sióstr Elwiry i Kingi przygotowali to zacne wydarzenie.

(fot. C. Zalewski)

  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • Dzień papieski w SP 3
  • logo

W hołdzie żołnierzom poległym w walkach niepodległościowych

Na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Gostyninie przy ulicy Targowej, w samo południe rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca żołnierzy poległych w czasie walk o niepodległość. Burmistrz Paweł Kalinowski zabierając głos powiedział m.in.: - Cmentarz przy ulicy Targowej, gdzie się dziś spotykamy, jest miejscem pochówku osadników niemieckich, którzy od założenia na początku XIX wieku parafii ewangelicko-augsburskiej i przeznaczenia gostynińskiego zamku na zbór, na trwałe związali się z miastem, znajdując tu swoje nowe miejsce na ziemi.(...) Historia tego miejsca nierozerwalnie splata się z dziejami naszego miasta, dlatego to przede wszystkim my mamy obowiązek i honor dbać o zachowanie jej w naszej pamięć. Dla młodego pokolenia Gostynina dzień dzisiejszy niech będzie niezapomnianą lekcją historii, która dotyka bezpośrednio nas samych, Gostynina i ziemi gostynińskiej.

Następnie głos zabrał ks. Szymon Czembor, który poprowadził modlitwę ekumeniczną. Czynnie uczestniczył w niej także ks. dziekan Ryszard Kruszewski i ks. Andrzej Rutkowski. Odczytane zostały m.in. Psalm 103, Lekcja Apostolska, fragment Ewangelii św. Jana.

Po części modlitewnej głos zabrała pani Iwona Grobelska z Inowrocławia – prawnuczka Jana Grobelskiego, która wspomniała swojego przodka i jego losy wojenne.

Bardzo ważnym momentem było posadzenie drzew pamięci, którego dokonali burmistrz Paweł Kalinowski, wicestarosta Jan Kazimierz Krzewicki, Krzysztof Czerwiński z Urzędu Gminy, ks. Szymon Czembor, ks. dziekan Ryszard Kruszewski, ks. Andrzej Rutkowski, Karl Fusch i rodzina państwa Grobelskich.

Po zakończeniu spotkania na cmentarzu wszyscy zebrani zostali zaproszeni do Zamku Gostynińskiego, gdzie przybliżona została przez Pułk 4-ty Piechoty Księstwa Warszawskiego Grupę Rekonstrukcyjną postać kapitana Wojska Polskiego Księstwa Warszawskiego – Ludwika Millera oraz jego związek z Gostyninem.

Organizatorami uroczystości byli: pan Karl Fusch, Grupa rekonstrukcji Historycznej im. 10 Batalionu Saperów., Pułk 4-ty Piechoty Księstwa Warszawskiego Grupa Rekonstrukcyjna, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski i Wydział Promocji Urzędu Miasta Gostynina.

  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelisko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie
  • Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie

Konkurs plastyczny „Kotylion Niepodległościowy 2018”

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w konkursie plastycznym na kotylion niepodległościowy 2018. Prace zostaną zaprezentowane podczas Wystawy Prac w Miejskim Centrum Kultury 11 listopada.

 

Zachęcamy Rodziców i Dziadków, aby włączyli się do konkursu i pomogli swoim pociechom

Przedszkolaki przystępując do konkursu, poznają tradycję przypinania kotylionów. Naszym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród najmłodszych mieszkańców Gostynina i zachęcenie do jej kultywowania. Podejmując aktywność artystyczną, dzieci rozwijać będą swą kreatywność oraz umiejętności plastyczne. Wspólne rodzinne działanie stworzy możliwość nawiązywania pozytywnych relacji  w domu, sprzyja rozwojowi emocjonalnemu oraz uczy umiejętności współpracy.  Pomoże wytworzyć pogodny i radosny nastrój podczas przygotowań do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

ZASADY KONKURSU:

  • Konkurs adresowany jest do przedszkolaków w wieku 5-7 lat i ich rodzin.
  • Prace powinny mieć dołączony formularz zgłoszenia i oświadczenie.
  • Oceniając kotyliony będziemy brać pod uwagę pomysłowość, staranność wykonania oraz oryginalność techniki.
  • Prace należy składać do 5 listopada 2018 r
  • Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11 listopada 2018 r.
  • Nagrody dla laureatów i dyplomy uczestnictwa, ufundowane przez Urząd Miasta Gostynina, zostaną wręczone podczas uroczystości związanych w obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Miejskim Centrum Kultury.

 

TECHNIKA: dowolna

MATERIAŁY: papier, włóczka, filc, wstążka, bibuła, krepa, guziki, cekiny, taśma ozdobna i inne.

 

Organizatorzy konkursu:
Urząd Miasta Gostynina
Wydział Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia

 

  • Plakat

Hala sportowa MOSiR jak arena NBA

27 października odbył się BGŻ BNP PARIBAS Turniej Mistrzów Koszykówki organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Obecność najlepszych zespołów z naszego regionu zagwarantował wysoki poziom sobotniego turnieju. W zawodach gostynińskiej publiczności zaprezentowały się następujące zespoły: Basket Gostynin, Salos Płock, Pablo Team Płock, Kasztelanka Sierpc i Nadwiślanin Słubice.

Burmistrz Paweł Kalinowski podczas oficjalnego otwarcia turnieju wyraził swoje zadowolenie oraz nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie: Cieszę się, że mamy możliwość goszczenia w naszym mieście tylu utalentowanych zawodników wraz z ich trenerami. Konsekwentnie stawiając na rozwój gostynińskiego sportu wierzę, że z częścią z Was spotkamy się jeszcze nie raz w naszej hali.

Zawodnicy dawali z siebie wszystko. Walka o pierwsze miejsce była zacięta, jednak ostatecznie zwycięski puchar został wręczony naszej gostynińskiej drużynie - Basket Gostynin.
 

Drużyna

Drużyna

Wynik

BASKET GOSTYNIN

SALOS PŁOCK

41:26

PABLO TEAM PŁOCK

KASZTELANKA SIERPC

36:60

NADWIŚLANIN SŁUBICE

SALOS PŁOCK

33:54

BASKET GOSTYNIN

KASZTELANKA SIERPC

49:45

PABLO TEAM PŁOCK

NADWIŚLANIN SŁUBICE

67:32

SALOS PŁOCK

KASZTELANKA SIERPC

49:64

BASKET GOSTYNIN

NADWIŚLANIN SŁUBICE

57:18

PABLO TEAM PŁOCK

SALOS PŁOCK

71:30

KASZTELANKA SIERPC

NADWIŚLANIN SŁUBICE

68:31

BASKET GOSTYNIN

PABLO TEAM PŁOCK

39:32

 

WYNIKI:
1. Basket Gostynin

2. Kasztelanka Sierpc

3. Pablo Team Płock

4. Salos Płock

5. Nadwiślanin Słubice


Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Mateusz Walczak, Hubert Kula, Damian Mielczarek, Piotr Kaźmierowski oraz Michał Opolski
 

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom gry na wysokim poziomie i dziękujemy sponsorowi BGŻ BNP PARIBAS za udzielone wsparcie przy organizacji Turnieju.

  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki
  • Turniej Mistrzów Koszykówki

Wyniki wyborów - obwieszczenie Komisarza Wyborczego

Komisarz Wyborczy w Warszawie I podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów na terenie województwa mazowieckiego.

Kanalizacja deszczowo-burzowa na osiedlu Wspólna oczyszczona

W dniach 25 i 26 października br. na wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej „POLAM” Urząd Miasta Gostynina zlecił wykonanie oczyszczenia kanalizacji deszczowo – burzowej na osiedlu Wspólna, wzdłuż bloku nr 4.

Tym razem został oczyszczony odcinek na długości ok. 215 mb z 13 studniami kanałowymi. Powyższe działania pozwolą na swobodny spływ wód deszczowych i roztopowych miejską siecią kanalizacji deszczowej do rzeki Skrwy Lewej.

  • Kanalizacja deszczowo – burzowa na osiedlu Wspólna oczyszczona.
  • Kanalizacja deszczowo – burzowa na osiedlu Wspólna oczyszczona.
  • Kanalizacja deszczowo – burzowa na osiedlu Wspólna oczyszczona.

Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3

Ostatnio klasy 4b, 4e i 5a miały możliwość doświadczyć niecodziennej lekcji z psycholożką i psychoterapeutką p. Patrycją Piwoni-Koprucką. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w szkole projektu TESCO pod nazwą „Akceptuję i mądrość wykazuję”.

Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie byli bardzo aktywni na zajęciach. Temat tolerancji został przez panią psycholog przepracowany od drugiej strony. Uczniowie samodzielnie, poprzez doświadczanie, doszli do wniosków na postawione wcześniej pytanie: „dlaczego ludzie są nietolerancyjni?”

Poprzez zabawę z papierowymi torebkami na głowach uczniowie zauważyli, że nikt nie chce wyglądać tak samo, nikt nie chce być taki sam, że świat, w którym wyglądalibyśmy tak samo byłby – jak mówiły dzieci – nudny. Uczniowie zrozumieli, że każdy z nas jest inny i ta inność jest po pierwsze normalna, a po drugie pożądana.

W dalszej części lekcji uczniowie poznali definicję tolerancji i poszukiwali odpowiedzi na pytanie z jakiego powodu ludzie bywają nietolerancyjni. Ważnym etapem lekcji były także stereotypy. Uczniowie omówili, a następnie, na tablicy, ścierali powszechne lecz nieprawdziwe stereotypy.

Ważne wnioski do jakich doszły dzieci są takie, że ludzie, by być tolerancyjnymi powinni nie bać się poznawać odmienne kultury, narody i ich tradycje, bo brak tolerancji wynika najczęściej z lęku przed tym co obce i z braku wiedzy.

Takich lekcji powinno być we wszystkich szkołach w Polsce więcej. Uczniowie wykazują zainteresowanie tematem tolerancji, akceptacji czy innymi zagadnieniami z zakresu relacji międzyludzkich.

 

Autor tekstu: Mateusz Lewandowski

Fot. Patrycja Piwoni-Koprucka i Mateusz Lewandowski

  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3
  • Lekcja tolerancji z psychologiem w SP3

Marcelianek Majster-Klepka projektem Stowarzyszenia Teatr Per Se

Marcelianek Majster-Klepka idzie przez świat, spotykając niezaradnych ludzi. Marcelianek dzięki swojemu „węzełkowi wszystko zmieści nawet sto czterdzieści narzędzi” potrafi stworzyć wszystko czego potrzebują napotkane osoby: bosym robi chodaki „i już ich osty i ostre kamienie nie kłują”, Babuli buduje młyn „aby się nie męczyła i kamieniem o kamień nie tarła”, zmienia Ciemnogród w Jasnogród. Teks sztuki powstał na podstawie reprintu wydania z 1938 roku. Książka ma podtytuł „Przygód Marcelianka Majster-Klepki historyj 6 z czterobarwnymi linoleorytami Franciszki Themerson”.
Przygody Marcelianka Majstra-Klepki to spektakl teatralny wykorzystujący multimedia: kamery, mikser video, ekran do tylnej projekcji, nowoczesne brzmienia generowane przez cyfrowe przetworniki oraz nowatorskie podejście do przestrzeni scenicznej.

Przedstawienie można obejrzeć 25 listopada br. o godz. 11.00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury. 

Występują: Zuzanna Pogonowska (uczennica szkoły powszechnej 14 lat), Julian Pogonowski (9 lat), Majka Rybicka, Bogumił Karbowski, Mariusz Pogonowski/Reżyseria: Mariusz Pogonowski/Muzyka: Krzysztof Misiak, Mariusz Pogonowski/Choreografia: Bogumił Karbowski/Wizualizacje: Zuzanna Pogonowska/Scenografia i kostiumy: Mariusz Pogonowski/Stylizacja szafy: Marta Prabucka (studentka I roku ASP Gdańsk)

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Płocka
Współorganizator: POKiS
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski
Patronat medialny: Radio Eska

WEJŚCIÓWKI DOSTĘPNE W KASIE KINA SIEMOWIT ( W GODZINACH PRACY KASY KINA) OD 12 LISTOPADA 2018

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

  • Plakat

Rozkład jazdy autobusów 1 listopada

Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem jazdy autobusów w naszym mieście w dniu Wszystkich Świętych - 1 listopada br.

Biblioteka dla dzieci i młodzieży

W nowym roku szkolnym 2018/2019 Biblioteka dla dzieci i młodzieży w październiku rozpoczęła zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Główną rolą zajęć bibliotecznych jest nie tylko przybliżenie dzieciom treści bajek, opowiadań i wierszy, które można wypożyczyć w bibliotece. Staramy się przede wszystkim uczyć dzieci poprawnych zachowań, zasad posługiwania się ojczystym językiem, koleżeństwa, szacunku do osób dorosłych, opieki nad zwierzętami, przezwyciężania swoich lęków i złości oraz poznawania ciekawych nowinek otaczającego świata. Wymienione treści najlepiej dzieciom podawać w formie poznawczo-zabawowej dostosowanej do wieku dziecka. Dlatego też podczas zajęć wykorzystujemy:

- Prezentację multimedialną

- Zabawy ruchowe i umysłowe

- Zabawy manualne i plastyczne.

- Czytamy wiersze, baśnie i opowiadania dopasowane do tematyki zajęć.

Uczniowie klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczą w zajęciach na temat: "OPOWIEDZ MI, CO U CIEBIE." Jest to cykl spotkań z dziećmi, które mają uczyć dobrej komunikacji z dorosłymi i z rówieśnikami. Na pierwszych zajęciach w październiku uczniowie z klasy I i II wypowiadali się na temat miłości i szacunku do ludzi i zwierząt oraz mówili o obowiązkach, które podejmują w domu i w szkole. Podstawą do przeprowadzenia zajęć było opowiadanie pt.: "PRZYJACIELSKI OBOWIĄZEK". Zajęciom towarzyszyły zabawy plastyczne, ruchowe oraz umysłowe.

W październiku Bibliotekę odwiedziły również dzieci z klasy zerowej i Punktu Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Gostyninie. Zajęcia biblioteczne odbywają się dla każdej grupy raz w miesiącu w bibliotece lub w przedszkolu. Są one dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. I tak w młodszych grupach przedszkolnych w październiku tematem przewodnim był "Międzynarodowy Dzień Zwierząt" z cyklu zajęć "Święta Nietypowe - wierszyki dla dzieci na każdą okazję".

"Mądra głowa zna przysłowia" - to cykl zajęć skierowanych do starszych przedszkolaków i klas "0" ze szkół podstawowych. Celem zajęć jest przybliżenie dzieciom pojęcia ,,Co to jest przysłowie" oraz zrozumienia, co oznaczają. Pierwsze poznane przysłowie brzmiało następująco: "Dom bez książek, to dom bez okien".

  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka dla dzieci i młodzieży

Piękny jubileusz

W dniu dzisiejszym (30 października br.) mieszkanka Gostynina p. Marianna Michalska obchodziła swoje setne urodziny.

Gratulacje i życzenia dostojnej jubilatce złożył Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, a list od premiera Mateusza Morawieckiego wręczyła p. Marlena Mazurska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku. W uroczystości uczestniczył również kierownik Placówki Terenowej KRUS w Gostyninie p. Romuald Sarzała.

Pani Mariannie życzymy dużo dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz radosnych dni, pełnych życzliwości i miłości najbliższych osób .

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.

  • Stulatka

Dodatkowe miejsca parkingowe na dzień Wszystkich Świętych - 1 listopada

Szanowni Goście i Mieszkańcy Gostynina,
informujemy, iż w dniu 1 listopada zostanie udostępniony dodatkowy parking na terenie zielonym Zamku.

Zachęcamy do korzystania z wydzielonego terenu. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo czasu i unikniemy niepotrzebnego stresu.

  • Parking
  • Parking

Rozmowa z Burmistrzem Pawłem Kalinowskim - 30.10.2018

Burmistrz Paweł Kalinowski odznaczony medalem Związku Kynologicznego

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Burmistrz Paweł Kalinowski został odznaczony Medalem 80-lecia Związku Kynologicznego w Polsce za dotychczasową współpracę na rzecz związku.

W imieniu Przewodniczącego Zarządu Głównego ZKwP prof.dr.hab. Andrzeja Kaźmierskiego medal wręczył Jerzy Okoński  Przewodniczący Zarządu Oddziału Płockiego.

  • Burmistrz odznaczony medalem Związku Kynologicznego
  • Burmistrz odznaczony medalem Związku Kynologicznego

Orliki nieczynne

Informujemy, że w dniu 11 listopada br. boiska Orlik na terenie Gostynina będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

  • Boiska Orlik nieczynne

Kolejny partner Gostynińskiej Karty Seniora

Miło nam poinformować, że kolejny partner P.H.U. balcerzak.info Tomasz Balcerzak zgłosił swoją propozycję wzięcia udziału w Programie „Gostynińska Karta Seniora”.

Studio Fotograficzne mające siedzibę w Gostyninie przy ul. Bierzewicka 32 w lokalu nr 37 w Starej Betoniarni wykonuje pełen zakres usług fotograficznych, fotoreportaże, zdjęcia studyjne, reklamowe, zdjęcia do dokumentów.

Salon Fotograficzny Balcerzak. Info (e-mail: kontakt@balcerzak.info) proponuje naszym seniorom 10% zniżki na wszystkie fotografie do dokumentów i na pozostałe zdjęcia wykonywane w studio przy ul. Bierzewickiej 32 lokal nr 37 (Stara Betoniarnia).

Zachęcamy Państwa do korzystania z tych promocji i zapraszamy do udziału w programie kolejne firmy, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia do składania swoich propozycji oferowanych gostynińskim seniorom, całorocznych lub okazjonalnych promocji.

Swój akces można złożyć wypełniając stosowny wniosek dostępny na stronie internetowej: um.@gostynin.pl lub w Urzędzie Miasta Gostynina w Wydziale Spraw Obywatelskich.


 

 

  • Gostynińska Karta Seniora

Podsumowanie akcji „ZNICZ 2018”

W dniach 31 października do 4 listopada br. gostynińscy policjanci prowadzili działania pn. „ZNICZ 2018”. Jak wynika z podsumowania działań w powiecie gostynińskim w tym czasie było bezpiecznie.

Za nami kolejny długi weekend. W trwających  5 dni działaniach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa czuwali gostynińscy policjanci. Funkcjonariusze podczas służb dbali o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, swoje działania ukierunkowali także na ochronę bezpieczeństwa osób i mienia oraz zapewniali bezpieczeństwo osobom odwiedzającym groby najbliższych. Łącznie odnotowane zostały 4 zdarzenia drogowe, w których uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.
Mając na uwadze powyższe należy uznać, że miniony długi weekend na terenie powiatu gostynińskiego był bezpieczny, a działania policjantów przyniosły oczekiwany skutek.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • KPP informuje

Artystyczna uczta w MCK

Już w najbliższy piątek (9 listopada) o godz. 18,00 odbędzie się w galerii Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury V Ogólnopolski Plener Malarski "Gostynin 2018". Na artystyczną ucztę zaprasza wszystkich miłośników sztuki gostynińskie MCK.

 

  • Plener

”Meeting ku wolności” - SP 5

9 listopada o godzinie 11:11 we wszystkich szkołach w Polsce będziemy śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję “Dzień dla Niepodległej”.

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie w dniu 9 listopada 2018 roku przystąpi do powyższej akcji organizując uroczystość pt. ”Meeting ku wolności”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1030 rozdawaniem kotylionów.

Więcej informacji na plakacie.

  • Zaproszenie - SP 5

Treść informacji: 9 listopada o godzinie 11:11 we wszystkich szkołach w Polsce będziemy śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję „Dzień dla Niepodległej”. Celem naszego wydarzenia jest zaangażowanie młodzieży oraz lokalnych środowisk w całej Polsce do śpiewania Hymnu Narodowego oraz przygotowania ciekawych projektów, które upamiętnią 100 rocznicę Niepodległości naszej Ojczyzny; Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwo Edukacji Narodowej; Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie w dniu 9 listopada 2018 roku przystąpi do powyższej akcji organizując uroczystość pt. „Meeting ku wolności”. Przebieg uroczystości będzie wyglądał następująco: - 10.30-11.00 – rozdawanie kotylionów, - 11.00-11.05 – zbiórka uczniów i przedszkolaków w hali sportowej, 11.11 – zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, 11.30 – zbiórka przed szkołą, posadzenie dębu, 11.40-12.30 – przemarsz uczniów i przedszkolaków ulicami miasta, rozdawanie mieszkańcom pamiątkowych kart Niepodległościowych, 12.30-12.50 – zapalenie zniczy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, spotkanie dyrekcji szkoły i nauczycieli z władzami miasta, 13.00 – powrót do szkoły; Serdecznie zapraszamy.

Obrady sesji Rady Miejskiej VII kadencji

W dniu 14 listopada br. o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbędą się obrady LXXXVII sesji Rady Miejskiej VII kadencji w Gostyninie.

Porządek sesji przedstawia się następująco:

1. Otwarcie obrad.

2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.

3. Wręczenie nagrody Gminy Miasta Gostynina Pani Katarzynie Pakulskiej za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2017 roku.

4. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.

5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Informacja Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na obszarze województwa mazowieckiego (ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Gostynina za rok 2018).

7. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Miasta Gostynina w roku szkolnym 2017-2018.

8. Informacja dotycząca analizy oświadczeń majątkowych złożonych za 2017 rok oraz na dwa miesiące przed upływem kadencji.

9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 marca 2006r. Nr 216/XXXVIII/06 w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania, odpłatności i zwolnienia od opłat za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

10. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr 101/XXII/2015 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 października 2015r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyninie.

11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr 357/LXX/2017 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 28 grudnia 2017r. w sprawie Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Miasta Gostynina na lata 2017-2021.

12. Podjęcie uchwały w sprawie zasad korzystania z gminnych obiektów i urządzeń oświatowych, sposobu ustalania opłat za korzystanie z nich oraz powierzenia Burmistrzowi Miasta Gostynina uprawnienia do stanowienia ich wysokości.

13. Podjęcie uchwały w sprawie wykonywania obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.

14. Podjęcie uchwały zmieniająca Uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2018.

15. Informacja dotycząca wymiaru podatku leśnego na 2019 rok.

16. Informacja dotycząca wymiaru podatku rolnego na 2019 rok.

17. Informacja o pracy stałych komisji Rady Miejskiej w Gostyninie w roku 2018.

18. Informacja o pracy rady Miejskiej w Gostyninie w roku 2018.

19. Przyjęcie protokołu z LXXXVI sesji Rady Miejskiej.

20. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

21. Sprawy różne.

22. Zamknięcie obrad.

  • sala konferencja

Jan Grzesiak o nakarmieniu duszy i ciała

Zapraszamy na warsztaty O NAKARMIENIU DUSZY I CIAŁA, które poprowadzi Jan Grzesiak - aktor, trener wystąpień publicznych, mistrz ciętej riposty. Podczas spotkania prowadzący zachęci do zdrowego odżywiania jak i międzypokoleniowego gotowania - zwłaszcza potraw tradycyjnych i regionalnych. Przybliży również sztukę wystąpień publicznych i ….. poruszy tematy, które Państwa interesują.

Nasz gość realizuje się przez pracę z ludźmi szkoląc i grając na scenie. Potrafi skłonić ludzi do uzewnętrzniania emocji i pozbycia się blokad. Jego metoda to… zabawa i śmiech, czasem śmiech przez łzy… Człowiek o niebywałej charyzmie, wywołujący emocje, czasem nawet skrajne. Dusza towarzystwa, mistrz ciętej riposty, do którego lgną zagubieni, jak i pewni siebie.

Warsztaty O NAKARMIENIU DUSZY I CIAŁA realizowane są w ramach zadania publicznego MIĘDZYPOKOLENIOWE GOTOWANIE POTRAW TRADYCYJNYCH I REGIONALNYCH ZIEMI GOSTYNIŃSKIEJ przez Fundację Dobrych Serc „tak”, Urząd Miasta Gostynina, Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie, Gostyniński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Projekt finansowany jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach konkursu: kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

15 listopada 2018, godz. 17.30
Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie

Wstęp Wolny

  • Jan Grzesiak

Podziękowanie Burmistrza Miasta Gostynina

Szanowni Państwo!

Wielkim zaszczytem i osiągnięciem jest dla mnie uzyskanie zaufania mieszkańców i ponowny wybór na Burmistrza Miasta Gostynina na kolejną kadencję.

Pragnę serdecznie podziękować Państwu za poparcie mojej osoby. Zapewniam, że nadal będę do swoich obowiązków podchodził z nieustającym zaangażowaniem.

To dla mnie ogromna mobilizacja i zobowiązanie do wytężonej pracy na rzecz miasta Gostynina i jego mieszkańców.

Daliście mi Państwo siłę do dalszych odpowiedzialnych działań.

 

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski

  • Burmistrz Paweł Kalinowski

PUP informuje o naborze

O prowadzeniu naboru  na organizację szkoleń dla dwóch młodych osób bezrobotnych informuje Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie. Szkolenie odbędzie się w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, który jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegóły dotyczące naboru znajdują się w załączniku.

  • Szkolenie PUP w Gostyninie

Treść załącznika: Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie informuje, że nadal posiada środki i prowadzi nabór wniosków pracodawców na organizację szkoleń dla 2 bezrobotnych na podstawie trójstronnej umowy szkoleniowej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskich Funduszu Społecznego; Uczestnikami projektu mogą być osoby młode do 30 roku życia bez pracy, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne (należące do II profilu pomocy) które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. Młodzież NEET) zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjętą w Programie Operacyjnym PO WER 2014-2020.; Osoby z kategorii NEET – to osoby młode, które spełniają łącznie trzy następujące warunki: - nie pracują, - nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym), - nie szkolą się (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, będzie badane czy brała udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni).; Wsparcie dla osób młodych będzie udzielane zgodnie ze standardami określonymi w Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce tzn. w ciągu 4 miesięcy zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenie do zawodu lub stażu dla grup: - osoby do 25 rż. – 4 miesiące liczone od dnia rejestracji  w urzędzie, - osoby powyżej 25 rż. – 4 miesiące liczone są od dnia przystąpienia do projektu; Szczegółowe informacje oraz wniosek wraz z wymaganymi załącznikami i formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis można pobrać osobiście w siedzibie Urzędu, pok. 28 II piętro lub ze strony interntowej: gostynin.praca.gov.pl.; Wszelkich niezbędnych informacji i wskazówek udziela: Agata Kamińska – specjalista ds. rozwoju zawodowego; Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie, ul. Płocka 66/68, 09-500 Gostynin, pok. 28, tel. 24 236 71 78.

Światowy Dzień Pluszowego Misia z MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkowe święto dla każdego dziecka - Światowy Dzień Pluszowego Misia w niedzielę 25 listopada.

Obchody rozpoczną się po spektaklu Marcelianek Majster-Klepka, który rozpocznie się od godz. 11.00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury.

MBP zaprasza na doskonałą zabawę wszystkie dzieci z opiekunami i obiecuje, że będzie wesoło, kreatywnie, a przede wszystkim słodko.

Nie będziemy zdradzać wszystkich szczegółów, ale uchylamy rąbka tajemnicy. Zapowiada się doskonała zabawa, dlatego wraz z naszą Miejską Biblioteką jeszcze raz serdecznie zapraszamy dzieci wraz z dorosłymi. Do zobaczenia w niedzielę.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

Zaproszenie Burmistrza Pawła Kalinowskiego i Wójta Edmunda Zielińskiego

  • 100. rocznica
  • 100. rocznica

Nowe wiaty na terenie miasta

W dniu 7 listopada zakończył się montaż pięciu wiat przystankowych na terenie Gostynina. Zostały zamontowane przy ulicy Targowej (1), ul. Popiełuszki (2) i ul. Wojska Polskiego (2).

Dostawy i montażu pięciu wiat dokonała firma BUDOTECHNIKA Spółka z o.o. z Pilchowic.

W najbliższym czasie zostanie uzupełniona kostka pod wiatami oraz zamontowane w pobliżu wiat kosze na śmieci.

Estetycznie wykonane wiaty stanowią doskonałą ochronę dla podróżujących przed niesprzyjającą aurą.

  • nowe wiaty w mieście
  • nowe wiaty w mieście
  • nowe wiaty w mieście
  • nowe wiaty w mieście
  • nowe wiaty w mieście
  • nowe wiaty w mieście
  • nowe wiaty w mieście
  • nowe wiaty w mieście

12 listopada PSZOK nieczynny

Informujemy, że w dniu 12 listopada br. (poniedziałek) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczący się przy ulicy 18 Stycznia 36 w Gostyninie będzie nieczynny.

 

  • suez

Wywieśmy flagi!

Historia polskich symboli narodowych jest bardzo dynamiczna, pasjonująca i barwna.

Wzruszamy się, gdy nasi sportowcy wygrywają zawody i grany jest Mazurek Dąbrowskiego - jesteśmy wtedy dumni. Bądźmy zatem dumni w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Ten piękny gest tak niewiele nas kosztuje... a wiele znaczy!

Czyż nie pięknie wyglądają ulice, na których przed każdym domem powiewa flaga?

Pokażmy wszystkim, jak okazywać cześć i szacunek naszej biało-czerwonej fladze. Wywieśmy JĄ !

  • Flaga

Patriotycznie w Przedszkolu nr 4

Jako pierwsza placówka w Gostyninie Przedszkole nr 4 rozpoczęło obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

Uroczystość rozpoczęła się przy budynku placówki posadzeniem dębu pamięci i przecięciem wstęgi przy tablicy pamiątkowej, do której  zaproszony został m.in. burmistrz Paweł Kalinowski.

Gospodarz miasta zwrócił się do dzieci, życząc im, aby rośli tak jak posadzony dąb i w przyszłości zostali znamienitymi Polakami.

Następnie wszyscy udali się do przedszkola na przedstawienie z okazji 11 listopada - Święta Niepodległości, które wraz z wychowawczyniami przygotowała grupa 5 i 6-latków. Wszystkich na widowni poruszył program slowno-muzyczno-taneczny, przypominając zebranym pieśni i tańce patriotyczne. Odśpiewany został też hymn Polski.

Mali aktorzy za swoją doskonałą grę otrzymali gromkie brawa. Nie obyło się też bez gratulacji i życzeń oraz słodkich upominków, które wręczył także burmistrz.

  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4
  • Uroczystość 11 listopada w Przedszkolu nr 4

MOPS informuje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie informuje, iż w związku z wdrażaniem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogramu 2018, rozpoczął wydawanie skierowań do odbioru artykułów żywnościowych uprawnionym mieszkańcom Gostynina.

Dystrybucja artykułów żywnościowych organizowana przez tut. Ośrodek, będzie odbywała się w ramach dotychczasowej współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej Zarządem Rejonowym w Bielsku.

Do otrzymania skierowania uprawnione są osoby i rodziny, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej, tj.:

1402 zł dla osób prowadzących samodzielne gospodarstwo domowe,

1056 zł na osobę w rodzinie.

Dochód będzie określany na podstawie oświadczenia złożonego przez osobę/rodzinę ubiegającą się o pomoc, który stanowi załącznik do informacji.

W związku z powyższym prosimy osoby i rodziny, które chcą skorzystać z nieodpłatnej pomocy żywnościowej, o zgłaszanie się do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie ul. Parkowa 22 po odbiór skierowania uprawniającego do odbioru artykułów żywnościowych.

O terminie i miejscu wydawania żywności powiadomimy w kolejnej informacji.

 


Kierownik

Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie

 

Gostynińskie obchody Święta Niepodległości

W Gostyninie, tak jak w całym kraju obchodzone są uroczystości 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W dniu 8 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie odbyła się uroczysta akademia poświęcona 11 listopada oraz pamięci patrona szkoły. Program słowno-muzyczny wzbudził zachwyt w odbiorcach, co w swoich wystąpieniach podkreślili zabierający głos. Recytacje i wykonane pieśni patriotyczne były doskonale wykonane.

W imieniu burmistrza w uroczystości uczestniczyła zastępca burmistrza pani Halina Fijałkowska, która pogratulowała dzieciom i nauczycielom pięknego występu oraz przekazała na ręce pani dyrektor słodki upominek dla uczniów.

Natomiast w godzinach popołudniowych w Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym odbył się koncert pt. "Biało-czerwony dzień" z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę, który został poprzedzony posadzeniem dębu pamięci na terenie placówki.

W uroczystości udział wziął między innymi Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski. Po obejrzeniu wystąpienia dzieci pan burmistrz życzył przedszkolakom, aby byli patriotami, którzy tak jak teraz będą dbać o nowo posadzony dąb, w przyszłości zadbają o nasz kraj. W nagrodę za udział w akademii przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami.

Również 8 listopada mial miejsce na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 1, Bieg dla Niepodległej "Gostynin 2018" zorganizowany przez MOSiR i Szkolny Związek Sportowy. W imprezie wzięli udział zawodnicy w kategorii: mama z dzieckiem, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dorośli.

Po zakończeniu biegu nagrody wręczali burmistrz Paweł Kalinowski, przedstawiciele Alior Banku – Partner, którzy byli sponsorami nagród oraz dyrektor MOSiR pan Wiesław Adamski.

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Bieg Niepodległości na stadionie MOSiR
  • Bieg Niepodległości na stadionie MOSiR
  • Bieg Niepodległości na stadionie MOSiR
  • MOSiR Bieg Niepodległości
  • MOSiR Bieg Niepodległości
  • MOSiR Bieg Niepodległości
  • MOSiR Bieg Niepodległości
  • MOSiR Bieg Niepodległości

Ostrzeżenie - zła jakość powietrza

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed złą jakością powietrza.

To już XXI Turniej Jednego Wiersza

Od wielu lat, co roku w naszym mieście odbywa się Turniej Jednego Wiersza. Gostynińscy poeci mają pole do zaprezentowania swoich utworów. Oprócz zebranej publiczności poetów wysłuchuje jury, które przyznaje nagrody za najlepsze utwory poetyckie.

Co roku impreza cieszy się ogromną popularnością, nie tylko wśród dorosłych, ale także młodzieży. Występujący zaskakują publiczność tematyką i różnorodnością form poetyckich.

W imieniu Miejskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy poetów i miłośników poezji na to wyjątkowe wydarzenie. Do zobaczenia 27 listopada o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury.

  • Turniej Jednego Wiersza

Treść plakatu: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina i Miejskie Centrum kultury w Gostyninie zapraszają na  XXI „Turniej Jednego Wiersza” 27 listopada 2018 roku o godz. 17.00, Miejskie Centrum Kultury; Regulamin: 1. Podczas turnieju autor prezentuje ( czyta lub recytuje) osobiście jeden własny utwór poetycki wcześniej niepublikowany i nienagrodzony w konkursach., 2. Tematyka utworu dowolna., 3. Jeden egzemplarz utworu należy przekazać do wglądu Jury podczas turnieju., 4. Udział w turnieju należy zgłosić do dnia poprzedzającego turniej., 5. Organizatorzy przyznają nagrody w trzech kategoriach: - Szkoły gimnazjalne, 7 i 8 kl. SP + 3 Gimn., - Szkoły średnie, - Dorośli.

Uczniowie SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego

Przedszkolaki i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie zebrali się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby złożyć kwiaty i odśpiewać 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Na zakończenie spotkania głos zabrała zastępca burmistrza pani Halina Fijałkowska, która podziękowała wszystkim za przybycie i upamiętnienie w ten szczególny sposób 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zaprosiła także na miejskie obchody 11 listopada i przypomniała o wywieszeniu flagi w tym dniu.

  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • SP 5 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego

Burmistrz Miasta Gostynina informuje

Informacja Burmistrza Miasta Gostynina z dnia 9 listopada 2018r. w sprawie ogłoszenia wyników weryfikacji projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

INFORMACJA

BURMISTRZA MIASTA GOSTYNINA

z dnia 09 listopada 2018 r.

w sprawie ogłoszenia wyników weryfikacji projektów zgłoszonych

do Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

 

  1. Pozytywnie zweryfikowane projekty zakwalifikowane do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

 

1

Trampoliny na placach zabaw w Gostyninie

2

Gostynińscy strażacy=skuteczny ratunek

3

Open Camp Gostynin

4

Modernizaja placu zabaw przy ulicy Targowej w Gostyninie

5

Akademia małego mistrza "Mmaluch"

6

Audio Video Festiwal – festiwal twórczości audiowizualnej

7

BLIŻEJ TEATRU – organizacja bepłatnego plenerowego spektaklu teatralnego i widowiska teatralno-cyrkowego

8

"I Ty możesz pływać"

9

I Memoriał Piłkarski im.mec Mieczysława Święcickiego w Gostyninie

10

"Jazz, blues, rock'n roll-koncerty z kulturą, cykl jam session" edycja II

11

"Kulturalny Tydzień Bibliotek"

12

Ogólnopolskie zawody sportowe we wrotkarstwie rekreacyjnym i szybkim "II wyścig o puchar Siemowita w Gostyninie w ramach pucharu Polski"

13

Wieczorne przejazdy na wrotkach, łyżworolkach, deskorolkach ulicami Gostynina:"Roller- Nightskating w Gostyninie"

14

I Międzypokoleniowe warsztaty chóralne "Et Cantor" Koncert Chóru warsztatowego oraz gościa specjalnego

15

''Muzyka, ale na poważnie" Cykl koncertów kwartetów, kwintetów i zespołów kameralnych

16

II Ogólnopolski Festiwal chórów "AVIS CANTORES" w Gostyninie

17

Wspólna strefa aktywności

 

 

  1. Odrzucone projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

 

1

Budowa placu zabaw z siłownią plenerową na osiedlu Targowa

2

Integracyjny Dzień Dziecka dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych z Gostynina i ich rodzin

3

MAŻORETKĄ BYĆ...

4

"Spacer na czterech kółkach-udostępnienie Zalewu Piechota oraz Dybanki osobom niepełnosprawnym i ich integracja z mieszkańcami Gostynina"

5

"Sala doświadczania świata dla gostynińskich dzieci"

6

Zielony zakątek

7

"Otwieramy przestrzeń biblioteczną dla czytelnika"- etapowa modernizacja budynku Filii nr 1 – etap 1

8

Sala prób muzycznych w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie

 

 

Burmistrz Miasta Gostynina

/-/ Paweł Witold Kalinowski

Gostynin oczami artystów

W ubiegły piątek (9 listopada br.) mieszkańcy Gostynina mogli spojrzeć na nasze miasto oczami artystów z V Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, który odbył się w dniach od 29 czerwca do 9 lipca br.

Tematem pleneru był współczesny Gostynin, dlatego na wystawie poplenerowej mogliśmy obejrzeć naszą mają Ojczyznę w obrazach Sylwestra Piędziejewskiego, Agaty Czerwińskiej-Szpunar, Adama Kunikowskiego, Marioli Politowskiej, Wojciecha Palińskiego, Karoliny Boruszewskiej, Renaty Ferens-Szczepaniak, Małgorzaty Rosickiej, Klary Stolp, Wojciecha Witkowskiego, Anny Buraczyńskiej, Andrzeja Szpejnowskiego i Krzysztofa Kopra.

Każdy z artystów na swój własny sposób przekazał odbiorcom, jak jawi mu się współczesny Gostynin, co w efekcie przyniosło bardzo interesującą wystawę.

Spotkanie w galerii im. Pawła Tencera w Miejskim Centrum Kultury otworzyła dyrektor tej placówki p. Aleksandra Milczarek, następnie oddając głos Krzysztofowi Koprowi - komisarzowi V Pleneru Malarskiego.

Burmistrz Paweł Kalinowski zanim obdarował uczestników pleneru w podziękowaniu różami, powiedział, że bardzo cieszy go, iż już po raz piąty artyści malują Gostynin, który możemy oglądać na obrazach i zaprosił wszystkich na kolejne plenery. 

  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa
  • Poplenerowa wystawa

Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Mieszkańcy Gostynina licznie przybyli na obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, świętując wspólnie tę wyjątkową rocznicę.

Obchody miejsko-gminne 11 listopada rozpoczęły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy pomniku Nieznanego Żołnierza na cmentarzu św. Jakuba przez kombatantów, delegacje samorządowe, oświatowe, Policję i Straż Pożarną.

Następnie mszę świętą w kościele NMP Matki Kościoła odprawił ks. dziekan Ryszard Kruszewski, a homilię wygłosił ks. Marcin Sadowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. We mszy udział brały poczty sztandarowe szkół, związków, organizacji społecznych i politycznych, stowarzyszeń pozarządowych i zakładów pracy oraz uczniowie ze szkół powiatowych ubrani w tradycyjne polskie stroje ludowe i wojskowe.

Zebrani w kościele mieszkańcy Gostynina po zakończeniu nabożeństwa przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, do tablicy pamiątkowej przy ul. Floriańskiej oraz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudkiego, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze. Przy pomniku Marszałka Burmistrz Paweł Kalinowski, m.in. powiedział: - Drodzy Państwo, mamy dzisiaj radosny dzień, bo 100 lat temu Polska powstała na nowo. W tym szczególnym dniu ważne są dla nas słowa Romana Dmowskiego "Jesteśmy różni, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten, to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować" (...) Składając dziś hołd naszym przodkom za najcenniejszy dar, jakim jest wolność, pamiętajmy, że naszą powinnością jest zachowanie jej dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Kolejnym etapem było Miejskie Centrum Kultury, w którym na sali widowiskowej odbył się krótki koncert patriotyczny Miejskiej Orkiestry Dętej oraz ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody konkursów pn.: „Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma…" i "Kotylion Niepodległościowy", odbyła się też prezentacja nagrodzonych prac, odczytano pracę literacką i wyświetlono film „Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma…" a także można było obejrzeć wystawę prac plastycznych konkursów niepodległościowych "100 lektur i 100 autorów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" i wystawę z prac pleneru malarskiego "U Wójta" i "Dla Niepodległej".

Po świętowaniu w MCK-u wszyscy ruszył Rodzinny Marsz Niepodległościowy do Pomnika Powstańców Styczniowych w Gaśnem, gdzie z przemówieniem okolicznościowym wystąpił wójt Gminy Gostynin pan Edmund Zieliński, a następnie głos zabrał Nadleśniczy pan Jacek Liziniewicz. Modlitwę za poległych odmówił ks. dziekan Ryszard Kruszewski. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy pomniku. Na zakończenie tej części uroczystości burmistrz zaprosił wszystkich na patriotyczne ognisko.

Burmistrz Paweł Kalinowski jeszcze raz dziękuje wszystkim tym, którzy współtworzyli przebieg uroczystości setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości, a w szczególności.:

- Księdzu dziekanowi Ryszardowi Kruszewskiemu za prowadzenie Mszy św. w intencji Ojczyzny i wygłoszone Słowo Boże oraz księżom koncelebransom, lektorom

- pocztom sztandarowym i delegacjom kombatantów za uczestnictwo w uroczystościach,

- pocztom sztandarowym i delegacjom wszystkich szkół, związków, organizacji społecznych i politycznych, stowarzyszeń pozarządowych, zakładów pracy wraz z ich przedstawicielami,

- przedstawicielom władz samorządowych powiatowych, miejskich i gminnych, radnym powiatowym, miejskim, gminnym i wszystkim urzędnikom,

- służbom mundurowym na czele z Komendą Powiatową Policji, Państwową Strażą Pożarną i Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu miasta i gminy Gostynin,

- komendantowi Miejsko-Gminnego Związku Straży Pożarnych Panu Kamilowi Balcerzakowi za poprowadzenie uroczystości,

- dyrektorom i pracownikom przedszkoli oraz jednostek miejskich,

- dyrektorom, nauczycielom i uczniom miejskich i gminnych szkół,

- W szczególności dyrektorom: Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gostyninie, Szkoły Podstawowej w Sierakówku, Szkoły Podstawowej w Solcu i Szkoły Podstawowej w Lucieniu, Liceum Ogólnokształcącego. Harcerze i uczniowie z tych szkół ubrani w tradycyjne polskie stroje ludowe i wojskowe wzbogacili uroczystość podkreślając jej doniosłość.

- panu Adamowi Grabarczykowi z Solidarności Oświatowej, który wcielił się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego i tym samym wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Sierakówku uświetnił uroczystość.

- dzieciom ze scholi „Mocni w uchu” które pomogły w rozdawaniu balonów i flag,

- Miejskiej Orkiestrze Dętej na czele z kapelmistrzem Józefem Pakulskim za oprawę muzyczną uroczystości oraz mażoretkom pod opieką Pani Joanny Syski,

- panu Markowi Kaczanowskiemu wraz z grupą motocyklistów za udział w przemarszu,

- wszystkim mieszkańcom Gostynina i okolic, za obecność w tym wyjątkowym dniu,

- Wydziałowi Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia, Miejskiemu Centrum Kultury w Gostyninie, członkom „Solidarności” oświatowej z przewodniczącą Barbarą Gierulą, pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina z panią dyrektor Katarzyną Leśniewską, Nadleśnictwu Gostynin, Gminnemu Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem za organizację uroczystości,

- mass-mediom,

- wszystkim, którzy udekorowali flagami państwowymi swoje zakłady pracy, instytucje oraz domy.

  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Gostynińskie obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18/II

W dniach 14-15 listopada 2018r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 18/II. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Po odebraniu z radiowej sieci ostrzegania o zagrożeniach z powietrza komunikatu o zagrożeniu na terenie powiatów województwa mazowieckiego zostaną włączone syreny alarmowe w trybie „Ogłoszenie alarmu” (modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut) oraz po odebraniu komunikatu o odwołaniu zagrożenia włączenie syren alarmowych w trybie „Odwołania alarmu” (ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut).

W związku z Zarządzeniem Nr 869 Wojewody Mazowieckiego z dnia 8 listopada 2018r. w sprawie udziału w ćwiczeniu RENEGADE-SAREX 18/II.

Starosta Gostyniński – Szef Obrony Cywilnej Powiatu informuje, że w dniu 14 listopada 2018r. w godz. 9.00 – 14.00 podczas ćwiczenia mogą zostać przeprowadzone głośne próby syren alarmowych na terenie Powiatu Gostynińskiego.

W ramach głośnej próby syren alarmowych, uruchamia się sygnały alarmowe, dźwiękowe, zgodnie z tabelą sygnałów alarmowych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.

  • syrena alarmowa

Mistrzostwa Gostynina w piłce siatkowej mężczyzn

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie zaprasza 24 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w hali sportowej przy ul. Kutnowskiej na Mistrzostwa Gostynina w piłce siatkowej mężczyzn.

Rozgrywki odbywać się będą systemem każdy z każdym na dwóch boiskach, do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu decydować będzie tie-break.

O ostatecznej kolejności drużyn zadecyduje ilość zdobytych punktów, pojedynek drużyn, różnica w setach biorąc pod uwagę wszystkie mecze i stosunek małych punktów.

Organizator prosi o potwierdzenie udziału w zawodach do 16 listopada br.

Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2

W ramach obchodów setnej rocznicy Narodowego Święta Niepodległości w dniu 7.11.2018 r. w Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym  zostały zorganizowane warsztaty plastyczne dla chętnych rodziców i dzieci pt." Biało-czerwone kotyliony". Podczas warsztatów  rodzice wraz że swoimi pociechami wykonywali kotyliony według własnego pomysłu. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy  dyplom.
 
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2
  • Warsztaty plastyczne w Przedszkolu nr 2

Konkurs „Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma… - podsumowanie

Konkurs „Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma… - moi przodkowie we wspomnieniach rodzinnych” zorganizowany przez Międzyzakładową Komisję Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina we współpracy ze Starostwem Powiatowym udowodnił, że młodzi ludzie zainteresowali się historią swoich rodzin, spisali, nakręcili lub namalowali historię przodków i naszego regionu.

Wśród zgłoszonych prac dało się zauważyć bardzo szeroki wachlarz ludzkich historii. Przewijały się losy związanych z Błękitną Armią żołnierzy gen. Józefa Hallera, walk o Monte Cassino, o Westerplatte. Ale uczestnicy chętnie opisywali także czyny lokalnych cichych bohaterów, bojowników o wolność. Bezcenne walory mają obszerne wiadomości o międzywojennym życiu wsi naszego rejonu. Wiele prac wzbogacały i dokumentowały archiwalne fotografie.

Konkurs zachęcił mnie do spotkania z dawno nie widzianymi kuzynami, z którymi oglądaliśmy stare pamiątki. Albumy ze zdjęciami przez lata porastały kurzem, fotografie z nich powypadały, bo klej skruszał lub wysechł, ale mnie bardzo zainteresowały. Poszukiwaliśmy zdjęć po szufladach i pudełkach, rozszyfrowywaliśmy kogo przedstawiały i w jakich okolicznościach zostały zrobione. Nie wiedziałem dotychczas, że mam takich wspaniałych przodków i sąsiadów” – powiedział jeden z laureatów.

Z kolei laureat konkursu filmowego opowiadał, jak bardzo wzruszyły go wspomnienia babci, z którą nakręcał filmik, kilkakrotnie przerywając rozmowę, gdyż staruszka bardzo się wzruszała i płakała, opowiadając o swoich i jej rodzeństwa losach na zesłaniu. Mnogość prac plastycznych to efekt zainteresowania konkursem najmłodszych uczestników.

Do oceny nadesłanych prac zostały powołane komisje konkursowe. Konkurs literacki oceniały: Barbara Gierula – przewodnicząca, Katarzyna Leśniewska, Agnieszka Cichosz, Anna Orzeszek-Borkowska i Agnieszka Przybyłek; w kategorii filmowej nadesłane filmy oceniali: Tomasz Balcerzak – przewodniczący, Marzena Ligocka i Witold Modrzejewski; konkurs plastyczny: Anna Łuczyńska – przewodnicząca, Anna Buraczyńska i Kamilla Ostrowska.

Konkurs literacki:

Nagrody:

1. „Trzy kobiety. Trzy wspomnienia. Rodzina” – Rafał Kryska (opiekun Barbara Adamska), Zespół Szkół im. M. Curie-Skłodowskiej w Gostyninie
2. ,,Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma – moi przodkowie we wspomnieniach rodzinnych” – Dobrosława Podlaska (opiekun Bożena Lewandowska), Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu
3. „Wspomnienia mojej prababci” – Klaudiusz Kowalski (opiekun Aleksandra Gontarek) – Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie

3. ,,Nie zapominajmy” – Agata Zawadzka (opiekun Anna Witkoś) Szkoła Podstawowa w Lucieniu

Wyróżnienia:
,,Żywa lekcja historii – starszym ku przypomnieniu, młodym ku przestrodze” – Weronika Szczypawka (opiekun Tomasz Jędrzejewski) Liceum Ogólnokształcące Gostynin

,,Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma – moi dziadkowie we wspomnieniach rodzinnych” – Helena Zaręba

,,Mój bohater. Wspomnienia o moim dziadku” – Weronika Szkopińska (opiekun Agnieszka Polichnowska), Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Sokołowie

Dyplom uznania za największą ilość zgłoszonych prac dla opiekuna Joanny Kuciapskiej z SP w Sierakówku.

Konkurs filmowy:

Nagrody:

1. Jakub Osiński (opiekun Adam Grabarczyk) SP w Sierakówku
2. Natalia Bielicka i Klaudia Bielicka (opiekun Tomasz Jędrzejewski) LO Gostynin

 

Konkurs plastyczny:

Nagrody:

Kategoria wiekowa 9-10 lat:
1. Amelia Korpowska SP3 Gostynin

1. Wiktoria Łukaszewicz (opiekun Jolanta Michalak) SP Sokołów
2. Kacper Bajerowicz (opiekun Jolanta Michalak) SP Sokołów

Kategoria wiekowa 11 lat:
1. Julia Polichnowska (opiekun Jolanta Michalak) SP Sokołów

1. Godło ,,Góralka” Maria Halama (opiekun Joanna Kuciapska SP w Sierakówku
2. Marysia Tomaszewska (opiekun Joanna Kuciapska) SP w Sierakówku
3. Zofia Maria Węclewska (opiekun Krzysztof Zakrzewski) SP 3 w Gostyninie
3. Maja Michalak (opiekun Joanna Kuciapska) SP w Sierakówku

Kategoria wiekowa 12 lat:
1. Wiktoria Kaczmarek (opiekun Joanna Kuciapska) SP w Sierakówku
2. Klaudia Markowska (opiekun Joanna Kuciapska) SP w Sierakówku
3. Marta Kujawa (opiekun Joanna Kuciapska) SP w Sierakówku

 

Organizatorzy Konkursu składają podziękowania sponsorom: Pawłowi Kalinowskiemu – Burmistrzowi Miasta Gostynina, Edmundowi Zielińskiemu – Wójtowi Gminy Gostynin oraz Tomaszowi Matuszewskiemu – Staroście Gostynińskiemu.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do członków komisji konkursowych, pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina, członków Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gostyninie.

 

Barbara Ewa Gierula

Przewodnicząca

Międzyzakładowej Komisji

Pracowników Oświaty i Wychowania

NSZZ „Solidarność ”w Gostyninie.

 

Katarzyna Leśniewska

Dyrektor

Miejskiej Biblioteki Publicznej

im. Jakuba z Gostynina

  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów
  • podsumowanie konkursów

Nagroda dla Katarzyny Pakulskiej

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej nagrodę pieniężną w wysokości 3.000,00 zł otrzymała gostynianka - pani Katarzyna Pakulska, za wysokie osiągnięcia sportowe w dyscyplinie kolarstwo górskie, maratony MTB we współzawodnictwie krajowym.

Burmistrz Paweł Kalinowski wystąpił z wnioskiem o przyznanie nagrody dla pani Katarzyny, a komisja ds nagród i wyróżnień sportowych pozytywnie go zaopiniowała.

Katarzyna Pakulska wyróżnia się od kilku lat osiągnięciami w działalności sportowej, prezentuje wysoki poziom, przyczynia się do popularyzacji sportu na terenie Gostynina, a także reprezentuje rodzinne miasto.

Zawodniczka może poszczycić się takimi wynikami w rywalizacji kolarskiej w 2017 roku, jak:

- Drużynowe Mistrzostwa Polski w maratonach MTB Amatorów (Nieporęt),

- Srebrny Medal Mistrzostw Polski w maratonach MTB kat. Cyklosport (Wałbrzych),

- I miejsce w Górskim Wyścigu Etapowym BIKE Adventure w kategorii Pary Mix (Szklarska Poręba)

- Zwycięstwa w Pucharze Mazowsza w maratonie MTB (Legionowo),

- Zwycięstwa w górskich wyścigach (Nowiny i Morawica),

- I miejsce Open Kobiet Gostynin Bike Tour (Gostynin),

- Zwycięstwa w ogólnopolskich wyścigach (Pulawy i Rawa Mazowiecka).

Nagrodę z powodu nieobecności córki odebrał tata, pan Józef Pakulski.

Pani Katarzynie gratulujemy nagrody i życzymy wielu zwycięstw, a także realizowania się w wybranej przez siebie dyscyplinie sportowej.

  • Przyznanie nagrody Katarzynie Pakulskiej
  • Przyznanie nagrody Katarzynie Pakulskiej
  • Przyznanie nagrody Katarzynie Pakulskiej
  • Przyznanie nagrody Katarzynie Pakulskiej
  • Przyznanie nagrody Katarzynie Pakulskiej
  • Przyznanie nagrody Katarzynie Pakulskiej
  • Przyznanie nagrody Katarzynie Pakulskiej

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Burmistrz Miasta Gostynina informuje o przeznaczonej do sprzedaży działce, która położona jest przy ul. Żeromskiego, a jej powierzchnia wynosi 0,0472 ha.

Więcej informacji znajduje się w załączniku - osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się.

  • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

II Wewnętrzny Przegląd Recytatorski w Przedszkolu nr 2

W dniu 13 listopada w Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie przedszkolu odbył się II Wewnętrzny Przegląd Recytatorski. W tym roku tematem przewodnim były wiersze patriotyczne nawiązujące do 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przeglądzie wzięli udział przedstawiciele z każdej grupy wiekowej. W komisji zasiedli pani Kamila Ostrowska - pracownik Biblioteki Dziecięcej, Gostynińska Poetka  pani Urszula Pieniążek oraz Anna Woźniak dyrektor Przedszkola nr 2. Uroczystość poprowadziła pani Iwona Kępczyńska. Za wspaniałe występy dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2
  • Przedszkole nr 2

„Konkurs Szopka betlejemska”

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu już po raz kolejny ma zaszczyt zaprosić dzieci i młodzież z terenu Mazowsza do udziału w konkursie na najpiękniejsze szopki betlejemskie. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat – uczniów szkół podstawowych, wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, domów kultury i osób indywidualnych mieszkających lub uczących się na Mazowszu. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i wykonanie przestrzennej szopki betlejemskiej. Praca nie może być podświetlona, a jej wymiary nie powinny przekroczyć 50x50x50 cm. Należy ją dostarczyć do 30 listopada 2018r. osobiście, bądź drogą pocztową na adres:

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, 09-200 Sierpc, ul. Narutowicza 64,

z dopiskiem „Konkurs Szopka betlejemska”.

Regulamin i dodatkowe informacje dostępne są na stronie: http://mwmskansen.pl/kalendarz-imprez/konkurs-na-szopke-2

  • szopki konkursowe
  • szopki konkursowe
  • szopki konkursowe
  • szopki konkursowe
  • szopki konkursowe

Wykaz lokali przeznaczonych do wynajęcia

Burmistrz Miasta Gostynina podaje do publicznej wiadomości informację o przeznaczeniu lokalu do najmu w drodze przetargu.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku (link do BIP). Prosimy o zapoznanie się.

http://umgostynin.bip.org.pl/pliki/umgostynin/zal_1_z_139_2018.pdf

 

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Trwa kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej pn. „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, która ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna  i perspektywiczna praca. Na terenie całego kraju żołnierze spotykają się z Polakami i zachęcają ich, by wstępowali do wojska.
Kampania przygotowana została przez Ministerstwo Obrony Narodowej i jest realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”.

Szczegóły dotyczące kampanii znajdują się w załączniku. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

KPP w Gostyninie informuje

Święto Korpusu Służby Cywilnej w gostynińskiej policji
14 listopada br. Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski, z okazji Dnia Służby Cywilnej, uroczyście podziękował pracownikom cywilnym za ich codzienną pracę i zaangażowanie.
Dzień 11 listopada jest nie tylko świętem upamiętniającym odzyskanie niepodległości w 1918 roku, ale również datą kiedy to w Polsce od 2000 roku obchodzone jest Święto Służby Cywilnej. Święto, jak co roku, jest okazją, by wyróżnić cywilnych pracowników policji, którzy, choć nie zajmują eksponowanych stanowisk, wykonują wiele zadań niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania policji. Nie noszą munduru, nie widać ich na ulicach, ale ich praca jest równie ważna jak stróżów prawa. Gostynińska komenda nie mogłaby sprawnie funkcjonować bez profesjonalnego korpusu służby cywilnej.
Szef gostynińskiej policji, insp. Zbigniew Włodkowski wraz ze swoim I Zastępcą nadkom. Radosławem Romanowskim, podziękowali pracownikom cywilnym za ich codzienną prace, wsparcie, profesjonalizm i rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych.
Insp. Włodkowski podkreślił, że bez pracowników cywilnych, zarówno sto lat temu jak i obecnie, nie byłoby możliwe właściwe funkcjonowanie państwa. Życzył, aby praca przynosiła im satysfakcję, liczne sukcesy, ale także uznanie przełożonych i współpracowników, a także była dla nich powodem do dumy i źródłem zawodowej satysfakcji. Równocześnie życzył pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, spełnienia marzeń oraz wiele radości każdego dnia.
Podziękowania i życzenia komendant przekazał w imieniu swoim i wszystkich policjantów.


Działania SMOG
Wczoraj (14.11.) policjanci gostynińskiej drogówki włączyli się w ogólnokrajowe działania „SMOG”.
Celem działań „Smog” jest zwrócenie uwagi kierującym na prawidłowy stan techniczny pojazdów i szkodliwość emisji spalin do atmosfery oraz wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a także zwrócenie uwagi o dbałość o środowisko naturalne.
W trakcie działań mundurowi skontrolowali 19 pojazdów. W 1 przypadku kontrola wykazała, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska opisane w art. art. 132 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Dodatkowo policjanci przypominali kierującym o konieczności cyklicznego sprawdzania stanu technicznego pojazdów w celu wyeliminowania wszelkiego typu niesprawności jak również zwracali uwagę na dbałość o środowisko naturalne.
Przypominamy
Art. 66. ust. 1, pkt 3) Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 128 z późn. zm.) stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.
Art. 132. ust. 1. pkt 1) c) Ustawy – Prawo o ruchu drogowym określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska.


Skorzystajmy z Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa – reagujmy i pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę
Coraz chłodniejsze dni i noce to dla osób bezdomnych ciężki okres. Skorzystaj z Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa, która daje możliwość zgłoszenia i opisania sytuacji osób, które potrzebują pomocy.
W okresie jesienno-zimowym policjanci szczególną uwagę zwracają na problem osób samotnych, bezradnych jak i bezdomnych. Dlatego już od kilku dni gostynińscy policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne i pomocowe w zakresie wsparcia tych osób. Mundurowi każdego dnia poświęcają sporo czasu, aby dokładnie sprawdzić miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.
Warto również pamiętać, że tutaj każdy może okazać się pomocny. Wystarczy telefon na nr alarmowy 112 i wskazanie miejsca, gdzie przebywa osoba potrzebująca pomocy. Nie bądźmy obojętni. Tutaj każdy może uratować życie.
Warto przy tym skorzystać z  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „Bezdomność”. Dodatkowo występuje możliwość dokonania szczegółowego opisu sytuacji osoby, co ułatwi policjantom zorganizowanie pomocy.
Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!


podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje

Piosenki patriotyczne w wykonaniu przedszkolaków

W dniu 15 listopada br. w Przedszkolu nr 4 odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej, który prowadziła pani Dorota Wasińska. Jak co roku w szranki stanęły dzieci z przedszkoli gostynińskich nr 2, 4 i 5 oraz z Sannik, Łącka, Pacyny i Gąbina.

Mimo pewnych problemów dotyczących przerw w dostawie prądu przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, gdyż występy były udane, a niektóre mali wykonawcy śpiewali a cappella.

Wysoki poziom w znajomości i śpiewaniu piosenek patriotycznych pokazały przedszkolaki z przedszkola nr 4, które prowadzi pani Katarzyna Świtek.

Występy urozmaicił mini spektakl taneczny o Polsce.

Jury zadecydowało, iż wszyscy wykonawcy tegorocznego Przeglądu Piosenki patriotycznej zostaną wyróżnieni.

Wiceburmistrz pani Halina Fijałkowska pogratulowała wszystkim przedszkolakom zdolności muzycznych i pięknych występów oraz obdarowała małych artystów słodyczami.

 

  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej
  • Przegląd Piosenki Patriotycznej

„O nakarmieniu duszy i ciała”

O nakarmieniu duszy i ciała ….. to warsztaty realizowane przez Fundację Dobrych Serc „tak”, Urząd Miasta Gostynina, Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie Gostyniński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Seniora „Parostatek” w ramach zadania publicznego pod hasłem MIĘDZYPOKOLENIOWE GOTOWANIE POTRAW TRADYCYJNYCH I REGIONALNYCH ZIEMI GOSTYNIŃSKIEJ. Projekt finansowany jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach konkursu: „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”, zadanie 17: Upowszechnienie produktów tradycyjnych i regionalnych z listy produktów tradycyjnych i regionalnych z Mazowsza oraz pretendujących do wpisu na listę poprzez organizowanie lub uczestnictwo w szkoleniach, festiwalach, warsztatach, konferencjach i imprezach plenerowych.

Celem projektu jest międzypokoleniowe upowszechnienie produktów tradycyjnych i regionalnych z listy produktów tradycyjnych i regionalnych z Mazowsza oraz pretendujących do wpisu na listę poprzez organizowanie lub uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach, i imprezach.

W dniu wczorajszym - 15 listopada 2018r. w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie o godz. 17.30 warsztaty O NAKARMIENIU DUSZY I CIAŁA poprowadził aktor, reżyser, pisarz, coach i trener wystąpień publicznych, mistrz ciętej riposty …. Jan Grzesiak. Podczas spotkania zaproszony gość mówił o integracji międzypokoleniowej. Popularyzował również wiedzę o smakołykach Ziemi Gostynińskiej. Prowadzący rozbudził u zgromadzonych zainteresowania kulinarne i propagował zdrowe odżywianie.

Źródło: Joanna Syska

  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty
  • Międzypokoleniowe gotowanie

Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej

Na niezwykły koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zaprosili w czwartkowy wieczór uczniowie i nauczyciele Miejskiej Szkoły Muzycznej w Gostyninie. W sali koncertowej usłyszeć było można najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich stu lat utwory polskich kompozytorów m.in. Chopina, Moniuszki, Paderewskiego i Wieniawskiego.Dzieci zaprezentowały swoje muzyczne umiejętności podczas gry na fortepianie, akordeonie, skrzypcach, kontrabasie oraz fagocie.
Wszystkich przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Andrzej Sitek. Nie zabrakło również burmistrza Pawła Kalinowskiego, który miał zaszczyt wręczyć nagrody dla uczestników konkursu "Kolory Polski w muzyce".
 
Na zakończenie razem z dziecięcym chórem wszyscy zebrani na sali odśpiewali „Rotę".
 
Gratulujemy uczniom i nauczycielom Miejskiej Szkoły Muzycznej i dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych emocji podczas wczorajszego koncertu.
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej
  • Niezwykły koncert w Miejskiej Szkole Muzycznej

Biblioteka na 100 lat niepodległej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina przygotowała dwa zestawienia – 100 lektur na 100 lat niepodległej oraz 100 autorów na 100 lat niepodległej.

100 lektur na 100 lat niepodległej” to zestawienie 100 książek, które od początku 2018 roku były najczęściej wypożyczane przez Czytelników Wypożyczalni dla dorosłych, Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina. Książki z Biblioteki dla dzieci i młodzieży podzielone zostały na dwie kategorie – obowiązkowe lektury szkolne i pozostałe.

100 autorów na 100 lat niepodległej” to lista autorów, których dzieła są najchętniej czytane przez mieszkańców naszego miasta korzystających z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina. Oba zestawienia powstały dzięki pomocy pracowników Wypożyczalni dla dorosłych, Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina.

 

100 LEKTUR NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

1. Gabriela Gargaś „Jutra może nie być”

2. Krystyna Mirek „Szczęśliwy dom”

3. Gabriela Gargaś „A między nami wspomnienia”

4. Izabella Frączyk „Dziś jak kiedyś”

5. Krystyna Mirek „Rodzinne sekrety”

6. Anna Karpińska „Przysługa”

7. Ałbena Grabowska-Grzyb „Stulecie winnych. Ci, którzy wierzyli”

8. Ałbena Grabowska-Grzyb „Stulecie winnych. Ci, którzy walczyli”

9. Katarzyna Michalak „Bezdomna”

10. Gabriela Gargaś „Namaluj mi słońce”

11. Maria Ulatowska „Domek nad morzem”

12. Juliusz Słowacki „Balladyna”

13. Liliana Fabisińska „Matylda i czekoladowe ciastko”

14. Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”

15. Irena Landau „Zuzia i piesek w kratkę”

16. Anna Karpińska „Sakrament niedoskonały”

17. Rafał Witek „Maja na tropie jaja”

18. Katarzyna Michalak „Leśna polana”

19. Adam Mickiewicz „Dziady”

20. Anna Karpińska „Za jakie grzechy”

21. Joanna Olech „Tytus superpies”

22. Czesław Jacek Centkiewicz „Anaruk – chłopiec z Grenlandii”

23. Lucyna Olejniczak „Hanka”

24. Katarzyna Michalak „Czerwień jarzębin”

25. Magdalena Witkiewicz „Czereśnie zawsze muszą być dwie”

26. Henryk Sienkiewicz „Wybór nowel”

27. Edyta Świętek „Zanim odszedł”

28. Gabriela Gargaś „Pośród żółtych płatków róż”

29. Zbigniew Dmitroca „Parasol Pana Pantalona”

30. Katarzyna Archimowicz „W kolejce po życie”

31. Joanna Krzyżanek „Helenka i różowe okulary”

32. Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”

33. Elżbieta Rodzeń „Przyszłość ma Twoje imię”

34. Grzegorz Kaspedke „Mity dla dzieci”

35. Lucyna Olejniczak „Wiktoria”

36. Krystyna Mirek „Francuska opowieść”

37. Krystyna Mirek „Droga do marzeń”

38. Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”

39. Małgorzata Strzałkowska „Skarb Arubaby”

40. Agnieszka Lis „Pozytywka”

41. Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów”

42. Gabriela Gargaś „Trudna miłość”

43. Edyta Świętek „Cienie przeszłości”

44. Rafał Witek „Walizka Pana Hanumana”

45. Ałbena Grabowska-Grzyb „Ci, którzy przeżyli”

46. Krystyna Mirek „Spełnione marzenia”

47. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

48. Artur Nowicki „Opowiem Ci mamo, co robią auta”

49. Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”

50. Irena Landau „Lenka i magiczne drzewo”

51. Anna Karpińska „Odnajdę Cię”

52. Lucyna Olejniczak „Matylda”

53. Edyta Świętek „Cień burzowych chmur”

54. Seweryna Szmaglewska „Czarne stopy”

55. Katarzyna Bajerowicz „Opowiem Ci mamo, skąd się bierze miód”

56. Agnieszka Antosiewicz „Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka”

57. Natalia Sońska „Kropla zazdrości, morze miłości”

58. Aleksander Fredro „Zemsta”

59. Artur Nowicki „Opowiem Ci mamo, co robią pociągi”

60. Bolesław Prus „Wybór nowel”

61. Edyta Świętek „Łąki kwitnące purpurą”

62. Adrian Grzegorzewski „Czas tęsknoty”

63. Izabela Frączyk „Spalone mosty”

64. Henryk Sienkiewicz „Nowele”

65. Barbara Park „Zuźka D. Zołzik na przeszpiegach”

66. Anna Karpińska „To wszystko przez Ciebie”

67. Eliza Piotrowska „Ciocia Jadzia”

68. Anna Karpińska „Zostań ze mną”

69. Janusz Christa „Szkoła latania”

70. Gabriela Gargaś „Tyko Ty”

71. Katarzyna Michalak „Błękitne sny”

72. Edyta Zarębska „Antek i stara jabłonka”

73. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

74. Magdalena Witkiewicz „Po prostu bądź”

75. Edyta Świętek „Drzewa szumiące nadzieją”

76. Jan Parandowski „Mitologia”

77. Karolina Wilczyńska „Zaplątana miłość”

78. Andrzej Maleszka „Olbrzym”

79. Karolina Wilczyńska „Marzenia szyte na miarę”

80. Justyna Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpet”

81. Anna Sójka-Leszczyńska „Czytanki z obrazkami”

82. Izabela Frączyk „Siostra mojej siostry”

83. Edyta Zarębska „Zosia i fiołkowy kapelusz”

84. Katarzyna Michalak „Wiśniowy dworek”

85. Mira Jaworczakowa „Oto jest Kasia”

86. Anna Karpińska „Pozwól się uwieść”

87. Joanna Olech „Dynastia Miziołków”

88. Dorota Strzemińska-Więckowiak „Rymowanki polskie”

89. Edmund Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”

90. Weronika Wierzchowska „Ekstrakt z kwiatu orchidei”

91. Eliza Piotrowska „Szkoła”

92. Katarzyna Michalak „Dla Ciebie wszystko”

93. Zofia Stanecka „Historia pewnego statku”

94. Alina Centkiewiczowa „Zaczarowana zagroda”

95. Mariusz Niemycki „Na pogotowiu”

96. Julia Duszyńska „Cudaczek-Wyśmiewaczek”

97. Małgorzata Musierowicz „Kłamczucha”

98. Irena Landau „Kuba i niesforna piłka”

99. Joanna Krzyżanek „Franek i zielony stworek”

100. Aleksander Fredro „Zemsta”

 

100 AUTORÓW NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

1. Krystyna Mirek

2. Gabriela Gargaś

3. Agnieszka Lingas-Łoniewska

4. Krystyna Michalak

5. Anna Karpińska

6. Izabella Frączyk

7. Edyta Świętek

8. Ałbena Grzyb-Grabowska

9. Eliza Piotrowska

10. Magdalena Witkiewicz

11. Irena Landau

12. Karolina Wilczyńska

13. Henryk Sienkiewicz

14. Joanna Olech

15. Natalia Sońska

16. Agnieszka Walczak-Chojecka

17. Zofia Stanecka

18. Juliusz Słowacki

19. Rafał Witek

20. Maria Ulatowska

21. Adam Mickiewicz

22. Liliana Fabisińska

23. Lucyna Olejniczak

24. Artur Nowicki

25. Wiesława Bancarzewska

26. Magdalena Kordel

27. Agnieszka Lis

28. Elżbieta Rodzeń

29. Anna Mulczyńska

30. Anna Łajkowska

31. Katarzyna Archimowicz

32. Irena Jurgielewiczowa

33. Czesław Jacek Centkiewicz

34. Zbigniew Dmitroca

35. Kornel Makuszyński

36. Joanna Krzyżanek

37. Grzegorz Kaspedke

38. Aleksander Kamiński

39. Małgorzata Strzałkowska

40. Alfred Szklarski

41. Jan Brzechwa

42. Roman Pisarski

43. Seweryna Szmaglewska

44. Agnieszka Antosiewicz

45. Aleksander Fredro

46. Adrian Grzegorzewski

47. Barbara Park

48. Bolesław Prus

49. Janusz Christa

50. Edyta Zarębska

51. Jan Brzechwa

52. Andrzej Maleszka

53. Kornel Makuszyński

54. Jan Paradowski

55. Monika Oleksa

56. Anna Sójka Leszczyńska

57. Remigiusz Mróz

58. Edyta Zarębska

59. Justyna Bednarek

60. Agata Kołakowska

61. Weronika Wierzchowska

62. Dorota Więckowiak-Strzemińska

63. Olga Rudnicka

64. Wioletta Sawicka

65. Zofia Stanecka

66. Mariusz Niemycki

67. Edmund Niziurski

68. Alina Centkiewiczowa

69. Joanna Krzyżanek

70. Małgorzata Musierowicz

71. Julia Duszyńska

72. Grażyna Wasilewicz

73. Izabela Pietrzyk

74. Barbara Kamińska-Czubała

75. Kasia Bulicz-Kasprzak

76. Katarzyna Kołczewska

77. Marta Kustra-Gailewska

78. Maria Kruger

79. Katarzyna Zychla

80. Maria Szarf

81. Maria Kownacka

82. Ewa Nowak

83. Barbara Wicher

84. Elżbieta Wójcik

85. Agnieszka Gadzińska

86. Katarzyna Sowula

87. Joanna Krzyżanek

88. Jagoda Michalak

89. Paweł Beręsewicz

90. Joanna Miszczuk

91. Małgorzata Białek

92. Krystyna Śmigielska

93. Grzegorz Wójcik

94. Dorota Gąsiorowska

95. Barbara Gawryluk

96. Katarzyna Misiołek

97. Agnieszka Olejnik

98. Danuta Pytlak

99. Grażyna Jeronim-Gałuszka

100. Natasza Socha

 

  • Wykaz autorów
  • Wykaz lektur

Wyjątkowa uroczystość w Przedszkolu nr 2

Pasowanie na przedszkolaka to dla każdego dziecka wyjątkowe wydarzenie. Właśnie takich przeżyć doznały dzisiaj 2 i 3-taki z Przedszkola nr 2 z Oddziałem Integracyjnym.

Uroczystość rozpoczęła się występem słowno-muzyczno-tanecznym w wykonaniu przyszłych przedszkolaków. Zebrani w sali rodzice, rodzeństwo i pracownicy placówki usłyszeli piosenki o przedszkolakach i ich zajęciach oraz umiejętnościach. Znalazł się też moment na zatańczenie "Kaczuszek" przez dzieci i ich rodziców.

Za swój piękny występ maluchy otrzymały wielkie brawa. Następnie nadeszła upragniona chwila - pasowanie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Annę Woźniak na przedszkolaka i żeby tradycji stało się zadość dzieci zostały też obdarowane kolorowymi dyplomami.

Na zakończenie spotkania sekretarz miejski pani Hanna Adamska pogratulowała maluchom występu i przekazała na ręce pani dyrektor słodycze dla nich.

  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Pasowanie na przedszkolaka

Uwaga! Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2019.

Już po raz czwarty realizujemy w naszym mieście Budżet Obywatelski. Jest to proces, w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części budżetu miasta: diagnozują potrzeby, zgłaszają projekty a następnie oddają na nie swoje głosy.
Na realizację projektów inwestycyjnych, kulturalnych i sportowych w roku 2019 przeznaczono kwotę 500.000,00 zł.

W tym roku wpłynęło 25 projektów do Budżetu Obywatelskiego 2019. Po weryfikacji zostało ich 17, i właśnie na nie od poniedziałku tj. od 19 listopada do 7 grudnia br. mieszkańcy będą mogli głosować.

Zachęcamy do zapoznania się z listą pozytywnie zweryfikowanych projektów i zakwalifikowanych do głosowania oraz z kartą do głosowania.


INFORMACJA

BURMISTRZA MIASTA GOSTYNINA

z dnia 09 listopada 2018 r.

w sprawie ogłoszenia wyników weryfikacji projektów zgłoszonych

do Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

 

  1. Pozytywnie zweryfikowane projekty zakwalifikowane do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

 

1

Trampoliny na placach zabaw w Gostyninie

2

Gostynińscy strażacy=skuteczny ratunek

3

Open Camp Gostynin

4

Modernizaja placu zabaw przy ulicy Targowej w Gostyninie

5

Akademia małego mistrza "Mmaluch"

6

Audio Video Festiwal – festiwal twórczości audiowizualnej

7

BLIŻEJ TEATRU – organizacja bepłatnego plenerowego spektaklu teatralnego i widowiska teatralno-cyrkowego

8

"I Ty możesz pływać"

9

I Memoriał Piłkarski im.mec Mieczysława Święcickiego w Gostyninie

10

"Jazz, blues, rock'n roll-koncerty z kulturą, cykl jam session" edycja II

11

"Kulturalny Tydzień Bibliotek"

12

Ogólnopolskie zawody sportowe we wrotkarstwie rekreacyjnym i szybkim "II wyścig o puchar Siemowita w Gostyninie w ramach pucharu Polski"

13

Wieczorne przejazdy na wrotkach, łyżworolkach, deskorolkach ulicami Gostynina:"Roller- Nightskating w Gostyninie"

14

I Międzypokoleniowe warsztaty chóralne "Et Cantor" Koncert Chóru warsztatowego oraz gościa specjalnego

15

''Muzyka, ale na poważnie" Cykl koncertów kwartetów, kwintetów i zespołów kameralnych

16

II Ogólnopolski Festiwal chórów "AVIS CANTORES" w Gostyninie

17

Wspólna strefa aktywności


Odrzucone projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

1

Budowa placu zabaw z siłownią plenerową na osiedlu Targowa

2

Integracyjny Dzień Dziecka dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych z Gostynina i ich rodzin

3

MAŻORETKĄ BYĆ...

4

"Spacer na czterech kółkach-udostępnienie Zalewu Piechota oraz Dybanki osobom niepełnosprawnym i ich integracja z mieszkańcami Gostynina"

5

"Sala doświadczania świata dla gostynińskich dzieci"

6

Zielony zakątek

7

"Otwieramy przestrzeń biblioteczną dla czytelnika"- etapowa modernizacja budynku Filii nr 1 – etap 1

8

Sala prób muzycznych w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie

Burmistrz Miasta Gostynina

/-/ Paweł Witold Kalinowski

 

  • Budżet Obywatelski 2019

Nowe wyposażenie i urządzenia ratownicze dla OSP

W dniu 16 listopada 2018 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyło się uroczyste przekazanie wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.

 

W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli: Paweł Witold Kalinowski – Burmistrz Miasta Gostynina, mł. bryg. Mariusz Ostrowski – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, dh Karol Podleśny- Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie.

          

Zadanie było realizowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB).

 

W ramach realizacji zadania zakupiono: defibrylator, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, plandekę wielofunkcyjną do rozłożenia na ziemi narzędzi, bosak dielektryczny oraz parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków.

Projekt  współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

Zgodnie w wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Miasta Gostynina realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości sprzęt został opatrzony logami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczony klauzulą „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Łączna kwota zakupu to 17.090,00 zł. Dotacja celowa z Funduszu Sprawiedliwości wynosiła 16.919,00 zł. (99%), a pozostałą kwotę Gmina Miasta Gostynina pokryła z własnych środków .

  • Nowe wyposażenie i urządzenia ratownicze dla OSP
  • Nowe wyposażenie i urządzenia ratownicze dla OSP
  • Nowe wyposażenie i urządzenia ratownicze dla OSP
  • Nowe wyposażenie i urządzenia ratownicze dla OSP
  • Nowe wyposażenie i urządzenia ratownicze dla OSP
  • Nowe wyposażenie i urządzenia ratownicze dla OSP

Zapraszamy na obrady I Sesji Rady Miejskiej VIII Kadencji

W  DNIU 21 listopada  2018  ROKU  O GODZINIE 1000

W  ZAMKU GOSTYNIŃSKIM  ODBĘDĄ  SIĘ  OBRADY

 I  SESJI  RADY  MIEJSKIEJ W GOSTYNINIE  -  VIII KADENCJI 

 

 

Porządek sesji;

 

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Ślubowanie radnych.
  3. Ustalenie porządku obrad.
  4. Wybór Przewodniczącego Rady.
  5. Przejęcie przez Przewodniczącego Rady prowadzenia sesji od Radnego Seniora.
  6. Ślubowanie nowo wybranego Burmistrza.
  7. Zakończenie obrad I sesji Rady.

 

 

 

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Kalinowski

 

 

Ankieta dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej

Szanowni Państwo,

Urząd Miasta Gostynin prowadzi akcję inwentaryzacji kotłów i systemów grzewczych na terenie Gminy.

Celem akcji jest rozpoznanie, jakimi rodzajami kotłów mieszkańcy miasta ogrzewają swoje mieszkania.

Do niniejszego pisma została dołączona ankieta dotycząca rodzaju ogrzewania budynku, typu kotła grzewczego, ilości zużytych mediów, izolacji cieplnej budynku, stanu okien oraz czy właściciel budynku jest zainteresowany wymianą źródła ciepła na ekologiczne i niskoemisyjne.

Uzupełnione ankiety i zebrane dzięki nim informacje pozwolą zidentyfikować potrzeby mieszkańców i zaplanować przyszłe dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła.

 

Prosimy o wypełnienie ankiety dostępnej na stronie www.gostynin.pl (Ankieta znajduje się poniżej ↓  ) i uzupełnioną przekazać do Urzędu Miasta Gostynina w następujący sposób:

  • e-mailem na adres inwentaryzacja.gostynin@gmail.com – skan lub zdjęcie wypełnionej ankiety,
  • osobiście – Urząd Miasta Gostynin,  ul. Parkowa 22, pok. nr 1
  • pocztą na adres Ecovidi, ul. Łukasiewicza 1/Pok.303, 31-429 Kraków,

 

Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety i przekazanie jej w dogodny dla Państwa sposób do 9 grudnia 2018 roku.

 

Za zbieranie i analizę danych odpowiedzialna jest firma ECOVIDI Piotr Stańczuk z siedzibą w Krakowie.

ECOVIDI Piotr Stańczuk
Ul. Łukasiewicza 1
31-429 Kraków
503 564 747
ecovidi.projekty@gmail.com

  • Ankieta dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej

Modernizacja podłogi na hali sportowej w SP3 - trwa składanie ofert

Gmina Miasta Gostynina zaprasza do składania ofert cenowych na:
 
Modernizacja podłogi w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gostyninie przy ul. Bema 23


Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wymianie (modernizacji) podłogi na hali sportowej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul. Bema w Gostyninie.


Termin realizacji przedmiotu zamówienia: do dnia 20 grudnia 2018 roku.

Ofertę na ww. zadanie należy złożyć na formularzu ofertowym do dnia 21 listopada 2018 r. do godz. 10:00:

- w formie elektronicznej na adres: zp@gostynin.pl,

- faksem na nr: 24 236 07 12,

- albo pisemnie na adres:
Urząd Miasta Gostynina,
Wydział Zamówień Publicznych,
ul. Rynek 26,
09-500 Gostynin.

 

Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszenia znajdują się w BIP Urzędu Miasta:
http://umgostynin.bip.org.pl/?tree=3961,Modernizacja%20pod%C5%82ogi%20w%20hali%20sportowej%20Szko%C5%82y%20Podstawowej%20Nr%203%20w%20Gostyninie%20przy%20ul.%20Bema%2023


Wszelkich wyjaśnień i informacji dotyczących przedmiotu zamówienia udzieli:
Pan Jacek Toruniewski – Wydział Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej
(tel. 24 236-07-21).

.

 

 

  • Sp3

LXXXVII sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

W dniu 14 listopada 2018 roku, o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyły się ostatnie obrady LXXXVII sesji Rady Miejskiej – VII kadencji.

Podczas obrad wręczono nagrodę Gminy Miasta Gostynina dla Katarzyny Pakulskiej za osiągnięte wyniki sportowe w 2017r., a także omówiono realizację zadań oświatowych w roku szkolnym 2017-2018.

W dalszej części podjęto uchwały dotyczące: zasad korzystania z gminnych obiektów i urządzeń oświatowych, sposobu ustalania opłat za korzystanie z nich; wykonania obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej; zmian w uchwale budżetowej miasta Gostynina, przyznając jednocześnie środki m.in. na stroje dla Miejskiej Orkiestry Dętej i zespołu Ananasy, zakup skrzypiec do Miejskiej Szkoły Muzycznej oraz okablowania dla Miejskiego Centrum Kultury.

Ponadto podjęto trzy rezolucje dotyczące utworzenia w szkołach gabinetów stomatologicznych, zniesienia opłat za korzystanie z hali sportowej, a także bezpłatnych posiłków w szkołach.

Jednym z głównych i ostatnich punktów obrad były podziękowania za czteroletnią współpracę.

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym dostępnym pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=6FSGvaKgy9E&feature=emb_title

 

Bezpieczny senior w „Parostatku”

Gostyniński klub seniora „Parostatek” gościł policjantów. Funkcjonariusze przygotowali dla seniorów wiele ciekawych informacji, a tematem przewodnim była Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.
Tak przebiegało czwartkowe (15.11.) spotkanie policjantów z seniorami w „Parostatku”. Policjanci omówili tematy związane ze sprawami bezpieczeństwa. Jednym z wiodących zagadnień była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ponieważ seniorzy coraz częściej korzystają z Internetu. Prosta i intuicyjna w obsłudze aplikacja pozwala wspólnie dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich.
Obecny na spotkaniu dzielnicowy st.asp. Grzegorz Stanisławski omówił swój rejon służbowy i to w jaki sposób można z nim nawiązać kontakt np. przy pomocy aplikacji Moja komenda. Dodał, że każdy z dzielnicowych posiada teraz telefon komórkowy i adres mailowy. Wszystko po to, by sprawniej i szybciej służyć mieszkańcom pomocą oraz radą.
Uczestnicy spotkania wysłuchali także, na jakie sytuacje w życiu powinni uważać, by nie stać się ofiarami przestępstw m.in. metodą „na policjanta, czy wnuczka". Mundurowi zwracali uwagę, aby nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych osób, które mogą próbować naciągać i okradać szczególnie właśnie starsze osoby. Wybierając się natomiast na zakupy pamiętać należy, by torebkę, czy saszetkę mieć zawsze na widoku. Z domu zaś zabierać gotówkę w takiej ilości, jaką planujemy wydać.
Policjanci apelowali również o bezpieczne zachowania na drodze. Jesień to czas, któremu towarzyszą trudne warunki pogodowe. Trzeba mieć świadomość tego, że pieszy widzi samochód doskonale, bo jest on w pełni oświetlony, zaś kierowca samochodu, pieszego widzi znacznie gorzej. W lepszej widoczności pomogą seniorom elementy odblaskowe, które przekazali im policjanci.
Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej i miłej atmosferze. Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania, uświadamiające różne zagrożenia, pozwolą w przyszłości uniknąć im przykrych sytuacji.


podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • Parostatek
  • Parostatek
  • Parostatek

Mistrzostwa Gostynina w piłce siatkowej mężczyzn

Turniej o puchar Burmistrza odbędzie się dnia 24.11.2018r.(sobota) godz. 9.30 w Hali sportowej MOSiR Gostynin przy ul. Kutnowskiej 7.

Udział w Turnieju potwierdziło osiem drużyn: KP PSP Gostynin, Gostynin Team, Akademia Siatkówki Gostynin, Zespół Szkół Gostynin, LO Gostynin, Gostynińskie Centrum Edukacyjne, Lider Szczawin, Iskra Szczawin.

Do zobaczenia w sobotę!

 

Wielki głos na zamku w Gostyninie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina organizuje koncert Joanny Lewandowskiej „Niebo dla złodziejek”. Artystka wystąpi na gostynińskim zamku w niedzielę 25 listopada o godzinie 19.00 w ramach Jesiennych Spotkań z Poezją.

Joanna Lewandowska jest wokalistką, aktorką, kompozytorem i pedagogiem. Obdarzona jednym z najpotężniejszych kobiecych głosów w Polsce, który doceniany jest w naszym kraju i na świecie. Uczestniczy w najbardziej prestiżowych projektach muzycznych. Do udziału w swoich benefisach zaprosili ją między innymi Jerzy Satanowski, Irena Santor, Jan Wołek, Andrzej Zarycki, Zbigniew Łapiński. W środowisku artystycznym jej nazwisko jest synonimem profesjonalizmu i mocy przekazu.

Spaja dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej i ważnego, mądrego tekstu. Mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki. Swymi aranżacjami i głębią przekazu dociera do każdego widza. Teksty dla Joanny piszą Jan Wołek i Andrzej Poniedzielski. Zygmunt Konieczny specjalnie z myślą o niej napisał wokalną partię do oratorium wielkanocnego „Skarga Jerozolimy”.

Joanna Lewandowska jest laureatką wielu znaczących konkursów i festiwali. Pracuje wyłącznie z najlepszymi muzykami, między innymi z Pawłem Stankiewiczem, Pawłem Pańtą, Pawłem Kaczmarczykiem, Krzysztofem Łochowiczem, Sebastianem Wypychem, Grzechem Piotrowskim i Robertem Siwakiem.

Tytuł koncertu „Niebo dla złodziejek”, który powstał podczas wywiadu ze Zbigniewem Krajewskim z Polskiego Radia, jest nawiązaniem do humorystycznego sformułowania „złodziejka piosenek”, którym określają ją inni artyści oraz słuchacze. Artystka przyznaje, że chętnie wyszukuje perełki, odnajdując trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, zwłaszcza męskich. Przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Spaja dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

W sali kolumnowej gostynińskiego zamku usłyszymy piosenki „skradzione” Agnieszce Osieckiej, Zbigniewowi Wodeckiemu, Andrzejowi Zausze, Andrzejowi Poniedzielskiemu, Mietkowi Szcześniakowi oraz zespołowi Sztywny Pal Azji. Usłyszymy m. in. „Uciekaj moje serce”, „Lubię wracać”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Przepraszam, że żyję”, „Wieża radości, wieża samotności”. Będą też „Niebo dla złodziejek” pióra Marka Bartkowicza do własnej muzyki, „Golgota” Jana Wołka do muzyki norweskiego kompozytora Espena Leitena oraz „Dojrzewanie” z tekstem Marii Guzy i muzyką zespołu Niebo dla Złodziejek. Artystce towarzyszyć będą Mateusz Szemraj na gitarach oraz Robert Siwak na instrumentach perkusyjnych.

  • Jesienne spotkania z poezją
  • Jesienne spotkania z poezją

Mikołajkowy Turniej Płockiej Ligi Orlik

W sobotę 17 listopada 2018 roku na boisku „pod balonem” Stadionu Wisły Płock rozegrany został Mikołajkowy Turniej Płockiej Ligi Orlik U-11 organizowany przez POZPN. Młodzi piłkarze Football Education Academy Gostynin U-11 rocznik 2008 i mł. pod kierunkiem trenera Piotra Wilamowskiego godnie reprezentowali miasto. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie D, zawodnicy FEA przeszli do fazy pucharowej. Niestety w 1/4 finału ulegliśmy drużynie Królewskich Płock, którzy później grali o finał! Trafiliśmy do grupy, z której wywodził się triumfator turnieju, ale to bardzo dobrze ponieważ zawsze lepiej jest grać z lepszymi i zbierać doświadczenia. Sam poziom turnieju był bardzo wysoki, a nasza gra naprawdę dobra!
Skład drużyny: Filip Jaskuski (BR), Michał Anyżka (BR), Łukasz Suwała, Piotr Biegański, Antek Pruszczyński, Kacper Bajerowicz, Adam Winnicki (C), Oliwia Marcinkowska, Jakub Radecki, Norbert Baranowski, Szymon Broda, Filip Grzybowski, Mateusz Bartnicki, Kajetan Walczak.

Drużyna FEA Gostynin została nagrodzona pucharem, piłkami i dużą porcją słodyczy!

Terminarz i Wyniki Grupa D

godz. mecz wyniki
11:30/B SSM II Wisła Płock- FEA Gostynin 6:0
11:45/B Zorza Szczawin K.- Pogoń Słupia 0:0
12:00/B FEA Gostynin- Pogoń Słupia 9:0
12:15/B SSM II Wisła Płock -Zorza Szczawin K. 10:0
12:30/B SSM II Wisła Płock -Pogoń Słupia 11:0
12:45/B FEA Gostynin – Zorza Szczawin K. 3:0

Faza Pucharowa

godz. mecz nr 1  1/4 finału wyniki
13:30/B KRÓLEWSCY Płock – FEA Gostynin 1:0
godz.mecz nr 2  1/4 finału wyniki
13:30/AUKS MDK Płock- BŁĘKITNI Gąbin 6:1
godz.mecz nr 3 – 1/4 finału wyniki
13:45/BKASZTELAN Sierpc- SSM II Wisła Płock 1:10
godz.mecz nr 4 – 1/4 finału wyniki
13:45/A DELTA Słupno – SSM I Wisła Płock 0:3
godz. 1/2 finału wyniki
14:00/B KRÓLEWSCY Płock – SSM I Wisła Płock 1:0
godz. 1/2 finału wyniki
14:00/A UKS MDK Płock- SSM II Wisła Płock 1:5
godz. o miejsce III wyniki
14:15/B SSM I Wisła Płock -UKS MDK Płock 4:0
godz. o miejsce I wyniki
14:15/A KRÓLEWSCY Płock -SSM II Wisła Płock 0:3

źródło: http://footballeducation.pl/mikolajkowy-turniej-orlen-plockiej-ligi-orlik/?fbclid=IwAR1aZUPlSTZMGlAk8_AZZxbGtzR8GZn-Gt154qs6FhFUirez7aw20KHLkUY

  • Turniej Ligi Orlik

Rywalizowali w Oranje Cup w Koninie

To był pierwszy ogólnopolski turniej, w którym wzięli udział młodzi piłkarze FEA Gostynin z rocznika 2011 i młodsi. Choć wydaje się, że tak niedawno zaczęli stawiać pierwsze kroki na boisku, a było to w kwietniu, to widać już duże zaangażowanie i pasję futbolu.

Oranje Cup Konin 2018 -to Turniej pod patronatem Prezydenta Konina. W Koninie gościły drużyny kilku województw. Dziesięć zespołów rywalizowało w niedzielnym Oranje Konin Cup.
ORANJE SPORT KONIN 1, ORANJE SPORT KONIN 2, SPARTA KONIN, LKS ŚLESIN, KKS KALISZ, LPFA KOŚCIAN, CHROBRY GNIEZNO, CONCORDIA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI, MUKS BYDGOSZCZ ORAZ MY FEA GOSTYNIN.

Skrzaty FEA Gostynin  poznały atmosferę dużego turnieju piłkarskiego i trzeba przyznać doskonale się w tym klimacie odnaleźli.
Na parkiecie w hali Rondo rywalizowali, strzeli gole i doskonale się bawili.

Tu każdy zawodnik był zwycięzcą!

Młodzi piłkarze dostarczyli wiele emocji kibicom, rodzicom i oczywiście trenerom.
Wielkie gratulacje należą się całej drużynie za wzorową postawę i godne reprezentowanie Gostynina .

Skład FEA Gostynin: Przemek Winiarski ( BR) 2012, Antek Grusiecki ( Gruszek) 2011, Damian Popovych 2011, Adam Bernaciak 2012, Oliwier Piwoni 2012, Oliwier Michalski 2011, Piotr Tworus 2012, Borys Kurpiewski 2011, Borys Borkowski ( Borko) 2011

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Rodziców za zaangażowanie i doskonały doping.

Źródło: https://gostynin.pl/aktualizacja/?modul=tresc

  • Rywalizacja w Koninie
  • Rywalizacja w Koninie

Lokale użytkowe przeznaczone do wynajmu

Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 121 t.j.) Burmistrz Miasta Gostynina podaje do publicznej wiadomości informację o przeznaczeniu lokalu przy ulicy Rynek 24 w Gostyninie do najmu w drodze przetargu.

Trwa nabór wniosków w ramach programu „Klub”

Informuję, iż Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków w ramach Programu „KLUB” - rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Program skierowany jest do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

Przedmiotem dofinansowania mogą być podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego: wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe (komponent obowiązkowy), organizacja obozów sportowych i/lub zakup sprzętu sportowego (komponenty fakultatywne). Zgłaszane projekty muszą być realizowane wyłącznie na terenie kraju i mieć charakter niekomercyjny.

Wnioski o dofinansowanie na realizację zadania należy składać do 15 marca 2019 r.

Projekt może być realizowany wyłącznie w okresie od 2 stycznia do 15 listopada 2019 r. Kluby sportowe mogą ubiegać się o dofinansowanie jednej lub więcej niż jednej sekcji. Klub ubiegający się o dofinansowanie jednej sekcji może wnioskować o 10 000 zł, a Klub ubiegający się o dofinansowanie więcej niż jednej sekcji o 15 000 zł. Stawka dofinansowania wynagrodzenia szkoleniowca lub szkoleniowców (trenera, instruktora, nauczyciela wf) prowadzących zajęcia sportowe może wynieść 6 000 zł (w przypadku klubu jednosekcyjnego) oraz 9 000 zł (w przypadku klubu wielosekcyjnego). Kwota wnioskowana na dofinansowanie zakupu sprzętu sportowego i/lub organizacji obozu sportowego nie może przekroczyć 4 000 zł (w przypadku klubu jednosekcyjnego) oraz 6 000 zł (w przypadku klubu wielosekcyjnego). Środki finansowe we wskazanej wysokości wnioskodawca może wykorzystać na zakup sprzętu sportowego i/lub organizację obozu sportowego) w dowolnej proporcji.

Szczegóły dotyczące prowadzonego naboru wniosków w ramach Programu „KLUB” są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki (https://www.msit.gov.pl) w zakładce Konkursy. Pracownicy Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta Gostynina (ul. Parkowa 22, pokój nr 6, tel. 24 236 07 23) służą pomocą przy wypełnianiu formularzy aplikacyjnych.

Zachęcam Kluby sportowe z Gostynina do wzięcia udziału w naborze wniosków w ramach Programu „KLUB”.

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Kalinowski

  • logo

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Gostynin, 20.11.2018 r.

OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH PROGRAMU WSPÓŁPRACY MIASTA GOSTYNINA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ INNYMI PODMIOTAMI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 3 UST. 3 USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE NA ROK 2019

 

1. Cel i zasięg terytorialny konsultacji

Celem konsultacji jest poznanie opinii i uwag organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018, poz. 450 z późn. zm.) prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Miasta Gostynina.

2. Przedmiot konsultacji

Przedmiotem konsultacji jest „Program współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019”.

3. Termin przeprowadzenia konsultacji
Konsultacje trwają od 28 do 30 listopada 2018r.

4. Forma konsultacji

Informacja o konsultacjach zamieszczona jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina oraz wywieszona na tablicach ogłoszeń Urzędu. Do wyżej wymienionej informacji załączony jest projekt Programu Współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019 wraz z formularzem konsultacji.

Opinie i uwagi do Programu można zgłaszać w następujący sposób:
• Przesłać drogą elektroniczną na adres: paulina.toruniewska@gostynin.pl;
• Przesłać listownie na adres: Urząd Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin – liczy się data wpływu do Urzędu;
• Dostarczyć osobiście do Sekretariatu Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin.
Uwagi i opinie, które wpłyną po 30 listopada 2018r. nie będą rozpatrywane.

Wyniki przeprowadzonych konsultacji zostaną przedstawione Burmistrzowi Miasta Gostynina w celu ostatecznego zatwierdzenia. Opinie i uwagi zgłoszone podczas konsultacji nie są wiążące. Informacja o wynikach konsultacji zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina w ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji.

Laureaci XXIV Przeglądu Piosenki Podróżnej wyłonieni

W dniu 15 listopada 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury, odbył się XXIV Przegląd Piosenki Podróżnej „Jesień 2018”.

Tegoroczne występy uczestników konkursu oceniali jury w składzie: Przewodniczący komisji Pan Michał Pilichowicz, Pani Żaneta Liberadzka i Pan Józef Pakulski.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostały:

Przedszkola

I miejsce: Kornelia Serwa, Marcelina Bryłka, Agata Dryńkowska, Zuzanna Kacprzak, Amelia Gientka, Lena Jaworska (Akademia Przedszkolaka, Gostynin)

II miejsce: Adam Bernaciak, Mateusz Kaczmarek, Zuzanna Kołodziej, Amelia Jędrzejczak, Katarzyna Nyckowska, Agata Winnicka (SP 3, Gostynin)

Klasy I-III SP

I miejsce: Eliza Pol (SP, Sokołów)

I miejsce: Gabriela Ostrowska (SP 1, Gostynin)

II miejsce: Nadia Piechocka (SP 3, Gostynin)

II miejsce: Barbara Zajączkowska (SP 3, Gostynin)

II miejsce: Alicja Biegańska, Maja Ziemnicka (SP 1, Gostynin)

III miejsce: Nadia Machała ( SP 1, Gostynin)

III miejsce: Antonina Grefka (SP 3, Gostynin)

Klasy VII-VIII SP i III Gim.

Wyróżnienie: Zofia Kowalewska (PZPO-W, Gostynin)

Szkoły średnie

Wyróżnienie: Adam Marek Kulaziński ( ZS, Gostynin).

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

 

Źródło: http://www.mck-gostynin.pl/laureaci-xxiv-przegladu-piosenki-podroznej-jesien-2018/

  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej
  • Przegląd piosenki podróżnej

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej

W dniu dzisiejszym – 21 listopada o godz. 10.00 w Zamku Gostynińskim odbyły się obrady I sesji Rady Miejskiej w Gostyninie VIII kadencji.

W Radzie zasiadło dziewięcioro radnych z Prawa i Sprawiedliwości, troje z Inicjatywy dla Gostynina, jeden radny z Polskiego Stronnictwa Ludowego i jedna radna z Gostynińskiej Wspólnoty Samorządowej.

Radny Senior Stanisław Lewandowski otworzył sesję i stwierdził prawomocność obrad.

Następnie miało miejsce wręczenie zaświadczeń o wyborze na Radnych Miasta Gostynina i Burmistrza Miasta Gostynina oraz ślubowanie radnych i ustalenie porządku obrad.

Po przeprowadzeniu głosowania Przewodniczącym Rady został Andrzej Reder, który przejął prowadzenie sesji.

Kolejnym punktem programu było ślubowanie i wystąpienie okolicznościowe nowo wybranego Burmistrza – Pawła Kalinowskiego.

Na tym zakończono obrady I sesji Rady Miejskiej.

  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej